abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_143695907


[Centraal] Whisky /Whiskey Topic

Welkom in het centrale whisky-topic, met daarin ruimte voor alles voor en over whisky en whiskey.

De voorgaande delen:
Topicreeks: [Centraal] Whisky / Whiskey

Wat is whisky? :?
Whisky is een destillaat, dat wordt gestookt van granen; voornamelijk gerst, tarwe, rogge, en maïs. Hiertoe wordt uit de granen door middel van een speciaal proces, vergelijkbaar met het brouwen van bier, suiker onttrokken dat vervolgens vergist en gedestilleerd wordt in koperen destilleerketels. Daarna wordt het enige jaren op eikenhouten vaten gelegd om te rijpen.

De meeste whiskies worden gemaakt van meerdere soorten graan, die apart verwerkt worden en later weer bij elkaar gemengd. Dit noemt men blended whiskies. Voorbeelden die je vaak tegenkomt zijn Johnny Walker Red en Black Label, Vat69, Teachers, Famous Grouse, etc.

Andere whiskies worden van slechts één graansoort gestookt. Als die ene graansoort (gemoute) gerst is, dan heet het resultaat een single malt whisky. Is dat rogge, dan wordt het een straight rye whisky. De eerste zie je vaak uit Schotland (en soms uit Ierland), de laatste meestal uit de USA. Als zo'n whisky nu ook nog eens getapt wordt uit één vat, dan wordt het een single cask whisky genoemd.

De meeste whiskies die je gewoon koopt zijn dranken met een alcoholpercentage tussen de 40% en 46%; dat noemt men drinksterkte. Soms worden whiskies verkocht op hogere alcoholpercentages, zoals ze uit het vat vandaan komen. Dit noemt men dan vatsterkte, of cask strength whisky. Men kan er voor kiezen om de whisky op vatsterkte door er een beetje (bron)water aan toe te voegen iets soepeler drinkbaar te maken, dit is echter niet noodzakelijk.

= = = = = =

Welke is whisky is aan te raden voor een beginner?
Begin met een goede all rounder zoals

• Highland Park 12y
• Oban 14y
• GlenLivet 12y
• Glendronach Octarine of 12y Original
• Bunnahabhain 12y
• Glenfarclas 12y

Als je de meer rokerige kant op wilt:

• Ardmore Traditional Cask
• Caol Ila 12y

Je hebt tegenwoordig setjes met verschillende probeerwhisky's, allemaal instapspul maar wel gelijk 3 of 4 die redelijk verschillen, dus dan kan je kijken of er iets tussen zit:

http://whisky.nl/whisky/w(...)ies-proefpakket.html
http://whisky.nl/whisky/exclusive-scotch-proefpakket.html

En verder gewoon ergens een whisky proeven (bij slijters, tijdens festivals, lokale en landelijke whiskyclubs, proeverijen etc.) en die beoordelen.
Bevalt de geproefde whisky, dan kan je in dat smaakprofiel verder zoeken en zo niet... gewoon weer opnieuw beginnen met het proeven van een andere whisky.

= = = = = =

Waar haal ik whisky? :?
De betere whisky vinden wij onder andere bij:

Ton Overmars slijterij te Amsterdam
Van Wees slijterij te Amersfoort
Van Zuylen slijterij te Loosduinen
Slijter Zonneveld te Maassluis
Whiskykoning te Den Bosch
Wijn- en Whiskyschuur te Scharnegoutum (FRL)
Versailles te Nijmegen
Whiskybase shop te Rotterdam
Whiskysite/Druiventuin te Leiden

of zo lang de Britse Pond weinig waard is:

The Whisky Exchange in de UK
Master Of Malt in de UK
Royal Mile Whisky in de UK

Voor de meeste standaardbottelingen kan je online terecht bij:

Drankgigant
Drankdozijn

Bij de meeste van bovenstaande winkels is het ook mogelijk om online te bestellen zodat je voor een nieuwe of bijzondere whisky niet eens de deur uit hoeft *)

= = = = = =

Rijping op verschillende soorten vaten, maakt dat nog wat uit?

Voor wie het weten wil: Hoe een whisky uiteindelijk smaakt is voor een groot (zo niet het grootste) deel afhankelijk van het vat waarin het bewaard is geweest. Tegenwoordig wordt de meeste Schotse whisky gerijpt in vaten die daarvoor in Amerika hebben gediend om bourbon in te laten rijpen. Vroeger werd er veel vaker whisky gerijpt in ex-sherryvaten. Vaak wordt er gezocht naar de beste mix van bourbonvat-whisky en sherryvat-whisky om een bepaald karakter te creëren voor een bepaalde botteling. Er zijn ook variëteiten die exclusief van bourbonvaten komen (veel Glenmorangies bijvoorbeeld) en sommige fabrikanten hebben echte 100% sherryvat-whiskies in het assortiment (veel Macallan, Glenfarclas en Aberlour).

= = = = = =

Vele honderden verschillende smaken?

Zeker!

Zó veel variatie met een soort drank? Veel meer verschillende smaken dan elke andere alcoholische drank die ik ken. zachte whisky, scherpe whisky, rokerige whisky, zoete whisky, medicinale whisky, frisse whisky, romige whisky, noem het maar op. Dus laat u door één slechte eerste ervaring niet uit het veld slaan. Helaas zitten er zeker bij de voordeligere flessen whisky ( onder de 30 euro) verhoudingsgewijs veel slechtere soorten. tussen. Probeer daarna gewoon eens een andere of haal bij de betere slijter een paar mini-flesjes (5cl) van enkele Single Malt Whiskies....en vergelijk die eens. u zult versteld staan van de varieteit.

Slechte whisky is natuurlijk beter te haggelen met flink veel ijs/water/cola ;)


= = = = = =

Dramming?

Whisky drink je doorgaans uit een glas (toch?). In de diverse landen gelden er in de horeca verschillende regels over de hoeveelheid te schenken alcohol in een glas. In Nederland lijkt de standaard op 35ml te zitten voor een glaasje whisky. In de beter gesorteerde whiskybars kun je er ook voor kiezen om een halve hoeveelheid ( ± 2cl) aan te schaffen zodat je makkelijker meer smaken kunt vergelijken of proberen zonder dat je te snel onder invloed of blut raakt.
Een dram is echter een willekeurige hoeveelheid whisky die je inschenkt. De ene keer kies je er voor om een ruime hoeveelheid in te schenken zodat je de hele avond aan een glas kunt nippen. een andere keer neem je juist kleinere beetjes, of halve drams zodat je meerdere soorten kunt proberen.


= = = = = =

Ik heb nu nog meer dorst gekregen, waar kan ik meer info vinden?

Nog meer info nodig? Dan kun je hier een forum vinden dat speciaal is gewijd aan whisky in al zijn verschijningsvormen

Meer whiskylinks

Whiskybase
The Whisky Wire
Malt Madness
Ralfy's YouTube Channel
Whisky Connosr

Of via deze mega-verzameling aan links...

Drink verstandig, drink met maten



En wat als ik nog vragen heb? :?
Post de vraag in dit topic :7

= = = = = =



= = = = = =

----Het leven is te kort om slechte whisky te drinken!----

Hier verder!
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
pi_143695946
Laatste uit vorige topic:
quote:
5s.gif Op vrijdag 22 augustus 2014 00:00 schreef Ringo het volgende:
Japanse whisky's, is ene van u daar bekend mee? Ik wil iemand een fles Yamazaki Distiller's Reserve cadeau doen.

[ afbeelding ]
quote:
99s.gif Op vrijdag 22 augustus 2014 00:05 schreef CrashO het volgende:

[..]

Ik heb alleen ervaring met de "standaard" yamazaki. Die is wel lekker. Erg zacht, kruidig. Doet me beetje aan kruidenthee met wodka denken :P (maar dan zonder ranzige wodka smaak)
quote:
2s.gif Op vrijdag 22 augustus 2014 09:47 schreef Karstman het volgende:

[..]

Deze speciefieke nog nooit gehad maar een tijd geleden een Japanse proeverij gehad. Over het algemeen zijn Japanse whiskies, zachter en bloemiger dan Schotse. Ik vind het wel lekker maar ik mis af en toe wat pit.
Carry on!
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
  vrijdag 22 augustus 2014 @ 11:01:52 #3
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143704438
Jij? ;)
  vrijdag 22 augustus 2014 @ 15:03:09 #5
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143704586
Ik niet. Ik ben net 15 dagen geleden vader geworden en ik heb even andere verantwoordelijkheden, haha.
  vrijdag 22 augustus 2014 @ 15:05:48 #7
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143704633
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 augustus 2014 15:04 schreef totalatool het volgende:
Ik niet. Ik ben net 15 dagen geleden vader geworden en ik heb even andere verantwoordelijkheden, haha.
Gefeliciteerd.
Volgend jaar dan maar inplannen, eind september dan...
pi_143705238
quote:
1s.gif Op vrijdag 22 augustus 2014 15:05 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Gefeliciteerd.
Volgend jaar dan maar inplannen, eind september dan...
Dat staat inderdaad ter overweging.
Veel whisky drink ik de laatste twee weken ook niet, ik kom er op de een of andere manier niet aan toe. Wel heb ik om het te vieren een fles Port Ellen DL OMC 1982/2009 for Daily Dram open getrokken, en daar kan ik met dit tempo dus nog heel lang van genieten. ^O^
  † In Memoriam † vrijdag 22 augustus 2014 @ 15:59:35 #9
4036 crew  Cynix ®
Verzuurde hork
pi_143706722
Ik ben eigenlijk nog nergens geweest en er staat ook niks in de planning, maar wat wél zeker is, is dat ik straks een lekker flesje opentrek.
Er staan er hier zo'n 20-25, waarvan een deel nog dicht, dus ik ga straks even in de voorraad scharrelen. :9
Vertel het me en ik zal het vergeten. Laat het me zien en ik zal het onthouden. Laat het me ervaren en ik zal het me eigen maken.
De toekomst hangt af van wat je nu aan het doen bent.
  zaterdag 23 augustus 2014 @ 14:25:17 #10
14389 Daklem
What the deuce?!
pi_143740240
Iemand ervaring met Amrut Single Malt Cask Strength?
World domination is my middle name.
  zaterdag 23 augustus 2014 @ 14:27:11 #11
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143740291
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 augustus 2014 14:25 schreef Daklem het volgende:
Iemand ervaring met Amrut Single Malt Cask Strength?
Ja, diverse en ik kan ze zeer aanraden...
  † In Memoriam † zaterdag 23 augustus 2014 @ 17:03:21 #12
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143744307
Ik vind de Amrutjes altijd heel alcoholisch smaken.
Carpe Libertatem
  zaterdag 23 augustus 2014 @ 17:08:44 #13
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143744449
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 augustus 2014 17:03 schreef Boze_Appel het volgende:
Ik vind de Amrutjes altijd heel alcoholisch smaken.
De single cask versies, hieronder de 3 aan de linkerkant, ook?

  † In Memoriam † zaterdag 23 augustus 2014 @ 17:26:08 #14
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143744919
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 augustus 2014 17:08 schreef MadMaster het volgende:

[..]

De single cask versies, hieronder de 3 aan de linkerkant, ook?

[ afbeelding ]
Die ken ik niet, maar voor mij is dat wel het overheersende smaakje bij de Amruts die ik heb geproefd.

Ik ben daarom fucking benieuwd naar hun new spirit.
Carpe Libertatem
  zaterdag 23 augustus 2014 @ 17:30:44 #15
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143745050
Ik heb de 3 hierboven, de Kadhambam (1e batch) en de Portonova hier staan, allemaal geproefd en een overheersende alcohol-/spiritsmaak haal ik er niet uit. Lang leve de diversiteit qua smaakpapillen... :P
  † In Memoriam † zaterdag 23 augustus 2014 @ 17:35:17 #16
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143745179
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 augustus 2014 17:30 schreef MadMaster het volgende:
Ik heb de 3 hierboven, de Kadhambam (1e batch) en de Portonova hier staan, allemaal geproefd en een overheersende alcohol-/spiritsmaak haal ik er niet uit. Lang leve de diversiteit qua smaakpapillen... :P
Bij mij is het echt een amrut-ding. In een rijtje pik ik de amrut er zo uit.

Niet de neus, maar echt de smaak en vooral de nasmaak.

Maar daarom de wens voor new spirit. Dan kan ik checken of het hun proces is.
Carpe Libertatem
  † In Memoriam † zaterdag 23 augustus 2014 @ 17:41:44 #17
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143745351
Maar leve de diversiteit inderdaad.
Carpe Libertatem
  zaterdag 23 augustus 2014 @ 20:55:56 #18
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_143751717
Degene voor wie ik een fles Japanse single malt wilde kopen, schijnt Japanse whisky niet te zuipen te vinden.
Ik heb sterke twijfels bij zulke uitspraken, maar goed. Het is een fles Auchentoshan Three Wood geworden. Ook dat kan een compleet verkeerde gok zijn. De jarige job mag 'm best ruilen voor de Laphroaig Quarter Cask die met de bestelling meekomt. Ik drink alles.

[ Bericht 1% gewijzigd door Ringo op 24-08-2014 12:40:53 ]
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
  zondag 24 augustus 2014 @ 19:02:13 #19
14389 Daklem
What the deuce?!
pi_143783203
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 augustus 2014 14:27 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Ja, diverse en ik kan ze zeer aanraden...
Toch maar eens een keer proberen dan maar als ik een fles of 2 op heb. :)

Gisteren gehad.
Glenfiddich 15 Year Old Distillery Edition
&
The Exclusive Malts Clynelish 1997.

De Glenfiddich was heerlijk, totdat in de Clynelish had geproefd. Wat een prachtige spirit is dat. :)
World domination is my middle name.
  maandag 25 augustus 2014 @ 03:27:08 #20
433199 Aemorion
Buitenstaander
pi_143804221
Momenteel in de kast: Chivas Regal 18 , William Lawsons Super Spiced, Jack Daniels Honey, en Black Bull 12, en Sheep Dip.

Behoorlijk standaard, een écht speciale laat nog op zich wachten.

Tips zijn van harte welkom.
'I'm totally confused about what I'm going to do with my life'.
- Bill Hicks
pi_143805979
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 03:27 schreef Aemorion het volgende:
Momenteel in de kast: Chivas Regal 18 , William Lawsons Super Spiced, Jack Daniels Honey, en Black Bull 12, en Sheep Dip.

Behoorlijk standaard, een écht speciale laat nog op zich wachten.

Tips zijn van harte welkom.
Tja, ik tel maar drie whiskies, en allen zijn blends. Ik zou je adviseren om eens een lekkere single malt te kopen.
  maandag 25 augustus 2014 @ 14:52:38 #22
14389 Daklem
What the deuce?!
pi_143813970
Ik moet zeggen dat ik de chivas regal 18yo goed kan waarderen. Echter vind ik hem erg aan de prijs waardoor ik liever zou kiezen voor een ib single malt op cask strength.
World domination is my middle name.
pi_143814641
Niet helemaal ontopic, maar ik heb afgelopen weekend de Emelisse white label ardberg op.
Een russian Imperial Stout van 11% gerijpt op ardbegvaten. Volgens mij zullen whiskeyliefhebbers ook wel echt genieten van dit bier. Rokerig, aards, wat medicinaal, maar ook flink moutig en koffiebitter (want stout).
  maandag 25 augustus 2014 @ 15:17:31 #24
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143814749
Heb nog een paar van die Emelisse (en ook Brewdog) bieren staan, allemaal gerijpt op whiskyvaten.
Ik ben geen bierliefhebber en zal het door deze bieren ook niet worden...
pi_143814800
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 15:14 schreef Zemmus het volgende:
Niet helemaal ontopic, maar ik heb afgelopen weekend de Emelisse white label ardberg op.
Een russian Imperial Stout van 11% gerijpt op ardbegvaten. Volgens mij zullen whiskeyliefhebbers ook wel echt genieten van dit bier. Rokerig, aards, wat medicinaal, maar ook flink moutig en koffiebitter (want stout).
Zeker!

Emelisse maakt er meer die op whiskyvaten zijn gelagerd. Maar ook andere brouwers halen dit truukje uit. Bijvoorbeeld De Molen uit Bodegraven of het Haarlemse Uiltje.
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
pi_143814815
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 15:17 schreef MadMaster het volgende:
Heb nog een paar van die Emelisse (en ook Brewdog) bieren staan, allemaal gerijpt op whiskyvaten.
Ik ben geen bierliefhebber en zal het door deze bieren ook niet worden...
Wil je wel van ze afhelpen hoor :)
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
pi_143816435
quote:
2s.gif Op maandag 25 augustus 2014 15:19 schreef Karstman het volgende:

[..]

Zeker!

Emelisse maakt er meer die op whiskyvaten zijn gelagerd. Maar ook andere brouwers halen dit truukje uit. Bijvoorbeeld De Molen uit Bodegraven of het Haarlemse Uiltje.
Ja ik ken ze, maar meestal halen ze het niet bij de white label (oke.. de molen maakt ook erg mooie). Ik vond vooral deze, de ardberg echt heel erg goed, zeker voor whiskeyliefhebbers. De meest heftige tot nu toe, maar goed in balans. Je proeft van alles zonder dat 1 smaak overheerst. Die van het uiltje vond ik nogal weeëig, misschien dat ze wat langer hadden moeten rijpen.

[ Bericht 8% gewijzigd door Zemmus op 25-08-2014 16:18:19 ]
pi_143816952
quote:
2s.gif Op zaterdag 23 augustus 2014 20:55 schreef Ringo het volgende:
Degene voor wie ik een fles Japanse single malt wilde kopen, schijnt Japanse whisky niet te zuipen te vinden.
Ik heb sterke twijfels bij zulke uitspraken, maar goed. Het is een fles Auchentoshan Three Wood geworden. Ook dat kan een compleet verkeerde gok zijn. De jarige job mag 'm best ruilen voor de Laphroaig Quarter Cask die met de bestelling meekomt. Ik drink alles.
beetje rare uitspraak inderdaad.
als hij het over de yamasaki 10 heeft wil ik het best met hem eens zijn, maar de nikka black en yoichi 15 die ik heb zijn toch zeker niet verkeerd
Reaching out to embrace the random. reaching out to embrace what ever may come.
  maandag 25 augustus 2014 @ 19:39:38 #29
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_143822814
Nou ja, ik ben allang blij dat ik op tijd gewaarschuwd ben.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
  maandag 25 augustus 2014 @ 23:06:15 #30
433199 Aemorion
Buitenstaander
pi_143831897
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 09:47 schreef totalatool het volgende:

[..]

Tja, ik tel maar drie whiskies, en allen zijn blends. Ik zou je adviseren om eens een lekkere single malt te kopen.
3 maar? 4 Blends en een (Bourbon) Whiskey-likeur achtige. Ik blijf bij Blend, vind het verreweg het lekkerst. VAT69 wordt de volgende aanwinst, hoor er goede dingen over.
'I'm totally confused about what I'm going to do with my life'.
- Bill Hicks
pi_143832471
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 23:06 schreef Aemorion het volgende:
VAT69 wordt de volgende aanwinst, hoor er goede dingen over.
En daar gaat je geloofwaardigheid :')
Buiten het gebruik ervan in "band of brothers" is me dat dat toch een partij bocht... De smaak is trouwens ook niet constant. Verschilt zelfs tussen batches die minder dan een maand van elkaar zijn geproduceerd. Ze stoppen er gewoon de goedkoopste troep in die ze op dat moment kunnen inkopen. Of had je iets anders verwacht van "whisky" met een prijs van zo'n 13 euro de liter?

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 25-08-2014 23:20:51 ]
pi_143833035
Well, ik had (en heb) wat flessen VAT69 uit de jaren 60/70... Opvallend leuk spul... Proef dat eens naast een recente blend VAT69. Voor een tasting wel eens gedaan; je weet niet wat je proeft... Mega verschil.
  dinsdag 26 augustus 2014 @ 01:44:57 #33
433199 Aemorion
Buitenstaander
pi_143836503
Wellicht dan als malt een Dalmore 15 Years.
'I'm totally confused about what I'm going to do with my life'.
- Bill Hicks
pi_143836562
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 23:31 schreef gadeweerd het volgende:
Well, ik had (en heb) wat flessen VAT69 uit de jaren 60/70... Opvallend leuk spul... Proef dat eens naast een recente blend VAT69. Voor een tasting wel eens gedaan; je weet niet wat je proeft... Mega verschil.
De recente wel eens geprobeerd ja, oude is niet meer te koop toch?
De oude fles was ook mooier vond ik. Vroeger was het een whisky met klasse.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_143839723
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 23:06 schreef Aemorion het volgende:

[..]

3 maar? 4 Blends en een (Bourbon) Whiskey-likeur achtige. Ik blijf bij Blend, vind het verreweg het lekkerst. VAT69 wordt de volgende aanwinst, hoor er goede dingen over.
Chivas Regal 18, Black Bull 12 en Sheep Dip, dus ja, drie. De andere twee zijn geen whisk(e)y, want beiden hebben toevoegingen en zijn minder dan 40% alcohol.

VAT69 zou bij mij echt niet in de kast komen. Als je dat echt het lekkerst vindt, dan denk ik dat we je niet kunnen redden. ;)
Wil je toch persé een blend drinken, koop dan bijvoorbeeld eens een Bailie Nicol Jarvie (BNJ). Iets duurder, veel beter.

[ Bericht 19% gewijzigd door totalatool op 26-08-2014 10:36:04 ]
  woensdag 27 augustus 2014 @ 00:13:50 #36
128548 pavv
The computer says NO
pi_143869160
quote:
2s.gif Op zaterdag 23 augustus 2014 20:55 schreef Ringo het volgende:
Degene voor wie ik een fles Japanse single malt wilde kopen, schijnt Japanse whisky niet te zuipen te vinden.
Ik heb sterke twijfels bij zulke uitspraken, maar goed. Het is een fles Auchentoshan Three Wood geworden. Ook dat kan een compleet verkeerde gok zijn. De jarige job mag 'm best ruilen voor de Laphroaig Quarter Cask die met de bestelling meekomt. Ik drink alles.
Gewoon voor zijn verjaardag 4 samples maken van diverse komaf (bijv 2 x schots, 1 x iers en 1 x japans) en er alleen een nummer opzetten. Laat hem maar eens blind een oordeel vellen.
Kijken of ie sowieso doorheeft uit welke regio het spul komt.
  woensdag 27 augustus 2014 @ 00:34:27 #37
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_143869609
Ja zeg, het is een verjaarscadeau, geen examen!
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
  † In Memoriam † woensdag 27 augustus 2014 @ 07:06:12 #38
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143871783
quote:
0s.gif Op woensdag 27 augustus 2014 00:13 schreef pavv het volgende:

[..]

Gewoon voor zijn verjaardag 4 samples maken van diverse komaf (bijv 2 x schots, 1 x iers en 1 x japans) en er alleen een nummer opzetten. Laat hem maar eens blind een oordeel vellen.
Kijken of ie sowieso doorheeft uit welke regio het spul komt.
Als je vrij standaard drankjes hebt is dat appeltje-eitje, maar je kan dat bizar lastig maken. 'Schots' is te divers en bij de Ieren, die normaal alles kapotdistilleren, heb je ook genoeg overlappingen met de Schotten. De Jappen haal je er wel zo uit, als ze hun eigen hout hebben gebruikt.
Carpe Libertatem
  † In Memoriam † woensdag 27 augustus 2014 @ 07:08:15 #39
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143871796
quote:
0s.gif Op maandag 25 augustus 2014 16:28 schreef gianni61 het volgende:

[..]

beetje rare uitspraak inderdaad.
als hij het over de yamasaki 10 heeft wil ik het best met hem eens zijn, maar de nikka black en yoichi 15 die ik heb zijn toch zeker niet verkeerd
Yamazaki 18 _O_
Carpe Libertatem
  woensdag 27 augustus 2014 @ 07:50:58 #40
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143872037
quote:
7s.gif Op woensdag 27 augustus 2014 07:06 schreef Boze_Appel het volgende:

[..]

Als je vrij standaard drankjes hebt is dat appeltje-eitje, maar je kan dat bizar lastig maken. 'Schots' is te divers en bij de Ieren, die normaal alles kapotdistilleren, heb je ook genoeg overlappingen met de Schotten. De Jappen haal je er wel zo uit, als ze hun eigen hout hebben gebruikt.
Dat Mizunara hout, waar je waarschijnlijk op doelt, wordt niet zo heel veel gebruikt. Het merendeel van de vaten in Japan is ook import van elders...

Ik ken trouwens zat whisky liefhebbers bij wie zo'n blindproeverij, ongeacht de inhoud, niet zo appeltje-eitje is...
pi_143874114
quote:
1s.gif Op woensdag 27 augustus 2014 07:50 schreef MadMaster het volgende:
[...]
Ik ken trouwens zat whisky liefhebbers bij wie zo'n blindproeverij, ongeacht de inhoud, niet zo appeltje-eitje is...
Inderdaad, no way dat dat appeltje-eitje is in het gros van de gevallen.
  Redactie Frontpage vrijdag 29 augustus 2014 @ 15:01:53 #42
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_143953456
Mijn laatste aanwinst is een Aberlour A'bunadh batch 16, verkregen uit een ruil.
Ta mère
El Coño
ウイスキー
  vrijdag 29 augustus 2014 @ 15:04:08 #43
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_143953533
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 augustus 2014 15:01 schreef JeMoeder het volgende:
Mijn laatste aanwinst is een Aberlour A'bunadh batch 16, verkregen uit een ruil.
Dat zag ik afgelopen week ook iemand op FB posten... :D
  Redactie Frontpage vrijdag 29 augustus 2014 @ 15:08:56 #44
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_143953731
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 augustus 2014 15:04 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Dat zag ik afgelopen week ook iemand op FB posten... :D
Gisteren zeker in de malt maniacs and friends groep, dan was ik dat. Voeg me maar toe op facebook :)
Ta mère
El Coño
ウイスキー
  † In Memoriam † zaterdag 30 augustus 2014 @ 05:55:17 #45
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143980667
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 augustus 2014 15:01 schreef JeMoeder het volgende:
Mijn laatste aanwinst is een Aberlour A'bunadh batch 16, verkregen uit een ruil.
Ik hoor een tripje naar je huisje aankomen.
Carpe Libertatem
  Redactie Frontpage zaterdag 30 augustus 2014 @ 11:52:34 #46
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_143983726
quote:
14s.gif Op zaterdag 30 augustus 2014 05:55 schreef Boze_Appel het volgende:

[..]

Ik hoor een tripje naar je huisje aankomen.
;(

^O^

quote:
0s.gif Op vrijdag 29 augustus 2014 15:04 schreef MadMaster het volgende:

[..]

Dat zag ik afgelopen week ook iemand op FB posten... :D
Hey je zit op 'mijn' vat Glenglassaugh!
Ta mère
El Coño
ウイスキー
  † In Memoriam † zaterdag 30 augustus 2014 @ 14:01:56 #47
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_143987252
quote:
14s.gif Op zaterdag 30 augustus 2014 11:52 schreef JeMoeder het volgende:

Hey je zit op 'mijn' vat Glenglassaugh!
Leuke tour daar trouwens.
Carpe Libertatem
pi_143997482
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 augustus 2014 15:01 schreef JeMoeder het volgende:
Aberlour A'bunadh batch 16
Ik heb vandaag batch 46 gekocht.... in de uitverkoop bij de lokale Gall en Gall die verbouwingsuitverkoop had... zou 'm anders niet gauw gekocht hebben denk ik (heb al een aantal flessen staan, kast raakt vol :@ ) Maar wel benieuwd!

[ Bericht 0% gewijzigd door Yngwie op 31-08-2014 21:30:42 ]
  Redactie Frontpage zaterdag 30 augustus 2014 @ 20:11:37 #49
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_143998353
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 augustus 2014 19:44 schreef Yngwie het volgende:

[..]

Ik heb vandaag batch 46 gekocht.... in de uitverkoop bij de lokatie Gall en Gall die verbouwingsuitverkoop had... zou 'm anders niet gauw gekocht hebben denk ik (heb al een aantal flessen staan, kast raakt vol :@ ) Maar wel benieuwd!
Enjoy. Ik heb nog nooit A'bunadh gehad,deze blijft ook nog even dicht totdat ik wat andere sherry whiskies op heb, staan er nog 10 open ofzo (zachte sherries).
Ta mère
El Coño
ウイスキー
  zondag 31 augustus 2014 @ 19:49:14 #50
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_144034229
quote:
14s.gif Op zaterdag 30 augustus 2014 11:52 schreef JeMoeder het volgende:

[..]

Hey je zit op 'mijn' vat Glenglassaugh!
Ik bezoek 'm van tijd tot tijd, ook om de samples er van te testen...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')