Uit mijn eigen kennis en de daarbij zelf waargenomen gebeurtenissen zou ik zeggen dat er iets met de aspot of de aspotsproeier mis was. Er werd namelijk erg weinig gesproeid ....quote:Op zaterdag 20 juli 2013 23:48 schreef Bitlord het volgende:
Waarom brandde in het stoomtijdperk niet het hele spoorwegnet af? Tegenwoordig zijn er ook heel niet zo veel houten biels meer.
En dat op het kortste traject van Nederlandquote:Kampen-Zwolle
Melding zondag 21 juli 2013, 11:54 uur:
Oorzaak: eerdere verstoring
Tussen Zwolle en Kampen rijden geen treinen door een eerdere verstoring.
Er rijden snelbussen tussen Zwolle en Kampen.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 14:00 uur verholpen.
jazeker: http://en.wikipedia.org/wiki/Ghana_Railway_Corporationquote:Op zondag 21 juli 2013 14:46 schreef Fiorano het volgende:
Morgen gaat ik richting Ghana, hebben ze daar nog iets van treinen rijden? Niet dat ik er gebruik van zal maken...
ik zou het bijna gaan omschrijven als een normaal dagjequote:Op zondag 21 juli 2013 19:51 schreef Ajaxfan het volgende:
Het spoor heeft weer last van een zomerdip aan de hoeveelheid storingen te zien?
Huh?quote:Op zondag 21 juli 2013 20:00 schreef Ajaxfan het volgende:
Ik ben altijd maar blij dat ik niet in de omgeving van Gouda of Den Haag woon. Hier valt het vaak nog wel mee.
Euh die zin stond er raar. Ik woon in Diemen zelf en qua storingen valt het hier erg mee. Als ik bij die 2 plaatsen woonde / werkte zou ik helemaal gek worden van de storingen.quote:
Mijn interrailmap geeft 7 euro aan voor 2de klas en 17 voor 1e klas. Reservering is verplicht.quote:Op zondag 21 juli 2013 21:29 schreef Dven het volgende:
Iemand een idee hoeveel de toeslag is wanneer je met interrailticket gebruik wil maken van de trein tussen kopenhagen en stockholm? Kom er niet geheel aan uit, enige prijzen die ik te zien krijg zijn ruim 75 euro er nog bovenop en dat lijkt me toch wel bijzonder veel...
Mja die prijzen heb ik inderdaad ook ergens gelezen. Maar daarom zo vreemd dat de website van de SJ iets totaal anders zegtquote:Op zondag 21 juli 2013 21:35 schreef James1988 het volgende:
Volgens deze website zijn er in Zweden de volgende toeslagen:
SJ-IC, optionele reservering, ¤ 4,-
SJ-Snåbbtog, verplichte reservering: ¤ 7 (2e klas), ¤ 17 (1e klas)
Veolia, verplichte reservering: ¤ 5,- (2e klas), ¤ 3 (1e klas)
Ik heb even gekeken op de website van SJ met de volgende instellingen:quote:Op zondag 21 juli 2013 21:39 schreef Dven het volgende:
[..]
Mja die prijzen heb ik inderdaad ook ergens gelezen. Maar daarom zo vreemd dat de website van de SJ iets totaal anders zegt
Dank voor je hulp in ieder geval!
Ik keek voor 3 augustus, dan staan ze op ongeveer 750 kronen. Ik ben bekend met de munt. Heb in Zweden gewoondquote:Op zondag 21 juli 2013 21:43 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ik heb even gekeken op de website van SJ met de volgende instellingen:
[ afbeelding ]
Daaruit krijg ik de volgende treinen:
[ afbeelding ]
Lijkt duur, maar wat in de tabel niet staat vermeld is de munteenheid: de Zweedse kroon. 62 SEK = ¤ 7,21
Ja kut. Ik mot me tweewekelijkse kollum voor ovpro schrijfe. Maar ik ken nie tiepen. De tranen lopen over me smoel. Nou mot ik eerst die Ingrid Thijssen mailen om effe te vrage hoe dit ken...quote:Op zondag 21 juli 2013 13:53 schreef Dr_Flash het volgende:
en nog eilandbedrijf ook. Da's wel knap idd
Sommige mensen denken dat ze overal met de euro kunnen betalen, je weet maar nooitquote:Op zondag 21 juli 2013 21:45 schreef Dven het volgende:
[..]
Ik keek voor 3 augustus, dan staan ze op ongeveer 750 kronen. Ik ben bekend met de munt. Heb in Zweden gewoond
Op 3 augustus krijg ik de volgende resultaten:quote:Zal in ieder geval een flinke domper zijn als blijkt dat ik inderdaad 150 euro extra mag betalen om van kopenhagen naar stockholm te gaan. Dan is dat hele interrailen niets waard geweest
Stond om 19:00 op spoortje 11. Zou me niets verbazen als deze de werkplaats nog niet had gezien, en morgen nogsteeds niet rijdt.quote:Op zondag 21 juli 2013 21:47 schreef Peterselieman het volgende:
voor de liefhebbers: Het Syntusbuffeltje voor de dienst naar Bad Bentheim is ook weer eens stuk
Kèk, 't is netuulijk fèn dajje wat te doen hep, maar 't mot niet op werrek gaan lèke.quote:Op zondag 21 juli 2013 21:45 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Ja kut. Ik mot me tweewekelijkse kollum voor ovpro schrijfe. Maar ik ken nie tiepen. De tranen lopen over me smoel. Nou mot ik eerst die Ingrid Thijssen mailen om effe te vrage hoe dit ken...
quote:Op zondag 21 juli 2013 21:55 schreef Duvel het volgende:
[..]
Kèk, 't is netuulijk fèn dajje wat te doen hep, maar 't mot niet op werrek gaan lèke.
Ah, misschien heb ik in dat rijtje niet gekeken. Moet namelijk normaal gesproken de SJ van 14.29 hebben. Ik zag alleen de 800 900 1100 etc.quote:Op zondag 21 juli 2013 21:50 schreef James1988 het volgende:
[..]
Sommige mensen denken dat ze overal met de euro kunnen betalen, je weet maar nooit
[..]
Op 3 augustus krijg ik de volgende resultaten:
[ afbeelding ]
Er zijn zo te zien nog redelijk wat tickets voor 62 SEK te krijgen (onder de kolom 'Refundable')
Bij twijfel HAFAS!quote:Op zondag 21 juli 2013 21:37 schreef greavy het volgende:
Krijg daar toch de rambam bij NSHiSpeed en DB en HAFAS.
IC140, vertrek normaal 20:21 uit Rheine naar Amsterdam. In HAFAS stond een afwijkende tijd van 21:05. NSH meldt 20:21. NS.nl melden normale tijd uit Bentheim. De vertrekbladen en schermen op Rheine melden ook 20:21, en de trein wordt zelfs als binnenkomend aangekondigd, en verdween toen van de schermen.
Na de WFB naar Bentheim om 20:48 weer terug op de schermen, vertrek 21:05, +20.
Door de miscommunicatie en vele fouten dus nu +66. Hopelijk halen we de laatste trein naar huis.
Nah, ik heb er un stukkie uitgeperst. As je een sneak preview mot, mot je me effe PMmen. Dan komp ut goed.quote:Op zondag 21 juli 2013 21:55 schreef Duvel het volgende:
[..]
Kèk, 't is netuulijk fèn dajje wat te doen hep, maar 't mot niet op werrek gaan lèke.
Asset een grèns op me porem geef...quote:Op zondag 21 juli 2013 22:35 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Nah, ik heb er un stukkie uitgeperst. As je een sneak preview mot, mot je me effe PMmen. Dan komp ut goed.
't Is wat evengoed.quote:Op zondag 21 juli 2013 22:49 schreef greavy het volgende:
Wel alle ..... Potverdepotverdepotver !!!. Staan nog in Deventer. Problemen met meerdere overwegen richting Apeldoorn. Onbekend wanneer wij verder mogen.
Benieuwd of ik mijn laatste trein nog haal.
En anders, taxi op kosten van NSquote:Op zondag 21 juli 2013 22:49 schreef greavy het volgende:
Wel alle ..... Potverdepotverdepotver !!!. Staan nog in Deventer. Problemen met meerdere overwegen richting Apeldoorn. Onbekend wanneer wij verder mogen.
Benieuwd of ik mijn laatste trein nog haal.
Schofterig dat ns.nl dit niet meldt.quote:Op zondag 21 juli 2013 22:49 schreef greavy het volgende:
Wel alle ..... Potverdepotverdepotver !!!. Staan nog in Deventer. Problemen met meerdere overwegen richting Apeldoorn. Onbekend wanneer wij verder mogen.
Benieuwd of ik mijn laatste trein nog haal.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |