Nee, te zout voor katten.quote:
Er zat geen Scandinavisch vlaggetje bij, dus allebei kan.quote:
Vind idd meer verschil zitten tussen haringkarren dan in het seizoen.quote:Op woensdag 11 juni 2014 14:07 schreef Snowballed het volgende:
Erg lekker...!
Alleen ik snap die hype niet zo... het is niet dat ze over een half jaar niet meer smaken ofzo...
Klopt.. We hebben hier 2 goede in de buurt..quote:Op woensdag 11 juni 2014 14:29 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Vind idd meer verschil zitten tussen haringkarren dan in het seizoen.
Inderdaad. Vermijdt vooral visstallen waar ze al kant en klaar schoongemaakt in de vitrine liggenquote:Op woensdag 11 juni 2014 14:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Vind idd meer verschil zitten tussen haringkarren dan in het seizoen.
Ja.quote:Op woensdag 11 juni 2014 15:49 schreef Elan het volgende:
Wat is dan de haring die je 2 weken geleden kocht? oude voorraad of zo?
Lekkere side-dish voor bij de nasi.quote:Op woensdag 11 juni 2014 16:22 schreef motorbloempje het volgende:
Ben benieuwd naar johannes z'n benadering van de hollandsche nieuwe!
Ik kan natuurlijk niet voor de chef himself spreken, maar het lijkt me haast vanzelfsprekend dat hier een oosters tintje aangegeven zal worden.quote:Op woensdag 11 juni 2014 16:22 schreef motorbloempje het volgende:
Ben benieuwd naar johannes z'n benadering van de hollandsche nieuwe!
Ik ben wellicht wat voorspelbaar geworden, enerzijds is dit mijn kracht, aan de andere kant zal ik deze zomer broeden op wat innovatie binnen de nasi keuken.quote:
Nou, met die haring heb je die al wel gevonden!quote:Op woensdag 11 juni 2014 16:29 schreef johannes_vermeer het volgende:
[..]
Ik ben wellicht wat voorspelbaar geworden, enerzijds is dit mijn kracht, aan de andere kant zal ik deze zomer broeden op wat innovatie binnen de nasi keuken.
Mijn haring moet voor mijn neus worden schoongemaakt, daar waar ze in bakken schoongemaakt liggen mogen ze ze zelf eten. Maar de meeste mensen hebben hun smaakpapillen in hun portemonee zitten en willen ze zo goedkoop mogelijk.quote:Op woensdag 11 juni 2014 14:34 schreef golfer het volgende:
[..]
Inderdaad. Vermijdt vooral visstallen waar ze al kant en klaar schoongemaakt in de vitrine liggen
Ze moeten echt ter plekke uit het emmertje gehaald worden en meteen na het schoonmaken gegeten worden. Dan zijn ze op hun best.
Mooi, mooi,mooi. Dank voor het 'breaking' nieuwtje en je eerste ervaring.quote:Op woensdag 11 juni 2014 14:04 schreef golfer het volgende:
Vandaag is het eerste vaatje geveild en vrijwel overal is vanaf morgen de Hollandse nieuwe haring overalweer verkrijgbaar.
Mijn vaste visstalletje had echter vandaag al de Hollandse nieuwe binnen en in de verkoop en dus meteen even er eentje geproefd.
Zoals elk jaar: mooi van smaak, goed van vetpercentage.
Lekker. Ze zijn er dus weer!
![]()
![]()
Ik zeg hem dat ie dat aan de toeristen kan vertellen en loop idd ook weg.quote:Op woensdag 11 juni 2014 17:03 schreef Iwanius het volgende:
Helemaal gelijk Piet maar je vergeet dat er ook van die Haringboeren zijn die je vaak antwoorden ,als je erop staat dat de haring die jij uitkiest ter plekke wordt schoongemaakt,dat de haringen die je voor je ziet liggen net door hem zijn schoongemaakt. M.a.w "je moet niet zo zeuren."adagium.
Veel mensen zijn daar gevoelig voor en kiezen dan eieren voor hun geld en vragen het al niet eens
(ik niet, want ik loop dat gewoon weg!) en accepteren dan braaf wat voor ze wordt gepakt.
[..]
Mooi, mooi,mooi. Dank voor het 'breaking' nieuwtje en je eerste ervaring.
Idd! ik was altijd best wel tegen uitjes, want in mijn ogen bedierven die de pure haringsmaak....maar de laatste jaren vind ik wat uitjes, met mate gebruikt, toch wel een toegevoegde waarde hebben wat betreft een stukje frisheid en 'bite'!quote:Op woensdag 11 juni 2014 18:42 schreef FutureFairytale het volgende:
Morgen 2 broodjes nieuwe halen dan
Ja ik wil ze met uitjes, nog wat lekkerder
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |