5 ml heb ik erin gedaan. Dat is ook de hoeveelheid die op het flesje stond voor 12 liter. Er zit al een plantje in, zal eens navragen wat het is.quote:Op zondag 13 oktober 2013 14:07 schreef Dragonberry het volgende:
Heb je dat hele flesje erbij gegooid? Het lijkt me niet goed als het zo verkleurd. Je hebt maar een klein beetje nodig, zeker voor maar 10L water..
Een zuurstofplantje als waterpest is zeker aan te raden. Dan zullen ze ook geen lucht hoeven te happen.
Eigenlijk is het gewoon zielig.. Een sluierstaart kan heel oud en heel groot worden als ze goed worden verzorgt. Daar hoort inderdaad een groot aquarium bij. In een kom zullen ze niet lang leven.
Misschien kun je even op Marktplaats kijken. Vaak worden er wel aquaria aangeboden voor een paar euro. Hoeft niet veel groter te zijn maar alles beter dan een komquote:Op zondag 13 oktober 2013 14:15 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
5 ml heb ik erin gedaan. Dat is ook de hoeveelheid die op het flesje stond voor 12 liter. Er zit al een plantje in, zal eens navragen wat het is.
Ik heb het eens nagevraagd bij die vrienden die ze gegeven hebben. Zij hebben geïnformeerd bij de dierenwinkel en daar werd gezegd dat ze maximaal 10 centimeter groot worden en makkelijk in deze kom kunnen leven
Nou had ik inderdaad al gelezen dat ze normaal gesproken 20 tot 35 centimeter groot worden en dat ze makkelijk 15 jaar kunnen worden.
Ik wil natuurlijk wel die visjes zo goed mogelijk verzorgen, maar een groot aquarium met pompje en dergelijke kopen gaat mij gewoon niet lukken, zowel financieel als qua ruimte niet.
Nog maar even een edit![]()
Is het erg dat de 'schuilplaats' drijft en niet op de bodem ligt?
En een pompje en dergelijke is dan ook nodig neem ik aan?quote:Op zondag 13 oktober 2013 14:20 schreef Rickario het volgende:
[..]
Misschien kun je even op Marktplaats kijken. Vaak worden er wel aquaria aangeboden voor een paar euro. Hoeft niet veel groter te zijn maar alles beter dan een kom
Dan hoop ik dan de kleur snel weg trektquote:Op zondag 13 oktober 2013 14:15 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
5 ml heb ik erin gedaan. Dat is ook de hoeveelheid die op het flesje stond voor 12 liter. Er zit al een plantje in, zal eens navragen wat het is.
Ik heb het eens nagevraagd bij die vrienden die ze gegeven hebben. Zij hebben geïnformeerd bij de viswinkel en daar werd gezegd dat ze maximaal 10 centimeter groot worden en makkelijk in deze kom kunnen leven
Nou had ik inderdaad al gelezen dat ze normaal gesproken 20 tot 35 centimeter groot worden en dat ze makkelijk 15 jaar kunnen worden.
Ik wil natuurlijk wel die visjes zo goed mogelijk verzorgen, maar een groot aquarium met pompje en dergelijke kopen gaat mij gewoon niet lukken, zowel financieel als qua ruimte niet.
Nog maar even een edit![]()
Is het erg dat de 'schuilplaats' drijft en niet op de bodem ligt?
Dat zou inderdaad kunnen dat het aan het hout ligt. Zal als ik hem volgende keer verschoon eens het hout eruit laten een paar dagen. Hoewel ik ook las dat ze eigenlijk niet zonder schuilplaats kunnen, klopt dat?quote:Op zondag 13 oktober 2013 14:22 schreef Dragonberry het volgende:
[..]
Dan hoop ik dan de kleur snel weg trekt![]()
Bij dierenwinkels weten ze niets van vissen, als ze het maar kunnen verkopen..
Het hout zal als het goed is vanzelf zakken. Misschien zorgt het hout trouwens voor de verkleuring? Hout geeft heel erg af in water. Het beste is om het even uit te koken en daarna een paar dagen in een bak water leggen om de kleur eruit te krijgen.
Een sluierstaart heeft inderdaad 50 liter per vis nodig. Een goudvis 100 liter, die kun je dus beter in vijvers houden. Daarnaast zijn sluierstaarten karperachtigen en dus enorme vervuilers, een goed filter is dus, naast een groot aquarium, een must.quote:Op zondag 13 oktober 2013 14:25 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Dat zou inderdaad kunnen dat het aan het hout ligt. Zal als ik hem volgende keer verschoon eens het hout eruit laten een paar dagen. Hoewel ik ook las dat ze eigenlijk niet zonder schuilplaats kunnen, klopt dat?
Maar goed, ik heb dus voor deze beesten gewoon een aquarium nodig. Deze kom past nu precies op een leeg plekje van m'n bureau, eens kijken hoe ik dat met een eventueel aquarium moet gaan doen dan
Want ik vind het ook zielig voor ze als ze niet optimaal kunnen leven, maar ik heb er gewoon ECHT geen verstand van...
Volgens die vrienden van me hebben ze die visjes bij een viswinkel gehaald, dus niet "zomaar" een dierenwinkel. Daar werd gezegd dat ze maximaal 10cm groot worden en dat ze in deze kom prima kunnen leven als je elke 2 weken het water vervangt.quote:Op zondag 13 oktober 2013 14:45 schreef Samzz het volgende:
[..]
Een sluierstaart heeft inderdaad 50 liter per vis nodig. Een goudvis 100 liter, die kun je dus beter in vijvers houden. Daarnaast zijn sluierstaarten karperachtigen en dus enorme vervuilers, een goed filter is dus, naast een groot aquarium, een must.
Je vissen hebben zuurstoftekort (zuurstof happen aan het oppervlakte), in een gewone ronde kom kan namelijk nooit voldoende zuurstof worden opgenomen in verband met het kleine oppervlakte dat met de lucht in aanraking komt. Tel daarbij op dat je geen filter hebt (of pomp, zoals jij het noemt), waardoor het water ook nog eens niet gezuiverd wordt, niet in beweging is, en je vissen dus in hun eigen uitwerpselen zwemmen (ammoniak, nitraat, nitriet). Planten zijn handig voor de zuurstof, bedenk je echter dat sluierstaarten planten eten, voornamelijk de planten die doorgaan als zogenoemde waterpest vinden ze erg lekker.
12 liter is gewoon te klein. Zo groeien de vissen dood, als ze het al overleven in slechte watercondities. Mijn advies: Breng ze terug.
Ze komen hier vandaan (en de kom ook): http://www.dessens.nl/quote:Op zondag 13 oktober 2013 15:25 schreef Nemephis het volgende:
Een echte viswinkel die viskommen verkoopt, dat klopt al niet...
Toen ik gisteren bij een viswinkel was zag ik ook vissenkommen staan. Met een bordje erbij dat ze het afraden om vissen te houden in een vissenkom en dat je beter een aquarium kan kopenquote:Op zondag 13 oktober 2013 15:25 schreef Nemephis het volgende:
Een echte viswinkel die viskommen verkoopt, dat klopt al niet...
Sluierstaarten worden niet maximaal 10 cm... En al werden ze het wel, dan is 12 liter alsnog te kleinquote:Op zondag 13 oktober 2013 15:20 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Volgens die vrienden van me hebben ze die visjes bij een viswinkel gehaald, dus niet "zomaar" een dierenwinkel. Daar werd gezegd dat ze maximaal 10cm groot worden en dat ze in deze kom prima kunnen leven als je elke 2 weken het water vervangt.
Ik vraag het me verder ook af hoor en ik vind het zielig voor ze als ze niet fatsoenlijk kunnen leven hier, vandaar dat ik hier even langs kom met een paar (waarschijnlijk) beginnersvragen...
Maar jij zegt dus terugbrengen als ik niet investeer in een aquarium en dergelijke? Misschien moet ik dat dan toch maar doen, want ruimte heb ik er niet echt voor en eigenlijk ook weinig tijd. 1 keer per dag eten geven en eens in de 2 weken het water verversen moet wel lukken, maar je moet ze gok ik wat meer aandacht geven dan dat?
Ik heb trouwens geen flauw idee waar ze vandaan komen die vissen en ik heb ook niet zo'n zak waar je ze in kan vervoeren, dus als ik besluit ze terug te brengen moet ik maar even kijken hoe ik dat in godsnaam ga doen en waar ze heen moeten..
quote:Op zondag 13 oktober 2013 15:52 schreef Samzz het volgende:
[..]
Sluierstaarten worden niet maximaal 10 cm... En al werden ze het wel, dan is 12 liter alsnog te klein. 12 liter is voor geen enkele vis geschikt. En ja, ze kunnen 'overleven' in een kom, voor zover je over overleven kunt spreken, want het is verre van gezond. Ik ben overigens wel benieuwd naar een foto van je kom?
Als je geen ruimte en tijd hebt voor een fatsoenlijk aquarium, dan is het inderdaad gewoon beter ze terug te brengen. Geloof de zaak iig niet wanneer deze zegt dat een goudvissoort prima kan leven in 12 liter water. Dat is pertinent niet zo. En wanneer ze er al niet eens een filter bij verkopen, dan is de winkel de naam aquariumspeciaalzaak al helemaal niet waard.
Haha dat is gewoon een fors uitgevallen cognac glasquote:Op zondag 13 oktober 2013 15:56 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
[ link | afbeelding ]
Nu ziet het er zo uit. Die verkleuring is na 1 nachtje al ontstaan. Denk dat ik morgen het water ververs en dat stuk hout er dan uit laat, kijken of dat verschil maakt. En ik zal even langs gaan bij die winkel om me eens goed te laten informeren. Als uiteindelijk blijkt dat ik echt een aquarium nodig ga hebben, dan ga ik ze inderdaad maar terug brengen. Misschien dat ik dan een ander visje uitzoek dat wél fatsoenlijk in deze kom kan leven, maar dat weet ik nog niet.
Dan haal ik die er nu meteen uit. Maar ik las ook dat de vissen een schuilplaats nodig hebben, is dat dan geen probleem als ze nu alleen grind en een plantje hebben?quote:Op zondag 13 oktober 2013 16:01 schreef Rickario het volgende:
[..]
Haha dat is gewoon een fors uitgevallen cognac glas
Stuk hout er meteen uithalen. Die haalt toch al zeker 3L van de 12 liter af..
Omg... Breng ze maar terug. Hierin ga je geen enkele vis een leuk leven geven.quote:Op zondag 13 oktober 2013 15:56 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
[ link | afbeelding ]
Nu ziet het er zo uit. Die verkleuring is na 1 nachtje al ontstaan. Denk dat ik morgen het water ververs en dat stuk hout er dan uit laat, kijken of dat verschil maakt. En ik zal even langs gaan bij die winkel om me eens goed te laten informeren. Als uiteindelijk blijkt dat ik echt een aquarium nodig ga hebben, dan ga ik ze inderdaad maar terug brengen. Misschien dat ik dan een ander visje uitzoek dat wél fatsoenlijk in deze kom kan leven, maar dat weet ik nog niet.
Er zullen toch wel bepaalde vissen hierin kunnen leven, anders zou het raar zijn om die dingen te verkopen toch?quote:Op zondag 13 oktober 2013 16:07 schreef Samzz het volgende:
[..]
Omg... Breng ze maar terug. Hierin ga je geen enkele vis een leuk leven geven.
Nee, geen enkele vis is geschikt voor dit glazen object. En ja, het is raar die dingen te verkopen.quote:Op zondag 13 oktober 2013 16:13 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Er zullen toch wel bepaalde vissen hierin kunnen leven, anders zou het raar zijn om die dingen te verkopen toch?
Maar ik ga iig straks het water verversen en het hout eruit laten en morgen langs bij die winkel. En dan inderdaad misschien terugbrengen, want iets groters ga ik niet kwijt kunnen. En wat je zegt, ik wil die vissen geen slecht leven geven.
Ja zoutwater zou ik ook het liefst willen hebben. Maar onmogelijk voor mijn budget en mijn beperkte kennis over zeewater aquaria. Daarom ga ik maar voor een Malawi Cichliden aquarium. Toch een beetje dezelfde kleuren/sfeer. Maar vele malen makkelijkerquote:Op zondag 13 oktober 2013 16:17 schreef Samzz het volgende:
Een zoutwater aquarium is heel moeilijk. Ga daar maar vanuit, dan valt het iig nooit tegen. Daarnaast is een zoutwater aquarium één van de duurste aquaria die je kan hebben, bewoners zijn ten eerste al vele malen duurder, en dan doel ik niet enkel op vissen, maar ook op koralen. Eigenlijk met name op koralen.
Bedenk ook dat je je huidige aquarium geschikt moet maken voor zout water. Dus inderdaad een sump, maar je moet ook een eiwitafschuimer hebben, een zoutmeter (kan even niet op het woord komen) en natuurlijk moet je verversen met aangemaakt zout water wat je of zelf maakt, of bij de LFS koopt.
Van wat ik zo heb gehoord en mee heb gelezen, ga je toch wel een paar duizend euro kwijt zijn voor je je hele aquarium up and running hebt, dus inclusief leven, gezien het formaat.
Zijn de naden van de aquarium nog wel goed, trouwens? Je zal niet de eerste zijn die een aquarium na een aantal jaren weer tevoorschijn haalt en vervolgens kan dweilen.
[..]
Nee, geen enkele vis is geschikt voor dit glazen object. En ja, het is raar die dingen te verkopen.
Een aquarium van 100 liter hoeft niet duur te zijn. Maar is wel duuder dan wat je nu hebt, uiteraardquote:Op zondag 13 oktober 2013 16:21 schreef Irritatie100 het volgende:
In dat geval moet ik ze inderdaad maar terug brengen. Voor een aquarium van 100 liter heb ik gewoonweg geen plek en dat zal ook niet bepaald goedkoop zijn ben ik bang...
Het is zo gaafquote:Op zondag 13 oktober 2013 16:21 schreef Rickario het volgende:
[..]
Ja zoutwater zou ik ook het liefst willen hebben. Maar onmogelijk voor mijn budget en mijn beperkte kennis over zeewater aquaria. Daarom ga ik maar voor een Malawi Cichliden aquarium. Toch een beetje dezelfde kleuren/sfeer. Maar vele malen makkelijker
Mja, eigenlijk kan er na het lezen van jouw post wel een streep door een zoutwater aquarium hoewel ik dat zelf ook al een beetje dacht. Maar bedankt voor je bevestigingquote:Op zondag 13 oktober 2013 16:17 schreef Samzz het volgende:
Een zoutwater aquarium is heel moeilijk. Ga daar maar vanuit, dan valt het iig nooit tegen. Daarnaast is een zoutwater aquarium één van de duurste aquaria die je kan hebben, bewoners zijn ten eerste al vele malen duurder, en dan doel ik niet enkel op vissen, maar ook op koralen. Eigenlijk met name op koralen.
Bedenk ook dat je je huidige aquarium geschikt moet maken voor zout water. Dus inderdaad een sump, maar je moet ook een eiwitafschuimer hebben, een zoutmeter (kan even niet op het woord komen) en natuurlijk moet je verversen met aangemaakt zout water wat je of zelf maakt, of bij de LFS koopt.
Van wat ik zo heb gehoord en mee heb gelezen, ga je toch wel een paar duizend euro kwijt zijn voor je je hele aquarium up and running hebt, dus inclusief leven, gezien het formaat.
Zijn de naden van de aquarium nog wel goed, trouwens? Je zal niet de eerste zijn die een aquarium na een aantal jaren weer tevoorschijn haalt en vervolgens kan dweilen.
[..]
Nee, geen enkele vis is geschikt voor dit glazen object. En ja, het is raar die dingen te verkopen.
Je hebt een Rio 240 toch? Dan moet een Cichlidenbak wel kunnen dacht ik. Die bak is toch iets van 120 cm lang?quote:Op zondag 13 oktober 2013 16:51 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Mja, eigenlijk kan er na het lezen van jouw post wel een streep door een zoutwater aquarium hoewel ik dat zelf ook al een beetje dacht. Maar bedankt voor je bevestigingDuizenden euro's heb ik gewoon weg niet om aan een aquarium te spenderen. En aangezien Malawi Cichliden een ruime bak vereisen, zal het waarschijnlijk toch wel weer een gezelschapsbak worden
Niet verkeerd, want die heb ik jaren met plezier gehadMaarre, over dat dweilen gesproken, da's wel een goeie van je
Bedankt voor de tip. Ik ga hem, wanneer het eindelijk eens gestopt is met regenen
, in de tuin eens vullen en kijken wat er gebeurt
Ja hij is 121. Maar overal lees ik dat het de minimale vereiste is voor Cichliden. En ik hou niet zo van minimaal. Ik wil dat die beestjes niet aan doenquote:Op zondag 13 oktober 2013 16:55 schreef Samzz het volgende:
[..]
Je hebt een Rio 240 toch? Dan moet een Cichlidenbak wel kunnen dacht ik. Die bak is toch iets van 120 cm lang?
Oh, op die manierquote:Op zondag 13 oktober 2013 17:04 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Ja hij is 121. Maar overal lees ik dat het de minimale vereiste is voor Cichliden. En ik hou niet zo van minimaal. Ik wil dat die beestjes niet aan doenZe moeten gewoon ruimschoots de ruimte hebben, en niet het minimale.
Voor sommige Cichliden zal het best gaan, maar mijn gevoel is er dan al niet goed bij zeg maar
Cichliden moeten minimaal 1m hebben. Met bepaalde soorten minder agressieve Mbuma Cichliden schijnt dat prima te kunnen.quote:Op zondag 13 oktober 2013 17:04 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Ja hij is 121. Maar overal lees ik dat het de minimale vereiste is voor Cichliden. En ik hou niet zo van minimaal. Ik wil dat die beestjes niet aan doenZe moeten gewoon ruimschoots de ruimte hebben, en niet het minimale.
Voor sommige Cichliden zal het best gaan, maar mijn gevoel is er dan al niet goed bij zeg maar
Dank jequote:Op maandag 14 oktober 2013 21:13 schreef Samzz het volgende:
Ziet er goed uit. Zorg wel dat de aanzuigslang voldoende water kan aanzuigen, dus dat je het rooster dat je ervoor plaatst niet te veel afschermt met stenen. Kun je trouwens niet zo'n zelfde idee gebruiken voor de uitstroom? En dan bedoel ik een roostertje of gaasbolletje ervoor?
Een aquarium van 80cm is echt het minimale, maar dan kunnen er ook echt maar een paar soorten in. Een aquarium van een meter is dus eigenlijk minimaal. Daarin kun je ook nog lang niet alle soorten houden, maar de hoeveelheid mogelijkheden is dan zo groot dat je best een mooie bak kunt maken.quote:Op zondag 13 oktober 2013 17:04 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Ja hij is 121. Maar overal lees ik dat het de minimale vereiste is voor Cichliden. En ik hou niet zo van minimaal. Ik wil dat die beestjes niet aan doenZe moeten gewoon ruimschoots de ruimte hebben, en niet het minimale.
Voor sommige Cichliden zal het best gaan, maar mijn gevoel is er dan al niet goed bij zeg maar
Heb je een foto van je aquarium? Ik ben benieuwd. Wat denk je trouwens van de filteroplossing die ik postte?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 10:53 schreef Komakie het volgende:
[..]
Een aquarium van 80cm is echt het minimale, maar dan kunnen er ook echt maar een paar soorten in. Een aquarium van een meter is dus eigenlijk minimaal. Daarin kun je ook nog lang niet alle soorten houden, maar de hoeveelheid mogelijkheden is dan zo groot dat je best een mooie bak kunt maken.
Ik heb zelf een 1m aquarium met veel verschillende kleuren vissen en soorten. Ik moet wel zeggen dat ik liever nog een grotere bak had gehad, maar deze kon ik gratis krijgen. Een grotere paste overigens ook niet in mijn kamer
Misschien dat als we gaan verhuizen er nog wel een groter aquarium komt.
Zoals bij elk aquarium is groter altijd beter en (mits goed onderhouden natuurlijk) ook mooier. Hoe groter het is, hoe meer verschillende soorten vis er in kan. Hoewel ik vaak grotere vissen niet mooier vindt....
Geen foto, wel filmpje van een tijdje geleden:quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 12:19 schreef Rickario het volgende:
[..]
Heb je een foto van je aquarium? Ik ben benieuwd. Wat denk je trouwens van de filteroplossing die ik postte?
Hmm je filmpje staat nog privé.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:04 schreef Komakie het volgende:
[..]
Geen foto, wel filmpje van een tijdje geleden:
Bekijk deze YouTube-video
Jammer genoeg is het niet een erg goede kwaliteit filmpje. Gemaakt met mijn oude telefoon....
Maar het geeft een impressie hoe mijn aquarium er uit ziet.
Op dit moment is de linkerkant van de wand er uit omdat er een paar baby visjes achter waren gekomen die niet meer terug kwamen
Overigens komen de kleuren erg slecht uit. Er zitten 3 vissen in die mooi roze/oranje zijn en 4 die erg mooi geel zijn (vanaf 1:00 tot 1:10) maar dat komt er hier totaal niet uit door de felheid van het licht en de slechte verwerking van de camera.
Die filteroplossing ken ik niet. Het lijkt mij dat het water niet genoeg gefilterd kan worden met zo'n filtertje, maar het kan zijn dat ik het helemaal mis heb. Feit dat je het helemaal weg wilt werken kan betekenen dat het water niet goed filtert. Het water loopt wel door het filter, maar vuiligheidjes gaan er niet uit.
Geldt overigens ook voor je verwarmingsoplossing. Geen idee of dat goed werkt.
Je project is in ieder geval ambitieus en ik hoop dat het lukt. Ben in ieder geval erg benieuwd
Misschien moet je anders op maat gemaakte design aquaria gaan maken in je vrije tijd. Kun je er nog wat aan verdienen ook
Volgens mij is hij nu niet meer prive?quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 13:40 schreef Rickario het volgende:
[..]
Hmm je filmpje staat nog privé.
Qua filters en verwarming is het nog wat zoeken. Qua verwarming zou het moeten kunnen. Voor de filtering heb ik waarschijnlijk toch meer ruimte nodig. Misschien dat ik zelf anders een filter moet maken.
Ahwquote:Op dinsdag 15 oktober 2013 17:48 schreef joekeloekes het volgende:
De eerste bewoners beginnen zich een beetje thuis te voelen
http://joekeloekes.nl/effe/vis.mp4
GEEN kreeft nemen alsjeblieft! Zo'n beest vreet al je planten en met een beetje pech ook je vissen op..quote:Op woensdag 16 oktober 2013 12:35 schreef Markster het volgende:
mijn 60L bak staat al 4 weken zonder vissen of planten te draaien, ik kan geen keuze maken wat voor visjes ik er dit keer in ga doen.
Zat te denken aan 10-15 vuurtetra's (blijven lekker klein, heb je toch leuk schooltje) en paar algenetertjes.
Maar laatst zag ik zo een blauwe kreeft en die was ook wel heel erg vet
Met sterke planten kan het wel, en geen vissenquote:Op woensdag 16 oktober 2013 13:04 schreef Dragonberry het volgende:
[..]
GEEN kreeft nemen alsjeblieft! Zo'n beest vreet al je planten en met een beetje pech ook je vissen op..
met verder geen vissen zou het kunnen ja, maar dat lijkt me nogal saaiquote:Op woensdag 16 oktober 2013 13:05 schreef Markster het volgende:
[..]
Met sterke planten kan het wel, en geen vissen
ja mij ookquote:Op woensdag 16 oktober 2013 13:09 schreef Dragonberry het volgende:
[..]
met verder geen vissen zou het kunnen ja, maar dat lijkt me nogal saai
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |