Ik heb vanmorgen wat meer in je blog zitten lezen, is dit ook wat jij daar omschrijft m.b.t. de getuigschriften en de spreuk die ieder kind aan het eind van het schooljaar meekrijgt?quote:Op zaterdag 7 december 2013 11:47 schreef vrijeschoolachtergrond het volgende:
Het individualiseren heeft zelfs een dubbel aspect: ieder kind ook individuele beurten, opdrachten; maar vooral ook de opdracht voor de leerkracht om ieder kind zo goed mogelijk te leren kennen om van daaruit die maatregelen te nemen die nodig zijn opdat dit kind zich zo harmonisch mogelijk kan ontplooien.
quote:Op zaterdag 7 december 2013 11:14 schreef miss_sly het volgende:
Is de mogelijkheid dat jij op een slechte (vrije basis)school hebt gezeten wel eens in je opgekomen?
Volgens is het juist jou probleem en niet van anderenquote:Op zaterdag 7 december 2013 10:59 schreef Ouder1 het volgende:
Ja, ik ben nogal fel en dat jullie dat vervelend vinden is jullie probleem. Ik heb gewoon een kutjeugd gehad en ben beschadigd voor het leven door de VS. En ik ben niet de enige. Alle mooie verhalen ten spijt is de praktijk binnen het VS (basis)onderwijs een stuk minder 'lieftallig' dan men voor wil doen.
quote:Op zaterdag 7 december 2013 13:11 schreef bitterend het volgende:
[..]
Volgens is het juist jou probleem en niet van anderenje kan niet je leven lang anderen de schuld geven van je jeugd. Ik heb het ook niet makkelijk gehad en ook tientallen anderen niet maar het is wat je ervan maakt op een latere leeftijd dat belangrijk is. Het feit dat jij erin ben blijven hangen is alleen voor jezelf vervelend, niet voor anderen.
Er zit ook een generatie tussen jou en jouw kinderen he, ik denk dat je scholen van toen en nu lastig kan vergelijken...quote:Op zaterdag 7 december 2013 10:59 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Toch blijven 'jullie' strikt volhouden dat de VS creatief is (bullshit), dat ze meer naar buiten gaan (complete onzin) en dat er veel meer individueel met het kind wordt omgegaan terwijl het tegendeel waar is. De VS is juist faliekant tegen individueel werken. Alles gaat klassikaal en mede daardoor kunnen die achterstanden ontstaan. Het klassikaal opdreunen van bijvoorbeeld de tafels terwijl er in de handen wordt geklapt zorgt er voor dat de groep de tafels kent; ieder individu wordt ondersteund door de groep maar wanneer ze het zelfstandig moeten doen bakken ze er niets van omdat die steun dan weg is.
Er wordt gewoon te vaak op verkeerde gronden voor de VS gekozen; op basis van creativiteit, het veel met en in de natuur bezig zijn en het individuele.
Als voorbeeld zal ik het vaak genoemde toneelspelen eens nemen. Ik heb op de hele VS 1 maal een toneelstuk gedaan. Mijn kinderen op het reguliere onderwijs deden al vanaf de kleuterklassen elk jaar 1 toneelstuk.
Ik heb een stuk terug quotes gegeven uit dit topic toen mijn visie op de redenen om voor de VS te kiezen als onzin werd neergezet. Vervolgens negeert die persoon dat volledig.
Officieel mochten wij ook geen snoep en frisdrank meenemen naar school. Wel.. iedereen deed dat toch en de vuilnisbak zat na de lunchpauze altijd vol met brood. Op de school van mijn kinderen echter werden ouders er op aan gesproken als er bijvoorbeeld marsen mee werden gegeven.
Ja, ik ben nogal fel en dat jullie dat vervelend vinden is jullie probleem. Ik heb gewoon een kutjeugd gehad en ben beschadigd voor het leven door de VS. En ik ben niet de enige. Alle mooie verhalen ten spijt is de praktijk binnen het VS (basis)onderwijs een stuk minder 'lieftallig' dan men voor wil doen.
Neem het pesten eens als losstaand gegeven. Je kunt zeggen dat dat aan de individuele VS of zelfs de leerkracht ligt. Toch gebeurde het op mijn school in alle klassen. Ook heb ik die verhalen ook gehoord over andere VS.quote:Op zaterdag 7 december 2013 11:47 schreef vrijeschoolachtergrond het volgende:
@ouder1
Ik vind het heel naar voor je dat je een slechte tijd hebt gehad.
Wat je opmerkt over het tafels leren: daarin heb je helemaal gelijk: dat gevaar van 'teveel de groep' is zeer aanwezig. Daarvoor waarschuwde Steiner ook al - ik heb daarover op mijn blog voorbeelden gegeven - en ik kan er voor elk vak genoeg voorbeelden van geven. Dat laatste is niet zaligmakend, maar 'de school' is in wezen toch erg abstract. Meester of juf zijn is mensenwerk en per definitie dus onderhevig aan tekortkomingen.
Ik vind het wel jammer dat je hier erg generaliseert. 'De vrijeschool is faliekant tegen individualiseren' is weer zo'n oneliner die helemaal niet klopt. Het individualiseren heeft zelfs een dubbel aspect: ieder kind ook individuele beurten, opdrachten; maar vooral ook de opdracht voor de leerkracht om ieder kind zo goed mogelijk te leren kennen om van daaruit die maatregelen te nemen die nodig zijn opdat dit kind zich zo harmonisch mogelijk kan ontplooien.
Excuus? Ik ver excuseer me niet, ik ben niet gek. Ik ben alleen niet blind zoals velen hier wel.quote:Op zaterdag 7 december 2013 13:39 schreef Clubsoda het volgende:
Nou, dat wilde ik net zeggen! Je verleden als excuus voor alles opvoeren is een zwaktebod.
iets als excuus gebruiken is niet hetzelfde als je verexcuseren hequote:Op zaterdag 7 december 2013 18:42 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Excuus? Ik ver excuseer me niet, ik ben niet gek. Ik ben alleen niet blind zoals velen hier wel.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.J'ai vu un escarbot ivre!-Komupolapana
Het zijn de kleine dingen die het doen <3
Ik heb op normale scholen gezeten en daar werd ook gepest, jij hebt alleen ervaring met de VS dus kan je wel oordelen over het verschil?quote:Op zaterdag 7 december 2013 18:41 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Neem het pesten eens als losstaand gegeven. Je kunt zeggen dat dat aan de individuele VS of zelfs de leerkracht ligt. Toch gebeurde het op mijn school in alle klassen. Ook heb ik die verhalen ook gehoord over andere VS.
Toen mijn dochter 8 jaar was zag ik een advertentie van een toneelclub in het plaatselijke snufferdje. Het leek me wel wat voor mijn zoon. Dus wij naar zo'n proefles. Bleek het een VS. Nu ja. Even kijken dan maar. Mijn zoon was de enige nieuwe en werd direct door de bestaande groep buitengesloten en zelfs gepest. De docente deed er niets aan en stimuleerde het zelfs. Zó herkenbaar!
Toen ik een jaar of 25 was heb ik mijn moeder (heftig antroposofe) er eens naar gevraagd en zij vertelde mij zonder blikken of blozen dat volgens de leer van Rudolf Steiner je je niet mocht mengen in groepsprocessen, laat staan daarin ingrijpen.
tunnelvisie is inderdaad niet blind...quote:Op zaterdag 7 december 2013 18:42 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Excuus? Ik ver excuseer me niet, ik ben niet gek. Ik ben alleen niet blind zoals velen hier wel.
Dank, dat scheelt mij weer typenquote:Op zaterdag 7 december 2013 18:47 schreef tombolafan het volgende:
[..]
iets als excuus gebruiken is niet hetzelfde als je verexcuseren he
Je geeft kennelijk je VS-verleden de schuld van je heden, dat is iets als een excuus gebruiken
quote:Op zaterdag 7 december 2013 19:06 schreef Sjeen het volgende:
[..]
tunnelvisie is inderdaad niet blind...
Hier wilde ik nog op reageren. Steiner gaf zelf aan dat men zich moet richten op de hele levensloop. Dat het niet alleen om 'dit' moment draait en om begrip nu. Als men zo'n spreuk leert, het aanneemt, maar het nog niet begrijpt schiet dat wat hem betreft niet z'n doel voorbij, omdat iemand er later in het leven iets aan heeft/ kan hebben.quote:Op woensdag 20 november 2013 11:14 schreef Gulara het volgende:
Ook de spreuken die ze 's ochtends moesten zeggen.En toen ik de kinderen om uitleg vroeg konden ze er zelf ook niks zinnigs over zeggen.
Dat gaat dan een beetje z'n doel voorbij lijkt me.
Ja dat ben ik met je eens. Maar het ging niet eens om de inhoud van de afzonderlijke spreuken. Ze leken het zelf niet heel duidelijk te hebben waarom ze überhaupt die spreuken uitspraken elke ochtend. En zo werden meer dingen afgedaan als "omdat wij het zo doen op de vrije school".quote:Op zondag 8 december 2013 06:26 schreef Soempie het volgende:
[..]
Hier wilde ik nog op reageren. Steiner gaf zelf aan dat men zich moet richten op de hele levensloop. Dat het niet alleen om 'dit' moment draait en om begrip nu. Als men zo'n spreuk leert, het aanneemt, maar het nog niet begrijpt schiet dat wat hem betreft niet z'n doel voorbij, omdat iemand er later in het leven iets aan heeft/ kan hebben.
Nee, nee, nee.. Er wordt nu net gezegd dat de VS geen invloed heeft op de rest van je levenquote:Op zondag 8 december 2013 06:26 schreef Soempie het volgende:
omdat iemand er later in het leven iets aan heeft/ kan hebben.
Mwah. Ik heb twee zonen die niet op de VS hebben gezeten. Op reguliere scholen wordt pesten als iets negatiefs gezien dat moet worden uitgebannen. Daar zijn pestprotocollen voor. Op de school van mijn zoons werden kinderen zelfs getraind als mediator om in te grijpen bij kleine pesterijtjes.quote:Op zaterdag 7 december 2013 18:49 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Ik heb op normale scholen gezeten en daar werd ook gepest, jij hebt alleen ervaring met de VS dus kan je wel oordelen over het verschil?
waar dan?quote:Op zondag 8 december 2013 10:09 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Nee, nee, nee.. Er wordt nu net gezegd dat de VS geen invloed heeft op de rest van je leven
het moet worden uitgebannen als het opgemerkt wordt en wellicht is dat tegenwoordig eerder dan toen? Nogmaals, scholen toen en nu zijn imho niet te vergelijken, op een reguliere school was jij misschien ook wel gepest en was er toen ook niets aan gedaan. En nu hebben vrije scholen misschien ook wel pestprotocollenquote:Op zondag 8 december 2013 10:13 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Mwah. Ik heb twee zonen die niet op de VS hebben gezeten. Op reguliere scholen wordt pesten als iets negatiefs gezien dat moet worden uitgebannen. Daar zijn pestprotocollen voor. Op de school van mijn zoons werden kinderen zelfs getraind als mediator om in te grijpen bij kleine pesterijtjes.
Op de VS wordt pesten gezien als een normaal en dus gewenst groepsproces. Een onderdeel van de ontwikkeling.
Hou nou eens op met dat generaliseren.quote:Op zondag 8 december 2013 10:13 schreef Ouder1 het volgende:
Op de VS wordt pesten gezien als een normaal en dus gewenst groepsproces. Een onderdeel van de ontwikkeling.
Ehm, pesten is toch ook een normaal groepsproces? (Hoewel ongewenst) En de insteek om kinderen zelf te leren handelen vind ik ook sterk. Aan de uitvoering en begeleiding schort het misschien, maar de theorie is m.i. goed.quote:Op zondag 8 december 2013 10:13 schreef Ouder1 het volgende:
Op de VS wordt pesten gezien als een normaal en dus gewenst groepsproces. Een onderdeel van de ontwikkeling.
ja ik vind er ergens ook wel iets in zittenquote:Op zondag 8 december 2013 10:20 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Ehm, pesten is toch ook een normaal groepsproces? (Hoewel ongewenst) En de insteek om kinderen zelf te leren handelen vind ik ook sterk. Aan de uitvoering en begeleiding schort het misschien, maar de theorie is m.i. goed.
Het meisje wat echt het pispaaltje was in mijn klas kreeg een persoonlijk gedicht mee van onze docent dat bijna letterlijk zei dat ze een enorme trut was.. Mocht ze elke dag opzeggen. Het kwam er op neer dat ze volgens dat gedicht onderontwikkeld en een beetje achterlijk was en dat 'geen van de andere dieren' met haar om zouden moeten gaan.quote:Op zondag 8 december 2013 10:20 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Ehm, pesten is toch ook een normaal groepsproces? (Hoewel ongewenst) En de insteek om kinderen zelf te leren handelen vind ik ook sterk. Aan de uitvoering en begeleiding schort het misschien, maar de theorie is m.i. goed.
Ik heb het over de achterliggende gedachte, niet over de schijnbaar trieste praktijk waar jij zat...quote:Op zondag 8 december 2013 10:25 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Het meisje wat echt het pispaaltje was in mijn klas kreeg een persoonlijk gedicht mee van onze docent dat bijna letterlijk zei dat ze een enorme trut was.. Mocht ze elke dag opzeggen. Het kwam er op neer dat ze volgens dat gedicht onderontwikkeld en een beetje achterlijk was en dat 'geen van de andere dieren' met haar om zouden moeten gaan.
Zij heeft zelfmoord gepleegd. Dat is bij mij het moment geweest dat ik (als kind al) ben geknakt en me met hand en tand tegen die leerkracht en de school heb verzet. 2 jaar later hebben mijn ouders me maar van die school gehaald.
Dus nee.. Ik was zelf niet het pispaaltje maar de buitenstaander.
De achterliggende gedachte heb ik al een paar maal verwoord; Pesten is een onderdeel van het groepsproces en de natuurlijke ontwikkeling, Een leerkracht hoort daar dus niet in in te grijpen. Deze docent en zijn voorganger (wij hebben er twee gehad omdat de eerste ging trouwen en stopte et werken) leken het zelfs te stimuleren. Van steun of hulp naar dat meisje was geen sprake. En het ging ver. Ze noemden haar 'heks', trokken aan haar haren tijdens de les. In de pauze stonden ze als een groep om haar heen en dan naar haar trappen en slaan. Dagelijks. Na schooltijd werd ze achterna gelopen, geschopt en geslagen. De leerkrachten stonden erbij en keken er naar. Ik en mijn vriendin waren de enigen die zich afzijdig hielden en bij voorkeur ons terugtrokken op een afgelegen plek op het schoolplein.quote:Op zondag 8 december 2013 10:27 schreef _Ophelia_ het volgende:
[..]
Ik heb het over de achterliggende gedachte, niet over de schijnbaar trieste praktijk waar jij zat...
Website vrije school Kennemerland:quote:Op zondag 8 december 2013 10:32 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
De achterliggende gedachte heb ik al een paar maal verwoord; Pesten is een onderdeel van het groepsproces en de natuurlijke ontwikkeling, Een leerkracht hoort daar dus niet in in te grijpen. Deze docent en zijn voorganger (wij hebben er twee gehad omdat de eerste ging trouwen en stopte et werken) leken het zelfs te stimuleren. Van steun of hulp naar dat meisje was geen sprake. En het ging ver. Ze noemden haar 'heks', trokken aan haar haren tijdens de les. In de pauze stonden ze als een groep om haar heen en dan naar haar trappen en slaan. Dagelijks. Na schooltijd werd ze achterna gelopen, geschopt en geslagen. De leerkrachten stonden erbij en keken er naar. Ik en mijn vriendin waren de enigen die zich afzijdig hielden en bij voorkeur ons terugtrokken op een afgelegen plek op het schoolplein.
Twee vragen, ik krijg toch geen antwoord maar ik vraag het toch:quote:Op zondag 8 december 2013 10:13 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Mwah. Ik heb twee zonen die niet op de VS hebben gezeten. Op reguliere scholen wordt pesten als iets negatiefs gezien dat moet worden uitgebannen. Daar zijn pestprotocollen voor. Op de school van mijn zoons werden kinderen zelfs getraind als mediator om in te grijpen bij kleine pesterijtjes.
Op de VS wordt pesten gezien als een normaal en dus gewenst groepsproces. Een onderdeel van de ontwikkeling.
ik vind het een heel sneu verhaal hoor, maar heb jij wel eens goed gekeken naar bv de kanjertraining van de huidige lagere scholen? doen ze hier op de openbare ook aan. het vergelijkt de gepestte kinderen met bange konijntjes en koppelt dat aan negatieviteit. want de andere dieren spelen niet graag met bange konijntjes (idem trouwens mbt het lachaapje, maar terzijde)quote:Op zondag 8 december 2013 10:25 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Het meisje wat echt het pispaaltje was in mijn klas kreeg een persoonlijk gedicht mee van onze docent dat bijna letterlijk zei dat ze een enorme trut was.. Mocht ze elke dag opzeggen. Het kwam er op neer dat ze volgens dat gedicht onderontwikkeld en een beetje achterlijk was en dat 'geen van de andere dieren' met haar om zouden moeten gaan.
Zij heeft zelfmoord gepleegd. Dat is bij mij het moment geweest dat ik (als kind al) ben geknakt en me met hand en tand tegen die leerkracht en de school heb verzet. 2 jaar later hebben mijn ouders me maar van die school gehaald.
Dus nee.. Ik was zelf niet het pispaaltje maar de buitenstaander.
Zoals de waard is...quote:Op zondag 8 december 2013 10:45 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Twee vragen, ik krijg toch geen antwoord maar ik vraag het toch:
De VS hebben van de overheid een behoorlijke tik op de vingers gehad en hebben daardoor een aantal zaken behoorlijk moeten omturnen; dus ja, er zijn wezenlijke veranderingen tussen nu en in mijn tijd. De basisgedachte blijft echter hetzelfde waardoor veel leerkrachten wel de veranderingen op papier en eventueel deels in de praktijk hebben doorgevoerd maar daar zelf niet met hart en ziel achterstaan. De pestprotocollen zijn daar een voorbeeld van. Het vastleggen van een onderwijsplan net zo.quote:Komt het in je op dat er een hele generatie zit tussen jou en je zonen en dat het wel een zo zou kunnen zijn dat tijd en voorschrijdend inzicht ook een rol zouden kunnen spelen?
Aangezien het mij interesseert (en dan niet als aanbidder) lees ik eigenlijk alles wat over de VS voorbij komt; zowel positief als negatief. De verhalen van ouders en leerlingen zijn nog steeds schrijnend. De uitkomsten van onderzoeken zijn nog steeds negatief over de VS basisscholen. Zelf schrok ik vooral van de uitkomsten van het onderzoek waarbij voormalig leerlingen gevolgd waren. Achterstanden bij de overstap naar regulier vervolgonderwijs waren mij bekend. Maar een hogere schooluitval in zowel het reguliere vervolg als het beroepsonderwijs was voor mij een verrassing. Dat werkeloosheid onder voormalige VS leerlingen hoger ligt ook. Ik ben er dan ook niet uit waar dat dan door komt, want dat vermeld het onderzoek niet. Inschattend kom ik dan niet verder dan een gebrek aan aansluiting bij de normale (niet-antroposofische) maatschappij waardoor zij minder goed functioneren??quote:En tweede: denk je eerlijk en oprecht álle vrije scholen in heel Nederland EXACT hetzelfde zijn als de school waar jij op zat?
Ik zou erg graag linkjes van bronnen zien voor alles wat je hier beweert.quote:Op zondag 8 december 2013 10:57 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Zoals de waard is...
[..]
De VS hebben van de overheid een behoorlijke tik op de vingers gehad en hebben daardoor een aantal zaken behoorlijk moeten omturnen; dus ja, er zijn wezenlijke veranderingen tussen nu en in mijn tijd. De basisgedachte blijft echter hetzelfde waardoor veel leerkrachten wel de veranderingen op papier en eventueel deels in de praktijk hebben doorgevoerd maar daar zelf niet met hart en ziel achterstaan. De pestprotocollen zijn daar een voorbeeld van. Het vastleggen van een onderwijsplan net zo.
[..]
Aangezien het mij interesseert (en dan niet als aanbidder) lees ik eigenlijk alles wat over de VS voorbij komt; zowel positief als negatief. De verhalen van ouders en leerlingen zijn nog steeds schrijnend. De uitkomsten van onderzoeken zijn nog steeds negatief over de VS basisscholen. Zelf schrok ik vooral van de uitkomsten van het onderzoek waarbij voormalig leerlingen gevolgd waren. Achterstanden bij de overstap naar regulier vervolgonderwijs waren mij bekend. Maar een hogere schooluitval in zowel het reguliere vervolg als het beroepsonderwijs was voor mij een verrassing. Dat werkeloosheid onder voormalige VS leerlingen hoger ligt ook. Ik ben er dan ook niet uit waar dat dan door komt, want dat vermeld het onderzoek niet. Inschattend kom ik dan niet verder dan een gebrek aan aansluiting bij de normale (niet-antroposofische) maatschappij waardoor zij minder goed functioneren??
Google is your best friend.quote:Op zondag 8 december 2013 11:18 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik zou erg graag linkjes van bronnen zien voor alles wat je hier beweert.
Nee, jij komt met beweringen, die moet je ook kunnen staven.quote:
quote:Belangrijke verschillen tussen beide schooltypen zijn te vinden op cognitief niveau. Na drie jaar voortgezet onderwijs scoren Vrije scholen lager op Nederlands en wiskunde. Voor wiskunde geldt dat Vrije schoolleerlingen vaak al binnenkomen op het voortgezet onderwijs met fors lagere scores. De achterstand die ze hebben opgelopen op het (Vrije school) basisonderwijs halen ze in het voortgezet onderwijs niet meer in.
http://vorige.nrc.nl/them(...)p/article1836499.ecequote:Leerlingen op Vrije scholen komen relatief vaak uit gezinnen met een hogere sociaaleconomische achtergrond. ‘Op basis daarvan wordt vaak aangenomen dat ze uit taalrijke gezinnen komen en dus een voorsprong hebben op dit gebied’, aldus Steenbergen. ‘Dit blijkt niet het geval te zijn. Ze scoren nagenoeg gelijk op verbale intelligentie en zelfs significant lager als het gaat om symbolische intelligentie.
quote:Zowel leerlingen die voortijdig het
onderwijs hebben verlaten (de thuiszitters) als de leerlingen die afkomstig zijn uit
14
Vrije scholen (het overgrote deel behaalt geen diploma), hebben een zeer zwakke
positie op de arbeidsmarkt en zijn vaker werkloos (Herweijer 2008, 81). Wanneer ze wel
werken hebben ze doorgaans een lager salaris en vaker een tijdelijke aanstelling
Lees even de bovenste twee quotes; die gaan over de basis VS.quote:Op zondag 8 december 2013 11:57 schreef Clubsoda het volgende:
Dat proefschrift gaat over het voortgezet onderwijs? Is zoiets ook onderzocht voor basisscholen?
Helen Parkhurst en Maria Montessori leven overigens ook niet meer.quote:Op zondag 8 december 2013 12:13 schreef Ouder1 het volgende:
Christelijke scholen baseren hun manier van omgaan met de leerlingen op de bijbel. De lesstof is echter regulier en gaat met de tijd mee.
Daltononderwijs, Montessori e.d. baseert hun lesmethoden op hun ideeën. De lesstof is echter regulier en gaat met de tijd mee.
Vrije Scholen baseren hun manier van omgaan met de leerlingen, hun lesmethoden EN hun lesstof op de ideeën van Rudolf Steiner. Die man is dood en zijn ideeën gaan derhalve niet meer met de tijd mee.
de mensen die de bijbel schreven ook nietquote:Op zondag 8 december 2013 12:26 schreef Gulara het volgende:
[..]
Helen Parkhurst en Maria Montessori leven overigens ook niet meer.
Last time I checked waren Christus en Maria Montessori ook niet meer in het land der levenden... Dus het verschil tussen het wel of niet ok zijn van het aanhangen van ideeën van een overleden persoon zit in het al dan niet "regulier" zijn van onderwijs? Je weet dat het vrijeschoolonderwijs in het reguliere onderwijsbestel is opgenomen?quote:Op zondag 8 december 2013 12:13 schreef Ouder1 het volgende:
Christelijke scholen baseren hun manier van omgaan met de leerlingen op de bijbel. De lesstof is echter regulier en gaat met de tijd mee.
Daltononderwijs, Montessori e.d. baseert hun lesmethoden op hun ideeën. De lesstof is echter regulier en gaat met de tijd mee.
Vrije Scholen baseren hun manier van omgaan met de leerlingen, hun lesmethoden EN hun lesstof op de ideeën van Rudolf Steiner. Die man is dood en zijn ideeën gaan derhalve niet meer met de tijd mee.
quote:Op zondag 8 december 2013 12:47 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Last time I checked waren Christus en Maria Montessori ook niet meer in het land der levenden... Dus het verschil tussen het wel of niet ok zijn van het aanhangen van ideeën van een overleden persoon zit in het al dan niet "regulier" zijn van onderwijs? Je weet dat het vrijeschoolonderwijs in het reguliere onderwijsbestel is opgenomen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |