abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_137351779




[img]http://rt.com/files/opinionpost/21/e8/80/00/2.jpg[/
quote:
Chronologie: Onrust in Oekraïne

In de Oekraïense hoofdstad Kiev verzetten duizenden demonstranten zich sinds november tegen de regering van president Viktor Janoekovitsj. Een overzicht van de gebeurtenissen tot nu toe.

21 februari: Na een hele nacht onderhandelen meldt president Janoekovitsj dat hij vervroegde verkiezingen uitschrijft. Ook belooft hij een terugkeer naar de grondwet van tot 2004, waarin is een beperktere macht voor de president is vastgelegd. De oppositie gaat akkoord.

21 februari: De Amerikaanse vicepresident Joe Biden geeft even na middernacht (Nederlandse tijd) te kennen dat de VS bereid zijn tot sancties tegen Oekraïne.

20 februari: Aan het einde van de middag maakt de oppositie melding van zeker 100 doden die zijn gevallen bij gevechten tussen betogers en ordetroepen sinds het breken van de wapenstilstand.

20 februari: Na een rustige nacht blijkt het bestand van korte duur. In de ochtend breken toch weer gevechten uit. Verslaggevers melden dat er opnieuw doden vallen.

19 februari: Een dag na de escalatie van het geweld, is het Onafhankelijkheidsplein in Kiev opnieuw toneel van confrontaties tussen ordetroepen en aanhangers van de oppositie. Westerse landen dreigen met sancties, en de Europese Unie kondigt een spoedzitting aan van de ministers van Buitenlandse Zaken.

In de avond sluiten oppositieleiders Vitali Klitsjko en Arseni Jatsenjoek een bestand met Janoekovitsj, waarbij de president hen een wapenstilstand belooft.

18 februari: Dodelijke confrontaties vinden plaats in het centrum van Kiev. Daarbij komen zeker 26 demonstranten en agenten te overlijden en raken honderden mensen gewond.

Het geweld laait op nadat het parlement een grondswetwijziging om de macht van de president in te perken voor zich uit heeft geschoven. Demonstranten verdenken president Viktor Janoekovitsj van een deal met Moskou. De oproerpolitie moet flink geweld gebruiken om de demonstranten van het onafhankelijkheidsplan te vegen.

16 februari: Demonstranten staken hun bezetting van het stadhuis van Kiev in ruil voor de vrijlating van 234 gevangen gezette demonstranten. Het wordt alom gezien als een stap richting vrede.

31 januari: Activist Dmytro Bulatov, vermist sinds 22 januari, duikt weer op met zware verwondingen, waaronder een deels afgesneden oor. Volgens de activist was hij ontvoerd door een pro-Russische groepering.

28 januari: De premier en regering treden af en het parlement neemt een harde antidemonstratiewet aan. Dit met het doel de onrust in het Oost-Europese land te beteugelen.

22 januari 2014: Twee demonstranten overlijden na beschoten te zijn bij de bestorming van een wegversperring.

17 december: Russische president Vladimir Poetin zegt voor 15 miljard te gaan investeren in Oekraïne. Volgens president Janoekovitsj zou dit geen politieke gevolgen hebben.

1 december: 300.000 demonstranten gaat de straat op, de grootste groep demonstranten in het land sinds de de Oranjerevolutie in 2004. De activisten bezetten het stadhuis.

30 november: De oproerpolitie valt een een groep demonstranten aan, er worden 35 mensen vastgezet. Beelden van bebloede en gewonde demonstranten gaan de hele wereld over.

21 november 2013: De regering van president Janoekovitsj maakt bekend dat het een aantal overenkomsten met de Europese Unie verbreekt en de banden met Rusland aanhaalt. De eerste demonstranten gaan de straat op.
quote:
Overgangspresident in Oekraïne

Oekraïne heeft een overgangspresident. Het is parlementsvoorzitter Toertsjinov. Het parlement heeft hem in een stemming tijdelijk de bevoegdheden van president gegeven.

Toertsjinov wil dat er zo snel mogelijk een regering van nationale eenheid komt. Hij zegt dat het erg belangrijk is dat de parlementariërs het voor dinsdag eens worden over een nieuw kabinet.

Afzetten
Gisteren werd president Janoekovitsj afgezet door het parlement. Hij weigert zich daarbij neer te leggen en spreekt van een staatsgreep.

Ook minister Kozhara van Buitenlandse Zaken is door het parlement naar huis gestuurd. De bondgenoot van president Janoekovitsj was nauw betrokken bij de beslissing van Janoekovitsj om het samenwerkingsverband met de Europese Unie niet te tekenen.

Tegen oud-minister Klimenko en de voormalige topman van justitie loopt een arrestatiebevel. De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken, Arsen Avakov, zegt dat zij worden verdacht van "grove misdaden tegen het Oekraïense volk".
Live blog van RT
Live blog van het NRC
Liveblog: Tsjechen boos op Russen
Gestopt live blog FOK!
Archief live blog FOK!
  maandag 3 maart 2014 @ 17:39:20 #2
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_137351784
quote:
10s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:30 schreef remlof het volgende:

[..]

Tuurlijk Baaj. Ik volg liever het nieuws via verschillende bronnen en trek dan mijn eigen conclusies.
En die spreken niet in het voordeel van de Russen.
Die 'verschillende bronnen' zijn met vrij grotere zekerheid allemaal van hetzelfde rupert murdoch netwerk.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 3 maart 2014 @ 17:39:56 #3
414990 Immerdebestebob
Frikandellenfetisjist
pi_137351811
quote:
10s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:36 schreef Ugjerke het volgende:

[..]

Maar vergeet niet dat Duitsland dit zo heeft aangepakt dat de Tsjechen meteen hun verdedigingslinies kwijt waren en geen tijd hadden om hun kapitaal uit Sudetenduitsland weg te halen.
Dit ja :D De tactiek van destabiliseer en heers :P
pi_137351823
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:39 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

Die 'verschillende bronnen' zijn met vrij grotere zekerheid allemaal van hetzelfde rupert murdoch netwerk.
Ga toch lekker naar BNW man _O-
pi_137351830
Ultimatum gesteld aan Oekraïne anders zou er geweld gebruikt worden :o
  maandag 3 maart 2014 @ 17:40:57 #6
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_137351844
Bronnen, de mening over kosovo, van alles wordt als waarheid geïnterpreteerd hoe andere users ergens over denken of hoe ze aan hun informatie komen. De vooringenomenheid die anderen wordt verweten, oh ironie.

Disclaimer: ik ben tegen de invasie van Rusland, tegen de houding van het westen en wil dat alle partijen eerst de nieuwe verkiezingen afwachten en dat de vrije pers voor iedereen toegankelijk moet zijn ongeacht etniciteit of paspoort.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  maandag 3 maart 2014 @ 17:40:58 #7
233102 cherrycoke
"Fear is a weapon."
pi_137351846
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:40 schreef vigen98 het volgende:
Ultimatum gesteld aan Oekraïne anders zou er geweld gebruikt worden :o
bron?
"I wear the mask to protect the city… but the city is what made the mask." – Batman
  maandag 3 maart 2014 @ 17:41:02 #8
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_137351848
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:40 schreef Tchock het volgende:

[..]

Ga toch lekker naar BNW man _O-
Ga jij lekker naar de vs.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_137351860
Misschien een gekke vraag of opmerking.
Heb al vaker gelezen hier dat mensen vinden dat als een meerderheid onafhankelijk wil worden, dat moet kunnen.
Hoe denken deze mensen dan over de situatie in zuid-rusland? Die willen toch ook onafhankelijkheid en krijgen het niet?
pi_137351861
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:40 schreef vigen98 het volgende:
Ultimatum gesteld aan Oekraïne anders zou er geweld gebruikt worden :o
Ik heb dat niet in de TT gezet omdat er nogal getwijfeld wordt aan of dat daadwerkelijk waar is, en zo ja, tegen wie het ultimatum precies gericht zou zijn.
  maandag 3 maart 2014 @ 17:41:48 #11
233102 cherrycoke
"Fear is a weapon."
pi_137351885
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:41 schreef Tchock het volgende:

[..]

Ik heb dat niet in de TT gezet omdat er nogal getwijfeld wordt aan of dat daadwerkelijk waar is, en zo ja, tegen wie het ultimatum precies gericht zou zijn.
niemand met een bron vermelding?
"I wear the mask to protect the city… but the city is what made the mask." – Batman
pi_137351889
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:41 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

Ga jij lekker naar de vs.
Dat ik tegen deze invasie ben zegt niets over wat ik van de VS vind.
  maandag 3 maart 2014 @ 17:41:59 #13
104871 remlof
Europees federalist
pi_137351895
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:39 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

Die 'verschillende bronnen' zijn met vrij grotere zekerheid allemaal van hetzelfde rupert murdoch netwerk.
Nee hoor, RT wordt gefinancierd uit de Russische staatskas en dat volg ik ook.
En Al-Jazeera is ook niet van Murdoch volgens mij.
pi_137351900
quote:
14s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:40 schreef cherrycoke het volgende:

[..]

bron?
o.a http://edition.cnn.com/
pi_137351918
quote:
14s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:41 schreef cherrycoke het volgende:

[..]

niemand met een bron vermelding?
Best veel, alleen spreken die elkaar tegen.

Deze tweet net:
AP twitterde op maandag 03-03-2014 om 17:27:30 BREAKING: Ukraine: Russians issue ultimatum for surrender of 2 Ukrainian warships in Crimea. reageer retweet
suggereert dat het alleen om twee oorlogsschepen gaat.
pi_137351919
Duncan Crawford ‏@_DuncanC 47 sec
Ukraine's Ambassador to the EU Kostiantyn Yelisieiev says #Russia may kill some their own troops as a provocation... (and blame #Ukraine)
  maandag 3 maart 2014 @ 17:42:51 #17
104871 remlof
Europees federalist
pi_137351957
Volgens de BBC gaat het om alle troepen op de Krim: http://www.bbc.com/news/world-europe-26424738#TWEET1060896

Maar:
quote:
A source in the Ukrainian defence ministry has told the Guardian’s, Shaun Walker, in Crimea, that he has heard nothing about an ultimatum that has reportedly been posed to Ukrainian forces in the region to surrender before 3am GMT or face an assault. Shaun writes:

He is not that senior but says he’s on a base right now and neither he nor the base commanders have heard anything of the sort. He said: “It’s probably another red herring to stir up trouble.”

Also, it seems to be coming from Russian interfax, quoting Ukrainian Interior Ministry. That should ring some alarm bells, folks.

— Shaun Walker (@shaunwalker7) March 3, 2014
  maandag 3 maart 2014 @ 17:44:06 #19
104871 remlof
Europees federalist
  maandag 3 maart 2014 @ 17:44:58 #20
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_137352003
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:41 schreef Tchock het volgende:

[..]

Dat ik tegen deze invasie ben zegt niets over wat ik van de VS vind.
Dan ben je behoorlijk blind want de vs zit hier direct achter sinds snowden en syrië.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
  maandag 3 maart 2014 @ 17:45:02 #21
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_137352007
quote:
7s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:30 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Timosjenko is dan ook gewoon corrupt en ze prijst antisemieten. Er is geen enkel bewijs dat Poetin die man heeft vergiftigd, als je even de Wikipedia pagina leest.
en de oppositie in Rusland die opgesloten werd in siberie ??

Onze schaker ? en de oliemagnaat
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 3 maart 2014 @ 17:45:19 #22
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_137352018
quote:
7s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:41 schreef remlof het volgende:

[..]

En Al-Jazeera is ook niet van Murdoch volgens mij.
right.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_137352029
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2014 17:44 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

Dan ben je behoorlijk blind want de vs zit hier direct achter sinds snowden en syrië.
De VS zit achter de Russische invasie? Prachtige theorie _O_
pi_137352038
Misschien een gekke vraag of opmerking.
Heb al vaker gelezen hier dat mensen vinden dat als een meerderheid onafhankelijk wil worden, dat moet kunnen.
Hoe denken deze mensen dan over de situatie in zuid-rusland? Die willen toch ook onafhankelijkheid en krijgen het niet?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')