Ik ben benieuwd, vertel.quote:Op zondag 24 augustus 2014 18:34 schreef donald_dick het volgende:
[..]
Ja vast, maar ik waarschuw je alvast voor Chinezen
Het begon al op de wc. Ik stapte naar binnen en zag twee voetafdrukken op de bril zitten. Pas een week later snapte ik dat er een chinees dus in hurkhouding heeft gezeten op de bril.quote:
Dat was het? Valt me nog mee.quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:52 schreef donald_dick het volgende:
[..]
Het begon al op de wc. Ik stapte naar binnen en zag twee voetafdrukken op de bril zitten. Pas een week later snapte ik dat er een chinees dus in hurkhouding heeft gezeten op de bril.
Dat was het begin, maar ik wil hier niet al te veel offtopic gaanquote:
Is in een groot deel van Azie dergelijke toiletten. Op het hoofdkantoor van ons in China heb je ook alleen maar van die gaten in de grond op het toilet (godzijdank het invalidentoilet niet), in Maleisie kwam ik het volgende bordje op het toilet tegen (let op de 3e):quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:52 schreef donald_dick het volgende:
[..]
Het begon al op de wc. Ik stapte naar binnen en zag twee voetafdrukken op de bril zitten. Pas een week later snapte ik dat er een chinees dus in hurkhouding heeft gezeten op de bril.
Ow, later kwam ik ook dat soort bordjes tegen. Maar als je het niet verwacht, dan zet je er wel vraagtekens bijquote:Op zondag 24 augustus 2014 21:14 schreef static het volgende:
[..]
Is in een groot deel van Azie dergelijke toiletten. Op het hoofdkantoor van ons in China heb je ook alleen maar van die gaten in de grond op het toilet (godzijdank het invalidentoilet niet), in Maleisie kwam ik het volgende bordje op het toilet tegen (let op de 3e):
[ link | afbeelding ]
Op zondag 24 augustus 2014 14:19 schreef kanovinnie het volgende:
Ik wil het juist wel doorgestuurd hebben. Anders loop ik er in Hong kong mee te slepenquote:Op maandag 25 augustus 2014 08:27 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Op Schiphol vragen om de bagage NIET door te labelen. Dan wordt die in HKG op de belt aangeleverd en moet je deze bij vertrek weer inchecken. Is simpel hoor.
Goedkoopste is op dit moment met China Southern via China overstappen. Iets van 22-24 uur en maar 877 euro retour. Dan hoef ik niet naar Dusseldorf te reizen maar kan ik gewoon via Amsterdam. Maar bedankt voor de tip, Dusseldorf had ik nog niet eens meegenomen, maar net even snel gekeken scheelt het niet veel in de prijs en in Amsterdam kom ik makkelijker dan in Dusseldorf.quote:Op zondag 24 augustus 2014 18:54 schreef XL het volgende:
[..]
Düsseldorf - Abu Dhabi - Melbourne is, als de tijden nog dezelfde zijn als vorig jaar, een perfecte aansluiting! Was voor mij ook nog eens de goedkoopste optie!
21 uur heen
23 uur terug
Welke vlucht is dat (hoe laat en via?) Vanuit ams naar Mel? Is ook lekker snel en ams is voor mij ietsje om, maar niet ver.quote:Op maandag 25 augustus 2014 09:12 schreef boem-dikkie het volgende:
[..]
Goedkoopste is op dit moment met China Southern via China overstappen. Iets van 22-24 uur en maar 877 euro retour. Dan hoef ik niet naar Dusseldorf te reizen maar kan ik gewoon via Amsterdam. Maar bedankt voor de tip, Dusseldorf had ik nog niet eens meegenomen, maar net even snel gekeken scheelt het niet veel in de prijs en in Amsterdam kom ik makkelijker dan in Dusseldorf.
Oh ik dacht dat ik gister een ander had gevonden maar die ik nu even snel vind is via Guangzhou en met 14 uur overstaptijd. Dat maakt de reis weer 35 uur. Dat is wel jammer.quote:Op maandag 25 augustus 2014 09:35 schreef XL het volgende:
[..]
Welke vlucht is dat (hoe laat en via?) Vanuit ams naar Mel? Is ook lekker snel en ams is voor mij ietsje om, maar niet ver.
De kans dat ze drie Boeings op rij crashen lijkt me klein. Als je ver vooruit boekt is wel de financiële positie een risico.quote:Op maandag 25 augustus 2014 10:34 schreef boem-dikkie het volgende:
Malaysian is het handigst/goedkoopst, maar ik wil liever niet dood.
Idd, misschien dat ze eerst eens een Airbus moeten crashen.quote:Op maandag 25 augustus 2014 10:49 schreef XL het volgende:
[..]
De kans dat ze drie Boeings op rij crashen lijkt me klein. Als je ver vooruit boekt is wel de financiële positie een risico.
Ik schreef het in dit geval omdat er wel kleinere vliegtuigjes tussendoor crashen. Zoals dat ding in Algerie, natuurlijk ook omdat bij Malaysia de Boeing 777 2x het slachtoffer was en ze ook nu Boeing 777 vliegen. Met vliegtuig was ik dus onjuist geweestquote:Op maandag 25 augustus 2014 15:33 schreef LintuxCx het volgende:
[..]
Idd, misschien dat ze eerst eens een Airbus moeten crashen.
Snap nooit echt waarom men het over "Airbus" of "Boeing" heeft ipv gewoon vliegtuig.
Eens. Waarschijnlijk zit ik over 4 weken op dit tijdstip in een A330-200 voor een uurtje of 11quote:Op maandag 25 augustus 2014 16:41 schreef XL het volgende:
Maar ik ben ook wel fan genoeg om het gewoon te gebruiken. Weet altijd bij mijn vluchten welk vliegtuig het is. Heb ook mijn persoonlijke favorieten en kan me ook erop verheugen om in een type te vliegen waar ik nog nooit mee vloog.[/sup]
Wat is jullie ervaring hiermee?quote:Om gebruik te maken van deze gegarandeerde service dient u ervoor te zorgen dat uw ÉÉN stuk handbagage niet groter is dan 50 x 40 x 20 cm, inclusief handvatten en wielen. Voor dit formaat garanderen wij dat hiervoor ruimte aan boord is, hetzij in de overhead locker dan wel onder de stoel voor u, indien absoluut noodzakelijk.
U mag gerust ÉÉN groter stuk handbagage meenemen met een maximale afmeting van 56 x 45 x 25 cm, inclusief handvatten en wielen. Houd er alleen rekening mee dat dit op volle vluchten mogelijk alsnog zal worden ingecheckt. Vergeet niet dat kinderen die meereizen op de schoot van een volwassene geen recht hebben op handbagage.
Let bij het boeken er op dat je boeking in een tariefsklasse die wijzigingen toestaat. Niet alle klassen staan wijzigingen toe, en ook de voorwaarden voor wijzigen kunnen verschillen per klasse.quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 15:55 schreef TommyJohnson het volgende:
Hi all,
Ik ben van plan een ticket met Emirates te boeken van Dusseldorf - Bangkok en terug. Maar weet nog niet precies wanneer ik terug wil. Aangezien een retourtje bijna net zo duur is als enkel wil ik zo graag een retour boeken. Is het bij Emirates makkelijk om de datum van je terugvlucht te wijzigen? Voor het geval ik eerder of later wil terug komen.
quote:Op maandag 25 augustus 2014 16:41 schreef XL het volgende:
[..]
Ik schreef het in dit geval omdat er wel kleinere vliegtuigjes tussendoor crashen. Zoals dat ding in Algerie, natuurlijk ook omdat bij Malaysia de Boeing 777 2x het slachtoffer was en ze ook nu Boeing 777 vliegen. Met vliegtuig was ik dus onjuist geweest
Maar ik ben ook wel fan genoeg om het gewoon te gebruiken. Weet altijd bij mijn vluchten welk vliegtuig het is. Heb ook mijn persoonlijke favorieten en kan me ook erop verheugen om in een type te vliegen waar ik nog nooit mee vloog.
Dank. Weet iemand toevallig of dit bij Emirates in de economy class het geval is?quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 16:03 schreef Thetallguy het volgende:
[..]
Let bij het boeken er op dat je boeking in een tariefsklasse die wijzigingen toestaat. Niet alle klassen staan wijzigingen toe, en ook de voorwaarden voor wijzigen kunnen verschillen per klasse.
Je zou ook enkele reizen bij Norwegian kunnen boeken (vanaf Oslo), die zijn relatief goedkoop. Oslo - Bangkok vanaf zo'n ¤200Moet je wel de mazzel hebben dat hun Boeing 787's het doen en je niet ergens vast komt te zitten.
Als je een zoekopdracht op hun site doet kan je bij de resultaten drukken op de knop 'fare conditions' waarin het e.e.a. omschreven staat. Normaliter bij regular economy class het volgende;quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 16:23 schreef TommyJohnson het volgende:
[..]
Dank. Weet iemand toevallig of dit bij Emirates in de economy class het geval is?
Dus; ¤100 changefee PLUS het tariefsverschil voor het segment dat je wijzigt. Als je dus nu voor een laag tarief boekt (zeg ¤200) en op het moment dat je wijzigt kost dat segment ¤400 dan betaal je ook die ¤200 verschil -> totaal ¤300.quote:Fare Rules 1
PENALTIES
CHANGES
ANY TIME
CHARGE EUR 100.00 FOR REISSUE/REVALIDATION.
NOTE -
VOLUNTARY REVALIDATION/REISSUE BEFORE DEPARTURE
OF THE FIRST TICKETED FLIGHT SEGMENT-
TICKET HAS TO BE REISSUED AND SUBJECT TO
ANY FARE DIFFERENCE TO THE NEW FLIGHT.
ARE BASED ON THE FARE
COMPONENT BEING CHANGED OR REFUNDED.
WHEN MORE THAT ONE FARE COMPONENT IS
BEING CHANGED OR REFUNDED THE HIGHER AMONG THE
TWO WILL APPLY.
SAME DATE/SAME FLIGHT SKYWARDS UPGRADES
SHOULD NO BE CHARGED FOR CHANGES
mij valt ook soms de bek open van dit soort praktijken.quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 16:30 schreef Thetallguy het volgende:
[..]
Dus; ¤100 changefee PLUS het tariefsverschil voor het segment dat je wijzigt. Als je dus nu voor een laag tarief boekt (zeg ¤200) en op het moment dat je wijzigt kost dat segment ¤400 dan betaal je ook die ¤200 verschil -> totaal ¤300.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |