quote:Chronologie: Onrust in Oekraïne
In de Oekraïense hoofdstad Kiev verzetten duizenden demonstranten zich sinds november tegen de regering van president Viktor Janoekovitsj. Een overzicht van de gebeurtenissen tot nu toe.
21 februari: Na een hele nacht onderhandelen meldt president Janoekovitsj dat hij vervroegde verkiezingen uitschrijft. Ook belooft hij een terugkeer naar de grondwet van tot 2004, waarin is een beperktere macht voor de president is vastgelegd. De oppositie gaat akkoord.
21 februari: De Amerikaanse vicepresident Joe Biden geeft even na middernacht (Nederlandse tijd) te kennen dat de VS bereid zijn tot sancties tegen Oekraïne.
20 februari: Aan het einde van de middag maakt de oppositie melding van zeker 100 doden die zijn gevallen bij gevechten tussen betogers en ordetroepen sinds het breken van de wapenstilstand.
20 februari: Na een rustige nacht blijkt het bestand van korte duur. In de ochtend breken toch weer gevechten uit. Verslaggevers melden dat er opnieuw doden vallen.
19 februari: Een dag na de escalatie van het geweld, is het Onafhankelijkheidsplein in Kiev opnieuw toneel van confrontaties tussen ordetroepen en aanhangers van de oppositie. Westerse landen dreigen met sancties, en de Europese Unie kondigt een spoedzitting aan van de ministers van Buitenlandse Zaken.
In de avond sluiten oppositieleiders Vitali Klitsjko en Arseni Jatsenjoek een bestand met Janoekovitsj, waarbij de president hen een wapenstilstand belooft.
18 februari: Dodelijke confrontaties vinden plaats in het centrum van Kiev. Daarbij komen zeker 26 demonstranten en agenten te overlijden en raken honderden mensen gewond.
Het geweld laait op nadat het parlement een grondswetwijziging om de macht van de president in te perken voor zich uit heeft geschoven. Demonstranten verdenken president Viktor Janoekovitsj van een deal met Moskou. De oproerpolitie moet flink geweld gebruiken om de demonstranten van het onafhankelijkheidsplan te vegen.
16 februari: Demonstranten staken hun bezetting van het stadhuis van Kiev in ruil voor de vrijlating van 234 gevangen gezette demonstranten. Het wordt alom gezien als een stap richting vrede.
31 januari: Activist Dmytro Bulatov, vermist sinds 22 januari, duikt weer op met zware verwondingen, waaronder een deels afgesneden oor. Volgens de activist was hij ontvoerd door een pro-Russische groepering.
28 januari: De premier en regering treden af en het parlement neemt een harde antidemonstratiewet aan. Dit met het doel de onrust in het Oost-Europese land te beteugelen.
22 januari 2014: Twee demonstranten overlijden na beschoten te zijn bij de bestorming van een wegversperring.
17 december: Russische president Vladimir Poetin zegt voor 15 miljard te gaan investeren in Oekraïne. Volgens president Janoekovitsj zou dit geen politieke gevolgen hebben.
1 december: 300.000 demonstranten gaat de straat op, de grootste groep demonstranten in het land sinds de de Oranjerevolutie in 2004. De activisten bezetten het stadhuis.
30 november: De oproerpolitie valt een een groep demonstranten aan, er worden 35 mensen vastgezet. Beelden van bebloede en gewonde demonstranten gaan de hele wereld over.
21 november 2013: De regering van president Janoekovitsj maakt bekend dat het een aantal overenkomsten met de Europese Unie verbreekt en de banden met Rusland aanhaalt. De eerste demonstranten gaan de straat op.
Live blog van RTquote:Overgangspresident in Oekraïne
Oekraïne heeft een overgangspresident. Het is parlementsvoorzitter Toertsjinov. Het parlement heeft hem in een stemming tijdelijk de bevoegdheden van president gegeven.
Toertsjinov wil dat er zo snel mogelijk een regering van nationale eenheid komt. Hij zegt dat het erg belangrijk is dat de parlementariërs het voor dinsdag eens worden over een nieuw kabinet.
Afzetten
Gisteren werd president Janoekovitsj afgezet door het parlement. Hij weigert zich daarbij neer te leggen en spreekt van een staatsgreep.
Ook minister Kozhara van Buitenlandse Zaken is door het parlement naar huis gestuurd. De bondgenoot van president Janoekovitsj was nauw betrokken bij de beslissing van Janoekovitsj om het samenwerkingsverband met de Europese Unie niet te tekenen.
Tegen oud-minister Klimenko en de voormalige topman van justitie loopt een arrestatiebevel. De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken, Arsen Avakov, zegt dat zij worden verdacht van "grove misdaden tegen het Oekraïense volk".
wel een idee om feiten van bevestigde en onbevestigde geruchten te splitsen idd.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:30 schreef gijsman het volgende:
bron liveblog van het NRC en Volkskrant maar dan lees je dat Lavrov ZEGT dat China achter hun staat dus echt betrouwbaar is dat eigenlijk ook niet.
Dat weet ik wel zeker. Of dat nu ook het geval is, dát weet ik dan weer niet zekerquote:
heel treffend iddquote:
quote:09.55 uur: China steunt Rusland
Persbureau ANP meldt dat China vindt dat het Westen het oplossen van de crisis in Oekraïne maar beter aan Rusland kan overlaten. Dat melden Chinese staatsmedia.
“Het is begrijpelijk dat Vladimir Poetin zegt dat hij het recht heeft de belangen van Rusland en de Russisch sprekende bevolking in Oekraïne te beschermen”, aldus een commentaar van staatspersbureau Xinhua.
Volgens Xinhua sluiten westerse landen Rusland uit van de onderhandelingstafel, terwijl ze zelf met hun 'partijdige bemiddelingspogingen' Oekraïne hebben gepolariseerd. Volgens het staatspersbureau moet het Westen de 'unieke rol' van Rusland accepteren in het bepalen van de toekomst van Oekraïne.
Ook volgens de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zijn Rusland en China het eens zijn over de situatie in Oekraïne. Lavrov maakte dat maandag bekend na een gesprek met zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi.
Per saldo een importeur of exporteur zijn/zullen zijn lijkt mij een belangrijker gegeven dan totale hoeveelheid grondstoffen als je twee landen vergelijkt. En dan zijn China en Rusland eerder tegenpolen (wat overigens hun relatie niet hoeft te schaden, integendeel).quote:Op maandag 3 maart 2014 13:26 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Maar zit ook bovenop de rare earth metals, waarmee het nog best wel eens een leuke bom duiten kan gaan verdienen. Bovendien is China in rap tempo bezig zijn eigen aanvoer veilig te stellen. Ik zei toch nooit dat ze genoeg hadden? Alleen dat het beide grote landen zijn, met veel regionale macht en veel delfstoffen. Buiten dat houden de vergelijkingen op.
Non-nieuws dit altijd.quote:Ban Ki-moon roept weer op tot de-escalatie en dialoog
Rusland moet zich onthouden van acties en retoriek die de crisis in Oekraïne doen escaleren. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties Ban Ki-Moon heeft vandaag gezegd dat hij met dit verzoek zal aankloppen bij de Russische minister Sergei Lavrov van Buitenlandse Zaken. In plaats van provoceren, moet Rusland nu op zoek naar een dialoog met Kiev.
Ban zei verder dat zijn afgevaardigde Jan Eliasson net is aangekomen in de Oekraïense hoofdstad. Die zal daar dezelfde boodschap overbrengen.
“Het is nu van het grootste belang de rust te herstellen en de spanningen te de-escaleren middels een dialoog”, zei Ban in Genève, net voor zijn afspraak met Lavrov.
Waarom zou het westen bang moeten zijn voor Putin?quote:Op maandag 3 maart 2014 13:31 schreef Confetti het volgende:
Er zijn ook teveel showmannetjes in het Westen die zich graag willen profileren als een groot leider. Obama, Cameron, eurofielen als Verhofstadt.
Oekraine is een failliet land waar we niets aan hebben maar de mannetjes willen graag in de schijnwerpers staan en laten zien dat ze overal ter wereld opkomen voor democratie, mensenrecht en ander blabla. Dat ze het durven opnemen tegen villain Poetin.
Erg gevaarlijk.
Dat hoeven ze niet maar types als Obama willen zich al te graag profileren. Waarom gebruikt hij zulke grote woorden en waarom dreigt hij met oorlog(sancties zijn een oorlogshandeling) om een heel, heel klein stukje aarde?quote:Op maandag 3 maart 2014 13:34 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Waarom zou het westen bang moeten zijn voor Putin?
Defcon 1quote:Op maandag 3 maart 2014 13:34 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Waarom zou het westen bang moeten zijn voor Putin?
Sancties zijn gerechtigd, de EU moet Rusland ook sancties opleggen.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:37 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat hoeven ze niet maar types als Obama willen zich al te graag profileren. Waarom gebruikt hij zulke grote woorden en waarom dreigt hij met oorlog(sancties zijn een oorlogshandeling) om een heel, heel klein stukje aarde?
quote:13.35 uur - 'Rusland afhankelijker van Europa dan andersom'
Europese sancties tegen Rusland zullen zwaarder uitpakken voor dat land dan voor de Europese Unie zelf. Rusland is veel afhankelijker van de klant Europa dan omgekeerd. Dat benadrukt minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken vanmiddag in Brussel voor spoedoverleg met zijn EU-collega's over de crisis op het Oekraïense schiereiland Krim. 'Sancties zijn nog niet aan de orde. Dergelijke sancties zijn echter onvermijdelijk als Moskou zijn confrontatiekoers rond Oekraïne niet wijzigt', aldus de bewindsman.
De meeste westerse ''leiders'' moeten het dan ook hebben van hun verstandelijke handicap, poetin heeft tenminste natural charisma en nogal wat dingen werkelijk bereikt, met zn eigen schouders.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:31 schreef Confetti het volgende:
Er zijn ook teveel showmannetjes in het Westen die zich graag willen profileren als een groot leider. Obama, Cameron, eurofielen als Verhofstadt.
Oekraine is een failliet land waar we niets aan hebben maar de mannetjes willen graag in de schijnwerpers staan en laten zien dat ze overal ter wereld opkomen voor democratie, mensenrecht en ander blabla. Dat ze het durven opnemen tegen villain Poetin.
Erg gevaarlijk.
Lol today in upside down world.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:37 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dat hoeven ze niet maar types als Obama willen zich al te graag profileren. Waarom gebruikt hij zulke grote woorden en waarom dreigt hij met oorlog(sancties zijn een oorlogshandeling) om een heel, heel klein stukje aarde?
Daar heb je gelijk in, het wordt weer eens tijd na decennia verslapping om weer eens met ijzeren vuist de wereld in haar hok te schoppen. Al die derderangs semi-dictators en spleetogen denken dat ze maar alles kunnen en mogen tegenwoordig. Waar is de goede oude tijd dat ze "Ja en Amen" zeiden tegen het Westen.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:42 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
De meeste westerse ''leiders'' moeten het dan ook hebben van hun verstandelijke handicap, poetin heeft tenminste natural charisma en nogal wat dingen werkelijk bereikt, met zn eigen schouders.
Het zootje slappe natte handoeken van het westen laten voornamelijk dingen gebeuren door te klooien en met een zak geld te verdwijnen in een consulaat.
Witte reus wast witter, aldus Witte reus iddquote:
http://nl.wikipedia.org/wiki/1760quote:Op maandag 3 maart 2014 13:44 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Daar heb je gelijk in, het wordt weer eens tijd na decennia verslapping om weer eens met ijzeren vuist de wereld in haar hok te schoppen. Al die derderangs semi-dictators en spleetogen denken dat ze maar alles kunnen en mogen tegenwoordig. Waar is de goede oude tijd dat ze "Ja en Amen" zeiden tegen het Westen.
Wat voor sancties had je in gedachten?quote:Op maandag 3 maart 2014 13:38 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Sancties zijn gerechtigd, de EU moet Rusland ook sancties opleggen.
quote:Op maandag 3 maart 2014 13:47 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Wat voor sancties had je in gedachten?
Die tijd hoeft er niet te zijn, maar het westers volk is de reden dat we geregeerd worden door de domste figuren ooit voortgebracht, zonder weerwoord, zonder reactie op hun corruptie en leugens geven wij - hen - macht.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:44 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Daar heb je gelijk in, het wordt weer eens tijd na decennia verslapping om weer eens met ijzeren vuist de wereld in haar hok te schoppen. Al die derderangs semi-dictators en spleetogen denken dat ze maar alles kunnen en mogen tegenwoordig. Waar is de goede oude tijd dat ze "Ja en Amen" zeiden tegen het Westen.
een wereldwijd verbod op wodkaquote:Op maandag 3 maart 2014 13:47 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Wat voor sancties had je in gedachten?
Dit is wel interessant. En zodra de eerste kogel is geschoten dan barst de hel los.quote:
quote:
Ben ik sowieso voorstander van, wat de aanleiding ook moge zijn.quote:
Die zal wel een mooie bankrekening hebben gekregen van het westen, de demonizatie programmas zijn zo te zien gestart.quote:
Daar heeft Timmerfrans gelijk in. Als die relnicht Vladimir z'n vriendjes niet kan afbetalen is het afgelopen met de Russische façade.quote:
Wel knap dat leeghoofden en bovengemiddelde frietkraambakkers de meeste welvaart weten te vergaren. Wat zegt dat over andere landen?quote:Op maandag 3 maart 2014 13:48 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Die tijd hoeft er niet te zijn, maar het westers volk is de reden dat we geregeerd worden door de domste figuren ooit voortgebracht, zonder weerwoord, zonder reactie op hun corruptie en leugens geven wij - hen - macht.
Rusland staat wat dat betreft in zn recht om heel europa om te bulldozeren. Maargoed, dan nog weten de bange leeghoofden van onze volkeren niet wat ze met die vrijheid aanmoeten, en als we niet geregeerd kunnen worden door figuren net 10 punten slimmer dan de gemiddelde frietkraambakker vinden we wel een computer uit om ons de richting te wijzen.(smartphone he)
Volgens mij begrijp je niet helemaal wat er gebeurd is.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:52 schreef Onnoman het volgende:
Ik vind de reactie van Europa en Amerika een tikkeltje overdreven.
Rusland heeft nu eenmaal een afspraak gemaakt dat ze de marinehaven tot +/- 2040 mogen gebruiken.
Nu heeft er een staatsgreep plaatsgevonden en vindt de wereld dat de Russen weg moeten.
Beetje vrreemd
jawel ongeveerquote:Op maandag 3 maart 2014 13:52 schreef Basterds het volgende:
[..]
Volgens mij begrijp je niet helemaal wat er gebeurd is.
Als de Russen gewoon in hun marinebasis zaten, was er niks aan de hand.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:52 schreef Onnoman het volgende:
Ik vind de reactie van Europa en Amerika een tikkeltje overdreven.
Rusland heeft nu eenmaal een afspraak gemaakt dat ze de marinehaven tot +/- 2040 mogen gebruiken.
Nu heeft er een staatsgreep plaatsgevonden en vindt de wereld dat de Russen weg moeten.
Beetje vrreemd
nee, totaal niet.quote:
Niemand wilde ze die haven afnemen. Ze komen de Volksdui.. ehh Russen redden. Heim ins Reich enzo.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:52 schreef Onnoman het volgende:
Ik vind de reactie van Europa en Amerika een tikkeltje overdreven.
Rusland heeft nu eenmaal een afspraak gemaakt dat ze de marinehaven tot +/- 2040 mogen gebruiken.
Nu heeft er een staatsgreep plaatsgevonden en vindt de wereld dat de Russen weg moeten.
Beetje vrreemd
Daar lijkt hij zeker op te hopen, en de voorgaande conflicten gingen ook zo. Rusland die er onaangekondigd vol induikt waardoor de andere landen als kip zonder kop rondrennen over deze fait accompli. Dan na een week ofzo trekt Rusland zich weer terug, maar met een nieuwe situatie en iedereen is dankbaar dat het met een sisser is afgelopen. Rusland komt er altijd beter vandaan. Niemand geeft een fuck om Abchazie, Georgie en die andere oud Soviet republieken, dus hij kan redelijk vrij spelen.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:06 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik denk niet echt dat het helpt. Een intelligent iemand als Putin heeft van tevoren al ingecalculeerd wat voor reacties dit teweeg zal brengen. Als hij nu niet te ver gaat (lees schieten), loopt het met een sisser af en worden hem misschien nog wat toezeggingen gedaan op de koop toe. Over vijf jaar is iedereen het weer vergeten en drijft men weer handel met Rusland.
De haven was toch altijd al van Rusland.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:54 schreef Westerling het volgende:
[..]
Niemand wilde ze die haven afnemen. Ze komen de Volksdui.. ehh Russen redden. Heim ins Reich enzo.
Nee, het is nu van Oekraïne.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:56 schreef Maargoed. het volgende:
[..]
De haven was toch altijd al van Rusland.
In dat geval... moet ik mijn mening maar even herzienquote:Op maandag 3 maart 2014 13:54 schreef Basterds het volgende:
[..]
Nee. Ze hebben de hele Krim bezet, het gaat echt niet alleen om die haven.
Welnee, het is hartstikke hip om pro Rusland te zijn en te geilen op Putin.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:57 schreef Onnoman het volgende:
[..]
In dat geval... moet ik mijn mening maar even herzien
goede post, en ik acht de kans dat putin er zijn eigen endgame mee gaat spelen, niet geheel onwaarschijnlijkquote:Op maandag 3 maart 2014 13:55 schreef speknek het volgende:
[..]
Daar lijkt hij zeker op te hopen, en de voorgaande conflicten gingen ook zo. Rusland die er onaangekondigd vol induikt waardoor de andere landen als kip zonder kop rondrennen over deze fait accompli. Dan na een week ofzo trekt Rusland zich weer terug, maar met een nieuwe situatie en iedereen is dankbaar dat het met een sisser is afgelopen. Rusland komt er altijd beter vandaan. Niemand geeft een fuck om Abchazie, Georgie en die andere oud Soviet republieken, dus hij kan redelijk vrij spelen.
Maar nu is het te dichtbij Europa. Niet dat ze er oorlog voor gaan voeren, maar de economische sancties lijken er nu echt aan te komen. De MICEX staat inmiddels op -12%, de roebel historisch laag, en ze zullen nog wel verder gaan zakken. Rusland riskeert een toekomst van enkel nog de BIC landen. Nou zullen de oligarchen mid vorige week wel ingelicht zijn om short te gaan en het volk kan redelijk opgezweept worden omdat Rusland al een paar honderd jaar lang een ego-complex heeft, dus Poetin hoeft niet heel veel te vrezen. Het lijkt echter wel de eerste echte gevoelige klap voor zijn imago te gaan worden, en dat vlak na de succesvolle spelen. De vraag is of hij dat er voor over heeft.
Wittemuurquote:Op maandag 3 maart 2014 13:58 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Welnee, het is hartstikke hip om pro Rusland te zijn en te geilen op Putin.
Je wil toch geen buitenbeentje zijn man.
Precies dit. Behalve dan dat ze riskeren BRIC-land af te zijn. Het is namelijk een grote grap dat zij daar in staan. Dat zouden de machten van de toekomst moeten zijn, en dat zou Rusland toch al niet worden. Daarvoor is veel te veel mis in Rusland.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:55 schreef speknek het volgende:
Maar nu is het te dichtbij Europa. Niet dat ze er oorlog voor gaan voeren, maar de economische sancties lijken er nu echt aan te komen. De MICEX staat inmiddels op -12%, de roebel historisch laag, en ze zullen nog wel verder gaan zakken. Rusland riskeert een toekomst van enkel nog de BIC landen. Nou zullen de oligarchen mid vorige week wel ingelicht zijn om short te gaan en het volk kan redelijk opgezweept worden omdat Rusland al een paar honderd jaar lang een ego-complex heeft, dus Poetin hoeft niet heel veel te vrezen. Het lijkt echter wel de eerste echte gevoelige klap voor zijn imago te gaan worden, en dat vlak na de succesvolle spelen. De vraag is of hij dat er voor over heeft.
Dat ze niet op het zinkend schip staan.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:52 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Wel knap dat leeghoofden en bovengemiddelde frietkraambakkers de meeste welvaart weten te vergaren. Wat zegt dat over andere landen?
Dat is wel de tendens ja.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:58 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Welnee, het is hartstikke hip om pro Rusland te zijn en te geilen op Putin.
Dat ligt eraan. Zie je de Sovjet-Unie als Rusland of zie je de RSFSR als Rusland tijdens het Sovjet-tijdperk?quote:Op maandag 3 maart 2014 13:56 schreef Maargoed. het volgende:
[..]
De haven was toch altijd al van Rusland.
alles goed verder downie?quote:Op maandag 3 maart 2014 13:58 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Welnee, het is hartstikke hip om pro Rusland te zijn en te geilen op Putin.
Je wil toch geen buitenbeentje zijn man.
Tja...quote:Op maandag 3 maart 2014 14:00 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Dat is wel de tendens ja.
Te kansloos voor woorden
enige wat ik weet is 16:00 als deadline maar of dat waar is weet ik ook niet want komt volgensmij uit dezelfde bron.,quote:Op maandag 3 maart 2014 13:57 schreef timmmmm het volgende:
Is er eigenlijk al meer bekend over dat ultimatum met dat vliegveld? is dst al bevestigd of ontkracht en gaat het inderdaad om bombardementen?
Putin is een stoere man, de sterftecijfers in Rusland zijn nog steeds erg hoog, gebrek aan mannen, slechte gezondheidszorg.quote:
Nee, zij liggen al op de zeebodem.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:59 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Dat ze niet op het zinkend schip staan.
Dat was een of andere troll die in dit topic altijd tegen dictators op liep te geilen.quote:
Dat doet zeker 60% hier.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:02 schreef Maargoed. het volgende:
[..]
Dat was een of andere troll die in dit topic altijd tegen dictators op liep te geilen.
Je weet waar het westen hun slaven heeft? Waar het de vuilnis neerkiept?quote:Op maandag 3 maart 2014 14:01 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Nee, zij liggen al op de zeebodem.
Bron?quote:Op maandag 3 maart 2014 14:07 schreef ellevehC86 het volgende:
Timmermans overweegt intrekking exporthandel Trekdrop aan Rusland
Dat ''bombardement'' is verzonnen door een journalist.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:57 schreef timmmmm het volgende:
Is er eigenlijk al meer bekend over dat ultimatum met dat vliegveld? is dst al bevestigd of ontkracht en gaat het inderdaad om bombardementen?
Jammer weer.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:11 schreef Kirov het volgende:
[..]
Dat ''bombardement'' is verzonnen door een journalist.
Dit soort berichten zijn niet zo interessant, het zijn slechts momentopnames.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:11 schreef theunderdog het volgende:
http://the-japan-news.com/news/article/0001084597
Werkelijk alles is een momentopname in dit conflict.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:12 schreef Maargoed. het volgende:
[..]
Dit soort berichten zijn niet zo interessant, het zijn slechts momentopnames.
Goede postquote:Op maandag 3 maart 2014 13:55 schreef speknek het volgende:
[..]
Daar lijkt hij zeker op te hopen, en de voorgaande conflicten gingen ook zo. Rusland die er onaangekondigd vol induikt waardoor de andere landen als kip zonder kop rondrennen over deze fait accompli. Dan na een week ofzo trekt Rusland zich weer terug, maar met een nieuwe situatie en iedereen is dankbaar dat het met een sisser is afgelopen. Rusland komt er altijd beter vandaan. Niemand geeft een fuck om Abchazie, Georgie en die andere oud Soviet republieken, dus hij kan redelijk vrij spelen.
Maar nu is het te dichtbij Europa. Niet dat ze er oorlog voor gaan voeren, maar de economische sancties lijken er nu echt aan te komen. De MICEX staat inmiddels op -12%, de roebel historisch laag, en ze zullen nog wel verder gaan zakken. Rusland riskeert een toekomst van enkel nog de BIC landen. Nou zullen de oligarchen mid vorige week wel ingelicht zijn om short te gaan en het volk kan redelijk opgezweept worden omdat Rusland al een paar honderd jaar lang een ego-complex heeft, dus Poetin hoeft niet heel veel te vrezen. Het lijkt echter wel de eerste echte gevoelige klap voor zijn imago te gaan worden, en dat vlak na de succesvolle spelen. De vraag is of hij dat er voor over heeft.
quote:Op maandag 3 maart 2014 14:15 schreef Automatisch het volgende:
14.01 uur - Timosjenko rekent op VS en Britten
De Oekraïense oppositieleidster Joelia Timosjenko rekent op de steun van de Amerikanen en Britten. 'We zijn niet alleen in deze confrontatie met Rusland', tekent de Kyiv Post op. Ze wijst er op dat Oekraïne haar nucleair arsenaal in 1994 opgaf in ruil voor de territoriale soevereiniteit. Nu Rusland zich niet aan de afspraak heeft gehouden, zullen de VS en het Verenigd Koninkrijk 'er alles aan doen' om de vrede in Oekraïne te bewaren, hoopt ze.
quote:14.10 uur: extra debat in Tweede Kamer
Novum: De Tweede Kamer bespreekt de situatie in Oekraïne dinsdagochtend tijdens een ingelast overleg met minister van Buitenlandse Zaken Frans Timmermans (PvdA). De Kamer bespreekt dan onder meer de uitkomst van de spoedvergadering van de Europese ministers van buitenlandse zaken die maandag in Brussel wordt gehouden.
Minister van Buitenlandse Zaken Frans Timmermans (PvdA) vindt niet dat de Europese Unie machteloos staat tegenover Rusland vanwege het gas dat dat land levert. Als het tot sancties over en weer komt, is de schade voor Rusland volgens hem uiteindelijk groter.
"Wij kunnen ons op andere markten richten als het moet, maar Rusland zal moeite hebben snel andere klanten te vinden", zei Timmermans maandag voor aanvang van een spoedvergadering met zijn EU-collega's in Brussel. "Soms zijn Russen bereid dat soort consequenties te aanvaarden, maar de schade voor Rusland zal altijd groter zijn, zeker op de lange termijn."
Timmermans herhaalde dat hij het te vroeg vindt voor sancties. Volgens Timmermans is een diplomatieke oplossing nog mogelijk en moet de internationale gemeenschap alles op alles zetten om dat voor elkaar te krijgen. Dat begint ermee dat Rusland en Oekraïne met elkaar gaan praten, met bemiddeling door bijvoorbeeld de Verenigde Naties of de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE).
Timmermans schaarde zich achter zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier. Die herhaalde bij aankomst in Brussel het Duitse voorstel om een factfindingmissie in te stellen en Rusland en Oekraïne via internationale contactgroepen met elkaar in gesprek te brengen. "Diplomatie is geen teken van zwakte", zei Steinmeier.
EU-buitenlandcoördinator Catherine Ashton sprak voor aanvang van de vergadering haar 'zeer, zeer diepe bezorgdheid' uit over de situatie. De-escalatie is absoluut noodzakelijk, zei Ashton. De ministers bespreken 'politieke kwesties' en steun aan de bevolking van Oekraïne, zei Ashton verder.
Jij denkt dat deze landen hun geloofwaardigheid/betrouwbaarheid hier met groot gemak zullen vernietigen?quote:
VS en de Britten gaan niets op militair gebied doet nee.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:18 schreef Westerling het volgende:
[..]
Jij denkt dat deze landen hun geloofwaardigheid/betrouwbaarheid hier met groot gemak zullen vernietigen?
Die "treaty" is anders wel de reden dat het zou kunnen escaleren, anders had de VS nu al een "whatever bro" gegeven.quote:
VS is alleen wat op economisch gebied aan het dreigen, ze zijn echt niet van plan iets op militair gebied te doen hoor.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:19 schreef ellevehC86 het volgende:
[..]
Die "treaty" is anders wel de reden dat het zou kunnen escaleren, anders had de VS nu al een "whatever bro" gegeven.
Dat heb ik verder ook nergens gezegd maargoed.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:18 schreef theunderdog het volgende:
[..]
VS en de Britten gaan niets op militair gebied doet nee.
Ik zeg ook niet dat jij dat ergens zegt.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:20 schreef Westerling het volgende:
[..]
Dat heb ik verder ook nergens gezegd maargoed.
in het beginsel niet nee.....het duurde ook geen 5 dagen voor de VS Koeweit binnenviel...quote:Op maandag 3 maart 2014 14:20 schreef theunderdog het volgende:
[..]
VS is alleen wat op economisch gebied aan het dreigen, ze zijn echt niet van plan iets op militair gebied te doen hoor.
Doen ze dagelijks, indien je het over het westen hebt.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:18 schreef Westerling het volgende:
[..]
Jij denkt dat deze landen hun geloofwaardigheid/betrouwbaarheid hier met groot gemak zullen vernietigen?
Oekraïne betekent niets voor de VS.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:22 schreef ellevehC86 het volgende:
[..]
in het beginsel niet nee.....het duurde ook geen 5 dagen voor de VS Koeweit binnenviel...
Dan is de hoop van mevrouw Timosjenko dus niet onterecht. Want in tegenstelling tot wat jij zegt is Rusland wel degelijk hard te raken.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:21 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat jij dat ergens zegt.
VS en de EU gaan hoogstens Rusland economisch wat pesten (waar we alleen maar onszelf mee hebben, maja).
Bij jou wel ja, maar dat weten we nu wel.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:23 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Doen ze dagelijks, indien je het over het westen hebt.
rot jij ff lekker op naar je pravda-vriendjes....quote:Op maandag 3 maart 2014 14:23 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Doen ze dagelijks, indien je het over het westen hebt.
quote:Russische parlement krijgt wetsvoorstel inlijving Krim
Het Russische parlement, de Doema, krijgt binnenkort een wetsontwerp dat de inlijving van de Krim bij Rusland mogelijk moet maken, zo twittert NRC-buitenlandredacteur Hubert Smeets:
Twitter avatar hubertsmeets Hubert Smeets Russische Doema krijgt wetsontwerp om inlijving Krim mogelijk te maken. http://t.co/hBOrQqorP0 8 minuten geleden
Gezien het verdrag waar mevrouw Timosjenko het over heeft, wel.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:23 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Oekraïne betekent niets voor de VS.
De Eurofielen hebben alleen maar een grote mond, gelukkig hebben deze lieden geen leger achter de hand. Wel hebben ze veel mensen in de Oekraïne valse hoop gegeven door gratis geld en lidmaatschap aan te bieden.quote:Op maandag 3 maart 2014 13:31 schreef Confetti het volgende:
Er zijn ook teveel showmannetjes in het Westen die zich graag willen profileren als een groot leider. Obama, Cameron, eurofielen als Verhofstadt.
Oekraine is een failliet land waar we niets aan hebben maar de mannetjes willen graag in de schijnwerpers staan en laten zien dat ze overal ter wereld opkomen voor democratie, mensenrecht en ander blabla. Dat ze het durven opnemen tegen villain Poetin.
Erg gevaarlijk.
boedapest memorandum is fucking groot..... je onderschat allesquote:Op maandag 3 maart 2014 14:23 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Oekraïne betekent niets voor de VS.
Zolang wij onszelf alleen meer harder raken, schiet het niets op.quote:Op maandag 3 maart 2014 14:23 schreef Westerling het volgende:
[..]
Dan is de hoop van mevrouw Timosjenko dus niet onterecht. Want in tegenstelling tot wat jij zegt is Rusland wel degelijk hard te raken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |