Denken dat dure kleding uit een andere fabriek komt, waar de omstandigheden beter zijnquote:
Nog afgezien van het feit dat jeans niet meteen representatief is, zijn mijn jeans niet geproduceerd in China. Niet één.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 12:09 schreef gewoonmeppen het volgende:
Denken dat dure kleding uit een andere fabriek komt, waar de omstandigheden beter zijn
http://derekenkamer.kro.n(...)everingen/28-11-2013
Je zou denken dat het woord discussieforum weinig ruimte laat voor misvatting, maar kennelijk ligt dat genuanceerder.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 15:29 schreef MacorgaZ het volgende:
DS4 zijn posts hier net wat teruggelezen, tering zeg
Als de Primark je niet bevalt ga dan lekker ergens anders posten
Doet me echt heel erg denken aan iPhone vs Android-discussies, de ene staat toch niet open voor de ander zijn mening maar toch maar de ander blijven irriteren
Ik wist niet dat dit een discussieforum was. Of is dat hetzelfde als een gewoon forum?quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 15:56 schreef DS4 het volgende:
[..]
Je zou denken dat het woord discussieforum weinig ruimte laat voor misvatting, maar kennelijk ligt dat genuanceerder.
Het is echt niet alleen beperkt tot wetenschap hoor...quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 17:21 schreef altootje86 het volgende:
Ik wist niet dat dit een discussieforum was. Of is dat hetzelfde als een gewoon forum?
Ik bedoel, bij mijn weten is LIF vooral vraag&antwoord en ervaringen uitwisselen. Echt diepgaande discussies verwacht ik meer in het wetenschapshoekje ofzoiets...
Nee hoor, dit is geen fantopic. Kritiek mag ook gewoon, al is een constante herhaling van dezelfde stellinkjes misschien wel weer wat mager.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 15:29 schreef MacorgaZ het volgende:
DS4 zijn posts hier net wat teruggelezen, tering zeg
Als de Primark je niet bevalt ga dan lekker ergens anders posten
Het is misschien geen fantopic, maar wel een topic dat is ontstaan omdat er mensen zijn die het graag kopen. Net zoals het Esprit topic, het H&M topic, het abercrombie@fitch topic en alle andere topics die er over kledingwinkels en ketens zijn.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 17:47 schreef Cynix ® het volgende:
[..]
Nee hoor, dit is geen fantopic. Kritiek mag ook gewoon, al is een constante herhaling van dezelfde stellinkjes misschien wel weer wat mager.
Open hier een draadje over Louis Vuitton en je krijgt meer haters dan liefhebbers langs. En so what?quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 18:21 schreef amaranta het volgende:
Het is misschien geen fantopic, maar wel een topic dat is ontstaan omdat er mensen zijn die het graag kopen. Net zoals het Esprit topic, het H&M topic, het abercrombie@fitch topic en alle andere topics die er over kledingwinkels en ketens zijn.
Designproducten van bijvoorbeeld LV worden inderdaad nog authentiek in een atelier gemaakt. Maar goed, daar betaal je dan ook voor.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 12:09 schreef gewoonmeppen het volgende:
[..]
Denken dat dure kleding uit een andere fabriek komt, waar de omstandigheden beter zijn
http://derekenkamer.kro.n(...)everingen/28-11-2013
Natuurlijk zijn er uitzonderingen, ik generaliseer uiteraard.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 06:00 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Designproducten van bijvoorbeeld LV worden inderdaad nog authentiek in een atelier gemaakt. Maar goed, daar betaal je dan ook voor.
Nee dat niet.quote:Op dinsdag 19 augustus 2014 11:49 schreef amaranta het volgende:
[..]
Ik weet niet of dit een (verkapt ) aanbod is, maar ik ga een nieuwe kopen.
Toch bedankt
Dan heb je het iha over mainstream merken, als Levi's, Hilfiger, enz. Al gebruiken die wel hogere standaarden hoor.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 08:48 schreef gewoonmeppen het volgende:
Natuurlijk zijn er uitzonderingen, ik generaliseer uiteraard.
Waar het om gaat is dat veel merkkleding ook gemaakt wordt in de lagelonenlanden, waar de omstandigheden niet veel beter zijn.
Ik weet niet wie dat roept, maar hier iig niemand.quote:Er wordt ook geroepen dat er alleen rotzooi gemaakt wordt in China, maar de iPhone en vrijwel de meeste andere producten komen daar ook gewoon vandaan.
Nee. De reden is primair uitbuiting icm produceren tegen de laagst mogelijke kwaliteit en het uitknijpen van leveranciers middels aanmerkelijke marktmacht.quote:De Primark neemt nu eenmaal genoegen met een minimale winst margé, dat is de reden van de lage prijzen.
Filmpje van de Rekenkamer wel gezien?quote:Op woensdag 20 augustus 2014 09:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Primark zal nog steeds een aardige marge draaien op de kleding, anders kan men nog steeds geen winst maken. Op 5 miljard omzet maakt men ruim 600 mio winst. Dat zijn hele nette cijfers!
Nee. Ik hou niet zo van mensen die argumenteren dmv het posten van een filmpje van godweetikhoelang waar ik dan zelf hun argumenten in moet gaan zoeken.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 09:55 schreef gewoonmeppen het volgende:
Filmpje van de Rekenkamer wel gezien?
De productiekosten van een spijkerbroek was 6 euro, dat is dus nog niet de verkoopprijs aan de Primark, die zal nog iets hoger liggen.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 09:58 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nee. Ik hou niet zo van mensen die argumenteren dmv het posten van een filmpje van godweetikhoelang waar ik dan zelf hun argumenten in moet gaan zoeken.
Maar als je daar iets relevants in aan hebt getroffen kun je dat natuurlijk hier gewoon neer zetten en als je erbij zet rond welke tijd in het filmpje e.e.a. staat ben ik ook best bereid om dat dan te bekijken. Alles in het redelijke zegmaar.
Ik verwijs ook niet simpelweg naar "de winstcijfers", maar ben gewoon specifiek.
Wil jij nu beweren dat Primark op spijkerbroeken verlies draait? Want dat staat hier... Ex BTW betaal je 6,60 euro voor zo'n broek, dus dat zou betekenen dat incl. douanerechten (en nog ex shipping, waar ook nog douanerechten over betaald moeten worden), de kostprijs aldaar hoger is dan de verkoopprijs hier.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 10:17 schreef gewoonmeppen het volgende:
De productiekosten van een spijkerbroek was 6 euro, dat is dus nog niet de verkoopprijs aan de Primark, die zal nog iets hoger liggen.
Dan heb je nog de vervoerskosten en invoerrechten, etc.
Die broek wordt door de Primark in Nederland verkocht voor 8 euro!
Blijf jij nou maar denken dat alle spijkerbroeken daar gemaakt worden omdat het op TV is geweest. Het is dus niet zo. De spijkerbroeken die ik koop worden daar in ieder geval niet geproduceerd.quote:De duurste spijkerbroeken kosten 12 euro om te maken en worden hier verkocht voor bedragen boven de 200 euro!
Als men het structureel van 14, voor 6, voor 3 euro verkoopt, dan mag je er gevoeglijk vanuit gaan dat de inkoopprijs van de winkel zelf niet boven de 3 euro ligt. Dan nog staat er een min bij de laatste artikelen (immers, de winkel en personeel kost ook nog geld), maar onder de kostprijs... dan kun je het beter weer doorverkopen aan een opkoper die het weer kan verhandelen via andere kanalen, dus dat gaat men niet op aanzienlijke schaal doen. Hoogstens eens een los artikeltje hier of daar.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 11:28 schreef Deezertje het volgende:
Vaak genoeg dingen hier van 14 voor 6 euro en week later voor 3 euro.. Hebben ze op die 14 genoeg winst gemaakt hoor als je meteen zou kopen. Zelfs bij de primark wacht ik voortaan op afprijzing.
Je weet dat er bedrijven zijn die wél producten onder de calc-prijs verkopen om het lage prijs beleid op pijl te houden?quote:Op woensdag 20 augustus 2014 10:27 schreef DS4 het volgende:
[..]
Wil jij nu beweren dat Primark op spijkerbroeken verlies draait? Want dat staat hier... Ex BTW betaal je 6,60 euro voor zo'n broek, dus dat zou betekenen dat incl. douanerechten (en nog ex shipping, waar ook nog douanerechten over betaald moeten worden), de kostprijs aldaar hoger is dan de verkoopprijs hier.
Nou... nee.
(kortom: Primark produceert dus ver onder de normale productieprijs van China... ergo: zeer zware uitbuiting ligt hier aan ten grondslag)
[..]
Blijf jij nou maar denken dat alle spijkerbroeken daar gemaakt worden omdat het op TV is geweest. Het is dus niet zo. De spijkerbroeken die ik koop worden daar in ieder geval niet geproduceerd.
Je kan prima bewezen eerlijk geproduceerde jeans kopen. Nudie Jeans b.v. Die haalt een A label op rank a brand, laat de jeans vooral in Italië produceren (en is daar volledig open over, anders krijg je meteen een onvoldoende daar). Geen idee wat ze kosten en of ze verder de moeite waard zijn, ik heb ze niet, maar toch. Het kan. Makkelijk.
Lees nog eens GOED wat ik allemaal schreef.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 16:28 schreef Bartjebart het volgende:
Je weet dat er bedrijven zijn die wél producten onder de calc-prijs verkopen om het lage prijs beleid op pijl te houden?
Wees nou eens een wat minder PEDANT en reageer eens normaalquote:Op woensdag 20 augustus 2014 16:32 schreef DS4 het volgende:
[..]
Lees nog eens GOED wat ik allemaal schreef.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |