Is het hele plaatje al bekend dan?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 22:48 schreef vigen98 het volgende:
Zie die mensen die hier allemaal zeggen dat het niks uit maaktJa voor ons misschien niet nee maar voor mensen die niet veel verdienen of geen werk hebben kunnen niet elke keer wat meer betalen.
Want het ontbreekt in NL aan vangnetten voor die mensen?quote:Op woensdag 27 augustus 2014 19:35 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Vind ik niet.
Je gaat voorbij aan het punt wat ik een aantal post hierboven maakte:
[..]
Natuurlijk, daar gaat het precies om. Jij bent wel echt geniaal zeg.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 21:07 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Het gaat niet om het tientje, het gaat om de symboliek: 'we doen wat we willen en als we de burgertjes willen naaien dan doen we dat'
Of blijkt eruit dat sommigen gewoon niet met geld om kunnen gaan? Ik vermoed dat dit eerder Tiny en Lau en de Fatima en Achmed variant ervan waren dan normale minima. Je hebt geen 1 op 1 bewijs geleverd hier maar je speculeert slechts, net als ik. Hoe dan ook is het altijd beter om de zorg in te houden op de bijstand, dat voorkomt wanbetalingen. Maak desnoods voor de administratieve rompslomp een deal met een zorgverzekeraar.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 00:06 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Daaruit blijkt vooral dat het zinloos is om de bijstand verder uit te kleden. Geld wat je op de bijstand bespaart kost aan de andere kant van de medaille weer het vijfvoudige.
Als je je zaakjes een beetje op orde hebt dan zorg je voor een buffer om bijvoorbeeld dit op te vangen. Of bv je kapotte wasmachine of auto. Je hoeft echt geen 10.000 euro op je spaarrekening hebben te staan maar een keer je maandelijkse uitgaven is over het algemeen goed haalbaar.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:03 schreef Ener-G het volgende:
Je kan je financiele administratie nog zo goed op orde hebben, het aantal mensen wat de rest van de maand op droog brood en ketchup mag teren als ze de befaamde eigen risico van 360-400 euro binnen 10 dagen in een keer mogen dokken is groeiende. Sommigen komen zelfs serieus in de problemen met hun huur/hypotheek.
Dat beetje speelruimte wat mensen nog hadden om te sparen of financiele tegenvallers op te vangen is er de afgelopen jaren wel afgeschaafd.
Helemaal als ze om de maandlasten wat te verlagen hun eigen risico omhoog hebben geschroefd.
Ik denk dat het een stuk lastiger is om goed met je geld om te gaan als 90% van je inkomen besteed moet worden aan vaste lasten. Het heeft ook geen zin om de bijstand verder te versoberen; de groep mensen die aan moeten kloppen bij schuldhulpverlening groeit en de groep mensen die schulden hebben groeien op die manier ook verder. Dat is een vrij zinloze exercitie omdat de 'verhaalbaarheid' alleen maar afneemt, wat op termijn betekent dat er meer schulden zullen worden afgeboekt. Het 'besparen' op de bijstand leg je dan op het bordje van woningbouwverenigingen, zorgverzekeraars en andere schuldeisers.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 09:35 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Of blijkt eruit dat sommigen gewoon niet met geld om kunnen gaan?
Dat is ook sterk afhankelijk van de gestelde prioriteiten.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:15 schreef Ener-G het volgende:
In theorie is dat hoe het eigenlijk zou moeten ja, maar de praktijk wijst meestal anders uit
Dat is niet bij heel veel mensen het geval.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:25 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik denk dat het een stuk lastiger is om goed met je geld om te gaan als 90% van je inkomen besteed moet worden aan vaste lasten.
Als je in de bijstand zit is dat sowieso het geval. En dat is toch een relatief grote groep mensen.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:35 schreef 99.999 het volgende:
Dat is niet bij heel veel mensen het geval.
Tja, dat lukt niet iedereen.quote:Maar het lijkt me in elk geval een goede motivatie om je vaste lasten omlaag te brengen of je inkomen omhoog.
Iedere bijstandsgerechtigde is 90% van zijn inkomen kwijt aan vaste lasten?quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:36 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als je in de bijstand zit is dat sowieso het geval. En dat is toch een relatief grote groep mensen.
[..]
Tja, dat lukt niet iedereen.
Ik pleit ook niet voor versobering van de bijstand. Wel kan je je hierbij afvragen: groeit de groep mensen die moeten aankloppen bij schuldhulpverlening omdat de bijstand wat is versoberd en zij voorheen ermee konden wegkomen niet al te gunstige uitgavenpatronen te hebben door een ruimere bijstand of hebben zij het daadwerkelijk krap nadat alle "overbodige" uitgaven zijn geschrapt? Dat zou eigenlijk eens goed onderzocht moeten worden. Anders zitten zowel jij en ik maar wat te roepen. Ik ben namelijk zelf ook geen voorstander ervan dat mensen in onmenselijke situaties leven, waar ik wel voorstander van ben is dat mensen eigen verantwoordelijkheid nemen. Daarom ben ik benieuwd of het meer een situatie van 1 of 2 is.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:25 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ik denk dat het een stuk lastiger is om goed met je geld om te gaan als 90% van je inkomen besteed moet worden aan vaste lasten. Het heeft ook geen zin om de bijstand verder te versoberen; de groep mensen die aan moeten kloppen bij schuldhulpverlening groeit en de groep mensen die schulden hebben groeien op die manier ook verder. Dat is een vrij zinloze exercitie omdat de 'verhaalbaarheid' alleen maar afneemt, wat op termijn betekent dat er meer schulden zullen worden afgeboekt. Het 'besparen' op de bijstand leg je dan op het bordje van woningbouwverenigingen, zorgverzekeraars en andere schuldeisers.
Het lijkt allemaal leuk, maar in feite heeft niemand daar wat aan als je naar het grotere plaatje kijkt.
Tja, dan heb je verkeerde keuzes gemaakt in je verzekering. 130/maand omvat al flinke aanvullende pakketten, als je nooit wat heb is dat niet nodig.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Tsja, het komt niet als onverwacht. Dit zal wel niet de laatste verhoging zijn ook hoor... Asociaal is het wel. Het is sws asociaal.
Even een egoklaagpost:
Ik ga nooit naar de huisarts, slik zelden tot nooit medicijnen. 2 weken geleden had ik wel medicijnen nodig (speciale anti-conceptie wat samen gaat met borstvoeding, niet eens zo heel raar lijkt me) en hoppa. Da's dan 24 euro nog watBleek dus dat zoiets niet vergoed wordt...
Best zuur als je in de 130 euro pm betaald en zelf nooit wat hebt...
Je betaalt de zorgverzekering voor zorg, niet om te neuken. Anders zouden condooms ook wel in het basispakket zitten. Dit vind ik niet onmenselijk, sorry.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Tsja, het komt niet als onverwacht. Dit zal wel niet de laatste verhoging zijn ook hoor... Asociaal is het wel. Het is sws asociaal.
Even een egoklaagpost:
Ik ga nooit naar de huisarts, slik zelden tot nooit medicijnen. 2 weken geleden had ik wel medicijnen nodig (speciale anti-conceptie wat samen gaat met borstvoeding, niet eens zo heel raar lijkt me) en hoppa. Da's dan 24 euro nog watBleek dus dat zoiets niet vergoed wordt...
Best zuur als je in de 130 euro pm betaald en zelf nooit wat hebt...
Klopt. Ik heb een aanvullende tandartsverzekering. Heb ooit zonder dat flink moeten betalen dus vandaar dat aanvullende. Vind het risky om dat weg te doen.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, dan heb je verkeerde keuzes gemaakt in je verzekering. 130/maand omvat al flinke aanvullende pakketten, als je nooit wat heb is dat niet nodig.
Veel bijstandsgerechtigden houden niet meer dan 200 euro per maand over. 90% is overdreven, maar 80% dekt de lading aardig.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:38 schreef 99.999 het volgende:
Iedere bijstandsgerechtigde is 90% van zijn inkomen kwijt aan vaste lasten?
Er zijn allerlei factoren die daar een rol in spelen.quote:En dat laatste, dat ligt deels toch ook echt aan de motivatie hoor.
quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:39 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Je betaalt de zorgverzekering voor zorg, niet om te neuken. Anders zouden condooms ook wel in het basispakket zitten. Dit vind ik niet onmenselijk, sorry.
Absoluut. In bijna elk land buiten Nederland wordt dat ook normaal gevonden dat men zulke tijden kent. Sterker nog: ook studenten hier kennen zulke tijden. Wat is er dan zo erg aan om even op een houtje te bijten?quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:40 schreef KoosVogels het volgende:
Ach, als je je een beetje kwaad maakt, kun je de week doorkomen met 20/30 euro. Toegegeven, het is niet de leukste week van je leven, maar als je in de bijstand zit breekt nood soms wet, lijkt mij.
Ok, je claim dat je zelf nooit wat hebt is ook wat overdreven dusquote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:41 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Klopt. Ik heb een aanvullende tandartsverzekering. Heb ooit zonder dat flink moeten betalen dus vandaar dat aanvullende. Vind het risky om dat weg te doen.
Daar ben ik dan ook op tegen. Je moet alleen kinderen nemen als je het je kunt veroorloven. Maar het principe blijft staan: je betaalt geen ZORGverzekering om onbekommerd te kunnen neuken. Dat is geen zorg, dan zou het een plezierverzekering heten.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:42 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]![]()
Er zijn zat meiden/vrouwen die het niet kunnen betalen. Ik denk dat kinderbijslag, kinderopvangtoeslag etc, wel wat duurder is bij elkaar dan een lullig pilletje
Als je in de bijstand zit heb je nauwelijks ruimte om er een niet al te gunstig uitgavenpatroon op na te houden. Iemand die met een goed inkomen moet beknibbelen op z'n levensstijl kan makkelijker aanpassingen doen dan iemand eigenlijk al geen ruimte heeft voor 'niet-noodzakelijke dingen'.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 10:38 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik pleit ook niet voor versobering van de bijstand. Wel kan je je hierbij afvragen: groeit de groep mensen die moeten aankloppen bij schuldhulpverlening omdat de bijstand wat is versoberd en zij voorheen ermee konden wegkomen niet al te gunstige uitgavenpatronen te hebben door een ruimere bijstand of hebben zij het daadwerkelijk krap nadat alle "overbodige" uitgaven zijn geschrapt?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |