Ik heb een Manffrotto QR op de GC gezet en werkt perfect. Je kan de camera ook meteen op een statief zettenquote:Op vrijdag 3 januari 2014 15:33 schreef merino het volgende:
Heb zelf vrijwel overal 501PL/500PLONG opzitten behalve nog op de monocam. Ben benieuwd of met een extra quick release op de monocam er nog gedoe gaat komen met gewicht.
Ja ik vind handmatig ook nog enorm kut. K2 valt gelukkig uit te breiden met Crank of Motor. Wel weer lekker prijzig (vooral de motor uitbreiding)quote:Op vrijdag 3 januari 2014 15:38 schreef SunChaser het volgende:
[..]
Ik heb er trouwens 2, want de handmatige vond ik zo kut met sliden dat ik er ook een met motor heb, maar die duurt nog langer opzetten, wel mooiere shots
Ik heb een zelfgemaakte gekocht van die man uit Belgiequote:Op vrijdag 3 januari 2014 15:42 schreef merino het volgende:
[..]
Ja ik vind handmatig ook nog enorm kut. K2 valt gelukkig uit te breiden met Crank of Motor. Wel weer lekker prijzig (vooral de motor uitbreiding)
Hoeveel beter is de monocam nou dan een off the shelf Flycam? Ik leen regelmatig een Flycam maar ik merk dat ik hem minder gebruik omdat ik hem weer compleet opnieuw kan instellen als ik bijvoorbeeld mijn microfoon of LED lichtbak op de hotshoe plaats, of zelfs mijn cameraLCD uitklap.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 15:25 schreef merino het volgende:
[..]
X-series Monocam ja (tweede batch).
En tevens ook de K2
Geen ervaring met Flycam dus kan ik niet helemaal over oordelen.quote:Op vrijdag 3 januari 2014 16:55 schreef Drommelsch85 het volgende:
[..]
Hoeveel beter is de monocam nou dan een off the shelf Flycam? Ik leen regelmatig een Flycam maar ik merk dat ik hem minder gebruik omdat ik hem weer compleet opnieuw kan instellen als ik bijvoorbeeld mijn microfoon of LED lichtbak op de hotshoe plaats, of zelfs mijn cameraLCD uitklap.
[ afbeelding ]
vs
[ afbeelding ]
Klopt, maar om even wat voors- en tegens op te noemen van de Flycam:quote:Op vrijdag 3 januari 2014 17:02 schreef merino het volgende:
[..]
Geen ervaring met Flycam dus kan ik niet helemaal over oordelen.
Ja je moet altijd herbalanceren als je het gewicht veranderd of verplaatst. Dat is inherent aan het design van een glide/fly/mono cam. Soms ben ik sneller met balanceren en soms zit ik te kloten en kost het me wat langer.
Ik weet ook niet wat een flycam kost maar de Monocam is gewoon goed. En plaatje wat jij hierboven heb staan is weer een verbeterde versie (oa met uitklapbare pootjes waardoor je weer stabieler kan gebruiken als monopod).
- Zolang je niet top zwaar bent met de Monocam verander je eigenlijk niks aan de gewichten eronder. Afstellen kan best wel snel gaan maar nogmaals ik heb 0 vergelijkingsmateriaal en zit soms ook lang te kloten (op strand met stevige wind bvb was een nachtmerrie)quote:Op vrijdag 3 januari 2014 17:15 schreef Drommelsch85 het volgende:
[..]
Klopt, maar om even wat voors- en tegens op te noemen van de Flycam:
- stabiliseren kost _erg_ veel tijd en dat moet je opnieuw gaan doen of je je LCD scherm nu uitklapt, iets op je hotshoe plaatst of een lens wisselt. Liever van te voren gaan bedenken dus waar je de flycamshots wilt gaan gebruiken, niet tijdens een filmdag zelf.
- het afstellen doe je met losse gewichtjes, het uittrekken van de poot en het verschuiven van de baseplate, kortom erg veel variabelen.
- over de baseplate is niet echt goed nagedacht, de quickrelease zit vast met één schroef dit heb ik wel met 2 extra schroeven kunnen vastzetten
- Plaat met gewichten en poot zijn twee losse elementen, zit dus nooit 100% vast.
+ prijs, omgerekend 150 euro denk ik
+ voor het geld al wel mooi resultaat mee kunnen halen, zie
De CF Pro dus? hoe lang duurde het voor die binnen was? en moest je extra importkosten betalen?quote:Op vrijdag 3 januari 2014 15:25 schreef merino het volgende:
[..]
X-series Monocam ja (tweede batch).
En tevens ook de K2
Ziet er leuk uit, alhoewel je dit zelf na kan bootsen door een roterende ondergrond te maken met een paar stukjes houtquote:Op zondag 5 januari 2014 14:33 schreef KaMo het volgende:
http://www.ibood.com/flas(...)ating_Camera_Houder/
Wel leuke gadget voor 20¤
Voor 20 euro is dat bijna de moeite niet.quote:Op zondag 5 januari 2014 14:39 schreef J03llV het volgende:
Ziet er leuk uit, alhoewel je dit zelf na kan bootsen door een roterende ondergrond te maken met een paar stukjes hout
Hoe draait dat automatisch dan?quote:Op zondag 5 januari 2014 14:39 schreef J03llV het volgende:
[..]
Ziet er leuk uit, alhoewel je dit zelf na kan bootsen door een roterende ondergrond te maken met een paar stukjes hout
Ja die gimmick ken ik ja, lukt wel met een gopro. Maar met mijn BMPCC ga ik dat niet doenquote:
En dat wil je compact en betaalbaar houden?quote:
Het gaat om het idee.quote:Op zondag 5 januari 2014 20:09 schreef KaMo het volgende:
[..]
En dat wil je compact en betaalbaar houden?
Je kan het lui noemen, ik noem het cruciaal voor een pan in een timelapsequote:Op zondag 5 januari 2014 20:13 schreef J03llV het volgende:
[..]
Het gaat om het idee.
Een panorama foto kan je ook maken door je camera op een display te zetten die draait, en niet speciaal een apparaatje van ( normaal ) 40 euro.
Okee het is handig, maar dit is echt iets voor luie mensen imho. Zet je camera op een statief met een kop die 360 graden draait.
Want 15 euro voor iets ready to use is ook onbetaalbaar...quote:
IS/VR is dan toch zeker wel vereist als je het met 1 hand vast moet houdenquote:
Jaman, opzich lijkt me dat wel gaaf!quote:Op vrijdag 10 januari 2014 08:56 schreef Boy_Snakeye het volgende:
Zijn er trouwens mensen hier die interesse hebben om een keer mee te doen aan de "Monday Challenges" van FilmRiot? Ik heb mezelf voorgenomen om dit jaar minimaal aan 2 videowedstrijden mee te doen. Maar samenwerken lijkt me ook wel tof
Ja, deze lens had ISquote:Op vrijdag 10 januari 2014 08:56 schreef Boy_Snakeye het volgende:
[..]
IS/VR is dan toch zeker wel vereist als je het met 1 hand vast moet houden
Dat het niet om de apparatuur gaat maar om de fotograaf/filmer is voor jou gelukkig geen reden om het 'pats hier met je nieuwe fotomeuk' topic levendig te houdenquote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:08 schreef Susteren het volgende:
Met een 550D geschoten, kan prima ermee door als RED footage
Ghehe vind mooie apparatuur gewoon gaafquote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:32 schreef Uncle het volgende:
[..]
Dat het niet om de apparatuur gaat maar om de fotograaf/filmer is voor jou gelukkig geen reden om het 'pats hier met je nieuwe fotomeuk' topic levendig te houden![]()
en je zit wel in je vloek-fase he... hopelijk ben je daar snel overheen.. .ownee... dan ga je puberen
De rest hier is nogal afkerig van spullenquote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:41 schreef Susteren het volgende:
[..]
Ghehe vind mooie apparatuur gewoon gaaf
Waarom moet dit toch steeds.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:49 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
De rest hier is nogal afkerig van spullen
sommigen beginnen er van weerbarstigheid zelfs mee te fotograferen of te filmen
Omdat er hier aan lopende band tot ver over de vervelingsgrens over 'gear' gezeurd wordt en het bijna als onwenselijk wordt beschouwd om nog een foto of een filmpje te vertonen. Daarom.quote:
Wat mij betreft niets mis mee.. Maar dat maakt het gewoon een beetje extra leuk om dan juist uit jouw mond de 'verbazing' te horen dat het 'maar' met een 550D is geschotenquote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:41 schreef Susteren het volgende:
[..]
Ghehe vind mooie apparatuur gewoon gaaf
Hear hear.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:56 schreef Ouwesok het volgende:
Omdat er hier aan lopende band tot ver over de vervelingsgrens over 'gear' gezeurd wordt en het bijna als onwenselijk wordt beschouwd om nog een foto of een filmpje te vertonen. Daarom.
Preciesquote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:56 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Omdat er hier aan lopende band tot ver over de vervelingsgrens over 'gear' gezeurd wordt en het bijna als onwenselijk wordt beschouwd om nog een foto of een filmpje te vertonen. Daarom.
Cool, dan doen we dat in de gaten houdenquote:Op vrijdag 10 januari 2014 10:55 schreef Susteren het volgende:
[..]
Jaman, opzich lijkt me dat wel gaaf!
quote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:27 schreef hoink581 het volgende:
Ik heb Susteren al een tijdje niet meer over gear horen zeuren, dus waarom dit opeens weer aangehaald wordt snap ik niet.
quote:Op vrijdag 10 januari 2014 11:08 schreef Susteren het volgende:
Godverdomme, die color grading
Met een 550D geschoten, kan prima ermee door als RED footage
Ik kan me nog een tijd herinneren waarin mensen die iets met film deden zwijmelden over de meest prijzige Bolexen, de fraaist vormgegeven Beaulieu's en meer van die spullen die even mooi als onbetaalbaar waren.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:16 schreef SunChaser het volgende:
Het mooie van DSLR filmen is dat je de mooiste dingen kan maken met gear die er niet uitziet. Een rig met een fototoestel ziet er gewoon niet mooi uit. Maar t gaat om t resultaat
Tja, de komst van de tekstverwerker en nu het digitale drukken heeft ook niet geleid tot veel meer goede literatuur.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 13:40 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Ik kan me nog een tijd herinneren waarin mensen die iets met film deden zwijmelden over de meest prijzige Bolexen, de fraaist vormgegeven Beaulieu's en meer van die spullen die even mooi als onbetaalbaar waren.
Toen had je nog een excuus om zo'n ding wél te kopen en vervolgens geen footage te kunnen tonen, simpelweg omdat het draaien met zo'n ding een paar tientjes per minuut kostte en je camera zo fijnbesnaard was dat je bij iedere opname uitgebreid overwoog of het risico van stukgaan niet te hoog was.
Desondanks werd er in die dagen nog redelijk lustig op los gefilmd, de helft weggeknipt en de rest met lijm en tape aan elkaar gegodverd tot iets toonbaars.
Het mooie van die lelijke DSLR's is dat het opnemen met zo'n ding geen ene drol kost. Je kunt kilometers footage maken, alles desgewenst tweeduizend keer overdoen tot je het uiterste eruit hebt weten te halen, dit alles zonder ook maar een theorieboekje in te kijken, gewoon intuïtief, trial and error.
En wat zie je uiteindelijk terug uit die camera's: Een unboxingfilmpje op JoeTjoep, misschien nog een paar filmpjes als 'test' en verder helemaal niks tot aan het unboxingfilmpje van de volgende camera met nog wildere specs
YouTube had al te klein moeten zijn voor al het moois wat je met een camera in deze tijd kunt maken. In plaats daarvan zijn de discussieplaatsen te klein voor het gejeuzel over al die camera's, lenzen, rigs, sliderz, spulz, en nog meer spulz die uiteindelijk weer door andere, mooiere, gekkere, sterkere, professionelere, militarygrade-spulz vervangen worden
Wanneer weer eens elkaar lekker enthousiasmeren voor het maken van leuke filmpjez en plaatjez en zo
slechts mijn twee centz en zo verder, 't is er weer even uit....
Echter het heeft het wel talent naar boven gebracht.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 16:24 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja, de komst van de tekstverwerker en nu het digitale drukken heeft ook niet geleid tot veel meer goede literatuur.
Dat is ook te zien.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 17:12 schreef SunChaser het volgende:
De bewegende beelden gemaakt vanuit 1 hand en andere hand de lamp.
Dat is toch niet "zeuren over gear"?quote:
Ik zal er voortaan op letten! Gebruik dat gewoon vaak om aan te geven dat ik ergens wel van onder de indruk ben (soms positief, soms negatief).quote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:00 schreef Uncle het volgende:
[..]
en er is geen FOK! policy mbt gvd-gebruik maar het is niet echt een teken van beschaving om dergelijke termen in ieder topic zomaar te gebruiken
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |