precies. de onvruchtbaarheid treed, als het al voorkomt, vaak pas op als het na de puberteit voorkomt. En ja, als Geert inderdaad last krijgt van de symptomen hang ik maandagochtend om 8 uur bij de HA aan de lijn. Maar ik ben afgelopen donderdag nog bij de HA geweest met hem vanwege het hoesten en z'n longen waren schoon (toen wist ik nog niet dat het buurjongentje wellicht de bof heeft)quote:Op zaterdag 29 maart 2014 18:34 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
jij leest de 'na de puberteit' ook wel toch? Het is níet onschuldig en ik zou het wél overleggen. Beter een keer te vaak dan dat je de toekomst van je kind al bepaalt voor die uberhaupt begonnen is.
quote:Bij heel jonge kinderen kan een hersenvliesontsteking voorkomen. In zeldzame gevallen kan bij jongens aan één kant een zaadbalontsteking optreden. Bij volwassen mannen die de bof krijgen is er meer risico op een zaadbalontsteking, meestal ook aan één kant. Door een zaadbalontsteking kan de vruchtbaarheid verminderen.
http://www.rivm.nl/Docume(...)_standaarden/ISI_Bofquote:Is bof te behandelen?
Nee, er is geen behandeling. Raadpleeg de huisarts als u bof vermoedt bij uzelf of uw kind. De huisarts kan de diagnose stellen. De ziekte geneest zonder behandeling of medicijnen. Pijnstillers kunnen de pijn verlichten.
ik gaf al aan dat ik de HA maandag zou bellen ivm de eventuele besmetting, maar tegen de bof zelf is niets te doen, en dus ook geen reden om op stel en sprong naar de HAP of de EHBO te rennen alsof hij half dood aan het gaan is. Zoals in de links te lezen valt is een eventuele ontsteking van de zaadbal zeer zeldzaam en daarover bestaan dus nog steeds misvattingen. Ik persoonlijk plaats de BOF op één lijn met de waterpokken. het is even lastig en pijnlijk voor de patient, maar ernstig is het niet imo.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 19:37 schreef Soempie het volgende:
Voor de bof is er dan geen behandeling, maar misschien wel voor een eventuele ontsteking?
Een ontzettende fijne dag met familiequote:Op zaterdag 29 maart 2014 20:19 schreef Soempie het volgende:
Tally
En wat een leuke foto!Fijne dag gehad verder?
Ja en de bmr is zeker voor de bof al lang geen 100% bescherming meer.quote:Op maandag 31 maart 2014 20:25 schreef DJMO het volgende:
Bij het buurjongetje is vandaag een GGD test (wangslijm) afgenomen om te kijken of hij de bof heeft, een ander meisje uit Jan z'n klas komt net terug van de HAP met diagnose BOF. En laat dat meisje nou zowel met Jan, als met het buurjongetje en meisje, (waar Geert dan weer veel mee omgaat) gespeeld te hebben. Ik vermoed dus een lichte uitbraak hier ... morgen de GGD maar even contacten of ze ons ook willen zien
Tuin=tof!! Heerlijk zeg dat ze er zo van geniet! Hier hebben we ook een speel-straatquote:Op maandag 31 maart 2014 21:58 schreef kaatjejannie het volgende:
Mijn meisje is helemaal in dr element. Ze is de hele dag in de tuin.![]()
vandaag niet een keer de vraag gehad of de tv aan mocht. En gisteren stonden er al kindjes bij de tuin of sofie mee kwam spelen. Boos datze was dat ze nog niet alleen buiten de tuin mocht.
quote:Op dinsdag 1 april 2014 10:56 schreef Clubsoda het volgende:
Oh, ik moet even mijn trotse bui delen. Gisteren ben ik voor het eerst in 1,5 jaar weer naar de sportschool geweest. Da's op zich al een waard, dat ik het luie lijf weer eens in beweging breng Maar ik vind het ook zo tof van mijn peuter en mijn lief; ik had M al wel naar bed gebracht maar hij sliep nog niet (zomertijd ) en wilde dat ik bij hem bleef zitten. Heb hem uitgelegd dat mama ging sporten ("sporte??" "ja, bewegen, net zoals jij gaat rennen en voetballen" "oooooh, mama voetballe ") maar dat Esse op hem zou passen. Uiteindelijk heeft hij nog een tijd liggen keten en kletsen maar heeft ze hem prima rustig gekregen zonder huilen en gedoe en is hij in slaap gevallen terwijl ze naast hem zat en zijn handje vasthieldt Ik vind ze allebei zo stoer, dat ze zich zomaar aanpast aan leven met een kind en ook stukje bij beetje meer voor hem gaat zorgen en dat hij haar zo vertrouwt en accepteert /zwijmelmodus
eerst HA geweest, nu nog geen tekenen van BOF bij geert, maar wat niet is kan nog komen (met drie weken incubatietijdquote:Op dinsdag 1 april 2014 17:16 schreef _Bar_ het volgende:
Hoe is het bij jullie Djmo? Wat zegt de ggd?
Nog erger: momenteel worden juist veel studenten getroffen door de bof, en laat dat nu net de groep zijn waarbij het grootste risico van steriel worden bestaat (oudere jongens/jonge mannen).quote:Op maandag 31 maart 2014 23:16 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Ja en de bmr is zeker voor de bof al lang geen 100% bescherming meer.
Dat was vorig jaar ook toch? Ik kan me de waarschuwingen in het hogeschoolkrantje in ieder geval goed voor de geest halen.quote:Op dinsdag 1 april 2014 21:17 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
[..]
Nog erger: momenteel worden juist veel studenten getroffen door de bof, en laat dat nu net de groep zijn waarbij het grootste risico van steriel worden bestaat (oudere jongens/jonge mannen).
nogmaals..quote:Op dinsdag 1 april 2014 21:17 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
[..]
Nog erger: momenteel worden juist veel studenten getroffen door de bof, en laat dat nu net de groep zijn waarbij het grootste risico van steriel worden bestaat (oudere jongens/jonge mannen).
quote:25% van de mannen die na de puberteit de bof krijgen, krijgt last van teelbalontsteking (orchitis). Hierbij kan er onvruchtbaarheid ontstaan, maar dit is uiterst zeldzaam, ook al omdat het doorgaans een eenzijdige orchitis betreft; bij een op de zes patiënten raken beide zaadleiders ontstoken en zelfs dan leidt het zelden tot steriliteit. In grote onderzoeken van steriele mannen komt bof ook nauwelijks als onderliggende oorzaak naar voren. Zowel bij artsen als publiek staat deze onterechte zorg toch vaak voorop en blijkt moeilijk te sussen.
quote:Op dinsdag 1 april 2014 22:24 schreef Moppert het volgende:
Jullie hebben beide gelijkhet grotere risico er op.. maar de grotere risico is alsnog een hele kleine kans.
wat vind je er precies heftig aan?? het meest heftigste vind ik toch wel dat er hier mensen _lijken_ te zijn die het belachelijk vinden dat ik niet meteen bij het RIVM aan de telefoon hang om de noodklok te luidenquote:Op woensdag 2 april 2014 14:42 schreef Kyara het volgende:
Hopelijk valt het allemaal mee DJMO. Wel heftig zeg.
het is geen dodelijke ziekte, bij het merendeel van de patiënten die het in de kindertijd krijgen, merk je het niet eens (wordt afgedaan als verkoudheid, omdat alleen bovenste luchtweginfectie aanwezig is) en pas na de pubertijd heeft een kwart van de patiënten kans op een eenzijdige teelbalontsteking. Ook bij een dubbelzijdige infectie is de kans op steriliteit nauwelijks aanwezig, zoals ik al via diverse linkjes heb laten zien. Ik persoonlijk snap dan ook niet waarom de bof in het entingpakket zit, maar dat zal wel aan mij liggen.quote:Op woensdag 2 april 2014 15:17 schreef Kyara het volgende:
Ik vind een uitbraak van een besmettelijke ziekte die in het inentingenpakket zit (dus geen griepje of waterpokken) vrij heftig.
Nou is het woord heftig in deze misschien iets te euh heftig. Maar "vervelend" vind ik dan toch een understatement zeg maar.
Ah kijk! Bedankt voor de tip.quote:Op dinsdag 1 april 2014 22:04 schreef pessie het volgende:
Kuukske leuk! Ik heb zelf gisteren de laatste cursusavond gehad en as maandag examen. Ik heb er zelf echt wel veel van opgestoken (en toffe verbanddingen besteld via de vereniging waar je via de apotheek niet aan kunt komen). Echt een goede cursus! Tip, als je aanvullende verzekerd bent en je haalt je examen kun je het cursusgeld in veel gevallen terugkrijgen van de zorgverzekeraar.
Mijn peuter en jou peuter hebben handen geschud!quote:Op woensdag 2 april 2014 21:30 schreef Susie het volgende:
Wat fijn dat ze zo goed samen gaan CS!![]()
Hier nog meer peuters die last hebben van de zomertijd? Goed, maandag sliep ze uit tot 7maar nu is al 2 dagen zo rond kwart over 6 eruit, maar ligt ze er ook pas in om half 9. En ik vind mijn avond dan een beetje kort. Moet zeggen ik "treed" ook niet echt op hoor en 2 avonden visite die voor half 8 aan komen waaien (man zit in de lappenmand) werkt natuurlijk ook niet mee.
Maar morgenavond moet ze echt uiterlijk 8 uur erin liggen, ik moet naar een wedstrijd.... man kan momenteel dus niet veel.
heb jij die telefoonlijn nog niet gevonden dan?quote:Op donderdag 3 april 2014 13:25 schreef bitterend het volgende:
[..]
Mijn peuter en jou peuter hebben handen geschud!
2 nachten 7 uur en vanochtend was het weer zoals vroeger...5 voor 6
S' avonds is het meestal half 8 voor dat ze überhaupt naar boven wil en dan mag ik ineens ook niet meer weg...ze wil en moet mijn hand vast houden tot dat ze in slaap valt...
Wel erg liefmaar mijn avond is hier ook erg kort door en soms val ik zelfs in slaap
komt mijn man me om 22.00 vragen of ik misschien mijn pyjama aan wil
Heeft mijn man ook last van, die valt heel vaak bij Cristel in slaap, maar ik laat m altijd liggen, lekker rustigquote:Op donderdag 3 april 2014 13:25 schreef bitterend het volgende:
Wel erg liefmaar mijn avond is hier ook erg kort door en soms val ik zelfs in slaap
komt mijn man me om 22.00 vragen of ik misschien mijn pyjama aan wil
quote:Op vrijdag 4 april 2014 22:19 schreef DJMO het volgende:
Geert komt uit bed .. "mama, plassen moet ik" dus ik: grote jongen dat je daar zelf wakker voor wordt, goed hoor! (dat hij dan net te laat was en z'n onderbroek nat had maak ik totaal geen punt van!) maar toen kwam het .. ik leg hem terug in bed , een kus (nee mama! eerst een knuffel!) en dus een knuffel .. en hij had z'n oogjes dicht .. dus ik fluister .. ik hou van je. Fluistert hij terug .. ik ook van jou mama ..
toen ik hem vervolgens nog een kus op z'n wang gaf, veegde hij die heel driftig weg ...
![]()
quote:Op vrijdag 4 april 2014 22:45 schreef Tally het volgende:
Hier stopt de oudste de kusjes die ze krijgt van Oma, Opa, Mama, Papa of Opoe tegenwoordig in haar zak. Anders waaien ze weg
ik had vandaag nog twee van dat soort aanvallenquote:Op vrijdag 4 april 2014 22:44 schreef Kyara het volgende:
Jeej PE, vooruitgang
Aaaah lief DJMO!
Hier is het echt de afgelopen dagen echt drama om niks. Hoeft maar iets te gebeuren en meneer gaat finaal uit zijn plaatNiet zo heel gezellig maar vooral sneu om te zien hoe hij met zichzelf in de knoop zit. En we zijn toch een beetje aan het kijken hoe we hem meer (speel)ruimte kunnen geven tov zijn zusjes want dit werkt zo echt niet voor hem.
Misschien een beetje laat om te zeggen, maar in België zit waterpokken wel in het pakket, en daar reageren ze op de waterpokken hetzelfde als de meesten hier op de bof. (Ahhh, paniek! Zo ongeveer dusquote:Op woensdag 2 april 2014 15:17 schreef Kyara het volgende:
Ik vind een uitbraak van een besmettelijke ziekte die in het inentingenpakket zit (dus geen griepje of waterpokken) vrij heftig.
Nou is het woord heftig in deze misschien iets te euh heftig. Maar "vervelend" vind ik dan toch een understatement zeg maar.
Ik heb dat hier natuurlijk ook wel gehad en nog steeds. Drie dagen per week zijn hier naast Lientje twee dreumesvriendjes of een dreumes en babyvriendje.quote:Op vrijdag 4 april 2014 22:44 schreef Kyara het volgende:
Jeej PE, vooruitgang
Aaaah lief DJMO!
Hier is het echt de afgelopen dagen echt drama om niks. Hoeft maar iets te gebeuren en meneer gaat finaal uit zijn plaatNiet zo heel gezellig maar vooral sneu om te zien hoe hij met zichzelf in de knoop zit. En we zijn toch een beetje aan het kijken hoe we hem meer (speel)ruimte kunnen geven tov zijn zusjes want dit werkt zo echt niet voor hem.
quote:Op zondag 6 april 2014 09:01 schreef Susie het volgende:
Hier de oorzaak voor de drama's gevonden (gedeeltelijk dan, want blijft peuter natuurlijk) de laatste 2 kiezen komen door, beide kanten onderkant. Fijn.
![]()
Ik dacht dat lientje al ouder was Juud? Of ben ik in de war?
Ik heb hem nog twee keer wakker gemaakt gisteravond, en even laten plassen. En vanmorgen was hij om 6 uur wakker en wilde hij gelijk naar de wc.quote:Op zondag 6 april 2014 09:53 schreef Susie het volgende:
Ik zie geen ondertitels op mobiel, dacht al dat ik slaap tekort had!
Wat goed zeg! En dan ook nog de hele nacht droog!
Ik vond het ook wel heftig met die hoge koorts en een paar ontstoken pokken.quote:Op vrijdag 4 april 2014 23:48 schreef Kyara het volgende:
Als ik eerlijk ben vind ik waterpokken eigenlijk ook wel heftig als ik de verhalen zo lees.
(Ik vrees met grote vrezen want dan komt hier dan waarschijnlijk meteen x3)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |