Het is pas zeer overdraagbaar als de symptomen beginnen.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 11:58 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Wel fijn ook dat je dit 3 weken bij je kan dragen zonder dat je er iets van merkt...... -_-
Gaat lekker zo, waar heb je die cijfers vandaan?quote:Op dinsdag 5 augustus 2014 09:08 schreef BlaZ het volgende:
Date of report
cases deaths
1 Aug 2014 1604 887
30 Jul 2014 1440 826
Gaat helemaal goed komen zo.quote:Nabestaanden van ebola-slachtoffers in Liberia hebben, tegen de regels van de regering in, de besmette lichamen van hun dierbaren op straat gedumpt.
Vorige week werden onder meer in Liberia strenge maatregelen genomen om de verdere verspreiding van de zeer besmettelijke ziekte te voorkomen. Zo moeten de lichamen van slachtoffers in huis worden bewaard, waar de autoriteiten ze komen oppikken.
In Monrovia, de hoofdstad van het West-Afrikaanse land, laten nabestaanden de lijken echter op straat achter. Volgens minister Lewis Brown van Informatie is de bevolking mogelijk geschrokken van de maatregels om de huizen te ontsmetten en vrienden en familieleden van slachtoffers op te sporen en te onderzoeken.
"Daarom halen ze de lichamen uit hun huizen en worden ze op straat gedumpt. Ze stellen zich liever bloot aan het risico om besmet te raken", aldus Brown, volgens Reuters.
In het westen van Afrika zijn inmiddels 887 mensen overleden door het ebolavirus.
http://en.wikipedia.org/wiki/2014_West_Africa_Ebola_outbreakquote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:24 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gaat lekker zo, waar heb je die cijfers vandaan?
Als je naar de stijging van het aantal gevallen kijkt is de poep goed de ventilator aan het rakenquote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
http://en.wikipedia.org/wiki/2014_West_Africa_Ebola_outbreak
Ook als je ziet hoe het zich verspreid;quote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:40 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als je naar de stijging van het aantal gevallen kijkt is de poep goed de ventilator aan het raken
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:40 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als je naar de stijging van het aantal gevallen kijkt is de poep goed de ventilator aan het raken
[ afbeelding ]
De laatste 8 dagen (waarvan gegevens bekend zijn) een 50 nieuwe gevallen per dag. Dan lijkt het me voor de hulpdiensten ook niet langer mogelijk te controleren met wie er allemaal contact geweest is.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:50 schreef Pietverdriet het volgende:
Als dit zo doorgaat hebben we over een week of 2 een slordige 1500-2000 doden en een 5-6 duizend besmettingen, twee weken later een slordige 4-5 duizend doden en een 12-15 duizend besmettingen
Het gevoel bekruipt me dat men niet in staat is meer dan 50 nieuwe gevallen per dag positief te identificeren omdat men eenvoudig de capaciteit niet heeft.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 13:00 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De laatste 8 dagen (waarvan gegevens bekend zijn) een 50 nieuwe gevallen per dag. Dan lijkt het me voor de hulpdiensten ook niet langer mogelijk te controleren met wie er allemaal contact geweest is.
Daarnaast is er het bijkomend risico dat de kans op mutaties groter wordt.
quote:Op woensdag 6 augustus 2014 11:58 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Wel fijn ook dat je dit 3 weken bij je kan dragen zonder dat je er iets van merkt...... -_-
Die 3 weken is de absolute maximale incubatietijd die bekend is. Zijn dus wel eens mensen geweest bij wie het 3 weken duurde, dit is echter niet gebruikelijk. Gemiddelde is 7 dagen.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:20 schreef Taxandria het volgende:
Het is pas overdraagbaar als de symptomen beginnen.
Nieuwe gevallen zijn over het algemeen symptoomgevallen. Iedereen die zich, waar dan ook in die regio, bij een dokter/ziekenhuis/hulppost komt melden en de juiste symptomen heeft is een nieuw symptoomgeval. Die worden vaak direct bij het totaal opgeteld, maar hoeven helemaal geen ebola te hebben.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 13:00 schreef BlaZ het volgende:
De laatste 8 dagen (waarvan gegevens bekend zijn) een 50 nieuwe gevallen per dag. Dan lijkt het me voor de hulpdiensten ook niet langer mogelijk te controleren met wie er allemaal contact geweest is.
Volledig genezen is hij dacht ik nog niet. Lijkt wel aan de beterende hand, zal nog wel wat onderzoek komen om te zien of dat ook echt dankzij dit middel is.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 18:00 schreef Molurus het volgende:
Net in het journaal, als ik het goed heb opgevangen: arts die besmet was met ebola volledig genezen dankzij een nieuw experimenteel medicijn.
http://nos.nl/op3/artikel/683066-experimenteel-medicijn-voor-ebolapatienten-vs.htmlquote:Onzekerheid blijft
Omdat het medicijn zo nieuw is, is het nog niet duidelijk of het ook echt werkt. Writewol kan sinds het medicijn weer een beetje lopen en heeft weer eetlust, zegt Bruce Johnson, de directeur van de organisatie waar Writewol voor werkt. Maar hij durft niet te zeggen of dat door ZMapp komt.
"Ebola is een lastig virus en de enige dag ben je beter en de andere dag weer slechter."
Ok, iets te vroeg gejuicht. Maar klinkt nog steeds wel goed, afwachten.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 18:33 schreef Roger_Epiales het volgende:
[..]
Volledig genezen is hij dacht ik nog niet. Lijkt wel aan de beterende hand, zal nog wel wat onderzoek komen om te zien of dat ook echt dankzij dit middel is.
[..]
http://nos.nl/op3/artikel/683066-experimenteel-medicijn-voor-ebolapatienten-vs.html
Spanje gaat ook bevestigde patiënt terughalen:quote:Eerste geval Saudi-Arabië
Het Saudische ministerie van Gezondheid meldt dat een man die aan de ziekte leed en op de intensive care in een ziekenhuis in Jeddah lag, vanochtend is overleden. Hij had de ziekte opgelopen in Sierra Leone. De regering zegt dat het het eerste geval van ebola in Saudi-Arabië is.
Bron voor beide: http://nos.nl/artikel/683453-who-bespreekt-ebolamaatregelen.htmlquote:Spanje stuurt een speciaal ingericht vliegtuig naar Liberia om een Spaanse missionaris op te halen die positief getest is op het ebola-virus. Hij is een van de drie priesters die op een afgesloten afdeling van een ziekenhuis in de hoofdstad Monrovia liggen.
Zeker hoopgevend, hopen dat ze opschieten met dat onderzoek. (en het spul daarna ook gewoon beschikbaar stellen natuurlijk.)quote:Op woensdag 6 augustus 2014 18:37 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ok, iets te vroeg gejuicht. Maar klinkt nog steeds wel goed, afwachten.
Pas bij de 5.000.000 gaat hier de vlag uit hoor!quote:Op woensdag 6 augustus 2014 12:50 schreef Pietverdriet het volgende:
Als dit zo doorgaat hebben we over een week of 2 een slordige 1500-2000 doden en een 5-6 duizend besmettingen, twee weken later een slordige 4-5 duizend doden en een 12-15 duizend besmettingen
Kijk, daar komt het ware gezicht naar bovenquote:Op woensdag 6 augustus 2014 19:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Pas bij de 5.000.000 gaat hier de vlag uit hoor!
Ebola kan een plaag voor de mensheid worden, maar wellicht ook een zegen voor de planeet.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 19:22 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kijk, daar komt het ware gezicht naar boven
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |