Wat jij bestempelt als een foutieve mening zijn simpelweg keiharde feiten. Er zijn misschien verkeerde afspraken gemaakt en je kan echt wel wat verwijten maken maar voor de rest...quote:Op woensdag 25 september 2013 16:04 schreef Peter het volgende:
Lets agree to disagree. Naar mijn mening levert NS Highspeed bij verre niet wat er is afgesproken en zou ze daarvoor moeten worden bestraft, niet beloond.
quote:Op woensdag 25 september 2013 15:46 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ze houden zich vooralsnog prima aan wat er afgesproken is,
Het is verbazingwekkend dat de NS überhaupt de tijd en mogelijkheid heeft gekregen om een alternatief plan te presenteren:quote:Op woensdag 25 september 2013 16:16 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ik heb nooit de illusie gehad dat jij het wel snapt, Driek
Uit de brochure:quote:
Dus misschien is dit ook iets voor NS?quote:The new vehicles are able to run at speeds between 160 and 200 km/h under 1,500 V or 25 kV voltage.
Oei, mijn ogen.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:17 schreef James1988 het volgende:
Ik ben eigenlijk wel een beetje klaar met deze discussie...
Hier, een foto van een nieuwe trein:
[ afbeelding ]
De gloednieuwe Bombardier Omneo
Als je de rest van de concessie even handig vergeet heeft de discussie geen zin.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:20 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Het is verbazingwekkend dat de NS überhaupt de tijd en mogelijkheid heeft gekregen om een alternatief plan te presenteren:
- Meer dan 4 jaar na de start van de HSL-concessie wordt het beloofde treinaanbod* nog steeds niet geleverd
- Het is niet duidelijk wanneer het beloofde aanbod wel wordt geleverd
- Het is niet duidelijk in hoeverre NMBS is bereid om mee te werken aan het realiseren van de concessie
- Het is nog niet duidelijk waartoe NS bereid is: bij het voorstel dat in juni werd gepresenteerd was sprake van nieuw intercitymaterieel met een maximumsnelheid tussen 200 en 250 km/h, vraag is of hiermee de geëiste rijtijden gehaald kunnen worden
* Wat was ook alweer de concessieverplichting:
- 32x p/d Asd - Bd (rijdt, maar niet binnen gestelde rijtijden)
- 32x p/d Asd - Rtd (vanaf oktober 2 spitsritten per dag per richting)
- 16x p/d Asd - Bxl via HSL (rijdt vanaf oktober 2x p/d)
- 8x p/d Gvc - Bd - Bxl (rijdt niet)
- 10x p/d Asd - Parijs (rijdt)
Ja echt, de NS/HSA voldoet heul goed aan de eisen.
NSH houdt zich totaal niet aan de afspraken. Tijd voor nieuwe afspraken die de reiziger wel ten goede komen, alleen daarvoor ontbreekt de kennis bij de overheid die een te hoge infraheffing oplegt en niet de NS wil dwingen de reiziger tegemoet te komen.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:16 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ik heb nooit de illusie gehad dat jij het wel snapt, Driek
ziet er niet heel erg strak uit helaasquote:Op woensdag 25 september 2013 16:17 schreef James1988 het volgende:
Ik ben eigenlijk wel een beetje klaar met deze discussie...
Hier, een foto van een nieuwe trein:
[ afbeelding ]
De gloednieuwe Bombardier Omneo
Er is pas sprake van volledige uitvoering als er treinen zouden zijn, die zijn er niet. Dan kan je met frequenties gaan gooien en ook het argument aanvoeren dat ze, ook al blokkeren de Belgen het, gewoon maar Den Haag-Brussel moeten gaan rijden maar hey! Eigen schuld, België is de makkelijkste en meest open spoormarkt van Europa! Is dus echt de schuld van de HSA.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:33 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
NSH houdt zich totaal niet aan de afspraken. Tijd voor nieuwe afspraken die de reiziger wel ten goede komen, alleen daarvoor ontbreekt de kennis bij de overheid die een te hoge infraheffing oplegt en niet de NS wil dwingen de reiziger tegemoet te komen.
Het liefst zou ik dan ook een nieuwe aanbesteding zien, maar integratie met het binnenlandse net kan de reiziger veel meer helpen, mits er ook echt hard gewerkt wordt om dit voor elkaar te krijgen
Heel veel. Maar ik ga mijn stokpaardje niet weer uit de kast halen.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:34 schreef Peter het volgende:
Wat is er tegen op het huidige Engelse model van meerdere aanbieders? Op de hogere prijs na dan?
Dat die vervoerders pas in 2012 voor een keer winst hebben gemaakt.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:34 schreef Peter het volgende:
Wat is er tegen op het huidige Engelse model van meerdere aanbieders? Op de hogere prijs na dan?
de hogere prijsquote:Op woensdag 25 september 2013 16:34 schreef Peter het volgende:
Wat is er tegen op het huidige Engelse model van meerdere aanbieders? Op de hogere prijs na dan?
dat is de makkelijke weg kiezen. NSH had moeten zorgen dat de treinen er waren en die zijn er gewoon niet omdat er zolang aangeklooid is. Er werd door de mensen van de gebakken lucht gekozen voor een nieuwe trein bij een fabrikant waar toen al vraagtekens over waren. Was er eerder ingegrepen dan had er nu wel degelijk al iets beters gereden dan de V160 en een excuus-Benelux.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:34 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Er is pas sprake van volledige uitvoering als er treinen zouden zijn, die zijn er niet. Dan kan je met frequenties gaan gooien en ook het argument aanvoeren dat ze, ook al blokkeren de Belgen het, gewoon maar Den Haag-Brussel moeten gaan rijden maar hey! Eigen schuld, België is de makkelijkste en meest open spoormarkt van Europa! Is dus echt de schuld van de HSA.
Nee hoor, daar ken ik Deadlock2k te goed voorquote:Op woensdag 25 september 2013 16:39 schreef Peter het volgende:
[..]
Noem je Deadlock nu een digitale stationsoptimist?
Dat staat niet in de concessie maar in de niet-handhavingsbrief van Eurlings uit 2009, Mansveld heeft die brief een aantal maanden terug ingetrokken.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:34 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Er is pas sprake van volledige uitvoering als er treinen zouden zijn, die zijn er niet.
Ik denk dat het juridisch niet mogelijk was het contract eerder te ontbinden. Maar dat is eigenlijk meer iets wat tijdens de parlementaire enquête naar boven zal moeten komen. De vraagtekens waren niet genoeg om nee te zeggen tegen de inschrijving in ieder geval.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:40 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
de hogere prijs
[..]
dat is de makkelijke weg kiezen. NSH had moeten zorgen dat de treinen er waren en die zijn er gewoon niet omdat er zolang aangeklooid is. Er werd door de mensen van de gebakken lucht gekozen voor een nieuwe trein bij een fabrikant waar toen al vraagtekens over waren. Was er eerder ingegrepen dan had er nu wel degelijk al iets beters gereden dan de V160 en een excuus-Benelux.
Het contract met AB had naar alle waarschijnlijkheid jaren terug al ontbonden kunnen worden (wegens de vele vertraging), maar dat zou eindigen in hetzelfde juridisch steekspel tussen NS en AB en zou NS zeker de HSL-concessie hebben gekost omdat ze moedwillig het materieel zouden torpederen.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:41 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Ik denk dat het juridisch niet mogelijk was het contract eerder te ontbinden.
precies. Het is dan beschamend dat we nog geen steek op zijn geschoten.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:44 schreef James1988 het volgende:
[..]
Het contract met AB had naar alle waarschijnlijkheid jaren terug al ontbonden kunnen worden (wegens de vele vertraging), maar dat zou eindigen in hetzelfde juridisch steekspel tussen NS en AB en zou NS zeker de HSL-concessie hebben gekost omdat ze moedwillig het materieel zouden torpederen.
Dat nu is besloten om de V250 niet meer in te zetten komt door de winterproblemen en de volkomen belachelijke houding van AB in de maanden daarna.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |