Het doel is eerder de overheid niet elk aspect van je (prive)leven laten beheersen en controleren... helaas gebeurt dit steeds meer en meer.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 12:15 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Net of de vrije markt een of ander heil doel moet zijn.
Er zijn overigens ook weinig producten op de markt waar men zegt, met uw betaling hebben we:quote:Op donderdag 3 oktober 2013 12:48 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Beter van toch, de markt heeft nog iets gestolen van mij. Overheden doen het maandelijks. Jammer dat ik geen resultaten op mijn loonstrook krijg.
Beste Kandij met uw geld hebben we
Een uitkeringsneger een week thuis kunnen houden
Een halve moslim dood kunnen schieten
Een aanbetalings op een flitspaal gedaan.
Ik heb wel de vrijheid die producten te kopen of niet te kopen. Dat is het verschilquote:Op donderdag 3 oktober 2013 13:49 schreef MadScientist het volgende:
[..]
Er zijn overigens ook weinig producten op de markt waar men zegt, met uw betaling hebben we:
- x aantal CO2 en roet uitgestoten
- x aantal medewerkers gedwongen goedkoper te werken dan een 'living wage' omdat er y werkloosheid is aan de andere kant van de wereld
- x knokploegen ingehuurd om vakbondsvorming te onderdrukken
- x aantal grondstoffen op schadelijke wijze uit de grond gehaald
- onze prijs met x verhoogd, gewoon omdat we het kunnen want we hebben een marktoverwicht
- x betaald aan een schatrijke topsporter om in ons reclamespotje te spelen, om ondanks bovenstaande onszelf van een positief imago te voorzien
in plaats daarvan krijg je slechts een getal, een prijs, en daarmee kun je zogenaamd een 'rationele' overweging maken, die dus alleen maar betrekking heeft op je eigen leven.
Jammer alleen dat het mensen niet boeit. Mensen wisten dondersgoed dat hun Nike-schoenen werden gemaakt door overwerkte Aziatische kinderen, maar dat had nauwelijks invloed op hun koop-gedrag. Dat is Libertopia.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 13:57 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Ik heb wel de vrijheid die producten te kopen of niet te kopen. Dat is het verschil
Als het genoeg mensen wat boeit wat de proberen niet meer verkocht. Effectiever dan wat voor een overheidsmaatregel dan ook.
Kortom de mens is minderwaardig en dient verheven te worden via sociale dwang.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:00 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Jammer alleen dat het mensen niet boeit. Mensen wisten dondersgoed dat hun Nike-schoenen werden gemaakt door overwerkte Aziatische kinderen, maar dat had nauwelijks invloed op hun koop-gedrag. Dat is Libertopia.
Nee, dat is niet mijn conclusie. Het boeit de mensen, maar het is voor hen een ver van hun bed-show. Je wordt niet geconfronteerd met die Aziatische kinderen die zich de kanker in werken. Echter, gebeurt dwangarbeid hier om de hoek, dan boeit het al een stuk meer.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:01 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Kortom de mens is minderwaardig en dient verheven te worden via sociale dwang.
De verheven mens
Okey, en die wetgeving werkt gelukkig goed op dit momentquote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee, dat is niet mijn conclusie. Het boeit de mensen, maar het is voor hen een ver van hun bed-show. Je wordt niet geconfronteerd met die Aziatische kinderen die zich de kanker in werken. Echter, gebeurt dwangarbeid hier om de hoek, dan boeit het al een stuk meer.
Niks verheffen, maar wel via wetgeving voorkomen dat kinderen worden uitgebuit.
In Nederland worden werknemers niet uitgebuit en kinderen worden ontzien. Dus ja, die wetgeving werkt hier prima.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:06 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Okey, en die wetgeving werkt gelukkig goed op dit moment. Veel beter dan de negatieve reclame die de bedrijven kregen in de jaren 90?
Die zelfde mensen willen veel goedkope spullen. Schijnbaar is het niet zo erg als een ander wel wordt uitgebuit.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
In Nederland worden werknemers niet uitgebuit en kinderen worden ontzien. Dus ja, die wetgeving werkt hier prima.
Als jij denkt dat Nederlandse werknemers niet worden uitgebuit heb je niet een plaat voor je kop maar een complete container.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
In Nederland worden werknemers niet uitgebuit en kinderen worden ontzien. Dus ja, die wetgeving werkt hier prima.
Exact. Daarom moeten die andere mensen worden beschermd middels wetgeving.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:08 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die zelfde mensen willen veel goedkope spullen. Schijnbaar is het niet zo erg als een ander wel wordt uitgebuit.
In vergelijking met vroeger en de situatie in andere landen valt het enorm mee met die uitbuiting. Maar jij vindt natuurlijk dat werknemers niet worden uitgebuit door hun werkgever, maar door de staat. Nietwaar?quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:08 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Als jij denkt dat Nederlandse werknemers niet worden uitgebuit heb je niet een plaat voor je kop maar een complete container.
Er gaat nogal een percentage van je loon naar de staat. Pak er eens een loonstrookje bij van jezelf.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
In vergelijking met vroeger en de situatie in andere landen valt het enorm mee met die uitbuiting. Maar jij vindt natuurlijk dat werknemers niet worden uitgebuit door hun werkgever, maar door de staat. Nietwaar?
Jaja, iets meer dan duizend euro per maand. I know en ik ben ook groot voorstander van lastenverlichting, want ook ik vind het bizar dat de belasting zo hoog is.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:12 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Er gaat nogal een percentage van je loon naar de staat. Pak er eens een loonstrookje bij van jezelf.
Een "natuurlijk evenwicht" is ook een heilig doel. Dat het in de 19e eeuw logisch was dat blanken de baas waren over zwarten zag men ook als een "natuurlijk evenwicht".quote:Op donderdag 3 oktober 2013 12:26 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
De vrije is geen heilig doel. De staat is een heilig doel. De vrije markt is gewoon een natuurlijk evenwicht tussen vraag en aanbod.
IK vind het erg dat werknemers worden uitgebuit maar ik zie de oplossingen van de staat slechts als contraproductief.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
In vergelijking met vroeger en de situatie in andere landen valt het enorm mee met die uitbuiting. Maar jij vindt natuurlijk dat werknemers niet worden uitgebuit door hun werkgever, maar door de staat. Nietwaar?
Je wordt in de huidige situatie ook niet tot die zaken verplicht. Wel aangemoedigd, maar dat staat de overheid vrij.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:16 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
IK vind het erg dat werknemers worden uitgebuit maar ik zie de oplossingen van de staat slechts als contraproductief.
Zoals eerder gesteld ik ben een sociaal mens in daad en woord maar niet via de politiek. Ken genoeg SP/PvdA-ers die alles maar willen verplichten.
Ik verplicht niemand, koop zo duurzaam mogelijk in, rijdt geen auto meer, motiveer het bedrijf waar ik werk duurzaam in te kopen. Scheid mij afval zover mogelijk, werk als vrijwilliger wanneer ik tijd over heb en doneer genoeg geld aan goede kleinschalige doelen.
Oke man. Geen idee wat je hier nou mee probeert te zeggen, maar goed.quote:Hypocriete linkse uitvreters die willen dan nog meer geld van mij? Terwijl ze zelf auto rijden met hun kutbaantjes/uitkeringen en 300+ subsidies in de maand?
Dat links tuig eerst eens bij zichzelf ten rade moet gaan alvorens dingen te willen verplichten aan andere mensen.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je wordt in de huidige situatie ook niet tot die zaken verplicht. Wel aangemoedigd, maar dat staat de overheid vrij.
[..]
Oke man. Geen idee wat je hier nou mee probeert te zeggen, maar goed.
Ja, fijn man. Daar heb ik niks mee te bouten en heb daar ook geen boodschap aan. Als je je frustraties over links ergens kwijt wil, dan hoepel je maar lekker een eind op naar NWS of de website van de Telegraaf.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:20 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Dat links tuig eerst eens bij zichzelf ten rade moet gaan alvorens dingen te willen verplichten aan andere mensen.
Alleen de markt biedt die bescherming.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:09 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Exact. Daarom moeten die andere mensen worden beschermd middels wetgeving.
Wat is dit nou voor holle kreet? De markt, dat zijn wij met z'n allen. En verleden, heden en toekomst hebben bewezen dat wij in staat zijn anderen te knechten voor financieel gewin. De markt biedt geen bescherming. Dat kan de markt ook niet.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:38 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Alleen de markt biedt die bescherming.
Die ellende die je noemt was er altijd door wetgeving. Er is i.d.d. een groep mensen die er op uit zijn om anderen te knechten voor hun financieel gewin. Adel, geestelijken en thans politici een hun uitvoerende macht. Dat is nou net waar wij van af willen. Wij willen naar een VRIJE markt waar die types geen kans krijgen. De tucht van de markt geldt dan voor alleen.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:41 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat is dit nou voor holle kreet? De markt, dat zijn wij met z'n allen. En verleden, heden en toekomst hebben bewezen dat wij in staat zijn anderen te knechten voor financieel gewin. De markt biedt geen bescherming. Dat kan de markt ook niet.
Niet om het een of ander, maar wetgeving heeft juist een einde gemaakt aan kinderarbeid en de 7-daagse werkweek. Dankzij wetgeving hebben werknemers het recht op vakantie verworven. Wetgeving heeft ons de AOW, WW en Bijstand bezorgd. Ik kan zo nog wel effe doorgaan.quote:Op donderdag 3 oktober 2013 14:45 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die ellende die je noemt was er altijd door wetgeving. Er is i.d.d. een groep mensen die er op uit zijn om anderen te knechten voor hun financieel gewin. Adel, geestelijken en thans politici een hun uitvoerende macht. Dat is nou net waar wij van af willen. Wij willen naar een VRIJE markt waar die types geen kans krijgen. De tucht van de markt geldt dan voor alleen.
Doug Stanhopequote:Op donderdag 3 oktober 2013 12:46 schreef Boze_Appel het volgende:
Blijft het argument waar ik van hou over vrijheid. Je bent pas vrij als je beseft dat je toch al fucked bent.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |