Klopt. Daar zit 't 'm waarschijnlijk vooral.quote:Op maandag 27 januari 2014 20:05 schreef Piye het volgende:
[..]
Het is een beetje straatcultuur, niet zozeer van allochtonen, maar allochtonen komen er relatief vaker mee in aanraking
Dat is waarschijnlijk iets wat je bewust of onbewust doet, omdat je weet dat jij, hoe oneerlijk het ook is, door veel mensen in eerste instantie toch wordt aangekeken op het gedrag van niet geslaagde allochtonen. En al helemaal als ze ook nog eens dezelfde afkomst hebben of lijken te hebben.quote:[...]
Nu ben ik hierin vrij chauvinistisch. Als een autochtoon zo is kan ik er weinig om geven, wanneer een allochtoon (met name negroïde allochtonen) zo is doet dat me meer. Die wil ik namelijk graag zien slagen en dan niet dat autochtonen zeggen dat ze zo goed zijn geïntegreerd, maar dat ze in grote mate hoge posities bekleden in de politiek en het bedrijfsleven.
Niet alleen dat. Ik wil gewoon wereldwijd zien dat donkere mensen een grotere rol van betekenis gaan spelen. Is wel weer eens onze beurt vind ik.quote:Op maandag 27 januari 2014 20:08 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Klopt. Daar zit 't 'm waarschijnlijk vooral.
En naarmate allochtonen relatief minder met de straatcultuur in aanraking zullen komen, zal er langzaam ook een attitudeshift plaatsvinden.
Ware het niet dat er natuurlijk altijd weer nieuwe groepen (nieuwe allochtonen, jongeren uit andere 'lage klassen', etc) voor de in plaats zullen komen.
[..]
Dat is waarschijnlijk iets wat je bewust of onbewust doet, omdat je weet dat jij, hoe oneerlijk het ook is, door veel mensen in eerste instantie toch wordt aangekeken op het gedrag van niet geslaagde allochtonen. En al helemaal als ze ook nog eens dezelfde afkomst hebben of lijken te hebben.
Wat praat jij eng ineensquote:Op maandag 27 januari 2014 20:26 schreef Piye het volgende:
[..]
Niet alleen dat. Ik wil gewoon wereldwijd zien dat donkere mensen een grotere rol van betekenis gaan spelen. Is wel weer eens onze beurt vind ik.
Piye zorgt wel dat wij knus komen te zitten. Ik vertrouw hem.quote:Op maandag 27 januari 2014 20:35 schreef Chai het volgende:
[..]
Met je wij-zij denken en wij zijn aan de beurt.
Haha, vind ik niet eng. Ik stel niet dat er rassenoorlogen moeten komen of zo.quote:Op maandag 27 januari 2014 20:35 schreef Chai het volgende:
[..]
Met je wij-zij denken en wij zijn aan de beurt.
Hangt er vanaf aan wie je 't vraagt. Voor sommigen is het allemaal 1 pot nat, voor anderen niet.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:13 schreef Dehelerambam het volgende:
Ik dacht dat Turken een positief imago hadden
Sommigen vinden Turken erger dan al het andere.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:15 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Hangt er vanaf aan wie je 't vraagt. Voor sommigen is het allemaal 1 pot nat, voor anderen niet.
Oh okequote:Op maandag 27 januari 2014 21:15 schreef KreKkeR het volgende:
Hangt er vanaf aan wie je 't vraagt. Voor sommigen is het allemaal 1 pot nat, voor anderen niet.
Die mensen moet je steriliseren en vervolgens een les biologie geven zodat ze begrijpen waarom hun sterilisatie noodzakelijk was.quote:Op maandag 27 januari 2014 19:53 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Zo heb je soms ook blanken die zelf vaak laaggeschoold en zwakbegaafd zijn, die klagen dat 'interraciale' huwelijken slecht zijn voor 'de gemiddelde intelligentie binnen hun ras'.
Waarbij dit volk niet lijkt te beseffen dat het op het gebied van intelligentie/erfelijkheid geen zak uit maakt of een zwakbegaafde blanke vrouw zich nu voortplant met een zwakbegaafde blanke of negroide man en of een intelligente blanke vrouw zich nu voortplant met een intelligente blanke of zwarte partner.
Kun je principieel tegen zijn, maar qua 'behoud van intelligentie binnen het ras' maakt het in ieder geval niks uit.
naam + rugnummer?quote:Op maandag 27 januari 2014 21:19 schreef Piye het volgende:
[..]
Sommigen vinden Turken erger dan al het andere.
dubbel quotenquote:Op maandag 27 januari 2014 21:20 schreef -Buttercup het volgende:
[..]
[..]
Die mensen moet je steriliseren en vervolgens een les biologie geven zodat ze begrijpen waarom hun sterilisatie noodzakelijk was.
Deze klacht gaat o.a. over jou en dan nog plaats je zo'n reactie.quote:Op maandag 27 januari 2014 18:58 schreef datismijnmening het volgende:
Flikker op naar je eigen land dan![]()
Maar nee, meneer komt hier natuurlijk om misbruik te maken van onze sociale voorzieningen, want het is natuurlijk wel makkelijk als er iemand voor je zorgt
Eens. Ik heb wel een redelijk beeld van hem als slimme jongen, maar er zitten de laatste tijd echt een paar posts tussen die me wel verbaasden.quote:
Per ongeluk, is al aangepast. Jank niet meteen zo.quote:
Ik.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:20 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
naam + rugnummer?
zelf dat turken meer aan georganiseerde drugshandel doen is geen probleem; heeft niemand last van
De laatste tijd zelfs.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:22 schreef -Buttercup het volgende:
[..]
Eens. Ik heb wel een redelijk beeld van hem als slimme jongen, maar er zitten de laatste tijd echt een paar posts tussen die me wel verbaasden.
voel je niet aangesprokenquote:Op maandag 27 januari 2014 21:24 schreef -Buttercup het volgende:
[..]
Per ongeluk, is al aangepast. Jank niet meteen zo.
is dat niet een beetje een soort wannabe pvv-er dan? want echt tegen een grote bevolkingsgroep zijn is niet hip, maar tegen niemand is wel te politiek correct, dan maar tegen chinezen?quote:Op maandag 27 januari 2014 21:24 schreef Piye het volgende:
[..]
Ik.
Nee hoor grapje, maar ben het weleens tegengekomen. Ben ook weleens iemand tegengekomen die vooral wat tegen Chinezen had, daar verbaasde ik me meer over. Die worden vaak vrij hoog gewaardeerd hier.
Ze vond dat ze Nederland overnemen.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:25 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
is dat niet een beetje een soort wannabe pvv-er dan? want echt tegen een grote bevolkingsgroep zijn is niet hip, maar tegen niemand is wel te politiek correct, dan maar tegen chinezen?
En toch klopt het totaal, TS voelt zich hier niet thuis, maar gaat hier wel eerst even lekker studeren alvorens te overwegen naar zijn thuisland te gaanquote:Op maandag 27 januari 2014 21:21 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Deze klacht gaat o.a. over jou en dan nog plaats je zo'n reactie.
Daar zou ik bepaalde woorden over willen zeggen, maar ik hoef niet zo snel weer een ban dus denk die woorden hier zelf maar bij.
Is toch gewoon slim? Probeer je nou even voorstellen dat jij in die situatie zit. Ga je dan gewoon een opleiding afmaken omdat je hier toch al zit, of ga je hier niks doen en op het moment dat je 18 bent je biezen pakken en daarmee aan de bodem beginnen, enkel om een punt te bewijzen aan mensen die toch niet het beste met je voor hebben?quote:Op maandag 27 januari 2014 21:49 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
En toch klopt het totaal, TS voelt zich hier niet thuis, maar gaat hier wel eerst even lekker studeren alvorens te overwegen naar zijn thuisland te gaan
Het is wel heel erg inderdaad, dat iemand na zijn studie overweegt om naar het buitenland te gaan.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:49 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
En toch klopt het totaal, TS voelt zich hier niet thuis, maar gaat hier wel eerst even lekker studeren alvorens te overwegen naar zijn thuisland te gaan
Slim ja, hoef ik het er nog niet mee eens te zijn. De reden dat je opleiding/studie hier door de overheid betaald kan worden is omdat je daarna weer belasting gaat betalen. Als iedereen maar gaat studeren en naar het buitenland vertrekt stort het systeem in.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:53 schreef Piye het volgende:
[..]
Is toch gewoon slim? Probeer je nou even voorstellen dat jij in die situatie zit. Ga je dan gewoon een opleiding afmaken omdat je hier toch al zit, of ga je hier niks doen en op het moment dat je 18 bent je biezen en daarmee aan de bodem beginnen, enkel om een punt te bewijzen aan mensen die toch niet het beste met je voor hebben?
Zie bovenstaande postquote:Op maandag 27 januari 2014 21:54 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Het is wel heel erg inderdaad, dat iemand na zijn studie overweegt om naar het buitenland te gaan.
Het zal toch niet!
Staat op de planning.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:58 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Slim ja, hoef ik het er nog niet mee eens te zijn. De reden dat je opleiding/studie hier door de overheid betaald kan worden is omdat je daarna weer belasting gaat betalen. Als iedereen maar gaat studeren en naar het buitenland vertrekt stort het systeem in.
Dus regels veranderen
Volgens mij wordt dat vervamgen door een leenstelsel (maar dat akkoord is zoveel veranderd dat ik het niet zeker weet) dus dat probleem is ook al verholpen.quote:Op maandag 27 januari 2014 21:58 schreef datismijnmening het volgende:
[..]
Slim ja, hoef ik het er nog niet mee eens te zijn. De reden dat je opleiding/studie hier door de overheid betaald kan worden is omdat je daarna weer belasting gaat betalen. Als iedereen maar gaat studeren en naar het buitenland vertrekt stort het systeem in.
Dus regels veranderen
i did not know thatquote:Op maandag 27 januari 2014 19:09 schreef housesoftheholy het volgende:
[..]
http://en.wikipedia.org/wiki/Afro_Turks
Veel mensen weten dit niet. Leuk feitje.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
Zie bijvoorbeeld dit soort achterlijke reacties. Volgens mij blijven in Nederland na verloop van tijd echt alleen nog maar de achterlijken (zowel autochtoon als allochtoon) overquote:Op maandag 27 januari 2014 22:43 schreef HalveZware het volgende:
opbokken naar je apen land dan, doei!!!
Gast, ga je nou op alles reageren waar ik post?quote:Op maandag 27 januari 2014 22:53 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Zie bijvoorbeeld dit soort achterlijke reacties. Volgens mij blijven in Nederland na verloop van tijd echt alleen nog maar de achterlijken (zowel autochtoon als allochtoon) over.
Eerst lekker profiteren, uitkering trekken jwzquote:Op maandag 27 januari 2014 22:43 schreef HalveZware het volgende:
opbokken naar je apen land dan, doei!!!
quote:Op maandag 27 januari 2014 22:43 schreef IPA35 het volgende:
Beste TS. Ik begrijp wel wat je bedoelt.
Zeurende tokkies leggen dan de schuld bij jou neer en gaan zeiken dat je weg moet. Zij zien niet in dat deze houding het geheel alleen maar in stand houdt en het erger maakt. Aan de andere kant moet je echter ook jezelf in de spiegel kijken. Jij bent van Turkse komaf, dus laat ik me daar op richten. De houding van veel Turken is net zo 'schadelijk' als de houding van de zeurende PVV tokkies. Die mensen moeten zich eens realiseren dat zij hier wonen, en dat de meerderheid van hen ook gewoon hier zijn toekomst zal hebben en hier zijn kinderen zal opvoeden. Dan is ten eest best wel stom en ten tweede vooral storend voor de 'autochtonen' als jullie vervolgens gaan lopen roepen Turkije is geweldig dit, Nederland is kut dat. Als 'jullie' met die houding er dan ook voor zouden kiezen te vertrekken van hier dan zou dat niet erg zijn, maar aangezien jullie dat over het algemeen niet doen is deze houding niet passend.
Bovendien is die 'het gras is groener' mentaliteit niet echt heel realistisch. Ja het weer, het eten en misschien wel de mensen zijn beter in Turkije. Prima, maar het heeft een reden dat drie kwart van zij die 're'migreren binnen een jaar weer terugkeren. Turkije is geen achterlijk land qua onderwijs, zij hebben over het algemeen helemaal geen behoefte aan Nederturken met een HBO diploma. En dan zijn er nog de culturele verschillen, de trotse Turken zullen het misschien ontkennen maar 'Nederland' heeft op de meeste van jullie toch wel een mentale invloed gehad (waardoor de werkcultuur aldaar toch vreemd is, iets wat je niet merkt in de zomervakantie). En dan is er geen sociaal vangnet (waarna men weer afdruipt naar Nederland).
Dus wat is het probleem in mijn ogen?
Enerzijds de Nederlandse nogal gesloten mentaliteit die immigranten niet snel als volwaardige Nederlanders zien, soms wel erg schokkende en debiele dingen zeggen over Turken/Marokkanen/etc. (zoals je ook hier op Fok! vaak ziet). Ben er van overtuigd dat de meeste het niet zo slecht menen maar ik kan mij zeer goed voorstellen dat dit een afschrikkende werking heeft op mensen zoals TS.
Anderzijds moeten de immigranten accepteren dat zij toch echt volwaardige burgers zijn van dit land en zich ook daarna moeten gedragen. Het Nederlanderschap moet iets zijn waar je blij mee moet zijn, het is een voorrecht dat vele mensen zouden willen maar slechts weinigen bezitten en zou ook een bron van trots moeten zijn (daar ontbreekt het ook bij de autochtone bevolking erg aan helaas).
Besef dat je onderdeel bent van het 'nationale project' en sluit jezelf niet op in je eigen, haast tribale, gemeenschap ongeacht wat het tokkievolk allemaal wel niet roept.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.@ je spoiler
Je maakt wel goede punten, die ik zelf deels ook al had aangehaald in het topic (verschil qua mentaliteit in beide landen op de werkvloer).
Eigenlijk zouden we over moeten stappen naar een Amerikaans systeem, maar hier kan dat niet door eigen geschiedenis + falend beleid denk ik. Ik overdrijf nu een beetje maar er word nu wel een generatie gecreëerd die zichzelf segregeert en genoeg lijkt te hebben gehad van het integratiedebat om het maar zo even te noemen. Er is bij mij nooit gepusht om mijn moedertaal te leren, of om boeken in mijn moedertaal te lezen omdat ik dat vanzelf wel zou oppikken, er is juist heel veel focus gezet op Nederlandse boeken lezen, maar ik weet nu al dat als ik in Nederland een kind zal krijgen ik daar juist extra op zal letten.. dat gaat dan eigenlijk toch het doel van integratie nogal tegen ofniet? In plaats van mensen te overtuigen/ aan te laten passen kweek je meer irritaties denk ik dan.
Ondanks alles blijft het denk ik toch wel een feit dat mensen nou eenmaal verschillen, als ik eens rondkijk op de hoge school zie ik bijna altijd allochtonen apart met elkaar omgaan, natuurlijk is er een mix maar ik kijk altijd even of ik een Turk zie, en mocht dat niet het geval zijn kijk ik daarna naar een allochtoon (tenzij internationale studenten, dan boeit het me niet echt want iedereen is dan toch een 'vreemdeling').
In welk opzicht is het Amerikaanse systeem beter?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 18:59 schreef expans het volgende:
[..]@ je spoiler
Je maakt wel goede punten, die ik zelf deels ook al had aangehaald in het topic (verschil qua mentaliteit in beide landen op de werkvloer).
Eigenlijk zouden we over moeten stappen naar een Amerikaans systeem, maar hier kan dat niet door eigen geschiedenis + falend beleid denk ik. Ik overdrijf nu een beetje maar er word nu wel een generatie gecreëerd die zichzelf segregeert en genoeg lijkt te hebben gehad van het integratiedebat om het maar zo even te noemen. Er is bij mij nooit gepusht om mijn moedertaal te leren, of om boeken in mijn moedertaal te lezen omdat ik dat vanzelf wel zou oppikken, er is juist heel veel focus gezet op Nederlandse boeken lezen, maar ik weet nu al dat als ik in Nederland een kind zal krijgen ik daar juist extra op zal letten.. dat gaat dan eigenlijk toch het doel van integratie nogal tegen ofniet? In plaats van mensen te overtuigen/ aan te laten passen kweek je meer irritaties denk ik dan.
Ondanks alles blijft het denk ik toch wel een feit dat mensen nou eenmaal verschillen, als ik eens rondkijk op de hoge school zie ik bijna altijd allochtonen apart met elkaar omgaan, natuurlijk is er een mix maar ik kijk altijd even of ik een Turk zie, en mocht dat niet het geval zijn kijk ik daarna naar een allochtoon (tenzij internationale studenten, dan boeit het me niet echt want iedereen is dan toch een 'vreemdeling').
Omdat het land is opgebouwd door migranten voelt iedereen zich zowat direct Amerikaan van X afkomst, wat je ook veel ziet in de media, bv; 'Javier Carlos, who is an American of Mexican descent'.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 19:07 schreef Piye het volgende:
[..]
In welk opzicht is het Amerikaanse systeem beter?
Ah, take up the white mans burden - zeg maar. En hoe is dat niet racistisch?quote:Op maandag 27 januari 2014 20:49 schreef Piye het volgende:
Haha, vind ik niet eng. Ik stel niet dat er rassenoorlogen moeten komen of zo.Maar kom op, het is nu zo'n 500 jaar lang zo dat in landen waar negers wonen ze in buitensporige mate aan de onderkant van de sociale ladder zitten. Tsja dat vind ik jammer om te zien. En sommigen zullen opperen dat je daarin helemaal geen kleur moet zien, maar daar sta ik toch wat anders in.
Wie ben jij nou weer?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 18:38 schreef HalveZware het volgende:
[..]
Gast, ga je nou op alles reageren waar ik post?
ga een wijf zoeken fzo...
ga huilenquote:Op dinsdag 28 januari 2014 19:26 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Wie ben jij nou weer?
Denken dat ik specifiek op jouw posts reageer![]()
Ik reageerde op de achterlijke reacties die ik zag.
Klein beetje gras is groener verhaal dit hoor. Ook in de VS leven veel bevolkingsgroepen in hun eigen gemeenschappen. Misschien zelfs nog wel meer dan hier afhankelijk van hoe groot de betreffende gemeenschap is.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 19:11 schreef expans het volgende:
[..]
Omdat het land is opgebouwd door migranten voelt iedereen zich zowat direct Amerikaan van X afkomst, wat je ook veel ziet in de media, bv; 'Javier Carlos, who is an American of Mexican descent'.
Hier 'vechten' we nog om zaken als allochtoon is negatief, er moet Nederlander van Turkse afkomst staan. Of van, als het een goede zaak is staat er Man en als het een slechte zaak is staat er Turkse man.
Is het natuurlijk wel in zekere zin.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 19:12 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Ah, take up the white mans burden - zeg maar. En hoe is dat niet racistisch?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |