Volgens mij niet. Volgens mij proberen ze daar bepaalde etnische groepen aan te trekken op basis van de inrichting en/of andere manieren om die groepen te lokken.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:00 schreef Red_85 het volgende:
[..]
[..]
En speciale allochtonen woningen en moslim tehuizen hebben geen 'bepaald' toegangsbeleid?
Dat is één glazen bol. Ik kan nog wel 20 glazen bollen bedenken met andere scenario's.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:12 schreef Fides het volgende:
In principe niet zo'n probleem lijkt me inderdaad. Als het de proporties van sommige staten de VS krijgt kan je wel het probleem krijgen door de gedachte van:
Veiligheid is geen publiek issue meer, want ik (en mijn andere well-off vrienden) regelen dat allemaal zelf wel omdat we zelf betalen voor private beveiliging van ons buurtje -> lobbying voor focus op andere zaken dan veiligheidszorg want niet meer noodzakelijk voor de mensen met knaken -> budgetten publieke veiligheidszorg (lees: politie) gaan omlaag -> politie gaat zich met minder bezig houden met surveillance e.d. -> gated communities hebben hun eigen "private politie" die surveilleert terwijl de onderklasse in een soort van vogelvrije buurten woont omdat die zowel geen politie surveillance meer heeft, en private security niet betaald kan worden.
quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:10 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Welke hypocrieten in Amsterdam? De PvdA in Capelle maakt bezwaar tegen een plan voor een gated community in Capelle, daar heeft Amsterdam niks mee te maken, Calimero.
Andere schuit, zelfde vlag.quote:
Nee. Andere fractie, ander beleid. Je kan mensen in Capelle niet verantwoordelijk houden voor beleid in Amsterdam.quote:
Met het doel alleen moslims te trekken.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:18 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Volgens mij niet. Volgens mij proberen ze daar bepaalde etnische groepen aan te trekken op basis van de inrichting en/of andere manieren om die groepen te lokken.
Wanneer jij als blanke autochtoon je ook aangetrokken voelt om daar te gaan wonen mag dat volgens mij wel. Lijkt me in ieder geval juridisch anders niet haalbaar.
Op zich zijn er wereldwijd wel genoeg gated communities, ook in de westerse wereld, om een onderzoek naar de maatschappelijke reactie en gevolgen van zo'n wijk uit te voeren, toch? Ik kan me in ieder geval niet voorstellen dat het de samenhang tussen de mensen bevordert.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:18 schreef TC03 het volgende:
[..]
Dat is één glazen bol. Ik kan nog wel 20 glazen bollen bedenken met andere scenario's.
Zelfde partijbestuur.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:20 schreef TC03 het volgende:
[..]
Nee. Andere fractie, ander beleid. Je kan mensen in Capelle niet verantwoordelijk houden voor beleid in Amsterdam.
Mwah, glazen bol is het natuurlijk niet echt. In de criminologie/bestuurswetenschap/rechtsociologische hoek is hier al lang (vanaf de jaren '80) over geschreven, met name door Shearing, omdat dit in de VS en Zuid-Afrika (en nog wat landen) allang speelt. Er zijn in die landen veel meer private beveiligers dan politieagenten, en dit kan nogal wat (zowel positieve als negatieve) sociale gevolgen hebben:quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:18 schreef TC03 het volgende:
[..]
Dat is één glazen bol. Ik kan nog wel 20 glazen bollen bedenken met andere scenario's.
Niet liegen, bij het aannemen van de functie binnen de PvdA krijgen ze allemaal de gekloonde hersenen van Samsom geïmplanteerd.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:24 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Niet alle partijen zijn geleid als de PVV of SP.
Dit.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:01 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Goed argument.
Ik vind het hetzelfde principe. Blijft raar dat de pvda er tegen is. Je mag toch ook een hek zetten voor een woongemeenschap of je eigen huis, waarom dan niet voor een wijk. Zeker aangezien de politiek gewoon keihard faalt om het volk adequaat te beschermen tegen het import tuig is dit een logisch gevolg.
...quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:27 schreef Lavenderr het volgende:
Dit.
Als je je niet genoeg beschermd voelt door de overheid moet je het zelf doen.
En als je daar de middelen voor hebt moet dat toch ook kunnen? Wat is daar op tegen?
quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:22 schreef Fides het volgende:
[..]
Mwah, glazen bol is het natuurlijk niet echt. In de criminologie/bestuurswetenschap/rechtsociologische hoek is hier al lang (vanaf de jaren '80) over geschreven, met name door Shearing, omdat dit in de VS en Zuid-Afrika (en nog wat landen) allang speelt. Er zijn in die landen veel meer private beveiligers dan politieagenten, en dit kan nogal wat (zowel positieve als negatieve) sociale gevolgen hebben:
http://www.jstor.org/disc(...)2&sid=21102531444711
http://heinonline.org/HOL(...)&collection=journals
http://www.mubs.ac.ug/pro(...)f%20Policing%20-.pdf
http://onlinelibrary.wile(...)-6478.00263/abstract
http://heinonline.org/HOL(...)&collection=journals
etc.
Situatie in Nederland is uiteraard totaal anders dan in de VS en Zuid-Afrika, waar in sommige gebieden de criminaliteit echt vele malen hoger ligt. Kan je nauwelijks met elkaar vergelijken.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:21 schreef jogy het volgende:
[..]
Op zich zijn er wereldwijd wel genoeg gated communities, ook in de westerse wereld, om een onderzoek naar de maatschappelijke reactie en gevolgen van zo'n wijk uit te voeren, toch? Ik kan me in ieder geval niet voorstellen dat het de samenhang tussen de mensen bevordert.
Denk je serieus dat een lokale fractie zelf het beleid mag bepalen?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:24 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Niet alle partijen zijn geleid als de PVV of SP.
In die buurt.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:26 schreef jogy het volgende:
[..]
Niet liegen, bij het aannemen van de functie binnen de PvdA krijgen ze allemaal de gekloonde hersenen van Samsom geïmplanteerd.
Ik vind dat een beetje kort door de bocht. Alsof een hek voor je huis betekent dat je met een shotgun in je hand Marokkanen staat op te wachten.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:29 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
...
Kwalijke gedachtengang, wat mij betreft. Zet de poort open (pun intended) naar eigen rechter spelen, al dan niet met wapens.
Jij doet je voordeur en auto ook nooit op slot want de politie staat immers voor je klaar?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:29 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
...
Kwalijke gedachtengang, wat mij betreft. Zet de poort open (pun intended) naar eigen rechter spelen, al dan niet met wapens.
Inmiddels zijn er bepaalde gebieden in de Europese steden die daar wel snoeihard naar toe aan het gaan zijn.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:29 schreef TC03 het volgende:
[..]
[..]
Situatie in Nederland is uiteraard totaal anders dan in de VS en Zuid-Afrika, waar in sommige gebieden de criminaliteit echt vele malen hoger ligt. Kan je nauwelijks met elkaar vergelijken.
Hier in de buurt is de politie aan de deur geweest om mensen te vragen of ze wel goed beveiligd waren, goede sloten enzo, gezien de vele inbraken die de buurt teisteren.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:29 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
...
Kwalijke gedachtengang, wat mij betreft. Zet de poort open (pun intended) naar eigen rechter spelen, al dan niet met wapens.
In de bosjes zich te verstoppen om een boete uit te delen als je iets doet wat niet mag van de letter van de wet. Maar dat is een andere discussie.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:31 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Jij doet je voordeur en auto ook nooit op slot want de politie staat immers voor je klaar?
Maar een van de redenen die hierbij mee (kan) spelen dat die criminaliteit juist zo hoog is kan zijn kan de samenlevingen zo gesegregeerd zijn en ongelijk zijn. Iets wat hand in hand gaat (of in de hand gewerkt wordt?) met de notie dat gated communities oké zijn, en dat veiligheidszorg een private aangelegenheid is. Dus de fundamentele vraag is: Is veiligheidszorg een public good, een club good, of een private good? Dragen we met zijn alle zorg aan de veiligheid van allen in onze samenleving, of alleen mensen die (als buurt/wijk) een overeenkomst met elkander overeenkomen, of is het gewoon ieder voor zich?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:29 schreef TC03 het volgende:
[..]
[..]
Situatie in Nederland is uiteraard totaal anders dan in de VS en Zuid-Afrika, waar in sommige gebieden de criminaliteit echt vele malen hoger ligt. Kan je nauwelijks met elkaar vergelijken.
Nogmaals, zo ver is het hier nog lang niet en ik betwijfel of het überhaupt zo ver gaat komen. Gelul in de ruimte dus.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:36 schreef Fides het volgende:
[..]
Maar een van de redenen die hierbij mee (kan) spelen dat die criminaliteit juist zo hoog is kan zijn kan de samenlevingen zo gesegregeerd zijn en ongelijk zijn. Iets wat hand in hand gaat (of in de hand gewerkt wordt?) met de notie dat gated communities oké zijn, en dat veiligheidszorg een private aangelegenheid is. Dus de fundamentele vraag is: Is veiligheidszorg een public good, een club good, of een private good? Dragen we met zijn alle zorg aan de veiligheid van allen in onze samenleving, of alleen mensen die (als buurt/wijk) een overeenkomst met elkander overeenkomen, of is het gewoon ieder voor zich?
Binnen legale grenzen akkoord, ik vatte je post onterecht op alsof je wilde zeggen dat wanneer je geld genoeg hebt, alles is toegestaan om jezelf te beschermen. Excuses.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:32 schreef Lavenderr het volgende:
Hier in de buurt is de politie aan de deur geweest om mensen te vragen of ze wel goed beveiligd waren, goede sloten enzo, gezien de vele inbraken die de buurt teisteren.
Ik zie er absoluut geen kwaad in om je zo goed mogelijk te beveiligen. Lijkt me juist zeer verstandig.
Tja, alles wegwuiven als gelul in de ruimte is wel heel simpel. Het is duidelijk dat het een wereldwijde trend (ook in NL: http://repository.ubn.ru.nl/handle/2066/46967 ) is om als rijke mensen jezelf op te sluiten in gated communities (en ook bijvoorbeeld dat winkels ipv in publieke winkelstraten gaan zitten in winkelcentra met private beveiligers bij de deuren/hekken die bepalen of je überhaupt het winkelcentrum binnen mag). Het zou een beetje lullig zijn om er pas nadat een kwart van Nederland in zo'n wijk woont achter te komen dat het maatschappelijk totaal niet wenselijk is. Een beetje vooruit kijken kan geen kwaad.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 15:49 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Nogmaals, zo ver is het hier nog lang niet en ik betwijfel of het überhaupt zo ver gaat komen. Gelul in de ruimte dus.
Waar we het hier over hebben is een perceeltje met tien panden, een hek, een gracht en misschien een ietwat corpulente beveiliger met een noodknop naar een alarmcentrale.
In Spanje zie je het al veel. Bewakers bij winkels.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 16:01 schreef Fides het volgende:
[..]
Tja, alles wegwuiven als gelul in de ruimte is wel heel simpel. Het is duidelijk dat het een wereldwijde trend (ook in NL: http://repository.ubn.ru.nl/handle/2066/46967 ) is om als rijke mensen jezelf op te sluiten in gated communities (en ook bijvoorbeeld dat winkels ipv in publieke winkelstraten gaan zitten in winkelcentra met private beveiligers bij de deuren/hekken die bepalen of je überhaupt het winkelcentrum binnen mag). Het zou een beetje lullig zijn om er pas nadat een kwart van Nederland in zo'n wijk woont achter te komen dat het maatschappelijk totaal niet wenselijk is. Een beetje vooruit kijken kan geen kwaad.
Je kunt jezelf blijven herhalen, maar dat gaat hier niet gebeuren. En al zou het gebeuren, dan heb ik er alsnog geen probleem mee. Als de overheid geen fijne woonomgeving kan garanderen, dan is dat aan de burger zelf.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 16:01 schreef Fides het volgende:
[..]
Tja, alles wegwuiven als gelul in de ruimte is wel heel simpel. Het is duidelijk dat het een wereldwijde trend (ook in NL: http://repository.ubn.ru.nl/handle/2066/46967 ) is om als rijke mensen jezelf op te sluiten in gated communities (en ook bijvoorbeeld dat winkels ipv in publieke winkelstraten gaan zitten in winkelcentra met private beveiligers bij de deuren/hekken die bepalen of je überhaupt het winkelcentrum binnen mag). Het zou een beetje lullig zijn om er pas nadat een kwart van Nederland in zo'n wijk woont achter te komen dat het maatschappelijk totaal niet wenselijk is. Een beetje vooruit kijken kan geen kwaad.
Die bepalen of je binnenkomt? Of puur voor de veiligheid. Toen ik in Spanje woonde waren er wel beveiligers, maar die deden niet aan deurbeleid.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 16:41 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
In Spanje zie je het al veel. Bewakers bij winkels.
Ze staan niet voor de deur, maar net voorbij de ingang. Bijvoorbeeld bij La Sirena.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 18:35 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Die bepalen of je binnenkomt? Of puur voor de veiligheid. Toen ik in Spanje woonde waren er wel beveiligers, maar die deden niet aan deurbeleid.
Maar dat is hier toch ook? Bijenkorf en de meeste winkels in PC hebben ook beveiliging in de buurt vand e ingang. Gezien de bendes Oost-Europese winkeldieven is dat ook geen overbodige luxe...quote:Op woensdag 14 augustus 2013 18:40 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ze staan niet voor de deur, maar net voorbij de ingang. Bijvoorbeeld bij La Sirena.
Ik geef ze ook groot gelijk hoor. In dat soort grote zaken wordt enorm veel gestolen.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 18:47 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Maar dat is hier toch ook? Bijenkorf en de meeste winkels in PC hebben ook beveiliging in de buurt vand e ingang. Gezien de bendes Oost-Europese winkeldieven is dat ook geen overbodige luxe...
Was overigens ook de reden dat het park waar ik woonde gated was; er zat een zigeunerkamp in de buurt. Blijkbaar houden zigeuners ook van Marbella
Hoe bedoel je, "dat gaat niet gebeuren"? Er is gewoon een trend (zie bijvoorbeeld dat artikel) dat men ook in Nederland die kant op gaat omdat er steeds meer gated communities, of soortgelijke bouwprojecten worden gestart. Dat jij het niet gelooft of "het niet ziet gebeuren" is derhalve irrelevant.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 18:33 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Je kunt jezelf blijven herhalen, maar dat gaat hier niet gebeuren. En al zou het gebeuren, dan heb ik er alsnog geen probleem mee. Als de overheid geen fijne woonomgeving kan garanderen, dan is dat aan de burger zelf.
Je snapt het echt nietquote:Op woensdag 14 augustus 2013 20:12 schreef Fides het volgende:
[..]
Hoe bedoel je, "dat gaat niet gebeuren"? Er is gewoon een trend (zie bijvoorbeeld dat artikel) dat men ook in Nederland die kant op gaat omdat er steeds meer gated communities, of soortgelijke bouwprojecten worden gestart. Dat jij het niet gelooft of "het niet ziet gebeuren" is derhalve irrelevant.
En het absolute en ongebreidelde recht op een "fijne" (heel subjectief natuurlijk) woonomgeving bestaat natuurlijk niet. Sterker nog, in steden is het bij heel veel huizen in principe verboden om (bijvoorbeeld zonder permissie) je huis roze te verven, een dikke boom in je eigen tuin om te hakken, een hoog hek neer te zetten of een dakkapel te bouwen, of om een pistool te kopen om je huis en haard te beschermen.
Ik denk dat in potentie gated communities tot ongewilde (en misschien ook wel onbedoelde) en serieuze segregatie kunnen leiden, omdat het leidt leidt tot het verexclusivisering van bepaalde goederen of toegang van bepaalde goederen (zoals veiligheidszorg, maar potentieel ook nutsvoorzieningen) die beter in publieke handen zijn.
Mwah, als bij de PvdA jaloezie de drijfveer zou zijn zou dat sneu zijn, maar je kan je ook oprecht afvragen of het voor de samenleving handig is als mensen gesegregeerd gaan leven in gated communities zonder jaloers te zijn? Het sneue is natuurlijk dat de PvdA dit in andere gevallen wel lijkt te bevorderen. Ik ben in principe vrij liberaal maar ik denk dat dit op lange termijn gewoon een hele samenleving kan ontwrichten (althans structureel veranderen met negatieve gevolgen) als je dit gaat toestaan en faciliteert..quote:Op woensdag 14 augustus 2013 20:32 schreef Nielsch het volgende:
De jaloezie zit heel diep bij de socialisten.
Maar waarom laat de politiek die mensen dan niet gewoon lekker dramatisch zijn?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 20:33 schreef Fides het volgende:
En waarom zou dat hier niet kunnen ontstaan dan?
In dit voorbeeld er toch echt sprake van een wijk waar "actief geweerd" wordt, dus waar met een hek en bewaking men compleet wordt afgeschermd van de buitenwereld, wat in mijn ogen gewoon een gated community is.
Degene die echt lopen te dramatiseren zijn natuurlijk die figuren die in dit kikkerlandje in een wijk gaan wonen met een hek er omheen en beveiliging voor de deur:') Huisjes van ~1 - 1.5 miljoen euro die net doen alsof ze de Koningin zijn en bewaking nodig hebben
Nou, dat lijkt me niet denkbeeldig, dat die bewaking nodig hebben. Wees reeel. Waar denk je dat inbrekers eerder inbreken, in een rijtjeshuis of een dure villa?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 20:33 schreef Fides het volgende:
En waarom zou dat hier niet kunnen ontstaan dan?
In dit voorbeeld er toch echt sprake van een wijk waar "actief geweerd" wordt, dus waar met een hek en bewaking men compleet wordt afgeschermd van de buitenwereld, wat in mijn ogen gewoon een gated community is.
Degene die echt lopen te dramatiseren zijn natuurlijk die figuren die in dit kikkerlandje in een wijk gaan wonen met een hek er omheen en beveiliging voor de deur:') Huisjes van ~1 - 1.5 miljoen euro die net doen alsof ze de Koningin zijn en bewaking nodig hebben
Tuurlijk is dit pure kinnesinne.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 20:39 schreef Fides het volgende:
[..]
Mwah, als bij de PvdA jaloezie de drijfveer zou zijn zou dat sneu zijn, maar je kan je ook oprecht afvragen of het voor de samenleving handig is als mensen gesegregeerd gaan leven in gated communities zonder jaloers te zijn? Het sneue is natuurlijk dat de PvdA dit in andere gevallen wel lijkt te bevorderen. Ik ben in principe vrij liberaal maar ik denk dat dit op lange termijn gewoon een hele samenleving kan ontwrichten (althans structureel veranderen met negatieve gevolgen) als je dit gaat toestaan en faciliteert..
Denk jij dat inbraken echt allemaal zo goed gepland zijn, dat men naar een villawijk toe reist en in onbekende (en mogelijk goed beveiligde) huizen gaat inbreken?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 21:03 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Nou, dat lijkt me niet denkbeeldig, dat die bewaking nodig hebben. Wees reeel. Waar denk je dat inbrekers eerder inbreken, in een rijtjeshuis of een dure villa?
Ja, dit argument van de PvdA misschien wel, maar dat laat onverlet dat het wel interessant om te kijken of deze trend maatschappelijk wenselijk is?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 21:05 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Tuurlijk is dit pure kinnesinne.
Ik zie niet wat er maatschappelijk gezien verkeerd aan is als mensen hun eigendommen beschermen op een legale manier.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 21:18 schreef Fides het volgende:
[..]
Ja, dit argument van de PvdA misschien wel, maar dat laat onverlet dat het wel interessant om te kijken of deze trend maatschappelijk wenselijk is?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |