Hopelijk.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 21:54 schreef Peunage het volgende:
Best interessant dit.
- Iedereen lijkt zich tegen de extremisten te keren
Ik vrees het niet. Het doel is de val van president Assad en de omcirkeling van Iran. Dat moet verdergaan.quote:- VS en Rusland lijken tot een soort van akkoord te komen
Dat is inderdaad wel een tendens. De avonturiers zijn moe. De fanatici blijken toch ofwel gestorven, ofwel te bang naar hun 'paradijs' (de hellesfeer gereserveerd voor moordenaars, plunderaars, takfiri-salafisten en koppensnellers) te moeten gaan.quote:- Berichten over Syri strijders die terug naar huis gaan
Op verzoek van president Assad, Rusland en het Syrische Arabische regeringsleger dat zichzelf weer kan redden en nieuwe technieken heeft geleerd in de strijd tegen guerilla's in stadsgebieden. Vroeger was het Syrische leger te log, te ruw en te verouderd, meer opgeleid voor een open oorlog tegen een leger van een andere staat.quote:- Berichten over Hezbollah die weer naar huis vertrekken
Het lijkt zo. De conferentie in Genve zal ook wel komen. Maar daarna? Ik vrees nog steeds een enorme escalatie, de Amerikanen (Obama en de financierselite achter hem) willen geen vrede in Syri, geen vrede met aanblijven van Assad of diens machtelite.quote:- Allerlei uitwisselingen van gevangenen en zo.
Of het is allemaal puur toeval.
Ook in dit topic wordt vaak gedaan alsof Amerika de grote boeman is, terwijl ik ervan overtuigd ben dat Obama inmiddels veel liever een pact met de Russen sluit over ook de Syrische kwestie. Het zijn de golfratten die koste wat kost Syrie weer in hun machtssfeer willen krijgen en dus sowieso geen pact gaan sluiten. Hoeveel duizenden nog meer sterven doet voor hen er niet toe.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 21:54 schreef Peunage het volgende:
- VS en Rusland lijken tot een soort van akkoord te komen
quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 21:47 schreef Veldkamp het volgende:
Zonder een kant te kiezen, bericht RussiaToday op een genuanceerde wijze
quote:FOK.nl / Nieuws / 'Nederlandse jihadstrijders vast in Syri' / FOK!frontpage
Verschillende Nederlandse jongeren zitten tegen hun wil vast in Syri omdat hun paspoorten zijn ingenomen. De jongeren zijn naar Syri gegaan om te strijden tegen het regime van president Bashar Assad, maar de rebellengroeperingen bij wie ze zich hebben aangesloten hebben hun paspoorten afgepakt. Dat meldt RTL Nieuws zaterdagavond op basis van verschillende bronnen.
Sinds het begin van het conflict in Syri zouden zo'n tien tot vijftien jongeren zijn teruggekeerd uit het land. Directeur van een buurthuis in de Haagse Schilderswijk Nicoline Grotzebauch stelt dat terugkeren niet zo makkelijk is. "De paspoorten van de jongens worden ingenomen. Als blijkt hoe verschrikkelijk het daar is en ze gaan twijfelen of het wel de goede stap is geweest, kunnen ze niet meer terug. Ook al zouden ze willen", vertelt ze tegen RTL Nieuws.
Hoogleraar terrorisme en contraterrorisme bij de Universiteit Leiden Edwin Bakker stelt dat vanaf het begin is gewaarschuwd dat de jongeren niet alleen vechten tegen het bewind van Assad, maar ook tegen rebellengroepen. "Die jongens gaan daar vrij naef heen en dan valt het tegen. Maar wat dan? Die groepen laten je niet gaan, want je hebt natuurlijk informatie. En je geeft toch een heel slecht signaal als je teruggaat omdat die strijd minder fraai is dan afgespiegeld."
Volgens de Nationaal Cordinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) zijn de afgelopen tijd zo'n honderd personen vertrokken naar diverse landen in Afrika en het Midden-Oosten, met name naar Syri. Veel van hen sluiten zich aan bij jihadistische strijdgroepen. De kans op een aanslag in Nederland of op Nederlandse belangen in het buitenland is momenteel substantieel, onder meer vanwege een toegenomen aantal jihadreizigers naar Syri.
Jihadreizigers doen in oorlogsgebieden zoals Syri kennis en strijdervaring op en kunnen een dreiging vormen tegen westerse doelen, aldus de nationaal cordinator. "Ook bestaat het risico dat zij anderen uit Nederland aansporen hetzelfde te gaan doen." Jihadreizigers kunnen 'zeer radicaal, getraumatiseerd en in hoge mate geweldsbereid' terugkeren naar Nederland, waarna zij hier een bedreiging vormen, stelt de NCTV.
Bron: frontpage.fok.nl
Kennelijk dachten ze het beheer over hun eigen paspoort te houdenquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:23 schreef Peunage het volgende:
[..]
Niet aan gedacht toen ze besloten naar Syri te gaan
Jah oke, met paspoort is het wat makkelijker. Maar ik denk dat ze ook mt paspoort niet zomaar ergens heen kunnen gaan.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:24 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Kennelijk dachten ze het beheer over hun eigen paspoort te houden
Geen idee hoe dat precies gaat. Er zijn eerder "strijders"teruggekeerd uit Syr;.. Denk maar aan die Jejoenquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:33 schreef Peunage het volgende:
[..]
Jah oke, met paspoort is het wat makkelijker. Maar ik denk dat ze ook mt paspoort niet zomaar ergens heen kunnen gaan.
Oh ja, die is dus alsnog opgepakt in Belgiquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:35 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Geen idee hoe dat precies gaat. Er zijn eerder "strijders"teruggekeerd uit Syr;.. Denk maar aan die Jejoen
Ik weet hetquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:37 schreef Peunage het volgende:
[..]
Oh ja, die is dus alsnog opgepakt in Belgi
http://rt.com/news/syria-rebels-us-gulf-430/quote:‘Liars, all of them’: Syrian rebels slam US, Gulf states following intl peace efforts
The Free Syrian Army soldiers admit they won’t be able to claim capital Damascus without foreign support, but their aren’t counting on it anymore as the US and the Gulf states are “liars”.
FSA fighter, Abu al Hasan, said the rebels have the road leading to Damascus in their sight, but they “can’t reach it because of Maaloula”.
The militants can hold back the government troops, but they seem unable to make their own advances. In order for that to change the opposition needs more money from Gulf countries and American military aid.
The international peace efforts became a huge disappointment for the rebels, who began losing faith in their foreign backers.
“All of them are liars, all of them. I don’t know how I can express it better and we are not hoping anything from them [US and Gulf states]. Whatever they say we don’t believe it,” Abu Mohammad stressed.
Leuk dat ze compleet nietszeggende personen interviewen over dit soort zaken. Wie is hij? Voetsoldaat? Commandant?quote:Op zondag 20 oktober 2013 00:13 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
http://rt.com/news/syria-rebels-us-gulf-430/
quote:Autobom Syri: zeker 30 doden
In de Syrische stad Hama is een autobom ontploft waarbij dertig mensen zijn omgekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau. Hama is onder controle van de regeringstroepen.
Volgens het persbureau SANA deed de explosie zich voor op de vroege zondag. Een vrachtwagen vol explosieven werd door rebellen tot ontploffing gebracht bij een checkpoint, zo meldt het persbureau. Daardoor kwam een vlakbij geparkeerde tankwagen tot ontploffing, waardoor het aantal slachtoffers fors opliep. Tientallen mensen raakten gewond, van wie enkele in kritieke toestand verkeren, meldt de BBC.
Volgens de organisatie Syrian Observatory for Human Rights zit strijdgroep Jabhat al-Nusra (Steunfront) achter de aanslag.
Autobommen worden meestal gebruikt door militanten gelinked aan al-Qaeda die meevechten onder de rebellen.
Bron: Volkskrant
Kun je het in het Nederlands of Engels vertalen, ik versta en spreek geen Duits.quote:
wat een stelletje trieste gendoctrineerde labiele gasten blijven het toch die jihadi.quote:
Gewoon standaardverhaal over Duitse (salafistische) moslimjongeren die in Syri gaan vechten bij de rebellen (jongste Duitser die vertrokken is, is 15). De jongen die genterviewd wordt is er geweest, maar heeft alleen humanitaire hulp verleend zegt hij. Hij wil overigens wel strijden voor islamitische wereldoverheersing.quote:Op zondag 20 oktober 2013 15:00 schreef Baklava95 het volgende:
[..]
Kun je het in het Nederlands of Engels vertalen, ik versta en spreek geen Duits.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |