abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 1 maart 2014 @ 21:10:04 #126
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137285094
De stukadoor is bezig en is inmiddels klaar met de kastenkamer. De badkamer is als het goed is deze week klaar (qua stukwerk dan). Tijd om wat fotootjes te delen van "voor" en "na" ;).

Kastenkamer, zo goed als stukadoor-klaar:


En tadaa... een weekje stukadoren later en je kent het niet meer terug :o


(en dezelfde ruimte vanaf de andere kant, hier was het plafond nog niet klaar)


Toen we het huis kochten waren alle oude balken omkist met schrootjes. We kochten het huis dus als totale gok, want we hadden in 90% geen idee wat er achter de schrootjes zat. Als voorbeeld, zo zag de ruimte uit die later onze badkamer moest gaan worden:


Het bestaande dakvenster was helemaal rot en het dak was niet geisoleerd. Na het slopen van de schrootjes, de vervanging van het dak en inbouwen van twee nieuwe dakvensters, zag het er ongeveer zo uit:


We hebben gekozen voor een beetje bijzondere manier van inbouwen, waarbij vanuit het dakvenster de muur loodrecht naar beneden loopt ipv eerst nog verder schuin naar achteren. Hierdoor krijg je een beetje ruimtelijk gevoel (en we vonden het vooral een stuk strakker en mooier). Niet zo makkelijk overigens, dit kleine muurtje voorzien van voorzetwand en gipsplaten kostte ons bijna 3 dagen met 2 mensen.


En uiteindelijk was ook deze muur zo goed als stuk-klaar (alleen het metaal nog even voorzien van een laagje menie zodat het niet gaat roesten achter de gipslaag).


Hoekijzertjes erop...


En abracadabra.... stukadoor-magic! (de lappen bruin papier gaan er nog af natuurlijk, die zijn om de balken te beschermen). Dit is zoals het er vanochtend uitzag... nog nat (en daarom vlekkerig) maar precies zoals we hoopten dat het zou worden!


Tenslotte nog een 3D-render van de architect van ruim een jaar geleden... dit was het eerste idee :) maar de werkelijkheid is natuurlijk afwijkend


En... wat vinden jullie er van? (Gieliovd, weer wat motivatie hopelijk? ;))
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
  zaterdag 1 maart 2014 @ 21:45:52 #127
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_137286824
_O_

Ik ben er weer als de kippen bij hoor!!!

oO< _O_

Geweldig mooi, bedankt voor die mooie voor-na plaatjes! Zo herkenbaar die vóór situatie. En zeer binnenkort dan ook de NA in beeld, wat een mooi idee.

Gaat goed zo, alle moeite loont. Dat zie je maar weer. Ga zo door, het wordt prachtig!
Laat die handjes wapperen!
  Moderator zondag 2 maart 2014 @ 11:22:27 #128
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_137300216
Het is altijd een heel verschil als de stucadoor langs geweest is ^O^
Ziet er allemaal erg goed uit hoor ! :Y
  zondag 2 maart 2014 @ 13:43:13 #129
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_137304026
Prachtig! _O_
***
pi_137305344
Mooi zeg!
  zondag 2 maart 2014 @ 17:44:05 #131
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137314954
quote:
0s.gif Op zondag 16 februari 2014 09:24 schreef drs-know-how het volgende:
Mooi project met alle ups en downs erbij.
Alleen, zou je het nogmaals doen?
Deze had ik schijnbaar gemist...

Tja lastige vraag. Zeker niet als ik vooraf had geweten wat een drama deze aannemer was. Werktechnisch levert hij prima werk, maar de planner was echt de slechtste project manager / planner die ik ooit heb ontmoet en dat heeft zo ontzettend veel stress met zich meegebracht,... daar zou ik niet snel nog eens voor gaan.

Qua boerderij vinden we het nog steeds een mooi pand, en zijn we er nog steeds super blij mee. Het klussen vind ik zelf heel leuk (maar m'n vriendin is er al een poosje klaar mee, en krijgt nu pas weer wat energie nu afwerking dichterbij komt). Je onderschat het altijd, en dat hoort er een beetje bij, maar het was wel een heftige periode al met al :)
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
  zondag 2 maart 2014 @ 17:51:35 #132
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_137315345
Wat een verschil kan een stukadoor maken. Erg mooi geworden. Wat gaan jullie als wandafwerking toepassen?, traditioneel een behangetje of muurverf?
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
  zondag 2 maart 2014 @ 18:09:22 #133
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137316021
quote:
10s.gif Op zondag 2 maart 2014 17:51 schreef cvboer het volgende:
Wat een verschil kan een stukadoor maken. Erg mooi geworden. Wat gaan jullie als wandafwerking toepassen?, traditioneel een behangetje of muurverf?
In de badkamer gaan we 1 wand en de vloer tegelen met donkere (roest/bruin/zwart) vloertegels. De andere wanden gaan we een gebroken wit latexen.

De kastenkamer moet vooral licht worden, want er is geen natuurlijk licht en de meeste wanden zullen worden voorzien van inbouwkasten. Dus die zal qua muren wel helemaal in latex RAL9001 worden denk ik om te zorgen dat het niet te donker wordt.
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
  zondag 2 maart 2014 @ 18:59:23 #134
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_137317869
quote:
7s.gif Op zondag 2 maart 2014 18:09 schreef MrSubtle het volgende:

[..]

In de badkamer gaan we 1 wand en de vloer tegelen met donkere (roest/bruin/zwart) vloertegels. De andere wanden gaan we een gebroken wit latexen.

De kastenkamer moet vooral licht worden, want er is geen natuurlijk licht en de meeste wanden zullen worden voorzien van inbouwkasten. Dus die zal qua muren wel helemaal in latex RAL9001 worden denk ik om te zorgen dat het niet te donker wordt.
Prima keuze, lijkt me.
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
pi_137318138
Het wordt steeds geweldiger. ^O^ _O_
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
pi_137331810
quote:
1s.gif Op zondag 2 maart 2014 19:06 schreef Cat22 het volgende:
Het wordt steeds geweldiger. ^O^ _O_
Voor zover dat mogelijk was ^O^ _O_
pi_137339428
Mooi weer!

Zo'n verschil na het stucadoren.
  maandag 3 maart 2014 @ 12:18:24 #138
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_137341973
Super mooi :Y .
Gaat zeker een fijn huis worden :) .
  zaterdag 8 maart 2014 @ 08:16:17 #139
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137507251
Vandaag gaan we de laatste hand leggen aan de ruwbouw van de twee kleine slaapkamertjes (behalve de plafond, die komt er pas iets later op). Deze kamers waren enorm veel werk, want de bestaande ramen waren enkel glas en ook de muren waren enkel steens (geen spouw).

Eerst maar weer even beginnen met een "voor" foto. Schrootjes tegen de enkel steense muur, houtwolplaten tegen een heel laag plafond en daarboven asbest dakbeschot van een paar millimeter dik. Dit hebben we vervangen door een geisoleerde voorzetwand, een holle spouw en natuurlijk is het dakbeschot vervangen door moderne isolerende dakplaten. De lage plafond is eruit gesloopt en hebben we vervangen door een traditioneel gebouwde balkenplafond (maar daarover in een latere post meer).


Eerst maar weer eens alles slopen dus, en beginnen met het vervangen van de raampjes. Op zich waren de oude kozijnen en ramen nog prima, maar ze waren enkel glas, en ze hadden geen kiep mechanisme. Ongeplande kosten dus (reken ruwweg 1000 euro per raampje van 1 m2).


Volgende stap is het aanbrengen van een houten frame. Bovenin zie je de balken die onderdeel uitmaken van de balkenplafond. Een van de voornaamste dingen die je leert als je veel bouwt is hoe je zelf tijdelijk gereedschap maakt. Hier bijvoorbeeld even snel de balk die we willen vast schroeven met een andere balk schuin geklemd zodat je op je gemak kunt werken zonder dat je boven je hoofd kracht moet gebruiken om iets vast te houden.


We wilden het houten frame een stukje van de muur houden voor extra isolatie. Maar dit heeft ook een nadeel, want als je later een keer wat lomp tegen de muur stoot, dan heb je grote kans op scheuren in het stukwerk, zeker rondom de ramen, want een houten muur blijft flexibel. Dus hebben we op een aantal plaatsen de muur met klosjes vastgezet op de muur. Dit zorgt wel voor een kleine koudebrug, maar hout isoleert redelijk goed, dus we nemen dit maar voor lief. Zeker rondom de vensters hebben we extra versteviging, want dat is typisch een plaats waar je vaker tegen aan stoot. Ook moet je rekening houden met werking van het hout door temperatuurverschillen. Je kunt haarscheurtjes in stukwerk nooit helemaal voorkomen, zeker niet met een zwevende voorzetwand, maar we hopen het in ieder geval te minimaliseren. Onder de vensterbank hebben we stukken van de plafondbalken gebruikt die over waren als stevigheid, zodat je ook op de vensterbank kunt gaan zitten eventueel.


Isolatie erin, en damp-werende folie ervoor om schimmel te voorkomen


Het worden (hopelijk ooit) kinderkamers, dus we gaan voor extra stevig. Dus op het (toch al stevige) houten frame schroeven we OSB3 platen van 18mm dik. Geen fancy knie-beschermers, dus vandaar het oude kussentje van een tuinstoel op de grond ;).




En een paar uurtjes later ziet zo'n muur er dan zo uit en zou je niet meer kunnen raden wat er achter zit


De laatste stap is dan het aanbrengen van de stucplaten. De houten balkjes dienen wederom voor het vastklemmen zodat de kit goed kan hechten. Scheuren gaat het waarschijnlijk toch wel, daar hebben we ons al bij neergelegd, maar we gaan de stuclaag straks bij de ramen los snijden zodat we het hopelijk kunnen minimaliseren.


Vandaag ronden we de laatste schuine wand af en dan kunnen de plafonds erin! Spannend! *O*
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
pi_137507355
Zet 'm op MrS ^O^
  zaterdag 8 maart 2014 @ 09:12:55 #141
270840 Saisai
pro freubelaar
pi_137507702
_O_
O+
  zaterdag 8 maart 2014 @ 10:36:44 #142
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_137508743
Goed bezig! Mooie post, tof om te lezen en te zien waar je mee bezig bent.

We klussen lekker door! Succes!
Laat die handjes wapperen!
  zaterdag 8 maart 2014 @ 19:43:30 #143
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137521594
Zo, na een lange dag bouwen is eindelijk de ruwbouw klaar voor de twee kleine slaapkamers! Zodra de plafondplanken geschilderd zijn kunnen ze erop en dan kan de stucadoor weer komen!

Even een fotootje met de makelaarslens ;). (De balk links zit op 180-200cm hoogte, afmetingen van de kamertjes zijn 330 x 370 ongeveer)
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
  zaterdag 8 maart 2014 @ 19:47:15 #144
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137521730
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 maart 2014 08:29 schreef Queller het volgende:
Zet 'm op MrS ^O^
*O* Bedankt voor de aanmoedigingen allemaal! *O*
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
pi_137619897
Mooi werk weer! ^O^
pi_137621809
Idd mooi werk MrS.

De toekomstige kinderkamers zijn werkelijk erg goed opgeknapt hiervan.
Ik hoop dat het stucwerk wat heel gaat blijven voor je!
  zaterdag 15 maart 2014 @ 17:27:54 #147
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137770844
Een heel belangrijk moment ... WE ZIJN AAN HET SCHILDEREN! :o 8-) :Y *O*

Plafond-planken...


...die op deze balken terecht gaan komen


We willen graag een ouderwets uitziende matte afwerking, waarbij je alle groeven en knoesten van het hout blijft zien. Om dat te bereiken gaan we het hout alleen schilderen met twee lagen matte primer. Het gaat om een plafond, dus aflakken is niet nodig :)
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
pi_137792036
quote:
7s.gif Op zaterdag 15 maart 2014 17:27 schreef MrSubtle het volgende:
We willen graag een ouderwets uitziende matte afwerking, waarbij je alle groeven en knoesten van het hout blijft zien. Om dat te bereiken gaan we het hout alleen schilderen met twee lagen matte primer. Het gaat om een plafond, dus aflakken is niet nodig :)
Voor een echt ouderwetse 'look' kan je de volgende keer ook lijnolieverf nemen, gebruikten ze vroeger vaak. Enige nadeel is dat het langzaam droogt, maar daar heb je weinig last van als je het op het plafond smeert. ;) Ziet er goed uit hoor!
  zondag 16 maart 2014 @ 17:39:56 #149
28375 MrSubtle
Toe aan vakantie!
pi_137806125
quote:
0s.gif Op zondag 16 maart 2014 09:51 schreef usernaamvergeten het volgende:

[..]

Voor een echt ouderwetse 'look' kan je de volgende keer ook lijnolieverf nemen, gebruikten ze vroeger vaak. Enige nadeel is dat het langzaam droogt, maar daar heb je weinig last van als je het op het plafond smeert. ;) Ziet er goed uit hoor!
Voor ons was langzaam drogen niet slim. Het huis is nog midden in de bouw en er dwarrelt ontzettend veel stof. Dus korte stofdroog-tijd is voor ons belangrijk. We hebben ook gekeken naar beits en naar verven op olie-basis maar we wilden het liefst op water basis ivm makkelijk schoonmaken en minder vieze geur

Maar lijnolieverf had ik niet overwogen, maar wat ik zo snel kon googlen net geeft dat wel mooi resultaat, dus die gaat in de "inspiratie" bookmark map! ^O^
Op woensdag 11 november 2009 18:10 schreef ElisaB het volgende: Ik ben ElisaB en stiekem verliefd op MrS O+
China verslagje: [sc] 611 Waar Geer een lijk probeert te verbergen...
pi_137830539
quote:
7s.gif Op zondag 16 maart 2014 17:39 schreef MrSubtle het volgende:

[..]

Voor ons was langzaam drogen niet slim. Het huis is nog midden in de bouw en er dwarrelt ontzettend veel stof. Dus korte stofdroog-tijd is voor ons belangrijk. We hebben ook gekeken naar beits en naar verven op olie-basis maar we wilden het liefst op water basis ivm makkelijk schoonmaken en minder vieze geur

Maar lijnolieverf had ik niet overwogen, maar wat ik zo snel kon googlen net geeft dat wel mooi resultaat, dus die gaat in de "inspiratie" bookmark map! ^O^
Voor buiten ook heel duurzaam, gaat 20-30 jaar mee. Tegenwoordig droogt het wat sneller dan vroeger, heb er zelf nog niet mee gewerkt maar wil het graag eens proberen.

Mooi project hoor :)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')