Er is geen asbest gevonden stond vanmorgen op Omrop Fryslân.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:18 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Verontreinigd, met asbest bijvoorbeeld.
Dat is van de media buiten omrop frl om...quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:22 schreef Snowsquall het volgende:
In plaats van dat er 1 desk is met microfoons en de verschillende mensen die het woord nemen daar even achter gaan staan om de pers te beantwoorden gaan ze de hele tijd met die microfoons zitten slepen(de Belgische manier??)
Ik zei het gister al ja.... daar hebben ze even geen boodschap aan op zo'n moment, en het is ook niet duidelijk wat er in zo'n pand zit... (bij een boerderij bijv. zie je de asbest wel op het dak liggen)quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:23 schreef drakin het volgende:
[..]
Er is geen asbest gevonden stond vanmorgen op Omrop Fryslân.
edit: nu zeggen ze weer wat anders bij de conferentie
Oh dus in een buitenlandse taal spreken is professioneel en in je eigen taal spreken niet?quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:20 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Ja dit doet 'ie keurig, professioneel.
Ja dat snap ik, maar dat weet je toch vantevoren. Daarom de hulpverleners om en om voor een vaste desk met microfoons plaats laten nemenquote:Op zondag 20 oktober 2013 12:23 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Dat is van de media buiten omrop frl om...
Daar heb ik het niet over.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:27 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Oh dus in een buitenlandse taal spreken is professioneel en in je eigen taal spreken niet?
Nederlands is ook in Friesland gewoon een officiële landstaal. Deze woordvoerder kiest voor een taal die door de meeste mensen begrepen wordt.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:27 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Oh dus in een buitenlandse taal spreken is professioneel en in je eigen taal spreken niet?
Ja, maar ze kunnen moeilijk 5 mengtafels naast elkaar zetten.... en er zit meestal maar 1 output op....quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:27 schreef Snowsquall het volgende:
[..]
Ja dat snap ik, maar dat weet je toch vantevoren. Daarom de hulpverleners om en om voor een vaste desk met microfoons plaats laten nemen
De zoveelste die reageert vanuit de underdog-positie. We hebben het over een fikse brand, niet het einde van de wereld of een chemische fabriek die op springen staat (zoals Chemie-Pack destijds). Wat verwacht je? Dat alle zenders hun programmering onderbreken en live verslag doen van een paar panden die in de fik staan?quote:Op zondag 20 oktober 2013 11:23 schreef Grutsk het volgende:
Ben ik een weekend niet in us moaie Fryslan, gebeurt er dit...
Maar even serieus, wat erg. Natuurlijk is er relatief weinig aandacht van de media, zijn we anders gewend?
Eh nee? Frysk is de officiele landstaal, nederlands spreken we alleen omdat nederlanders te dom zijn om frysk te leren over het algemeenquote:Op zondag 20 oktober 2013 12:29 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Nederlands is ook in Friesland gewoon een officiële landstaal. Deze woordvoerder kiest voor een taal die door de meeste mensen begrepen wordt.
Je begrijpt het nietquote:Op zondag 20 oktober 2013 12:29 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Ja, maar ze kunnen moeilijk 5 mengtafels naast elkaar zetten.... en er zit meestal maar 1 output op....
quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:31 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Eh nee? Frysk is de officiele landstaal, nederlands spreken we alleen omdat nederlanders te dom zijn om frysk te leren over het algemeen
Ja, maar samen eentje huren, gebeurt praktisch nooit..... De pers wil dat ook liever niet om verschillende redenen... en het spul wat ze zelf meenemen is zo compact mogelijkquote:Op zondag 20 oktober 2013 12:31 schreef Ivo1985 het volgende:
Een fatsoenlijke mengtafel heeft wel wat meer dan 1 output. Ook is een outputsignaal best op te splitsen in meerdere lijntjes.
De meeste Nederlanders willen geen Fries leren, raar gebrabbel.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:31 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Eh nee? Frysk is de officiele landstaal, nederlands spreken we alleen omdat nederlanders te dom zijn om frysk te leren over het algemeen
Volgens mij is Friesland nog altijd geen aparte staat en is in Nederland het Nederlands gewoon de landstaal. Met daarnaast in de provincie Friesland het Fries als tweede erkende taal.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:31 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Eh nee? Frysk is de officiele landstaal, nederlands spreken we alleen omdat nederlanders te dom zijn om frysk te leren over het algemeen
Ik ben een amsterdammer vriend.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:35 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Volgens mij is Friesland nog altijd geen aparte staat en is in Nederland het Nederlands gewoon de landstaal. Met daarnaast in de provincie Friesland het Fries als tweede erkende taal.
Jouw houding is nu precies waarom veel randstedelingen jullie Friezen als minderwaardig blijven zien. Mensen als jij hebben totaal geen respect voor het grotere geheel.
Je gedraagt je anders behoorlijk als een Fries...quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:35 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Ik ben een amsterdammer vriend.
Stel je nou niet zo extremistisch op zeg. In dit soort situaties gaat het algemeen belang en duidelijke communicatie voor en niet de kleingeestige taalstrijd van de Friese minderheid in Nederland.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:31 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Eh nee? Frysk is de officiele landstaal, nederlands spreken we alleen omdat nederlanders te dom zijn om frysk te leren over het algemeen
Jij gedraagd je als een kaas.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:36 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Je gedraagt je anders behoorlijk als een Fries...
Dan ook niet komen klagen dat je het niet begrijpt.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:35 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
De meeste Nederlanders willen geen Fries leren, raar gebrabbel.
Klopt.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:36 schreef Apotheose het volgende:
volgens mij werd die persconferentie gewoon in het nederlands gevoerd met hier en daar de vertaling in het Frysk. Of heb ik iets gemist?
Met dat laatste ben ik het absoluut niet mee eens.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:37 schreef c-u-t-e het volgende:
Wel vind ik het belachelijk hoe de rest van NL ons als 'buitenlanders' zien terwijl ons deel van het land toch een stuk mooier is dan de meeste delen van NL.
Buiten dat die twee zaken totaal niks met elkaar te maken hebben, is het tweede deel nogal subjectiefquote:Op zondag 20 oktober 2013 12:37 schreef c-u-t-e het volgende:
Wel vind ik het belachelijk hoe de rest van NL ons als 'buitenlanders' zien terwijl ons deel van het land toch een stuk mooier is dan de meeste delen van NL.
Ja ik begrijp wat je bedoeld... maar dan blijf je heen en weer rennen... en word het warrig...quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:32 schreef Snowsquall het volgende:
[..]
Je begrijpt het niet.....Lees het nog eens door wat ik bedoel
Ik zeg ook de 'Meeste' delen.. Niet alle delen.. Maar goed, dat doet er ook niet toe..quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:39 schreef Fred0w het volgende:
[..]
Met dat laatste ben ik het absoluut niet mee eens.
Je krijgt het notabene op school..quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:37 schreef c-u-t-e het volgende:
Ik ben zelf een Fries, maar ik spreek de taal niet (versta het wel) en ik vind het enorm asociaal dat Friezen altijd stug Fries blijven praten terwijl lang niet iedereen Fries kan verstaan.
Mee eens, nederland is nogal een verzameling industrieterreinen en viezige grote steden. Friesland is veel mooie heiden, vlakten, meren, grachten en duinen, historische panden alom,. Enige wat kut is zijn de nederlandse klauwen overal (lokale politiek waar landelijke partijen met hun armen inzitten en alles naar de tering helpen vanuit den haag)quote:Wel vind ik het belachelijk hoe de rest van NL ons als 'buitenlanders' zien terwijl ons deel van het land toch een stuk mooier is dan de meeste delen van NL.
Ja ernstig . .. :/quote:Maar goed, dat doet er niet toe.
1 Vermist en 1 Dood.. Denk dat de link wel te leggen is toch?
Is het ook ghehe..quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:39 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Buiten dat die twee zaken totaal niks met elkaar te maken hebben, is het tweede deel nogal subjectief
Volgens mij zijn het vooral de Friezen zelf die het graag zo zien.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:37 schreef c-u-t-e het volgende:
Wel vind ik het belachelijk hoe de rest van NL ons als 'buitenlanders' zien
Friese of Nederlandse kaas?quote:
Ja, ik heb het op school gehad, maar dat betekend niet dat ik opeens Fries kan spreken.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:40 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Je krijgt het notabene op school..
[..]
Mee eens, nederland is nogal een verzameling industrieterreinen en viezige grote steden. Friesland is veel mooie heiden, vlakten, meren, grachten en duinen, historische panden alom,. Enige wat kut is zijn de nederlandse klauwen overal (lokale politiek waar landelijke partijen met hun armen inzitten en alles naar de tering helpen vanuit den haag)
[..]
Ja ernstig . .. :/
Was even ook bang dat het mischien een bekende was (wat het niet erger maakt voor het gegeven).
Nou, ik dus niet.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:41 schreef Lkw het volgende:
[..]
Volgens mij zijn het vooral de Friezen zelf die het graag zo zien.
twitter:Suksawat058 twitterde op zondag 20-10-2013 om 12:35:19Actuele foto van de plek, brandweer nog steeds bezig, nog steeds kleine brandhaardjes aanwezig. http://t.co/KeqeT2tV4a reageer retweet
Zeker nooit in bijvoorbeeld Drenthe, Groningen, Gelderland of Overijssel geweest?quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:40 schreef BaajGuardian het volgende:
Mee eens, nederland is nogal een verzameling industrieterreinen en viezige grote steden. Friesland is veel mooie heiden, vlakten, meren, grachten en duinen, historische panden alom,.
School zorgt ervoor dat je het kunt spreken, mischien zat je de hele les te whatsapten?quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:42 schreef c-u-t-e het volgende:
[..]
Ja, ik heb het op school gehad, maar dat betekend niet dat ik opeens Fries kan spreken.
Ik 'spreek' het zelf ook niet maar verstaan is easymode, ik kan het wel spreken overigens maar vind het niet bij mezelf passen, wellicht toch nog dat amsterdamse bloedquote:Ik versta het prima, en in mijn hoofd kan ik het spreken haha. Maar ik durf het niet echt uit te spreken..
quote:En ja, het blijft verschrikkelijk!
Niet in gelderland, de rest wel.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:43 schreef Lkw het volgende:
[..]
Zeker nooit in bijvoorbeeld Drenthe, Groningen, Gelderland of Overijssel geweest?
Ik klaag nergens over, is alleen irritant dat als ik in Friesland een winkel in loop dat ik meteen door personeel in het Fries wordt aangesproken. Hier in de provincie Groningen is het gebruikelijk om klanten gewoon in het Nederlands aan te spreken, wel zo netjes.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dan ook niet komen klagen dat je het niet begrijpt.
Ik ben 24 dus toen ik Fries kreeg was er nog geen whatsapp??quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:44 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
School zorgt ervoor dat je het kunt spreken, mischien zat je de hele les te whatsapten?
[..]
Ik 'spreek' het zelf ook niet maar verstaan is easymode, ik kan het wel spreken overigens maar vind het niet bij mezelf passen, wellicht toch nog dat amsterdamse bloed
[..]
Dat is echt niet waar. Dan weet ik niet in welke winkels jij komt, maar ik ben nog nooit in het Fries aangesproken in een winkel ofzo.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:45 schreef Wildervankstertje het volgende:
[..]
Ik klaag nergens over, is alleen irritant dat als ik in Friesland een winkel in loop dat ik meteen door personeel in het Fries wordt aangesproken. Hier in de provincie Groningen is het gebruikelijk om klanten gewoon in het Nederlands aan te spreken, wel zo netjes.
Het had gekunt, mischien zat je dan snake te doen op een oudere telefoon oid.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:45 schreef c-u-t-e het volgende:
[..]
Ik ben 24 dus toen ik Fries kreeg was er nog geen whatsapp??
Beetje lullige opmerking..
Vind de meeste steden/dorpen in Friesland lelijk op een klein deeltje na. Ameland is mijn favoriete plekje voor een weekendje weg of een korte vakantie, heerlijk genieten daar.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:37 schreef c-u-t-e het volgende:
Ik ben zelf een Fries, maar ik spreek de taal niet (versta het wel) en ik vind het enorm asociaal dat Friezen altijd stug Fries blijven praten terwijl lang niet iedereen Fries kan verstaan.
Wel vind ik het belachelijk hoe de rest van NL ons als 'buitenlanders' zien terwijl ons deel van het land toch een stuk mooier is dan de meeste delen van NL.
Maar goed, dat doet er niet toe.
1 Vermist en 1 Dood.. Denk dat de link wel te leggen is toch?
Je stelling dat Nederland 'nogal een verzameling industrieterreinen en viezige grote steden' is, doet vermoeden dat je Nederland niet erg goed kent. Met name de door mij genoemde provincies niet.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:44 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Niet in gelderland, de rest wel.
Ik wel, dat was in Drachten.quote:Op zondag 20 oktober 2013 12:46 schreef c-u-t-e het volgende:
[..]
Dat is echt niet waar. Dan weet ik niet in welke winkels jij komt, maar ik ben nog nooit in het Fries aangesproken in een winkel ofzo.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |