Een goede therapeut die je helpt om je schuldgevoel op te lossen en je faalangst te verminderen en zelfvertrouwen te verbeteren.quote:
Jij denkt dat ik niet besta ofzo?quote:Op maandag 21 juli 2014 16:26 schreef PyramidSong het volgende:
Hahahah ik vind hem wel mooi. Helaas bestaat die gozer uit mijn post echt.
Heet jij toevallig Coetinho van je achternaam?quote:Op maandag 21 juli 2014 16:26 schreef PyramidSong het volgende:
Hahahah ik vind hem wel mooi. Helaas bestaat die gozer uit mijn post echt.
Nee.quote:Op maandag 21 juli 2014 16:47 schreef hairybeardyman het volgende:
[..]
Heet jij toevallig Coetinho van je achternaam?
Dit is zó waar!quote:Op maandag 21 juli 2014 16:41 schreef hairybeardyman het volgende:
Het leven draait niet alleen maar om een studie of om zo vroeg mogelijk "succesvol' te zijn onder het mom van: op jezelf wonen/een afgeronde studie/een relatie en that's it. Dat is het Nederlands sociaal maatschappelijk ideaalbeeld wat ons wordt geïndoctrineerd van jongs af aan. Nee, dan bewonder ik de Amerikaanse mentaliteit toch wel een stuk beter. Leef je leven! Follow your dreams! Levensgeluk is uit zoveel meer dingen te halen dan alleen maar uit een studie.
The American dream is nog veel gekker dan onze maatschappelijke norm. Daar moeten studenten keihard ploeteren om op de beste universiteiten te komen en draait alles om goede cijfers of een hoop poen. Als je daar niks van je leven maakt eindig je als een obese pauper.quote:Op maandag 21 juli 2014 16:41 schreef hairybeardyman het volgende:
Laat ze maar lullen. Jij weet waarom je nu in de omstandigheden bevindt die zich nu voordoen. Dat een ander op de meest hysterische wijze daar wat van op moet zeggen zodat ze haar eigen tekortkomingen kan wegmoffelen zegt al heel wat meer over haar sociaal intellectueel onderontwikkeld denkvermogen dan over jou. Jij hoeft je niet te verantwoorden tegenover wie dan ook behalve jezelf. Als een of ander dikke schele teef jou ineens benaderd en jou wel heel erg directe vragen stelt over jouw persoonlijk leven, dan kan ze lekker er in stikken. Wat gaat het haar wat aan?
En wees gerust. Jij bent heus niet de enige die op 25 jarige leeftijd nog bij zijn ouders woont. Iedereen heeft zo zijn belevenissen ondervonden waarin dingen niet zijn gelukt of anders zijn verlopen dan ze in eerste instantie hadden gepland. Ik zelf heb vier studiekeuzes achter de rug en ze allemaal niet afgemaakt. Waarom? Omdat ik niet wist wat ik met mijn leven wilde, door peer pressure me genoodzaakt voelde om toch maar iets te kiezen, omdat ik mezelf wijs maakte dat een studie waarin je veel kansen op een baan hebt velen malen beter zou zijn dan een studie dat in een lijn staat met jouw passies.. Nu weet ik wel beter...
Het leven draait niet alleen maar om een studie of om zo vroeg mogelijk "succesvol' te zijn onder het mom van: op jezelf wonen/een afgeronde studie/een relatie en that's it. Dat is het Nederlands sociaal maatschappelijk ideaalbeeld wat ons wordt geïndoctrineerd van jongs af aan. Nee, dan bewonder ik de Amerikaanse mentaliteit toch wel een stuk beter. Leef je leven! Follow your dreams! Levensgeluk is uit zoveel meer dingen te halen dan alleen maar uit een studie.
Maar ik dwaal nu af.. Mijn punt is: het komt echt goed. Dit klinkt nu misschien raar want ik snap dat de situaties die je beschrijft vervelend zijn, maar je bent nog jong. Er zijn nog talloze mogelijkheden om wat van je leven te maken - als je daar al niet mee bezig bent.
Ik doelde meer over datgene doen wat in een lijn staat met je persoonlijke dromen ongeacht welke leeftijd je hebt, niet zo zeer over datgene wat jij beschrijft. In Nederland merk ik nog heel vaak dat wanneer je 25+ bent, mensen al snel een verbolgen houding aannemen wanneer je dán pas dingen wilt ondernemen. Er is ook nog zoiets als een laatbloeier zijn, maar dat snappen mensen met de 'Nederlandse nuchtere mentaliteit' niet zo goed. Die verklaren je voor gek wanneer je bijvoorbeeld op je 28ste zou zeggen dat je voor jezelf gaat beginnen. In de VS wordt daar heel anders mee omgegaan - dan wensen mensen je succes en gunnen ze je het beste.quote:Op maandag 21 juli 2014 17:21 schreef ZarB het volgende:
[..]
The American dream is nog veel gekker dan onze maatschappelijke norm. Daar moeten studenten keihard ploeteren om op de beste universiteiten te komen en draait alles om goede cijfers of een hoop poen. Als je daar niks van je leven maakt eindig je als een obese pauper.
Tevens ligt het m.i. geheel aan jezelf hoe je die maatschappelijke norm interpreteert. Ik heb er namelijk weinig last van en doe gewoon wat ik zelf leuk vind. Je bent niks verplicht dus het zegt meer over de (onzekere) mensen die zich toch op een bepaalde manier verplicht voelen tot e.e.a. dan over die hele heersende norm.
Over wie heb je het nu? Want schaterlachend met steken onder water honend reageren in een topic is dus allesbehalve volwassen.quote:Op maandag 21 juli 2014 17:17 schreef ZarB het volgende:
Dus jouw pad is 2 opleidingen niet afmaken en nu niks doen en op je moeders centjes teren? En daar ben je trots op?![]()
![]()
![]()
Mag je idd zelf weten, maar daar gaat iedereen je wel om uitlachen
Ik weet dat het een lemming is, maar helaas slaat ie nergens op omdat bovenstaande niet fatsoenlijk onderbouwd is. Derhalve slechte lemming.
In de VS zijn ze nou eenmaal overgeemotioneerd en enthousiast dus ze zullen inderdaad niet zo snel over je oordelen, maar again: het is maar wat je je daar van aantrekt, mocht er wel iemand oordelen. Dus ik vind het wel degelijk bij degene liggen die klaagt over een heersende maatschappelijke norm. Tuurlijk is er een bepaalde standaard te ontdekken, dat is overal zo, maar je bent vrij om daar van af te wijken. Ja, je moet geld verdienen om je broek op te kunnen houden en ja, dat mag alleen via legale wegen, maar dat geldt overal.quote:Op maandag 21 juli 2014 17:30 schreef hairybeardyman het volgende:
[..]
Ik doelde meer over datgene doen wat in een lijn staat met je persoonlijke dromen ongeacht welke leeftijd je hebt, niet zo zeer over datgene wat jij beschrijft. In Nederland merk ik nog heel vaak dat wanneer je 25+ bent, mensen al snel een verbolgen houding aannemen wanneer je dán pas dingen wilt ondernemen. Er is ook nog zoiets als een laatbloeier zijn, maar dat snappen mensen met de 'Nederlandse nuchtere mentaliteit' niet zo goed. Die verklaren je voor gek wanneer je bijvoorbeeld op je 28ste zou zeggen dat je voor jezelf gaat beginnen. In de VS wordt daar heel anders mee omgegaan - dan wensen mensen je succes en gunnen ze je het beste.
Ik denk dat het te kort om de bocht is om de schuld in dit soort situaties maar af te schuiven aan degenen die ermee zitten wat ze moeten doen met hun leven in zo'n compulsieve maatschappij als die van nu en dat het maar aan die persoon zelf ligt of dat het een teken van onzekerheid zou moeten zijn; dus de persoon moet zichzelf niet zo zielig vinden. Fijn voor jou dat je er weinig last aan ondervind, maar daar gaat het nu niet over in dit topic. Just my two cents.
...en denk je niet dat de persoon die er mee zit dat heus ook wel weet?quote:Op maandag 21 juli 2014 17:35 schreef ZarB het volgende:
[..]
In de VS zijn ze nou eenmaal overgeemotioneerd en enthousiast dus ze zullen inderdaad niet zo snel over je oordelen, maar again: het is maar wat je je daar van aantrekt, mocht er wel iemand oordelen. Dus ik vind het wel degelijk bij degene liggen die klaagt over een heersende maatschappelijke norm. Tuurlijk is er een bepaalde standaard te ontdekken, dat is overal zo, maar je bent vrij om daar van af te wijken. Ja, je moet geld verdienen om je broek op te kunnen houden en ja, dat mag alleen via legale wegen, maar dat geldt overal.
Waar lees je dat ik er trots op ben? Ik stoor me gewoon aan het feit dat men op mij neerkijkt omdat ik niet hetzelfde pad bewandel ala de doorsnee persoon. Ik ga er ook wat aan proberen te doen, maar zeggen en doen zijn twee verschillende dingen.quote:Op maandag 21 juli 2014 17:17 schreef ZarB het volgende:
Dus jouw pad is 2 opleidingen niet afmaken en nu niks doen en op je moeders centjes teren? En daar ben je trots op?![]()
![]()
![]()
Mag je idd zelf weten, maar daar gaat iedereen je wel om uitlachen
Ik weet dat het een lemming is, maar helaas slaat ie nergens op omdat bovenstaande niet fatsoenlijk onderbouwd is. Derhalve slechte lemming.
Geen idee, maar het is wel een aardig topic geworden. Zou wat meer spelfoutjes maken. Dit klinkt net te afstandelijk.quote:
Ik heb vwo gedaan op de middelbare school en sommige dingen gedurende die jaren zijn blijven hangen.quote:Op maandag 21 juli 2014 18:46 schreef Gelser het volgende:
[..]
Geen idee, maar het is wel een aardig topic geworden. Zou wat meer spelfoutjes maken. Dit klinkt net te afstandelijk.
Dit klinkt al een stuk beter, spelling en logica gaan sterk achteruit en de emotie begint al wat los te komen.quote:Op maandag 21 juli 2014 19:10 schreef Kiid het volgende:
[..]
Ik heb vwo gedaan op de middelbare school en sommige dingen gedurende die jaren zijn blijven hangen.
link?quote:
Het is ook moeilijk nuchter te blijven met deze omstandighedenquote:Op maandag 21 juli 2014 19:13 schreef Gelser het volgende:
[..]
Dit klinkt al een stuk beter, spelling en logica gaan sterk achteruit en de emotie begint al wat los te komen.
Als jij ooit werk wilt vinden zou ik toch maar een opleiding gaan volgen als ik jou was. Begin met MBO-2 en ga door tot MBO-3/4, aangezien je toch al 25 bent is het verstandig om dat dit jaar al te gaan doen. Zonder deze diploma's kun je een redelijke baan gewoon vergeten.quote:Op maandag 21 juli 2014 13:29 schreef Kiid het volgende:
Graag wil ik mijzelf aan jullie voorstellen. Ik ben Kiid, 25 jaren jong en ik woon nog bij mijn moeder thuis. Mijn ouders zijn ongeveer 10 jaar geleden uit elkaar gegaan en ik heb dit nooit helemaal kunnen verwerken. Zowel mijn middelbare school als mbo 2 Commercieel Medewerker opleiding heb ik niet afgerond. Nu zit ik werkloos thuis bij mijn moeder omdat ik geen geschikte baan kan vinden.
Nu je weet wie ik ben kunnen we tot de kern van de klacht komen. Laatst was er een familie barbecue georganiseerd waar ik voor werd uitgenodigd. Ik had me daar erg op verheugd aangezien ik niet veel vrienden heb (alleen mijn broertje van 21) en dus weinig sociaal contact heb. Maar met dat sociaal contact komt er altijd een ander gevaar om de hoek kijken en dat zijn de doorsnee oppervlakkige gesprekken. Vragen zoals: 'wat doe je voor de kost', ' wat doe je in je vrije tijd' en 'waarom ben je nog niet op jezelf gaan wonen' komen dan voorbij.
Ook deze keer was het weer eens raak. Er kwam een meisje naar me toe gelopen van ongeveer dezelfde leeftijd. Ze had wat overgewicht (ik schat zo'n 5 kilo) en keek scheel, maar ik besloot hier niets over te zeggen omdat ze onzeker over kwam. Ze begon over koetjes en kalfjes tot ze vroeg: 'waarom moet je moeder alles voor jou betalen?' en ik was natuurlijk met stomheid geslagen. Ik stamelde wat over de scheiding van mijn ouders en dat ik daar nog mee zit. Ze bleek niet tevreden met dat antwoord aangezien ze daarna heel afstandelijk werd en achter mij rug om tegen andere mensen vertelde hoe 'triest' ik wel niet ben.
Klacht: Wat is het toch met mensen dat ze mensen op hun ziel trappen als ze niet voldoen aan het ideale maatschappelijk plaatje? Ik heb een andere route gekozen, MIJN route. Dit is precies waarom ik ervoor kies om sociaal contact te ontwijken
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |