"Augustus 2011 zijn wij door een advertentie tegen dit pand aangelopen. Er werd een stel / echtpaar gezocht, die bouwkundig waren onderlegd en ervaring hadden in het jongerenwerk en hulpverlening. Wij denken dat het zo heeft moeten zijn, want zoveel stellen zullen er niet zijn, die deze combinatie hebben.
Thetmar komt uit de bouw en heeft zijn eigen aannemersbedrijf in Nederland en ook een bouwbedrijf in Frankrijk.
Saskia heeft gewerkt in het jongerenwerk, sociaal cultureel werk, heeft een eigen restaurant gerund en is maatschappelijk werker geweest binnen de vrouwenopvang.
Wij besloten contact op te nemen met 1 van de 2 eigenaren Peter, van wie wij de geschiedenis van het pand hoorden en wat zij graag zouden zien.
Sinds begin jaren 90 hebben Peter en Henk (2 compagnons uit Nederland) met in totaal meer dan 600 jongeren van diverse ZMOK scholen en diverse vrijwilligers gewerkt aan de restaurantie van de molen. Henk is helaas overleden, waardoor er niet actief meer met groepen jongeren gewerkt kon worden aan de restauratie van de molen. Peter vond een nieuwe compagnon Eddy, maar samen kregen zij het niet voor elkaar wat het streven was. In een paar jaar tijd de molen om te toveren tot een groepsaccomodatie voor jongeren.
Eddy en Peter besloten uiteindelijk het pand te verkopen en op zoek te gaan naar een stel wat verder wilde gaan met hun droom.
En dat zijn wij!
Wij hopen in de toekomst weer met werkweken voor (ZMOK) scholen aan de gang te gaan, maar we hebben in ieder geval al plek gemaakt in ons gezin voor 2 gastjongeren die geplaatst kunnen worden door Emireurope."
Dit maakt het verhaal omtrent de slaven al wat anders