Eurostar treinen leasen? Ze gaan vanaf 2015 eruit volgens dat artikel, kan NS ze mooi overnemen om twee maal per dag naar Londen te snellenquote:Op vrijdag 27 september 2013 16:52 schreef Igen het volgende:
Dat van Eurostar zal wel hieruit komen:
[..]
Nee niet, want een aantal alternatieven die VBOV voorstelt zijn juridisch minder haalbaar dan dit plan.quote:Op vrijdag 27 september 2013 16:53 schreef b2py het volgende:
Rover en TTB overwegend positief over treinplannen
vrijdag 27 september 2013 09:54
Rover en TreinTramBus zijn verheugd over de plannen voor de treinverbinding Nederland - België. De organisaties zijn blij met het brede palet aan reismogelijkheden voor de nabije toekomst. De druk van reizigers en van volksvertegenwoordigers heeft tot goede resultaten geleid. Rover en TreinTramBus vinden het jammer dat het herstel van een volledige Intercityuurdienst Amsterdam - Brussel lang duurt.
Bron en meer
Ben benieuwd of VBOV in zijn eentje de concessie plat krijgt..
Niet helemaal, Dordrecht en Roosendaal zijn de sjaak. Breda lijkt de grote winnaar: zij hebben straks treinen over de HSL naar Den Haag, Brussel Zuid, Schiphol, Brussels Airport en Amsterdamquote:Op vrijdag 27 september 2013 17:08 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Dus eigenlijk is alles weer bij het oude? Wel zo overzichtelijk, jammer dat het zoveel geld en kudos moest kosten.
"is"? Naja over dik drie jaar dus, als alles meezit.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:08 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Dus eigenlijk is alles weer bij het oude? Wel zo overzichtelijk, jammer dat het zoveel geld en kudos moest kosten.
MVBOV niet, maar de Europese Kartelpolitie mogelijk wel...quote:Op vrijdag 27 september 2013 16:53 schreef b2py het volgende:
Rover en TTB overwegend positief over treinplannen
vrijdag 27 september 2013 09:54
Rover en TreinTramBus zijn verheugd over de plannen voor de treinverbinding Nederland - België. De organisaties zijn blij met het brede palet aan reismogelijkheden voor de nabije toekomst. De druk van reizigers en van volksvertegenwoordigers heeft tot goede resultaten geleid. Rover en TreinTramBus vinden het jammer dat het herstel van een volledige Intercityuurdienst Amsterdam - Brussel lang duurt.
Bron en meer
Ben benieuwd of VBOV in zijn eentje de concessie plat krijgt..
Om nog maar niet te spreken over de kosten voor de aanleg van een hogesnelheidslijn van 300km/h want dat was echt nodig!!1211! om mee te blijven doen in Europa...quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:14 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
"is"? Naja over dik drie jaar dus, als alles meezit.
4 jaar ellende, en dat allemaal omdat men per se die beneluxtrein moest afschaffen terwijl iedereen op zijn vingers aanvoelde dat het mis zou gaan met de fyra.
Misschien de beloofde frequenties niet maar vrijwel alle verbindingen zitten er wel in. Welke verste verte mis ik?quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:19 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
MVBOV niet, maar de Europese Kartelpolitie mogelijk wel...
Overigens is de conclusie dat ROVER en BTTB in een achterkamertje de reizigersbelangen hebben verkwanseld. "Overwegend positief" over een product dat in de verste verte niet lijkt op de concessie...
Die hele HSL vind ik prima. Alleen die hele invoering van de V250 was zo compleet onzinnig. Iedereen wist dat dat ding niet geschikt was voor een lijndienst, en dan toch gewoon alle andere treinen aan de kant schuiven en cold turkey overstappen.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:22 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Om nog maar niet te spreken over de kosten voor de aanleg van een hogesnelheidslijn van 300km/h want dat was echt nodig!!1211! om mee te blijven doen in Europa...
En nu op Thalys na niet wordt gebruikt volgens de beoogde doelstelling. En maar verrast zijn als overheidsfinanciën uit de klauwen lopen...
Wat is het nut nog van de HSL met het aanbod dat er ligt?quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:27 schreef b2py het volgende:
[..]
Misschien de beloofde frequenties niet maar vrijwel alle verbindingen zitten er wel in. Welke verste verte mis ik?
Voor het gebruik dat jij omschrijft was de aanleg veel te duur. Had er dan gewoon een spoor van max 200km/h neergelegd met (tol)snelweg A3 ernaast.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:29 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Die hele HSL vind ik prima. Alleen die hele invoering van de V250 was zo compleet onzinnig. Iedereen wist dat dat ding niet geschikt was voor een lijndienst, en dan toch gewoon alle andere treinen aan de kant schuiven en cold turkey overstappen.
Zoals er in 2012 gereden werd was eigenlijk voor iedereen ideaal. Goedkope Benelux-trein, dure Thalys, snel en betaalbaar binnenlands vervoer tussen Breda en Amsterdam. Hadden ze dat gewoon doorgezet en mondjesmaat V160's vervangen door V250's was er niets aan de hand geweest.
Omdat dat ding is aangelegd voor 300km/h. Ik ben het met je eens overigens dat je nu dat dat ding er ligt hem ook moet gebruiken, maar uiteindelijk is en blijft het weggegooid geld.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:36 schreef b2py het volgende:
De ironie dat dit een plan is vanaf 2016, Who knows wat er vanaf 2020 gebruikt wordt.
De aanname die je doet dat Dordrecht straks alleen maar een sprinter heeft met Breda vind ik flauw. Nergens op gestoeld. En vanaf Dordrecht naar Zeeland heb je altijd de IC naar Vlissingen nog hè..
Plus de vraag wat je aan een HSL hebt? Ik vind 80 treinen per dag over de noordsectie per richting nogal wat, en op de zuidsectie ligt dat rond de 60. Hoeveel treinen rijden er per dag over andere HSL's?
Dit is het plan dat NS presenteert als oplossing voor de Fyra-problemen, de 1900 (Den Haag - Venlo) wordt over de HSL gestuurd (vast en zeker met een kleine toeslag?). Maar, toegegeven, misschien rijdt de 2200 (Amsterdam - Dordrecht) straks weer door naar Breda, Tilburg of Eindhoven.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:36 schreef b2py het volgende:
De ironie dat dit een plan is vanaf 2016, Who knows wat er vanaf 2020 gebruikt wordt.
De aanname die je doet dat Dordrecht straks alleen maar een sprinter heeft met Breda vind ik flauw. Nergens op gestoeld.
Leuk, maar vanuit Dordrecht óf Zeeland náár België wordt een heel ander verhaal: langer reizen, overstappen. Een regionaal aanbod zou een prima oplossing zijn voor het gat dat geslagen wordt.quote:En vanaf Dordrecht naar Zeeland heb je altijd de IC naar Vlissingen nog hè..
Ik bedoel ook niet te zeggen dat de HSL nutteloos is, maar zoals het nu wordt opgepakt vind ik uitermate knullig. Die omwegen via Breda en Den Haag zijn gewoon raarquote:Plus de vraag wat je aan een HSL hebt? Ik vind 80 treinen per dag over de noordsectie per richting nogal wat, en op de zuidsectie ligt dat rond de 60. Hoeveel treinen rijden er per dag over andere HSL's?
Na succesvol (gefaseerd) introduceren van- en ervaring op doen met een hogesnelheidstrein, had je dan uiteraard op volle snelheid en over de grens kunnen gaan rijden. Ik ben helemaal geen tegenstander van een beetje ambitieuze investeringen in infrastructuur, als we altijd zouden moeten wachten tot bruggen en tunnels economisch rendabel zijn, zou er nooit meer iets gebouwd worden. Wat hier het probleem is, is dat ondanks alle nieuwe mogelijkheden die gecreëerd zijn van kostbare belastingcenten, het er voor de reiziger alleen maar slechter op geworden is.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:32 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Voor het gebruik dat jij omschrijft was de aanleg veel te duur. Had er dan gewoon een spoor van max 200km/h neergelegd met (tol)snelweg A3 ernaast.
toen men via HSL van Amsterdam naar belgie ging en den haag dus oversloeg stond men op de achterste poten... nu ze het eerste stuk via den haag en dus conventioneel spoor doen is het ook niet goed... kan niet allebei he...quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:41 schreef James1988 het volgende:
Ik bedoel ook niet te zeggen dat de HSL nutteloos is, maar zoals het nu wordt opgepakt vind ik uitermate knullig. Die omwegen via Breda en Den Haag zijn gewoon raar
Vergeet ook de tijd benodigd voor afremmen en optrekken niet. Zou me niet verbazen als de reistijd neerkomt op zo'n 55 minuten, waardoor je nog maar 5 minuten winst hebt.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:46 schreef b2py het volgende:
Je kan je afvragen of het zoveel langer reizen is. Dat ding staat namelijk zeker 7 minuten stil te Breda en dan zal er nog de nodige marge overheen gezet worden.
Er zijn veel betere lijnvoeringen te bedenken dan deze.quote:Door Den Haag en Breda erin te zetten voldoe je wel aan de concessie eisen. Die schrijven namelijk niet voor hoe je de lijnvoering vorm moet geven, alleen frequenties.
Dat kan zeker wel, maar men wíl gewoon niet.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:47 schreef Salatrel het volgende:
[..]
toen men via HSL van Amsterdam naar belgie ging en den haag dus oversloeg stond men op de achterste poten... nu ze het eerste stuk via den haag en dus conventioneel spoor doen is het ook niet goed... kan niet allebei he...
Met getrokken materieel gaat dat niet snel gebeuren, maar je moet hier verder kijken dan je neus lang is.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:53 schreef b2py het volgende:
Heb je wel gedacht aan de hoeveelheid materieel die je daarvoor nodig hebt, plus hoe ga je snel en efficiënt treinen koppelen die allebei bestuurd worden door een loc? Ik zie daar de mogelijkheden echt niet voor te Rotterdam Centraal.
Ik krijg trouwens via Klaasje het bericht dat er gesproken wordt over stuurstanden in het document op rijksoverheid. Dan kan combineren of kort keren interessant worden.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:55 schreef James1988 het volgende:
[..]
Met getrokken materieel gaat dat niet snel gebeuren, maar je moet hier verder kijken dan je neus lang is.
Als er nu tijdig plannen worden gemaakt en er vaart wordt gezet achter het regelen van al die dingen kun je tegen 2016/2017 beschikken over een vloot waarmee dat wel kan.
Komt omdat Arriva het ook gaat doen. Die willen ze natuurlijk in de weg zitten.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:59 schreef ReisT het volgende:
Frappant dat NS nu precies die verbinding wil gaan aanbieden (Den Haag-Breda-Brussel) die ze eerst totaal niet zagen zitten.
Als ik de plannen goed begrijp verdwijnt de toeslagverplichting tussen Rotterdam en Breda. Toeslag moet je dan dus alleen betalen voor het trajectdeel Rotterdam - Schiphol.quote:Op vrijdag 27 september 2013 17:41 schreef James1988 het volgende:
Dit is het plan dat NS presenteert als oplossing voor de Fyra-problemen, de 1900 (Den Haag - Venlo) wordt over de HSL gestuurd (vast en zeker met een kleine toeslag?).
b2py sprak net over stuurstanden, als dat het geval is moet er materieeltechnisch wat gaan veranderen toch? Zeker is e.e.a. natuurlijk nog niet, maar het zou met de extra keringen wel logisch zijn om met stuurstanden te werken.quote:Op vrijdag 27 september 2013 18:17 schreef Ireyon het volgende:
Maar ik lees nergens iets over ICRm revisie? Dat spul houdt het geen jaren meer vol hoor
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |