Goeie vraag..... men was moe van alle ellende en wilde gewoon een rustig leventje opbouwen ?quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:05 schreef Elan het volgende:
[..]
Misschien een domme vraag maar waarom hebben die overlevenden toen geen bezwaar gemaakt dan?
Dus zo lag het niet , als ik het verhaal lees van de OP.quote:Neem aan dat als jij kon aantonen dat jouw familie gedeporteerd was tijdens de oorlog je dan niet hoefde te betalen. Ook in 1945.
Ik kan me niet voorstellen dat de gemeente Amsterdam uberhaupt iets nuttigs met geld doet.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:03 schreef twiFight het volgende:
[..]
Hoezo niet verdwenen. Denk je dat de gemeente nu nog een leuk potje "erfpacht van joden" heeft liggen? Dat is toen gewoon gebruikt voor het stads-/landsbelang, waarschijnlijk het weder opbouwen van de stad. Het geld dat toen binnenkwam heeft echt compleet geen enkele relevantie meer met het geld dat de gemeente nu heeft.
Netjes opstellen doe je door te zeggen "Joh, balen he, de fout van onze voorgangers spijt ons"; iets wat ook al dubieus is, want hoe kun je als persoon danwel instituut je verontschuldigingen aanbieden voor iets dat je niet gedaan hebt?
De overheid krijgt toch ook rente over de liquide middelen en nog meer over wat men voor langere tijd vastlegt ?quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:05 schreef twiFight het volgende:
[..]
Je kunt een som berekenen, maar ik spreek tegen dat het relevante tegoeden zijn. De gemeente leeft op inkomen van belasting (al dan niet via het rijk), niet op die leuke rente die ze elk jaar scoren van geld van bijna 70 jaar geleden.
Volgens Van der Laan en de notulen uit 1947 is er juist (ik citeer) "Met formalisme, bureaucratie en kilheid gekeken naar het juridische aspect" .quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:08 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Goeie vraag..... men was moe van alle ellende en wilde gewoon een rustig leventje opbouwen ?
[..]
Dus zo lag het niet , als ik het verhaal lees van de OP.
Blijkbaar bestond die dispensatie niet.
Onterecht is een rekbaar begrip. Men had ook naar de rechter kunnen stappen.quote:Op woensdag 17 juli 2013 00:55 schreef raptorix het volgende:
[..]
Omdat het geld is wat de gemeente onterecht heeft gehad, voor mij zijn dat soort zaken een principe kwestie.
Ja en dan wat ? Wat wil je zeggen?quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:13 schreef Elan het volgende:
[..]
Volgens Van der Laan en de notulen uit 1947 is er juist (ik citeer) "Met formalisme, bureaucratie en kilheid gekeken naar het juridische aspect" .
Volgens mij is dat anno 2013 nog steeds zo. Een moeder met een klein kindje dat vergeten is om bepaalde zaken of inkomsten te vermelden kan ook keihard een naheffing krijgen op basis van die gronden. Gaat men ook niet kijken naar het humane aspect.
Niet dat dat te vergelijken is met de deportatie van Joden voor ik die hele Joodse gemeenschap weer over me heen krijg maar juist die formaliteit is toch hoe zo'n organisatie opereert?
Natuurlijk kan dat, maar het siert de gemeente als men zelf proactief met deze omgeving om gaat, ik zie er zelf niet zoveel in om dit geld aan familie uit te keren, maar men zou natuurlijk het geld kunnen overmaken naar het verzetsmuseum of naar een ander nobel doel.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:18 schreef HiZ het volgende:
[..]
Onterecht is een rekbaar begrip. Men had ook naar de rechter kunnen stappen.
Erg aardig is er niet omgegaan in Nederland met mensen die in de kampen in Europa (en Azië) hebben gezeten, dat kun je weten als je de geschiedenis een beetje kent. Maar ik bedank er voor om daarvoor nu een blanco cheque uit te schrijven. Oók een principe.
Heb jij familie die in de jaren 40-45 door Duitsers in de gaskamers zijn gestopt? Nee? Dan moet je gewoon je kankermuil houden, laat die lui gewoon halen waar ze recht op hebben.quote:
Nog even en het is niet de schuld van de Duitsers maar van de gemeente Amsterdam dat er Joden gedeporteerd werdenquote:Op woensdag 17 juli 2013 01:20 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ja en dan wat ? Wat wil je zeggen?
De overheid moet maar vooral rücksichtslos blijven?
Overigens houden overheidsinstellingen wel rekening met de omstandigheden wbt naheffingen.
Je kunt ook net zo formalistisch het een en ander omdraaien: dat de gemeente Amsterdam mee heeft gewerkt aan die deportaties en dus medeplichtig is aan massamoord en daarvoor moet dokken.
Of... wat ook logisch is: mensen konden niet meer betalen, omdat ze gedeporteerd waren mmv de gemeente... men had geen baan meer en waren ondergedoken... ook al door de collaboratie van de gemeente.
Heb je ook gezien hoe het met bv Bristol, Coventry, Birmingham, Liverpool en Londen is afgelopen? Toch hielden die lui wel gewoon hun poot stijf, in tegenstelling tot die slapjanussen hier.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:28 schreef Elan het volgende:
[..]
Nog even en het is niet de schuld van de Duitsers maar van de gemeente Amsterdam dat er Joden gedeporteerd werden.
Je poot stijf houden was in die tijd geen bijster goed idee we hebben gezien hoe het met Rotterdam is afgelopen. Niet dat die Edward Voûte nou zo onomstreden was maar ik vind de schuldvraag of zelfs maar een gedeelte daarvan bij gemeente leggen wel erg goedkoop als je spreekt van een volledige bezetting.
De overheid kan wel smartengeld blijven betalen als het gaat om zaken uit het verleden waar Nederland een negatief aandeel in had.
Wat een vergelijk. Natuurlijk is het een stuk eenvoudiger je poot stijf te houden als je landje niet bezet is.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:35 schreef Hathor het volgende:
[..]
Heb je ook gezien hoe het met bv Bristol, Coventry, Birmingham, Liverpool en Londen is afgelopen? Toch hielden die lui wel gewoon hun poot stijf, in tegenstelling tot die slapjanussen hier.
Nederland was ook nog niet bezet toen Rotterdam werd platgegooid, maar toen Amsterdam als volgende op de nominatie stond was de vechtlust hier ineens totaal verdwenen.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:37 schreef Elan het volgende:
[..]
Wat een vergelijk. Natuurlijk is het een stuk eenvoudiger je poot stijf te houden als je landje niet bezet is.
Gemeentelijke instellingen waren medeplichtig aan de deportaties.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:28 schreef Elan het volgende:
[..]
Nog even en het is niet de schuld van de Duitsers maar van de gemeente Amsterdam dat er Joden gedeporteerd werden
Ja, want GB is ook echt te vergelijken met Nederlandquote:Op woensdag 17 juli 2013 01:40 schreef Hathor het volgende:
[..]
Nederland was ook nog niet bezet toen Rotterdam werd platgegooid, maar toen Amsterdam als volgende op de nominatie stond was de vechtlust hier ineens totaal verdwenen.
Ik heb het over de ruggegraat die ze daar hebben en hier kennelijk niet, vind er van wat je wil.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:42 schreef Hierro het volgende:
[..]
Ja, want GB is ook echt te vergelijken met Nederland.
Wat een dom vergelijk.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:43 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ik heb het over de ruggegraat die ze daar hebben en hier kennelijk niet, vind er van wat je wil.
Domme mongool dat je der zit, er zijn hele steden in de as gelegd daar, en toch wilden ze niet van capituleren weten. Ga je eerst eens wat in de geschiedenis verdiepen voordat je " dom vergelijk" gaat miepen, want je weet duidelijk niet waar je over praat.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:47 schreef Elan het volgende:
[..]
Wat een dom vergelijk.
Als London of een van de steden die jij noemt van de kaart was geveegd zoals Rotterdam hier had ik willen zien over hoeveel veerkracht die Engelsen beschikten.
Duitsland bleef na de bombardementen op Dresden stellig standhouden tegen beter weten in, ik denk dat de bevolking destijds daar erg dankbaar voor was, not
Faallllllquote:Op woensdag 17 juli 2013 01:50 schreef Hathor het volgende:
[..]
Domme mongool dat je der zit, er zijn hele steden in de as gelegd daar, en toch wilden ze niet van capituleren weten. Ga je eerst eens wat in de geschiedenis verdiepen voordat je " dom vergelijk" gaat miepen, want je weet duidelijk niet waar je over praat.
De Britten hadden meer man en oorlogsmateriaal. Als dat stukje water hen niet beschermde, waren ze waarschijnlijk net zo goed de klos. Je vergelijking gaat gewoon niet op, omdat GB veel machtiger was dan het nietszeggende Nederland. Niet zo gek dat zij wel weerstand konden bieden en Nederland niet.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:43 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ik heb het over de ruggegraat die ze daar hebben en hier kennelijk niet, vind er van wat je wil.
Ik zit tegenwoordig ook materiaal uit 1945 tot 1950 te lezen. Grappig om met de ogen van nu naar de handelingen van toen te kijken.quote:Op woensdag 17 juli 2013 00:26 schreef Elan het volgende:
[..]
Na zoveel jaar mag die hele Jodenvervolging wel eens in de geschiedenisboeken gelaten worden. Elke keer als er iets is met een jood in Amsterdam haalt men de oorlog er bij. Zelfs als een zeeleeuw teveel herrie maakt in Artis. Van der Laan gaat nu met terugwerkende kracht allerlei bedragen overmaken aan mensen die waarschijnlijk allang overleden zijn.
Nee hoor, bij ons niet: onze Burgerlijke Stand werd weggehaald en begraven. Dus geen medeplichtigheid.quote:Op woensdag 17 juli 2013 01:42 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Gemeentelijke instellingen waren medeplichtig aan de deportaties.
Maar laten we dat niet kil en formalistisch benaderen en het op overmacht houden.
En dat had de gemeente moeten doen met die naheffingen.
Sukkelquote:Op woensdag 17 juli 2013 01:25 schreef Hathor het volgende:
[..]
Heb jij familie die in de jaren 40-45 door Duitsers in de gaskamers zijn gestopt? Nee? Dan moet je gewoon je kankermuil houden, laat die lui gewoon halen waar ze recht op hebben.
Ik snap hier niks van.quote:Op woensdag 17 juli 2013 00:26 schreef Elan het volgende:
[..]
Na zoveel jaar mag die hele Jodenvervolging wel eens in de geschiedenisboeken gelaten worden. Elke keer als er iets is met een jood in Amsterdam haalt men de oorlog er bij. Zelfs als een zeeleeuw teveel herrie maakt in Artis. Van der Laan gaat nu met terugwerkende kracht allerlei bedragen overmaken aan mensen die waarschijnlijk allang overleden zijn.
Dat is dus de hele hypocrisie van zo´n Van der Laan.quote:Op woensdag 17 juli 2013 02:08 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik snap hier niks van.
Waarom zou iemand wat aan wie willen terugbetalen?
Mijn vaders paard is gestolen door de Duitsers. Wie gaat dat terugbetalen, met rente?
Niemand, want mijn vader is geen jood.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |