Ik ben getrouwdquote:Op zondag 3 november 2013 11:28 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Gewoon bijstandsuitkering aan gaan vragen, succes. :p (maar zoals blijkt krijg je dan eigenlijk ook geen begeleiding, misschien moet je ook net doen alsof je geen Nederlands verstaat)
Sorry deze vraag gemist: Venlo. Maar als 't moet kan ik zo verhuizen in principe.quote:
Die je dan verwijzen naar het uitzendbureau waar zij zaken mee doen.quote:Op zondag 3 november 2013 11:33 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Sorry deze vraag gemist: Venlo. Maar als 't moet kan ik zo verhuizen in principe.
...en voor iedereen de tip: je kan uitzendbureaus op z'n minst een beetje omzeilen door bij bedrijven zelf te gaan informeren.
Tsja wordt lastig dan.quote:Op zondag 3 november 2013 11:30 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Ik ben getrouwd
Heb wel een dubbele nationaliteit!
Het scheelt voor een werkgever wel een kleine berg geld als ze het uitzendbureau kunnen overslaan, maar ze leveren dan natuurlijk wel een stuk flexibiliteit in. Ze willen vaak niet voor niets een uitzendkracht.quote:Op zondag 3 november 2013 11:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Die je dan verwijzen naar het uitzendbureau waar zij zaken mee doen.
Ik zeg "een beetje" want heb wel aantal vacatures ook direct bij 't bedrijf zelf op hun sites gevonden. Je moet 'n beetje googlen of een open sollicitatie sturen, het kan nooit kwaad.quote:Op zondag 3 november 2013 11:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Die je dan verwijzen naar het uitzendbureau waar zij zaken mee doen.
Ik denk niet dat je als vwo-er bepaald gelukkig wordt op een mbo-school, maar misschien ben jij de uitzondering die de regel bevestigt.quote:Op zondag 3 november 2013 11:36 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Tsja wordt lastig dan.Maar ff serieus ik heb spijt dat ik teveel naar iedereen in m'n omgeving heb geluisterd en geen mbo ben gaan doen nadat ik vwo afhad. Practische opleiding die ik waarschijnlijk zo af had gehad en dan had ik toch met iets meer diploma's kunnen gaan werken. Maar ja achteraf is het altijd makkelijk praten.
Och tegenwoordig zijn er veel mogelijkheden voor 'n werkgever om 'n contract zo op te stellen dat ze ook weer zo van een werknemer af kunnen komen.quote:Op zondag 3 november 2013 11:37 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Het scheelt voor een werkgever wel een kleine berg geld als ze het uitzendbureau kunnen overslaan, maar ze leveren dan natuurlijk wel een stuk flexibiliteit in. Ze willen vaak niet voor niets een uitzendkracht.
Dat ligt eraan. Als je een bepaalde leeftijd hebt, kun je beter via het uitzendbureau proberen. Als je rechtstreeks bij het bedrijf solliciteert, ga je direct de prullenmand in op basis van je leeftijd. Via het uzb heb je nog kans dat je een beetje gepromoot wordt door je intercedent.quote:Op zondag 3 november 2013 11:37 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Ik zeg "een beetje" want heb wel aantal vacatures ook direct bij 't bedrijf zelf op hun sites gevonden. Je moet 'n beetje googlen of een open sollicitatie sturen, het kan nooit kwaad.
Zoals?quote:Op zondag 3 november 2013 11:39 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Och tegenwoordig zijn er veel mogelijkheden voor 'n werkgever om 'n contract zo op te stellen dat ze ook weer zo van een werknemer af kunnen komen.
Ik werd ook niet echt gelukkig op de hts en daar raadde één leraar het me zelfs aan want dan kon ik vrijwel direct gaan werken maar wel met 'n diploma. Tsja ik was toen 21, had eigenlijk nergens zin in dus ook werken niet.quote:Op zondag 3 november 2013 11:39 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je als vwo-er bepaald gelukkig wordt op een mbo-school, maar misschien ben jij de uitzondering die de regel bevestigt.
Ik zou dat best willen, maar je moet toch een opleiding hebben he, en een tweede studie is nogal prijzig geworden.quote:Op zondag 3 november 2013 11:34 schreef zweefbij het volgende:
Waarom wil je niet in de techniek werken. De techniek is breed. Maar aan de andere kant, ik moet er niet aan denken om de hele dag binnen op een kantoor te zitten. Maar als dat de enige optie is, dan doe ik dat meteen.
Ok, maar je krijgt vanzelf recht op meer uren als je aan het werk bent, ondanks dat contract.quote:Op zondag 3 november 2013 11:42 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Zelf 'n constructie met 'n 0-urencontract meegemaakt.
Ja en dat is 't moment waarop de werkgever het contract niet verlengd.quote:Op zondag 3 november 2013 11:43 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ok, maar je krijgt vanzelf recht op meer uren als je aan het werk bent, ondanks dat contract.
Och ze verzinnen altijd wel iets. Ik ben na m'n bachelor praktisch aan de slag gegaan (wilde niet het onderzoek in, plus de alternatieven trokken me ook niet). Bij mij heb je nu de kans dat ze gaan zeggen dat ik te lang in een laaggeschoolde baan blijf hangen. Terwijl onderzoek zegt dat je qua capaciteit bij onder je niveau werken slechts 0,16 IQ-punten per jaar verliest. Verder heb ik in mijn functie dingen gepresteerd die niet iedereen, zelfs een paar functieschalen hoger, zomaar even na doet. Vanuit die onderzoekende, kritische geest die je op de universiteit aangeleerd krijgt. Dus tsja, ach... Ze verzinnen altijd wel iets. De kunst is nu juist om te laten zien wat je wel waard bent.quote:Op zondag 3 november 2013 11:36 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Tsja wordt lastig dan.Maar ff serieus ik heb spijt dat ik teveel naar iedereen in m'n omgeving heb geluisterd en geen mbo ben gaan doen nadat ik vwo afhad. Practische opleiding die ik waarschijnlijk zo af had gehad en dan had ik toch met iets meer diploma's kunnen gaan werken. Maar ja achteraf is het altijd makkelijk praten.
Ik ben na 1 jaar gymnasium naar de HAVO gegaan (taal is niet mijn ding en al mijn vriendinnen gingen ook naar de HAVO) en ik heb mij prima vermaakt op het MBO. Moeilijke theorie was er niet, maar je was wel veel bezig en veel stage. Maar je moet wel meer een doener zijn denk ik. Als je graag in de boeken zit, dan kun je erg ongelukkig worden op het MBO.quote:Op zondag 3 november 2013 11:39 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je als vwo-er bepaald gelukkig wordt op een mbo-school, maar misschien ben jij de uitzondering die de regel bevestigt.
Sowieso voelt het best wel als een afgang als je na je universitaire studie nog een mbo opleiding loodgieter moet gaan doenquote:Op zondag 3 november 2013 11:42 schreef alors het volgende:
[..]
Ik zou dat best willen, maar je moet toch een opleiding hebben he, en een tweede studie is nogal prijzig geworden.
Kan wel zijn. Maar met een mbo opleiding loodgieter heb je meer kans op werk dan een vage maatschappelijke universitaire studiequote:Op zondag 3 november 2013 12:07 schreef Mishu het volgende:
[..]
Sowieso voelt het best wel als een afgang als je na je universitaire studie nog een mbo opleiding loodgieter moet gaan doen
...en waarom zou dat 'n afgang zijn? Veel vraag naar sowieso. Niet dat dat de belangrijkste reden om 'n studie te gaan doen is (veel werk in te krijgen) maar toch...quote:Op zondag 3 november 2013 12:07 schreef Mishu het volgende:
[..]
Sowieso voelt het best wel als een afgang als je na je universitaire studie nog een mbo opleiding loodgieter moet gaan doen
Ik denk dat de gemiddelde loodgieter momenteel beter wordt betaald dan een beginnende WO-er. Er is een tekort aan loodgieters en werk in overvloed.quote:Op zondag 3 november 2013 12:26 schreef BlueMage het volgende:
[..]
...en waarom zou dat 'n afgang zijn? Veel vraag naar sowieso. Niet dat dat de belangrijkste reden om 'n studie te gaan doen is (veel werk in te krijgen) maar toch...
Ik kom ook regelmatig mensen tegen die niet zijn waarvoor ze geleerd hebben. Een van mijn vorige teamleiders was afgestudeerd als fysiotherapeut, hij was briljant in coaching. Nu doet hij functioneel beheer. Je moet er toevallig inrollen. Ik heb zelf tot 't 3e jaar van de kunstacademie afgemaakt en ben nu IT-erquote:Op zondag 3 november 2013 13:06 schreef BlueMage het volgende:
Sowieso moet je doen wat je leuk vindt. Wat boeit het als je van het vwo afkomt maar besluit dat je heel graag automonteur wil worden? Sowieso zijn voor sommige dingen (bijv je eigen bedrijf starten) opleidingen niet zaligmakend.
Waarom een afgang? Ik kende iemand die geneeskunde, daarna HIO (hogere informatica opleiding, bestaat dat nog?) had gedaan en uiteindelijk vrachtwagen chauffeur is geworden (eigen keuze). Een vrouw overigensquote:Op zondag 3 november 2013 12:07 schreef Mishu het volgende:
Sowieso voelt het best wel als een afgang als je na je universitaire studie nog een mbo opleiding loodgieter moet gaan doen
Gewoon solliciteren. Misschien kun je in je brief verwijzen naar de eerdere sollicitatie en onderbouwen waarom je nu wél aangenomen / uitgenodigd moet worden.quote:Op zondag 3 november 2013 16:36 schreef From het volgende:
advies: kom vacature tegen waar in januari ook op heb gesolliciteerd en 1e gesprek heb gehad. Toen afgewezen met een standaard mailtje. Nog eens proberen (toch weer meer ervaring) / bellen of het zin heeft om te reageren of gewoon niet eens proberen.
Ik ben juist van mening dat je veel meer arrogantie moet tonen.quote:Op zondag 3 november 2013 16:07 schreef Dromer het volgende:
Wellicht moeten sommige HBO'ers/WO'ers hun arrogantie een beetje laten varen.
Ik ben er zeker van dat veel intercedenten er zo over denkenquote:Op zondag 3 november 2013 16:07 schreef Dromer het volgende:
Wellicht moeten sommige HBO'ers/WO'ers hun arrogantie een beetje laten varen.
Lijkt me niet zo handig. Stel dat je gaat solliciteren voor een baan. waarbij je veel contacten hebt met relaties, klanten, opdrachtgevers. Ik denk niet dat ze dan op een arrogant figuur zitten te wachten.quote:Op zondag 3 november 2013 21:56 schreef koffiemetmelkensuiker het volgende:
[..]
Ik ben juist van mening dat je veel meer arrogantie moet tonen.
Nee heb je ja kan je om vechten.
En ook als reactie op de markt die b.v. voor een caissièrepiepmiep minimaal HEAO eisen.
Wat moet een de filiaalmanager van de supermarkt dan wel niet hebben? MBA aangevuld met jaren internationale werkervaring en RA ?
Jezelf goed presenteren is prima toch?quote:Op zondag 3 november 2013 22:47 schreef Mishu het volgende:
[..]
Ik ben er zeker van dat veel intercedenten er zo over denken
De vraag is natuurlijk wat is "goed" dat hang denk ik ook af van wie er tegenover je zit. Het is soms moeilijk in te schatten of diegene nu juist iemand met wat meer lef wil of vindt dat dat brallerig overkomt. Sollicitatiegesprekken zijn sowieso bij mij 'n probleem: als ik er al eens één scoor gaat 't toch meestal mis.quote:Op maandag 4 november 2013 08:02 schreef Ml-etje het volgende:
[..]
Jezelf goed presenteren is prima toch?
Afhankelijk van de functie mag iemand best wat arrogantie tonen
Ik heb online coach bericht gestuurd, dat gezien mijn niveau ik de cursus geen toegevoegde waarde vond hebben. Was ze met me eensquote:Op maandag 4 november 2013 10:44 schreef zweefbij het volgende:
Vrijdag mijn uitkering aangevraagd![]()
![]()
![]()
en ben nu bezig met de cursus online solliciteren
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
omdat dat in mijn takenlijst stond bij werk.nl
Ik ben er halverwege maar mee opgehouden en heb hem afgevinkt. Het is leuk als je net nieuw op de arbeidsmarkt bent of inderdaad het echt niet weet. Wat een tijdsverspilling.quote:Op maandag 4 november 2013 14:24 schreef From het volgende:
[..]
Ik heb online coach bericht gestuurd, dat gezien mijn niveau ik de cursus geen toegevoegde waarde vond hebben. Was ze met me eens
Sommigen zijn echte eikels inderdaad. Vraag me af of ze wel trots op hun werk kunnen zijn.quote:Op maandag 4 november 2013 11:41 schreef ThaBrain het volgende:
Sommige recruiters zijn ook niet meer aardig aan de telefoon...Misschien had ze nog een kater van het weekend......
Het is zo vervelend om afhankelijk te zijn van zo iemand!!
Ach, ik heb vandaag 5 bedrijven gebeld en allen antwoordden ze negatief. 1tje gaf een toelichting waarom en dat vond ik dan wel netjes. De rest zei simpelweg dat ze geen mensen zochten, ondanks dat ze mijn verhaal hadden aangehoordquote:Op maandag 4 november 2013 15:17 schreef zweefbij het volgende:
En een tweede afwijzing binnen. Er een betere klik met een andere kandidaat. Persoonlijk denk ik dat die dichter bij woont. Ze liepen tijdens het gesprek nogal moeilijk te doen over het feit dat ik toch wel minstens 40 minuten moest rijden. Wat een kutdag vandaag![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ha mooiquote:Op maandag 4 november 2013 16:04 schreef BlueMage het volgende:
Zojuist een aanbod gekregen om tijdelijk (3 maanden hoogstens) te gaan orderpicken in 'n magazijn bij Tegelen, in dagdienst. Het werk zou omstreeks december starten, is minimum loon, maar ja als ik niks beters vind ga ik dat denk ik maar doen.
Ik zit er ook naar te neigen om dat te gaan doen, of in ieder geval iets in die richting.quote:Op maandag 4 november 2013 16:04 schreef BlueMage het volgende:
Zojuist een aanbod gekregen om tijdelijk (3 maanden hoogstens) te gaan orderpicken in 'n magazijn bij Tegelen, in dagdienst. Het werk zou omstreeks december starten, is minimum loon, maar ja als ik niks beters vind ga ik dat denk ik maar doen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |