Iedereen weet toch dat de slaven in Amerika vroeger gouden sieraden als oorringen bij hun pagepakken en muts met pluim droegen.quote:Op zondag 24 november 2013 14:50 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Waaruit bestaat die link dan volgens jou?
http://www.volkskrant.nl/(...)van-kindslaven.dhtmlquote:Op zondag 24 november 2013 14:50 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Waaruit bestaat die link dan volgens jou?
Weer hetzelfde gezeur.quote:Op zondag 24 november 2013 15:01 schreef LuciferRising het volgende:
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)van-kindslaven.dhtml
Hoe weet jij dit? Ken jij de geschiedenis van je voorouders? Er gingen vroeger wel meer dingen op een voor ons in deze tijd onmenselijke manier. Daar zijn ook jouw voorouders slachtoffer van geweest.quote:Op zondag 24 november 2013 14:45 schreef LuciferRising het volgende:
[..]
Onze voorouders zijn niet vernederd, geslagen en als slaaf behandeld.
Omdat een kleine groep, met een voor ingenomen mening en wereldbeeld, wil dat het veranderd moet de overgrote meerderheid daar in meegaan?quote:Op vrijdag 22 november 2013 18:37 schreef ruver1997 het volgende:
Naarmate de maatschappij zal veranderen zal het gezicht van kinderfeesten dat ook. Get over it. Een andere kleur van de ''piet'' is alleen maar een teken dat we het multiculturele component omarmen. Juist nu we dit zo hard nodig hebben. Dus geef die piet een ander kleurtje. Dan kan niemand zich tenminste meer beledigd voelen en laten we zien dat we bereid zijn om waar nodig nuances aan te brengen in onze eigen cultuur omwille van het welzijn van mensen met een andere afkomst!
Ik vind het erg generaliserend en zelfs een tikkeltje racistisch van je om zoiets te zeggen. Hiermee impliceer je dat dit wél geldt voor alle zwarte mensen. En ik neem aan dat je ook af weet van de enorme uitbuiting waar fabrieksarbeiders decennialang onder leden. Toch erg vergelijkbaar, helaas.quote:Op zondag 24 november 2013 14:45 schreef LuciferRising het volgende:
[..]
Onze voorouders zijn niet vernederd, geslagen en als slaaf behandeld.
Mwah, volgens mij is er sprake van twee andere opties: je begrijpt het, en je wilt aanpassingen doen. Je begrijpt het niet, en je behoudt het zo.quote:Op zondag 24 november 2013 15:28 schreef LuciferRising het volgende:
Deze discussie is naar mijn mening heel simpel, en kan gevoerd worden zonder daadwerkelijk te kijken naar of Zwarte Piet wel of niet een racistisch karikatuur is of niet; er zijn mensen (een heel hoop) die vinden dat een bepaald onderdeel van het Sinterklaasfeest kwetsend is, en ze willen graag dat er een kleine verandering in komt.
Op dat moment kun je twee dingen doen: of je kunt zeggen "ok, het maakt mij niet zoveel uit, dus als jullie het liever anders willen, prima"; of je kunt je middelvinger opsteken. Dat veel mensen voor de tweede keuze gaan toont aan hoe weinig respect men heeft voor de gevoelens van anderen.
Hoezo middelvinger? Ik denk eerder dat het een middelvinger is tegen alles wat blank is.quote:Op zondag 24 november 2013 15:28 schreef LuciferRising het volgende:
Deze discussie is naar mijn mening heel simpel, en kan gevoerd worden zonder daadwerkelijk te kijken naar of Zwarte Piet wel of niet een racistisch karikatuur is of niet; er zijn mensen (een heel hoop) die vinden dat een bepaald onderdeel van het Sinterklaasfeest kwetsend is, en ze willen graag dat er een kleine verandering in komt.
Op dat moment kun je twee dingen doen: of je kunt zeggen "ok, het maakt mij niet zoveel uit, dus als jullie het liever anders willen, prima"; of je kunt je middelvinger opsteken. Dat veel mensen voor de tweede keuze gaan toont aan hoe weinig respect men heeft voor de gevoelens van anderen.
Sterker nog, de Nederlanders hebben de meegebrachte slaven uit West-Afrika naar de Cariben hun eigen cultuur (het christendom) opgedrongen. Daarom zijn zoveel negroïden in die regio's nu christelijk, wat niet hun eigenlijke cultuur is.quote:Op zondag 24 november 2013 13:50 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Oh, en je denkt serieus dat de Nederlanders daar ook staan te zeiken en te janken om de feesten van de locals in Amerika/Afrika geheel aan hun eisen aangepast te krijgen?
Of laten ze de locals gewoon hun ding doen, zoals het hoort? Ik neig neig ernaar het laatste te geloven.
Dan ben je ietwat selectief aan het shoppen vind ik...quote:Op zondag 24 november 2013 15:34 schreef Ferdo het volgende:
Ik doelde uiteraard op de huidige Nederlanders...
En als je het gedrag van onze over-over-over-over-over-overgrootouders erbij gaat trekken ben je wel heel erg aan het zoeken.quote:Op zondag 24 november 2013 15:35 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dan ben je ietwat selectief aan het shoppen vind ik...
Mwah, er wordt juist enorm geshopt uit oude geschriften. Zwarte Piet moet en zal racistisch zijn.quote:Op zondag 24 november 2013 15:35 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dan ben je ietwat selectief aan het shoppen vind ik...
Ik reageer op de stelling dat Nederlanders zich overal aanpassen. Dat is dus niet zo. Er is niet gezegd dat de stelling zich enkel richtte op de periode 1980-2013 o.i.d.quote:Op zondag 24 november 2013 15:36 schreef Ferdo het volgende:
[..]
En als je het gedrag van onze over-over-over-over-over-overgrootouders erbij gaat trekken ben je wel heel erg aan het zoeken.
Nee, want dan was je argument natuurlijk weg. Desnoods rekken tot aan de pre-historie om gelijk te krijgen.quote:Op zondag 24 november 2013 15:38 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik reageer op de stelling dat Nederlanders zich overal aanpassen. Dat is dus niet zo. Er is niet gezegd dat de stelling zich enkel richtte op de periode 1980-2013 o.i.d.
Niemand dwingt met geweld de Nederlanders te laten geloven dat Zwarte Piet racistisch is. Of ZP daadwerkelijk racistisch is, weet ik niet. Het is toch juist mooi dat er hier nu een debat over is ontstaan, zonder dat er geweld wordt gebruikt?quote:Op zondag 24 november 2013 15:36 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Mwah, er wordt juist enorm geshopt uit oude geschriften. Zwarte Piet moet en zal racistisch zijn.
Is het niet meer dan normaal dat je een deel van je eigen cultuur en gebruiken mee neemt? Maar waar je wel hard aan voorbij rijdt is dat een NL'er in het buitenland zich gedragd als een cameleon en veel meer aanpassingsgericht is dan veel andere groepen in NL.quote:Op zondag 24 november 2013 15:38 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik reageer op de stelling dat Nederlanders zich overal aanpassen. Dat is dus niet zo. Er is niet gezegd dat de stelling zich enkel richtte op de periode 1980-2013 o.i.d.
Jij bent hier degene die achteraf de stelling tracht aan te passen.quote:Op zondag 24 november 2013 15:39 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Nee, want dan was je argument natuurlijk weg. Desnoods rekken tot aan de pre-historie om gelijk te krijgen.
Is dat zo? Als ik naar Zuid-Afrika kijk zie ik dat Nederlanders daar nog hun eigen taaltje hebben: het Afrikaans.quote:Op zondag 24 november 2013 15:40 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Is het niet meer dan normaal dat je een deel van je eigen cultuur en gebruiken mee neemt? Maar waar je wel hard aan voorbij rijdt is dat een NL'er in het buitenland zich gedragd als een cameleon en veel meer aanpassingsgericht is dan veel andere groepen in NL.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |