Isakaya, Okuraquote:Op dinsdag 17 december 2013 11:33 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Heb je ook aanraders in Amsterdam?
Alleen het Okura gehad. Dat was goed maar duur.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:33 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Heb je ook aanraders in Amsterdam?
Naast dat de sushi uit het Okura veel te ver doorschiet naar de prijsrichting in de prijs-kwaliteitsverhouding tov de goedkope en nu populaire formules is het ook nog eens niets om je op te verheugen op je vlucht aangezien je smaak aanzienlijk achteruit gaat in de drukcabine.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:21 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
Op mijn KLM vlucht naar Tokyo van a.s. woensdag krijg ik sushi van het okura geserveerd
Uh, ok.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:36 schreef Deshain het volgende:
[..]
Naast dat de sushi uit het Okura veel te ver doorschiet naar de prijsrichting in de prijs-kwaliteitsverhouding tov de goedkope en nu populaire formules is het ook nog eens niets om je op te verheugen op je vlucht aangezien je smaak aanzienlijk achteruit gaat in de drukcabine.
Smaakt je overpriced Okura sushi naar de SumoKan je daar een beetje pedant lopen/zitten doen...
Heerlijk omeletjequote:Op dinsdag 17 december 2013 11:37 schreef DonRaja het volgende:
Ik heb trouwens in Singapore nog lekker Omuraisu gegeten, maar dat schijnt 'a poor mans dish' te zijn.
Yep, ik kan merken dat ik dicht tegen lunchtijd aanzit. Moet al watertanden als ik er aan denk.quote:
Kaiko, Jekerstraatquote:Op dinsdag 17 december 2013 11:33 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Heb je ook aanraders in Amsterdam?
Sapporo is erg lekkerquote:Op dinsdag 17 december 2013 11:33 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Heb je ook aanraders in Amsterdam?
Dat je je druk maakt dat iemand zijn sushi bij de AH to go koopt plus je kritiek op Sumo-achtige fabrieken.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:44 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Waar staat dat ik me druk maak over wie wat eet in het vliegtuig
De verlaagde druk in combinatie met de zeer lage luchtvochtigheid resulteert in een afname van het vermogen van de smaakpapillen rond de 30% op zout en zoet terwijl bitter, zuur en umami wél op niveau blijven. Dus je delicate en zo veel betere sushi is ook gewoon in onbalans op dat moment. Daarnaast loopt je reuk óók achteruit wat zo ongeveer 80% van je smaak bepaalt.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:46 schreef Elan het volgende:
[..]
Alsof de druk in de cabine de smaak van voedsel plotseling zou misvormen.
Laat staan wat zo'n zoute,flauwe prak dan voor aanslag op je zintuigen is. Kun je je maag toch beter vullen met die in jouw ogen overprijsde meuk.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:51 schreef Deshain het volgende:
[..]
Dat je je druk maakt dat iemand zijn sushi bij de AH to go koopt plus je kritiek op Sumo-achtige fabrieken.
[..]
De verlaagde druk in combinatie met de zeer lage luchtvochtigheid resulteert in een afname van het vermogen van de smaakpapillen rond de 30% op zout en zoet terwijl bitter, zuur en umami wél op niveau blijven. Dus je delicate en zo veel betere sushi is ook gewoon in onbalans op dat moment. Daarnaast loopt je reuk óók achteruit wat zo ongeveer 80% van je smaak bepaalt.
Dus ja, drukcabines vervormen je smaak plotseling.
iets wat het moet hebben van zijn zachte smaak is anders dan pakweg een chili con carne, flikker je nog wat extra zout en sambal er op en het is weer te etenquote:Op dinsdag 17 december 2013 11:57 schreef Elan het volgende:
[..]
Laat staan wat zo'n zoute,flauwe prak dan voor aanslag op je zintuigen is. Kun je je maag toch beter vullen met die in jouw ogen overprijsde meuk.
Als ik me niet vergis zie je daar eigenlijk altijd dat ze het meer algemeen 焼肉 (yakiniku / gebakken vlees) noemen.quote:Op dinsdag 17 december 2013 11:24 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Ik dacht het inderdaad bij zo'n door Knut vervloekte all you can eat formule te hebben gezien. Vandaar dat ik dacht dat het op de zoetige marinade sloeg.
Datquote:Op dinsdag 17 december 2013 12:00 schreef Adames het volgende:
[..]
iets wat het moet hebben van zijn zachte smaak is anders dan pakweg een chili con carne, flikker je nog wat extra zout en sambal er op en het is weer te eten
Cool, ga het eens proberen om bitesize borrelhapjes zo te marineren.quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:01 schreef Igen het volgende:
[..]
Als ik me niet vergis zie je daar eigenlijk altijd dat ze het meer algemeen 焼肉 (yakiniku / gebakken vlees) noemen.
Wat die marinade betreft, om het in CUL-sferen te houden:
Sojasaus, suiker, mirin en rijstazijn/sake (grofweg gelijke hoeveelheden van elk, maar smaken verschillen) bij elkaar gooien. Al roerend op hoog vuur koken. Waar het om gaat is dat de suiker karamelliseert. Je kan het niet aan de kleur zien omdat de sojasaus al zo donker is, maar op dat moment wordt het mengsel stroperig en gaat uiteraard naar karamel ruiken.
Vervolgens kun je vlees erin marineren, op stokjes doen en op de barbecue gooien, en na het bakken nog wat extra saus erover doen.
Ik maak me helemaal niet druk om wat smaakloze Nederlanders in hun mond proppen, maar dit topic gaat om kwaliteit. Volgens mij is er al een SUMO topic als je het over rijst met vis met mayonaise wil hebbenquote:Op dinsdag 17 december 2013 11:51 schreef Deshain het volgende:
[..]
Dat je je druk maakt dat iemand zijn sushi bij de AH to go koopt plus je kritiek op Sumo-achtige fabrieken.
[..]
O ja, als het klaar is dan moet je het echt ogenblikkelijk van het vuur halen. Als het alsnog te stroperig is geworden kun je er een beetje water door roeren (dat is voor de echte chef-kok ongetwijfeld een doodzonde maar goedquote:Op dinsdag 17 december 2013 12:03 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Cool, ga het eens proberen om bitesize borrelhapjes zo te marineren.
Als je dan de beste wilt hebben en je bent in Japan moet je naar Jiro uiteraard.quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:05 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Ik maak me helemaal niet druk om wat smaakloze Nederlanders in hun mond proppen, maar dit topic gaat om kwaliteit. Volgens mij is er al een SUMO topic als je het over rijst met vis met mayonaise wil hebben
Oh ja, en even ter info; bij deze ben jij mijn aartsvijand
9 maanden van tevoren reserverenquote:Op dinsdag 17 december 2013 12:28 schreef Godtje het volgende:
[..]
Als je dan de beste wilt hebben en je bent in Japan moet je naar Jiro uiteraard.
Volgens mij kan je nog beter Sumo Sushi eten dan KLM sushi.
quote:Op dinsdag 17 december 2013 12:51 schreef zatoichi het volgende:
Niet een specifieke top vijf, ik hou wel van variëren, maar wel mijn favorieten:
Edamame (ja meer een snack, maar ik bestel het echt altijd!)
[ afbeelding ]
Okonomiyaki; het liefst zo:
[ afbeelding ]
Udon![]()
[ afbeelding ]
Maar wat echt mijn allerfavoriet eten is, is O-toro! Die steekt met kop en schouders (of staart en vinnen) boven de rest uit!
[ afbeelding ]
![]()
![]()
![]()
![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |