Een landkaart met Latijnse letters uit 1764 citerenquote:Op zaterdag 20 september 2014 12:49 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Many consider that Alexandretta had been traditionally part of Syria. Maps as far back as 1764 confirm this.
Kaart van 1764:
[ afbeelding ]
Wat is daar vreemd aan?quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:51 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Een landkaart met Latijnse letters uit 1764 citeren
Een nep referendum ja...quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:53 schreef Bilge het volgende:
De inwoners van Hatay hebben middels een referendum zelf ingestemd met toetreding tot Turkije. Einde discussie.
Turkije had meer bezwaren dan alleen de ontvoerde diplomaten.quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:23 schreef Aloulou het volgende:
Goede zaak![]()
Nu kan Turkije zich ook met een fijn gevoel aansluiten bij de vredesbondgenoten in het M-Oosten om ISIS in Syrie aan te pakken.
In 1764 was Hatay van de Ottomaanse Rijk.quote:
Als je ook maar iets van de Turks-Koerdische betrekkingen af zou weten, zou je weten dat de Koerdische stammen, die de hete adem van de Safaviden/ Sjiieten in hun nek voelden, ook vrijwillig zijn toegetreden tot het Ottomaanse Rijk.quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:55 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Een nep referendum ja...
Laten we de Turkse Koerden dan ook maar een referendum organiseren.
Het Ottomaanse Rijk van toen is natuurlijk niet het Turkije van vandaag.quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:57 schreef Bilge het volgende:
[..]
Als je ook maar iets van de Turks-Koerdische betrekkingen af zou weten, zou je weten dat de Koerdische stammen, die de hete adem van de Safaviden/ Sjiieten in hun nek voelden, ook vrijwillig zijn toegetreden tot het Ottomaanse Rijk.
Ik weet het, ik was sarcastisch. Voor Turkije moet Asssad weg (ze hebben hoog ingezet al jaren) en ook de PKK vormt een veel groter probleem en gevaar in Syrie dan ISIS nu. Ik vermoed dat Turkije dus de "vreemde eend in de bijt" blijft in deze kwestie en Amerika al weet dat ze niet op veel hoeven te rekenen qua steun van die kant. Iets minimaals en voor de vorm waarschijnlijk en meer niet. Obama zal zich wel krom lullen om Erdogan te overtuigen op zijn minst de grens goed dicht proberen te houden. Dat zou al heel wat zijn.quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:55 schreef Bilge het volgende:
Turkije had meer bezwaren dan alleen de ontvoerde diplomaten.
Relevantie?quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:57 schreef Bilge het volgende:
[..]
Als je ook maar iets van de Turks-Koerdische betrekkingen af zou weten, zou je weten dat de Koerdische stammen, die de hete adem van de Safaviden/ Sjiieten in hun nek voelden, ook vrijwillig zijn toegetreden tot het Ottomaanse Rijk.
Waar is Assyrië?quote:Op zaterdag 20 september 2014 11:14 schreef Djibril het volgende:
[..]
1. Zo’n succes dat Turkse bedrijven er genoeg geld in investeren.
2. Ja Kessab en dat soort regio’s waren moeilijk te bewaken omdat ze bergachtig zijn.
3. Ze geloven alleen in hun eigen propaganda.
Komt steeds dichterbij meid
[ afbeelding ]
Joh natuurlijk heeft Turkije dat gedaan onder zware internationale druk en als Turkije dat niet had gedaan hadden ze zware gezichtsverlies genomen en werden ze aan de kant gezet door landen.quote:Op zaterdag 20 september 2014 11:40 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
En dan heb je hier ondankbare koerden (en koerden lovers). Turkije heeft meer dan een miljoen vluchtelingen opgenomen waaronder tienduizden en misschien zelfs honderd duizenden koerden maar nee, Turkije en Erdogan is het grote gevaar.
Oh oke, dan zou ik wel graag het eeuwen oude Armeense Rijk en Assyrische Rijk terug willen, want Turkije bezet grond van die 2 ooit zo machtige rijkenquote:Op zaterdag 20 september 2014 12:06 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Nee, want Turkije heeft de jure op die grond; Turkije heeft ooit zijn claim op die grond teruggetrokken met de vredesakkoord met Groot-Brittannië onder de voorwaarde dat de Turken daar veilig zouden zijn. Maar dat is niet meer zo, dus heeft Turkije het recht om die grond te annexeren.
Wat wil je hiermee zeggen?quote:Op zaterdag 20 september 2014 12:59 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Het Ottomaanse Rijk van toen is natuurlijk niet het Turkije van vandaag.
Jouw sarcastische boodschap wordt met ernst uitgesproken in Westerse media, maar ik hoop toch dat Turkije zich zo afzijdig mogelijk houdt. Er is geen geloofwaardig plan om ISIS en co uit te schakelen en de regio te stabiliseren, en Turkije is veelste kwestbaar. Ik zie dus geen voor- maar wel grote nadelen bij inmenging.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:01 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ik weet het, ik was sarcastisch. Voor Turkije moet Asssad weg (ze hebben hoog ingezet al jaren) en ook de PKK vormt een veel groter probleem en gevaar in Syrie dan ISIS nu. Ik vermoed dat Turkije dus de "vreemde eend in de bijt" blijft in deze kwestie en Amerika al weet dat ze niet op veel hoeven te rekenen qua steun van die kant. Iets minimaals en voor de vorm waarschijnlijk en meer niet. Obama zal zich wel krom lullen om Erdogan te overtuigen op zijn minst de grens goed dicht proberen te houden. Dat zou al heel wat zijn.
Als een grote meerderheid van een volk zich ergens niet meer thuis voelt, kun je als moederland hen niet binnenboord houden. Een referendum is slechts een formaliteit. Wat ik wil aangeven is dat de binding van Turkse Koerden met Turkije veel groter is dan gedacht, en dat een referendum een mooie kans is om dat te bewijzen.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:01 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Relevantie?
Jij vindt een 'referendum' een legitieme manier om je af te scheiden van een land, dus dan zou je ook moeten vinden dat de Turkse Koerden een referendum mogen organiseren zonder hypocriet te zijn
Zelfde als dat Suriname nooit echt Nederland was, zelfde als dat Afrikaanse landen nooit delen waren van Engeland, ze werden alleen met geweld afgepakt, net wat Turkije heeft gedaan bij Syrië, Armenië, Cyprus en Griekenland!quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:12 schreef Bilge het volgende:
[..]
Wat wil je hiermee zeggen?
[..]
Jouw sarcastische boodschap wordt met ernst uitgesproken in Westerse media, maar ik hoop toch dat Turkije zich zo afzijdig mogelijk houdt. Er is geen geloofwaardig plan om ISIS en co uit te schakelen en de regio te stabiliseren, en Turkije is veelste kwestbaar. Ik zie dus geen voor- maar wel grote nadelen bij inmenging.
[..]
Als een grote meerderheid van een volk zich ergens niet meer thuis voelt, kun je als moederland hen niet binnenboord houden. Een referendum is slechts een formaliteit. Wat ik wil aangeven is dat de binding van Turkse Koerden met Turkije veel groter is dan gedacht, en dat een referendum een mooie kans is om dat te bewijzen.
Verplaats jezelf even in een gemiddelde Koerd: zou jij kiezen voor een onafhankelijk Koerdistan - zonder toegang tot zeeën, met 'Koerdische landgenoten' die een andere taal, alfabet, religie en stam dan jou hebben, minder welvaart, minder veiligheid, minder prestige...?
Dat een situatie van honderden jaren geleden nu compleet irrelevant is om te noemen of als argument te gebruiken.quote:
Klopt. Jouw voorouders zouden precies hetzelfde doen met mijn voorouders als ze slim en sterk genoeg waren, maar dat waren ze niet. Ben je nog van plan om daar verandering in te brengen, want met klagen en huilen kom je niet heel ver...quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:15 schreef vigen98 het volgende:
[..]
Zelfde als dat Suriname nooit echt Nederland was, zelfde als dat Afrikaanse landen nooit delen waren van Engeland, ze werden alleen met geweld afgepakt, net wat Turkije heeft gedaan bij Syrië, Armenië, Cyprus en Griekenland!
Die 'situatie' ontstond door sociale dynamieken die vandaag voortduren.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:17 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Dat een situatie van honderden jaren geleden nu compleet irrelevant is om te noemen of als argument te gebruiken.
Je bent dus voor een referendum? Mooi.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:12 schreef Bilge het volgende:
Als een grote meerderheid van een volk zich ergens niet meer thuis voelt, kun je als moederland hen niet binnenboord houden. Een referendum is slechts een formaliteit. Wat ik wil aangeven is dat de binding van Turkse Koerden met Turkije veel groter is dan gedacht, en dat een referendum een mooie kans is om dat te bewijzen.
Ze zijn in Turkije echter wel bang dat de Turkse Koerden dat wel zouden willen. De meerderheid van de Turken denkt dat ze onafhankelijkheid willen en als Erdogan er heilig van overtuigt is dat Koerden dat niet willen zou hij er allang een referendum over hebben georganiseerd. Dan kan hij mensen die voor Koerdische onafhankelijkheid zijn het zwijgen opleggen door te laten zien dat de meerderheid van de Koerden geen onafhankelijkheid willen.quote:Verplaats jezelf even in een gemiddelde Koerd: zou jij kiezen voor een onafhankelijk Koerdistan - zonder toegang tot zeeën, met 'Koerdische landgenoten' die een andere taal, alfabet, religie en stam dan jou hebben, minder welvaart, minder veiligheid, minder prestige...?
Wat direct aantoont dat de NAVO (buiten artikel 5) niets voorstelt.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:01 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ik weet het, ik was sarcastisch. Voor Turkije moet Asssad weg (ze hebben hoog ingezet al jaren) en ook de PKK vormt een veel groter probleem en gevaar in Syrie dan ISIS nu. Ik vermoed dat Turkije dus de "vreemde eend in de bijt" blijft in deze kwestie en Amerika al weet dat ze niet op veel hoeven te rekenen qua steun van die kant. Iets minimaals en voor de vorm waarschijnlijk en meer niet. Obama zal zich wel krom lullen om Erdogan te overtuigen op zijn minst de grens goed dicht proberen te houden. Dat zou al heel wat zijn.
Je snapt het niet/ je wilt het niet snappen. Ik zeg dat een referendum slechts een formaliteit is, en dat sociale dynamieken doorslaggevend zijn. Voorbeeldje: in GB hebben de Schotten met een minimaal verschil tegen onafhankelijkheid gestemd, maar dat betekent niet dat ze voor eeuwig en altijd binnen GB blijven. Bij de minste of geringste onenigheid met Londen zullen ze weer een referendum houden en zich wellicht afscheiden. Dit zijn langademige sociale processen, terwijl referenda niet meer dan momentopnamen zijn. Dat de Schotten de behoefte voelden om een referendum te houden en de Koerden niet, zegt op zich al genoeg.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:22 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Je bent dus voor een referendum? Mooi.
Ze zijn in Turkije echter wel bang dat de Turkse Koerden dat wel zouden willen. De meerderheid van de Turken denkt dat ze onafhankelijkheid willen en als Erdogan er heilig van overtuigt is dat Koerden dat niet willen zou hij er allang een referendum over hebben georganiseerd. Dan kan hij mensen die voor Koerdische onafhankelijkheid zijn het zwijgen opleggen door te laten zien dat de meerderheid van de Koerden geen onafhankelijkheid willen.
Nee. De wereld van vandaag is totaal anders dan die van een paar eeuwen terug. Tegenwoordig is er een organisatie die zich de VN noemt en er voor zorgt dat landen in het gareel worden gehouden als agressie vertoond wordt.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:22 schreef Bilge het volgende:
[..]
Die 'situatie' ontstond door sociale dynamieken die vandaag voortduren.
Goede grap.quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:30 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Nee. De wereld van vandaag is totaal anders dan die van een paar eeuwen terug. Tegenwoordig is er een organisatie die zich de VN noemt en er voor zorgt dat landen in het gareel worden gehouden als agressie vertoond wordt.
De Koerden in Zuid-Oost Turkije willen zich dan ook niet afscheiden. Op de Koerden in Irak kunnen ze niet steunen en zelf zijn ze ook niet echt productiefquote:Op zaterdag 20 september 2014 13:29 schreef Bilge het volgende:
[..]
Je snapt het niet/ je wilt het niet snappen. Ik zeg dat een referendum slechts een formaliteit is, en dat sociale dynamieken doorslaggevend zijn. Voorbeeldje: in GB hebben de Schotten met een minimaal verschil tegen onafhankelijkheid gestemd, maar dat betekent niet dat ze voor eeuwig en altijd binnen GB blijven. Bij de minste of geringste onenigheid met Londen zullen ze weer een referendum houden en zich wellicht afscheiden. Dit zijn langademige sociale processen, terwijl referenda niet meer dan momentopnamen zijn. Dat de Schotten de behoefte voelden om een referendum te houden en de Koerden niet, zegt op zich al genoeg.
Waarom afscheiden, een autonome regio zou al genoeg zijn volgens veel Koerden (zie Irak).quote:Op zaterdag 20 september 2014 13:29 schreef Bilge het volgende:
[..]
Je snapt het niet/ je wilt het niet snappen. Ik zeg dat een referendum slechts een formaliteit is, en dat sociale dynamieken doorslaggevend zijn. Voorbeeldje: in GB hebben de Schotten met een minimaal verschil tegen onafhankelijkheid gestemd, maar dat betekent niet dat ze voor eeuwig en altijd binnen GB blijven. Bij de minste of geringste onenigheid met Londen zullen ze weer een referendum houden en zich wellicht afscheiden. Dit zijn langademige sociale processen, terwijl referenda niet meer dan momentopnamen zijn. Dat de Schotten de behoefte voelden om een referendum te houden en de Koerden niet, zegt op zich al genoeg.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |