abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 08:41:07 #1
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133310686
39 ! BINGO !

Achtergrondinformatie

De Zwarte Piet FAQ van het Meertens instituut
http://www.meertens.knaw.(...)4371-faq-zwarte-piet

Een bloemlezing van "Piet is racismeroepers" van de afgelopen decennia:
http://www.dbnl.org/tekst(...)02cult01_01_0011.php

Topic van de dag

'Kind thuishouden als Sinterklaas komt'
Sinterklaas extra beveiligd om zeurpieten
'Ook groene Piet is racisme!'


Overige hoofdpunten uit het Sinterklaasjournaal

quote:
VN onderzoekt Zwarte Piet
Het Nederlandse Sinterklaasfeest is momenteel onderwerp van een onderzoek van de Verenigde Naties. Een mensenrechtencommissie probeert uit te zoeken of Zwarte Piet een 'racistisch stereotype' is. Dat schrijft NRC.

Het onderzoek werd gestart nadat vier mensenrechtenrapporteurs van de VN informatie hadden ontvangen over Zwarte Piet. Volgens die informatie is Zwarte Piet 'in de kern racistisch'. De rapporteurs stuurden als reactie op de informatie begin dit jaar een brief aan Nederland waarin gesteld dat het Sinterklaasfeest niet opgenomen kan worden op de UNESCO-lijst voor immaterieel erfgoed zolang ‘betrokken gemeenschappen’ er hun goedkeuring niet aan hebben gegeven.

Die 'betrokken gemeenschappen' zijn groepen als Zwarte Piet is Racisme en de Surinaamse commissie voor herstelbetalingen. Die laatste groep eist geld van Nederland vanwege het slavernijverleden. De VN zal deze 'betrokken groepen' horen over de kwestie Zwarte Piet. De verwachting is dat deze groepen sterk afwijzend tegenover Zwarte Piet staan en mogelijk zelfs een financiële genoegdoening zullen eisen wegens geleden immateriële schade.

De discussie over Zwarte Piet is sinds enige jaren een jaarlijks terugkerend ritueel geworden, maar dit jaar woedt de discussie feller dan ooit. Gisteren lieten Sinterklaasorganisaties al weten zich in januari te gaan beraden op het toekomstige uiterlijk van Zwarte Piet. Dat leidde tot een paar positieve reacties, maar ook tot verbijstering en zelfs woede.
quote:
Dit jaar kan wel eens het laatste jaar zijn waarin Sinterklaas wordt gevierd. De Verenigde Naties willen namelijk niet alleen Zwarte Piet verbieden, maar het volledige Sinterklaasfeest.

Professor Verene Shepherd van de VN doet namelijk onderzoek naar ons Snieklaasfeest. Als hoofd van deze onderzoekscommissie bezoekt zij dit jaar ons land om het feest mee te maken. Als het aan haar ligt, zal het echter de laatste keer zijn dat de goedheiligman zijn verjaardag viert.

Het VN-onderzoek is nog lang niet afgerond, maar toch wil Shepherd al haar conclusies trekken. "De werkgroep kan niet begrijpen waarom Nederlanders niet inzien dat dit een terugkeer naar de slavernij is en dat in de 21ste eeuw dit feest moet stoppen", aldus de professor.

Niemand minder dan Mark Rutte zal het feest een halt moeten toeroepen. "De premier heeft de macht om dit te veranderen en om zijn invloed uit te oefenen op de groep die deze gewoonte in stand houdt."
VN wil Sintfeest volledig verbieden

quote:
VN-onderzoeker wil af van de Sint

Het hoofd van de werkgroep van de VN die onderzoek doet naar Zwarte Piet, vindt dat het Sinterklaasfeest in Nederland moet worden afgeschaft. In een interview met het programma EenVandaag zegt Verene Shepherd dat ze het een terugkeer vindt naar de slavernij.

Shepherd komt uit Jamaica. "Als ik, als zwart persoon, in Nederland zou wonen, zou ik me er tegen verzetten", aldus Shepherd. Ze vindt het beledigend. "Wij gaan toch ook niet de straat op en zeggen; dit is hoe alle blanke mensen eruit zien."

Oproep aan Rutte
Ze roept premier Rutte in het interview op om een einde te maken aan het Sinterklaasfeest. "De premier kan invloed uitoefenen op de groeperingen die de gewoonte in stand houden", aldus Shepherd. Wat haar betreft houden we het in Nederland bij de kerstman. "Waarom moeten er twee Santa Clauses zijn. Wat is er mis met één Santa Claus."

In het kader van het onderzoek bezoekt de werkgroep binnenkort Nederland om het Sinterklaasfeest mee te maken. Shepherd benadrukt dat het om haar persoonlijke mening gaat en dat ze nader onderzoek zal doen.
quote:
Kamer mengt zich in debat Sint

Een Kamerdelegatie die op bezoek is bij de Verenigde Naties in New York, wil een gesprek met de Jamaicaanse VN-functionaris Verene Shepherd, die gezegd heeft Nederland afmoet van het Sinterklaasfeest. In een interview met EenVandaag zegt ze dat ze het feest beschouwt als een terugkeer naar de tijden van de slavernij.

Shepherd is het hoofd van de VN-werkgroep die onderzoek doet naar de Nederlandse traditie. Zij zegt dat ze op persoonlijke titel spreekt, nog voor de werkgroep aan het werk is gegaan.

Opheldering
Het CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg, die deel uitmaakt van de Kamerdelegatie, zei in het Radio 1 Journaal dat ze geschrokken is van de uitspraak en dat ze die ook "een beetje bizar" vindt.

Van Toorenburg vindt dat Shepherd als voorzitter van de werkgroep niet met zulke uitspraken vooruit mag lopen op het werk van haar commissie. Het afschaffen van het Sinterklaasfeest vindt ze een onzinnige opmerking.

Overigens is het onduidelijk of Shepherd op dit moment in New York is, en of de Kamerdelegatie haar te spreken krijgt.

Oproep
Shepherd doet in het interview een oproep aan premier Rutte om een eind te maken aan het Sinterklaasfeest. Wat haar betreft houdt Nederland het bij de kerstman.

Nog voor de huidige discussie over Sinterklaas en Zwarte Piet losbarstte, schreef 'Hoofdpiet' Erik van Muiswinkel in een opiniërend stuk over het Sinterklaasfeest "dat het wel vaststaat dat zwarte piet een vrolijk relikwie is uit racistische tijden".

Voor Van Muiswinkel is het afschaffen van het Sinterklaasfeest of van Zwarte Piet geen optie, maar wat hem betreft mag Piet wat minder zwart en wat minder knecht worden.
quote:
Nederland hoeft absoluut niet te vrezen voor een serieus signaal van de Verenigde Naties tegen het sinterklaasfeest. Dat zegt Marc Jacobs, de Belgische vertegenwoordiger van Unesco.

Volgens hem bekleedt Verene Shepherd, die namens de VN kritiek uitte op Sinterklaas, geen enkele serieuze positie bij de VN. 'Ze is slechts een consultant die de naam van de VN misbruikt om een eigen agenda in de media te brengen,' aldus Jacobs.

Consultants
'Alle heisa die de Jamaicaanse Shepherd heeft veroorzaakt met haar brief is niet meer dan een slechte zet in een spel van pressiegroepen in Nederland', zegt de Belg. 'De vier ondertekenaars van die brief behoren helemaal niet tot de bevoegde organen van Unesco, maar gebruikten papier met het briefhoofd van 'de Verenigde Naties', eigenlijk het Hoog Commissariaat van de Mensenrechten. Het zijn een soort consultants die een vooronderzoek voor eigen gebruik doen, maar dan wel quasi-officieel vragen stellen aan de Nederlandse Staat.'

Klik hier voor de rest v/h artikel
Hier verder.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 08:41:49 #2
1 crew  Danny
always and nevermore
  zaterdag 16 november 2013 @ 08:42:12 #3
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_133310690
Ten minste een fijne TT dit keer.
The End Times are wild
pi_133310694
D-day.

:')
Op donderdag 9 mei 2013 16:42 schreef tong80 het volgende:
Je bent de grootste kut-user van FOK! realiseer je je dat ?
pi_133310703
Zal de sint een custom made kogelwerende mijter dragen?
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  zaterdag 16 november 2013 @ 08:48:21 #6
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_133310718
Nogmaals over Quinsy:
quote:
Peritonsillar abscess (PTA), also known as a quinsy or quinsey, is a recognized complication of tonsillitis and consists of a collection of pus beside the tonsil in what is referred to as Peritonsilar space (Peri - meaning surrounding).
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
http://en.wikipedia.org/wiki/Peritonsillar_abscess

Quinsy betekent dus niets anders dan een verzameling pus in de buurt van de amandel.

NOMEN EST OMEN!

Ik stel voor dat we Quinsy voortaan gewoon pus noemen!

[ Bericht 9% gewijzigd door Specularium op 16-11-2013 08:53:17 ]
The End Times are wild
pi_133310755
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 08:48 schreef LXIV het volgende:
Nogmaals over Quinsy:

[..]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
http://en.wikipedia.org/wiki/Peritonsillar_abscess

Quinsy betekent dus niets anders dan een verzameling pus in de buurt van de amandel.

NOMEN EST OMEN!

Ik stel voor dat we Quinsy voortaan gewoon pus noemen!
Waarom zou je deze discussie op de man willen spelen?
  zaterdag 16 november 2013 @ 08:54:57 #8
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_133310760
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 08:54 schreef Ludd het volgende:

[..]

Waarom zou je deze discussie op de man willen spelen?
Dat doet heel Nederland toch?
The End Times are wild
pi_133310762
Lekker rellen op de kade vandaag, jongens.
pi_133310769
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 08:54 schreef LXIV het volgende:

[..]

Dat doet heel Nederland toch?
Ik zie er de meerwaarde niet van in.
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 08:56:06 #11
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133310770
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 08:54 schreef Ludd het volgende:

[..]

Waarom zou je deze discussie op de man willen spelen?
Zoals op de Zwarte Piet bedoel je?
Of iedereen die zich zwart schminkt?
Dat op de man spelen gebeurt al een tijdje. Koekje van eigen deeg mag best een keer.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133310783
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 08:56 schreef Danny het volgende:

[..]

Zoals op de Zwarte Piet bedoel je?

Dat vindt ik toch anders. Zwarte Piet is niet een specifiek persoon, maar een fenomeen die niet aan een bepaald persoon gebonden is, daar wordt dus ook niet op de persoon gespeeld.
pi_133310788
sint.gif zwpietsmile.gif zwpietsmile.gif zwpietsmile.gif

Straks naar Groningen. Veel plezier, mensen!
Het is moeilijk vriendelijkheid weg te geven, het wordt bijna altijd teruggegeven.
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 09:09:25 #14
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133310867
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 08:58 schreef Ludd het volgende:

Dat vindt ik toch anders. Zwarte Piet is niet een specifiek persoon, maar een fenomeen die niet aan een bepaald persoon gebonden is, daar wordt dus ook niet op de persoon gespeeld.
er wordt op elke persoon gespeeld die zich verkleedt als Zwarte Piet. Veel persoonlijker kan het bijna niet worden. en hij roept het met z'n debiele gedrag overigens ook compleet over zich af.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133310893
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 09:09 schreef Danny het volgende:

[..]

er wordt op elke persoon gespeeld die zich verkleedt als Zwarte Piet. Veel persoonlijker kan het bijna niet worden. en hij roept het met z'n debiele gedrag overigens ook compleet over zich af.
Ik vind het nogal een verschil of je als onderdeel van een groep aangevallen wordt, of persoonlijk als individu. Dat laatste zou ik me veel meer aantrekken, en me directer aangesproken voelen.
pi_133310905
Kan er ergens nog gewed worden op of er gereld gaat worden?
Op donderdag 9 mei 2013 16:42 schreef tong80 het volgende:
Je bent de grootste kut-user van FOK! realiseer je je dat ?
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 09:18:40 #17
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133310936
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 09:12 schreef Ludd het volgende:

[..]

Ik vind het nogal een verschil of je als onderdeel van een groep aangevallen wordt, of persoonlijk als individu. Dat laatste zou ik me veel meer aantrekken, en me directer aangesproken voelen.
ik hoop dat hij zich aangesproken voelt. daarnaast staat het woord quinsygario inmiddels gelijk aan 'zeurpieten', 'kindhaters' en 'tokkies'. In dat opzicht wordt er dus eigenlijk een hele groep mensen mee bedoeld.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133311058
- ik raad je aan je toon te matigen -

[ Bericht 94% gewijzigd door Danny op 16-11-2013 09:42:15 ]
pi_133311092
- ik raad je aan je toon te matigen -

[ Bericht 82% gewijzigd door Danny op 16-11-2013 09:41:57 ]
pi_133311214
Het is wel lastig om te discussiëren met de koning van Fok!, geloof ik
  zaterdag 16 november 2013 @ 09:56:22 #21
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_133311288
Sjeesus. Kinderhaters!
Over een paar weken is het gelukkig weer achter de rug.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 10:03:37 #22
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133311360
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 09:50 schreef computergirl het volgende:
Het is wel lastig om te discussiëren met de koning van Fok!, geloof ik
als je niet kunt discussieren zonder te jijbakken is het sowieso lastig discussieren op fok! ... dan zou ik idd niet de koning ervan uitkiezen voor mijn 15 minuten digitale roem

de posts van Nielsch had ik sowieso weggehaald, voordeeltje dat de koning heeft is dat hij niet hoeft te wachten tot de NWS mods hun roes hebben uitgeslapen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 10:06:39 #23
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133311402
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 09:50 schreef computergirl het volgende:
Het is wel lastig om te discussiëren met de koning van Fok!, geloof ik
ik geloof dat ik me hier al heel wat dingen heb laten zeggen en niemand om zijn mening de mond heb gesnoerd, maar hier gelden wel dezelfde regels als op de rest van FOK! wat betreft bashen op de persoon.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133311473
Nog een paar uur en het centrum van Den Haag ziet weer even extra zwart van de honderden Pieten.

Het zijn er dit jaar meer dan ooit heb ik gelezen , dus het lijkt erop dat meneer Q in deze stad geen gehoor heeft gekregen.

Gelukkig maar.

Ik heb er zin in en zal Sint en zijn mannen de groeten doen van diegenen die niet kunnen komen.

pi_133311531
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:06 schreef Danny het volgende:

[..]

ik geloof dat ik me hier al heel wat dingen heb laten zeggen en niemand om zijn mening de mond heb gesnoerd, maar hier gelden wel dezelfde regels als op de rest van FOK! wat betreft bashen op de persoon.
En als die persoon een zeurneger is? Moet je dan ook nog aan bepaalde regels voldoen of is alles dan geoorloofd? Just asking Danny, zie dit niet als een persoonlijke aanval.
pi_133311559
Boom Chicago heeft er een fantastische show over die je ook wel even vanaf 2 kanten naar de hele situatie laat kijken. Veel mensen hebben in deze discussie toch ook wel echt oogkleppen op helaas.
Doe maar gek, de rest van Nederland doet al gewoon genoeg
pi_133311574
Serieus, waarom is de intocht overal op zaterdag maar alleen in Utrecht op zondag? Kut Aleid.
pi_133311621
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:20 schreef Nielsch het volgende:
Serieus, waarom is de intocht overal op zaterdag maar alleen in Utrecht op zondag? Kut Aleid.
In Amsterdam ook.
"Bijna niemand durft de islam te bekritiseren en te bespotten zoals dat met het christendom werd en wordt gedaan, terwijl daar gezien het totalitaire en onderdrukkende karakter van de islam toch alle reden toe is." ~ H.Heeresma
pi_133311639
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 09:50 schreef computergirl het volgende:
Het is wel lastig om te discussiëren met de koning van Fok!, geloof ik
Je moet gewoon normaal doen en wat fatsoen in je donder hebben, maar dat is tegenwoordig al te veel gevraagd.
pi_133311663
Waren er nu echt mensen die dachten dat de Piet haters ZP en Sinterklaas niet wilden afschaffen overigens ?
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 10:29:28 #31
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133311672
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:17 schreef Nielsch het volgende:

[..]

En als die persoon een zeurneger is? Moet je dan ook nog aan bepaalde regels voldoen of is alles dan geoorloofd? Just asking Danny, zie dit niet als een persoonlijke aanval.
doe niet alsof je dom bent. en doelbewust de grens opzoeken is ook niet verstandig.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133311683
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:28 schreef Scorpie het volgende:
Waren er nu echt mensen die dachten dat de Piet haters ZP en Sinterklaas niet wilden afschaffen overigens ?
Kan ik me niet voorstellen. Het was duidelijk genoeg.
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 10:31:38 #33
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133311700
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:28 schreef Scorpie het volgende:
Waren er nu echt mensen die dachten dat de Piet haters ZP en Sinterklaas niet wilden afschaffen overigens ?
ja.
eerst ging het om de tekenen van slavernij. Her kroeshaar, de oorringen, de rode lippen. Dat wordt nu allemaal aangepast dus toen ging het om de huidskleur. Nu komen er roetpieten (die ik er eigenlijk best leuk uit vind zien), maar dan komen ze gewoon met 'het is allemaal slavernij'. Kortom; het is nooit goed.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133311736
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:31 schreef Danny het volgende:

[..]

ja.
eerst ging het om de tekenen van slavernij. Her kroeshaar, de oorringen, de rode lippen. Dat wordt nu allemaal aangepast dus toen ging het om de huidskleur. Nu komen er roetpieten (die ik er eigenlijk best leuk uit vind zien), maar dan komen ze gewoon met 'het is allemaal slavernij'. Kortom; het is nooit goed.
Maar dat wisten we toch al,vanaf het begin? De tegenstanders van Piet willen het hele feest slopen, dat blijkt overduidelijk uit hun acties. Mensen die hun steunen moeten maar even goed nadenken of dat wel is wat ze willen.
pi_133311749
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:26 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Je moet gewoon normaal doen en wat fatsoen in je donder hebben, maar dat is tegenwoordig al te veel gevraagd.
Behalve in moslimdiscussies. Maar dat is een andere zaak.
Allah Al Watan Al Malik
pi_133311829
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 08:54 schreef LXIV het volgende:

[..]

Dat doet heel Nederland toch?
En mij in de waan laten dat je zo vredelievend bent. :(
  zaterdag 16 november 2013 @ 10:41:41 #37
241662 Jian
Well, well, well
pi_133311843
Romeo Grot, de leraar maatschappijleer uit de Bijlmer die eerder geweld tegen Zwarte Piet goedpraatte, heeft spijt en neemt zijn woorden terug.

quote:
Dit laat Grot weten in een reactie aan AT5. 'Ik ben een pacifist en veroordeel alle vormen van geweld. Zij die mij kennen weten dat ik iemand ben die geweld afwijst', stelt hij onder meer. 'Het spijt me dat ik hiermee veel mensen, Amsterdammers, heb gekwetst'.

Maar Grot, die zijn uitspraken deed voor de camera van Telegraaf TV, vindt ook dat zijn woorden zijn verdraaid. Op de vraag of hij nou wel of niet heeft gezegd geweld goed te keuren zegt hij: 'Dat is een andere kwestie. Dat is een andere vraag, hoe journalisten door knip- en plakwerk zaken kunnen verdraaien'. Volgens Grot is hem 'duidelijk' een kunstje geflikt.

Deze week was de docent nog geschorst. In de loop van volgende week gaat hij weer aan de slag.
zie ook het filmpje bij het artikel........

http://www.at5.nl/artikel(...)te-biedt-excuses-aan
pi_133311852
quote:
6s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:35 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Behalve in moslimdiscussies. Maar dat is een andere zaak.
pi_133311860
Allah Al Watan Al Malik
pi_133311871
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 09:14 schreef Cara het volgende:
Kan er ergens nog gewed worden op of er gereld gaat worden?
Vraag het 3-voud. ;)
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 10:44:11 #41
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133311882
quote:
6s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:35 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Behalve in moslimdiscussies. Maar dat is een andere zaak.
er moet gewoon niet op de persoon gespeeld worden. Alle mensen die voor piet zijn worden ook uitgemaakt voor racist. Dat is wat anders dan je discussiepartner bij naam noemen en 'm daarvoor uit maken. Doe nou niet alsof je dat verschil niet snapt.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133311884
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:41 schreef Jian het volgende:
Romeo Grot, de leraar maatschappijleer uit de Bijlmer die eerder geweld tegen Zwarte Piet goedpraatte, heeft spijt en neemt zijn woorden terug.

[..]

zie ook het filmpje bij het artikel........

http://www.at5.nl/artikel(...)te-biedt-excuses-aan
:')
pi_133311890
quote:
6s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:35 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Behalve in moslimdiscussies. Maar dat is een andere zaak.
Hahahaha nice, gewoon weer moslims erbij halen _O_
  zaterdag 16 november 2013 @ 10:46:57 #44
241662 Jian
Well, well, well
pi_133311911
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:44 schreef Scorpie het volgende:

[..]

:')
Ja, ik vond hem ook "behoorlijk oprecht"
pi_133311916
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:44 schreef Danny het volgende:

[..]

er moet gewoon niet op de persoon gespeeld worden. Alle mensen die voor piet zijn worden ook uitgemaakt voor racist. Dat is wat anders dan je discussiepartner bij naam noemen en 'm daarvoor uit maken. Doe nou niet alsof je dat verschil niet snapt.
Ik snap dat verschil prima - in beide gevallen in mijn ogen onfatsoenlijk trouwens. Maar het viel mij op dat nu ineens voor fatsoen wordt gepleit, terwijl bijv. op de FP geen enkele vorm van fatsoen aan de orde is - en het juist de trend is om de berichten wat smeuïger (lees, onfatsoenlijker - om over de reacties te zwijgen) op te stellen. Als je het hard speelt kan je het ook hard terug krijgen natuurlijk. Ergens kon ik die oproep voor fatsoen (in voorgaande context bezien iig) niet plaatsen. Maar goed, dat is een andere discussie.
Allah Al Watan Al Malik
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 10:50:26 #46
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133311952
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:41 schreef Jian het volgende:
Romeo Grot, de leraar maatschappijleer uit de Bijlmer die eerder geweld tegen Zwarte Piet goedpraatte, heeft spijt en neemt zijn woorden terug.

[..]

zie ook het filmpje bij het artikel........

http://www.at5.nl/artikel(...)te-biedt-excuses-aan
mja, hij noemt het 'gebruik maken van zijn recht op vrijheid van meningsuiting'. Hij neemt het terug, betuigt spijt, maar vindt wel dat hij gebruik maakte van dat recht op vrije meningsuiting. Nou, dat recht heeft niet alleen hij natuurlijk, dat recht heeft iedereen. Zeker een docent maatschappijleer zou dat moeten inzien.

Kijk ook inderdaad het filmpje. Dat is toch wel enigszins kritisch. Het zou me ook niet verbazen als hij vanwege zijn schorsing zijn excuses MOET maken omdat hij anders permanent geschorst zou worden, maar goed; dat is speculatief.
Netjes dat hij sorry zegt hoor, daar niet van, maar inmiddels heeft hij met die uitspraak al vele volgelingen gekregen die óók gewoon voor geweld zijn.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 10:52:23 #47
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133311975
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:47 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ik snap dat verschil prima - in beide gevallen in mijn ogen onfatsoenlijk trouwens. Maar het viel mij op dat nu ineens voor fatsoen wordt gepleit, terwijl bijv. op de FP geen enkele vorm van fatsoen aan de orde is - en het juist de trend is om de berichten wat smeuïger (lees, onfatsoenlijker - om over de reacties te zwijgen) op te stellen. Als je het hard speelt kan je het ook hard terug krijgen natuurlijk. Ergens kon ik die oproep voor fatsoen (in voorgaande context bezien iig) niet plaatsen. Maar goed, dat is een andere discussie.
die oproep deed ik niet. dat was iemand anders. op de persoon spelen doen we niet binnen een discussie. dat is al jaren zo zover ik weet en zowel jij als nielsch lopen hier lang genoeg rond om dat te weten natuurlijk.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
  zaterdag 16 november 2013 @ 10:59:59 #48
241662 Jian
Well, well, well
pi_133312084
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 10:50 schreef Danny het volgende:

[..]

mja, hij noemt het 'gebruik maken van zijn recht op vrijheid van meningsuiting'. Hij neemt het terug, betuigt spijt, maar vindt wel dat hij gebruik maakte van dat recht op vrije meningsuiting. Nou, dat recht heeft niet alleen hij natuurlijk, dat recht heeft iedereen. Zeker een docent maatschappijleer zou dat moeten inzien.

Kijk ook inderdaad het filmpje. Dat is toch wel enigszins kritisch. Het zou me ook niet verbazen als hij vanwege zijn schorsing zijn excuses MOET maken omdat hij anders permanent geschorst zou worden, maar goed; dat is speculatief.
Netjes dat hij sorry zegt hoor, daar niet van, maar inmiddels heeft hij met die uitspraak al vele volgelingen gekregen die óók gewoon voor geweld zijn.
Speculatief wellicht, maar het ligt natuurlijk wel erg voor de hand. De conclusie van de verslaggever is in mijn optiek ook zeer juist, hij biedt zijn excuses aan als leraar maatschappijleer (omdat hij daar hoogst waarschijnlijk toe is aangemaand), over de intentie van zijn woorden, "ik ben ook dichter en schrijver en als zodanig heb ik net als iedereen het recht op vrije meningsuiting" hoeft wat mij betreft niemand te twijfelen.
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:00:18 #49
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_133312085
stefanbrm twitterde op zaterdag 16-11-2013 om 10:02:57 Straks lekker rellen bij intocht Sinterklaas. #zwartepietisracisme reageer retweet
Als je even op zijn account kijkt zie je dat de politie op hem heeft gereageerd. :') Zouden ze eigenlijk die protesten in beeld brengen?

[ Bericht 54% gewijzigd door Danny op 16-11-2013 11:02:00 ]
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:05:25 #50
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_133312154
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:00 schreef sonnyspek het volgende:
stefanbrm twitterde op zaterdag 16-11-2013 om 10:02:57 Straks lekker rellen bij intocht Sinterklaas. #zwartepietisracisme reageer retweet
Als je even op zijn account kijkt zie je dat de politie op hem heeft gereageerd. :') Zouden ze eigenlijk die protesten in beeld brengen?
Ik neem aan dat ze een vertragingsloop hebben ingebouwd en een reserveprogramma hebben klaarstaan.

Dus wanneer er een aanslag komt op sinterklaas, ze zonder dat de kinderen het merken kunnen overschakelen op een alternatief programma. De ouders kunnen de toedracht dan op het 10-uursjournaal zien!
1 miljoen Nederlandse kinderen hebben een trauma wanneer de goede Sint live van zijn paard geknald wordt tijdens de intocht.
The End Times are wild
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:07:32 #51
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_133312199
Al die beteuterde gezichtjes als er niets spannends gebeurt.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:08:29 #52
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_133312215
40?

_O- 8)7
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_133312295
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:05 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ik neem aan dat ze een vertragingsloop hebben ingebouwd en een reserveprogramma hebben klaarstaan.

Dus wanneer er een aanslag komt op sinterklaas, ze zonder dat de kinderen het merken kunnen overschakelen op een alternatief programma. De ouders kunnen de toedracht dan op het 10-uursjournaal zien!
1 miljoen Nederlandse kinderen hebben een trauma wanneer de goede Sint live van zijn paard geknald wordt tijdens de intocht.
Zijn we al zo diep gezonken? -O-
There is only one religion
pi_133312315
quote:
9s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:07 schreef Copycat het volgende:
Al die beteuterde gezichtjes als er niets spannends gebeurt.
Oh er gaan wel rellen komen, let maar op. Zat gekkies die gaan proberen het jaarlijkse kinderfeest te saboteren om hun eigen verwrongen manier van gerechtigheid te kunnen uitbeelden.
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:17:44 #55
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_133312327
Zei hij likkebarend.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_133312328
quote:
7s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:16 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Oh er gaan wel rellen komen, let maar op. Zat gekkies die gaan proberen het jaarlijkse kinderfeest te saboteren om hun eigen verwrongen manier van gerechtigheid te kunnen uitbeelden.
Er bestaat bij mij ook weinig twijfel. Net als dat er mensen aanwezig zijn die opzoek gaan naar het vechten met de anti-pieten. Mongolen heb je overal.
Op donderdag 9 mei 2013 16:42 schreef tong80 het volgende:
Je bent de grootste kut-user van FOK! realiseer je je dat ?
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:19:09 #57
241662 Jian
Well, well, well
pi_133312345
Ik ben trouwens ook wel benieuwd hoe "het vreedzame protest" op het Beursplein in Amsterdam verloopt. Dat zou vandaag om 14.00 uur aanvangen. (De intocht in Amsterdam is morgen) Het zou men niets verbazen als daar ook andersgezinden zullen verschijnen.
pi_133312360
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:17 schreef Cara het volgende:

[..]

Er bestaat bij mij ook weinig twijfel. Net als dat er mensen aanwezig zijn die opzoek gaan naar het vechten met de anti-pieten. Mongolen heb je overal.
het erge is dat mensen zo simpel tegen elkaar opgezet worden, de triestheid druipt er van af .
Dan de sensatie zoekers die de hele dag naar de tv staren in de hoop dat , de triestheid druipt ervan af.
There is only one religion
pi_133312362
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:17 schreef Copycat het volgende:
Zei hij likkebarend.
Apart idd hoe sommigen hun eigen verwrongen wereldbeeld spiegelen op anderen.
pi_133312383
De enige malloten die ik in staat zie het feest te verstoren zijn zogenaamde echte Nederlanders die vreedzame protestanten een lesje willen leren. Als die er al staan.
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:22:20 #61
241662 Jian
Well, well, well
pi_133312391
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:20 schreef Dance99Vv het volgende:

[..]

het erge is dat mensen zo simpel tegen elkaar opgezet worden, de triestheid druipt er van af .
Dan de sensatie zoekers die de hele dag naar de tv staren in de hoop dat , de triestheid druipt ervan af.
Jij kijkt niet naar de tv?
Of volg je het gewoon via Fok?
pi_133312436
quote:
7s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:22 schreef Jian het volgende:

[..]

Jij kijkt niet naar de tv?
Of volg je het gewoon via Fok?
Nee heb wel een tv maar geen tv aansluiting
ik volg het hier zo af en toe wat, zeer informatief *)
There is only one religion
pi_133312437
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:19 schreef Jian het volgende:
Ik ben trouwens ook wel benieuwd hoe "het vreedzame protest" op het Beursplein in Amsterdam verloopt. Dat zou vandaag om 14.00 uur aanvangen. (De intocht in Amsterdam is morgen) Het zou men niets verbazen als daar ook andersgezinden zullen verschijnen.
Komt toch niemand, misschien Joanna de aandachtshoer en een verdwaalde toerist
pi_133312458
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 09:09 schreef Danny het volgende:

[..]

er wordt op elke persoon gespeeld die zich verkleedt als Zwarte Piet. Veel persoonlijker kan het bijna niet worden. en hij roept het met z'n debiele gedrag overigens ook compleet over zich af.
Dat mensen deze discussie veel te persoonlijk opvatten zorgt voor de meeste ellende, ja.
pi_133312477
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:21 schreef gelly het volgende:
De enige malloten die ik in staat zie het feest te verstoren zijn zogenaamde echte Nederlanders die vreedzame protestanten een lesje willen leren. Als die er al staan.
Of een willekeurig persoon met een donkere huid belagen. Die hoeft nog niet eens van plan te zijn te protesteren.
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 11:29:55 #66
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133312509
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:21 schreef gelly het volgende:
De enige malloten die ik in staat zie het feest te verstoren zijn zogenaamde echte Nederlanders die vreedzame protestanten een lesje willen leren. Als die er al staan.
Deze bedoel je?
Zie wat ik kijk: trakt.tv
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:31:10 #67
241662 Jian
Well, well, well
pi_133312533
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:25 schreef tralalala het volgende:

[..]

Komt toch niemand, misschien Joanna de aandachtshoer en een verdwaalde toerist
Het is georganiseerd door die Actiegroep ‘Zwarte Piet Niet' en ik heb wel reacties op Twitter gezien van mensen die erheen gaan. Maar als er bijna niemand komt is dat natuurlijk ook best vermakelijk.
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 11:31:29 #68
137949 Disana
pi_133312538
Ik hoop dat de intocht in mijn stad zonder kleerscheuren verloopt. Dat iedereen zich maar mag gedragen ten bate van de kinderen.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:32:20 #69
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133312556
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:21 schreef gelly het volgende:
De enige malloten die ik in staat zie het feest te verstoren zijn zogenaamde echte Nederlanders die vreedzame protestanten een lesje willen leren. Als die er al staan.
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:27 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Of een willekeurig persoon met een donkere huid belagen. Die hoeft nog niet eens van plan te zijn te protesteren.
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:17 schreef Copycat het volgende:
Zei hij likkebarend.
ik ga er gewoon vanuit dat alles rustig verloopt eerlijk gezegd

likkebaardend, dat wel ... maar toch
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133312575
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:29 schreef Danny het volgende:

[..]

Deze bedoel je?
Neuh, de gekken van het type die die Papoeadame hebben belaagd. Of van het type die de organisatie van een kinderfeestje met de dood bedreigen. Of van het type die een zangeres die haar mening geeft massaal voor rotte vis uitmaken.

Gezien het aantal en de intensiteit van de incidenten is de kans dat er iets uit die richting komt natuurlijk stukken groter.
pi_133312604
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:32 schreef sp3c het volgende:

[..]


[..]


[..]

ik ga er gewoon vanuit dat alles rustig verloopt eerlijk gezegd

likkebaardend, dat wel ... maar toch
Ik ga er ook van uit dat het leuk en rustig verloopt. Laten we er gewoon een mooi feestje van maken :).

Maar aan de andere kant blijkt er bijna niks voor nodig om de vlam in de pan te laten schieten bij dit onderwerp.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:34:56 #72
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133312626
blijkt uit wat?

dat ene dametje op het malieveld?
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 11:35:13 #73
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133312635
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:33 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Neuh, de gekken van het type die die Papoeadame hebben belaagd. Of van het type die de organisatie van een kinderfeestje met de dood bedreigen. Of van het type die een zangeres die haar mening geeft massaal voor rotte vis uitmaken.

Gezien het aantal en de intensiteit van de incidenten is de kans dat er iets uit die richting komt natuurlijk stukken groter.
ah, daar zijn de oogkleppen die maar een kant op werken weer. Waar iedereen hier de idioten van beide kanten veroordeelt zijn het vooral de anti-pieten of linksen die het een gewoon niet benoemen en het ander veroordelen. Waarom ben ik daarover nog verbaasd eigenlijk :')
Zie wat ik kijk: trakt.tv
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 11:35:57 #74
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133312656
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:34 schreef sp3c het volgende:
blijkt uit wat?

dat ene dametje op het malieveld?
nee, de aangetoonde dreigementen van antipieten vs de hearsay bedreigingen aan het adres van een organisatie.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
  Admin zaterdag 16 november 2013 @ 11:36:40 #75
1 crew  Danny
always and nevermore
pi_133312673
zo
en nu ga ik lekker met het gezin de intocht kijken.
ik wens iedereen, ook de verzuurden, een heel fijne intocht en sinterklaastijd. gelukkig mét pieten.
Zie wat ik kijk: trakt.tv
pi_133312675
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:35 schreef Danny het volgende:

[..]

ah, daar zijn de oogkleppen die maar een kant op werken weer. Waar iedereen hier de idioten van beide kanten veroordeelt zijn het vooral de anti-pieten of linksen die het een gewoon niet benoemen en het ander veroordelen. Waarom ben ik daarover nog verbaasd eigenlijk :')
Kijk, gelijk weer op de man spelen...

Waarom weiger je iedere inhoudelijke discussie?
pi_133312687
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:36 schreef Danny het volgende:
zo
en nu ga ik lekker met het gezin de intocht kijken.
ik wens iedereen, ook de verzuurden, een heel fijne intocht en sinterklaastijd. gelukkig mét pieten.
Veel plezier ;)
There is only one religion
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:38:45 #78
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133312717
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:36 schreef Danny het volgende:
zo
en nu ga ik lekker met het gezin de intocht kijken.
ik wens iedereen, ook de verzuurden, een heel fijne intocht en sinterklaastijd. gelukkig mét pieten.
uiteindelijk is er dus niets gebeurd waaruit blijkt dat de vlam zo in de pan schiet

wat random getweet en Geenstijl vond een paar malloten die voor de kamere dom wilden doen ... 99.999 heeft gelijk, de laatste paar weken waren een hel, blij dat het bijna 6 december is
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133312737
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:34 schreef sp3c het volgende:
blijkt uit wat?

dat ene dametje op het malieveld?
En onder andere de doodsbedreigingen voor de organisatie van een sinterklaasfeest voor minima en het op internet belagen van Anouk.

En speciaal voor Danny, natuurlijk veroordeel ik de incidenten van alle kanten. Dat heb ik je ook al vaak zat verteld. Echter gezien de aard en omvang verwacht ik eerder iets in de richting van het belagen vanuit de blanke tokkiehoek. Is ook gewoon statistiek, die hebben een veel groter reservoir aan gekken om uit te putten hier in Nederland.
pi_133312755
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:35 schreef Danny het volgende:

[..]

nee, de aangetoonde dreigementen van antipieten vs de hearsay bedreigingen aan het adres van een organisatie.
Krijgen we dat weer? Wat zijn je concrete aanwijzingen om te claimen dat ze hier over zouden liegen? Of is dat omdat het niet in je straatje past?
pi_133312767
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:38 schreef sp3c het volgende:

[..]

uiteindelijk is er dus niets gebeurd waaruit blijkt dat de vlam zo in de pan schiet

wat random getweet en Geenstijl vond een paar malloten die voor de kamere dom wilden doen ... 99.999 heeft gelijk, de laatste paar weken waren een hel, blij dat het bijna 6 december is
Huh? Wat voor onzin probeer je me nu weer aan te wrijven?
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:42:45 #82
241662 Jian
Well, well, well
pi_133312802
quote:
15s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:36 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Kijk, gelijk weer op de man spelen...

Waarom weiger je iedere inhoudelijke discussie?
Wellicht op de man, maar dat maakt het niet minder waar natuurlijk.

Iedere inhoudelijke discussie? Ik mag toch gerust zeggen dat Danny hier behoorlijk inhoudelijk en met voldoende argumenten op de kwestie is ingegaan, dan kun je het met zijn argumentatie eens zijn of niet, maar kom alsjeblieft niet met dit soort slappe, loze aantijgingen. :{w
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:44:25 #83
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133312834
so nothing happened?

je krijgt tegenwoordig al doodsbedreigingen getweeterd als je te laat je gaspedaal intrapt bij het stoplih
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:41 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Huh? Wat voor onzin probeer je me nu weer aan te wrijven?
jij beweert dat is gebleken dat de vlam snel in de pan slaat over dit onderwerp maar niets is minder waar, naast wat boos getwitterd/gefacebook ien wat duw en trekwerk tegen die dame op het malieveld en die ene geenstijl cameracrew na is er gewoon helemaal niets gebeurt

die vlam nog niet eens in de buurt van de pan is geweest
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133312837
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:42 schreef Jian het volgende:

[..]


[..]

Wellicht op de man, maar dat maakt het niet minder waar natuurlijk.
Toch wel, het is immers gewoon een leugen.
quote:
Iedere inhoudelijke discussie? Ik mag toch gerust zeggen dat Danny hier behoorlijk inhoudelijk en met voldoende argumenten op de kwestie is ingegaan, dan kun je het met zijn argumentatie eens zijn of niet, maar kom alsjeblieft niet met dit soort slappe, loze aantijgingen. :{w
Ik heb niet alle delen gevolgd maar het was vooral heel boos en zuur op de man spelen wat ik hem zag doen. De inhoud was bij hem volstrekt ondergeschikt aan het kwaad zijn.
pi_133312849
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:44 schreef sp3c het volgende:
so nothing happened?

je krijgt tegenwoordig al doodsbedreigingen getweeterd als je te laat je gaspedaal intrapt bij het stoplih

[..]

jij beweert dat is gebleken dat de vlam snel in de pan slaat over dit onderwerp maar niets is minder waar, naast wat boos getwitterd/gefacebook ien wat duw en trekwerk tegen die dame op het malieveld en die ene geenstijl cameracrew na is er gewoon helemaal niets gebeurt

die vlam nog niet eens in de buurt van de pan is geweest
Ok, laten we hopen dat alles leuk en rustig blijft :).
pi_133312923
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:21 schreef gelly het volgende:
De enige malloten die ik in staat zie het feest te verstoren zijn zogenaamde echte Nederlanders die vreedzame protestanten een lesje willen leren. Als die er al staan.
Haha ja gnaeus/gelly, ik denk het ook ja.
  zaterdag 16 november 2013 @ 11:49:43 #87
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_133312936
Tijd om een gemberbiertje uit de ijskast te trekken en de slavenoptocht aan te zetten.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_133312967
Dat er niemand gaat protesteren tegen Kinderen voor Kinderen.
pi_133313029
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:44 schreef 99.999 het volgende:
Ik heb niet alle delen gevolgd maar het was vooral heel boos en zuur op de man spelen wat ik hem zag doen. De inhoud was bij hem volstrekt ondergeschikt aan het kwaad zijn.
Gelukkig was Danny de enige en was de hele non-discussie niet doordrenkt van tegen- en voorstanders die op de man speelden. En het is ook mooi om te zien dat je dat meeneemt in je beschouwing _O_
pi_133313033
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:49 schreef Ryon het volgende:
Tijd om een gemberbiertje uit de ijskast te trekken en de slavenoptocht aan te zetten.
Ik wil kettingen zien _O_
pi_133313046
quote:
9s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:51 schreef Specularium het volgende:
Dat er niemand gaat protesteren tegen Kinderen voor Kinderen.
Dat nare accent van die kindjes.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:57:10 #92
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133313083
ik ga denk gewoon verder met Bioshock Infinite
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:57:49 #93
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313095
IN MIJN GRONINGE O+
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_133313101
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:57 schreef Renesite het volgende:
IN MIJN GRONINGE O+
Stad.
pi_133313109
Het wachten is op Bluesdude met zijn kapotte plaat van honderdduizenden niet onderbouwde ZP tegenstanders die stelselmatig worden gediscrimineerd door de komst van ZP rond november. Pas dan is deze intocht werkelijk compleet.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:59:26 #96
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313124
quote:
17s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:58 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Stad.
Van de facebook:

 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 11:59:27 #97
137949 Disana
pi_133313125
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:57 schreef Renesite het volgende:
IN MIJN GRONINGE O+
Mijnes ook.

Er is flink uitgepakt met vijf podia.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 11:59:57 #98
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313136
Ik ben er niet. Kijk wel op TV :')
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_133313142
quote:
9s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:58 schreef Scorpie het volgende:
Het wachten is op Bluesdude met zijn kapotte plaat van honderdduizenden niet onderbouwde ZP tegenstanders die stelselmatig worden gediscrimineerd door de komst van ZP rond november. Pas dan is deze intocht werkelijk compleet.
Volgens mij kan hij even niet reageren dus laten we het niet over hem hebben.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:00:37 #100
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133313147
eigenlijk wil ik ook in groningen wonen

vakantiehuisje ofzo
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133313154
Ik ga er even voor zitten. Laat die rellen maar komen.
Op maandag 5 september 2016 23:16 schreef -Deluzion- het volgende:
En ik antwoord liever niet op Fascination. aka Alex Vause.
pi_133313155
Dooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:01:03 #103
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133313158
ff weg van de drukte en de beschaving en de 20ste eeuw enzo af en toe
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133313168
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:01 schreef sp3c het volgende:
ff weg van de drukte en de beschaving en de 20ste eeuw enzo af en toe
Gewoon lekker je eigen eten vangen.
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 12:02:09 #105
137949 Disana
pi_133313177
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:01 schreef sp3c het volgende:
ff weg van de drukte en de beschaving en de 20ste eeuw enzo af en toe
Pff.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:02:27 #106
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313186
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:01 schreef sp3c het volgende:
ff weg van de drukte en de beschaving en de 20ste eeuw enzo af en toe
:') !
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_133313191
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:00 schreef Specularium het volgende:

[..]

Volgens mij kan hij even niet reageren dus laten we het niet over hem hebben.
Oh dat wist ik niet, excuus.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:02:33 #108
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133313192
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:01 schreef Specularium het volgende:

[..]

Gewoon lekker je eigen eten vangen.
en aardbevingen meemaken

2 weken per jaar ofzo, lijkt me wel wat :Y
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:03:36 #109
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313213
Waar ligt schuddemaweer :o
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:05:14 #110
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_133313237
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:00 schreef Specularium het volgende:

[..]

Volgens mij kan hij even niet reageren dus laten we het niet over hem hebben.
Opvallend dat het voornamelijk de anti-Pieten zijn die hier het spreekwoordelijke veld moeten ruimen.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:05:19 #111
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313242
OMG maar ik zag dat-ie goed voerde over het Reitdiep :o
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:05:32 #112
241662 Jian
Well, well, well
pi_133313249
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 11:59 schreef Renesite het volgende:

[..]

Van de facebook:

[ afbeelding ]
Godsamme, een beetje intelligent kind ziet toch zo dat, dat ding niet zeewaardig is ....... -O-
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 12:06:10 #113
137949 Disana
pi_133313263
En daar hebben we de eerste Zwarte Piet.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:06:54 #114
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313283
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:06 schreef Disana het volgende:
En daar hebben we de eerste Zwarte Piet.
Die ene van Loenatik :o !

Fats of zo
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 12:07:39 #115
137949 Disana
pi_133313294
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:06 schreef Renesite het volgende:

[..]

Die ene van Loenatik :o !

Fats of zo
Oh echt :D

Vreeman doet het leuk.
pi_133313307
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:03 schreef Renesite het volgende:
Waar ligt schuddemaweer :o
nergens
Twinning = boring
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:09:13 #117
241662 Jian
Well, well, well
pi_133313338
Ze zingen zie ginds komt de Stoomboot, gelukkig stoppen ze voor "zijn knecht, staat te lachen"
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:09:27 #118
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313347
Zijn negert!
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_133313462
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:01 schreef sp3c het volgende:
ff weg van de drukte en de beschaving en de 20ste eeuw enzo af en toe
_O-
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:13:37 #120
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313481
KIJK NOU EENS :o
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 12:13:49 #121
137949 Disana
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:14:33 #122
72712 crew  Rene
Dabadee dabadaa
pi_133313516
Mooie Groningen O+ !

Annabel zit thuis :o
 | ❤ | Triquester... | ツ Met een accént aigu
pi_133313517
Snipers liggen op de daken.
pi_133313543
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:05 schreef Jian het volgende:

[..]

Godsamme, een beetje intelligent kind ziet toch zo dat, dat ding niet zeewaardig is ....... -O-
Crisis hè :D
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 12:18:11 #125
137949 Disana
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:18:22 #126
241662 Jian
Well, well, well
pi_133313632
Shit, de staf hangt niet meer in de boom, gejat door Quincy natuurlijk ...... -O-
  Redactie Frontpage zaterdag 16 november 2013 @ 12:19:14 #127
145738 superworm
is erbij
pi_133313654
Leuk, zo'n bisschopsbezoek. Maar wat doen al die schoorsteenvegers eromheen?
Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
op FOK!
op Facebook
op de website
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 12:20:15 #128
137949 Disana
pi_133313730
Kees is nog wel een beetje druk als Sint.
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:22:24 #130
242879 Onnoman
The On And Only
pi_133313746
hoe krijgt zon kutprogramma als pauw en witteman het voor elkaar om de afgelopen 5 weken elke keer van die zuurpruimen uit te nodigen. Zoals gisteren. Vervolgens het contrast erger te maken door een stelletje volksvrouwen uit te nodigen die zelfs te dom zijn om te koken.
Als je de wereld wilt begrijpen, moet je denken zoals ik.
(Onnoman)
si vi pacem para bellum
himmelhoch jauchzend
pi_133313794
Hier in scheveningen was het ontzettend druk.
Met dank aan de zeurpieten. Het Sinterklaas feest is nog nooit zo populair geweest.
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:24:35 #132
242879 Onnoman
The On And Only
pi_133313807
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:24 schreef shomila het volgende:
Hier in scheveningen was het ontzettend druk.
Met dank aan de zeurpieten. Het Sinterklaas feest is nog nooit zo populair geweest.
hoezo zeurpieten
Als je de wereld wilt begrijpen, moet je denken zoals ik.
(Onnoman)
si vi pacem para bellum
himmelhoch jauchzend
pi_133313906
Ik zie zwarten die mee doen met ZP, dat dit kan in Nederland !!
pi_133313933
Hey is zie idd geen oorbellen aan de oorlellen :P
pi_133313957
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:29 schreef anonymoussie het volgende:
Hey is zie idd geen oorbellen aan de oorlellen :P
Was dat andere jaren wel zo dan? Nooit op gelet eigenlijk.....
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_133313963
De capitulatie is ingezet.De Zwarte Pieten op TV zijn zonder oorbellen :')

Te gek voor woorden hoe makkelijk wordt toegegeven. :N

Let op: volgende jaar wordt Piet verder uitgekleed en over vijf jaar is het over en uit.
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:31:36 #137
241662 Jian
Well, well, well
pi_133313976
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:29 schreef anonymoussie het volgende:
Hey is zie idd geen oorbellen aan de oorlellen :P
Die hebben ze nu allemaal door hun tepels ........
pi_133313997
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:30 schreef Montagui het volgende:

[..]

Was dat andere jaren wel zo dan? Nooit op gelet eigenlijk.....
Herinner me bij van Muiswinkel niet echt oorbellen eerlijk gezegd.
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:34:10 #139
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_133314030
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:30 schreef Montagui het volgende:

[..]

Was dat andere jaren wel zo dan? Nooit op gelet eigenlijk.....
Niet in 2012, zo te zien.
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:34:32 #140
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_133314044
Groningen. O+
pi_133314047
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:30 schreef Montagui het volgende:

[..]

Was dat andere jaren wel zo dan? Nooit op gelet eigenlijk.....
Ik eigenlijk ook niet :P
pi_133314055
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:34 schreef Iblardi het volgende:

[..]

Niet in 2012, zo te zien.
Evenals 2010


pi_133314063
Ik weet niet hoe lang al niet meer.
Dit zijn Bram van der Vlugt en Piet Dick van den Toorn
pi_133314068
quote:
15s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:31 schreef Webschip het volgende:
De capitulatie is ingezet.De Zwarte Pieten op TV zijnzonder oorbellen :')

Te gek voor woorden hoe makkelijk wordt toegegeven. :N

Let op: volgende jaar wordt Piet verder uitgekleed en over vijf jaar is het over en uit.
Neuh, denk het niet. De anti Pieten hebben zichzelf namelijk failliet verklaard door met niet minder akkoord te gaan dan de algehele afschaffing van Zwarte Piet. En dat is net een ietsiePIETsie te rigoreus...
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_133314083
Wie is de piet met die grote neus? Hij zei paar woordjes bij de aankomst, en nu fietst hij op die bakfiets.
Het is...kiezen of delen, spelen winnen verliezen of vervelen en helemaal niets ondernemen
pi_133314086
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:31 schreef Jian het volgende:

[..]

Die hebben ze nu allemaal door hun tepels ........
Nieuwe trend vanaf 2012 zo te zien :D
Ik bedoel was altijd al de trend :P
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:36:42 #147
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133314122
lol, dat vind ik dan wel weer grappig

heel nobel aanbieden om de oorringen weg te laten die al jaren niet meer tot het uniform van Zwarte Piet lijken te horen _O-
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133314126
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:35 schreef Montagui het volgende:

[..]

Neuh, denk het niet. De anti Pieten hebben zichzelf namelijk failliet verklaard door met niet minder akkoord te gaan dan de algehele afschaffing van Zwarte Piet. En dat is net een ietsiePIETsie te rigoreus...
Onthou me maar: dit is het begin van het einde. Ze blijven net zolang aan de gang tot ze het feest kapot gemaakt hebben.

Het is te gek voor woorden dat we ook maar iets toegeven.
pi_133314160
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:34 schreef Iblardi het volgende:
Groningen. O+
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:38:16 #150
241662 Jian
Well, well, well
pi_133314179
Han van der Horst op Joop.nl

Best goed ^O^

quote:
Hoe tegen Zwarte Piet geprotesteerd had moeten worden
Open brief aan Quinsy Gario

Han van der Horst is een opponent van de 'Zwarte Piet is Racisme' actie die Quinsy Gario in 2011 is gestart. In een open brief aan de activist legt hij uit hoe het protest volgens hem gevoerd had moeten worden.

Beste Quinsy,

Zojuist heb ik een Facebookpagina gevonden met daarin oproepen om de intochten van Sinterklaas – in ieder geval die te Groningen en Amsterdam – op te luisteren met stil protest tegen de 'racistische karikatuur', die Zwarte Piet is. Massaal verschijnen met 'Zwarte Piet is racisme', aanwezig zijn als regenboogpiet of persoon met roetvegen. Dat soort dingen.

Ik weet niet of jij daar achter zit maar deze oproep tot protest lijkt me sterk geïnspireerd door je optredens en je artikelen van de afgelopen maanden. Je hebt geprobeerd Zwarte Piet te laten verbieden als racistisch verschijnsel. Je hebt bij de gemeente Amsterdam bezwaar gemaakt tegen zijn verschijning tijdens de intocht en toen je bakzeil haalde, liep je naar de rechter. Nederland is aangegeven bij de Verenigde Naties en je hoort nu en dan zelfs berichten over het inschakelen van het Europese Gerechtshof.

Dat was een verkeerde tactiek. Je hebt verzuimd je te wenden tot de enige autoriteit die de meeste Nederlanders bij het Sinterklaasfeest erkennen en dat is Sint Nicolaas zelf. Je had hem een open brief moeten schrijven, bijvoorbeeld van de volgende strekking.

Lieve Sint Nicolaas,

Wij Nederlanders van Caribische en Afrikaanse afkomst weten uit persoonlijke ervaring vaak genoeg maar al te goed wat discriminatie op de arbeidsmarkt betekent. Misschien vinden we het juist daarom niet meer van deze tijd, dat U Uw medewerkers uitsluitend in onze kring werft. Wij weten zeker dat kinderen uit alle etnische groeperingen in deze regenboognatie ervan dromen om later als zij groot zijn ook Piet te worden. Dat kan nu nog niet en daarom, lieve Sint Nicolaas, vragen wij U om Uw personeelsbeleid sterk te verbreden zodat iedereen met de juiste talenten – los van zijn kleurtje – een eerlijke kans krijgt om op de mooiste baan van Nederland te solliciteren.

Met vriendelijke groet,
Drs. Q. Gario.

P.S. Als bijlage vindt U bij dit schrijven vast een verlanglijstje. Eigenlijk is deze brief al punt 1 van mijn verlanglijstje

Als je dát had gedaan, Quinsy, had heel Nederland op een stel zuurpruimen na hier aardigheid in gehad. Het was een ontwapenende aanpak geweest, die past bij de wijze waarop wij in dit land hebben geleerd lastige problemen te regelen: door ze voorzichtig aan de orde te stellen, waarbij iedere belanghebbende in zijn waarde wordt gelaten. Sint Nicolaas zelf had zich over je schrijven zeker positief uitgelaten. En hij was op de agenda gekomen van alle Sinterklaascomités in het land.

Je hebt zo'n brief niet geschreven. Je hebt een door de meeste Nederlanders opgevoerd sprookje verstoord met de leuze 'Zwarte Piet is racisme'. Daardoor heb je sinterklaasvierders ingepeperd, dat zij zich altijd hebben bezig gehouden met een racistische praktijk. Dat is in ons land een zware beschuldiging en een ernstige belediging, zoals je misschien wel eens hebt gemerkt. Dat is geen uitnodiging tot goed overleg. Dat is een aanval waarop men alleen kan reageren met verzet óf met een onvoorwaardelijke overgave. Het is verzet geworden.

Mij heb je er bijvoorbeeld toe gebracht om de gegevens die je verstrekte over de geschiedenis van Zwarte Piet te controleren – nooit enige belangstelling voor gehad, voor dat onderwerp – en ik moest vaststellen dat je slecht geïnformeerd bent. Heel in het kort: Zwarte Piet is geen slaaf maar een getrouwe van Sint Nicolaas. Zijn relatie tot de heilige is er eerder een van een ridder tot zijn heer.

Heel veel andere mensen heb je met je beschuldiging boos en verdrietig gemaakt, in ieder geval – om in termen van middeleeuwse ridders te blijven – tegen je in het harnas gejaagd. Weet je, dit is een land van minderheden en subculturen. Altijd geweest, al is de etnische component van de laatste halve eeuw. In dit land gun je een ander het zijne. Je kunt het best aan de orde stellen als een ander je verdriet doet. Zo hebben de katholieke sportverenigingen lang geleden in de tijd van de verzuiling besloten om op zondag alleen 's-middags te spelen, want ze wilden zondagsheiligende protestanten die in de ochtend naar de kerk gingen geen ergernis geven door hen met hun keuze voor sport en spel te confronteren. Maar die protestanten liepen dan ook niet met borden waarop stond: 'Sport op zondag is doodzonde en de weg naar de hel'.

Begrijp je wat ik bedoel, Quinsy? Dit heet 'mensen in hun waarde laten'.

Het is nu voor je te laat om nog van tactiek te veranderen. Het kan wel maar dan zul je een pauze in moeten leggen van een jaar of twee. En dán nog.

Ik hoop dat ik je nu in ieder geval heb duidelijk gemaakt waar het grote verzet uit voortkomt dat je hebt opgeroepen.

Wij zien elkaar!

Han van der Horst
http://www.joop.nl/opinie(...)d_had_moeten_worden/
pi_133314192
Wat hebben sommige Pieten lelijke pakken aan. :X
  Redactie Frontpage zaterdag 16 november 2013 @ 12:39:00 #152
145738 superworm
is erbij
pi_133314206
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:36 schreef Webschip het volgende:

[..]

Onthou me maar: dit is het begin van het einde. Ze blijven net zolang aan de gang tot ze het feest kapot gemaakt hebben.

Het is te gek voor woorden dat we ook maar iets toegeven.
Zat er net over na te denken. Stel, Piet is over tien jaar meer schoorsteenveger dan Piet (dus pagepakje weg, zwarte vegen i.p.v. helemaal zwart etcetera).

Dan krijg je een nieuwe racismediscussie onder het mom van 'Moriaantje zo zwart ALS roet', ofwel dat het roetverhaal op zichzelf OOK weer racistisch is.
Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
op FOK!
op Facebook
op de website
pi_133314215
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:36 schreef sp3c het volgende:
lol, dat vind ik dan wel weer grappig

heel nobel aanbieden om de oorringen weg te laten die al jaren niet meer tot het uniform van Zwarte Piet lijken te horen _O-
Briljant inderdaad :D.
pi_133314247
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:36 schreef Webschip het volgende:

[..]

Onthou me maar: dit is het begin van het einde. Ze blijven net zolang aan de gang tot ze het feest kapot gemaakt hebben.

Het is te gek voor woorden dat we ook maar iets toegeven.
Nederlanders houden van een feestje, die laten zich geen feest afpakken.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_133314259
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:36 schreef Webschip het volgende:

[..]

Onthou me maar: dit is het begin van het einde. Ze blijven net zolang aan de gang tot ze het feest kapot gemaakt hebben.

Het is te gek voor woorden dat we ook maar iets toegeven.
Bij de landelijke intocht zijn al jaren geen oorbellen in gebruik. Hoe duid je dat?
pi_133314284
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:38 schreef Jian het volgende:
Han van der Horst op Joop.nl

Best goed ^O^

[..]

http://www.joop.nl/opinie(...)d_had_moeten_worden/
Eindelijk iemand die snapt hoe je op respectvolle wijze een dialoog aan gaat.
pi_133314296
In 1985 zie ik ook geen gouden oorbellen http://m.youtube.com/watch?v=pBRfPztGf7I
Wel nostalgisch filmpje :)
pi_133314304
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:40 schreef Montagui het volgende:

[..]

Nederlanders houden van een feestje, die laten zich geen feest afpakken.
Nederlands houden van gratis dingen. En bedanken ho maar, wordt de Sint ook weet uitgezwaaid als ie vertrekt ? Welnee, de buit is binnen, oprotten dan met het hele circus. Alsof het die kinderen ook om de Sint te doen is. Je kunt willekeurig wat verzinnen, als er maar kado's uitgedeeld worden.
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:42:06 #159
93076 BaajGuardian
De echte BG, die tof is.
pi_133314306
Ik vind het racistisch dat de zwarte pieten hun eigen mooie gouden oorbellen niet mogen dragen :(

Verder snap ik niet waarom Sinterklaas niet verkiesbaar is in de politiek, stel je voor de minister president van nederland: Sinterklaas. Hele kabinet zwarte pieten..

Dan heb je het hele jaar door een oprechte goedheiligman waar iedereen aardig tegen is, want wie is er nou niet aardig tegen Sinterklaas.. Het is een ontwapenende man.

Ik ben voor Sinterklaas als nieuwe leider en vertegenwoordiger van nederland.
Vraag yvonne maar hoe tof ik ben, die gaf mij er ooit een tagje voor.
pi_133314320
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:41 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Eindelijk iemand die snapt hoe je op respectvolle wijze een dialoog aan gaat.
Joop.nl was toch een extreem-linkse site, gelieerd aan de Linkse Elite en de VARA ?
pi_133314323
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:39 schreef superworm het volgende:

[..]

Zat er net over na te denken. Stel, Piet is over tien jaar meer schoorsteenveger dan Piet (dus pagepakje weg, zwarte vegen i.p.v. helemaal zwart etcetera).

Dan krijg je een nieuwe racismediscussie onder het mom van 'Moriaantje zo zwart ALS roet', ofwel dat het roetverhaal op zichzelf OOK weer racistisch is.
Rascisme wordt aangegrepen als excuus voor een andere probleem: lange tenen, zeuren en niks beters te doen hebben dan dit. :')
pi_133314342
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:42 schreef Webschip het volgende:

[..]

Rascisme wordt aangegrepen als excuus voor een andere probleem: lange tenen, zeuren en niks beters te doen hebben dan dit. :')
Echte Nederlanders dus.
pi_133314360
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:40 schreef Montagui het volgende:

[..]

Nederlanders houden van een feestje, die laten zich geen feest afpakken.
Ik mag het hopen...
pi_133314391
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:41 schreef gelly het volgende:

[..]

Nederlands houden van gratis dingen. En bedanken ho maar, wordt de Sint ook weet uitgezwaaid als ie vertrekt ? Welnee, de buit is binnen, oprotten dan met het hele circus. Alsof het die kinderen ook om de Sint te doen is. Je kunt willekeurig wat verzinnen, als er maar kado's uitgedeeld worden.
Ik vind deze reactie wel een erg hoog zuurpruim gehalte hebben.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:45:19 #165
3542 Gia
User under construction
pi_133314404
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:39 schreef superworm het volgende:

[..]

Zat er net over na te denken. Stel, Piet is over tien jaar meer schoorsteenveger dan Piet (dus pagepakje weg, zwarte vegen i.p.v. helemaal zwart etcetera).

Dan krijg je een nieuwe racismediscussie onder het mom van 'Moriaantje zo zwart ALS roet', ofwel dat het roetverhaal op zichzelf OOK weer racistisch is.
Als je er oempa loempa's van maakt wordt Van Velzen boos.
pi_133314405
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:43 schreef Webschip het volgende:

[..]

Ik mag het hopen...
Waar is het massale protest van de Echte Nederlanders tegen het verdringen van Sinterklaas doro de Kerstman ? Of van Sint Maarten door Halloween ?
pi_133314407
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:40 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Bij de landelijke intocht zijn al jaren geen oorbellen in gebruik. Hoe duid je dat?
Ik zie het in geen jaren, ik val immers niet in de doelgroep. Gesteld dat het zo is, dan is de capitulatie kennelijk al op profetische gronden al eerder ingezet.

Ik kan het niet terugzien, omdat PO liever van twee wallen wil eten.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:45:48 #168
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133314417
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:42 schreef gelly het volgende:

[..]

Joop.nl was toch een extreem-linkse site, gelieerd aan de Linkse Elite en de VARA ?
nou en?
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133314431
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:45 schreef sp3c het volgende:

[..]

nou en?
Beetje selectief shoppen, niets mis mee idd.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:46:32 #170
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133314443
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:46 schreef gelly het volgende:

[..]

Beetje selectief shoppen, niets mis mee idd.
zit dan niet zo te zeuren
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133314446
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:45 schreef Webschip het volgende:

[..]

Ik zie het in geen jaren, ik val immers niet in de doelgroep. Gesteld dat het zo is, dan is de capitulatie kennelijk al op profetische gronden al eerder ingezet.

Ik kan het niet terugzien, omdat PO liever van twee wallen wil eten.
Kijk het youtubefilmpje uit 1985 maar eens.
pi_133314448
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:43 schreef gelly het volgende:

[..]

Echte Nederlanders dus.
Nee ze doen alsof.
pi_133314471
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:46 schreef Webschip het volgende:

[..]

Nee ze doen alsof.
alsof wat ?
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:47:32 #174
241662 Jian
Well, well, well
pi_133314480
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:42 schreef gelly het volgende:

[..]

Joop.nl was toch een extreem-linkse site, gelieerd aan de Linkse Elite en de VARA ?
Precies, ze mogen dan ook blij zijn dat een beschaafd en genuanceerd historicus als Han van der Horst er een stukje wil plaatsen, zorgt toch weer voor enige credits ^O^
pi_133314545
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:45 schreef gelly het volgende:

[..]

Waar is het massale protest van de Echte Nederlanders tegen het verdringen van Sinterklaas doro de Kerstman ? Of van Sint Maarten door Halloween ?
De Kerstman kan prima naar Sinterklaas. Ik heb niet de indruk dat Sinterklaas in populariteit inboet door de Kerstman, het ene hoeft het ander niet te bijten.

Maar wat hier gebeurt is het Sinterklaasfeest kapot maken door een heel kleine groepje nep-Nederlanders.

Ze kunnen ook gewoon kiezen om er niet mee aan te doen en binnen blijven. Of anders optiefen naar een land waar ze het feest niet vieren.
pi_133314565
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:46 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Kijk het youtubefilmpje uit 1985 maar eens.
Het zal best. Ze hadden juist nu wel een statement kunnen en moeten maken.
pi_133314570
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:49 schreef Webschip het volgende:

[..]

De Kerstman kan prima naar Sinterklaas. Ik heb niet de indruk dat Sinterklaas in populariteit inboet door de Kerstman, het ene hoeft het ander niet te bijten.

Maar wat hier gebeurt is het Sinterklaasfeest kapot maken door een heel kleine groepje nep-Nederlanders.

Ze kunnen ook gewoon kiezen om er niet mee aan te doen en binnen blijven. Of anders optiefen naar een land waar ze het feest niet vieren.
Ja, jij kunt ook gewoon optiefen. Makkelijk idd.
pi_133314580
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:47 schreef gelly het volgende:

[..]

alsof wat ?
Als ze Nederlander zijn. Maar aanpassen? Ho maar!
pi_133314604
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:50 schreef Webschip het volgende:

[..]

Het zal best. Ze hadden juist nu wel een statement kunnen en moeten maken.
Dat is wat anders dan capituleren :')
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_133314617
De paniekpiet vind ik wel mooi.

Rete irritant, maar leuk bedacht.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_133314618
Die witte pieten net. :') Ziet er niet uit joh
pi_133314631
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:38 schreef vencodark het volgende:
Wat hebben sommige Pieten lelijke pakken aan. :X
Dat wordt gecompenseerd met die trendy tepelringen ;)
pi_133314635
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:50 schreef gelly het volgende:

[..]

Ja, jij kunt ook gewoon optiefen. Makkelijk idd.
Nee, ik ben niet laf.

Als ik naar Turkije zou optiefen ga ik ook niet eisen om het suikerfeest af te schaffen. Dat zouden ze ook terecht niet laten gebeuren.
pi_133314636
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:50 schreef Webschip het volgende:

[..]

Het zal best. Ze hadden juist nu wel een statement kunnen en moeten maken.
dat er beveiligers meelopen lijkt mij al meer dan statement genoeg eigenlijk.
pi_133314639
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:51 schreef tralalala het volgende:
Die witte pieten net. :') Ziet er niet uit joh
Spaanse edelen. Heb je wat tegen Spaanse edelenm ?
pi_133314643
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:51 schreef tralalala het volgende:
Die witte pieten net. :') Ziet er niet uit joh
Dat zijn Spaanse edelen, geen Zwarte Pieten.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:52:41 #187
242879 Onnoman
The On And Only
pi_133314645
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:36 schreef sp3c het volgende:
lol, dat vind ik dan wel weer grappig

heel nobel aanbieden om de oorringen weg te laten die al jaren niet meer tot het uniform van Zwarte Piet lijken te horen _O-
ja... wat is je mening nu concreet?
Als je de wereld wilt begrijpen, moet je denken zoals ik.
(Onnoman)
si vi pacem para bellum
himmelhoch jauchzend
pi_133314656
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:52 schreef Webschip het volgende:

[..]

Nee, ik ben laf.

Als ik naar Turkije zou optiefen ga ik ook niet eisen om het suikerfeest af te schaffen. Dat zouden ze ook terecht niet laten gebeuren.
Je bent diabeet ?
pi_133314662
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:51 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Dat is wat anders dan capituleren :')
Het tegenovergestelde.

Ik verlang weer terug naar Rita Verdonk, die zag dit jaren geleden al aankomen.
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:53:33 #190
3542 Gia
User under construction
pi_133314673
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:52 schreef gelly het volgende:

[..]

Spaanse edelen. Heb je wat tegen Spaanse edelenm ?
Wel als die de banen van de Zwarte Pieten in willen pikken!
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:53:37 #191
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_133314676
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:50 schreef Webschip het volgende:

Als ze Nederlander zijn. Maar aanpassen? Ho maar!
En hoe sta je tegenover blanke Nederlanders die anti-Piet zijn? Die moeten ook het land uit?
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  zaterdag 16 november 2013 @ 12:53:58 #192
242879 Onnoman
The On And Only
pi_133314691
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:53 schreef Copycat het volgende:

[..]

En hoe sta je tegenover blanke Nederlanders die anti-Piet zijn? Die moeten ook het land uit?
die moeten naar het gesticht
Als je de wereld wilt begrijpen, moet je denken zoals ik.
(Onnoman)
si vi pacem para bellum
himmelhoch jauchzend
pi_133314695
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:53 schreef Gia het volgende:

[..]

Wel als die de banen van de Zwarte Pieten in willen pikken!
Edelen werken niet. Die zitten de hele dag met hun reet op een paard, sherry te drinken.
pi_133314725
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:52 schreef Montagui het volgende:

[..]

Dat zijn Spaanse edelen, geen Zwarte Pieten.
spaanse edelvrouwen met plaksnorren _O_
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 12:55:17 #195
137949 Disana
pi_133314754
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:54 schreef poemojn het volgende:

[..]

spaanse edelvrouwen met plaksnorren _O_
Movember he. ;)
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 12:56:32 #197
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133314783
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:52 schreef Onnoman het volgende:

[..]

ja... wat is je mening nu concreet?
dat ik het grappig vind dat ze het weglaten van die oorbellen als een knievalletje richting de zeurpieten hebben willen presenteren omdat die oorbellen schijnbaar al jaren lang niet meer in gebruik/verplicht zijn

ik weet dat ik min of meer hetzelfde zeg als in de post waarop je reageerde maar ik snap niet zo goed hoe ik die mening concreter weer kan geven

vreemde vraag
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133314844
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:53 schreef Webschip het volgende:

[..]

Het tegenovergestelde.

Ik verlang weer terug naar Rita Verdonk, die zag dit jaren geleden al aankomen.
Lol.
Je zegt eerst dat men gecapituleerd heeft omdat ZP geen oorbellen draagt.
Wordt je er op gewezen dat het al jaren gebeurt en dan is het ineens een kans dat ze hebben laten liggen.
Nu weer met Verdonk aan komen zetten.

Je lulde maar wat over dat capituleren, voelde lekker vanuit de onderbuik zeker. En nu probeer je het recht te breien. :')
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_133314901
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:58 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Lol.
Je zegt eerst dat men gecapituleerd heeft omdat ZP geen oorbellen draagt.
Wordt je er op gewezen dat het al jaren gebeurt en dan is het ineens. een kans dat ze hebben laten liggen.
Nu weer met Verdonk aan komen zetten.

Je lulde maar wat over dat capituleren, voelde lekker vanuit de onderbuik zeker. En nu probeer je het recht te breien. :')
Juist nu hadden ze een statement kunnen maken. We laten hier geen feest afpakken. Juist nu die oorbellen in. Niet zij bepalen hier hoer het moet, maar wij!
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:00:26 #200
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_133314920
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:38 schreef Jian het volgende:
Han van der Horst op Joop.nl

Best goed ^O^

[..]

http://www.joop.nl/opinie(...)d_had_moeten_worden/
Regenboognatie :')
The End Times are wild
pi_133314927
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:59 schreef Webschip het volgende:

[..]

Juist nu hadden ze een statement kunnen maken. We laten hier geen feest afpakken. Juist nu die oorbellen in. Niet zij bepalen hier hoer het moet, maar wij!
Dan niog zat je gewoon fout met je capituleren opmerking :O
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_133314958
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:00 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Dan niog zat je gewoon fout met je capituleren opmerking :O
Nee hoor. Het is een glijdende schaal, jaren geleden al ingezet. Heel subtiel.
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 13:01:41 #203
137949 Disana
pi_133314963
Leuk verhaal van die staf :D
pi_133314989
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:01 schreef Webschip het volgende:

[..]

Nee hoor. Het is een glijdende schaal, jaren geleden al ingezet. Heel subtiel.
Ik capituleer ook altijd in een glijdende schaal _O-
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 13:02:27 #205
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133314995
och ... het is ook wel typisch Nederlands dat mensen die zich verder eigenlijk niet met de discussie bemoeiden ineens met de witte vlag beginnen te zwaaien zonder kennis van zaken
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133315010
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 12:50 schreef Webschip het volgende:

[..]

Het zal best. Ze hadden juist nu wel een statement kunnen en moeten maken.
Door als gevolg van het gezeur de intocht aan te passen. Nuttig statement zou dat zijn :')
pi_133315013
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:02 schreef 0ne_of_the_few het volgende:

[..]

Ik capituleer ook altijd in een glijdende schaal _O-
Met glijmiddel zeker? :')
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 13:02:57 #208
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133315016
snaptiemandhem?

hehehehe
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_133315047
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:02 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Door als gevolg van het gezeur de intocht aan te passen. Nuttig statement zou dat zijn :')
De punten op de i, juist nu!
pi_133315058
Dat jochie met al die kleuren :D
pi_133315075
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:01 schreef Webschip het volgende:

[..]

Nee hoor. Het is een glijdende schaal, jaren geleden al ingezet. Heel subtiel.
Neuh, gewoon net als alle andere tradities iets dat op een normale manier aan verandering onderhevig is.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_133315091
Blauwe piet en kleuren piet :D
pi_133315107
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:04 schreef Montagui het volgende:

[..]

Neuh, gewoon net als alle andere tradities iets dat op een normale manier aan verandering onderhevig is.
Dat is wat anders dan een feest kapot beuken door een paar lange tenen.
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:05:26 #214
343179 n00b13
UI bij Studiotje
pi_133315109
Die pietendiscussie hebben we al gehad _O-

En dan zie je het weer en dan denk je: waar maken we ons nou toch zo druk om.
pi_133315110
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:01 schreef Webschip het volgende:

[..]

Nee hoor. Het is een glijdende schaal, jaren geleden al ingezet. Heel subtiel.
Nog voor Gerda Havertong 25 jaar terug een opmerking maakte was er al gecapituleerd _O_
pi_133315117
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:02 schreef Webschip het volgende:

[..]

Met glijmiddel zeker? :')
Gebruik jij nou maar het schuim van je mond :')
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_133315129
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:04 schreef anonymoussie het volgende:
Blauwe piet en kleuren piet :D
Best leuk. Als deze discussie er niet was geweest was het je misschien niet eens opgevallen.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_133315178
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:03 schreef Webschip het volgende:

[..]

De punten op de i, juist nu!
Door iets te doen wat ze nooit deden?
pi_133315188
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:05 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Nog voor Gerda Havertong 25 jaar terug een opmerking maakte was er al gecapituleerd _O_
Ongetwijfeld ook voordat jij daarover een opmerking maakte. Dan was Havertong kennelijk toen niet de aanleiding maar een andere zeurkous.
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:07:48 #220
343179 n00b13
UI bij Studiotje
pi_133315200
Slimme piet hoor die luisterpiet
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:08:14 #221
3542 Gia
User under construction
pi_133315216
Volgens mij is de intocht nooit zo druk bekeken dan dit jaar.
pi_133315228
De echte staf zoek, je verwacht het niet.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_133315242
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:07 schreef Webschip het volgende:

[..]

Ongetwijfeld ook voordat jij daarover een opmerking maakte. Dan was Havertong kennelijk toen niet de aanleiding maar een andere zeurkous.
Of er was bijvoorbeeld een praktische reden? Of ze hebben er bij de landelijke intocht überhaupt nooit aan gedacht om oorbellen te gebruiken, dat kan ook.
pi_133315244
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:07 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Door iets te doen wat ze nooit deden?
10.gif10.gif10.gif10.gif10.gif

Wie zegt dat voor 1985 geen oorbellen bij de landelijke intocht werden gebruikt?
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 13:09:52 #225
137949 Disana
pi_133315279
quote:
6s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:08 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
De echte staf zoek, je verwacht het niet.
Leuk verhaal, en alles komt weer goed.
pi_133315280
Die goedkope mijter is natuurlijk de echte klacht.

Wat is deze?
pi_133315302
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:08 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Of er was bijvoorbeeld een praktische reden? Of ze hebben er bij de landelijke intocht überhaupt nooit aan gedacht om oorbellen te gebruiken, dat kan ook.
Wat kan een praktische reden zijn om geen oorbellen te dragen? :')

Jij denkt dat ze echt van goud zijn? _O-
pi_133315332
Die burgemeestere heeft het niet echt naar zijn zin volgens mij :')
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:11:26 #229
3542 Gia
User under construction
pi_133315346
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:08 schreef Webschip het volgende:

[..]

[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]

Wie zegt dat voor 1985 geen oorbellen bij de landelijke intocht werden gebruikt?
Pics or it aint true.

Ik ken alleen de oorringen uit de prentenboekjes.
pi_133315378
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:05 schreef Montagui het volgende:

[..]

Best leuk. Als deze discussie er niet was geweest was het je misschien niet eens opgevallen.
Ik zocht eigenlijk naar zilver Piet :P
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:13:12 #231
3542 Gia
User under construction
pi_133315401
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:10 schreef Webschip het volgende:

[..]

Wat kan een praktische reden zijn om geen oorbellen te dragen? :')

Jij denkt dat ze echt van goud zijn? _O-
Als het geen echte oorbellen zijn, dóór de oren dus, zou je ze kunnen verliezen, en dan valt op dat het nep is.
pi_133315424
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:10 schreef Webschip het volgende:

[..]

Wat kan een praktische reden zijn om geen oorbellen te dragen? :')

Jij denkt dat ze echt van goud zijn? _O-
Als je geen gaatjes in je oren hebt moet je opklikdingen verzinnen oid. Maar geloof jij maar in een veertig jaar durend complot.
pi_133315435
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:08 schreef Webschip het volgende:

[..]

[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]

Wie zegt dat voor 1985 geen oorbellen bij de landelijke intocht werden gebruikt?
Nou zoek het maar eens voor ons op?
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 13:15:20 #234
137949 Disana
pi_133315472
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:13 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Als je geen gaatjes in je oren hebt moet je opklikdingen verzinnen oid. Maar geloof jij maar in een veertig jaar durend complot.
Deze discussie kom ook zomaar uit de lucht. Niks aan de hand. :|W
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:15:42 #236
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_133315480
Was weer een leuke intocht
Laffe huichelaar
pi_133315495
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:14 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Nou zoek het maar eens voor ons op?
Nooit prentenboeken gezien?
pi_133315519
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:15 schreef Webschip het volgende:

[..]

Deze discussie kom ook zomaar uit de lucht. Niks aan de hand. :|W
Vooralsnog maak jij je heel druk om iets wat al decennia het gebruik is.
pi_133315532
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:16 schreef Webschip het volgende:

[..]

Nooit prentenboeken gezien?
Aha, de landelijke intocht ging vroeger per prentenboek?
  † In Memoriam † zaterdag 16 november 2013 @ 13:18:26 #240
137949 Disana
pi_133315555
En meteen beginnen de speelgoedreclames weer.
pi_133315633
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:17 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Vooralsnog maak jij je heel druk om iets wat al decennia het gebruik is.
Ja, ik ben de enige. :O
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:21:55 #242
241662 Jian
Well, well, well
pi_133315655
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:15 schreef timmmmm het volgende:
Was weer een leuke intocht
Hierna voor volwassenen de beelden van de zorgvuldig uit beeld gehouden rellen in het achterland .....
pi_133315678
In 1977 zag ik ook geen oorbellen. En de kinderen zagen wel de feestwinkelstaf ipv de échte staf. ;)
http://m.youtube.com/playlist?list=PL82DBAB007E7E3346
pi_133315700
Nou hier geen rellen in ieder geval ;)
pi_133315744
quote:
10s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:21 schreef Webschip het volgende:

[..]

Ja, ik ben de enige. :O
Ja.

Maar goed, 1935 intocht in Amsterdam. Ik spot 1 piet rond 1.38 en die is zonder oorbellen.

  zaterdag 16 november 2013 @ 13:30:54 #246
3542 Gia
User under construction
pi_133315871
http://www.google.nl/sear(...)aas+1970&v=133247963

1970, mét oorringen.

Filmpje van 26 januari
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:32:08 #247
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_133315898
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:22 schreef poemojn het volgende:
In 1977 zag ik ook geen oorbellen. En de kinderen zagen wel de feestwinkelstaf ipv de échte staf. ;)
http://m.youtube.com/playlist?list=PL82DBAB007E7E3346
Zwarte Piet Römer. Baas!
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:34:49 #248
3542 Gia
User under construction
pi_133315950
quote:
17s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:32 schreef Copycat het volgende:

[..]

Zwarte Piet Römer. Baas!
Heette die Scrabbedoelie, of was dat alleen in onze familie zo?
Daar moest je voor oppassen!
pi_133316006
Ik had beter naar de oefenwedstrijd kunnen kijken :(
pi_133316039
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:30 schreef Gia het volgende:
http://www.google.nl/sear(...)aas+1970&v=133247963

1970, mét oorringen.

Filmpje van 26 januari

Dat is geen uitzending van de NOS. Ik dacht dat het alleen over de landelijke intochten ging, zoals die er sinds 1952 zijn.
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:40:24 #251
343179 n00b13
UI bij Studiotje
pi_133316047
En nog fanatiekelingen wezen rellen?
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:43:31 #252
241662 Jian
Well, well, well
pi_133316095
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:40 schreef n00b13 het volgende:
En nog fanatiekelingen wezen rellen?
Volgens mij nog niet, maar morgen de intocht in Amsterdam, te volgen op AT5 vanaf 10.45 uur, dus wie weet.
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:43:47 #253
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_133316101
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:34 schreef Gia het volgende:

Heette die Scrabbedoelie, of was dat alleen in onze familie zo?
Daar moest je voor oppassen!
Piet was de Hoofdpiet. Scrabbedoelie was een liedje over een Zwarte Piet.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_133316143
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:40 schreef n00b13 het volgende:
En nog fanatiekelingen wezen rellen?
Een paar fundi's die op fok schande spraken van kinderen die anders waren geschminkt, maar verder niet geloof ik.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:46:36 #255
3542 Gia
User under construction
pi_133316150
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:39 schreef poemojn het volgende:

[..]

Dat is geen uitzending van de NOS. Ik dacht dat het alleen over de landelijke intochten ging, zoals die er sinds 1952 zijn.
Okay, niet op gelet.

Punt is dat Zwarte Piet wel vaak wordt afgebeeld met oorringen, maar voor het landelijk toneelstuk waren ze en zijn ze gewoon niet praktisch.
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:47:16 #256
3542 Gia
User under construction
pi_133316163
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:43 schreef Jian het volgende:

Volgens mij nog niet, maar morgen de intocht in Amsterdam, te volgen op AT5 vanaf 10.45 uur, dus wie weet.
Ben erg benieuwd.
  zaterdag 16 november 2013 @ 13:48:29 #257
3542 Gia
User under construction
pi_133316182
quote:
7s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:43 schreef Copycat het volgende:

Piet was de Hoofdpiet. Scrabbedoelie was een liedje over een Zwarte Piet.
Aha, bij ons werd daar altijd mee gedreigd. 'Scrabbedoelie ziet alles, denk eraan'.
pi_133317012
Zo, dat was weer een geweldige racistische manifestatie vanochtend! Al die kleine blije kinderen, die onder dwang het negervolkje kleineren en wegzetten, zo hoort het! Top!

( :') ).
  zaterdag 16 november 2013 @ 14:42:39 #259
3542 Gia
User under construction
pi_133317617
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 14:20 schreef Luigi het volgende:
Zo, dat was weer een geweldige racistische manifestatie vanochtend! Al die kleine blije kinderen, die onder dwang het negervolkje kleineren en wegzetten, zo hoort het! Top!

( :') ).
Precies, en nog eens extra benadrukt met die blanke, Spaanse edelen te paard.
Zwart? Lopen.
Blank? Te paard.

Verschil moet er zijn, toch?

:P
pi_133318145
Ik heb idd niet de Luisterpiet op zijn zwarte paard zien weggalopperen. Maar ik heb niet continu meegekeken, misschien gemist?
  zaterdag 16 november 2013 @ 15:07:35 #261
3542 Gia
User under construction
pi_133318248
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:04 schreef poemojn het volgende:
Ik heb idd niet de Luisterpiet op zijn zwarte paard zien weggalopperen. Maar ik heb niet continu meegekeken, misschien gemist?
Tja, voor een klusje mogen ze een paard gebruiken, anders duurt dat te lang. En dat kunnen ze uiteraard niet door een edelman laten doen.
pi_133318428
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 14:42 schreef Gia het volgende:

[..]

Precies, en nog eens extra benadrukt met die blanke, Spaanse edelen te paard.
Zwart? Lopen.
Blank? Te paard.

Verschil moet er zijn, toch?

:P
Zag hier net een zwarte piet zonder oorbellen op een wit paard met wat roods aan zijn kop.
pi_133318430
Wow, ik moet de gewaarwording van Spaanse edelmannen even van mij afschrijven. Is dat nu wat Asscher bedoelde met evolutie?
-
pi_133318445
Hier in het dorp ook een gigantisch goede sfeer met zwarte pieten, nee wat een kut feest is het toch ook :')

sinterklaas O+
pi_133318515
quote:
15s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:15 schreef regiliopeace het volgende:
Wow, ik moet de gewaarwording van Spaanse edelmannen even van mij afschrijven. Is dat nu wat Asscher bedoelde met evolutie?
Ik heb iets eerder hier een filmpje uit 1935 geplaatst. Toen was bijna de hele stoet blank. Wat dat betreft dus wel een evolutie. De verhouding wit-zwart is omgekeerd :P
pi_133318577
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:16 schreef kurk_droog het volgende:
Hier in het dorp ook een gigantisch goede sfeer met zwarte pieten, nee wat een kut feest is het toch ook :')

sinterklaas O+
Iets leuks moet je verpesten. Je weetog. Zo gaat dat in Nederland.
  zaterdag 16 november 2013 @ 15:24:24 #267
343179 n00b13
UI bij Studiotje
pi_133318618
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 13:43 schreef Jian het volgende:

[..]

Volgens mij nog niet, maar morgen de intocht in Amsterdam, te volgen op AT5 vanaf 10.45 uur, dus wie weet.
Ook altijd in Amsterdam! Dat moet toch iets betekenen :{
Gelukkig woon ik er ver vandaan.
pi_133318662
Zag net een reclame met een groene Piet :P
pi_133318775
quote:
Mooi toch. 0,0 klachten in Rotterdam met een immense allochtone bevolkingsgroep. Conclusie: Amsterdammerts zijn zeikerds.
  zaterdag 16 november 2013 @ 15:35:37 #271
3542 Gia
User under construction
pi_133318802
In Curacao, zwarte Pieten, met kroeshaar, dikke rode lippen én oorringen.
pi_133318914
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:35 schreef Gia het volgende:
In Curacao, zwarte Pieten, met kroeshaar, dikke rode lippen én oorringen.
wat wil je hier mee zeggen?
  zaterdag 16 november 2013 @ 15:43:42 #273
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_133318956
Ik heb als kleuter de intocht in Amsterdam ergens midden jaren '50 gezien en wat ik me er voornamelijk nog van herinner is dat er ( zwarte ) pieten acrobatische toeren uithaalden. De sint kreeg van ons niet zoveel aandacht want de pieten waren véél leuker :D
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  zaterdag 16 november 2013 @ 15:45:39 #274
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_133318989
quote:
15s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:15 schreef regiliopeace het volgende:
Wow, ik moet de gewaarwording van Spaanse edelmannen even van mij afschrijven. Is dat nu wat Asscher bedoelde met evolutie?
Dat heeft niets met Asscher te maken. Die edelen zijn in Groningen al jaren van de partij.

Edit: Al minstens sinds 1950. Een echte traditie dus!
quote:
Sint Nicolaas arriveert in Groningen Met grote praal en luister
Zaterdagmiddag zal Sint Nicolaas naar jaarlijkste traditie in grote luister zijn officiële intocht in Groningen houden. Hij zal vergezeld zijn van een stoet van voorname Spaanse edelen en natuurlijk van Zwarte Piet en zijn andere zwarte knechten, zijn eigen trouwe schimmel en de ezel van Piet.

Nieuwsblad van het Noorden, 21-11-1950
quote:
In de ongeveer 200 meter lange stoet rijden Spaanse edelen te paard, veel Zwarte Pieten, een kameel, twee ponyclubs en de nodige muziekkorpsen.

Nieuwsblad van het Noorden, 16-11-1979


[ Bericht 17% gewijzigd door Iblardi op 16-11-2013 16:28:56 ]
pi_133319025
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:34 schreef Luigi het volgende:

[..]

Mooi toch. 0,0 klachten in Rotterdam met een immense allochtone bevolkingsgroep. Conclusie: Amsterdammerts zijn zeikerds.
Naar die conclusie kan ik me wel schikken.
-
  zaterdag 16 november 2013 @ 15:49:40 #276
3542 Gia
User under construction
pi_133319046
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:41 schreef Casiotone het volgende:

[..]

wat wil je hier mee zeggen?
Dat het onzinnig is om dergelijke atributen af te schaffen.
Schijnbaar vinden zwarten het niet racistisch.
pi_133319135
quote:
Toch nog knap, een paar 100 negers bereid vinden om van de bank af te komen op zaterdag. Maar goed, protesteren mag, groot goed, momentje gehad, morgen bekkie houden dus.
pi_133319151
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_133319177
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:56 schreef vrouwtje-theelepel het volgende:
Ik had eigenlijk een foto vol negers verwacht, ik zie bijna alleen blanke moraalridders.
Achja, van die weg-met-ons types. Voelen zich nog plaatsvervangend schuldig over van alles wat de boze blankman honderden jaren geleden heeft gedaan. Ziek van zelfhaat.
pi_133319187
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:34 schreef Luigi het volgende:

[..]

Mooi toch. 0,0 klachten in Rotterdam met een immense allochtone bevolkingsgroep. Conclusie: Amsterdammerts zijn zeikerds.
_O_
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_133319651
quote:
De Bezinterklaas.

Zelfs Pieter Derks zou huilen om zo'n woordgrap.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
pi_133319678
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:57 schreef Luigi het volgende:

[..]

Achja, van die weg-met-ons types. Voelen zich nog plaatsvervangend schuldig over van alles wat de boze blankman honderden jaren geleden heeft gedaan. Ziek van zelfhaat.
Geeft niks, die sympathiseren gewoon met de term "knecht" omdat ze zelf ook niks voorstellen. Die kapen iedere demonstratie om hun zieligheid tentoon te stellen, terwijl de rationeel denkende Nederlander ze de overige 364 dagen links laat liggen.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
pi_133319755
Grunn op z'n best O+.
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
pi_133319803
In Steenwijk hebben ze ook een pietenbriefing gehad zo te zien. Roze oorringen en roze lippenstift. :D wel leuk dat er zo veel variatie is, en meer ruimte voor creativiteit.

Meer foto's: http://www.indekop.nl/sin(...)angekomen-steenwijk/
  zaterdag 16 november 2013 @ 16:37:12 #286
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_133319909
Sommige van die Pietinnen zien er wel erg "etnisch" uit...
pi_133319934
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 16:37 schreef Iblardi het volgende:
Sommige van die Pietinnen zien er wel erg "etnisch" uit...
Ach welnee, ze hebben geen rieten rokje aan.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  zaterdag 16 november 2013 @ 16:53:51 #288
255257 Flow3r
Forever in my life O(+>
pi_133320300
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
pi_133320326
Maar snapte iemand die 'edelmannen' die ineens om de hoek kwamen zetten? Vrouwen met snorren? :?
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
  Moderator zaterdag 16 november 2013 @ 17:03:07 #291
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_133320352
wat een held is die man ook eigenlijk _O_

blijft links gespuis natuurlijk maar toch
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  zaterdag 16 november 2013 @ 17:09:26 #292
261030 Heufd
schouders, knie en teen.
pi_133320483
quote:
14s.gif Op zaterdag 16 november 2013 15:34 schreef Luigi het volgende:

[..]

Mooi toch. 0,0 klachten in Rotterdam met een immense allochtone bevolkingsgroep. Conclusie: Amsterdammerts zijn zeikerds.
Snelle conclusie die je daar trekt en die jou toevallig ook goed uitkomt. ^O^
pi_133320608
Bij ons trouwens de ouderwetse Piet, zoals hij hoort: inclusief jute zak en oorringen.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
pi_133320681
Toch nog een paar honderd demonstranten
bron http://www.telegraaf.nl/t(...)n_echt_niet____.html
pi_133320693
Waar is 'bij ons'? Wezep?
  zaterdag 16 november 2013 @ 17:21:49 #296
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_133320766
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 17:01 schreef marcodej het volgende:
Maar snapte iemand die 'edelmannen' die ineens om de hoek kwamen zetten? Vrouwen met snorren? :?
Geen idee, blijkbaar is er één of andere club in Groningen die dat jaarlijks verzorgt. Misschien de Vereeniging voor Volksvermaken. Zie dit artikeltje uit 1947.
  zaterdag 16 november 2013 @ 17:24:24 #297
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_133320835
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 16:30 schreef poemojn het volgende:
In Steenwijk hebben ze ook een pietenbriefing gehad zo te zien. Roze oorringen en roze lippenstift. :D wel leuk dat er zo veel variatie is, en meer ruimte voor creativiteit.
[ afbeelding ]
Meer foto's: http://www.indekop.nl/sin(...)angekomen-steenwijk/
Iemand met lang zwart haar die voor zwarte piet speelt ???? :{w Dat vind ik nou echt geen goed idee. Dat ziet er IMO juist heel erg uit als een verklede kleurling die de idioot uit hangt :@
Het lijkt mij meer een travestie van de echte piet hoor.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  zaterdag 16 november 2013 @ 17:25:26 #298
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_133320866
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 17:24 schreef deedeetee het volgende:

[..]

Dat ziet er IMO juist heel erg uit als een verklede kleurling die de idioot uit hangt :@
Ik heb dus exact diezelfde associatie. Dit komt (onbedoeld) naar mijn idee veel dichter in de buurt van "blackface" (in de Amerikaanse zin) dan de traditionele Zwarte Piet.
pi_133321465
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 november 2013 17:21 schreef Iblardi het volgende:

[..]

Geen idee, blijkbaar is er één of andere club in Groningen die dat jaarlijks verzorgt. Misschien de Vereeniging voor Volksvermaken. Zie dit artikeltje uit 1947.
Dat is ook het leuke van Sinterklaas, zo'n grote lokale variatie in de manier waarop het gevierd wordt.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 16-11-2013 17:58:56 ]
pi_133321839
Steenwijk loopt voor op Amsterdam, wie had dat verwacht ;) Een paar jaar geleden waren hun Pieten al volledig zwart, zonder gouden oorringen of rode lippenstift, en nu een stapje verder.
pi_133322613
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 november 2013 16:30 schreef poemojn het volgende:
In Steenwijk hebben ze ook een pietenbriefing gehad zo te zien. Roze oorringen en roze lippenstift. :D wel leuk dat er zo veel variatie is, en meer ruimte voor creativiteit.
[ afbeelding ]
Meer foto's: http://www.indekop.nl/sin(...)angekomen-steenwijk/
Wat een schande is dit zeg, zo lijkt het niet op Sinterklaas maar meer een soort carnaval :r Niemand die Steenwijk mist dus kan dat dorp ook niet veranderen in een diepe krater?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')