quote:Op donderdag 7 augustus 2014 10:06 schreef Sosa het volgende:
Wat nou 'gemaakt'Niemand wordt gemaakt om iets te doen of ergens te werken.
Mooi gesproken. Helemaal mee eens.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 10:24 schreef Spongeboss het volgende:
[..]
True story.
[..]
Waarom mijn man? Als ik toch tevreden ben met een niet al te duur huisje/appartement dat gewoon kan betalen met mijn werk, en mijn oude dag kan slijten? Waarom zou ik heel veel moeten werken om een Porsche te betalen en er later achter te komen dat ik er geen fuck aan heb.
[..]
Niet iedereen wilt een hoge baan met hoge verantwoordelijkheden omdat je dan ook altijd daar moet zijn. Ik verdien liever gemiddeld of iets meer en werk 30 uur per week en leef eenvoudig zonder vakanties en dure wagens, dan dat ik me uit het zweet moet werken. Ik heb spiritualiteit daar zit veel meer in...
Ik zou veel liever yoga lessen geven dan een hoge pief zijn bij een of ander bedrijf, met dat eerste zal ik stukken minder verdienen maar ik doe wel iedere dag dat wat ik wil doen met plezier. Ben ik dan minder dan een hoge pief? Die hoge pief zit wat op kantoor te stressen, en mensen te ontslaan ik leer mensen dan yoga en hoe ze rust in hun leven kunnen brengen.
Ja ja...
quote:Op donderdag 7 augustus 2014 10:56 schreef Tomansss het volgende:
- heb jij zelf wel een bijbaantje waar je echt moet werken (dus niet bij paps op kantoor)?
ik ben op de wereld gezet om zo min mogelijk te werkenquote:Op woensdag 6 augustus 2014 22:58 schreef feyenoordfan92 het volgende:
Iets te vaak wordt deze zin mij door de strot geduwd. Aan iemands werk of opleiding kun je wel degelijk een deel van iemands karakter aflezen. Voor mij is het veel belangrijker wat iemand met zijn talenten doet. Niets mis met de buschauffeur of de putjesschepper, zolang dat is waarvoor zij op de wereld gezet zijn. Sterker nog, met sommigen van deze mensen is het nog een stuk prettiger communiceren dan een omhooggevallen hbo bedrijfskunde student of iets dergelijks. Al zal je er niet zo snel echt bevriend mee raken.
Maar toch worden dergelijke uitlatingen te vaak gebruikt om mensen die er niks van gebakken hebben, te rechtvaardigen. Iedereen heeft bepaalde kwaliteiten van zijne heer gekregen en karakter en mentaliteit bepaalt wat je ermee doet. En daarop mogen mensen elkaar best beoordelen. Ik zal niet snel iemand als 'minder' betitelen, in principe zijn we immers gelijkwaardig maar het moge duidelijk zijn dat je van succesvolle mensen meer leert.
Klacht: mensen die hun falen en lagere maatschappelijke positie wegwuiven door te beweren dat het niet om werk/opleiding gaat in het leven terwijl dat naast vriendschap/familie zo ongeveer datgene is wat iemands leven structuur geeft en iemands persoonlijkheid tot op zekere hoogte weergeeft.
quote:Op donderdag 7 augustus 2014 11:15 schreef Deeltjesversneller het volgende:
[..]
ik ben op de wereld gezet om zo min mogelijk te werken
Inderdaad. Je moet dan met je pittige-korte-haar-vrouw en je vmbo-koters op de bank zitten en Shownieuws kijken.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 23:20 schreef Catch22- het volgende:
[..]
als je dat op je 45e nog doet ben je sws loser
Het mooie is dat hij zelf zegt geweldige argumenten te hebben, maar in feite alles de wind in slaat wat de anderen aanhalen. Puberaal gebrabbel van deze ts die nog helemaal niet weet wat echt werken inhoud.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 10:56 schreef Tomansss het volgende:
[..]
Mooi gesproken. Helemaal mee eens.
Maar TS ik heb nog geen antwoord op mijn vragen.
- heb jij zelf wel een bijbaantje waar je echt moet werken (dus niet bij paps op kantoor)?
- stel jij faalt wel en haalt niet jou dubbele master. Kan heel veel oorzaken voor zijn. Burnout, overleiden van een naaste, ziekte etc... aangezien jij in Winnen en Verliezen denkt en jij dan dus hebt verloren. Wat doe je dan? Maak je je zelf dan van kant?... En niet antwoorden het lukt me toch wel want ik zeg STEL.
quote:Op woensdag 6 augustus 2014 23:00 schreef LXIV het volgende:
Volgens mij wordt dit meer bedoeld voor mensen die 60 uur per week werken en de rest van hun tijd in de file staan en er op hun 55-ste achterkomen dat ze nooit iets gedaan hebben wat ze leuk vonden.
Die feels...quote:Op woensdag 6 augustus 2014 23:01 schreef LookAtMe het volgende:
Het leven gaat ook niet om werken en opleiding. Al had ik gewild dat ik dat vroeger wel dacht, dan was ik nu niet zo'n niksnut geweest.
Eindbaas gespot, Woon je ook nog thuis zodat je ruim 500 euro per maand uitspaart?quote:Op donderdag 7 augustus 2014 10:44 schreef summer2bird het volgende:
Ik ben werkeloos, heb een wajong uitkering, dus volgens ts zijn theorie ben ik hiervoor gemaakt.
Ik vind het prima, voel mij er goed bij
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 7 augustus 2014 11:52 schreef Torstein het volgende:
[..]
Eindbaas gespot, Woon je ook nog thuis zodat je ruim 500 euro per maand uitspaart?
Zou willen dat ik dat ook had, Maar ben gemaakt om te werkenWoon niet thuis gelukkig.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Twiddel
Daar wordt voor gespaard en aan gewerkt.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 04:24 schreef the-eye het volgende:
[..]
Als je dat werkelijk vindt waarom ga je dan niet studeren?
jezus christus ben je nou echt zo dom en blind? kijk eens wat vaker in de spiegelquote:Op donderdag 7 augustus 2014 02:45 schreef feyenoordfan92 het volgende:
[..]
Ik heb wellicht controversiële opvattingen, maar ik ben zeker geen omhooggevallen bal nee. Ik kijk op niemand neer en in the end moet iedereen het inderdaad gewoon lekker zelf weten. Neemt niet weg dat je de acties van bepaalde mensen best negatief mag beoordelen.
- Af en toe wat dingen doen voor een uitzendbedrijf als ik krap zit. Verder studie en sociaal leven. Lijkt me gewoon normaal op je 21ste als aankomend vierdejaars student.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 10:56 schreef Tomansss het volgende:
[..]
Mooi gesproken. Helemaal mee eens.
Maar TS ik heb nog geen antwoord op mijn vragen.
- heb jij zelf wel een bijbaantje waar je echt moet werken (dus niet bij paps op kantoor)?
- stel jij faalt wel en haalt niet jou dubbele master. Kan heel veel oorzaken voor zijn. Burnout, overleiden van een naaste, ziekte etc... aangezien jij in Winnen en Verliezen denkt en jij dan dus hebt verloren. Wat doe je dan? Maak je je zelf dan van kant?... En niet antwoorden het lukt me toch wel want ik zeg STEL.
Zou het in onze maatschappij maar eens wat meer gaan om belonen van werk dat iemand verricht. De tendens van de laatste 10 jaar is dat dit steeds minder het geval is. Ik zie mensen hard zwoegen en elke dag van 8 tot 18 hard door werken voor simpel loon, en ik zie mensen met vermogen die vanuit hun tweede huis al 10 jaar niet meer werken toch meer verdienen door de extreem lage vermogensbelasting.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 14:41 schreef feyenoordfan92 het volgende:
[..]
- Af en toe wat dingen doen voor een uitzendbedrijf als ik krap zit. Verder studie en sociaal leven. Lijkt me gewoon normaal op je 21ste als aankomend vierdejaars student.
- Daar heb ik het helemaal niet over. Die mensen veroordeel ik helemaal niet. Weer pak je een uitzondering erbij terwijl die alleen maar de regel bevestigen.
Verder leven we hedentendage in een meritocratie --> Meritocratie[1](vrij vertaald: geregeerd door degenen die het verdienen) is een maatschappijmodel waarin de sociaal-economische positie van elk individu is gebaseerd op zijn of haar verdiensten (merites). Hierbij gaat het dus niet direct om de aanleg die men heeft, maar wat men met die aanleg doet.
Eigenlijk wat ik bedoel te zeggen. Twee dingen: 1. talent 2. benutten van dat talent. Jullie keuren met z'n allen dus de moderne maatschappij af..Maar ook niet geheel verwonderlijk met uitspraken als 'ik zit in een uitkering' en 'ik ben niet gemaakt iets te doen'.
Ook ondernemers hebben er gewoon hard voor moeten werken, maar door hun economische kennis te exploiteren zijn ze eerder binnen ja. Weer iemand die zijn talenten (economische kennis) optimaal heeft benut.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 14:51 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Zou het in onze maatschappij maar eens wat meer gaan om belonen van werk dat iemand verricht. De tendens van de laatste 10 jaar is dat dit steeds minder het geval is. Ik zie mensen hard zwoegen en elke dag van 8 tot 18 hard door werken voor simpel loon, en ik zie mensen met vermogen die vanuit hun tweede huis al 10 jaar niet meer werken toch meer verdienen door de extreem lage vermogensbelasting.
Wij stimuleren het hebben van vermogen, niet het verrichten van arbeid. Een pure focus op arbeid en presteren is dus een achterhaald principe uit de jaren 50/60 toen dat nog wel op ging. Over dertig jaar ga je waarschijnlijk zeggen "alsof het om vermogen gaat in het leven" om je nog steeds niet volledige gelukkige leven goed te praten tegenover je geslaagde tijdgenoten.
Erg positief beeld. Alleen blijkt dat het gros van het vermogen op dezelfde plek blijkt zitten, er is helemaal niet zoveel mobiliteit als jouw theorie doet vermoeden. Succesvolle ondernemers zijn ondernemers die al vermogen hadden. Er zijn er maar weinig die van van niks veel maken, en dat is al helemaal niet te voorspellen op basis van opleiding/talent.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 14:53 schreef feyenoordfan92 het volgende:
[..]
Ook ondernemers hebben er gewoon hard voor moeten werken, maar door hun economische kennis te exploiteren zijn ze eerder binnen ja. Weer iemand die zijn talenten (economische kennis) optimaal heeft benut.
Dit betwijfel ik. Werk is in toenemende mate de bron geworden van identiteit en zingeving. Niet voor niets blijven veel mensen die in een loterij veel geld hebben gewonnen, werken.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 15:05 schreef Elfletterig het volgende:
Sommige mensen doen net alsof werk hun grote roeping is, terwijl het gewoon gaat om brood op de plank. Maandelijks krijg je een salaris, in ruil voor het werk dat je doet. Zou je hetzelfde bedrag ook ontvangen zonder dat je ervoor moest werken, dan gingen heel veel mensen niet werken.
Dit inderdaad. Onlosmakelijk deel van je ontwikkeling.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 15:18 schreef Neuroscience het volgende:
[..]
Dit betwijfel ik. Werk is in toenemende mate de bron geworden van identiteit en zingeving. Niet voor niets blijven veel mensen die in een loterij veel geld hebben gewonnen, werken.
Ligt wel aan het type werk. Maar zelfs laaggeschoold werk kan een bron zijn van zingeving, het gevoel nuttig bezig te zijn.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 15:22 schreef feyenoordfan92 het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Onlosmakelijk deel van je ontwikkeling.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |