abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_142294529
Dit topic is voor leuke en nuttige hosseltips.
"Ik zie een leuk persoon, maar hoe krijg ik die het bed in" bijvoorbeeld. Ongedwongen leuke tips en wie weet hosselverhalen!

Basis tips:
Deze tips kunnen verder uitgewerkt worden door mensen en aangegeven hoe je ervoor kan zorgen dat je gemakkelijker ze ook toepast (bijvoorbeeld bij onzekerheid en angst). Het overkomen van deze angsten/onzekerheid e.d. komt vooral in de topics naar voren, de reacties uit de topics zijn ideaal om aan de OP toe te voegen.

Er zijn genoeg sites met tips, dus die versiertips gooi ik eruit. Staar je daar vooral niet blind aan. :')

Het hele ding is, dat je gewoon je lekker moet voelen, en daardoor andere mensen aantrekt. Bij gebrek aan zelfvertrouwen, kun je bijvoorbeeld gaan sporten. Ook moet je comfortabel worden met het communiceren met het andere geslacht. Veel uitgaan kan hierbij helpen. Niet teveel nadenken, het zijn ook maar mensen.

Tips voor uiterlijke verzorging

Hier kunnen de tips over verzorging komen uit bovenstaande link plus extra tips over verzorging uit de topics (verzorging is gemakkelijk omdat iedereen het kan doen zonder stress of angst e.d.).

7 praktische tips om stress tegen te gaan (en angsten te verminderen)

Hier de tips over stress verminderen (iemand uitwerken?) + weer van het topic.

Hier extra linkjes en andere categorieën die belangrijk zijn bij 'het hosselen' zoals 'hoe je met onzekerheid om kan gaan', 'hoe je online moet reageren en kan daten', 'hoe dit en dat' e.d.

Het gaat erom dat de basistips en extra nuttige adviezen hier worden genoemd zodat toekomstige users ook baat erbij hebben zonder de hele reeks door te hoeven lezen. Kijk wat voor jouw zelf het beste werkt in betrekking tot het hosselen.

Heb nooit hoge verwachtingen, om teleurstelling te voorkomen. Lukt het een keertje niet, ga je gewoon weer naar de volgende. Plenty fish in the sea. O+

Om mensen uit hun droom te helpen, wil ik ook even melden dat pick up lines echt niet kunnen. :')

------------------------------------------------------------------------------------
Geen slowchat hier! Voor slowchat kun je hier wezen.
Dit is ook geen PUA-topic!


Filosofeer hier verder over de methodiek van het menselijke baltsgedrag.
1) No love without freedom, no freedom without love
2) Dansen is mijn grootste passie
3) "Simplicity is the keynote of all true elegance" , Coco Chanel
pi_142294742
quote:
9s.gif Op maandag 14 juli 2014 19:29 schreef richolio het volgende:
Ik voel me toch wel een beetje aangesproken nu.
quote:
7s.gif Op maandag 14 juli 2014 19:32 schreef complicate het volgende:

[..]

Want?
1) No love without freedom, no freedom without love
2) Dansen is mijn grootste passie
3) "Simplicity is the keynote of all true elegance" , Coco Chanel
  maandag 14 juli 2014 @ 20:13:44 #3
403866 richolio
#MacMasterrace
pi_142296267
quote:
2s.gif Op maandag 14 juli 2014 19:38 schreef complicate het volgende:

[..]


[..]

Door mijn reactie en meteen daarna dat deze reeks met aids besprekt is. _O- :@ Maar niet echt hoor

Overigens zal ik wel mee gaan doen, ik kan wel wat hosseltips gebruiken. :7
'Richolio _O_' - tong80
LAST.FM
pi_142296384
quote:
0s.gif Op maandag 14 juli 2014 20:13 schreef richolio het volgende:

[..]

Door mijn reactie en meteen daarna dat deze reeks met aids besprekt is. _O- :@ Maar niet echt hoor

Overigens zal ik wel mee gaan doen, ik kan wel wat hosseltips gebruiken. :7
Hij bedoelde het, over het algemeen omdat sommige mannen niet tot actie komen in dit topic.
Verder , als je voldoende zelfvertrouwen hebt , moet het wel lukken. *)
Is er iemand die je nu probeert te versieren?
1) No love without freedom, no freedom without love
2) Dansen is mijn grootste passie
3) "Simplicity is the keynote of all true elegance" , Coco Chanel
  maandag 14 juli 2014 @ 20:20:11 #5
403866 richolio
#MacMasterrace
pi_142296670
quote:
7s.gif Op maandag 14 juli 2014 20:15 schreef complicate het volgende:

[..]

Hij bedoelde het over het algemeen omdat sommige mannen niet tot actie komen in dit topic.
Verder , als je voldoende zelfvertrouwen hebt , moet het wel lukken. *)
Is er iemand die je nu probeert te versieren?
Ah. :)

Niet zozeer, maar als ik bijvoorbeeld een leuk/lief meisje ergens zie ( :)) stap ik er niet op af. Hoewel ik dat graag zou willen. Zelfvetrouwen heb ik wel, maar op dat gebied blijkbaar nog niet genoeg.

Weet denk ik dan niet wat ik moet zeggen. Terwijl dat met andere mensen (waar ik me niet tot aangetrokken voel) prima lukt }:| Er gaat dan een knop om ofzo.
'Richolio _O_' - tong80
LAST.FM
pi_142296978
quote:
11s.gif Op maandag 14 juli 2014 20:20 schreef richolio het volgende:

[..]

Ah. :)

Niet zozeer, maar als ik bijvoorbeeld een leuk/lief meisje ergens zie ( :)) stap ik er niet op af. Hoewel ik dat graag zou willen. Zelfvetrouwen heb ik wel, maar op dat gebied blijkbaar nog niet genoeg.

Weet denk ik dan niet wat ik moet zeggen. Terwijl dat met andere mensen (waar ik me niet tot aangetrokken voel) prima lukt }:| Er gaat dan een knop om ofzo.
Dan moet je zoveel mogelijk dat negatieve knopje in je brein proberen uit te schakelen. En veel oefenen. Zolang je niet durft, ga je geen resultaat zien. Dus misschien gaat het niet zo direct goed verlopen, maar naarmate je durft met vallen en opstaan zal het wel lukken. En dat zal ook jouw zelfvertrouwen vergroten. ;) De kunst is om te blijven proberen en te geloven in jezelf.

Verder moet je het ook proberen te zien als een spel ( *) ) en niet als een speech waar je je moet bewijzen ofzo. :{ Als blijkt dat ze je niet leuk vindt, tja haar verlies en next.
1) No love without freedom, no freedom without love
2) Dansen is mijn grootste passie
3) "Simplicity is the keynote of all true elegance" , Coco Chanel
  maandag 14 juli 2014 @ 20:53:08 #7
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_142298358
quote:
0s.gif Op maandag 14 juli 2014 20:48 schreef Faxie het volgende:
Doe gewoon normaal zo doen anderen ook ouwe hosselkoning

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 15-07-2014 20:06:59 ]
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_142308492
quote:
0s.gif Op maandag 14 juli 2014 20:48 schreef Faxie het volgende:
Faxie wat ben jij enorm verzuurd de laatste tijd. Ik vond je altijd wel een leuke user hoor, maar de tering...

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 15-07-2014 20:07:06 ]
pi_142309786
quote:
17s.gif Op maandag 14 juli 2014 19:19 schreef Kaneelstokje het volgende:
Ik snapte bij Benzin nooit waarom hij zo zat te liegen.
Het leek wel pathologisch. :')
Dat vind ik niet eerlijk en wil ik rechtzetten. Heel veel andere kritiek die op mij geuit wordt is hartstikke terecht, maar ik heb nooit echt gelogen. Tuurlijk heb ik weleens wat dingen verzwegen en kleine dingen aangepast omdat ik niet graag herkend wilde worden. Misschien heb ik weleens iets overdreven omdat het voor mij erger voelde dan het was. Maar in grote lijnen is alles wat ik hier schreef hartstikke eerlijk geweest. Het was echt een doodeerlijk diepgaand verhaal van hoe ik me op die (vaak erg moeilijke) momenten voelde. Dat kostte me vaak zoveel moeite en pijn. Dat jij dat afdoet als leugens vind ik te makkelijk en niet eerlijk.

Maar zoals ik zeg, veel kritiek was/is wel op zijn plaats:
quote:
1s.gif Op maandag 14 juli 2014 18:44 schreef Faxie het volgende:

[..]

Inderdaad. Janken en zeuren en ondertussen wel een vriendin hebben nu. En hij's nog jong.
Ik heb hier zitten janken en zeuren. Sterker nog, ik heb op meer plekken in mijn leven zitten zeuren en daarmee ook mensen weggeduwd die om me gaven. En dat is hartstikke terechte kritiek. Had ik niet moeten doen.

Maar op dat moment had ik niet door hoe vervelend en zinloos dat was; op die moeilijke momenten wilde ik echt slechts mijn hart luchten. Ik heb daar nooit iemand bewust kwaad mee willen doen, maar achteraf zie ik in wat voor enorme belasting ik op mijn omgeving en op jullie ben geweest. Ik heb daar mensen (onbewust) echt kwaad mee gedaan, maar bovenal heb ik mezelf daar kwaad mee gedaan.

Zonder het door te hebben heb ik heel veel van de tijd tussen 2005 en 2013 verkloot. Ik kan dat mezelf niet kwalijk nemen, want ik zag dat echt niet in. In plaats van iets te doen aan hoe ik me voelde probeerde ik vooral mijn gevoelens en frustratie te uiten. Ik hoopte dat iemand me zou helpen en dat bovenal dat begrip me zou helpen. Toen leek dat zo volkomen logisch, nu niet meer.

quote:
0s.gif Op maandag 14 juli 2014 18:53 schreef Faxie het volgende:
Geen ene fuck gedaan om wat aan zn zelfbeeld te doen en hij heeft wel een vriendinnetje uiteindelijk. Met jullie 'je moet eerst van jezelf houden' etc onzin kutclichés :') Hij is het bewijs dat er hier alleen maar onzin geblaat wordt :')
Dat is niet helemaal waar. Jullie hebben een belangrijke stap gemist in mijn proces.

Ik kwam op een gegeven moment in een heel diep dal terecht. In zowel mijn werk, mijn leven als mijn studie kreeg ik ineens een paar enorme klappen te verwerken. (Veel van die dingen ga ik niet op in, maar problemen met mijn eigen gezondheid, ernstige ziekte van dierbaren, zware tegenslagen op het werk)

Tegelijk werd ik heel erg geconfronteerd met mezelf, wie ik was en de keuzes die ik maak. Daarbij speelde nieuwe mensen op het werk een rol.

Op mijn werk was ik doorgaans iemand die deed wat er moest gebeuren en altijd de slimste en de beste wilde zijn. Doordat dat tegenzat en die nieuwe mensen mij zo confronteerden met mezelf klapte ik.

Ik heb een aantal mensen in vertrouwen genomen, daar uren huilend mee zitten praten. Elke dag zitten huilen, mijn baas heeft me tijdelijk naar huis gestuurd omdat hij in mij zichzelf herkende toen hij een burnout had.

Toen ik eenmaal dat laagste punt bereikt had en een aantal mensen in vertrouwen genomen had ging het steeds iets beter. Ik heb echt onverwacht veel steun en begrip gehad en ik ben heel bewust andere keuzes gaan maken en andere dingen gaan proberen.

Ik zat al jaren op een datingsite, maar mijn verwachtingen en stijl van gesprekken voeren veranderde. Daarnaast had ik de mazzel dat ik binnen een paar maanden tegen een perfecte match opliep. Zij weet inmiddels ook alles van me, en is echt een steun en een maatje.

Maar ook met een aantal andere mensen heb ik een blijvende band gevormd en doe ik dingen die ik vroeger niet gedaan zou hebben. Daarnaast blijf ik in alles wat ik doe heel bewust proberen de juiste keuze te maken en niet terug te vallen in die oude comfortabele patronen.

Dat neemt niet weg dat er nog veel aan mijn zelfbeeld en mijn gedrag anders moet, maar daar werk ik nu aan. Ik heb een ander gezichtspunt gekregen wat me echt heel erg helpt en ik mag me gelukkig prijzen met alle steun en de mazzel dat in een vrij korte periode alles samenkwam om me echt keihard te laten crashen, maar ook langzaam weer overeind te laten komen.

Ik gun niemand die crash die ik doorgemaakt heb, maar ik gun wel iedereen wat ik nu zie en voel. Ik gun vooral iedereen hier het heldere standpunt waaruit ik nu kan kijken naar hoe ineffectief mijn gedrag (ook hier) was. Ik had het toen niet door en bedoelde het niet slecht, maar ik heb vooral mezelf ermee zoveel kansen ontnomen.

Ik hoop echt dat iedereen hier ook ooit de kans krijgt om dat te zien. Ik hoop ook echt dat iedereen net zoveel mazzel krijg als ik de afgelopen periode gehad heb. In mijn ogen verdienen de meesten het hier wel, want iedereen bedoelt het volgens mij minstens even goed als ik het bedoelde.

quote:
0s.gif Op maandag 14 juli 2014 18:56 schreef -Strawberry- het volgende:

Het betekent vast niet dat hij nu intens gelukkig is en geen obstakels meer heeft in zijn leven.
Inderdaad. Het hebben van een vriendin en alles wat ik met haar doe is heel leuk en helpt me soms ook enorm om patronen te doorbreken, maar tegelijk merk ik dat ik er niet echt per definitie gelukkiger van geworden ben. Ik word gelukkiger van het doorbreken van die patronen en van het helderder zien wat ik wel heb. Ik word niet gelukkiger van haar, hoewel ze me ook veel leuke momenten geeft die absoluut vallen onder die categorie wat ik wel heb.

Tegelijkertijd hebben we af en toe meningsverschillen, problemen, er moet ook veel meer georganiseerd worden. Soms heb ik zelfs ook behoefte aan een paar dagen zonder dat ik met haar MOET praten of zijn. Het brengt ook veel problemen met zich mee. Ik ben niet per definitie gelukkiger, maar het maakt mijn leven wel rijker. En soms is het juist het oplossen van die uitdagingen wat me misschien gelukkig maakt.

Ik merk dat ik ook een hoop voor haar moet zorgen, er voor haar moet zijn en naar haar moet luisteren. Er is dan even geen ruimte voor mij. stiekem vind ik dat zo fijn en doe ik dat met zoveel liefde. Maar ik had mezelf dit anderhalf jaar geleden absoluut niet zo zien doen.

Ik had nooit het vriendje kunnen zijn wat ik nu ben zonder die crash en wederopstand, ik twijfel zelfs of dit dan wel was gebeurd en of ik het wel had aangekund.

In mijn ogen heb ik dus wel meer dan 'een fuck' gedaan om aan mijn zelfbeeld te werken. Moet er nog meer gebeuren? Ja. Maar ben ik stinkend trots op mezelf en op wat ik bereikt heb? Ja O+ Het gevoel dat het mij geeft dat ik zo goed met mezelf bezig ben is misschien wel het beste gevoel dat ik ooit gevoeld heb.

quote:
0s.gif Op maandag 14 juli 2014 15:23 schreef -Strawberry- het volgende:

[..]

Ja ik zie wel eens foto's voorbij komen en dan smelt ik een beetje. O+

Hopelijk gaat het op andere vlakken nu ook beter en kan hij zich wat losmaken van zijn ouders.
Dankje O+

En het blijft een strijd, maar ik doe steeds meer zelf; kan inmiddels zelfs zelfstandig koken enzo :+ Ik neem steeds iets meer afstand en ik merk dat ik dat veel fijner en minder eng vind dan ik dacht. Ik kijk er naaruit om ergens in de komende maanden een plek voor mezelf te gaan zoeken. Maar ook dat blijft een strijd en een uitdaging. Maar wel een waar ik plezier in heb.
  dinsdag 15 juli 2014 @ 01:56:58 #10
366554 JR-Style-93
Stukje Tatjana
pi_142312080
quote:
11s.gif Op maandag 14 juli 2014 20:20 schreef richolio het volgende:

[..]

Ah. :)

Niet zozeer, maar als ik bijvoorbeeld een leuk/lief meisje ergens zie ( :)) stap ik er niet op af. Hoewel ik dat graag zou willen. Zelfvetrouwen heb ik wel, maar op dat gebied blijkbaar nog niet genoeg.

Weet denk ik dan niet wat ik moet zeggen. Terwijl dat met andere mensen (waar ik me niet tot aangetrokken voel) prima lukt }:| Er gaat dan een knop om ofzo.
Ik kan niet eens zomaar een praatje maken met mensen die ik niet ken. Hoe moet je nou een gesprek openen :')
Oh.
pi_142312592
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 01:56 schreef JR-Style-93 het volgende:

[..]

Ik kan niet eens zomaar een praatje maken met mensen die ik niet ken. Hoe moet je nou een gesprek openen :')
Gewoon doen, gewoon doen en nogmaals gewoon doen ;)
  dinsdag 15 juli 2014 @ 03:13:13 #12
366554 JR-Style-93
Stukje Tatjana
pi_142313130
quote:
1s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 02:27 schreef Wotte het volgende:

[..]

Gewoon doen, gewoon doen en nogmaals gewoon doen ;)
Moet je wel weten wat je moet doen. Als je dat niet weet kan je niks doen.
Oh.
pi_142313147
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 01:56 schreef JR-Style-93 het volgende:

[..]

Ik kan niet eens zomaar een praatje maken met mensen die ik niet ken. Hoe moet je nou een gesprek openen :')
Heel herkenbaar,
Ik zwaai naar dieren.
  dinsdag 15 juli 2014 @ 04:30:47 #14
366554 JR-Style-93
Stukje Tatjana
pi_142313673
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 03:15 schreef Geerd het volgende:

[..]

Heel herkenbaar,
Daarom zal het hele uitgaanscircuit het nooit worden voor mij.
Oh.
pi_142314066
Benzin _O_ Fijn om te lezen!

Ik lees altijd sporadisch mee, en ik heb het altijd voor Faxie opgenomen, maar ik zie nu in wat er bedoeld wordt.
Ik snap de frustratie en zelfs boosheid best wel.. Maar Faxie ik mag hopen dat je alleen op internet je gal spuwt want ik kan me onderhand voorstellen dat je sfeer verziekend over komt. De mensen die mij een beetje of goed kennen weten dat ik een eindeloos geduld heb dus dat zegt al genoeg..
  dinsdag 15 juli 2014 @ 08:29:58 #16
176450 Kaneelstokje
Archbishop of Banterbury
pi_142314582
quote:
17s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 00:45 schreef benzin het volgende:

[..]

Dat vind ik niet eerlijk en wil ik rechtzetten. Heel veel andere kritiek die op mij geuit wordt is hartstikke terecht, maar ik heb nooit echt gelogen. Tuurlijk heb ik weleens wat dingen verzwegen en kleine dingen aangepast omdat ik niet graag herkend wilde worden. Misschien heb ik weleens iets overdreven omdat het voor mij erger voelde dan het was. Maar in grote lijnen is alles wat ik hier schreef hartstikke eerlijk geweest. Het was echt een doodeerlijk diepgaand verhaal van hoe ik me op die (vaak erg moeilijke) momenten voelde. Dat kostte me vaak zoveel moeite en pijn. Dat jij dat afdoet als leugens vind ik te makkelijk en niet eerlijk.

Maar zoals ik zeg, veel kritiek was/is wel op zijn plaats:
Of jij iets eerlijk vindt of niet, boeit me echt niks. Wel typisch dat je het direct aangrijpt om in de slachtofferrol te duiken.

Verder ga ik er niet op in omdat discussiëren met jou ongeveer even zinvol is als tennissen tegen de muur. Veel plezier met de rest van je leven.
Emotionele exclusiviteit monogamie-adept
pi_142314725
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 03:13 schreef JR-Style-93 het volgende:
Moet je wel weten wat je moet doen. Als je dat niet weet kan je niks doen.
Dat hoeft helemaal niet. Begin gewoon een gesprek, maakt niet uit waarover. Hoe vaker je dat doet hoe makkelijker het op termijn gaat worden voor je.
A man is not old until regrets take the place of dreams.
pi_142316168
quote:
17s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 08:29 schreef Kaneelstokje het volgende:

[..]

Of jij iets eerlijk vindt of niet, boeit me echt niks. Wel typisch dat je het direct aangrijpt om in de slachtofferrol te duiken.

Verder ga ik er niet op in omdat discussiëren met jou ongeveer even zinvol is als tennissen tegen de muur. Veel plezier met de rest van je leven.
Je hebt kennelijk alleen dat eerste stuk van mijn post gelezen en niet het positieve stuk dat volgde. Het was vooral mijn bedoeling enkele misvattingen weg te ruimen en de mensen hier toch een beetje een hart onder de riem te steken. Dat je dat niet ziet is jammer.

Deze houding had ik juist van jou niet verwacht en ik begrijp ook niet echt waarom je zo reageert. Mocht je erover willen praten dan staat mijn inbox in elk geval open.

Maar bedankt voor de gelukwens.
  dinsdag 15 juli 2014 @ 11:03:35 #19
416931 yats
(non) Average Joe
pi_142316957
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 07:06 schreef Cassandra87 het volgende:
Benzin _O_ Fijn om te lezen!

Ik lees altijd sporadisch mee, en ik heb het altijd voor Faxie opgenomen, maar ik zie nu in wat er bedoeld wordt.
Ik snap de frustratie en zelfs boosheid best wel.. Maar Faxie ik mag hopen dat je alleen op internet je gal spuwt want ik kan me onderhand voorstellen dat je sfeer verziekend over komt. De mensen die mij een beetje of goed kennen weten dat ik een eindeloos geduld heb dus dat zegt al genoeg..
Fax is irl heel relaxt.
Many persons have a wrong idea of what constitutes true happiness. It is not attained through self-gratification but through fidelity to a worthy purpose.
[ Bericht 0% gewijzigd door yats op 11-11-2011 11:22 ]
pi_142317080
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 11:03 schreef yats het volgende:

[..]

Fax is irl heel relaxt.
gelukkig maar O+ anders zou t zonde zijn
pi_142317095
quote:
17s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 00:45 schreef benzin het volgende:

-knip-
Het verbaast me niet dat je onderuit bent gegaan (daar had ik je al voor gewaarschuwd), maar wel goed dat je er zo relatief snel weer uit weet te klimmen :)
pi_142318094
quote:
17s.gif Op maandag 14 juli 2014 20:26 schreef complicate het volgende:

Verder moet je het ook proberen te zien als een spel ( *) ) en niet als een speech waar je je moet bewijzen ofzo. :{ Als blijkt dat ze je niet leuk vindt, tja haar verlies en next.
Eigenlijk wel een mooi punt. Uiteindelijk is het niet soepel lopen van een gesprek niet het gevolg van te weinig input hebben (dus te weinig hebben om je speech af te draaien) maar gewoon een gebrek aan interactie. Als iemand je in eerste instantie leuk vindt, dan zoekt ze zelf ook wel naar een manier om het gesprek op gang te brengen/draaiende te houden.

Wat ik echter wel heb, is dat ik me wil bewijzen en het weinig als spel zie. Ik heb gewoon niet zo'n behoefte aan een spelletje spelen. Ik vind dat vaak ook gewoon zonde van mijn tijd bij een avondje uit. Maar dat neemt niet weg dat mijn zelfvertrouwen eigenlijk altijd wel intact blijft en een eventuele afwijzing prima kan relativeren.

Waar ik zelf altijd moeite mee heb is de toon van het gesprek. Grof gezegd heb ik twee toonhoogtes: ontzettend serieus en pratend over alle malheur in de wereld en het maken van platte, flauwe grappen aan de andere kant. Moeilijk om die te combineren en/of er tussenin te gaan zitten.
"We do not measure a culture by its output of undisguised trivialities, but by what it claims as significant"
Neil Postman - Amusing Ourselves to Death
pi_142319218
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 07:06 schreef Cassandra87 het volgende:
Benzin _O_ Fijn om te lezen!

Ik lees altijd sporadisch mee, en ik heb het altijd voor Faxie opgenomen, maar ik zie nu in wat er bedoeld wordt.
Ik snap de frustratie en zelfs boosheid best wel.. Maar Faxie ik mag hopen dat je alleen op internet je gal spuwt want ik kan me onderhand voorstellen dat je sfeer verziekend over komt. De mensen die mij een beetje of goed kennen weten dat ik een eindeloos geduld heb dus dat zegt al genoeg..
Uhu mja w/
pi_142319587
quote:
17s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 00:45 schreef benzin het volgende:

[..]

Dat vind ik niet eerlijk en wil ik rechtzetten. Heel veel andere kritiek die op mij geuit wordt is hartstikke terecht, maar ik heb nooit echt gelogen. Tuurlijk heb ik weleens wat dingen verzwegen en kleine dingen aangepast omdat ik niet graag herkend wilde worden. Misschien heb ik weleens iets overdreven omdat het voor mij erger voelde dan het was. Maar in grote lijnen is alles wat ik hier schreef hartstikke eerlijk geweest. Het was echt een doodeerlijk diepgaand verhaal van hoe ik me op die (vaak erg moeilijke) momenten voelde. Dat kostte me vaak zoveel moeite en pijn. Dat jij dat afdoet als leugens vind ik te makkelijk en niet eerlijk.

Maar zoals ik zeg, veel kritiek was/is wel op zijn plaats:

[..]

Ik heb hier zitten janken en zeuren. Sterker nog, ik heb op meer plekken in mijn leven zitten zeuren en daarmee ook mensen weggeduwd die om me gaven. En dat is hartstikke terechte kritiek. Had ik niet moeten doen.

Maar op dat moment had ik niet door hoe vervelend en zinloos dat was; op die moeilijke momenten wilde ik echt slechts mijn hart luchten. Ik heb daar nooit iemand bewust kwaad mee willen doen, maar achteraf zie ik in wat voor enorme belasting ik op mijn omgeving en op jullie ben geweest. Ik heb daar mensen (onbewust) echt kwaad mee gedaan, maar bovenal heb ik mezelf daar kwaad mee gedaan.

Zonder het door te hebben heb ik heel veel van de tijd tussen 2005 en 2013 verkloot. Ik kan dat mezelf niet kwalijk nemen, want ik zag dat echt niet in. In plaats van iets te doen aan hoe ik me voelde probeerde ik vooral mijn gevoelens en frustratie te uiten. Ik hoopte dat iemand me zou helpen en dat bovenal dat begrip me zou helpen. Toen leek dat zo volkomen logisch, nu niet meer.

[..]

Dat is niet helemaal waar. Jullie hebben een belangrijke stap gemist in mijn proces.

Ik kwam op een gegeven moment in een heel diep dal terecht. In zowel mijn werk, mijn leven als mijn studie kreeg ik ineens een paar enorme klappen te verwerken. (Veel van die dingen ga ik niet op in, maar problemen met mijn eigen gezondheid, ernstige ziekte van dierbaren, zware tegenslagen op het werk)

Tegelijk werd ik heel erg geconfronteerd met mezelf, wie ik was en de keuzes die ik maak. Daarbij speelde nieuwe mensen op het werk een rol.

Op mijn werk was ik doorgaans iemand die deed wat er moest gebeuren en altijd de slimste en de beste wilde zijn. Doordat dat tegenzat en die nieuwe mensen mij zo confronteerden met mezelf klapte ik.

Ik heb een aantal mensen in vertrouwen genomen, daar uren huilend mee zitten praten. Elke dag zitten huilen, mijn baas heeft me tijdelijk naar huis gestuurd omdat hij in mij zichzelf herkende toen hij een burnout had.

Toen ik eenmaal dat laagste punt bereikt had en een aantal mensen in vertrouwen genomen had ging het steeds iets beter. Ik heb echt onverwacht veel steun en begrip gehad en ik ben heel bewust andere keuzes gaan maken en andere dingen gaan proberen.

Ik zat al jaren op een datingsite, maar mijn verwachtingen en stijl van gesprekken voeren veranderde. Daarnaast had ik de mazzel dat ik binnen een paar maanden tegen een perfecte match opliep. Zij weet inmiddels ook alles van me, en is echt een steun en een maatje.

Maar ook met een aantal andere mensen heb ik een blijvende band gevormd en doe ik dingen die ik vroeger niet gedaan zou hebben. Daarnaast blijf ik in alles wat ik doe heel bewust proberen de juiste keuze te maken en niet terug te vallen in die oude comfortabele patronen.

Dat neemt niet weg dat er nog veel aan mijn zelfbeeld en mijn gedrag anders moet, maar daar werk ik nu aan. Ik heb een ander gezichtspunt gekregen wat me echt heel erg helpt en ik mag me gelukkig prijzen met alle steun en de mazzel dat in een vrij korte periode alles samenkwam om me echt keihard te laten crashen, maar ook langzaam weer overeind te laten komen.

Ik gun niemand die crash die ik doorgemaakt heb, maar ik gun wel iedereen wat ik nu zie en voel. Ik gun vooral iedereen hier het heldere standpunt waaruit ik nu kan kijken naar hoe ineffectief mijn gedrag (ook hier) was. Ik had het toen niet door en bedoelde het niet slecht, maar ik heb vooral mezelf ermee zoveel kansen ontnomen.

Ik hoop echt dat iedereen hier ook ooit de kans krijgt om dat te zien. Ik hoop ook echt dat iedereen net zoveel mazzel krijg als ik de afgelopen periode gehad heb. In mijn ogen verdienen de meesten het hier wel, want iedereen bedoelt het volgens mij minstens even goed als ik het bedoelde.

[..]

Inderdaad. Het hebben van een vriendin en alles wat ik met haar doe is heel leuk en helpt me soms ook enorm om patronen te doorbreken, maar tegelijk merk ik dat ik er niet echt per definitie gelukkiger van geworden ben. Ik word gelukkiger van het doorbreken van die patronen en van het helderder zien wat ik wel heb. Ik word niet gelukkiger van haar, hoewel ze me ook veel leuke momenten geeft die absoluut vallen onder die categorie wat ik wel heb.

Tegelijkertijd hebben we af en toe meningsverschillen, problemen, er moet ook veel meer georganiseerd worden. Soms heb ik zelfs ook behoefte aan een paar dagen zonder dat ik met haar MOET praten of zijn. Het brengt ook veel problemen met zich mee. Ik ben niet per definitie gelukkiger, maar het maakt mijn leven wel rijker. En soms is het juist het oplossen van die uitdagingen wat me misschien gelukkig maakt.

Ik merk dat ik ook een hoop voor haar moet zorgen, er voor haar moet zijn en naar haar moet luisteren. Er is dan even geen ruimte voor mij. stiekem vind ik dat zo fijn en doe ik dat met zoveel liefde. Maar ik had mezelf dit anderhalf jaar geleden absoluut niet zo zien doen.

Ik had nooit het vriendje kunnen zijn wat ik nu ben zonder die crash en wederopstand, ik twijfel zelfs of dit dan wel was gebeurd en of ik het wel had aangekund.

In mijn ogen heb ik dus wel meer dan 'een fuck' gedaan om aan mijn zelfbeeld te werken. Moet er nog meer gebeuren? Ja. Maar ben ik stinkend trots op mezelf en op wat ik bereikt heb? Ja O+ Het gevoel dat het mij geeft dat ik zo goed met mezelf bezig ben is misschien wel het beste gevoel dat ik ooit gevoeld heb.

[..]

Dankje O+

En het blijft een strijd, maar ik doe steeds meer zelf; kan inmiddels zelfs zelfstandig koken enzo :+ Ik neem steeds iets meer afstand en ik merk dat ik dat veel fijner en minder eng vind dan ik dacht. Ik kijk er naaruit om ergens in de komende maanden een plek voor mezelf te gaan zoeken. Maar ook dat blijft een strijd en een uitdaging. Maar wel een waar ik plezier in heb.
Heel goed om te lezen. Met vallen en opstaan. Bedankt voor deze post.
pi_142320124
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 01:56 schreef JR-Style-93 het volgende:

[..]

Ik kan niet eens zomaar een praatje maken met mensen die ik niet ken. Hoe moet je nou een gesprek openen :')
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 juli 2014 03:15 schreef Geerd het volgende:

[..]

Heel herkenbaar,
Dan moet je eerst de kern van het probleem aanpakken, namelijk, je zelfbeeld.
Je moet bewust worden van de impact van je gedachten op jouw doen en laten. Onderneem dus elke dag wat actie met betrekking tot jouw doel: het aangaan van een gesprek.

Je kan beginnen met mensen te praten die je wel vaak ziet (bijvoorbeeld: buren, of op het werk, school etc.) en zo evolueren naar met onbekenden praten. En probeer verder ook veel op jouw gevoel voldoende te vertrouwen. Soms is er niet meer nodig dan de fameuze klik :s) , maar je moet ervoor openstaan en wat ondernemen!! Laat jezelf toe om fouten te maken, maar om er vooral van te leren. *)

Ga bovendien zeer aandachtig na, hoe je overkomt bij anderen (heel belangrijk), vraag desnoods feedback aan vrienden, familieleden etc. hoe je overkomt en wat je kan beteren. Van niks doen, gaat er niks gebeuren. Elke dag een nieuwe start. Zoals ik eerder zei in mijn andere post, leer vallen maar ook opstaan én blijf niet stil. ;)

.
1) No love without freedom, no freedom without love
2) Dansen is mijn grootste passie
3) "Simplicity is the keynote of all true elegance" , Coco Chanel
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')