(Sinds vanmiddag, maar staat nog niet voor de deur)
Merk: Mazda
Type: MX-5 1.8
Bouwjaar: 2000
Reden: Aanzienlijke bak rijplezier met slechts de kosten van een gemiddelde Japanse C-segmenter en dezelfde degelijkheid, zonder dak te rijden zodat je de heerlijke geuren van moeder natuur en de diesel die voor je rijdt kunt opsnuiven, tegelijk nog relatief praktisch door de redelijke kofferbak. De achterbank van m'n oude Hyundai Tibby had ik maar zelden nodig, dat verlies boeit me dus ook niet veel.
Tevens ben ik gelijk voorzien van een zakelijke auto mocht ik ooit besluiten kapper te worden.
Was trouwens al eventjes op zoek, maar de vorige paar die ik onlangs bekeken had waren het om verschillende redenen net niet. Dit was gewoon een strak exemplaar met sperdiff, een stel custom lederen stoelen (zwart/rood) in bijna-nieuwstaat, 16" velgen van de 2001 facelift, nieuwe stoffen Robbins kap, goede Bridgestone Turanza's rondom.
Technisch in orde en optisch lijkt het voor een groot deel een tweede auto te zijn geweest. Nagenoeg geen bespeurbare roest en onderhouden bij dealer en daarna specialist. Vijfbak, maar die schakelt naar m'n bevindingen soepeler en intuïtiever dan de zesbak (die er echter wel weer marginaal harder aan trok, zoals je verwacht).
Dan mag het een wat doorsnee Highlight Silver zijn terwijl ik eigenlijk op een Evo Orange zat te azen, maar soit, je kan niet alles hebben zonder gouden geduld. Die kleur is als 1.8 gewoon vervelend zeldzaam hier. Ik had er laatst bijna eentje te pakken, maar mevrouw wilde toen puntje bij paaltje kwam haar auto toch eigenlijk niet kwijt.
Oh ja, een donkerblauwe hardtop er ook nog maar even bij beklonken. Had ik niet echt nodig, maar hij kon mee voor een bescheiden 500 euro, voor dat bedrag raak je zo'n ding toch moeiteloos weer kwijt. Intussen wel een mooie manier om dit jaar de softtop te sparen zodra het echt winter wordt. Combineert nog verrassend stijlvol met de kleur en stoelen.
Dus.
[ Bericht 0% gewijzigd door Kriegel op 02-11-2013 21:49:16 ]