quote:Maduro, die in april de presidentsverkiezingen won en de linkse erfenis van zijn voorganger Hugo Chavez veilig wil stellen, schrijft de problemen toe aan een samenzwering van de privésector. Die zou opzettelijk te weinig wc-papier en andere basisproducten vervaardigen
Ze zeggen dus eigenlijk hetzelfde.quote:Tegenstanders van Maduro stellen dat de regulering van de prijzen van basisproducten ten grondslag ligt aan de misstanden. Om de inflatie te bestrijden werden maximumprijzen vastgesteld, maar die zijn volgens analisten zo laag dat de privésector nauwelijks nog winst kan maken en dus de productie terugschroeft.
Gesproken als een ware socialist. De regering zegt dat ze het doen om te jennen de tegenstanders omdat de regering het onmogelijk heeft gemaakt. 2 verschillende dingen.quote:Op zondag 22 september 2013 18:41 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
[..]
Ze zeggen dus eigenlijk hetzelfde.
Dacht het niet.quote:
Jij en de lage inkomens.quote:
quote:
Het is dus overduidelijk opzettelijk veroorzaakte schaarste door rechts. Misschien maar een voorbeeld nemen aan de hakbars, een bak water en een handquote:Op zondag 22 september 2013 18:41 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
[..]
Ze zeggen dus eigenlijk hetzelfde.
Ja die boosaardige rechtse misdadigers willen gewoon minder verkopen! Minder geld verdienen vinden ze minder erg dan het genot dat ze krijgen door de regering dwars te zitten.quote:Op zondag 22 september 2013 21:09 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Het is dus overduidelijk opzettelijk veroorzaakte schaarste door rechts. Misschien maar een voorbeeld nemen aan de hakbars, een bak water en een hand
Bij de laatste verkiezingen won de beoogde opvolger van Chavez met slechts 2% verschil tov iemand die er een heel andere politieke visie op na houdt. Goede kans dat het bij de volgende verkiezing afgelopen is met hun socialisme.quote:Op zondag 22 september 2013 21:12 schreef TweeGrolsch het volgende:
Venezuela zou het rijkste land van Zuid-Amerika moeten zijn, maar die socialisten weten zelfs de beste uitgangspositie te verkloten.
Als de aardolie op is kan deze droom alleen eindigen in een bloedbad. Ik gun dat de 40% die niet voor de socialistische heilstaat en de kinderen die niet verantwoordelijk zijn voor de gewelddadige socialistische neigingen van hun ouders niet. Maar gelukkig kunnen we op het westen nog wel een paar jaartjes teren op de verworvenheden van vrijere jaren in het verleden en morele verwijten uiten naar de boosaardige kapitalistjes die geen wc papier meer willen verkopen. Over 20 jaar komt onze rekening nog wel.quote:Op zondag 22 september 2013 21:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Bij de laatste verkiezingen won de beoogde opvolger van Chavez met slechts 2% verschil tov iemand die er een heel andere politieke visie op na houdt. Goede kans dat het bij de volgende verkiezing afgelopen is met hun socialisme.
Zodra de aardolie op is, is hun socialistische droom ook over.
Jammer is dat dat dan waarschijnlijk van korte duur zal zijn.quote:Op zondag 22 september 2013 21:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Bij de laatste verkiezingen won de beoogde opvolger van Chavez met slechts 2% verschil tov iemand die er een heel andere politieke visie op na houdt. Goede kans dat het bij de volgende verkiezing afgelopen is met hun socialisme.
Zodra de aardolie op is, is hun socialistische droom ook over.
Dit inderdaad.quote:Op zondag 22 september 2013 21:09 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Het is dus overduidelijk opzettelijk veroorzaakte schaarste door rechts. Misschien maar een voorbeeld nemen aan de hakbars, een bak water en een hand
Hij wordt wel erg vereerd in Venezuela en eigenlijk heel America Latina. Ik moet me nog wat meer in zijn geschiedenis verdiepen.quote:
Lijkt me duidelijk dat jij statistieken uit je duim zuigt. Onder Chavez is de bevolking onder de armoedegrens gedaald van bijna 50% tot 27%. Inmiddels is het wel weer iets gestegen, maar met 31.6% ligt het nog ver beneden het niveau dat Venezuela kende voordat Chavez aan de macht kwam (bron CIA World Factbook).quote:Op zondag 22 september 2013 14:53 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Tja, zo'n socialistische staat zoals Venezuela zijn we gelukkig nog niet. Maar we nivelleren wel die kant op. Minimumloon is in sommige plaatsen hier nauwelijks beter dan een bijstandsuitkering.
Venezuela's belangrijkste exportproduct is aardolie en toch leeft meer dan de helft van de bevolking onder de armoedegrens. Lijkt me duidelijk.
Volgens het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties leeft in Venezuela 52,0 % van de bevolking onder de nationale armoedegrens.[11] Hoewel volgens het CIA World Factbook 37,9 % onder de nationale armoedegrens leeft.quote:Op maandag 23 september 2013 15:53 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
Lijkt me duidelijk dat jij statistieken uit je duim zuigt. Onder Chavez is de bevolking onder de armoedegrens gedaald van bijna 50% tot 27%. Inmiddels is het wel weer iets gestegen, maar met 31.6% ligt het nog ver beneden het niveau dat Venezuela kende voordat Chavez aan de macht kwam (bron CIA World Factbook).
Met name het aantal extreme armen is enorm gedaald onder Chavez, van 23.4% in 1999 tot 8.5% in 2011.
Dat zijn cijfers uit 2007quote:Op maandag 23 september 2013 16:07 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Ik ga uit van de cijfers van de Verenigde Naties
Mooie cijfers, maar wat voor prijs gaat men daar voor betalen als de olie op is?quote:Op maandag 23 september 2013 15:53 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
Lijkt me duidelijk dat jij statistieken uit je duim zuigt. Onder Chavez is de bevolking onder de armoedegrens gedaald van bijna 50% tot 27%. Inmiddels is het wel weer iets gestegen, maar met 31.6% ligt het nog ver beneden het niveau dat Venezuela kende voordat Chavez aan de macht kwam (bron CIA World Factbook).
Met name het aantal extreme armen is enorm gedaald onder Chavez, van 23.4% in 1999 tot 8.5% in 2011.
Alsof wij ons daar druk om gemaakt hebben toen de gasbel ontdekt werd...quote:Op maandag 23 september 2013 16:14 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Mooie cijfers, maar wat voor prijs gaat men daar voor betalen als de olie op is?
En het internationale nummer voor Rusland is 007, maar heeft dit met Venezuela te maken?quote:Op maandag 23 september 2013 16:14 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
Alsof wij ons daar druk om gemaakt hebben toen de gasbel ontdekt werd...
Dat het gewoon een non-argument is. Die olie is sowieso eindig, net zo goed als dat onze gasvoorraad eindig is maar wij er wel economisch flink van geprofiteerd hebben.Voordat Chavez aan de macht kwam deelde slechts een klein groepje in de winst, nu profiteert een groot deel van de bevolking er van. Ik weet wel voor welke situatie ik zou kiezen.quote:Op maandag 23 september 2013 16:17 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
En het internationale nummer voor Rusland is 007, maar heeft dit met Venezuela te maken?
De export van Venezuela was vorig jaar (ja 2012 dus) voor meer dan 96% afhankelijk van aardgas. Wil je dat serieus vergelijken met dat gasbelletje wat wij in Slochteren hebben?quote:Op maandag 23 september 2013 16:14 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
Alsof wij ons daar druk om gemaakt hebben toen de gasbel ontdekt werd...
Jij hebt pas een non-argument. Onze economie is niet volledig gestoeld op die gasbel en we kunnen best zonder. Totaal onvergelijkbare situatie.quote:Op maandag 23 september 2013 16:19 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
Dat het gewoon een non-argument is. Die olie is sowieso eindig, net zo goed als dat onze gasvoorraad eindig is maar wij er wel economisch flink van geprofiteerd hebben.Voordat Chavez aan de macht kwam deelde slechts een klein groepje in de winst, nu profiteert een groot deel van de bevolking er van. Ik weet wel voor welke situatie ik zou kiezen.
quote:Op maandag 23 september 2013 16:19 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
De export van Venezuela was vorig jaar (ja 2012 dus) voor meer dan 96% afhankelijk van aardgas. Wil je dat serieus vergelijken met dat gasbelletje wat wij in Slochteren hebben?
Bron: Center for Economic Research, die overigens in september 2012 tot de conclusie kwamen dat de economie van Venezuela duurzaam is.quote:Venezuela has about 500 billion barrels of oil, according to the U.S. geological survey estimates, the
largest in the world. Its proven reserves are about 300 billion barrels. The country is currently using
about 1 billion barrels of those reserves per year. So long as political stability is maintained – and it
has been since the government got control of the national oil industry in 2003 – Venezuela will have
the ability, with reasonable macroeconomic policies, to maintain solid rates of economic growth.
Welke economie: ze exporteren alleen aardolie. En dat is geen verdienste van Chavez, die zijn in de loop van decennia op natuurlijke wijze ontstaan.quote:Op maandag 23 september 2013 16:23 schreef Joanne35 het volgende:
[..]
[..]
Bron: Center for Economic Research, die overigens in september 2012 tot de conclusie kwamen dat de economie van Venezuela duurzaam is.
quote:Op maandag 23 september 2013 12:23 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Dit inderdaad.
Het volk van Latijns-Amerika is echter krachtig en zal het smerige neoliberalisme buiten de deur houden.![]()
Beter ga je Spaans leren, Babewatcher. Europa is, zoals een Italiaanse vriendin ooit tegen me zei, slecht voor de gezondheid.
Emigratie naar het continent van Che, Evo Morales, Hugo Chavez, Fidel, Simon Bolivar, Daniel Ortega, Rafael Correa, comandante Cienfuegos.![]()
Mijn Spaans is nog niet zo goed, pero yo estoy practicando todo dia.
Raar dat 4 ex collega's uit het magazijn mij foto's opstuurden terwijl ze in de wachtrij voor GTA V stonden. Basisloon is hier tenslotte te weinig.quote:Op maandag 23 september 2013 19:12 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Ik zal graag mijn eerlijke steentje bijdragen aan de Latijnse samenleving. Niet hier, waar alleen wordt gekeken of je sneller bent dan je collega, maar toch minimumloon krijgt terwijl de baas in een vette BMW uit de 7-serie rijdt. Bovendien heb je in Venezuela genoeg aan het basissalaris voor je levensbehoeften.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |