Je kan beter de 9-de machtswortel uit (232.2/141.84) nemen, dam kom je op 5,6% per jaar.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 15:52 schreef koffiemetmelkensuiker het volgende:
2005 ¤ 141,84 een % hiervan is ¤ 1,4184
2014 ¤ 232,20 delen door ¤ 1,4184 = 163,71 %
In 9 jaar tijd is er dus 63,71 % verhoging van de afvalstoffenheffing
Dat is dus een 7,08 procent per jaar.
Dat dus.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 16:05 schreef Ryon het volgende:
Het is een heffing en geen belasting. Dat betekent concreet dat de gemeente de kosten van de afvalverwerking direct doorberekend aan de inwoners. De gemeente verdient i.t.t belastingen (en dan met name de ozb) er dus niet heel veel aan.
quote:Op zaterdag 22 februari 2014 16:05 schreef Ryon het volgende:
Bijna alle gemeenten hebben vanwege de crisis inmiddels besloten wel de volledige kosten door te berekenen.
Klopt jaquote:Op zaterdag 22 februari 2014 16:08 schreef blomke het volgende:
[..]
Je kan beter de 9-de machtswortel uit (232.2/141.84) nemen, dam kom je op 5,6% per jaar.
Daar heb je niks aan als het contract nog vele jaren doorloopt. Contracten met afvalverwerkers zijn vaak langjarig, want niemand gaat een vuilverwerkingsinstallatie bouwen als je afhankelijk bent van kortlopende contracten. De verwerkingskosten zijn ook snel gedaald door concurrentie van afvalverwerkers uit Duitsland.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 16:08 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik heb - als medewerker vuilverbranding - wel eens geageerd tegen de hoge afvalstofefntarieven; verwerkingstarieven dalen nl. gruwelijk snel.
Een groot gedeelte van je groen afval wordt in veel gemeentes al bijgestort bij het gewone afval.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 16:52 schreef zwarteweduwe het volgende:
In sommige gevallen hangt gemeenten zelfs een boete boven het hoofd als ze TE WEINIG afval aanleveren (ben je goed bezig met afval scheiden, krijg je zoiets). Het is een rare markt.
Zo'n kaartsysteem zodat de container alleen toegankelijk is voor de werkelijke gebruikers kennen ze nog niet in jouw gemeente?quote:Op zaterdag 22 februari 2014 16:18 schreef Guppyfriend het volgende:
Hier heb ik de rekening nog niet binnen gehad. Maar ik heb er altijd een slecht gevoel bij, bij die afvalstoffenheffing. Wij wonen in een flat en maken dus gebruik van zo'n ondergrondse container. Onze flat staat in een wijk met allemaal eengezinswoningen, die dus allemaal een groene en grijze kliko hebben. Toch zit onze ondergrondse container heel vaak vol met tuinafval![]()
Na veel klachten hierover bij de gemeente, is er besloten om dan maar onze container een keer extra te legen per week. Belachelijke oplossing natuurlijk. Oké, het is minder werk dan handhaven, en op korte termijn waarschijnlijk nog goedkoper ook. Maar het lost niks op en op de langere termijn kost dit alleen nog maar meer geld. En elk jaar wel fijn die afvalstoffenheffing omhoog schroeven
Nee!quote:Op zaterdag 22 februari 2014 18:59 schreef trovey het volgende:
[..]
Zo'n kaartsysteem zodat de container alleen toegankelijk is voor de werkelijke gebruikers kennen ze nog niet in jouw gemeente?
Opgezocht, afvalstoffen gaat 15 euro omlaagquote:Op zaterdag 22 februari 2014 19:23 schreef Guppyfriend het volgende:
Maak je geen zorgen hoor! Het waterschap is er ook nog
Je kunt er inderdaad niks aan doen… Daarom zou ik een systeem waarin de vervuiler betaalt ook veel eerlijker vinden. Maar dan ga je natuurlijk overal afvaldumpplaatsen krijgen…quote:Op zaterdag 22 februari 2014 19:25 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Opgezocht, afvalstoffen gaat 15 euro omlaag![]()
De ozb is natuurlijk gestegen, euro of 6. Die overige 9 euro zullen die klootzakken van het waterschap zich wel weer toe eigenen.
Het is om te kotsen, maar wat doe je er aan?
Daarom vermoei ik mijzelf niet met scheiden, alles gaat in de grijze bak. Behalve tuinafval, dat gaat in groen omdat anders grijs te vol zit. Het feit dat de ene week grijs en de andere week groen wordt opgehaald is ook achterhaald en ronduit goor.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 19:30 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Je kunt er inderdaad niks aan doen… Daarom zou ik een systeem waarin de vervuiler betaalt ook veel eerlijker vinden. Maar dan ga je natuurlijk overal afvaldumpplaatsen krijgen…
Het is natuurlijk ook een gevolg van het feit dat we het in NL allemaal goed op orde hebben. Maar het is in sommige gevallen ook wel buiten alle proporties. Verhalen als die van gescheiden afval wat weer bij elkaar wordt gegooid om de quota te halen zijn tamelijk bizar, als je erover nadenkt. Eerst extra kosten maken om het te scheiden (milieu enz) en het vervolgens weer bij elkaar mikken…
Ik ben wel een fan van scheiden en doe dat dan ook trouw, voor zover het kan. Plastic bij het plastic en papier ook apart. De rest gaat in de ondergrondse container, omdat wij geen tuin hebben gaan G en de F uit GFT ook bij de 'rest'. En ik moet zeggen dat ik dat zelfs nog wel zonde vind, want met een konijn in huis heb ik toch nog wel aardig wat compostwaardig materiaal…quote:Op zaterdag 22 februari 2014 19:34 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Daarom vermoei ik mijzelf niet met scheiden, alles gaat in de grijze bak. Behalve tuinafval, dat gaat in groen omdat anders grijs te vol zit. Het feit dat de ene week grijs en de andere week groen wordt opgehaald is ook achterhaald en ronduit goor.
Vertrek naar een land waar je vindt dat het beter geregeld isquote:Op zaterdag 22 februari 2014 19:25 schreef Tha_Duck het volgende:
Het is om te kotsen, maar wat doe je er aan?
Heb je bovengronds met of zonder pasje? Bij mijn moeder in de straat is wel een ondergrondse, moet pasje scannen om hem te openen maar vaak kan ze er niks ingooien omdat het ding weer eens storing heeft. Veel mensen zetten hun zakken dan gewoon naast de opening neer wat vooral in de zomer een erge stank geeft.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 21:34 schreef xaban06 het volgende:
Wij wonen al een jaar nieuwbouw, nog steeds geen ondergrondse container. Zo een tijdelijke bovengrondse puincontainer. Tijdelijk.... Al een jaar lang .
Zonder pas. Ze hadden een jaar geleden al beloofd een ondergrondse perscontainer te plaatsen. Wat we mu hebben is een lomp ding, moet altijd een zwaar metalen/ijzeren deur van 2 meter hoog opentrekken. En daar betalen we dan voor...quote:Op zaterdag 22 februari 2014 21:36 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Heb je bovengronds met of zonder pasje? Bij mijn moeder in de straat is wel een ondergrondse, moet pasje scannen om hem te openen maar vaak kan ze er niks ingooien omdat het ding weer eens storing heeft. Veel mensen zetten hun zakken dan gewoon naast de opening neer wat vooral in de zomer een erge stank geeft.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |