Had sherlock het netwerk kunnen oprollen als Moriarty nog geleefd had? Ik denk dat hij dood is, maar dat er iemand is die zijn "imperium" aan het heropbouwen is en Moriarty gebruikt als front.quote:Op maandag 13 januari 2014 13:07 schreef novel het volgende:
Zou die acteur Moriarty werkelijk terugkomen? Die leek toch wel heel erg dood.
Maar ik heb al sinds serie 2 de overtuiging dat hij slechts een marionet was. Die dakscene werd gadegeslagen door iemand (de echte), was mijn gevoel. En het leek wel alsof hij neergeschoten was. Waarom keek Sherlock anders zo paniekerig rond, met zijn armen afwerend omhoog?
En wie seinde de potentieele killer van Lestrade anders in?
En Sherlock werd uit die kerker in verweggistan geplukt, maar hij had geprobeerd daar in te breken. Dat laatste stukje van Moriarty's netwerk was dus ook niet opgerold.
De twist dat Sherlock zelf die beelden heeft geregeld, is trouwens ook wel een aantrekkelijk idee.
Had hij zo ingewikkeld moeten onderduiken als Moriarty dood was geweest?quote:Op maandag 13 januari 2014 13:15 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Had sherlock het netwerk kunnen oprollen als Moriarty nog geleefd had? Ik denk dat hij dood is, maar dat er iemand is die zijn "imperium" aan het heropbouwen is en Moriarty gebruikt als front.
Ik heb overigens totaal geen kennis van de Sherlock Holmes verhalen en weet dus ook niet welke badguys er nog over zijnIs gewoon een gevoel.
Een beetje crimineel gebruikt een hoop opzichzelfstaande onderdelen, als je zelf constant alles moet blijven aansturen omdat het dan afbrokkelt heb je ook geen tijd om mindgames met Sherlock te spelen.quote:Op maandag 13 januari 2014 13:25 schreef novel het volgende:
[..]
Had hij zo ingewikkeld moeten onderduiken als Moriarty dood was geweest?
Netwerken van superschurken staan of vallen per definitie met de superschurk. Het is niet bepaald een plat organisatiemodel dat zelfstandig door kan gaan.
Misschien bestond Richard Brook dan toch wel echt.quote:Op maandag 13 januari 2014 13:28 schreef Frag_adder het volgende:
Ik geloof dat het complex was en dat hij dood is, anders zou de man op het dak niet Moriarty moeten zijn maar iemand die heel goed kon doen alsof hij Moriarty was en zelfmoord wilde plegen.
Maar die onderdelen mogen niks zelf besluiten.quote:Op maandag 13 januari 2014 13:28 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Een beetje crimineel gebruikt een hoop opzichzelfstaande onderdelen, als je zelf constant alles moet blijven aansturen omdat het dan afbrokkelt heb je ook geen tijd om mindgames met Sherlock te spelen.
Ik geloof dat het complex was en dat hij dood is, anders zou de man op het dak niet Moriarty moeten zijn maar iemand die heel goed kon doen alsof hij Moriarty was en zelfmoord wilde plegen.
quote:Op maandag 13 januari 2014 13:34 schreef novel het volgende:
Maar die onderdelen mogen niks zelf besluiten.
En waar superschurken (en super detectives) de tijd vandaan halen, is altijd een raadsel.
(spoiler: Serlock is een drieling)
Daar zeg je wat. Heb het eigenlijk gewoon voor kennisgeving aangenomen. Maar er moet dan toch iets meer in zitten. Toch nog eens beter bestuderen die scene...quote:Op maandag 13 januari 2014 13:36 schreef Re het volgende:
maar wat is nou de echte clou van dat laatste shot... niet dat Moriarty weer terug is want dat zag je daarvoor al...
Daar ben ik ook nog niet over uit...quote:Op maandag 13 januari 2014 13:36 schreef Re het volgende:
maar wat is nou de echte clou van dat laatste shot... niet dat Moriarty weer terug is want dat zag je daarvoor al...
Dat vroeg ik me ook af inderdaad. Totaal geen toegevoegde waarde, het was in ieder niet "niet te missen"..quote:Op maandag 13 januari 2014 13:36 schreef Re het volgende:
maar wat is nou de echte clou van dat laatste shot... niet dat Moriarty weer terug is want dat zag je daarvoor al...
Niet bepaald. Dat miss me kon een oud beeld zijn; was een freeze frame. Het allerlaatste shot zei hij het daadwerkelijk zelf.quote:Op maandag 13 januari 2014 13:36 schreef Re het volgende:
maar wat is nou de echte clou van dat laatste shot... niet dat Moriarty weer terug is want dat zag je daarvoor al...
De verhalen hadden nooit echte grote James Bond achtige schurken, op Moriarty, Moran (rechterhand van Moriarty) en CAM na dan. Meestal was het een boef van de week (oplichter, inbreker, soms een moordenaar).quote:Op maandag 13 januari 2014 13:15 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Had sherlock het netwerk kunnen oprollen als Moriarty nog geleefd had? Ik denk dat hij dood is, maar dat er iemand is die zijn "imperium" aan het heropbouwen is en Moriarty gebruikt als front.
Ik heb overigens totaal geen kennis van de Sherlock Holmes verhalen en weet dus ook niet welke badguys er nog over zijnIs gewoon een gevoel.
Een rechterhand van Moriarty? Die hebben we tot nu toe niet gezien. Zou...?quote:Op maandag 13 januari 2014 14:51 schreef Nielsch het volgende:
[..]
De verhalen hadden nooit echte grote James Bond achtige schurken, op Moriarty, Moran (rechterhand van Moriarty) en CAM na dan. Meestal was het een boef van de week (oplichter, inbreker, soms een moordenaar).
De man die in S3E1 de aanslag op het parlement met een bom in de metro wilde plegen heette Moran (MP, member of parliament). De fanbase gaat ervan uit dat dit een verwijzing was naar kolonel Moran uit de boeken.quote:Op maandag 13 januari 2014 14:55 schreef Forbry het volgende:
[..]
Een rechterhand van Moriarty? Die hebben we tot nu toe niet gezien. Zou...?
Ah... *gooit theorie snel en lichtelijk beschaamd weer mind-palace uit*quote:Op maandag 13 januari 2014 14:56 schreef Nielsch het volgende:
[..]
De man die in S3E1 de aanslag op het parlement met een bom in de metro wilde plegen heette Moran (MP, member of parliament). De fanbase gaat ervan uit dat dit een verwijzing was naar kolonel Moran uit de boeken.
Dat was mijn idee een beetje net na de schietpartij.quote:Op maandag 13 januari 2014 13:32 schreef remcoP het volgende:
[..]
Misschien bestond Richard Brook dan toch wel echt.
quote:Op maandag 13 januari 2014 13:15 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Had sherlock het netwerk kunnen oprollen als Moriarty nog geleefd had? Ik denk dat hij dood is, maar dat er iemand is die zijn "imperium" aan het heropbouwen is en Moriarty gebruikt als front.
Ik heb overigens totaal geen kennis van de Sherlock Holmes verhalen en weet dus ook niet welke badguys er nog over zijnIs gewoon een gevoel.
Helemaal mee eens. Dat zou de serie enorm doen dalen in kwaliteit, imo. Als het net een comic wordt waarin iemand die dood is, zo maar weer op kan staan uit de dood.En dan nog wel eens iemand wie we voor ons ogen zichzelf door zijn brein hebben zien schieten.quote:Op maandag 13 januari 2014 14:49 schreef Forbry het volgende:
Ik mis(te) Moriarty wel, want vond het een geweldige slechterik. In dat opzicht zie ik hem dan ook wel graag terug. Toch ben ik zeker niet 100% enthousiast over dit einde. Vind het (wederom?) een beetje té allemaal en een herhaling van zetten. Bovendien vond ik de manier waarop ze met Sherlock's "wederopstanding" om zijn gegaan ook bepaald niet sterk en vrees ook in dát opzicht voor een herhaling.
Het gegeven dat ze iedereen wel weer terug kunnen halen uit de "dood" indien gewenst/nodig, vind ik sowieso altijd een beetje "meh". Ongeloofwaardig ook, met welke verklaring ze later ook komen (en daardoor interesseert de uiteindelijke verklaring mij eigenlijk ook nooit zo heel erg)!
Dank je, daar kan ik best wat mee in het dagelijks leven.quote:Op maandag 13 januari 2014 18:13 schreef Loekie1 het volgende:
Moraal van laatste episode: je kunt nog zoveel files in je hoofd hebben van iemand, mensen blijven onvoorspelbaar.
Mee eens overigens.quote:Op maandag 13 januari 2014 18:48 schreef AMDB het volgende:
Na een dagje alles te hebben laten bezinken (s03e03): leuke aflevering, maar ook weer net niet.
Teleurstellend seizoen al met al.
Dat was de introductie van Billy Wiggins. Doordat Watson z'n arm pijn deed, had hij een reden om mee te gaan naar Bart's.quote:Op maandag 13 januari 2014 17:34 schreef svann het volgende:
Wat is de rol van de portier van dat drugspand?
Ik vond hem merkwaardig helder overkomen.
Het is anderhalve week eigenlijk niet 2,5quote:Op maandag 13 januari 2014 20:24 schreef Breuls het volgende:
Nou, nog een keertje dan: Sherlock: His Last Vow
Hij legde later nog uit hoe het werkt. Hij heeft Mary niet alleen in zijn macht omdat hij weet over haar verleden, maar ook omdat hij mensen uit haar verleden kan bereiken die haar liever dood zien. Dat maakt zijn kennis al een stuk gevaarlijker.quote:Op maandag 13 januari 2014 20:48 schreef Charles.Darwin het volgende:
Als je er over nadenkt ... het hele feit dat Magnussen alles in zijn hoofd heeft zitten en dus (zoals Watson al aangaf) geen enkel bewijs heeft voor zijn dreigementen ... dat kan toch nooit zo eng zijn? Tuurlijk, zijn slachtoffers wisten niet dat hij geen bewijs heeft, maar toch. Hij geeft zelf aan: "ik heb geen bewijs nodig, ik print het in de krant". En we weten allemaal dat het in Engeland nog wel een stukje erger is met roddelpers maar dan nog. Er hoeft maar één slachtoffer te zijn die naar de rechter stapt wegens smaad en Magnussen heeft geen poot meer om op te staan.
En waarom zou hij het bewijs niet bewaren? Kijk naar die brieven. Hij weet van het bestaan, hij weet zelfs wat er in staat. Hij heeft ze duidelijk gelezen en dus in handen gehad (of een voor hem werkende partij heeft ze in handen gehad). Waarom dan niet bewaren, zodat je daadwerkelijk iets tastbaars kunt printen zodra er tegen in wordt gegaan.
Hoe langer ik er over nadenk, hoe onrealistischer deze plotline is
In het geval van Mary, inderdaad. Maar die vrouw in het begin, met haar brieven. Ze gaf zelf al aan er alles van te weten en vond het persoonlijk niet erg. Het is ook niet iets wat levensbedreigend was. Ik neem aan dat er meer "dirt" is van deze aard dan van de hele gevaarlijke variant waarbij je verleden je het leven kan kosten.quote:Op maandag 13 januari 2014 20:49 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Hij legde later nog uit hoe het werkt. Hij heeft Mary niet alleen in zijn macht omdat hij weet over haar verleden, maar ook omdat hij mensen uit haar verleden kan bereiken die haar liever dood zien. Dat maakt zijn kennis al een stuk gevaarlijker.
En ook dit is waar (de Murdoch vergelijking zie ik ook, al is Magnussen zo mogelijk nog engerquote:En in het echt komt het natuurlijk ook voor. Het maakt niet uit wat voor onzin FOX News uitkraamt, er zijn toch miljoenen Amerikanen die erin geloven. Wat dat betreft was dit ook een dikke vette verwijzing naar Rupert Murdoch.
Tuurlijk, niet iedereen loopt met een levensbedreiging geheim rond. Maar niemand wist dat hij alles in zijn hoofd opsloeg. Iedereen dacht dat hij die brieven echt had. Alleen die gedachte al maakt hem gevaarlijk voor velen.quote:Op maandag 13 januari 2014 20:52 schreef Charles.Darwin het volgende:
[..]
In het geval van Mary, inderdaad. Maar die vrouw in het begin, met haar brieven. Ze gaf zelf al aan er alles van te weten en vond het persoonlijk niet erg. Het is ook niet iets wat levensbedreigend was. Ik neem aan dat er meer "dirt" is van deze aard dan van de hele gevaarlijke variant waarbij je verleden je het leven kan kosten.
Dat idee had ik ook de hele tijd, maar ik begrijp dat het personage uit de boeken komt. Of was het daar geen mediamagnaat?quote:Op maandag 13 januari 2014 20:49 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Wat dat betreft was dit ook een dikke vette verwijzing naar Rupert Murdoch.
In de boeken had het personage waar hij op is gebaseerd zijn bewijs gewoon zwart op wit geloof ik. En het was het idd geen media magnaat.quote:Op maandag 13 januari 2014 20:56 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat idee had ik ook de hele tijd, maar ik begrijp dat het personage uit de boeken komt. Of was het daar geen mediamagnaat?
Je kunt vervolgens wel naar de rechter gaan, maar zoals je al zag bij Moriarty versus Sherlock, maakt dat niet uit. Zodra het geprint is, is de schade al gedaan. Andere journalisten zullen vanaf zo'n verhaal zelf verder gaan wroeten en aangezien alles wat hij weet waar is, valt er dus bewijs te vinden.quote:Op maandag 13 januari 2014 20:48 schreef Charles.Darwin het volgende:
Als je er over nadenkt ... het hele feit dat Magnussen alles in zijn hoofd heeft zitten en dus (zoals Watson al aangaf) geen enkel bewijs heeft voor zijn dreigementen ... dat kan toch nooit zo eng zijn? Tuurlijk, zijn slachtoffers wisten niet dat hij geen bewijs heeft, maar toch. Hij geeft zelf aan: "ik heb geen bewijs nodig, ik print het in de krant". En we weten allemaal dat het in Engeland nog wel een stukje erger is met roddelpers maar dan nog. Er hoeft maar één slachtoffer te zijn die naar de rechter stapt wegens smaad en Magnussen heeft geen poot meer om op te staan.
En waarom zou hij het bewijs niet bewaren? Kijk naar die brieven. Hij weet van het bestaan, hij weet zelfs wat er in staat. Hij heeft ze duidelijk gelezen en dus in handen gehad (of een voor hem werkende partij heeft ze in handen gehad). Waarom dan niet bewaren, zodat je daadwerkelijk iets tastbaars kunt publiceren zodra er tegen in wordt gegaan.
Hoe langer ik er over nadenk, hoe onrealistischer deze plotline is
Je zou toch denken dat er een moment komt dat het kunstje niet meer werkt. Tuurlijk zal het leven van het slachtoffer erdoor geraakt worden, maar ik ga er vanuit dat er vast iemand tussen zit die alles probeert om zijn "goede naam" te redden, hoe onrealistisch dat ook kan zijn. Of hem gewoon een kogel door de kop jaagt uit wraak. Mary was er ook dichtbij, dus zo onrealistisch is dat scenario niet.quote:Op maandag 13 januari 2014 21:01 schreef hoink581 het volgende:
[..]
Je kunt vervolgens wel naar de rechter gaan, maar zoals je al zag bij Moriarty versus Sherlock, maakt dat niet uit. Zodra het geprint is, is de schade al gedaan. Andere journalisten zullen vanaf zo'n verhaal zelf verder gaan wroeten en aangezien alles wat hij weet waar is, valt er dus bewijs te vinden.
Oja.quote:Op maandag 13 januari 2014 20:42 schreef SunChaser het volgende:
[..]
Het is anderhalve week eigenlijk niet 2,5
No problem!quote:Op maandag 13 januari 2014 20:34 schreef Charles.Darwin het volgende:
Bedankt weer voor de leuke reviews, Breuls!
quote:Op maandag 13 januari 2014 22:14 schreef Elvi het volgende:
[ afbeelding ]
Waarom verschuift die plant op de achtergrond?![]()
Schokgolf van de impact!quote:Op maandag 13 januari 2014 22:14 schreef Elvi het volgende:
[ afbeelding ]
Waarom verschuift die plant op de achtergrond?![]()
Ik weet niet of je Elementary hebt gezien, maar wat ze daar hebben gedaan met Moriarty vind je dan vast niet tof.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:27 schreef Nielsch het volgende:
Ik weet dat de schrijvers zich vrijheden verloven ten opzichte van de boeken, maar dat zou ik toch wel te ver vinden gaan.
quote:Op maandag 13 januari 2014 22:29 schreef Breuls het volgende:
[..]
Ik weet niet of je Elementary hebt gezien, maar wat ze daar hebben gedaan met Moriarty vind je dan vast niet tof.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Niet altijd serieus
Nee, maar ik kom er nu pas achter dat ze wel Engelse acteurs gebruiken voor diverse personages en zijn tijd in Londen erkennen. Dacht echt dat het puur een Amerikaanse versie was. Op zich wel prima, maar verder geen interesse.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:29 schreef Breuls het volgende:
[..]
Ik weet niet of je Elementary hebt gezien, maar wat ze daar hebben gedaan met Moriarty vind je dan vast niet tof.
Goed gespot! Hah, een grapje van de makersquote:Op maandag 13 januari 2014 22:14 schreef Elvi het volgende:
[ afbeelding ]
Waarom verschuift die plant op de achtergrond?![]()
Helemaal eens, maar dat vond ik bij de eerste keer meteen al.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:26 schreef Discombobulate het volgende:
Nu ik alles een beetje opnieuw aan het kijken en analyseren ben moet ik toch zeggen dat ik alleen aflevering 1 vind tegenvallen.
De rest vind ik minstens net zo goed als seizoen 1 & 2.
Volgens mij is dat shot gemaakt door de kamer te draaien in plaats van Sherlock. Net als met dat bed in het vorige seizoen.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:14 schreef Elvi het volgende:
[ afbeelding ]
Waarom verschuift die plant op de achtergrond?![]()
Idd, mooi effect. Ws staat ie voor n greenscreen, en is die plant er als enige bijgestoptquote:Op maandag 13 januari 2014 23:32 schreef wonderer het volgende:
[..]
Volgens mij is dat shot gemaakt door de kamer te draaien in plaats van Sherlock. Net als met dat bed in het vorige seizoen.
Dus Moriarty heeft mogelijk een tweelingbroerquote:Op maandag 13 januari 2014 22:27 schreef Nielsch het volgende:
Ik denk trouwens niet dat Moriarty de broer is van Mycroft en Sherlock. Ik hoop het ook niet. Ik weet dat de schrijvers zich vrijheden verloven ten opzichte van de boeken, maar dat zou ik toch wel te ver vinden gaan. Bovendien heeft Moriarty in de canon van Doyle al twee broers: een oudere of tweelingbroer die een kolonel is en een jongere die een stationsbeheerder is.
Mogelijk ja... Na de dood van Moriarty heeft die broer een brief geschreven waarin hij de handel en wandel van Jim Moriarty verdedigde. Het kan ook dat het een oudere broer is, dat is niet duidelijk. Die broer is in ieder geval een kolonel, dus ook zeker geen domme gozer.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 00:03 schreef Uccie het volgende:
[..]
Dus Moriarty heeft mogelijk een tweelingbroer
Nee maar dat geeft wel weer mogelijkhedenquote:Op dinsdag 14 januari 2014 00:05 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Mogelijk ja... Na de dood van Moriarty heeft die broer een brief geschreven waarin hij de handel en wandel van Jim Moriarty verdedigde. Het kan ook dat het een oudere broer is, dat is niet duidelijk. Die broer is in ieder geval een kolonel, dus ook zeker geen domme gozer.
Ja, het is wel "de echte" Holmes inderdaad. Geen Amerikaan, en dat is een prima keuze geweest. Het is ook een prima serie, maar die verbleekt van schaamte als je 't naast Sherlock zet.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:37 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee, maar ik kom er nu pas achter dat ze wel Engelse acteurs gebruiken voor diverse personages en zijn tijd in Londen erkennen. Dacht echt dat het puur een Amerikaanse versie was. Op zich wel prima, maar verder geen interesse.
Dat is precies wat die plant impliceert.quote:Op maandag 13 januari 2014 23:32 schreef wonderer het volgende:
[..]
Volgens mij is dat shot gemaakt door de kamer te draaien in plaats van Sherlock. Net als met dat bed in het vorige seizoen.
Dat was een promo voor een andere serie. Het 'Miss me' kwam direct na de credits.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 07:15 schreef Pino333 het volgende:
Wat moest dat stuk na de credits voorstellen? Ergens ineens in de middeleeuwen een scène en dan ineens 'miss me?' beetje vaag.
Ging om deze scène:
Niet terugdeinzen van zo'n opdracht? Volgens mij was hij er behoorlijk van overtuigd dat hij die opdracht niet zou overleven.quote:Op zondag 12 januari 2014 23:27 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Welnee, Sherlock zou niet terugdeinzen van zo'n opdracht, en al helemaal niet op zo'n manier.
Ik heb net overigens toch maar even teruggekeken maar ik vergiste me, Sherlocks moeder verwijst niet naar iets anders.
Misschien zijn de actrices waarbij je zo'n rol goed vind passen, juist niet geschikt voor zo'n rol. Het moet verassen.quote:Op maandag 13 januari 2014 01:00 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Inderdaad, die onzin van de schrijvers dat ze haar al in gedachten hadden voor de rol is pure onzin![]()
Als je me de tijd zou geven, als expert op het gebied van Britse series (en acteurs/actrices), zou ik zo een dozijn actrices kunnen opnoemen die zo'n dubbelrol veel beter zouden hebben vertolkt.
Wie moet er gecremeerd worden?quote:
Je verwachtingen en vermoedens moeten de oven in.quote:
Dat maakt het imo juist aantrekkelijk voor Sherlock. Niet dat hij suïcidaal is, maar gevaarsgeil natuurlijk wel. En ik zie hem er gewoon niet voor aan om op zo'n, voor zijn doen, laffe manier onder die opdracht uit te komen.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 12:38 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Niet terugdeinzen van zo'n opdracht? Volgens mij was hij er behoorlijk van overtuigd dat hij die opdracht niet zou overleven.
Hooguit kwetsbaar voor mensen die buiten de wet opereren, zoals Mary. Voor mensen die dat niet doen, is hij daardoor juist minder kwetsbaar. Toon maar eens aan dat hij mensen blackmailt, als je niet kan bewijzen dat hij überhaupt die geheimen bezit.quote:Op maandag 13 januari 2014 10:53 schreef Frag_adder het volgende:
[..]
Ja ik vond het ook raar, door te zeggen dat je geen hardcopies hebt maak je dus jezelf wel heel erg kwetsbaar, op dat moment is het niet meer zo dat als je hem vermoord dat nog alles uit kwam. Raar dat hij dat toegaf, beetje situatie van wat had je dan verwacht?
Ik denk ook niet dat Sherlock lafjes onder die opdracht uit kruipt, maar hij heeft Mycroft wel heel hoog staan. Als Mycroft zegt dat het een suïcidale missie, in zo verre dat Mycroft moeite doet om te voorkomen dat Sherlock daar heen gestuurd wordt, denk ik wel dat Sherlock dat gelooft.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:26 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Dat maakt het imo juist aantrekkelijk voor Sherlock. Niet dat hij suïcidaal is, maar gevaarsgeil natuurlijk wel. En ik zie hem er gewoon niet voor aan om op zo'n, voor zijn doen, laffe manier onder die opdracht uit te komen.
Ik vind het ook raar dat mensen zich verbazen over het feit dat Sherlock CAM heeft neergeschoten. Watson is degene met het moraal, het geweten. Dat is wat Sherlock in aflevering 2 maar al te duidelijk heeft gemaakt. Om die reden zou Watson CAM nooit neerschieten. Sherlock daarentegen heeft die man die Mrs. Hudson pijn had gedaan al praktisch vermoord. CAM vermoorden was de only way out, en hij zou er nooit Watson voor op laten draaien.
Ja nee wat je zegt klopt inderdaad, maar ik weet niet, om een of andere reden vind ik de theorie dat Sherlock die beelden zou gebruiken om onder Oost-Europa uit te komen niet bij zijn karakter passen. Hij lijkt me meer iemand die dan maar met het gevaar meegaat en het spelletje op zijn wijze uit speelt. Ik vond de geïrriteerde 'I've only been gone for four minutes' ook fantastischquote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:28 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Ik denk ook niet dat Sherlock lafjes onder die opdracht uit kruipt, maar hij heeft Mycroft wel heel hoog staan. Als Mycroft zegt dat het een suïcidale missie, in zo verre dat Mycroft moeite doet om te voorkomen dat Sherlock daar heen gestuurd wordt, denk ik wel dat Sherlock dat gelooft.
Misschien ben ik in de war met de boeken, maar in deze serie heeft Sherlock toch ook al eens toegegeven dat Mycroft slimmer dan hem is? Alleen dat Sherlock beter is in 'field work'.
Ik geloof ook niet dat Sherlock achter de beelden zit.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:31 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Ja nee wat je zegt klopt inderdaad, maar ik weet niet, om een of andere reden vind ik de theorie dat Sherlock die beelden zou gebruiken om onder Oost-Europa uit te komen niet bij zijn karakter passen. Hij lijkt me meer iemand die dan maar met het gevaar meegaat en het spelletje op zijn wijze uit speelt. Ik vond de geïrriteerde 'I've only been gone for four minutes' ook fantastisch.
dat ging precies zo in het boek...quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:45 schreef Yi-Long het volgende:
Het is natuurlijk ook ongelooflijk belachelijk toevallig dat Mary net op het punt staat om Magnussen af te knallen, wanneer Sherlock en Watson daar binnen komen om in te breken.
vandaar dat hij ook de gevangenis in moet natuurlijk en in eerste instantie ging hij met de laptop er heen om Mary te beschermen, dat lukte nietquote:En ik begrijp nog steeds niet helemaal goed waarom precies Sherlock hem afknalt, want afgezien van het zijn van een ongelooflijke lul die alles en iedereen probeert te chanteren, heeft hij volgens mij weinig ECHTE criminele daden op zijn naam staan. Gaat een beetje ver om iemand daarvoor al door zijn kop te schieten.
Volgens de info van Magnussen is het inderdaad MI6, maar dan niet zomaar iemand van MI6 maar een zeer hooggeplaatst figuur, zo niet de hoogste.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:33 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Ik geloof ook niet dat Sherlock achter de beelden zit.![]()
Ik denk dat zowel Sherlock en Mycroft de hoop hadden dat ze in die zes maanden een trucje konden uithalen. Want ik kreeg het idee dat ze al heel veel geluk hadden, dat Sherlock die missie kreeg. Volgens mij wilde ze in eerste instantie op een snellere manier van Sherlock af komen. En met 'ze' bedoel ik dan Mycroft's kliekje. Is eigenlijk duidelijk wie dat zijn? Was dat MI6 ofzo?
quote:While Conan Doyle's stories leave unclear what Mycroft Holmes' exact position is in the British government, Sherlock Holmes says that "Occasionally he is the British government [...] the most indispensable man in the country." He apparently serves as a sort of human computer: The conclusions of every department are passed to him, and he is the central exchange, the clearinghouse, which makes out the balance. All other men are specialists, but his specialism is omniscience.
Afpersing is gewoon strafbaar hoor. Ondanks dat Magnussen vindt van niet. Bovendien werd het vrij duidelijk dat Sherlock een oprechte haat voelt voor CAM. Die haat - in combinatie met het vernederen van zijn allerbeste vriend en de wetenschap dat hij nooit in vrede met Mary zou kunnen leven zolang CAM zou bestaan - was genoeg om een moord te plegen.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:45 schreef Yi-Long het volgende:
En ik begrijp nog steeds niet helemaal goed waarom precies Sherlock hem afknalt, want afgezien van het zijn van een ongelooflijke lul die alles en iedereen probeert te chanteren, heeft hij volgens mij weinig ECHTE criminele daden op zijn naam staan. Gaat een beetje ver om iemand daarvoor al door zijn kop te schieten.
Hij legt exact uit waarom hij het doet. Sherlock's zwakke plek is Watson. Watson's zwakke plek is Mary. CAM heeft Mary klem. Daarmee heeft hij indirect Sherlock klem. Daarnaast is Watson van onschatbare waarde voor Sherlock, al uit hij dat soms op rare manieren.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:45 schreef Yi-Long het volgende:
Het is natuurlijk ook ongelooflijk belachelijk toevallig dat Mary net op het punt staat om Magnussen af te knallen, wanneer Sherlock en Watson daar binnen komen om in te breken.
En ik begrijp nog steeds niet helemaal goed waarom precies Sherlock hem afknalt, want afgezien van het zijn van een ongelooflijke lul die alles en iedereen probeert te chanteren, heeft hij volgens mij weinig ECHTE criminele daden op zijn naam staan. Gaat een beetje ver om iemand daarvoor al door zijn kop te schieten.
Nou, kleinzielig zou ik het niet willen noemen. Maar goed.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 14:10 schreef Yi-Long het volgende:
Nee, DAT begrijp ik, maar is dat een moord waard, en met zoveel getuigen (MI6), en staat Watson als dokter ook wel achter zo'n daad.
Ik snap dat men in het echte leven om minder iemand vermoord, maar zelfs in films/series is het nogal apart wanneer de hoofdpersoon om zo'n kleinzielige reden iemand door zijn kop schiet.
Zit eigenlijk geen een bij die ik de voorkeur zou geven. Verliezen het ten opzichte van de huidige Mary op het gebied van burgerlijk en normaal over kunnen komen.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 00:06 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
Hier trouwens mijn dozijn lijstje van actrices (zoals beloofd) die toch ook wel in aanmerking gekomen zouden zijn voor de rol van Mary Watson (als er een casting call was geweest):
1. Keeley Hawes
2. Maxine Peake
3. MyAnna Buring
4. Joanna Froggatt
5. Suranne Jones
6. Dervla Kirwan
7. Rachael Stirling
8. Lucy Punch
9. Anna Madeley
10. Emilia Fox
11. Christine Bottomley
12. Sienna Guillory
Als ze het meta hadden willen houden was optie 7 ook een mogelijkheid, Benny heeft al eens samen met haar geacteerd en hun beide moeders hebben dat ook gedaan in de jaren '60.
Zijn trouwens allemaal actrices geboren in de jaren 70 (om het realistisch te houden).
Hij deed het voor de persoon die het meest voor hem betekent. Nou ja, niet alleen het meest belangrijke persoon. Volgens mij geeft Sherlock op dit moment nergens meer om, dan om Watson. Niet zijn speurwerk, niet zijn drugs, maar zijn beste vriend. Dus is het dan kleinzielig om de man te vermoorden die de grootste bedreiging vormt voor zijn geluk? Ik denk het niet. Zeker niet als je bedenkt dat Sherlock waarschijnlijk niet begrijpt waarom hij zoveel voor Watson voelt. Het is niet echt iets waar hij ervaring mee lijkt te hebben.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 14:10 schreef Yi-Long het volgende:
Nee, DAT begrijp ik, maar is dat een moord waard, en met zoveel getuigen (MI6), en staat Watson als dokter ook wel achter zo'n daad.
Ik snap dat men in het echte leven om minder iemand vermoord, maar zelfs in films/series is het nogal apart wanneer de hoofdpersoon om zo'n kleinzielige reden iemand door zijn kop schiet.
Nee, zoals ik al aangaf, het was een gigantische lul dus ik kan begrijpen waarom je zo'n iemand zou willen afknallen, maar het blijft natuurlijk toch apart dat 'the good guy' dat doet bij iemand die feitelijk gezien niet ECHT doden of whatever op zijn geweten heeft...quote:Op dinsdag 14 januari 2014 14:22 schreef BaasBanaan het volgende:
[..]
Hij deed het voor de persoon die het meest voor hem betekent. Nou ja, niet alleen het meest belangrijke persoon. Volgens mij geeft Sherlock op dit moment nergens meer om, dan om Watson. Niet zijn speurwerk, niet zijn drugs, maar zijn beste vriend. Dus is het dan kleinzielig om de man te vermoorden die de grootste bedreiging vormt voor zijn geluk? Ik denk het niet. Zeker niet als je bedenkt dat Sherlock waarschijnlijk niet begrijpt waarom hij zoveel voor Watson voelt. Het is niet echt iets waar hij ervaring mee lijkt te hebben.![]()
Dat was dan weer een belangrijk punt van de vorige aflevering ook. Dat betekent echter nog niet dat het hem uitmaakt of Watson erachter staat. Het lijkt mij een redelijk resultaatgericht persoon, die Sherlock.
En buiten dat, had Magnussen dus macht over Sherlock. Niet fijn. Als Magnussen iets van Sherlock had gewild, en daarbij met Mary dreigde, had Sherlock het gegeven.
Ik vraag me af of dat antwoord ook 'nee' was als hij geen pistool had.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 14:30 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Nee, zoals ik al aangaf, het was een gigantische lul dus ik kan begrijpen waarom je zo'n iemand zou willen afknallen, maar het blijft natuurlijk toch apart dat 'the good guy' dat doet bij iemand die feitelijk gezien niet ECHT doden of whatever op zijn geweten heeft...
Kijk, als ze mij bij de Mac een lauwe burger geven, of ik zie bij de V&D weer zo'n schoteltjessnol zitten bij de toiletten, dan voel ik al moordzucht opborrelen, dus wat dat betreft kan ik hem begrijpen, maar doorgaans gebeurt dat natuurlijk niet zo, in films, series, whatever.....
Sherlock is in de basis toch een 'good guy', en dan verwacht je niet dat hij iemand om zo'n reden al door zijn kop schiet. Ondanks zijn relatie met Watson en de vraag of hij zich onder druk zou laten zetten door chantage... (antwoord is 'nee', blijkbaar...)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |