Beetje ironisch dat ik deze vraag probeer te beantwoorden, want zoals je ziet heb ik onder jouw post zelf ook een vraag over mijn Cv etc. gesteld.quote:Op zondag 4 mei 2014 20:55 schreef GlueStick het volgende:
Ja, ik heb het dan over ná mijn WO opleiding. Maak ik hierdoor minder kans? Ben ik hierdoor een 'no-go' ?
Big4 als in KPMG, Pwc etc? Verkeerde topic, maar voor die bedrijven lijkt die mij voldoende. Ik zou bij die bedrijven wil ik nog niet dood gevonden worden.quote:Op zondag 4 mei 2014 20:38 schreef huntdani het volgende:
Even ook een vraagje over mijn eigen CV.
Ik ben nu bijna tweedejaars Bedrijfskunde en heb al een jaar commissie achter de rug. Tegelijkertijd heb ik ook een tamelijk relevante bijbaan (inkoper bij een webshop). Volgend jaar ga ik ook nog twee commissies doen en in het derde jaar ook nog. In semester 3.2 ga ik waarschijnlijk een half jaar naar de VS. In mijn master zou ik dan nog een scriptiestage oid willen doen. Tussen alles door wil ik misschien nog wat random cursussen doen, zoals bijvoorbeeld financial controller.
Nu is mijn vraag, zou deze Cv goed genoeg zijn om binnen te komen bij één van de big 4? Zo nee, wat zou ik er nog meer bij kunnen doen?
Ps. Mijn studieresultaten zijn vrij bovengemiddeld, maar springen niet uit de pan.
Verklaar je nader!quote:Op zondag 4 mei 2014 21:37 schreef miro86 het volgende:
[..]
Big4 als in KPMG, Pwc etc? Verkeerde topic, maar voor die bedrijven lijkt die mij voldoende. Ik zou bij die bedrijven wil ik nog niet dood gevonden worden.
Je maakt er in ieder geval een stuk minder kans mee, als we het hebben over investment banks. Voor jou 10 anderen die dus een smetloos CV hebben.quote:Op zondag 4 mei 2014 19:25 schreef GlueStick het volgende:
Hallo,
Ik zit al een lange tijd op Fok zonder een account en heb speciaal een account aangemaakt om een vraag te kunnen stellen. Momenteel zit ik in 6 VWO en ben van plan om volgend jaar bedrijfskunde te gaan studeren. Op dit moment ben ik erg geïnteresseerd in banking, maar misschien ga ik tijdens mijn opleiding ook weer iets anders leuk vinden. Mijn cijfers zijn op dit moment in orde, namelijk gemiddeld een 7 (Niet onwijs hoog, maar ook niet laag neem ik aan?). En dit kan hoger met de examens over een week. Echter ben ik wel in de 4e klas gedoubleerd (Oftewel blijven zitten). Op het begin vond ik het natuurlijk erg jammer, maar daarna begon ik het niet meer erg te vinden omdat 'het maar een jaartje was'. Maar nu begin ik wel steeds meer te twijfelen: Maak ik hierdoor minder kans bij banken?
Ik heb begrepen dat mensen met een Havo/HBO achtergrond weinig kans maken bij banken. Of dit ook geldt voor VWO-ers die zijn blijven zitten heb ik geen antwoord op kunnen vinden. Heeft iemand hier een idee?
Alvast bedankt!
Nee. Nee. Nee. En nogmaals nee. Je antwoord zou voldoende zijn voor een traineeship bij een Nederlandse bank. Als je dit reeks doorleest zul je zien dat de opleiding (Bedrijfskunde is 9 van de 10 keer een nee) en de cijfers van extreem groot belang zijn. Nevenactiviteiten (die wel nuttig zijn) zijn eigenlijk ook een vereiste.quote:Op zondag 4 mei 2014 21:09 schreef huntdani het volgende:
[..]
Beetje ironisch dat ik deze vraag probeer te beantwoorden, want zoals je ziet heb ik onder jouw post zelf ook een vraag over mijn Cv etc. gesteld.
Om je vraag te beantwoorden, zover ik weet zullen ze never naar middelbare school kijken. Ik ben zelf van mening dat zo'n beetje iedereen VWO kan doen. Als je maar geen studievertraging op WO krijgt, of je moet daarin al echt een bestuursjaar doen of zo.
Zover ik weet zijn zelfs de cijfers op WO niet erg belangrijk, het staat alleen wel leuk. Een Honours programma ofzo staat dan wel heel goed.
Misschien wat je uit mijn vraag hierboven kunt opmaken is het belangrijkst dat je voldoende (relevante) nevenactiviteiten doet naast je studie. Alleen je studie afmaken is láng niet genoeg. Buitenland bijvoorbeeld doet het erg goed.
Ik vraag me zelf alleen dan af hoeveel nevenactiviteiten voldoende zijn.
In ieder geval hoef je je echt geen zorgen te maken dat je gedoubleerd hebt op 4 VWO. Dat is 6 jaar later totaal niet meer relevant.
Je moet hier zijn: Werken bij de Big 4 Dit topic gaat over Investment Banking, waar Goldman, JPM en hun vriendjes de gevraagde werkgevers zijn. Al bieden de Big4 enige vergelijkbare diensten, staan ze in aanzien nog ver onder de plaatselijke spelers als ABN en ING.quote:Op zondag 4 mei 2014 21:41 schreef huntdani het volgende:
[..]
Verklaar je nader!
En by the way, welke topic moet ik dan zijn?
Is je goed recht! Mij lijkt het als ik er zo over nadenk wel echt kicken. Diversiteit aan klanten en ruime doorgroeimogelijkheden als je knetter hard werkt (wat ik van plan ben). Of zeg ik nu iets verkeerd?quote:Op zondag 4 mei 2014 21:51 schreef miro86 het volgende:
Op een bepaald punt was mijn CV vergelijkbaar met de jouwe en werd ik steeds gevraagd om op een kennismakingsgesprek te komen met die lui op bedrijvendagen. Een paar keer toch gesproken met E&Y, maar dat was echt niets voor me - het boeide me voor geen meter.
Ik bedoel als je zelf hard(er) werkt ten opzicht van anderen heb je betere kans om te promotenquote:Op zondag 4 mei 2014 21:55 schreef miro86 het volgende:
Die diversiteit heb je ook bij Investment Banks of echte consultancies (Big3 - MBB).
Hard werken, nee, niet echt. Niet vergeleken met IB of zelfs met MBB consultancies.
Dit heb je ook bijna overal, behalve bij de ambtenarij misschien.quote:Op zondag 4 mei 2014 22:57 schreef huntdani het volgende:
[..]
Ik bedoel als je zelf hard(er) werkt ten opzicht van anderen heb je betere kans om te promoten
Uit verhalen van kennissen kan ik vertellen dat je met een bedrijfskunde + MSc. Finance (onder de voorwaarde dat je goede cijfers hebt e.g. top 5% en goede nevenactiviteiten) altijd wel een redelijke kans hebt om binnen te komen. Probleem is alleen dat er elk jaar een groot deel van dit soort studenten afstudeerd en zich aanmeldt voor de I-Banks in London (of Amsterdam). Het is voor dit soort studenten cruciaal om zich te onderscheiden. Dit kan bijvoorbeeld door echt relevante stages te doen (een stage bij een corporate finance afdeling bij een Big 4 is ook prima hoor als alleen stage, full-time is een ander verhaal) of een tweede studie (lees: econometrie). Hoor steeds vaker dat de combo bedrijfskunde/economie + econometrie een HELE sterke combo is om bij de I-banks binnen te komen.quote:Nee. Nee. Nee. En nogmaals nee. Je antwoord zou voldoende zijn voor een traineeship bij een Nederlandse bank. Als je dit reeks doorleest zul je zien dat de opleiding (Bedrijfskunde is 9 van de 10 keer een nee) en de cijfers van extreem groot belang zijn. Nevenactiviteiten (die wel nuttig zijn) zijn eigenlijk ook een vereiste.
Het is al moeilijk voor VWO/WO mensen om binnen te komen. HBO is echt zero chance.quote:Hallo,
Ik zit al een lange tijd op Fok zonder een account en heb speciaal een account aangemaakt om een vraag te kunnen stellen. Momenteel zit ik in 6 VWO en ben van plan om volgend jaar bedrijfskunde te gaan studeren. Op dit moment ben ik erg geïnteresseerd in banking, maar misschien ga ik tijdens mijn opleiding ook weer iets anders leuk vinden. Mijn cijfers zijn op dit moment in orde, namelijk gemiddeld een 7 (Niet onwijs hoog, maar ook niet laag neem ik aan?). En dit kan hoger met de examens over een week. Echter ben ik wel in de 4e klas gedoubleerd (Oftewel blijven zitten). Op het begin vond ik het natuurlijk erg jammer, maar daarna begon ik het niet meer erg te vinden omdat 'het maar een jaartje was'. Maar nu begin ik wel steeds meer te twijfelen: Maak ik hierdoor minder kans bij banken?
Ik heb begrepen dat mensen met een Havo/HBO achtergrond weinig kans maken bij banken. Of dit ook geldt voor VWO-ers die zijn blijven zitten heb ik geen antwoord op kunnen vinden. Heeft iemand hier een idee?
Alvast bedankt!
Ik kan er wel even naar kijken en wat feedback geven.quote:Op donderdag 29 mei 2014 17:39 schreef Cryden het volgende:
Ik ben momenteel bezig met mijn cover letter en CV voor de aankomende LBT. Zou iemand met ervaring in de IB wellicht even naar willen kijken?
Zijn er dit jaar nog meer mensen hier die zich opgeven voor de LBT?
Je hebt dm.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 20:23 schreef Logros het volgende:
[..]
Ik kan er wel even naar kijken en wat feedback geven.
Als het goed is, is het bestuur gewoon aanwezig in hun kamer tijdens de KEIweek, misschien dat je er dan langs kan gaan voor vragen.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 10:37 schreef ibri het volgende:
Ik begin volgend academisch jaar aan de opleiding econometrie in Groningen. Ik weet dat je bij deze opleiding niet heel veel van de financiële markt en dergelijke leert, maar wel veel wiskundige vaardigheden leert. Nu vroeg ik me af wat ik kan leren bij bijv. de studievereniging risk, ze organiseren beleggingsactiviteiten en andere interessante activiteiten. Iemand meer informatie/ervaringen over deze studievereniging? Alvast bedankt.
Lokquote.quote:
Ik lees vaak dat het 80-100 uur is in Londen.quote:Op zondag 3 augustus 2014 15:51 schreef netchip het volgende:
[..]
Lokquote.
Zijn al die verhalen van 70 uur per week werken, nauwelijks vrije tijd hebben, etc, waar? Meeste quants beweren dat, hoe houden ze dat ooit vol?
Enlighten me, please.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |