abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_129252310


















[ afbeelding ]

Vorige delen:
NWS / Crisis in Syrië #20 Met westerse steun en chemische wapens?

Streams:
Al Arabiya - Al Jazeera Arabic - Al Jazeera English - BBC Arabic - CBS News - CNN - Euronews - Fox News
Sky News - CPS: meerdere streams op één pagina

Zie ook:
Hoe beoordeel je bronnen?
Doden bij aanslag in Syrië
NWS / Crisis in Syrië #30: From counting victims to counting massacres

We waren gebleven bij de Koerdische rol in het conflict en of de Mainstreamleugens die verspreid worden door CNN&co al dan niet waar zijn.

(Wil een mod'je dit deel linken aan deel 31? Open een nieuw deel-knop werkte niet goed)

[ Bericht 12% gewijzigd door sp3c op 23-07-2013 13:47:56 ]
"Hell happens when the evil of the world exceeds our belief that we can conquer it"
pi_129252393
Fascistische staten met hun wapengekletter:

5 opties voor het vernietigen van een soevereine staat... zelfs Hitler was minder direct... :r

quote:
De hoogste militair van de Verenigde staten, generaal Martin Dempsey, heeft de kosten en de risico's van de verschillende militaire opties in Syrië uiteenzet. In een brief aan de Senaat noemt Dempsey, hoofd van de gezamenlijke stafchefs, vijf mogelijke manieren om in te grijpen, waaronder beperkte luchtaanvallen en het instellen van een no-fly zone.



De beslissing om in te grijpen is geen gemakkelijke om te nemen. Het is niets minder dan een oorlogshandeling.

De kosten variëren, maar de goedkoopste optie (het trainen en assisteren van de oppositie) begint met 500 miljoen dollar (380 miljoen euro) per jaar. Alle andere opties zouden grofweg neerkomen op een miljard dollar (760.000.000 euro) per maand.

Veel militairen zouden sceptisch zijn over directe interventie. In de brief benadrukt Dempsey dat sommige opties niet mogelijk zijn zonder 'onze veiligheid in andere gebieden te compromitteren'. Daarnaast zou elke manier van ingrijpen het moeilijk maken om verdere inmenging in het conflict te vermijden. 'Zodra we actie ondernemen, moeten we bereid zijn om ook volgende stappen te nemen', aldus de generaal.

Brief van generaal Dempsey aan Senaat
Open pdf (932,2 kB)
© reuters.
Syrische rebellen lopen naar hun posities in de buurt van Aleppo.

De vijf opties die Dempsey noemt zijn:

- Trainen, adviseren en assisteren van de oppositie: het gaat hierbij om training in het gebruik van wapens en tactische planning. Dit moet gebeuren in buurlanden van Syrië en zou in elk geval 500 miljoen dollar per jaar kosten.

- Beperkte luchtaanvallen uitvoeren: het gaat om doelwitten zoals luchtverdedigingssystemen die het Syrische regime in staat stelt militaire operaties uit te voeren. Dit kost 'miljarden'.

- Een no-fly zone instellen: met geweld voorkomen dat het Syrische leger bombardementen vanuit de lucht kan uitvoeren en zichzelf via de lucht kan bevoorraden. Dit kan 'miljarden per maand' kosten.

- Bufferzones binnen Syrië instellen: zones langs en over de grenzen beveiligen, zodat rebellen er kunnen trainen en humanitaire hulp kan worden verleend. Hiervoor is een beperkte no-fly zone nodig en duizenden Amerikaanse militairen op de grond. Dit kan meer dan een miljard dollar per maand kosten.

- Het voorkomen van de inzet van chemische wapens: het vernietigen van delen van de grote voorraad die het regime heeft, en voorkomen dat het verplaatst kan worden. Ook hiervoor is een no-fly zone nodig, evenals militairen op de grond. De kosten zijn vermoedelijk meer dan een miljard dollar per maand.

Oorlogshandeling
De beslissing om in te grijpen is geen gemakkelijke om te nemen', schrijft Dempsey. 'Het is niets minder dan een oorlogshandeling.'

Tot nu toe heeft de regering van Barack Obama elke manier van militair ingrijpen in Syrië van de hand gewezen, maar de CIA mag nu in Jordanië wel beginnen met het trainen van Syrische rebellen. Ze krijgen al 'niet-dodelijke' militaire middelen zoals medicijnen en verrekijkers. Verder wordt er humanitaire hulp verleend en krijgen de buurlanden van Syrië hulp bij het bewaren van de veiligheid.

Dempsey roept de oorlog in Irak in herinnering en merkt op dat het militaire apparaat heeft geleerd dat er moet worden geanticipeerd op ongewenste consequenties. 'Het is niet genoeg om alleen de balans van de militaire macht te veranderen zonder zorgvuldig af te wegen wat nodig is om een functionerende staat te behouden.'

Dempsey waarschuwt voor grote risico's. 'Als het regime instort zonder dat er een geloofwaardige oppositie klaarstaat, kunnen we ongewild extremisten aan de macht helpen of de chemische wapens die we juist veilig willen stellen, in verkeerde handen helpen.'
http://www.volkskrant.nl/(...)luchtaanvallen.dhtml
"Hell happens when the evil of the world exceeds our belief that we can conquer it"
pi_129252475
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 juli 2013 11:09 schreef wikwakka2 het volgende:
Maar, maar, maar...!! Volgens Veldkamp is een tijdelijk gebaar (pact) dat voornamelijk in Assads eigen voordeel werkt - en dus zeker niet uit liefdadigheid is gebeurd - voldoende om decennia aan verwaarlozing, om mij maar even zacht uit te drukken, goed te maken. Het zegt genoeg dat het hele land in puin moet liggen en er meer dan 100.000 mensen moeten zijn omgekomen, vooraleer men blijkbaar bereid is enkele tijdelijke concessies te doen. Dat is niet met de hand over het hart strijken, maar dat is gewoon eigenbelang.
Hij gaat er ook nooit echt op in, behalve een oneliner "maar Assad gaf ze in 2011 paspoorten hoor!".
Net zoals hij nooit erop in gaat als ik aangeef dat onomstotelijk bewezen is dat Assad in 2004 jihadisten doorsluisde naar Irak om Amerikanen te bevechten...je weet die "hartenetende wahabisten"...zelfs de Iraakse minister klaagde tegen de oogarts dat die ermee moest kappen want "anders zou de dag komen dat de jihadisten ook aan de poorten van Damascus staan" :o :o :o

En nu wordt Assad's eigen ass gewhooped ~O> door takfiri's en jihadies :O Allahu akbar, wat een rechtvaardigheid.
Oorlog is de verderzetting van de politiek maar met andere middelen - Clausewitz
pi_129253258
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2013 13:31 schreef Aloulou het volgende:

[..]

Hij gaat er ook nooit echt op in, behalve een oneliner "maar Assad gaf ze in 2011 paspoorten hoor!".
Net zoals hij nooit erop in gaat als ik aangeef dat onomstotelijk bewezen is dat Assad in 2004 jihadisten doorsluisde naar Irak om Amerikanen te bevechten...je weet die "hartenetende wahabisten"...zelfs de Iraakse minister klaagde tegen de oogarts dat die ermee moest kappen want "anders zou de dag komen dat de jihadisten ook aan de poorten van Damascus staan" :o :o :o

En nu wordt Assad's eigen ass gewhooped ~O> door takfiri's en jihadies :O Allahu akbar, wat een rechtvaardigheid.
Koerden hebben niks te verliezen door met Assad in zee te gaan. Zij behouden hun huidige militaire positie met het voordeel dat zij groen licht hebben van Assad.

The enemy of your enemy is your friend en ik denk dat die uitspraak zeker nu van toepassing is.
"Hell happens when the evil of the world exceeds our belief that we can conquer it"
pi_129254335
Totdat Assad weet te hergroeperen en over een aantal jaar nog strenger/dodelijker is omdat hij weet wat de consequenties kunnen zijn. En dan zijn de Syrische Koerden weer de lul.

En voor die dude die vraagt over of Turkije Noord-Irak duldt, ja dat doen ze en de voornaamste reden is omdat de USA het wil. Als het aan de Turkse bevolking zou liggen zouden de PKK-kampen in Noord-Irak (waarbij Barzani doet alsof zijn neus bloed) allang met de grond plat zijn gewalst net zoals in de jaren 90. Alleen toen ze erin gingen in 2008 moesten ze er weer uit door druk van de USA.

Niemand kan voorspellen hoe het gaat lopen, het enige wat ik weet is dat Erdogan aan zijn laatste termijn bezig is; dat de PKK het zowat elke winterperiode heeft over een staakt-het-vuren om te hergroeperen om actief te zijn in de zomer (dit keer doen ze dat dan in Syrië). En dit jaar hebben ze hevige verliezen geleden, o.a in Beytussebap. Toen wouden ze ipv een hit & run een gebied afzetten en daar de baas spelen, totdat het leger de omringende gebieden had ontruimd en ze drie weken lang heeft zitten opjagen in dat stadje,
pi_129254461
Je moet vooral die terroristen gaan trainen. :')
Ура для россии
  dinsdag 23 juli 2013 @ 17:59:31 #7
408238 Gabrunal_2013
this is my home
pi_129260723
http://www.nu.nl/buitenla(...)oppositie-syrie.html

quote:
Veiligheidsraad ontvangt delegatie oppositie Syrië
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties ontvangt vrijdag een delegatie van de oppositie in Syrië. Het informele overleg met leden van de Syrische Nationale Coalitie vindt plaats op initiatief van Groot-Brittannië.
Foto: AFP

De delegatie van de SNC zal worden geleid door Ahmed Al Jarba, de president van de door het Westen gesteunde groep.

De Britse VN-ambassadeur Mark Lyall Grant zei dinsdag dat de bijeenkomst leden van de raad een forum zal bieden voor 'een open en informele gedachtenwisseling' over verschillende kwesties, zoals het tot een einde brengen van het geweld in Syrië.

Volgens diplomaten zal de SNC-delegatie alvorens naar New York te komen eerst Parijs en Londen bezoeken.
:') wat heeft zo'n conferentie voor zin als je niemand van de regering Assad uitnodigt. Een oplossing kan alleen maar tot stand komen als je de regering Assad ,Iran en de Russen hierbij betrekt.
  dinsdag 23 juli 2013 @ 18:45:09 #8
365082 IPA35
Patriarch
pi_129261788
Amerikanen zijn echt een volk van onderontwikkelde apen.
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
pi_129262078
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2013 18:45 schreef IPA35 het volgende:
Amerikanen zijn echt een volk van onderontwikkelde apen.
Waar vallen de Europese schapen dan onder? :{
"Hell happens when the evil of the world exceeds our belief that we can conquer it"
  dinsdag 23 juli 2013 @ 19:08:46 #10
365082 IPA35
Patriarch
pi_129262450
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2013 18:55 schreef Terminator2000bc het volgende:

[..]

Waar vallen de Europese schapen dan onder? :{
Schapen inderdaad.
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
pi_129263892
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2013 19:08 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Schapen inderdaad.
Dan ben ik liever een



dan een



;)
"Hell happens when the evil of the world exceeds our belief that we can conquer it"
  dinsdag 23 juli 2013 @ 21:47:13 #12
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_129268570
De terroristen verliezen op alle fronten, omdat het Syrische volk nog steeds achter haar seculiere Baath-regering o.l.v. president Dr.med. Bashar al-Assad (een oogarts) staat.

Zelfs veel critici en oud-opposanten die tegen de heersende rol van de Arabische socialistische Baath-partij van Assad waren, sluiten nu de rijen rondom Bashar al-Assad (junior).

Dit is de reden dat de Amerikanen en Britten in hun wanhoop niet alleen MANPADs (schouderluchtraketten) gestuurd hebben, maar nu via Martin Dempsey zelfs nadenken over een "strategische aanvalsoorlog" op Syrië.

Deze optie zal nooit door Rusland, China, Iran en andere VN-staten worden geaccepteerd en onmiddellijk tot een wereldoorlog leiden.

Dempsey is dan ook eigenlijk een tegenstander van Joseph Lieberman en John McCain, die als vazallen van de Israëlische regering, een noflyzone en openlijke bewapening van de rebellen eisen. McCain draait zelfs helemaal door in de Senaat bij zijn toespraken. McCain was met de joods-Amerikaanse senator Lieberman in Syrië om de rebellen/terroristen en hun gewapende oppositiesjeiks te steunen en te ontmoeten.

Nu is duidelijk wie door Israël en de VS worden gesteund in dezen. VSL en Jabhat al-Nusra, die uiteindelijk één zijn, hoewel verdeeld over clans en kleine groeperingen en buitenlandse facties.
  dinsdag 23 juli 2013 @ 21:50:31 #13
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_129268716
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2013 13:51 schreef Terminator2000bc het volgende:

[..]

Koerden hebben niks te verliezen door met Assad in zee te gaan. Zij behouden hun huidige militaire positie met het voordeel dat zij groen licht hebben van Assad.

The enemy of your enemy is your friend en ik denk dat die uitspraak zeker nu van toepassing is.
Al sinds augustus 2012 worden er door Koerdische parlementsleden uit Damascus (in de bestaande Syrische eenheidspartijen zoals Baath en SSNP enz.) ontmoetingen georganiseerd met PKK, PYD en Koerdische strijdersgroepen uit Afrin en Noordelijk Syrië.

Als de Koerden de grenzen effectief gaan sluiten voor de buitenlandse jihadisten en Turkse wapentoevoer, komt er daar een open oorlog door Erdogan tegen de Koerden in Syrië en door de terroristen tegen alle Koerden.

Ook zijn er Aramese Syrische christelijke legerofficieren en politici afkomstig uit de Provincie Al-Hasakeh (noordoosten) die met de Koerden bemiddelen via hun families. Veel christenen wonen nu veilig onder auspiciën van de Koerdische (seculiere) strijdersgroepen. Net zoals in Koerdisch Noord-Irak min of meer het geval is, hoewel sommige islamitische Koerden wel eens handtastelijk worden naar Christenen, is het daar nog tolerant.

Assad Jr. zet volop in op een compromis met de Koerden.

De hervormingen binnen Syrië komen, maar niet zoals de westerse machten, Israël en de wahabitische Arabische Golfstaten en islamisten dat wensten.
  dinsdag 23 juli 2013 @ 21:53:29 #14
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_129268836


De Syrische presidentsvrouw Dr. Asma al-Assad met haar oudste zoon en dochter bij een demonstratie in 2012.



In 2003 poogden de Britten en Amerikanen nog volop de in hoog aanzien staande Bashar al-Assad te overtuigen om de Palestijnen, Iran, Hezbollah en het Arabische nationalisme af te zweren. Hier op audiëntie bij de Britse koningin Elizabeth II.
  dinsdag 23 juli 2013 @ 21:56:23 #15
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_129268962
Juni 2013:
Asma al-Assad ontmoet de kinderen van gevallen Syrische soldaten.



Deze meisjes hebben in het Syrië van Assad en seculiere staatsordening een toekomst, om te studeren, te reizen, zelf te wandelen en te gaan waar ze willen.

Dit is in de rebellengebieden (van VSL, dus nog niet van de radicalere Al Nusra-Front):


Vrouwen in niqaab, zonder rechten!
  dinsdag 23 juli 2013 @ 21:58:54 #16
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_129269053


Miljoenen Syriërs demonstreerden voor Assad in juni 2012:

pi_129269564
Na bijna 3 jaar strijd nog steeds dagelijks defecties. Dit filmpje is van gisteren toen een soldaat overliep naar het Vrije Syrische Leger:


Hier zijn de Assad thugs (shabiha) overmeesterd door een groepje mujahedin:

Het plaatsje Khan al-Assal, dichtbij Aleppo, is in handen gevallen van de mujahedin na hevige gevechten. Strategisch belangrijke plaats dus Assad zal snel vliegtuigen sturen om het plat te gooien en proberen te heroveren:
quote:
Syrian rebels capture strategic village near Aleppo
Khan al-Assal falls to opposition forces hours after they suffer heavy casualties in fighting around Damascus

http://www.guardian.co.uk(...)ge-aleppo?CMP=twt_gu
Hier een filmpje:

Munitie in beslag genomen na de plaats te hebben ingenomen:

Hier een prachtig filmpje van slechts de Tawhid Brigade, haar manschappen en tientallen tanks allemaal ingenomen van de privemilitie van Mr. Assad himself. Laat staan de tientallen andere brigades in het land en vele mujahedin die vechten voor maar een zaak:

Hier het Vrije Syrische Leger wat veroverde tanks gebruikt om Assad's militie mee aan te vallen:

De macht van de mujahedin in Syrie is onbreekbaar voor de privemilitie van Assad. Daarnaast zijn er nog steeds defecties. Hoopvol voor de toekomst van Syrie zonder de Assad clan :Y

[ Bericht 0% gewijzigd door Aloulou op 23-07-2013 22:17:33 ]
Oorlog is de verderzetting van de politiek maar met andere middelen - Clausewitz
  dinsdag 23 juli 2013 @ 22:46:08 #18
408238 Gabrunal_2013
this is my home
pi_129271217
ondertussen in Irak:

http://nieuwsuur.nl/onder(...)we-burgeroorlog.html

de terreurbewegingen wrijven zich in de handen, want de Amerikanen maken het ze wel erg makkelijk zo!
  dinsdag 23 juli 2013 @ 23:01:17 #19
306109 francoisdublanc
Urgent en At your service
pi_129271925
Gaat de goede kant op dit. :{ Hopelijk kan Assad snel de oorlog tegen de terroristen beëindigen en kan Irak datzelfde doen. Verder sluit ik mij volledig aan bij Veldkamp. Ik denk trouwens dat Amerika nog wel wat gaat doen de komende tijd, ze moeten wel.
pi_129274963
Ik weet niet hoe het komt, maar had eerst het gevoel dat Veldkamp en Terminator dezelfde persoon waren, beetje zelfde stijl van discussiëren.

In elk geval; ik lees nu weer dat de PYD die een stad(je) wou overnemen is teruggeslagen door ISIS / Nusra en dat ook de Faruq-brigades zich mengen in de strijd terwijl ze gisteren nog stonden toe te kijken hoe hun 'vijand' ISIS werd verslagen.
pi_129275090
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2013 00:11 schreef expans het volgende:
Ik weet niet hoe het komt, maar had eerst het gevoel dat Veldkamp en Terminator dezelfde persoon waren, beetje zelfde stijl van discussiëren.

In elk geval; ik lees nu weer dat de PYD die een stad(je) wou overnemen is teruggeslagen door ISIS / Nusra en dat ook de Faruq-brigades zich mengen in de strijd terwijl ze gisteren nog stonden toe te kijken hoe hun 'vijand' ISIS werd verslagen.
Mijn kleine bijdrages vallen in het niet bij archiefkasten aan informatie die Veldkamp hier post. Niet verkeerd bedoeld, ik ben er alleen maar dankbaar voor dat iemand die verantwoordelijkheid op zich neemt.

Ik discussieer overigens ook niet of nauwelijks omdat het imho omtrent dit soort zaken nogal nutteloos. Iemand die voor de koppensnellende-sharia-verspreidende psychopaten is, zal niet snel onder de indruk zijn van een internetdiscussie. Net zo min als ik, iemand die vrijheid, orde en seculariteit nastreeft mijzelf zal laten overtuigen door onderontwikkelde moslim-gekkies.

Het is trouwens Terminator2000bc. ;)

quote:
0s.gif Op dinsdag 23 juli 2013 21:50 schreef Veldkamp het volgende:

[..]

Al sinds augustus 2012 worden er door Koerdische parlementsleden uit Damascus (in de bestaande Syrische eenheidspartijen zoals Baath en SSNP enz.) ontmoetingen georganiseerd met PKK, PYD en Koerdische strijdersgroepen uit Afrin en Noordelijk Syrië.

Als de Koerden de grenzen effectief gaan sluiten voor de buitenlandse jihadisten en Turkse wapentoevoer, komt er daar een open oorlog door Erdogan tegen de Koerden in Syrië en door de terroristen tegen alle Koerden.

Ook zijn er Aramese Syrische christelijke legerofficieren en politici afkomstig uit de Provincie Al-Hasakeh (noordoosten) die met de Koerden bemiddelen via hun families. Veel christenen wonen nu veilig onder auspiciën van de Koerdische (seculiere) strijdersgroepen. Net zoals in Koerdisch Noord-Irak min of meer het geval is, hoewel sommige islamitische Koerden wel eens handtastelijk worden naar Christenen, is het daar nog tolerant.

Assad Jr. zet volop in op een compromis met de Koerden.

De hervormingen binnen Syrië komen, maar niet zoals de westerse machten, Israël en de wahabitische Arabische Golfstaten en islamisten dat wensten.
Heb je daar ook een bron voor? Ben wel echt benieuwd namelijk.

[ Bericht 4% gewijzigd door Terminator2000bc op 24-07-2013 00:20:42 ]
"Hell happens when the evil of the world exceeds our belief that we can conquer it"
pi_129275462




Wat een contrast. Het zegt ook gelijk genoeg over de 'rebellen'-supporters hier op Fok.
"Hell happens when the evil of the world exceeds our belief that we can conquer it"
pi_129284753
Het lijkt er op dat de rebellen nu heel Aleppo provincie (niet de stad dus, dat is niet echt duidelijk in dit artikel vind ik) in handen hebben. Dat zou een flinke boost zijn voor de oppositie.

quote:
Syrian rebels claim control of western Aleppo
Syrian rebels claim they have captured the entire western area of Aleppo, a northern province that has seen harsh clashes between the forces of President Bashar al-Assad and opposition fighters for months.

“We managed to liberate the western entry point to Aleppo. We achieved this victory against the Assad forces and Iranian Revolutionary Guards, along with some forces from Hezbollah,” rebels said in a video shared on the Internet on Tuesday.

“At this point, we can say that Khan al-Assal has been liberated entirely and is in our control, which means that Aleppo’s countryside is in our control.”
Rebels say that Aleppo’s countryside is in their control

Khan al-Assal was the last regime bastion in the western part of Aleppo province, which lies on the Turkish border, said the Syrian Observatory for Human Rights, a UK-based NGO monitoring developments in Syria through intelligence from activists in the country.

The rebels also seized the villages of Obeida and Hajireh, southeast of Aleppo city on Monday, the group said.

The Syrian government and the opposition have accused each other of being behind a chemical missile attack that killed at least 25 people in Khan al-Assal.

On Tuesday, Robert Serry, a UN envoy on the Middle East peace process, said that his organisation had been told of 13 alleged chemical weapons attacks in Syria.

The allegations came as the head of a UN investigation into the use of chemical arms in Syria, Ake Sellstrom, and the UN disarmament chief, Angela Kane, arrived in Beirut.

The two officials were expected to go to Damascus on Wednesday to start talks with Assad's government on securing access to sites in Syria where the arms are said to have been used.

Prison deal

Meanwhile, 80 members of the Syrian opposition have been released from Aleppo’s central prison under a deal named “Food for freedom” that was brokered by the Syrian Red Crescent.

Under the agreement, the Ahrar al-Sham movement which has been laying siege to regime-controlled parts of the city will ease their blockade to enable the forces get in much needed food supplies..

The release of the prisoners and the deal behind it is seen as a rare gesture of goodwill between the regime and its opponents.

"To the Syrian opposition, though, it’s a recognition of their might by the Syrian regime," Al Jazeera's Mohammed Adow said, reporting from Aleppo.

The conflict in Syria, which erupted more than two years ago, has left almost 100,000 people killed, according to UN figures.
  woensdag 24 juli 2013 @ 17:47:18 #24
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_129297601
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2013 00:11 schreef expans het volgende:
Ik weet niet hoe het komt, maar had eerst het gevoel dat Veldkamp en Terminator dezelfde persoon waren, beetje zelfde stijl van discussiëren.

In elk geval; ik lees nu weer dat de PYD die een stad(je) wou overnemen is teruggeslagen door ISIS / Nusra en dat ook de Faruq-brigades zich mengen in de strijd terwijl ze gisteren nog stonden toe te kijken hoe hun 'vijand' ISIS werd verslagen.
Er wordt veel beweerd door Observatorium-groentewinkel en door islamistische internetters (stenen tijdperk mét internet en YouTube blijkbaar).

Overigens is de PYD (Koerdisch-Syrische PKK-filiaal) heel succesvol om gebieden te vrijwaren van de Salafisten en Islamisten van VSL en Jabhat al-Nusra.

De Al Farouq-Brigades (officieel deel van Vrij Syrisch Leger) zijn ook een bende plunderaars en radicalen. Allemaal "halal" blijkbaar.

De meeste (gematigde) soennitische moslims van Syrië, ook conservatieve soennieten zonder de door oppositiezelfmoordterrorist vermoorde pro-Assadgezinde imam Dr. Ahmed Al-Bouti, zien de opstandelingen als haram, onrein en buitenlanders. Of lid van een buitenlandse organisatie en westers-Israëlische samenzwering.
  woensdag 24 juli 2013 @ 17:51:30 #25
348078 Veldkamp
Gerechtigheid en vrede
pi_129297736
quote:
0s.gif Op woensdag 24 juli 2013 11:46 schreef Pharmacist het volgende:
Het lijkt er op dat de rebellen nu heel Aleppo provincie (niet de stad dus, dat is niet echt duidelijk in dit artikel vind ik) in handen hebben. Dat zou een flinke boost zijn voor de oppositie.

[..]

Dit zijn wanhoopsberichten om de moraal en stemming goed te houden.

Het Syrische Arabische leger heeft de stad Aleppo en de dorpen ten noorden ervan (een zone van 25 km) allang in handen voor de grote bevrijdingsactie tegen de terroristen in oostelijk Aleppo. Westelijk Aleppo (stad) is in handen van regeringsleger.

Wel is het dorpje Khan al-Assal nu fel omstreden (nog steeds niet geheel in rebellenhanden, anders dan beweerd). De rebellen hebben een succesvolle uitbraakpoging gedaan tegen de opmars en omsluitingsbewegingen van het Syrische leger.

De rebellen/terroristen zijn echter te vergelijken met de Duitsers die uitbraken uit de saillant van Tsjerkasy in de Oekraïne in april 1944. De eindoverwinning lag toen ook bij Rode Leger, nu bij het Syrische Arabische nationale (regerings)leger.

De grootspraak van Arabieren en zeker van salafisten moet men niet geloven.

In de provincie Idlib (ten westen van de provincie Aleppo) is het regeringsleger op de opmars, evenzo in Daraa, provincie Homs, provincie Latakia (staan nu weer tot aan de Turks-Syrische grens, in de bossen van de grens van Turkije houden zich jihadisten schuil).

Zodra Erdogan is omvergeworpen door het Turkse leger of de Turkse secularistische bevolkingsdelen, zogauw is Syrië weer stabiel. Turkije voert wapens, terroristen en voedsel voor de terreuropstand aan en door. Over Turks grondgebied.

Daarom is de strategie van Assad richting autonoom Syrisch Koerdistan ook zo'n klapper. Eerst in augustus 2012, maar nu ook weer.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')