Zeg dat wel. Met een behoorlijk vergroot risico van het maken van foutjes bij het intikken van het rekeningnummer.quote:Op vrijdag 6 december 2013 11:29 schreef RemcoDelft het volgende:
Geniaal trouwens van de EU, om van 548 naar IBAN:NL03INGB0000000548 te gaan
Als ik om me heen kijk naar de ellende die de overgang naar IBAN nummers met zich meebrengt begrijp ik niet welke krachten in onze samenleving dit soort veranderingen voor elkaar krijgen (Lees erdoor drukken ! ) Niet alleen bedrijven worden op extra kosten gejaagd, ook tal van verenigingen etc moeten hun administraties omzetten, Ik krijg helaas de laatste tijd steeds meer mensen aan de telefoon die er geen wijs meer uitkunnen. En waarom gebeurt dit, omdat 0,1% van de girale betalingen grensoverschrijdend is. En wat nog veel meer onderbelicht blijft, nu staat de naam van de bank in het rekeningnummer. Daardoor zijn we nog verder verwijderd om met behoud van nummer van bank te kunnen wisselen. Met mobiele telefoonnummers is het prima gelukt en kun je met behoud van nummer makkelijk wisselen van provider maar als je ontevreden bent over je bank kun je dus niet wisselen van bank zonder al je drukwerk etc te moeten aanpassen vanwege een nieuw rekeningnummer De dictatuur van de banken wordt steeds nadrukkelijker voelbaar !quote:Op vrijdag 6 december 2013 11:29 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Is dat die storing bij Equens die allang verholpen had moeten zijn? Mijn Telfort-afschrijving was ook een week later, lang nadat ze online al zeiden dat ik die maand betaald had. Of is dat omdat ze "SEPA Incasso, eerste" erbij zetten?
Geniaal trouwens van de EU, om van 548 naar IBAN:NL03INGB0000000548 te gaan
Er zit een controlegetal in IBAN. Dus als je iets verkeerd typt is de hele IBAN ongeldigquote:Op vrijdag 6 december 2013 17:40 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Zeg dat wel. Met een behoorlijk vergroot risico van het maken van foutjes bij het intikken van het rekeningnummer.
Wat vervolgens niet meer wordt gecorrigeerd want, op bij de ING-bank na dan, vindt er geen controle meer plaats of het rekeningnummer wel matcht met de tenaamstelling/woonplaats.
Mag je dan zelf weer achteraan gaan.
Wel als je een hoop internationaal betaaltquote:Op zaterdag 7 december 2013 00:02 schreef HetKlusKonijn het volgende:
^^ Okee guys. Ik merk dat ik nog af en toe een nulletje vergeet in te voeren, gelukkig tel ik ze altijd een keer of tien na.
Maar 'handig' is het bepaald niet, toch?
Snap ik. Ik heb maar één buitenlands abonnementje, dus ik heb er wat minder mee te maken dan jij.quote:Op zaterdag 7 december 2013 00:03 schreef µ het volgende:
[..]
Wel als je een hoop internationaal betaalt.
En ik doe al het international met bitcoin. Wat veel langere rekeningnummers heeft: 156ZG8a3KKqqw8TEPSPrZw1kEEnAS5CPkGquote:Op zaterdag 7 december 2013 00:04 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Snap ik. Ik heb maar één buitenlands abonnementje, dus ik heb er wat minder mee te maken dan jij.
Bloody HELL.quote:Op zaterdag 7 december 2013 00:05 schreef µ het volgende:
[..]
En ik doe al het international met bitcoin. Wat veel langere rekeningnummers heeft: 156ZG8a3KKqqw8TEPSPrZw1kEEnAS5CPkG.
Ah, ik tel 't altijd nog een tig-aantal keertjes na of het wel klopt, heb ooit een keer een foutje gemaakt bij een overboeking en ben toen zes maanden bezig geweest mijn geld weer terug te krijgen.quote:
Sterker nog: ING doet dat ook niet voor IBAN! Alleen als je het normale gironummer intikt werkt dat nog!quote:Op vrijdag 6 december 2013 17:40 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Zeg dat wel. Met een behoorlijk vergroot risico van het maken van foutjes bij het intikken van het rekeningnummer.
Wat vervolgens niet meer wordt gecorrigeerd want, op bij de ING-bank na dan, vindt er geen controle meer plaats of het rekeningnummer wel matcht met de tenaamstelling/woonplaats.
Er zat altijd al een 11-proef op bankrekeningnummers. Maar als je 1 foutje kan maken kan je ook 2 foutjes maken. De kans is iets kleiner, maar stomweg even controleren of de naam ook klopt zou vrijwel alle fouten uitsluiten. Helaas hebben banken daar geen belang bij.quote:Op vrijdag 6 december 2013 23:57 schreef µ het volgende:
Er zit een controlegetal in IBAN. Dus als je iets verkeerd typt is de hele IBAN ongeldig.
Waarom? Je kon altijd al met BIC/IBAN internationale betalingen verrichten. Wat voegt het toe om dat ALTIJD te gebruiken?quote:Op zaterdag 7 december 2013 00:03 schreef µ het volgende:
Wel als je een hoop internationaal betaalt.
Ik zal je een hint geven: de EU! En ook die is erdoor gedrukt door onze eigen politici.quote:Op vrijdag 6 december 2013 18:40 schreef roadrats het volgende:
Als ik om me heen kijk naar de ellende die de overgang naar IBAN nummers met zich meebrengt begrijp ik niet welke krachten in onze samenleving dit soort veranderingen voor elkaar krijgen (Lees erdoor drukken ! )
Zal even voor je kijken. Die "geboden hoge rente" is natuurlijk maar "relatief".....quote:Op zaterdag 7 december 2013 11:23 schreef OngeschiktX het volgende:
Wat heeft LPB met de site gedaan.![]()
Wel hoge rente bieden, maar mensen nu wegpesten door de layout van de site?
Wees blij dat je die nog hebt.quote:Op zaterdag 7 december 2013 11:41 schreef blomke het volgende:
[..]
Zal even voor je kijken. Die "geboden hoge rente" is natuurlijk maar "relatief".....
- edit - : nou, ik vind ' opgeknapt vergeleken met dat samengeraapte zooitje van vroeger. Duidelijkere kaders, groter ruimte voor je inloggegevens en logisherer opbouw. Net ingelogd ging sneller dan vroeger), zie helaas dat over 1 resp 1,5 jaar m'n 4,1% dep's aflopen......
quote:Op zaterdag 7 december 2013 14:58 schreef Ill-Skillz het volgende:
Welke bank heeft ook alweer die depositorekeningen die je mag openbreken voor de aankoop van een woning (of iets soortgelijks)?
quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 11:37 schreef mrbombastic het volgende:
[..]
Ik heb even gezocht en heb het gevonden:
Dit is voor mij nog geen reden van van bank te wisselen.quote:Op donderdag 14 november 2013 10:57 schreef leolinedance het volgende:
De gegevens in het kader hieronder worden automatisch up-to-date gehouden. De inhoud ervan is in ontwikkeling.
Bedenk dat alle informatie in deze OP onder voorbehoud is en dat de meest actuele informatie altijd op de website van de bank te vinden is.
[ afbeelding ]
Alle banken in het rijtje staan onder toezicht van De Nederlandse Bank (DNB) en vallen onder het Depositogarantiestelsel (TS kan niet aansprakelijk gehouden worden voor fouten in deze post, zelf even controleren natuurlijk!). Alle spaartegoeden worden door De Nederlandsche Bank gegarandeerd tot 100.000 euro per rekeninghouder per bank (bij EN/OF rekeningen geldt het dubbele).
Uitzonderingen:
Argenta valt onder het Belgische Garantiestelsel. Ook in België wordt nu 100.000 euro volledig gegarandeerd door de Belgische overheid.
Bank of Scotland valt onder het Britse depositograntiestelsel. De maximale dekking per 31 december 2010 is 85.000 pond. Deze limiet is gebaseerd op de limiet die geldt in de Eurozone (100.000 euro) en wordt in 2015 opnieuw bepaald op basis van de dan geldende wisselkoersen, waarbij omgerekend het garantiebedrag circa 100.000 euro moet zijn. Als de koers van het Britse pond tussentijds daalt, is de garantie omgerekend in euro's lager. Als de koers van het pond stijgt is de garantie omgerekend in euro's hoger.
ICBC Valt onder het Luxemburgse garantiestelsel. Gegarandeerd tot 100.000 euro
Voor hele grote bedragen (waarbij spreiden over meerdere banken lastig wordt) kun je staatobligaties overwegen. Nederlandse staatsobligaties behoren tot de veiligste ter wereld. Je hebt dan wel het nadeel van transactie- en bewaarkosten, maar voor grote bedragen zijn die in verhouding laag.
Actuele rente van de Europese Centrale Bank:
[ afbeelding ]
12 maands Euribor
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Handige links:
http://www.spaarinformatie.nl
http://www.rekeninginfo.nl
http://www.dividendpagina.nl/sparen.asp
http://www.overgeld.nl
http://mistermoney.rtl.nl/sparen.asp
http://www.geldenrecht.nl
http://www.renteplaza.com
Voor meer informatie over verwerkingstijden tussen verschillende banken:
http://forum.spaarinforma(...)=5923&p=55932#p55932
Hou dit AUB een spaartopic.
Discusseren over speculeren en beleggen kan hier: Topicreeks: AEX: De Beursvloer
De kleine lettertjes:
TS is niet aansprakelijk voor verkeerde of onjuiste informatie in de OP
Vind het wel meevallen, oogt best wel "clean" , alleen lettertype vind ik wat oubolligquote:Op zaterdag 7 december 2013 11:23 schreef OngeschiktX het volgende:
Wat heeft LPB met de site gedaan.![]()
Wel hoge rente bieden, maar mensen nu wegpesten door de layout van de site?
Thanks voor je verhelderende post!quote:Op zaterdag 7 december 2013 16:47 schreef mrbombastic het volgende:
[..]
[..]
[ afbeelding ]
Overal waar een X staat gelden geen kosten.
Die elfproef geldt alleen voor bankrekeningnummers maar niet voor Postbankrekeningnummers. Daar was altijd sprake van een naam/nummer-controle.quote:Op zaterdag 7 december 2013 10:10 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Er zat altijd al een 11-proef op bankrekeningnummers. Maar als je 1 foutje kan maken kan je ook 2 foutjes maken. De kans is iets kleiner, maar stomweg even controleren of de naam ook klopt zou vrijwel alle fouten uitsluiten. Helaas hebben banken daar geen belang bij.
Kan een mod dit overzicht even toevoegen aan de OP?quote:Op zaterdag 7 december 2013 16:47 schreef mrbombastic het volgende:
[..]
[..]
[ afbeelding ]
Overal waar een X staat gelden geen kosten.
Ik zag toevallig dat er bij het overboekingsscherm al is opgenomen dat een betaling 'tot 3 werkdagen in beslag kan nemen' oid. Zou mooi zijn als ze die tijd ook gewoon standaard al aanhouden...quote:Op woensdag 11 december 2013 19:38 schreef Ill-Skillz het volgende:
Maandagochten vóór 08:00 uur opdracht gegeven voor MY > ING. Stond er vandaag om 16:00 pas op. Vind ik wel echt rijkelijk laat en langzamer dan normaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |