Ik zeg toch ook niet dat die ¤650,- er af moet, ik zeg alleen dat als er blijkbaar tv's van ¤650,- gekocht kunnen worden in de bijstand, dat daar wat mij betreft nog wel op bezuinigd kan worden.quote:
Het is niet dat de banen momenteel voor het oprapen liggen ofzo.quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:55 schreef terrorsjaak het volgende:
Het is toch ook de bedoeling dat je niet jaren lang in de bijstand zit? Dat je gewoon weer een baan gaat zoeken en zelf je geld verdient? Of begrijp ik iets niet?
Ja maar als je 50+ bent en werkeloos bent kan je een nieuwe baan wel vergeten.quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:55 schreef terrorsjaak het volgende:
Het is toch ook de bedoeling dat je niet jaren lang in de bijstand zit? Dat je gewoon weer een baan gaat zoeken en zelf je geld verdient? Of begrijp ik iets niet?
Jawel hoor, je moet alleen niet te beroerd zijn om bv. in de kassen aan de slag te gaan.quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:57 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het is niet dat de banen momenteel voor het oprapen liggen ofzo.
Nee dat klopt, er zijn nog 700.000 vacatures in die kassen.....quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:58 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Jawel hoor, je moet alleen niet te beroerd zijn om bv. in de kassen aan de slag te gaan.
Dat bedoel ik ook niet maar het moet niet aantrekkelijk worden om in de bijstand te liggen en werken moet beloond worden toch? Dus dat je precies genoeg heb voor een onderdak, gas, licht, water, kleren en elke dag te eten.quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:57 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het is niet dat de banen momenteel voor het oprapen liggen ofzo.
quote:Huishouden 1:
Dit betreft 2 samenwonende volwassen met 2 kinderen van 5 en 7 jaar. Zij wonen in een huurhuis met een totale huur van ¤ 650,-
Beide ouders hebben al jaren geen behoefte aan en/of kans op werk en daarom hebben zij recht op een bijstandsuitkering.
Onderstaande tabel geeft hun gezamenlijke, maandelijkse netto-inkomsten aan:
Omschrijving Bedrag Bron
Bijstand ¤ 1.336,- Rijksoverheid
Langdurigheidstoeslag ¤ 44,- Gemeente Utrecht
Zorgtoeslag ¤ 145,-
Huurtoeslag ¤ 278,-
Kindgebondenbudget ¤ 123,-
Kinderbijslag ¤ 141,-
Kwijtschelding Zuiveringsheffing ¤ 20,- Gemeente Utrecht
Kwijtschelding afvalstoffenheffing ¤ 22,- Gemeente Utrecht
Totaal netto-inkomen ¤ 2.109,-
De kwijtscheldingen zijn uiteraard geen daadwerkelijke inkomsten maar besparingen op uitgaven. Voor de duidelijkheid, en het kunnen maken van zinvolle vergelijkingen tellen we dit als inkomsten op.
Daarnaast heeft dit huishouden recht op extra’s zoals gratis sporten en muziekles voor de kinderen, korting op cultuur met de U-pas, gratis computer en gratis vakantie. Zie daarvoor de website van Gemeente Utrecht.
De exacte hoogte van uitkeringen is per gemeente anders, net als kortingen op gemeentelijke heffingen en gemeentelijke toeslagen. Bovenstaande gegevens zijn gebaseerd op een bijstandsuitkering in de gemeente Utrecht.
Huishouden 2:
Dit betreft ook 2 samenwonende volwassen met 2 kinderen van 5 en 7 jaar. Zij wonen in een huurhuis met een totale huur van ¤ 650,-
Een van de ouders heeft al jaren een goed betaalde baan en verdient bijna modaal ¤ 30.000,- per jaar (dat is inclusief vakantiegeld).
Onderstaande tabel geeft hun gezamenlijke, maandelijkse netto-inkomsten aan:
Omschrijving Bedrag Bron
Loon ¤ 1.820,- Loonwijzer, ¤2.500,- per maand
Zorgtoeslag ¤ 100,-
Huurtoeslag ¤ 0,-
Kindgebondenbudget ¤ 116,-
Kinderbijslag ¤ 141,-
Totaal netto-inkomen ¤ 2.177,-
Dit gezin houdt dus netto ¤ 68,- per maand meer over dan het gezin met een bijstandsuitkering. (Dit ondanks een bruto-inkomen dat ongeveer ¤ 1.000,- per maand hoger is dan de bruto-bijstandsuitkering.)
Dan gaan we voorbij aan het feit dat werken extra kosten met zich mee brengt zoals bv. reiskosten, eigen vervoer, representatieve kleding, (extra) kinderopvang of inleveren van vakantiedagen wanneer bv. de kinderen ziek zijn of een grootouder hulp nodig heeft, die in de meeste gevallen niet, of niet volledig vergoed worden.
Toevoeging: Wij zijn erop gewezen dat de niet werkende partner van dit huishouden recht heeft op uitbetaling van de “Algemene heffingskorting”. Per maand krijgt dit huishouden dus ¤ 124,- netto uitgekeerd van de belastingdienst. Deze regeling wordt momenteel afgebouwd waardoor de uitkering elk jaar 6,67% minder wordt en in 2024 stopt. Meer informatie staat bij de belastingdienst.
Ze komen tekort, dus wat is je punt ? De bijstand moet omhoog ?quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:59 schreef terrorsjaak het volgende:
[..]
Dat bedoel ik ook niet maar het moet niet aantrekkelijk worden om in de bijstand te liggen en werken moet beloond worden toch? Dus dat je precies genoeg heb voor een onderdak, gas, licht, water, kleren en elke dag te eten.
Gelukkig is niet iedereen dusdanig afgunstig.quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:56 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Ik zeg toch ook niet dat die ¤650,- er af moet, ik zeg alleen dat als er blijkbaar tv's van ¤650,- gekocht kunnen worden in de bijstand, dat daar wat mij betreft nog wel op bezuinigd kan worden.
Yeah right, afgunst op iemand die met het minimum moet rondkomen. Hahahahahahahaquote:Op woensdag 19 maart 2014 20:01 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Gelukkig is niet iedereen dusdanig afgunstig.
Oh ja, de verzonnen werkelijkheid steekt weer de kop op.quote:Op woensdag 19 maart 2014 19:58 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Jawel hoor, je moet alleen niet te beroerd zijn om bv. in de kassen aan de slag te gaan.
Voor 3 euro heb je 500gr rundvlees. Koop er een zak grote pasta bij, wat tomaten, uien en knoflook en je hebt een pastaatje voor zes euro of minder. Koop twee pakken spinazie a 1.60 totaal. Wat piepers en 2 eieren p.p. erbij en je bent klaar voor 3.5 euro. Wat nou geen gezonde maaltijd voor zes euro. Waar komt overigens de waanzin vandaan dat je elke dag vlees zou moeten eten? Naast dat het best gezond is om ook vleesvrije dagen te hebben, is vlees natuurlijk een luxeproduct van hier tot Tokyo.quote:Op woensdag 19 maart 2014 16:40 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Niet zo ontzettend ver ernaast nee.
6 euro per dag voor een gezin van 4 om van te eten?
Keep dreaming
Stukje vlees, dat is 1 stukje vlees, kost op z'n goedkoopst zelfs bij de aldi al 3 euro.
Daar kun je niet 4 mensen van voeden.
Ik probeer ondertussen sommige aannames en beweringen terug te vinden in de voorgaande topics, maar ik zie een hoop onzin alleen al in de OP.
quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:07 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Oh ja, de verzonnen werkelijkheid steekt weer de kop op.
Ja, want die besparing van 10 tot 50 euro per maand zet ook echt zoveel zoden aan de dijk.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:02 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Yeah right, afgunst op iemand die met het minimum moet rondkomen. Hahahahahahaha
Nope, het is mij om te doen dat er hele volksstammen het vertikken om te werken, omdat ze het in de bijstand goed genoeg hebben, laat een ander maar lekker werken. Daar bovenop komt het verhaal "armoedeval" nog eens als je voor het minimumloon gaat werken. Oftewel, je bent in Nederland beter af in de bijstand, dan werkend voor het minimumloon.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ja, want die besparing van 10 tot 50 euro per maand zet ook echt zoveel zoden aan de dijk.Mensen die daarover janken is het niet daadwerkelijk om te doen.
Ah. Een collectief probleem wil je zogenaamd ontkrachten door aan te tonen dat er een keer in een lokaal kleinschalig project in het Westland een aantal figuren niet op zijn komen draven.quote:
Als jij me voorbeelden kan aandragen waaruit het tegenovergestelde blijkt......quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:14 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ah. Een collectief probleem wil je zogenaamd ontkrachten door aan te tonen dat er een keer in een lokaal kleinschalig project in het Westland een aantal figuren niet op zijn komen draven.
Het is meer een principekwestie inderdaad. Maar dat maakt niet uit. Wij hebben ten minste principes en zorgen ervoor dat andermans geld niet nodeloos verkwanseld wordt.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ja, want die besparing van 10 tot 50 euro per maand zet ook echt zoveel zoden aan de dijk.Mensen die daarover janken is het niet daadwerkelijk om te doen.
quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:14 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Nope, het is mij om te doen dat er hele volksstammen het vertikken om te werken, omdat ze het in de bijstand goed genoeg hebben, laat een ander maar lekker werken. Daar bovenop komt het verhaal "armoedeval" nog eens als je voor het minimumloon gaat werken. Oftewel, je bent in Nederland beter af in de bijstand, dan werkend voor het minimumloon.
Dus 100 mensen zijn hele volksstammen ?? Jajaquote:Op woensdag 19 maart 2014 20:14 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Nope, het is mij om te doen dat er hele volksstammen het vertikken om te werken, omdat ze het in de bijstand goed genoeg hebben, laat een ander maar lekker werken. Daar bovenop komt het verhaal "armoedeval" nog eens als je voor het minimumloon gaat werken. Oftewel, je bent in Nederland beter af in de bijstand, dan werkend voor het minimumloon.
Er is ook nog nooit 100% arbeidsparticipatie geweest in Nederland. Is dit echt jou excuus om dan maar lekker thuis te blijven, want 0% werkeloosheid is er nog nooit geweest?quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:18 schreef macca728 het volgende:
[..]
Dus 100 mensen zijn hele volksstammen ?? Jaja
En de laatste keer dat ik naar het nieuws keek waren er geen 700.000 vacatures bij het Westland.
quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:19 schreef HardMetal het volgende:
Nog een mooi voorbeeld.
Een bijstandstrekker komt bij de sociale dienst:" Ik heb een baan gevonden." Een week later:"Ik kon me toch niet vinden in de visie van het managment, dus heb maar afgezegd."
Wat een luie donder, zonder toestemming vrijwilligerswerk gaan doen.quote:De timide Sjoerd is wel fulltime aan de slag, maar als vrijwilliger in een speelgoedwinkel. Daarmee gaat Debbie echter niet akkoord. Sjoerd moet gauw betaald werk vinden, anders zet ze zijn vrijwilligerswerk stop.
Waar het om gaat is dat er figuren in de bijstand zitten die er al 20/30 jaar inzitten zoals de broer van Kees Kankerkachel bijvoorbeeld. Dat is gewoon van de zotte. Ik heb ook een paar van dat soort figuren in mijn flat wonen. Kunnen zogenaamd niet werken maar wel lekker de hele dag peuken roken, hun opgefokte kut vechthond uitlaten, bier zuipen op hun balkon en rondlopen in de nieuwste Nike Air Maxquote:Op woensdag 19 maart 2014 20:18 schreef macca728 het volgende:
[..]
Dus 100 mensen zijn hele volksstammen ?? Jaja
En de laatste keer dat ik naar het nieuws keek waren er geen 700.000 vacatures bij het Westland.
Afgunst dus.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:14 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Nope, het is mij om te doen dat er hele volksstammen het vertikken om te werken, omdat ze het in de bijstand goed genoeg hebben, laat een ander maar lekker werken.
Geef ze aan. Jullie wonen trouwens wel allemaal in bijstandsflats als ik het zo lees....quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Waar het om gaat is dat er figuren in de bijstand zitten die er al 20/30 jaar inzitten zoals de broer van Kees Kankerkachel bijvoorbeeld. Dat is gewoon van de zotte. Ik heb ook een paar van dat soort figuren in mijn flat wonen. Kunnen zogenaamd niet werken maar wel lekker de hele dag peuken roken, hun opgefokte kut vechthond uitlaten, bier zuipen op hun balkon en rondlopen in de nieuwste Nike Air MaxOmdat de huur hier maar 250 is leven ze nog vorstelijk ook.
Idd, zo achterlijk zijn ze bij de sociale dienst. Vergeet vooral het verhaal van die 2 jongelui, waarvan zij al ging janken bij het woord werk te benoemen....quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:21 schreef macca728 het volgende:
[..]
[..]
Wat een luie donder, zonder toestemming vrijwilligerswerk gaan doen.
7 miljard per jaar aan de werkloosheidsindustrie valt wat jou betreft niet onder nodeloos geld verspillen?quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:15 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Het is meer een principekwestie inderdaad. Maar dat maakt niet uit. Wij hebben ten minste principes en zorgen ervoor dat andermans geld niet nodeloos verkwanseld wordt.
Er zijn 1 miljoen werkelozen en maar een 100.000 vacatures.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:15 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Als jij me voorbeelden kan aandragen waaruit het tegenovergestelde blijkt......
En jij zit ze de hele dag in de gaten te houden ? Heb je geen werk ofzo ?quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Waar het om gaat is dat er figuren in de bijstand zitten die er al 20/30 jaar inzitten zoals de broer van Kees Kankerkachel bijvoorbeeld. Dat is gewoon van de zotte. Ik heb ook een paar van dat soort figuren in mijn flat wonen. Kunnen zogenaamd niet werken maar wel lekker de hele dag peuken roken, hun opgefokte kut vechthond uitlaten, bier zuipen op hun balkon en rondlopen in de nieuwste Nike Air MaxOmdat de huur hier maar 250 is leven ze nog vorstelijk ook.
Gniffel, je laat jezelf wel kennen zeg......quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:25 schreef macca728 het volgende:
[..]
En jij zit ze de hele dag in de gaten te houden ? Heb je geen werk ofzo ?
Ik ben niet zo van dat soort praktijken. Liever zie ik het goed geregeld worden. Ik woon in een nette wijk maar helaas woont er wat tuig in mijn flat (ook een wifebeaterquote:Op woensdag 19 maart 2014 20:23 schreef macca728 het volgende:
[..]
Geef ze aan. Jullie wonen trouwens wel allemaal in bijstandsflats als ik het zo lees....
Hoezo ? Ik weet niet wat de mensen in mijn flat heel de dag doen. En daar zullen ook best mensen met een uitkering wonen.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:26 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Gniffel, je laat jezelf wel kennen zeg......
Mooi voorbeeld, maar heb je dat nou ter plekke verzonnen, of heeft deze bewering nog iets van feitelijkheden die blijken uit een betrouwbare bron. (nieuwsbericht, cijfers cpb of zo..)quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:25 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Er zijn 1 miljoen werkelozen en maar een 100.000 vacatures.
ja, hallo, das wel heel simpel gezegd, ik ken ook dat soort figuren en daarvoor hoef je ze écht niet de hele dag in de gatente houden hoor!quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:25 schreef macca728 het volgende:
[..]
En jij zit ze de hele dag in de gaten te houden ? Heb je geen werk ofzo ?
Dáááááág, je maakt gigantisch goedkope opmerking en gaat jezelf ook nog eens verdedigen.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:27 schreef macca728 het volgende:
[..]
Hoezo ? Ik weet niet wat de mensen in mijn flat heel de dag doen. En daar zullen ook best mensen met een uitkering wonen.
http://statline.cbs.nl/St(...)DR=T,G1&STB=G3,G2,G4quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:27 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Mooi voorbeeld, maar heb je dat nou ter plekke verzonnen, of heeft deze bewering nog iets van feitelijkheden die blijken uit een betrouwbare bron. (nieuwsbericht, cijfers cpb of zo..)
Nee dan jouw onzinnige verhalen...quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:29 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Dáááááág, je maakt gigantisch goedkope opmerking en gaat jezelf ook nog eens verdedigen.
Inderdaad. Als je ergens lang woont en wisselend naar buiten gaat gaan mensen en bijbehorende patronen je vanzelf opvallen.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:27 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
ja, hallo, das wel heel simpel gezegd, ik ken ook dat soort figuren en daarvoor hoef je ze écht niet de hele dag in de gatente houden hoor!
Zinniger dan die Sinterklaasverhaaltjes. Er is met meerdere rekenvoorbeelden al aangetoond dat het Nibud brainfarts produceert.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:30 schreef macca728 het volgende:
[..]
Nee dan jouw onzinnige verhalen...
niet alleen dat, maar als je een dag thuis bent, of een keer een paar dagen, krijg je er ook al n hoop van mee.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:30 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Inderdaad. Als je ergens lang woont en wisselend naar buiten gaat gaan mensen en bijbehorende patronen je vanzelf opvallen.
Links gelezen dat er 700.000 werkelozen zijn en 100.000 vacatures ??????quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:32 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Zinniger dan die Sinterklaasverhaaltjes. Er is met meerdere rekenvoorbeelden al aangetoond dat het Nibud brainfarts produceert.
Zover zit je dus met je kop in het zand.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:27 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Mooi voorbeeld, maar heb je dat nou ter plekke verzonnen, of heeft deze bewering nog iets van feitelijkheden die blijken uit een betrouwbare bron. (nieuwsbericht, cijfers cpb of zo..)
Ok, de cijfers kloppen redelijk, maar verklaar dan het voorbeeld van de bijstandstrekkers die niet op komen dagen als er kant en klaar werk voor ze geregeld is? Zijn al die werkelozen ook werkzoekenden?quote:
Ja als je een uitkering hebt, ben je werkzoekende, verplicht solliciteren.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:34 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Ok, de cijfers kloppen redelijk
[..]
Ok, de cijfers kloppen redelijk, maar verklaar dan het voorbeeld van de bijstandstrekkers die niet op komen dagen als er kant en klaar werk voor ze geregeld is? Zijn al die werkelozen ook werkzoekenden?
En die bijstandstrekkers zijn gekort of de uitkering is stopgezet. Volkomen terecht, maar je praat hier maar over een paar 100 man van de 700.000quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:34 schreef HardMetal het volgende:
Ok, de cijfers kloppen redelijk
[..]
Ok, de cijfers kloppen redelijk, maar verklaar dan het voorbeeld van de bijstandstrekkers die niet op komen dagen als er kant en klaar werk voor ze geregeld is? Zijn al die werkelozen ook werkzoekenden?
Dat ook. Ik ken ook persoonlijk twee van dat soort figuren. Eentje is van het type dat ik beschreef, heeft wel gewerkt en is ontslagen en zit prima in de bijstand. De ander is niet echt een tokkie maar was meer van het werken totdat die uitkeringsrechten had, ontslag nemen en pas aan het werk als dat afliep. Dat liep dan jaren zo. Nu gaat dat wat moeilijker maar bijstand heeft die ook geen enkel probleem mee.quote:Op woensdag 19 maart 2014 20:32 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
niet alleen dat, maar als je een dag thuis bent, of een keer een paar dagen, krijg je er ook al n hoop van mee.
Plus dat er genoeg mensen zijn die erover lopen te pochen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |