quote:Op vrijdag 25 oktober 2013 23:32 schreef matthijst het volgende:
Namens het kabinet wil ik in het bijzonder nog even de aandacht vestigen op de moeder van Quinsy. Dat zo'n sterke vrouw zo'n pussy heeft kunnen baren en niet heeft afgestaan ter adoptie verdient een pluim.
Je komt met nul inhoudelijke argumenten en je denkt lollig te zijn met mensen persoonlijk aan te vallen. Ik heb Quinsy gezien op tv en radio en hij is vele malen meer een humaan mens , dan jij kan bevatten.quote:Op vrijdag 25 oktober 2013 23:32 schreef matthijst het volgende:
Namens het kabinet wil ik in het bijzonder nog even de aandacht vestigen op de moeder van Quinsy. Dat zo'n sterke vrouw zo'n pussy heeft kunnen baren en niet heeft afgestaan ter adoptie verdient een pluim. Mevrouw, we leven allemaal met u mee, het moet niet eenvoudig zijn geweest om 30 jaar lang dagelijks tegen zo'n jankerd aan te kijken. Vanaf heden benoem ik u, ook namens de koning, tot ere-Piet." [ afbeelding ]
UIteraard, de ene stad is de andere stad niet.quote:Op vrijdag 25 oktober 2013 23:47 schreef KreKkeR het volgende:
En tuurlijk hoeft dit Telegraaf onderzoekje absoluuuut niet te kloppen en de werkelijke ondervraagde etniciteiten worden ook niet gespecificeerd. Maar aan de andere kant vind ik de gedachte dat het niet in elke stad hetzelfde hoeft te zijn helemaal niet zo ver gezocht. En ook de vraagstelling kan natuurlijk grote invloed hebben op de antwoorden.
of gewoon vriend. Zo zien de meeste mensen hem toch al.quote:Op vrijdag 25 oktober 2013 22:06 schreef sp3c het volgende:
toegegeven
chief assistant klinkt al mooier dan knecht
Zijn moeder is de reden van zijn ZPiR movement, of ben je dat vergeten?quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:07 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je komt met nul inhoudelijke argumenten en je denkt lollig te zijn met mensen persoonlijk aan te vallen. Ik heb Quinsy gezien op tv en radio en hij is vele malen meer een humaan mens , dan jij kan bevatten.
Laat zijn moeder erbuiten. Dat is weer zo laag
Is dat een excuus om haar belachelijk te maken.?quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:15 schreef matthijst het volgende:
[..]
Zijn moeder is de reden van zijn ZPiR movement, of ben je dat vergeten?
Zij wordt juist niet belachelijk gemaakt, alleen Quinsy.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:17 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Is dat een excuus om haar belachelijk te maken.?
Voer deze discussie op inhoud en niet op zgn grappig wezen.
Met jou discussieren op inhoud is niet mogelijk.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:17 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Is dat een excuus om haar belachelijk te maken.?
Voer deze discussie op inhoud en niet op zgn grappig wezen.
Is het...?quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:18 schreef Specularium het volgende:
[..]
Zij wordt juist niet belachelijk gemaakt, alleen Quinsy.
schei uit met die zgn humor.. het is afzeikhumorquote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:22 schreef matthijst het volgende:
[..]
Met jou discussieren op inhoud is niet mogelijk.
En van een beetje humor is nog nooit iemand dood gegaan.
Jij leest alleen maar wat je wilt lezen. Het stuk waarin ik aangeef het vanaf volgend jaar met andere pieten negeer je compleet, om wederom te komen janken omdat ik Quinsy een jankerd vind.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:23 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Is het...?
Blijft staan dat het nog steeds inhoudsloos is.
Val iemand aan met zinnige argumenten en niet persoonlijk afzeiken.
Haha, gethhefuckouttahere, jij discussieert alleen op inhoud.quote:schei uit met die zgn humor.. het is afzeikhumor
Ik discussieer eenmaal beter op inhoudelijke zaken. Ga naar ONZ ... daar mag je onzin uitslaan
het is ook wel heel moeilijk om die niet te hebben tegenwoordigquote:Op vrijdag 25 oktober 2013 22:40 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het maakt geen indruk op mij. Ik heb meer discriminerende mensen gezien op het internet die misbruik maken van de anonimiteit en gaan beweren dat zij buitenlandse familie en vrienden hebben.
Dat doe je niet. Je negeert zaken die je niet uitkomen en vragen waarop je geen antwoord hebt ga je consequent uit de weg.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:24 schreef Bluesdude het volgende:
Ik discussieer eenmaal beter op inhoudelijke zaken.
Beetje Django Unchained. ..ook een zwarte slaaf die wordt gered en als 'hulpje' voor zijn 'meester' werkt.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:40 schreef poemojn het volgende:
Hadden jullie gezien dat Schenkman de knecht ook met een paard afbeeldt? Als het in de media gaat over hoe Schenkman de knecht beschreef komt steeds het plaatje dat hij de zak draagt in beeld. Niet de meer gelijkwaardige afbeeldingen. Plaatje van http://sinterklaasmijnhobby.jouwweb.nl/
[ afbeelding ]
Uit Live and Let Die! Epische film.quote:Op vrijdag 25 oktober 2013 23:58 schreef Ulx het volgende:
[ afbeelding ]
Is dit iets om de antipieten tevreden mee te stellen?
ja joh, dat is echt je eigen associatie..quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:58 schreef Individual het volgende:
[..]
Beetje Django Unchained. ..ook een zwarte slaaf die wordt gered en als 'hulpje' voor zijn 'meester' werkt.
Klopt, maar in latere uitgaven werd Piet in tegenstelling tot de eerdere edities van het boek, opeens meer afgebeeld als karikatuur van de neger:quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 00:40 schreef poemojn het volgende:
Hadden jullie gezien dat Schenkman de knecht ook met een paard afbeeldt? Als het in de media gaat over hoe Schenkman de knecht beschreef komt steeds het plaatje dat hij de zak draagt in beeld. Niet de meer gelijkwaardige afbeeldingen. Plaatje van http://sinterklaasmijnhobby.jouwweb.nl/
[ afbeelding ]
Echt een interessant pdfje..quote:Omstreeks 1850 ligt er een rechte lijn tussen 'de zwarte man' en een nagestreefd positief beeld van echte zwarten
Als we kijken naar de tekeningen in de eerdere edities van Schenkman kun je trouwens wel stellen dat hij in deze eerste edities zelf geen gebruik heeft gemaakt v/d black face en dat hij gewoon een 'normale' neger heeft getekend.quote:Er is misschien nog een andere afbeelding die Schenkman meer direct geïnspireerd heeft. In de jaren 1830-1840 ontstaat in Amerika in het variété een nieuw genre, dat van de ‘black minstrels’: witten die zich als zwarten uitmonsterden en een muzikaal programma brachten (Toll 1974, Cockrell 1993). Al in diezelfde tijd doen zij, met veel
succes, Engeland aan (Pickering 1986:74-75, Blair 1996:5-6). Dat zij ook in Nederland te zien waren (al is niet duidelijk wanneer), blijkt uit een fictieve dialoog over de kermis in Schenkmans
posthume publicatie Humoristische voorlezingen in proza en poëzy (1863:210-211; vgl. Schenkman z.j.:134). Een van de sprekers zegt over hen: ‘’t Waren zwart gemaakte kerels, ’t Was bedrog en schelmerij!’. Daarop zegt zijn tegenspreker:
‘Dat een blank gelaat zich zwart maakt, Staat mijns inziens ieder vrij.
Hoeveel hooggeplaatste lieden, In de Kerk en in den Staat, Toonen, bij hun zwarte zielen,
Omgekeerd, een blank gelaat.’
http://www.meertens.knaw.(...)ef/Zwarte%20Piet.pdf
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |