Doe maar wel, die krengen leveren een strop op van 225 miljoen and countingquote:Op vrijdag 27 september 2013 20:54 schreef Litpho het volgende:
[..]
Daar is belastinggeld voor uitgegegeven. Een van de redenen dat er geen treinen rijden is juist dát NSH zich blind staarde op 250. En dan mag je er nu niets van zeggen?
Dat je het nut wilt maximaliseren betekent juist dat je niet systeemautistisch aan hogesnelheidstreinen moet vasthouden die zichzelf niet terug gaan verdienen. Reistijdwinst is belangrijk maar slechts zolang meerkosten in verhouding tot de opbrengst staan.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:52 schreef Igen het volgende:
[..]
Voor mensen zonder haast voldoen de oude routes prima. De HSL is een peperduur stuk infrastructuur en hét voordeel is de te behalen tijdswinst door eroverheen te rijden. Om dus het economisch en maatschappelijk rendement van die overheidsinvestering te maximaliseren, moet je dus ervoor zorgen dat je daarvan gebruik maakt en de reiziger ook daadwerkelijk een reistijdwinst kan garanderen, zodat deze reiziger z'n kostbare tijd beter kan benutten en anderzijds de exploitant een toeslag kan vragen.
Nee, het vereist een nuchter plan. Een snelle treindienst met goedkope treinen die er voor de reizigers is. Geen meanderverbinding zoals voorgesteld, geen premiumtrein zoals in de concessie staat en VBOV voorstaat.quote:Dat vereist dus in de eerste plaats snelle en betrouwbare(!) treinen, die ook best duur mogen zijn, want het is immers een premium-product.
Met hard spelen bereik je vooral dat mensen je niet meer serieus nemen. Dat is jammer maar helaas. Ja, het staat wel leuk op tv, een boze Rikus.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:53 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
misschien moet je het wel zo hard spelen om echt iets voor elkaar te krijgen dat in het belang van de reiziger is. Braaf meeknikken gaat in ieder geval niet helpen
waarom zou dat een premiumtrein moeten zijn? Als je het voor elkaar kunt krijgen dat de torenhoge vergoeding voor de infrastructuur omlaag gaat dan kun je de reizigers een beter aanbod geven.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:56 schreef Mr_Klaasje het volgende:
[..]
Dat je het nut wilt maximaliseren betekent juist dat je niet systeemautistisch aan hogesnelheidstreinen moet vasthouden die zichzelf niet terug gaan verdienen. Reistijdwinst is belangrijk maar slechts zolang meerkosten in verhouding tot de opbrengst staan.
[..]
Nee, het vereist een nuchter plan. Een snelle treindienst met goedkope treinen die er voor de reizigers is. Geen meanderverbinding zoals voorgesteld, geen premiumtrein zoals in de concessie staat en VBOV voorstaat.
Met jaknikken ook.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:58 schreef Mr_Klaasje het volgende:
[..]
Met hard spelen bereik je vooral dat mensen je niet meer serieus nemen.
Ik vind dat je wel heel stellig bent, gezien het feit dat de Thalys het goed doet en we in de binnenlandse dienst hooguit bewijs hebben dat reizigers geen hoge toeslag willen betalen voor een onbetrouwbare, niet zo snelle trein.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:56 schreef Mr_Klaasje het volgende:
[..]
Dat je het nut wilt maximaliseren betekent juist dat je niet systeemautistisch aan hogesnelheidstreinen moet vasthouden die zichzelf niet terug gaan verdienen. Reistijdwinst is belangrijk maar slechts zolang meerkosten in verhouding tot de opbrengst staan.
[..]
Nee, het vereist een nuchter plan. Een snelle treindienst met goedkope treinen die er voor de reizigers is. Geen meanderverbinding zoals voorgesteld, geen premiumtrein zoals in de concessie staat en VBOV voorstaat.
Vind je het echt dat het bedrijf dat de oude Benelux tegen alle adviezen in ophief voordat het (te dure) alternatief getest was het voordeel van de twijfel verdient?quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:56 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Nee, het vereist een nuchter plan. Een snelle treindienst met goedkope treinen die er voor de reizigers is.
Veel ongelukken op de A10 betekent niet de A10 dichtgooien maar een oplossing verzinnen waarbij je nog steeds van A naar B kan komen. Dát is belangrijk. Ik zeg niet dat deze oplossing ideaal is maar het is heel wat beter dan de concessie intrekken en drie jaar niets.quote:Op vrijdag 27 september 2013 20:53 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
misschien moet je het wel zo hard spelen om echt iets voor elkaar te krijgen dat in het belang van de reiziger is. Braaf meeknikken gaat in ieder geval niet helpen
Even simpel uitrekenen.. Fyra V160 is 10 cent per minuut snelheidswinst. Het verschil in kostprijs tussen een trein die dezelfde route rijdt met 200 km/h of 300 km/h is aan de kaartprijskant groter. Uitgaande van het rijden van geen omwegen.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:00 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik vind dat je wel heel stellig bent, gezien het feit dat de Thalys het goed doet en we in de binnenlandse dienst hooguit bewijs hebben dat reizigers geen hoge toeslag willen betalen voor een onbetrouwbare, niet zo snelle trein.
wie zegt dat er in de tussentijd niets rijdt? De overheid kan dan ook zelf het heft in handen nemen en tot het moment dat de nieuwe concessie ingaat een treindienst onderhouden die vergelijkbaar is met de huidige.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:02 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Veel ongelukken op de A10 betekent niet de A10 dichtgooien maar een oplossing verzinnen waarbij je nog steeds van A naar B kan komen. Dát is belangrijk. Ik zeg niet dat deze oplossing ideaal is maar het is heel wat beter dan de concessie intrekken en drie jaar niets.
VBOV wil vooral géén NS als je eens door alles heen kijkt.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:01 schreef James1988 het volgende:
Voor Beter OV wil, als ik zo eens door alles heen kijk, vooral dat de opdrachtgever zich eens als dusdanig gaat gedragen en dat NS zich eens aan de afspraken gaat houden. Dat is tot op heden niet gebeurd, NS heeft een vrijbrief om zich vooral niet aan afspraken te hoeven houden.
De beste aanpak is niet per definitie een 300 km/h HST, in tegendeel. Maar dat is ook niet een meanderende slak die er een half uur langer over doet dan de oude route.
Dat is inderdaad een van de domste dingen die ze ooit hadden kunnen doen, klopt. Wat verwacht je nu, een koekje?quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:01 schreef Litpho het volgende:
[..]
Vind je het echt dat het bedrijf dat de oude Benelux tegen alle adviezen in ophief voordat het (te dure) alternatief getest was het voordeel van de twijfel verdient?
You're a better man than I am, Gunga Din.
ben ik niet met je eens. De reiziger moet serieus worden genomen of het nu Jantje of Pietje is die de dienst uitvoert. Om dit te bereiken moeten verschillende partijen gaan bewegen.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:07 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
VBOV wil vooral géén NS als je eens door alles heen kijkt.
Dat blijkt niet uit het conitnue roepen dat de concessie ingetrokken moet worden. Dat is door Klaasje eergisteren breed uiteengezet.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:08 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
ben ik niet met je eens. De reiziger moet serieus worden genomen of het nu Jantje of Pietje is die de dienst uitvoert. Om dit te bereiken moeten verschillende partijen gaan bewegen.
De Fyra is nu ook geen heel betrouwbare trein. Als je die nou echt met een Spaanse of Japanse punctualiteit laat rijden dan kan je vast al een duidelijk hogere toeslag vragen, ik denk zeker wel twee keer zo hoog. Want 10 cent per minuut, dat kan zelfs voor iemand die minimumloon verdient al uit.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:03 schreef Mr_Klaasje het volgende:
[..]
Even simpel uitrekenen.. Fyra V160 is 10 cent per minuut snelheidswinst. Het verschil in kostprijs tussen een trein die dezelfde route rijdt met 200 km/h of 300 km/h is aan de kaartprijskant groter. Uitgaande van het rijden van geen omwegen.
Goed plan. Met een kopje thee erbijquote:
toch wel. Ik zie het als een roep om de infraheffing naar beneden te krijgen, zodat het aantrekkelijker wordt om een goed aanbod neer te leggen.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:09 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Dat blijkt niet uit het conitnue roepen dat de concessie ingetrokken moet worden. Dat is door Klaasje eergisteren breed uiteengezet.
In het persbericht van de overheid staat nu dat o.a. ook de gederfde dividenden in de toekomst op de begroting van I&M worden gezet. Dus financieel zou het probleem er dan toch eigenlijk niet meer mogen zijn.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:12 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
toch wel. Ik zie het als een roep om de infraheffing naar beneden te krijgen, zodat het aantrekkelijker wordt om een goed aanbod neer te leggen.
Grootste probleem is dat het ministerie de opbrengsten tot 2025 al ingeboekt heeft en bij een aanpassing van de heffing met een gat in de begroting komt te zitten.
De Fyra is inmiddels best een behoorlijk betrouwbare trein. Maar ondanks dat blijft mijn punt wel staan: De prijs voor 300 km/h versus 200 km/h is zeker anderhalf keer zo hoog. Voor een minuutje of 8 winst. Nou, top hoor. Als je het leeuwendeel van de reizigers zou laten kiezen weten ze het wel denk ik.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:11 schreef Igen het volgende:
[..]
De Fyra is nu ook geen heel betrouwbare trein. Als je die nou echt met een Spaanse of Japanse punctualiteit laat rijden dan kan je vast al een duidelijk hogere toeslag vragen, ik denk zeker wel twee keer zo hoog. Want 10 cent per minuut, dat kan zelfs voor iemand die minimumloon verdient al uit.
Bovendien moet je ook de basisprijs van het treinkaartje meerekenen en hoe hoog die effectief is weet ik niet.
jawel, want dit is nog een beperkte daling van de inkomsten. Een nieuwe heronderhandeling zal het ministerie veel minder opleveren dan begroot en slaat daarom een gat in de financiën.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:13 schreef Igen het volgende:
[..]
In het persbericht van de overheid staat nu dat o.a. ook de gederfde dividenden in de toekomst op de begroting van I&M worden gezet. Dus financieel zou het probleem er dan toch eigenlijk niet meer mogen zijn.
Voor de totale overheidsbegroting natuurlijk wel, alleen men is er iets eerlijker over dat I&M dat gedeelte van de begroting moet dragen. Men moet de hand in eigen boezem steken en zich realiseren dat het onrealistische bod van NSH/HSA niet nog jaren lang ingeboekt moet worden. Maar niemand wil daar de verantwoording voor nemen.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:13 schreef Igen het volgende:
[..]
In het persbericht van de overheid staat nu dat o.a. ook de gederfde dividenden in de toekomst op de begroting van I&M worden gezet. Dus financieel zou het probleem er dan toch eigenlijk niet meer mogen zijn.
Sorry, ik heb wel koekjes maar verder alleen biertjes, wodka of bacardi.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:11 schreef Litpho het volgende:
[..]
Goed plan. Met een kopje thee erbij.
Of je nou een onrealistisch hoge opbrengst en een tegenvallende dividend inboekt of beide tegen elkaar wegstreept - wat is het verschil?quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:16 schreef Litpho het volgende:
[..]
Voor de totale overheidsbegroting natuurlijk wel, alleen men is er iets eerlijker over dat I&M dat gedeelte van de begroting moet dragen. Men moet de hand in eigen boezem steken en zich realiseren dat het onrealistische bod van NSH/HSA niet nog jaren lang ingeboekt moet worden. Maar niemand wil daar de verantwoording voor nemen.
Die infraheffing is ronduit ridicuul. Als die de rest zou zijn als op de rest van het spoorwegnet zouden we voor een tientje naar Brussel kunnen. Maar dat lees ik echt nergens uit hun commentaar.quote:Op vrijdag 27 september 2013 21:12 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
toch wel. Ik zie het als een roep om de infraheffing naar beneden te krijgen, zodat het aantrekkelijker wordt om een goed aanbod neer te leggen.
Grootste probleem is dat het ministerie de opbrengsten tot 2025 al ingeboekt heeft en bij een aanpassing van de heffing met een gat in de begroting komt te zitten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |