Huh, ik volg je even niet, West-Jeruzalem is het gedeelte met een grote Joodse meerderheid, moderner, en behoort al sinds 1948 tot Israel (sterker nog daar is waar landen vroeger hun ambassades hadden veel). Oost-Jeruzalem is datgene wat later is veroverd dus ik snap de vergelijking met Gaza en de Westbank niet zo.quote:Op donderdag 24 juli 2014 14:10 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Nee, west-Jeruzalem. Als deel van de Westbank wordt dat door o.a. de VN Veiligheidsraad gezien als illegaal bezet gebied.
Je hebt gelijk, ik praat ernaast. Westbank en Oost-Jeruzalem. Het gedeelte wat in '67 werd geannexeerd en onderdeel is van de Westbank.quote:Op donderdag 24 juli 2014 14:15 schreef Taxandria het volgende:
[..]
Huh, ik volg je even niet, West-Jeruzalem is het gedeelte met een grote Joodse meerderheid, moderner, en behoort al sinds 1948 tot Israel (sterker nog daar is waar landen vroeger hun ambassades hadden veel). Oost-Jeruzalem is datgene wat later is veroverd dus ik snap de vergelijking met Gaza en de Westbank niet zo.
Yeah right, het belang van de tunnels voor de bevolking daar is Hamas-reclame, en als je een paar tunnels kan stutten kan je ook schuilkelders bouwen voor dik 1.4 miljoen mensen.quote:Op donderdag 24 juli 2014 12:28 schreef Karrs het volgende:
[..]
Onzin. De invloed van het smokkelen door die tunnels wordt ver overschat. Je moet de propaganda van Hamas niet direct geloven. Het meeste aan wat jij noemt wordt 'gewoon' via de weg, vanuit Israël en Egypte, ingevoerd.
[..]
Ook nu overschat je het belang van de tunnels en bovendien bagatelliseer je de noodzaak voor schuilkelders.
[..]
Die allemaal tegelijk onder vuur liggen? En wat weet jij nou van schuilkelders? Als het in Tel Aviv kan, waarom dan niet in Gaza? Het is nu toch wel aangetoond dat er gewoon wél bouwmaterialen het land binnenkomen?
Drogredenatie, dus. Tot nu toe vind ik je argumentatie schandalig. Niet minder dan schandalig, sorry dat ik het zeg.
[..]
Een boel aannames, maar waar een wil is, is een weg zeg ik altijd maar. In het geval Hamas was de wil er totaal niet om de bevolking te beschermen (en dus schuilkelders te bouwen), omdat zij de dood omarmen en dat de rest van de bevolking ook opleggen. Wat natuurlijk alleen maar als schandalig en als kwaadaardig kan worden beoordeeld.
[..]
En zo praat je het voor jezelf weer goed. Want dat was natuurlijk de insteek.
Je overschat de waarde van het smokkelen, je bagatelliseert de kwaadaardigheid achter de keuze voor inzet van bouwmaterialen en je negeert het feit dat Hamas kiest voor oorlog, niet voor vrede.
En dat tunnelnetwerk is er echt niet voor de burgers; die is er omdat Hamas manieren zoekt zichzelf te beschermen tegen Israël en aanslagen te kunnen plegen. Ze hebben zich duidelijk laten inspireren door de tunnelstelsels van de Vietcong; een an sich verstandige keuze, zij het dat Israël waarschijnlijk in no-time technologieën ontwikkelt die het opsporen, binnendringen en vernietigen van tunnelstelsels mogelijk maken.
Haha ik dacht alquote:Op donderdag 24 juli 2014 14:21 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, ik praat ernaast. Westbank en Oost-Jeruzalem. Het gedeelte wat in '67 werd geannexeerd en onderdeel is van de Westbank.
Ik lees overal dat 1,8 miljoen mensen op een piepklein gebied. Als je ff checkt zie je een bevolkingsdichtheid van 3500 mensen per vierkante kilometer, dat is ongeveer de helft van de gemeente Den Haag bijvoorbeeld, en zelfs in Den Haag heb je nog zat parken en open gebieden zoals malieveld. Maar goed, het blijft wel een hoge bevolkingsdichtheid natuurlijk.quote:Op donderdag 24 juli 2014 13:32 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Ik stel nergens dat Hamas een organisatie is waar we in Nederland nog een puntje aan kunnen zuigen qua mensenrechten. Laatste keer dat ik checkte bestond Hamas niet uit 1,8 miljoen personen in de Gazastrook, dus sla je met het legitimeren van bombardementen op burgers de plank compleet mis. De mensen die we nu Palestijnen noemen streken neer in dat gebied decennia voor we hier in Nederland vrouwenkiesrecht hebben, maar hen nu een minuscuul stokje land proppen en er bommen op smijten omdat er Hamasstrijders zijn die ook op kinderen schieten is een excuus van jan lul.
Nou het zal wel meevallen met 'die genocide' als het het snelst groeiende gebied is qua bevolkingsaantal.quote:Op donderdag 24 juli 2014 15:28 schreef tfors het volgende:
[..]
Ik lees overal dat 1,8 miljoen mensen op een piepklein gebied. Als je ff checkt zie je een bevolkingsdichtheid van 3500 mensen per vierkante kilometer, dat is ongeveer de helft van de gemeente Den Haag bijvoorbeeld, en zelfs in Den Haag heb je nog zat parken en open gebieden zoals malieveld. Maar goed, het blijft wel een hoge bevolkingsdichtheid natuurlijk.
Nog een interessant punt is dat vanouds Palestijnen het bevolkingscijfer juist zo snel mogelijk willen laten groeien als "demografisch wapen" (bron Arafat, ergens op google wel te vinden). Het is inderdaad zo dat Gaza het snelst groeiende gebied op aarde is in bevolkingsaantal. Dus over tien zitten er anderhalf keer zo veel personen en over twintig jaar misschien wel 4 miljoen i.p.v. 1,8 miljoen. ik ben benieuwd hoe ze daar uit gaan komen..
Overigens probeert Israël ook het aantal inwoners zo snel mogelijk te laten groeien, maar zij hebben nog voorlopig wel ff plaats.
Of het is er juist een logisch gevolg van.quote:Op donderdag 24 juli 2014 15:35 schreef Taxandria het volgende:
[..]
Nou het zal wel meevallen met 'die genocide' als het het snelst groeiende gebied is qua bevolkingsaantal.
Als je bedenkt dat elke Israelische aanval een reactie is op terreurhandelingen in Gaza dan ziet het er al weer heel erg anders uit lijkt me zo.quote:Op donderdag 24 juli 2014 16:17 schreef Happel het volgende:
[ afbeelding ]
'Schijnbaar' gemaakt op basis van UN data.
Ik denk dat jij de betekenis van genocide niet helemaal begrijpt.quote:Op donderdag 24 juli 2014 16:29 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Of het is er juist een logisch gevolg van.
Ga daar maar met de VN over stoeien.quote:Op donderdag 24 juli 2014 16:30 schreef Taxandria het volgende:
[..]
Ik denk dat jij de betekenis van genocide niet helemaal begrijpt.
Nou ik zei weinig betekenissen van genocide waarin ook maar enigszins wordt gerefereerd naar een bevolkingstoename.quote:
Dat klopt niet. En mocht dat waar zijn.. waarom zijn die 'reactie's' dan vaak het vermoorden van kinderen en andere onschuldige mensen? Veel video's waar je ziet dat kinderen worden geslagen en ontvoerd. Waarom dan niet focussen op de mensen die de terreur veroorzaken?quote:Op donderdag 24 juli 2014 16:30 schreef Taxandria het volgende:
[..]
Als je bedenkt dat elke Israelische aanval een reactie is op terreurhandelingen in Gaza dan ziet het er al weer heel erg anders uit lijkt me zo.
Vaak? Volgens die gegevens zijn er vier Palestijnen omgekomen, heb jij enig idee wie?quote:Op donderdag 24 juli 2014 16:52 schreef Crip het volgende:
[..]
Dat klopt niet. En mocht dat waar zijn.. waarom zijn die 'reactie's' dan vaak het vermoorden van kinderen en andere onschuldige mensen? Veel video's waar je ziet dat kinderen worden geslagen en ontvoerd. Waarom dan niet focussen op de mensen die de terreur veroorzaken?
Globaal gezien wel. Maar dan komt weer die redenatie naar voren: als Israël stopt met vechten, worden ze massaal de zee in gedreven. Als Gaza stopt met vechten, is het vrede.quote:
Vergeet Pallywood niet en in die gevallen dat het wel om de real thing gaat is er context en nuance die vaak ontbreken. Neem dat jongetje dat vastgebonden op de motorkap van een Israëlische jeep ligt: iedereen krijst "terror israelquote:En mocht dat waar zijn.. waarom zijn die 'reactie's' dan vaak het vermoorden van kinderen en andere onschuldige mensen? Veel video's waar je ziet dat kinderen worden geslagen en ontvoerd. Waarom dan niet focussen op de mensen die de terreur veroorzaken?
Dit kan nooit. Foto's en video's bewijzen het tegendeel.quote:Op donderdag 24 juli 2014 16:58 schreef Taxandria het volgende:
[..]
Vaak? Volgens die gegevens zijn er vier Palestijnen omgekomen, heb jij enig idee wie?
Kinderen en burgers die omkomen, dat is vaak het gevolg omdat Hamas zich verschuilt tussen de eigen burgers, dat idee heb ik in ieder geval ook omdat bijvoorbeeld die raketten in een VN-school (of scholen) werden gevonden (en de VN net doet alsof dat voor de eerste keer is).
Dit zijn volgens Happel VN-gegeven, en sowieso buiten deze oorlogen komen er relatief weinig Palestijnen om in Gaza, behalve bij zo'n strijd als deze dan maar dat is ook niet heel vaak.quote:Op donderdag 24 juli 2014 17:01 schreef Crip het volgende:
[..]
Dit kan nooit. Foto's en video's bewijzen het tegendeel.
En dat weet jij omdat.....?!?!quote:Op donderdag 24 juli 2014 17:07 schreef IsaacCuenca het volgende:
[..]
Oh, ben ik even blij dat het nu goedgepraat is. Ze hadden die kinderen in zicht op het moment dat ze schoten.
Onzin, buiten de gewapende strijd is het vaak zeer rustig, en dan ook zeer.quote:Op donderdag 24 juli 2014 17:01 schreef Crip het volgende:
[..]
Dit kan nooit. Foto's en video's bewijzen het tegendeel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |