Ja dat het dominantie was dat wist ik al haha.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:52 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Meestal mogen alleen niet-gecastreerde rammelaars aan de keuring meedoen. Maar dat kan je het beste aan de organisatie van de keuring vragen.
In het algemeen wordt een rammelaar tammer als je hem laat castreren. Grommen/stampen is typisch territoriaal gedrag. Dat wordt minder na de castratie.
Eerst over de sterilisatie: als je geen fokplannen heb, dan is het verstandig om je hond te laten steriliseren. Niet gesteriliseerde teven kunnen baarmoederontsteking ontwikkelen, hebben veel meer kans op kwaadaardige borsttumoren op latere leeftijd en meer kans op suikerziekte. De sterilisatie kan het beste plaatsvinden na de eerste loopsheid (of eventueel voor de eerste loopsheid), want bij een sterilisatie op een later tijdstip heb je geen preventie meer tegen borstkanker.quote:Op zondag 14 juli 2013 13:15 schreef syllys het volgende:
[..]
Wat ik dacht, ook wel verwachtte maar bovenal hoopte (heb eerder honden gehad): Sinds gistermiddag eet ze weer een heel klein beetje. Ik ben vrijdagmiddag naar de dierenwinkel geweest (waar ik altijd kom) en heb daar om proefzakjes van brokjes gevraagd want misschien stonden de 2 ''oude'' soorten brokjes haar niet aan. Gistermiddag met wat spelen van ''Dit is van mij en jij moet er af blijven'' brandde het haar blijkbaar in en begon plotseling te eten. Dus ik:
. Toch zou ik graag willen weten waarom dit gebeurde? Kan het weer voorkomen? En het belangrijkste: Wat is de oorzaak?
Als toevoeging nog: Ze heeft geen enkele keer gras gegeten of op een andere manier getoond dat ze ''niet lekker in haar vel'' zat.
Natuurlijk ook graag nog advies over een eventuele sterilisatie
Succes!quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:06 schreef Qwea het volgende:
DD; Ik wilde nog even laten weten dat ik met Anarthron ga beginnen
Jij bent goed bezig! Het effect van Feliway kan nog even op zich laten wachten. Eventueel kan je daar ook rustgevende kruiden/druppels erbij gebruiken, zoals valeriaan of kattenkruid. Het is erg belangrijk dat de katten een eigen plekje hebben om te eten, te slapen en hun behoefte te kunnen doen, uit het zicht van elkaar.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:19 schreef Kaatje1 het volgende:
Hallo, van velen in mijn omgeving krijg ik het advies, afwachten 't komt vanzelf goed, ze puberen, maar graag zou ik willen weten hoe nu verder.
Sinds begin mei heb ik 2 katten, beiden 2 jaar, beiden net een nestje gehad. Ze kwamen hier met 2 weken verschil, kenden elkaar wel vanuit de cattery maar hadden beiden elders gezeten (en elkaar al 3 maanden niet meer meegemaakt). De eerste tijd accepteerden of negeerden ze elkaar. Na een week of 2 /3 werd er ook een paar keer per dag gevochten (blazen en toch ook kermen), dat blijft nu doorgaan, komt iets vaker voor, het kermen en blazen is minder, maar het slaan en "in de hoek zetten" blijft. Wel liggen ze nu sinds ruim een week regematig samen in een mandje.
Ik heb nog nooit 2 katten gehad (en ook nog nooit zulke jonkies) en maak me af en toe best zorgen over het vechten. Het duurt meestal geen minuut, vaak minder en dan lopen ze van elkaar weg.
Sinds een week heb ik de feliway constant in het stopcontact.
groet, Kaatje
Wat ik op mn opleiding.leer is dat het verstandig is om middelen te wisselen.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:12 schreef senesta het volgende:
Ik heb zelf ook nog wel een vraag. Ik hoor van verschillende mensen dat bepaalde merken vlooiendruppels hun werking lijken te verliezen.
Er word wel gezegd dat vlooien resistent zijn geworden voor die middelen. Is dit ook echt waar en zijn de artikelen die bij de dierenarts verkrijgbaar zijn dan altijd de betere middelen om je huisdieren vlovrij te maken en/of te houden?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.If you can't blow them away with your brilliance
Baffle them with your bullshit.
Dank voor deze "steun". Ik wist niet dat feliway een "inwerktijd" had en ik ga daar dus maar mooi mee door. Ik heb ook nog wat Bach in huis, daar kan ik ook wat mee doen. Behoefte doen ze wel in dezelfde gang, maar ik heb wel 2 kattenbakken, die beiden verschillend gebruikt worden. Ik zal eens kijken of ik die wat verder uit elkaar kan zetten. Eten krijgen ze ieder in hun eigen hoek in de keuken en ze hebben het hele huis als leefplek, maar kiezen beiden voor diverse plaatsen in de huiskamer.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:16 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Jij bent goed bezig! Het effect van Feliway kan nog even op zich laten wachten. Eventueel kan je daar ook rustgevende kruiden/druppels erbij gebruiken, zoals valeriaan of kattenkruid. Het is erg belangrijk dat de katten een eigen plekje hebben om te eten, te slapen en hun behoefte te kunnen doen, uit het zicht van elkaar. Wanneer gaan zij met elkaar in conflict? Op welke momenten?Dat zij samen slapen is een goed teken .Elke keer als de poezen gezellig samen zijn, belonen door samen met hun te spelen of een snoepje of aandacht. Nooit straffen en veel geduld hebben.Zijn de poezen trouwens inmiddels gesteriliseerd of ga je met de poezen fokken?
Gefeliciteerd! Ik hoop dat die tienermoederpoes snel gesteriliseerd wordt?quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:57 schreef Cat22 het volgende:
Net op tijd voor het spreekuur!![]()
Inleiding: ik vang zwangere zwerfpoezen op via het asiel. Zij krijgen bij mij hun kittens en daarna kan het hele stel geadopteerd worden. Nu heb ik een tienermoedertje binnen gekregen: net een jaar oud en drie weken geleden is ze bevallen van 6 kittens.
Ik heb twee vragen: wat zou ik haar kunnen geven om wat extra aan te komen? Want bevallen en zogen vreet energie van een mager lijfje. Ik heb onbeperkt kittenvoer staan en ze is uiteraard al netjes ontwormd en ontvlooid.
En mijn tweede vraag: de kittens zijn nu 22 dagen oud en ontwikkelen zich goed. Alleen één kitten blijft qua gewicht nu al drie dagen hangen op zo'n 240 gram. Is verder nieuwsgierig, pittig, alert en levendig.
Ik ben al bij de DA geweest maar vraag heel brutaal hier een second opnion. Ik ben gisteren begonnen met bijvoeren met de fles, maar het kind wil er echt niet aan. Ik krijg er een paar gram in, onder groot protest. Leg ik hem daarna terug bij moeder, dan lijkt hij goed te drinken, maar aankomen lukt nog niet echt en inmiddels scheelt hij zo'n 100 gram met de grootste van het nest. Heb jij nog tips voor me?
Alvast bedankt! Wat een leuk topic om te lezen, dit.
Je bent goed bezig met die kattenquote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:24 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Dank voor deze "steun". Ik wist niet dat feliway een "inwerktijd" had en ik ga daar dus maar mooi mee door. Ik heb ook nog wat Bach in huis, daar kan ik ook wat mee doen. Behoefte doen ze wel in dezelfde gang, maar ik heb wel 2 kattenbakken, die beiden verschillend gebruikt worden. Ik zal eens kijken of ik die wat verder uit elkaar kan zetten. Eten krijgen ze ieder in hun eigen hoek in de keuken en ze hebben het hele huis als leefplek, maar kiezen beiden voor diverse plaatsen in de huiskamer.
Ze ruzies zijn vaak 's morgens vroeg als ze op bed spelen (en ik dus een uur eerder wakker ben als nodig) en ook vlak na het eten of juist als ik naar bed ga maar altijd als ze met muisjes en andere dingen aan het spelen zijn.
Ze zijn gesteriliseerd, fokken wilde ik niet, en ik heb ze samen laten helpen, leek me het beste, om ze het tesamen te laten ondergaan
De verhalen van verminderde gevoeligheid van sommige middelen tegen vlooien en teken worden tot nu toe met geen/weinig wetenschappelijk bewijs gestaafd. Waarschijnlijk komt het grote deel van schijnbare “resistentie” voor doordat mensen de middelen verkeerd toepassen (te lage dosering, verkeerde plek, slechte opname enz).quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:12 schreef senesta het volgende:
Ik heb zelf ook nog wel een vraag. Ik hoor van verschillende mensen dat bepaalde merken vlooiendruppels hun werking lijken te verliezen.
Er word wel gezegd dat vlooien resistent zijn geworden voor die middelen. Is dit ook echt waar en zijn de artikelen die bij de dierenarts verkrijgbaar zijn dan altijd de betere middelen om je huisdieren vlovrij te maken en/of te houden?
nee, eigenlijk vanaf 3-4 maanden oud dat het echt begon.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:26 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Is het toevallig na de sterilisatie begonnen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.“It's gonna be legend-... wait for it... and I hope you're not lactose intolerant because the second half of that word is DAIRY!”
Het antwoord stond er al.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:42 schreef Hilzillah het volgende:
Hoi Dierenarts!
Mjn poezel mist een randje haar op haar oortje. randje is wat rood. Verder is ze gewoon haar chagrijnige zelfgeen jeuk of ander vreemd gedrag.
Is het iets geks of gewoon laten zitten?
quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:25 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Als dat de enige is, zou ik me geen zorgen maken. Misschien heeft zij een klap gehad van een andere kat oid.
Moederpoes wordt over twee weken gesteriliseerd, de afspraak staat al.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:29 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gefeliciteerd! Ik hoop dat die tienermoederpoes snel gesteriliseerd wordt?
Week 2-3 van de lactatie (zogen van de kittens) levert de moederpoes een topprestatie, dus zij moet inderdaad voldoende voeding binnenkrijgen. Wat je kan proberen: onbeperkt kittenvoer. Dat bevat meestal meer energie en eiwit dan het voer voor volwassen katten. En dan kunnen de kittens ook gelijk aan het voer wennen.
Waarom wil de kitten geen fles, volgens jou? Moeite met slikken?
In principe kan je op deze leeftijd ook al voorzichtig vlees erbij gaan voeren.
haarbal?quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:46 schreef Sway- het volgende:
Ik heb ook een vraag over mijn kater van 1 jaar oud.
Hij miauwt sinds vandaag erg schor/hees, verder lijkt het niet alsof hij moeite heeft met ademhalen. Hij wast de drie opvangkittens veel die hier tijdelijk zijn.
Kan het daarmee te maken hebben, een verkoudheid, of is het verstandig dat ik even met hem naar de dierenarts ga?
Kan dat een reden zijn dat hij zo schor miauwt? Hij heeft soms last van een haarbal maar hoor hem daarvoor nooit, misschien dat het nu erger is omdat hij de kittens wast.quote:
Ik bedoel inderdaad vers vlees. Een beetje achterstand is niet erg, maar hij moet wel blijven groeien en niet afvallen!quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:46 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Moederpoes wordt over twee weken gesteriliseerd, de afspraak staat al.![]()
Ze krijgt al onbeperkt kittenvoer, had ik in mijn, wellicht wat lange, verhaal gezet.Maar ze moet nu inderdaad een topprestatie leveren omdat de kittens veel van haar vragen en nog geen vast voer eten.
Sinds een paar dagen scharrelen ze uit de mand en kunnen dus ook bij de brokjes, hopelijk inspireert dat. En natuurlijk ga ik ook aan de slag met natvoer. Slagveld.![]()
Wb het kitten: ik heb het idee dat hij niet aan de fles kan wennen. Moedertet is veel lekkerder dan een plastic speen. Want bij moeder zie ik hem luid smakkend en spinnend wel drinken. Maar ik zou het zonde vinden als hij nu op giga achterstand komt omdat hij net te weinig binnen krijgt.
Met vlees bedoel je vers voer?
Ik heb het idee dat hij nog niet taalt naar vlees, maar ik ga het binnenkort wel proberen als flessen echt niet wil.
quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:39 schreef RanTheMan het volgende:
[..]
nee, eigenlijk vanaf 3-4 maanden oud dat het echt begon.
Wel werd het erger in de periode na de sterilisatie, maar dat was ook tegelijk het begin van het voorjaar, dus eigenlijk dacht ik dat dat de normale rui was.
Maar als ik haar aai/knuffel dan dwarrelt er overal haar en trek gewoon plukjes er zonder enige moeite uit, maar haar vacht blijft echt dik. Ook na enkele dagen na professioneel ontwollen komen de nieuwe plukjes al.
Daarnaast zwemt ze ook heel graag.. weet alleen niet of ze dat nu echt geweldig vind of dat ze echt op zoek is naar verkoeling... Denk een combi van beide eigenlijk
En voor de volledigheid, hier nog even een foto van HachiMooie hond!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
In principe moet de vacht na het ontwollen niet zo dik zijn… Zwemmen is heel goed, mits in doorstromend water (in verband met blauwalg en andere ziektes). Na het zwemmen in zeewater is het wel verstandig om de hond af te spoelen. Heb je ook geprobeerd om haar te borstelen met een “ontwolborstel”? (zoals Furminator oid)
Niest hij of de kittens? Kokhalzen?quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:46 schreef Sway- het volgende:
Ik heb ook een vraag over mijn kater van 1 jaar oud.
Hij miauwt sinds vandaag erg schor/hees, verder lijkt het niet alsof hij moeite heeft met ademhalen. Hij wast de drie opvangkittens veel die hier tijdelijk zijn.
Kan het daarmee te maken hebben, een verkoudheid, of is het verstandig dat ik even met hem naar de dierenarts ga?
Heel af en toe niest er een kitten maar niet regelmatig. Hij kokhalst niet en doet verder ook niet anders dan normaal.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Niest hij of de kittens? Kokhalzen?
Schorheid bij de katten is soms het gevolg van een ontsteking van bovenste luchtwegen. Als dat de enige klacht is, kan je even afwachten. Maar er meer klachten erbij komen, bijv. neusuitvloeiing, niet eten enz, dan is het verstandig om een afspraak te maken bij je dierenartsquote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:58 schreef Sway- het volgende:
[..]
Heel af en toe niest er een kitten maar niet regelmatig. Hij kokhalst niet en doet verder ook niet anders dan normaal.
Oké, zal ik doen. Thanksquote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Schorheid bij de katten is soms het gevolg van een ontsteking van bovenste luchtwegen. Als dat de enige klacht is, kan je even afwachten. Maar er meer klachten erbij komen, bijv. neusuitvloeiing, niet eten enz, dan is het verstandig om een afspraak te maken bij je dierenarts
quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:04 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Dat was het weer! Bedankt voor het leuke spreekuur! En wellicht tot ziens!
Hartelijk dank voor uw antwoord!quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:07 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Eerst over de sterilisatie: als je geen fokplannen heb, dan is het verstandig om je hond te laten steriliseren. Niet gesteriliseerde teven kunnen baarmoederontsteking ontwikkelen, hebben veel meer kans op kwaadaardige borsttumoren op latere leeftijd en meer kans op suikerziekte. De sterilisatie kan het beste plaatsvinden na de eerste loopsheid (of eventueel voor de eerste loopsheid), want bij een sterilisatie op een later tijdstip heb je geen preventie meer tegen borstkanker.
Nadeel van de sterilisatie van een Bichon is de vachtverandering die wij soms zien. De vacht wordt wat dikker en is moeilijker te plukken. Wordt je hond normaal gesproken geschoren en niet geplukt, dan is het eigenlijk geen noemenswaardig nadeel.
Wat betreft het eten: is je hondje verder gezond verklaard door de dierenarts? Als er geen lichamelijke oorzaak is voor slecht eten, dan kan je proberen het eten interessanter te maken. Bijvoorbeeld brokjes verstoppen in een kong of in een voerbal of in een hondenpuzzel, zodat de hond moet “werken” voor zijn voer. Ik ben er ook geen voorstander van een (gezond) dier geforceerd te voeren of het eten de hele dag te laten staan.
Mannetje zeker? Die vinden naturals vaak lekkerder dan neppers. Herken ik bij mezelf ook.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:46 schreef Cat22 het volgende:
Wb het kitten: ik heb het idee dat hij niet aan de fles kan wennen. Moedertet is veel lekkerder dan een plastic speen. Want bij moeder zie ik hem luid smakkend en spinnend wel drinken.
Je kunt hieruit dus ook concluderen dat wat onzekere teefjes na de sterilisatie per definitie zelfverzekerder worden?quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Dat is exact te verklaren door het wegvallen van vrouwelijke hormonen, waardoor testosteron overheerst
Mannen hebben meer testosteron dan vrouwen, maar zijn niet per definitie zelfverzekerder dan vrouwen.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:24 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je kunt hieruit dus ook concluderen dat wat onzekere teefjes na de sterilisatie per definitie zelfverzekerder worden?
Ik weet het niet zeker, maar het zou zelfs zo kunnen zijn dat haar moeder in hetzelfde huis woonde. Ze is namelijk gefokt door de persoon waarvan ik haar overgenomen heb. Ze heeft tot haar tweede jaar met ongeveer vijftien katten en vier honden gewoond.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:43 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Hoe laat is je kat als kitten bij haar moeder weggegaan? Is zij opgegroeid met andere katten?
Ook niet per definitie agressiever.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:40 schreef Misstique het volgende:
[..]
Mannen hebben meer testosteron dan vrouwen, maar zijn niet per definitie zelfverzekerder dan vrouwen.
Ik heb een hond die vrijwel niks uit zijn voerbak eet.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:15 schreef syllys het volgende:
[..]
Hartelijk dank voor uw antwoord!
Haar welzijn gaat me boven alles dus nu mijn partner nog overhalen om haar te laten steriliseren.
Krijgen honden die puppy's hebben gehad dan ook niet zo snel borstkanker oid omdat bv de borstklieren zijn ontwikkeld?
Ik was nog niet met haar bij de dierenarts geweest, vond dit een uitgelezen kans!
Ik heb diverse leuke speeltjes voor haar om te eten, ze mag graag voetballenen ook doe ik regelmatig verstoppertje met eten wat ze zoekt maar niet op eet. Vrijdag en zaterdag heeft ze in totaal ca 100gr gegeten daarna amper nog wat. Nu net hebben we zalmolie gehaald omdat haar vacht dof wordt en ook nu wil ze nog niet eten. Ze is wel nog steeds erg speels, wandelt graag, drinkt genoeg enz enz. Daarom maak ik me geen grote zorgen maar toch ergens........
Succes met uw spreekuur, het werd vanaf deze kant erg op prijs gesteld
Ik ben dan wel niet de dierenarts, maar mijn (ouders hun) hond heeft ook een vetbult die met de tijd groter is geworden. Onze DA zei ook dat het geen kwaad kan zolang de bult 'los' zit. En hij doet het nog prima op zn twaalfde ;-)quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:59 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Hoihoi,
Ik heb een logé hond in huis. Hij had een jaar geleden een klein vet bultje op zijn borstkast. Dat vet bultje is nu uitgegroeid tot een enorme bult. Hij zit wel los en niet ergens aan vast ofzo. Ik heb de eigenaars al regelmatig gevraagd of ze daar niet mee naar de dierenarts moeten. Volgens hun hebben ze telefonisch contact gehad met hun dierenarts en was dat niet nodig.
Ergens heb ik mijn twijfels daarbij. Want een bult hoort toch niet zomaar te groeien? Wat is uw visie daarop?
EDIT
zie nu pas dat ik te laat ben. jammer.
Hond moet nog 5 worden maar is wel zwaar obese. Staat hier wel op dieet maar eigenlijk vergeefse moeite omdat ze het toch niet doorzetten.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 23:15 schreef Elohel het volgende:
[..]
Ik ben dan wel niet de dierenarts, maar mijn (ouders hun) hond heeft ook een vetbult die met de tijd groter is geworden. Onze DA zei ook dat het geen kwaad kan zolang de bult 'los' zit. En hij doet het nog prima op zn twaalfde ;-)
@ Nagelschaartje bedankt voor je antwoord en tipsquote:Op dinsdag 16 juli 2013 22:37 schreef Nagelschaartje het volgende:
[..]
Ik heb een hond die vrijwel niks uit zijn voerbak eet.
Als ik er iets anders mee doe, wil meneer het ineens wel.
Als ik met hem buiten ben, heb ik een mix van zijn brokken en frolic (in kleinere brokjes gebroken) bij me. Daar mag hij voor werken. Dat varieert van er trucjes voor doen of wachten tot hij het mag, tot het gewoon voor me uitgooien zodat hij het mag gaan halen. En dan vind hij het dus prachtig.
Ook een kong wobbler is erg succesvol hier, hij is er erg lang mee zoet. Bijkomend voordeel is dat hij gelijk lekker moe wordt. Omdat ik op bovenstaande manieren niet altijd genoeg bij hem binnenkrijg (grote hond, dus dit kost een hoop tijd), heb ik ook nog een tijdbesparende manier. Naast zijn voerbak staat een mandje vol met zijn speeltjes. Als ik daar zijn brokken ingooi en hij het dus tussen zijn speeltjes uit moet vissen, wil hij het wel.
Ik heb al deze manieren toch maar aangehouden omdat hij wel levendig is, maar anders echt te mager werd.
Voor alles geldt wel: Er moet iets van frolic bij zitten. Wat in de praktijk betekent dat hij een beker met z'n eigen brokken met 4 stukjes frolic erbij krijgt. Maar zonder die 4 frolics vind hij het de moeite niet.
Ook 1 die het hier heel goed doet: Ik leg een oud douchegordijn open, gooi z'n brokken erop en rol het op. Daarna een knoop erin. Hond is een uurtje zoet en krijgt z'n eten binnen![]()
Als hij nog brokjes laat liggen doe ik er niet moeilijk over, omdat hij op deze manier prima op gewicht blijft.
quote:Op dinsdag 16 juli 2013 23:38 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Hond moet nog 5 worden maar is wel zwaar obese. Staat hier wel op dieet maar eigenlijk vergeefse moeite omdat ze het toch niet doorzetten.
Mja dieet is misschien wat overdreven. Maar hier krijgt hij wel enkel het voer wat hij per dag mag hebben en sporadisch eens iets lekkers.quote:Op woensdag 17 juli 2013 15:22 schreef oh-oh het volgende:
[..]Ik zou er ook geen moeite in stoppen dan hoor, unless dat ie een half jaar of zo bij jou is.
Ik ben blij met dit antwoordquote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:38 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
De verhalen van verminderde gevoeligheid van sommige middelen tegen vlooien en teken worden tot nu toe met geen/weinig wetenschappelijk bewijs gestaafd. Waarschijnlijk komt het grote deel van schijnbare “resistentie” voor doordat mensen de middelen verkeerd toepassen (te lage dosering, verkeerde plek, slechte opname enz).
Het is ook belangrijk om ALLE dieren in een huishouding te behandelen en in het geval van een vlooienprobleem, ook de omgeving te behandelen.
Heeft de aldi dat altijd? Dan moet ik nú naar de aldi rennenquote:Op woensdag 17 juli 2013 15:32 schreef Ole het volgende:
[..]
Ik ben blij met dit antwoord![]()
Heb nu spul van de Aldi, 6 pipetjes voor 7 euro. Werkt vooralsnog prima. DA wil altijd maar het (dure) frontline verkopen.
Niet altijd. Bij mijn Aldi lag nog heel veelquote:Op woensdag 17 juli 2013 15:33 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Heeft de aldi dat altijd? Dan moet ik nú naar de aldi rennen
Thanks!quote:Op woensdag 17 juli 2013 19:58 schreef Ole het volgende:
[..]
Niet altijd. Bij mijn Aldi lag nog heel veel
hooi bij konijnen moet 24 uur aanwezig zijn, dus daar mag veel meer van.inquote:Op woensdag 17 juli 2013 21:17 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Thanks!
Nog een vraag van mij, voor dierenarts en/of iedereen. Mijn buurman heeft net konijnen. Maar nu is hij voor 6-8 weken op vakantie gegaan en zijn konijnen staan in de tuin. Enkele keren in de week (Ik heb hem nog nooit gezien) komt er een man langs om ze eten en drinken te geven. Vorige week was het al zo dat ze zo weinig water hadden dat ik over de heg wou klimmen, maar toen kwamen mn andere buren nog even langs. Die zijn nu ook op vakantie.
Ik heb net dus 'ingebroken' in hun tuin en heb de arme diertjes wat sla gegeven, zeker omdat mevrouw konijn blijkbaar alleen vers eten eet, gehoord dat ze niet te vaak sla mag dus morgen ga ik met andere groenten langs. Nog tips? Porties? Ook denk ik dat ze niet genoeg hooi hebben. Is dit genoeg?
[ afbeelding ]
Ook hebben ze twee parkieten (Denk ik, een grijze met hanenkam, en een gele met hanenkam en knalrode wangetjes). Die zijn al helemaal zielig, mannetje pikt de kop van het vrouwtje open... Dus dat houd ik in de gaten, maar wat kan ik hun nog voor speciaal eten geven? Mogen ze bv appel?
Jeetje, ik zou sowieso even informeren bij het dieren mishandeling meldpunt. Vind dit wel heel zielig.quote:Op woensdag 17 juli 2013 21:17 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Thanks!
Nog een vraag van mij, voor dierenarts en/of iedereen. Mijn buurman heeft net konijnen. Maar nu is hij voor 6-8 weken op vakantie gegaan en zijn konijnen staan in de tuin. Enkele keren in de week (Ik heb hem nog nooit gezien) komt er een man langs om ze eten en drinken te geven. Vorige week was het al zo dat ze zo weinig water hadden dat ik over de heg wou klimmen, maar toen kwamen mn andere buren nog even langs. Die zijn nu ook op vakantie.
Ik heb net dus 'ingebroken' in hun tuin en heb de arme diertjes wat sla gegeven, zeker omdat mevrouw konijn blijkbaar alleen vers eten eet, gehoord dat ze niet te vaak sla mag dus morgen ga ik met andere groenten langs. Nog tips? Porties? Ook denk ik dat ze niet genoeg hooi hebben. Is dit genoeg?
[ afbeelding ]
Ook hebben ze twee parkieten (Denk ik, een grijze met hanenkam, en een gele met hanenkam en knalrode wangetjes). Die zijn al helemaal zielig, mannetje pikt de kop van het vrouwtje open... Dus dat houd ik in de gaten, maar wat kan ik hun nog voor speciaal eten geven? Mogen ze bv appel?
Klinkt heel goor, naar de beste manier is via de anus de achterkant van de anaal klier naar buiten drukken en met uw andere vinger aan de buitenkant meedrukken.quote:Op donderdag 18 juli 2013 00:14 schreef Balsam het volgende:
Beste Dierenarts, hoe knijp ik de anaalklieren van mijn hond het beste uit?
En ditquote:Op donderdag 18 juli 2013 00:23 schreef Hilzillah het volgende:
[..]
Jeetje, ik zou sowieso even informeren bij het dieren mishandeling meldpunt. Vind dit wel heel zielig.
zde konijnen mogen andijvie, witlof, stukjes fruit, niet te veel omdat suikers, roosjes brocoli. ook stukjes brood. Wel het brood helemaal uit laten drogen tot het crunched als beschuit. Oh, en het groen van de wortels. Wortels zelf mag ook maar niet te veel. Met dit weer moeten ze heel veel water beschikbaar hebben. en leg evt een fles met water in de vriezer. wikkel deze in een handdoek oid en kijk of ze er tegen aan willen gaan liggen.
Nou jaquote:Op donderdag 18 juli 2013 00:23 schreef Hilzillah het volgende:
[..]
Jeetje, ik zou sowieso even informeren bij het dieren mishandeling meldpunt. Vind dit wel heel zielig.
Van parkietjes weet ik niks maar de konijnen mogen andijvie, witlof, stukjes fruit, niet te veel omdat suikers, roosjes brocoli. ook stukjes brood. Wel het brood helemaal uit laten drogen tot het crunched als beschuit. Oh, en het groen van de wortels. Wortels zelf mag ook maar niet te veel. Met dit weer moeten ze heel veel water beschikbaar hebben. en leg evt een fles met water in de vriezer. wikkel deze in een handdoek oid en kijk of ze er tegen aan willen gaan liggen.
Dan ga ik hooi kopen. Haha, die konijnen gaan me nog best wat kosten. Maar goed, beter dan geen konijnen meer natuurlijk.quote:Op donderdag 18 juli 2013 00:20 schreef Oneandonlyselina het volgende:
[..]
hooi bij konijnen moet 24 uur aanwezig zijn, dus daar mag veel meer van.in
Is de belanhrijkste voedingsbron.
Daarnaast kan vochtig voedsel gegeven worden als andijvie en witlof o.i.d
Valkparkieten dus?
vrouwen hebben een "visgraat" aftekening in hun staartveren.
Dat elkaar kaalpikken kan stress zijn, maar ook dominantie.
Zijn het grasparkieten dan.heeft een man een blauwe neusdop en een vrouw een bruine.
Ze mogen ook andijvie, appel, pinda's etc.
zolang het geen advocado is, komt het goed haha.
Kleur heeft niks met geslacht te maken bij parkieten.quote:Op donderdag 18 juli 2013 09:21 schreef RenRen- het volgende:
[..]
[..]
Dan ga ik hooi kopen. Haha, die konijnen gaan me nog best wat kosten. Maar goed, beter dan geen konijnen meer natuurlijk.
Ik weet niet of het valkparkieten zijn, kan strakjes wel even een foto maken. Kaalpikken doet het mannetje al heel lang, op het achterhoofd van het vrouwtje (Volgens mij... Is de gele met rode wangen een vrouwtje?), dat vind ik zo zielig. Het ziet er ook echt niet goed uit. Dankje, ik ga dingetjes kopen voor de parkietjes
Misschien is het handig om even met de vakantie oppas te overleggen wb voer. (om overvoeren te voorkomen) als je hem niet ziet kun je misschien een briefje op het hok hangen met de mededeling dat je graag wil helpen met de verzorging.quote:Op woensdag 17 juli 2013 21:17 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Thanks!
Nog een vraag van mij, voor dierenarts en/of iedereen. Mijn buurman heeft net konijnen. Maar nu is hij voor 6-8 weken op vakantie gegaan en zijn konijnen staan in de tuin. Enkele keren in de week (Ik heb hem nog nooit gezien) komt er een man langs om ze eten en drinken te geven. Vorige week was het al zo dat ze zo weinig water hadden dat ik over de heg wou klimmen, maar toen kwamen mn andere buren nog even langs. Die zijn nu ook op vakantie.
Ik heb net dus 'ingebroken' in hun tuin en heb de arme diertjes wat sla gegeven, zeker omdat mevrouw konijn blijkbaar alleen vers eten eet, gehoord dat ze niet te vaak sla mag dus morgen ga ik met andere groenten langs. Nog tips? Porties? Ook denk ik dat ze niet genoeg hooi hebben. Is dit genoeg?
[ afbeelding ]
Ook hebben ze twee parkieten (Denk ik, een grijze met hanenkam, en een gele met hanenkam en knalrode wangetjes). Die zijn al helemaal zielig, mannetje pikt de kop van het vrouwtje open... Dus dat houd ik in de gaten, maar wat kan ik hun nog voor speciaal eten geven? Mogen ze bv appel?
Even over borstkanker bij honden:quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:15 schreef syllys het volgende:
[..]
Hartelijk dank voor uw antwoord!
Haar welzijn gaat me boven alles dus nu mijn partner nog overhalen om haar te laten steriliseren.
Krijgen honden die puppy's hebben gehad dan ook niet zo snel borstkanker oid omdat bv de borstklieren zijn ontwikkeld?
Ik was nog niet met haar bij de dierenarts geweest, vond dit een uitgelezen kans!
Ik heb diverse leuke speeltjes voor haar om te eten, ze mag graag voetballenen ook doe ik regelmatig verstoppertje met eten wat ze zoekt maar niet op eet. Vrijdag en zaterdag heeft ze in totaal ca 100gr gegeten daarna amper nog wat. Nu net hebben we zalmolie gehaald omdat haar vacht dof wordt en ook nu wil ze nog niet eten. Ze is wel nog steeds erg speels, wandelt graag, drinkt genoeg enz enz. Daarom maak ik me geen grote zorgen maar toch ergens........
Succes met uw spreekuur, het werd vanaf deze kant erg op prijs gesteld
Is dit bultje onderzocht door de dierenarts? Heeft de dierenarts een biopt genomen om te kijken of het inderdaad een vetbult is? Je kunt van de buitenkant niet zien of het gezwel goedaardig of kwaadaardig is. En dat het los zit is geen definitie van een goedaardig gezwel. Snelle groei kan wel een aanwijzing zijn dat het kwaadaardig is, maar ook vetbulten kunnen snel groeien als de hond te dik is.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:59 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Hoihoi,
Ik heb een logé hond in huis. Hij had een jaar geleden een klein vet bultje op zijn borstkast. Dat vet bultje is nu uitgegroeid tot een enorme bult. Hij zit wel los en niet ergens aan vast ofzo. Ik heb de eigenaars al regelmatig gevraagd of ze daar niet mee naar de dierenarts moeten. Volgens hun hebben ze telefonisch contact gehad met hun dierenarts en was dat niet nodig.
Ergens heb ik mijn twijfels daarbij. Want een bult hoort toch niet zomaar te groeien? Wat is uw visie daarop?
EDIT
zie nu pas dat ik te laat ben. jammer.
Ik zal er nog eens op aandringen want volgens mij is er geen biopt genomen. Dankjewel voor het antwoord ben ik dus niet voor niks bezorgd.quote:Op vrijdag 19 juli 2013 13:33 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Is dit bultje onderzocht door de dierenarts? Heeft de dierenarts een biopt genomen om te kijken of het inderdaad een vetbult is? Je kunt van de buitenkant niet zien of het gezwel goedaardig of kwaadaardig is. En dat het los zit is geen definitie van een goedaardig gezwel. Snelle groei kan wel een aanwijzing zijn dat het kwaadaardig is, maar ook vetbulten kunnen snel groeien als de hond te dik is.
Als het 100% zeker is dat het een vetbult is, dan is chirurgie meestal niet noodzakelijk. Mocht het niet zeker zijn, dan is het verstandig als de eigenaar van de hond een afspraak maakt bij zijn dierenarts.
Jij houdt je hond goed bezig! Svp wel zorgen dat de hond niet het douchegordijn samen met de brokken opeetquote:Op dinsdag 16 juli 2013 22:37 schreef Nagelschaartje het volgende:
[..]
Ik heb een hond die vrijwel niks uit zijn voerbak eet.
Als ik er iets anders mee doe, wil meneer het ineens wel.
Als ik met hem buiten ben, heb ik een mix van zijn brokken en frolic (in kleinere brokjes gebroken) bij me. Daar mag hij voor werken. Dat varieert van er trucjes voor doen of wachten tot hij het mag, tot het gewoon voor me uitgooien zodat hij het mag gaan halen. En dan vind hij het dus prachtig.
Ook een kong wobbler is erg succesvol hier, hij is er erg lang mee zoet. Bijkomend voordeel is dat hij gelijk lekker moe wordt. Omdat ik op bovenstaande manieren niet altijd genoeg bij hem binnenkrijg (grote hond, dus dit kost een hoop tijd), heb ik ook nog een tijdbesparende manier. Naast zijn voerbak staat een mandje vol met zijn speeltjes. Als ik daar zijn brokken ingooi en hij het dus tussen zijn speeltjes uit moet vissen, wil hij het wel.
Ik heb al deze manieren toch maar aangehouden omdat hij wel levendig is, maar anders echt te mager werd.
Voor alles geldt wel: Er moet iets van frolic bij zitten. Wat in de praktijk betekent dat hij een beker met z'n eigen brokken met 4 stukjes frolic erbij krijgt. Maar zonder die 4 frolics vind hij het de moeite niet.
Ook 1 die het hier heel goed doet: Ik leg een oud douchegordijn open, gooi z'n brokken erop en rol het op. Daarna een knoop erin. Hond is een uurtje zoet en krijgt z'n eten binnen![]()
Als hij nog brokjes laat liggen doe ik er niet moeilijk over, omdat hij op deze manier prima op gewicht blijft.
1 keer te lage dichtheid van de urine zegt nog niks. Eventueel kan je een paar keer ochtendurine (dus de eerste urine van de dag) laten onderzoeken op dichtheid. Of de ratio eiwit/kreatinine in de urine laten onderzoeken (die stijgt bij nierproblemen). Voor dat laatste onderzoek moet de urine meestal opgestuurd worden naar een laboratorium. Maar als de bloedwaarden okay zijn en verder geen verschijnselen van nierproblemen, zou ik mij eigenlijk geen zorgen maken en beginnen met de behandeling.quote:Op woensdag 17 juli 2013 15:24 schreef Qwea het volgende:
Mocht de dierenarts nog lezen :
Baloe heeft een urine onderzoek gedaan waaruit bleek dat de dichtheid te laag was (?) en dat kon duidelijk op nier falen / nier beschadiging... maar in het bloed is NIKS te zien. En bloed is betrouwbaarder dan urine zeggen ze.
Enig idee waarom urine iets anders zegt dan bloed?
Je moet gewoon blijven joh! Stik-gezelligquote:Op vrijdag 19 juli 2013 13:16 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Omdat er weer leuke vragen bijgekomen zijn, zal ik proberen om een aantal te beantwoorden.
Het is heel goed dat je je bekommert over het welzijn van je buur-dieren, maar misschien moet je even met hun oppas overleggen? Of contact opnemen met je buurman op zijn vakantieadres?quote:Op woensdag 17 juli 2013 21:17 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Thanks!
Nog een vraag van mij, voor dierenarts en/of iedereen. Mijn buurman heeft net konijnen. Maar nu is hij voor 6-8 weken op vakantie gegaan en zijn konijnen staan in de tuin. Enkele keren in de week (Ik heb hem nog nooit gezien) komt er een man langs om ze eten en drinken te geven. Vorige week was het al zo dat ze zo weinig water hadden dat ik over de heg wou klimmen, maar toen kwamen mn andere buren nog even langs. Die zijn nu ook op vakantie.
Ik heb net dus 'ingebroken' in hun tuin en heb de arme diertjes wat sla gegeven, zeker omdat mevrouw konijn blijkbaar alleen vers eten eet, gehoord dat ze niet te vaak sla mag dus morgen ga ik met andere groenten langs. Nog tips? Porties? Ook denk ik dat ze niet genoeg hooi hebben. Is dit genoeg?
[ afbeelding ]
Ook hebben ze twee parkieten (Denk ik, een grijze met hanenkam, en een gele met hanenkam en knalrode wangetjes). Die zijn al helemaal zielig, mannetje pikt de kop van het vrouwtje open... Dus dat houd ik in de gaten, maar wat kan ik hun nog voor speciaal eten geven? Mogen ze bv appel?
Het beste is helemaal geen anaalklieren uitknijpen. En als de anaalklieren ontstoken zijn, dan is het uitknijpen zeer pijnlijk. Dan kan je het beste bij een dierenarts een afspraak maken voor het uitknijpen en eventuele verdere behandeling.quote:Op donderdag 18 juli 2013 00:14 schreef Balsam het volgende:
Beste Dierenarts, hoe knijp ik de anaalklieren van mijn hond het beste uit?
Je zorgt erg goed voor je puppy!quote:Op vrijdag 19 juli 2013 14:15 schreef Prof_Hoax het volgende:
Beste Dierenarts,
Wij hebben een 15 weken oude chihuahua pup. Sinds kort (een weekje of twee) bijt ze op haar achterste pootjes. En wel bij het eerste gewricht boven de "enkel" zeg maar. Aan de buitenkant van het pootje. Nu komen er al twee kale plekjes (elke poot 1) op de plaats waar ze zit te bijten (het is meer knagen).
Gister zijn we voor haar inenting bij de DA geweest, en hij had dit nog nooit gezien en wilde dat we het een maandje aan keken, aangezien de rest van de huid (en ook de rest van de pup), en ook op de plaats waar ze bijt, er gewoon goed uit ziet.
Ze krijgt advantix antiteek/vlooi spul (twee weken geleden voor het eerst gekregen omdat ze nog geen 1,5 kilo woog)
Ze krijgt chihuahua puppy voer (royal canin) (40 g per dag)
Ze heeft genoeg afleiding/spelen/andere honden/mensen bezoek/ en zit maximaal 3/4 uur alleen tijdens werken van baasjes, ze eet en drinkt goed en weegt nu 1450 gram.
Ze heeft ook ontwormingskuren op tijd gehad.
En ze is heel mooi, en lief, maar dat zal iedereen zeggen
Heb je dit al eens vaker gezien? Of doet dit een belletje rinkelen bij je? Natuurlijk houden we dit goed in de gaten, en als het rood wordt of als ze ergens anders ook gaat bijten gaan we terug naar de DA, maar die wist er geen raad mee op dit moment, anders dan afwachten. Vandaar mijn vraag.
Alvast erg bedankt!
En jij zorgt erg goed voor dit topic en de (bezorgde) eigenaars! Goed bezig, een van de betere "externe" acties die ik op FOK! heb mogen zien.quote:Op vrijdag 19 juli 2013 15:27 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Je zorgt erg goed voor je puppy!
Het doet niet direct een belletje rinkelen, maar het is wel bijzonder dat het aan beide kanten is! En waar zit het precies? Bij haar knieën? Het bijten kan het gevolg zijn van jeuk (huidprobleem), pijn, een gedragsprobleem of “oorzaak onbekend”. Loopt zij ook soms kreupel? Is zij toevallig getest op patella luxatie? (mooi woord voor de knieschijf die niet op zijn plek wil blijven, dat is een bekend probleem bij chihuahua’s).
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 8% gewijzigd door Prof_Hoax op 19-07-2013 16:33:25 ]
Ik denk dat je Biofood bedoeld,quote:Op vrijdag 19 juli 2013 15:35 schreef Prof_Hoax het volgende:
[..]
En jij zorgt erg goed voor dit topic en de (bezorgde) eigenaars! Goed bezig, een van de betere "externe" acties die ik op FOK! heb mogen zien.
Maar ja, ze is getest op patella luxatie, en ze loopt verder niet kreupel.
Via de fokker hebben wij te horen gekregen dat ze vaker hoort bij pups die royal canin krijgen dit hebben, omdat er conserveringsmiddelen in het voer zitten ( dat zit toch in elk voer?).
Zij geeft voeding zonder toevoegingen (naam even kwijt, groene zak en vrij bekend) En zij geeft haar pups zalmolie en een schapenvetbonbon dagelijks.
Gister van de dierenarts een "zalmoliekuur" meegekregen, 5 druppels per dag op eten, maand lang en dat 1 maal per jaar.
Het is inderdaad bij de knie, en dan aan de buitenkant van het pootje. Ik zal vanavond eens een foto proberen te maken. Jeuk, of in ieder geval huidprobleem leek het niet te zijn volgens de dierenarts, huid zag er prima uit en ze krabt niet of nauwelijks (behalve aan de halsband als die om zit) dus leek onwaarschijnljik. Puur die twee plaatsen.
Maar we kijken het nog even aan en anders gaan we nog eens bij de DA.
Dankjewelwe proberen zo goed mogelijk te zorgen voor onze beestjes (ook nog een dwerghangoor, die overigens groter is dan onze hond
) en die spelen graag samen in huis
of in de tuin.
Nee, zojuist gevonden:quote:Op vrijdag 19 juli 2013 15:51 schreef Oneandonlyselina het volgende:
[..]
Ik denk dat je Biofood bedoeld,
maar daar zitten veel groentes en granen in verwerkt hoor.
Of dat nou beter is betwijfel ik.
Dierenartsen raden RC niet zomaar aan natuurlijk.
Nee want ze krijgen zoveel procent provisie van elke zak die ze verkopenquote:Op vrijdag 19 juli 2013 15:51 schreef Oneandonlyselina het volgende:
[..]
Ik denk dat je Biofood bedoeld,
maar daar zitten veel groentes en granen in verwerkt hoor.
Of dat nou beter is betwijfel ik.
Dierenartsen raden RC niet zomaar aan natuurlijk.
Die man is niet te vinden en mijn buurman heeft geen adres achtergelaten omdat hij ons eigenlijk niet zo heel aardig vindt. Bedankt voor de tips wat eten en hooi betreftquote:Op vrijdag 19 juli 2013 13:59 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Het is heel goed dat je je bekommert over het welzijn van je buur-dieren, maar misschien moet je even met hun oppas overleggen? Of contact opnemen met je buurman op zijn vakantieadres?
Konijnen moeten onbeperkt hooi tot hun beschikking hebben en vers water. Verder dagelijks een afgewogen hoeveelheid konijnenvoer. Liefst geen gemengd voer, maar brokken/pellets (dat voorkomt selectief eten). Beaphar heeft bijvoorbeeld Care+ brokjes voor konijnen.
Gras en paardenbloemen zijn uiteraard erg goed voor konijnen, maar je moet zeker weten dat de konijnen ingeënt zijn en dat je geen giftige planten plukt.
Met vochtige groenten, zoals sla, tomaat, kool enz moet je oppassen. Een paar keer per week een klein beetje mag wel, maar niet een hele krop sla in een keer! Ook is het verstandig om wortelen en fruit in een beperkte mate aan te bieden, anders krijgen de konijnen te veel suiker naar binnen. Lekkere groentes voor het konijn die dagelijks mogen zijn bijvoorbeeld: andijvie, broccoli, witlof, het loof van wortelen…
Verder is het belangrijk dat het hok regelmatig opgeruimd en schoongemaakt wordt. Ik vind het verstandig om konijnen die buiten zitten in de zomer dagelijks helemaal na te kijken voor maden (dat heb ik hier eerder uitgelegd). Konijnen moeten ook dagelijks voldoende lichaamsbeweging krijgen.
Wat voor voeding krijgen de parkieten? Zitten zij ook buiten?
Nee, onze dierenarts heeft een ander merk wat hij "aan raadt"maar raadt net zo goed elk ander (degelijk) merk aan wat we dan in elke zaak naar wens kunnen halen.quote:Op vrijdag 19 juli 2013 17:22 schreef LittleLady het volgende:
[..]
Nee want ze krijgen zoveel procent provisie van elke zak die ze verkopen
Wat een ontzettende belangrijke informatie!quote:Op vrijdag 19 juli 2013 13:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Even over borstkanker bij honden:
Er wordt heel veel onderzoek gedaan naar borstkanker bij teven, maar er is tot nu toe geen enkel bewijs dat dracht beschermend zou werken. Het standpunt is dat er geen verschil is voor de kans op het ontwikkelen van borstkanker bij niet-gesteriliseerde (intacte) teven of zij nou wel of geen nestje hebben gehad. Een vrouwelijke hond is sowieso een wonderbaarlijk wezen, dat na elke loopsheid altijd een beetje “drachtig” is! Teven maken namelijk altijd na de loopsheid het zwangerschapshormoon progesteron aan, onafhankelijk of er wel of geen dekking plaatsvond. Daarom kunnen teven ook “schijnzwanger” worden na de loopsheid. En progesteron is mede verantwoordelijk voor het ontstaan van borstkanker bij honden.
Puppy’s krijgen werkt dus niet beschermend, maar vroegtijdig steriliseren wel!
Nog even wat feitjes op een rij:
Melkkliertumoren zijn de meest voorkomende tumoren bij teven.
Ook bij poezen komen deze tumoren vaak voor.
Bij honden is ongeveer 40% van de melkkliertumoren kwaadaardig, de rest goedaardig. Bij de poezen is 80% kwaadaardig! Je kunt van de buitenkant niet zien of de tumor kwaadaardig of goedaardig is.
Vroegtijdige sterilisatie verkleint de kans op melkkliertumoren aanzienlijk. Sterilisatie op oudere leeftijd geeft minder “bescherming” tegen kwaadaardige tumoren, maar wel tegen goedaardige melkkliertumoren.
Dit heeft mijn partner over de streep getrokken, al gaat het niet helemaal van harte omdat hij van mening is dat er genoeg teefjes rond lopen die nergens last van hebben.quote:Op vrijdag 19 juli 2013 13:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Even over borstkanker bij honden:
Er wordt heel veel onderzoek gedaan naar borstkanker bij teven, maar er is tot nu toe geen enkel bewijs dat dracht beschermend zou werken. Het standpunt is dat er geen verschil is voor de kans op het ontwikkelen van borstkanker bij niet-gesteriliseerde (intacte) teven of zij nou wel of geen nestje hebben gehad. Een vrouwelijke hond is sowieso een wonderbaarlijk wezen, dat na elke loopsheid altijd een beetje “drachtig” is! Teven maken namelijk altijd na de loopsheid het zwangerschapshormoon progesteron aan, onafhankelijk of er wel of geen dekking plaatsvond. Daarom kunnen teven ook “schijnzwanger” worden na de loopsheid. En progesteron is mede verantwoordelijk voor het ontstaan van borstkanker bij honden.
Puppy’s krijgen werkt dus niet beschermend, maar vroegtijdig steriliseren wel!
Nog even wat feitjes op een rij:
Melkkliertumoren zijn de meest voorkomende tumoren bij teven.
Ook bij poezen komen deze tumoren vaak voor.
Bij honden is ongeveer 40% van de melkkliertumoren kwaadaardig, de rest goedaardig. Bij de poezen is 80% kwaadaardig! Je kunt van de buitenkant niet zien of de tumor kwaadaardig of goedaardig is.
Vroegtijdige sterilisatie verkleint de kans op melkkliertumoren aanzienlijk. Sterilisatie op oudere leeftijd geeft minder “bescherming” tegen kwaadaardige tumoren, maar wel tegen goedaardige melkkliertumoren.
quote:Op vrijdag 19 juli 2013 15:35 schreef Prof_Hoax het volgende:
[..]
En jij zorgt erg goed voor dit topic en de (bezorgde) eigenaars! Goed bezig, een van de betere "externe" acties die ik op FOK! heb mogen zien.
Maar ja, ze is getest op patella luxatie, en ze loopt verder niet kreupel.
Via de fokker hebben wij te horen gekregen dat ze vaker hoort bij pups die royal canin krijgen dit hebben, omdat er conserveringsmiddelen in het voer zitten ( dat zit toch in elk voer?).
Zij geeft voeding zonder toevoegingen (naam even kwijt, groene zak en vrij bekend) En zij geeft haar pups zalmolie en een schapenvetbonbon dagelijks.
Gister van de dierenarts een "zalmoliekuur" meegekregen, 5 druppels per dag op eten, maand lang en dat 1 maal per jaar.
Het is inderdaad bij de knie, en dan aan de buitenkant van het pootje. Ik zal vanavond eens een foto proberen te maken. Jeuk, of in ieder geval huidprobleem leek het niet te zijn volgens de dierenarts, huid zag er prima uit en ze krabt niet of nauwelijks (behalve aan de halsband als die om zit) dus leek onwaarschijnljik. Puur die twee plaatsen.
Maar we kijken het nog even aan en anders gaan we nog eens bij de DA.
Dankjewelwe proberen zo goed mogelijk te zorgen voor onze beestjes (ook nog een dwerghangoor, die overigens groter is dan onze hond
) en die spelen graag samen in huis
of in de tuin.
Hierbij de foto's:Wat een schattige wawa!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt..
Bedankt voor de foto’s, nu snap ik waar het precies zit. Het kan eigenlijk allerlei oorzaken hebben. Op deze leeftijd is een allergie mogelijk, maar minder waarschijnlijk. Als verder geen aanwijzingen zijn voor een huidprobleem, dan is acral lick dermatitis een mogelijkheid. Dat is een duur woord voor het likken door een psychologische oorzaak. Alleen, die diagnose kan je pas stellen als je alle andere (fysieke) oorzaken uitgesloten heb. En zelfs dan blijft het vaak een raadsel wat het kan zijn… Heeft je pup verlatingsangst? Op welke tijdstippen knaagt zij aan haar pootjes?
Zalmolie /omega 3 vetzuren is sowieso goed voor de huid.
Wat een interessante vraag! Helaas is het een van de mysteries van moeder natuurquote:Op zaterdag 20 juli 2013 22:27 schreef Cat22 het volgende:
Ik weet niet of en wanneer de dierenarts nog terugkomt, maar ik heb nog een klein vraagje:
Hoe komt het dat alle kittens, vaak nog voor ze vast voer leren eten, wel al aan het kattengrit gaan snoepen? En dit vervolgens uiteraard met veel misbaar uitspugen?![]()
Na een weekje stopt dit gedrag en wordt de kattenbak echt gebruikt waar hij voor bedoeld is. Maar ik vraag me af welk instinct hieraan ten grondslag ligt, want het is in mijn ogen best nutteloos.
Dankjewel, het is echt een schat.quote:Op maandag 22 juli 2013 14:13 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Wat een schattige wawa!.
Bedankt voor de foto’s, nu snap ik waar het precies zit. Het kan eigenlijk allerlei oorzaken hebben. Op deze leeftijd is een allergie mogelijk, maar minder waarschijnlijk. Als verder geen aanwijzingen zijn voor een huidprobleem, dan is acral lick dermatitis een mogelijkheid. Dat is een duur woord voor het likken door een psychologische oorzaak. Alleen, die diagnose kan je pas stellen als je alle andere (fysieke) oorzaken uitgesloten heb. En zelfs dan blijft het vaak een raadsel wat het kan zijn… Heeft je pup verlatingsangst? Op welke tijdstippen knaagt zij aan haar pootjes?
Zalmolie /omega 3 vetzuren is sowieso goed voor de huid.
Heel veel succes morgen!quote:Op maandag 22 juli 2013 09:48 schreef syllys het volgende:
[..]
Dit heeft mijn partner over de streep getrokken, al gaat het niet helemaal van harte omdat hij van mening is dat er genoeg teefjes rond lopen die nergens last van hebben.
En om in dierentermen te blijven: Ik heb meteen de koe bij de hoorns gepakt!
Morgen wordt ze gesteriliseerd![]()
Deze aktie van FOK heeft ook hier nut gehad en dank je wel DigitaleDierenArts
Dat gaat lukken. Onze Lab heeft besloten dat ons zwembad ook zijn zwembad is. En er staat een parasol boven dus schaduw genoegquote:Op maandag 22 juli 2013 14:28 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Heel veel succes morgen!
Dat was het weer voor vandaag. Hou rekening met jullie dieren in deze warmte: zorg voor voldoende beschutting, vers water en veel rust.
Onze chihuahua heeft een onderbak van een kattenbak als "zwem/ligbad" vind ze, denk ik, meer dan prima.quote:Op maandag 22 juli 2013 14:32 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Dat gaat lukken. Onze Lab heeft besloten dat ons zwembad ook zijn zwembad is. En er staat een parasol boven dus schaduw genoeg
In de zon... Uiteraardquote:Op maandag 22 juli 2013 14:43 schreef Prof_Hoax het volgende:
[..]
Onze chihuahua heeft een onderbak van een kattenbak als "zwem/ligbad" vind ze, denk ik, meer dan prima.
En heel het terras is schaduw, op ene klein stukje van 30x30 wat onder de luifel door schiet. 3 maal raden waar mevrouw gaat liggen.
En leuk hondje!quote:Op maandag 22 juli 2013 14:28 schreef Prof_Hoax het volgende:
[..]
Dankjewel, het is echt een schat.
Verlatingsangst, voor zover ik kan beoordelen niet. Piept niet als we weg gaan, vindt het totaal niet erg om zelf wat te spelen of te slapen. Als we gaan slapen staan alle deuren van beneden tot boven open, nooit horen piepen of janken.
Eigenlijk is ze heel voorbeeldig
Tijdstippen moet ik eerlijk zeggen we zien het af en toe 'savonds en af en toe smiddag's (als we toevallig thuis zijn). Maar ze doet het zowel op schoot, als op haar "speel plaats" (mat bij de schuifpui met balkonuitzicht naar buiten) maar ook in haar bench.
Verder heeft ze genoeg speeltjes, die ze ook dankbaar gebruikt. Botjes en knaagsels ook voldoende, en heeft voor zover zowel de DA als wijzelf kunnen zien nergens anders last van.
Nouja, we wachten het af en hopen dat het over gaat. Hebben nu een potje met spul van DA, een soort kuur wat we een maand moesten toedienen, was met zalmolie. Naam moet ik thuis even voor kijken.
In ieder geval erg bedankt voor het meedenken, heel erg gewaardeerd!
Ik heb er ook nog nooit van gehoord... Welke ingredienten zaten in de slobber? Waren het zeker epileptische aanvallen en geen koliek?quote:Op maandag 22 juli 2013 15:19 schreef cerebella het volgende:
Leuk topic!
[..]
En leuk hondje!
Mijn Shih Tzu heeft huidproblemen en door de jeuk geregeld hotspots gehad. Ook vaak op ongeveer dezelfde plekken. Ik geef hem Nutro Choice en dat bevalt super! Er is een lam en rijst variant en eentje met kip en rijst, voor kleine hondjes. Daarin zit 25% vlees (echt vlees, dus geen hoeven, veren, koppen of andere restanten, botten weet ik niet zeker) en 25% rijst. Lam werkt vaak goed bij allergische hondjes. Rijst, omdat granen inderdaad niet goed zijn voor veel honden, het is slechts goedkope vulling. Het bevat geen conserveringsmiddelen. Omdat je maar een klein hondje hebt, zou ik de kleine zakjes aanraden omdat het dus niet zo lang goed blijft als de gemiddelde brok. Wel vrij prijzig maar je hoeft er minder van te geven, en ze maken mooie kleine stevige drolletjes.
Voor de afwisseling geef ik soms Duck diepvriesvoer. Ook vlees dat voor menselijke consumptie geschikt is. In plaats van visolie (dat zit overigens ook een beetje in Nutro) geef ik soms wat lijnzaadolie.
Ik heb ook een vraag. Mijn paard heeft een jaar of anderhalf geleden epileptische aanvallen gehad, bijna dagelijks. Dit hield gauw op toen ik hem geen slobber meer gaf. Ik moet hem wel bijvoeren vanwege de respectabele leeftijd van 22 en zijn indrukwekkende formaat dus hij krijgt nu muesli. Natuurlijk zijn we beiden allang blij dat ie er geen last meer van heeft, maar ik ben toch heel benieuwd welk ingrediënt in de slobber er debet aan kan zijn geweest. Mijn dierenarts had er in ieder geval nog nooit van gehoord!
Mmmh ik heb een kat en vissen. Dat wordt wat als de kat weer vlooien heeftquote:Op dinsdag 16 juli 2013 15:38 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
...vlooien...
Het is ook belangrijk om ALLE dieren in een huishouding te behandelen ....
Nee heb helaas geen filmpje. We hebben geen kattenbak, deze gebruikt ze niet, ze doet alles buiten nadat ze een kuiltje heeft gegraven. Geen moeite met dingen vinden o.i.d. Als ze zo raar mauwt loopt ze ook niet rond te zoeken, een beetje staan alleen.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 14:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Heb je er toevallig een filmpje van? Hoe is zij verder? Heeft zij moeite met haar kattenbak, etensbak of de deur te vinden?
Het bleek een keelontsteking te zijn. Hij bleef schor en een beetje hoesten dus ben even langs gegaan, heeft nu twee prikjes gehad voor de pijnstilling en antibiotica en als het goed is dan wordt hij weer de oude.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 16:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Schorheid bij de katten is soms het gevolg van een ontsteking van bovenste luchtwegen. Als dat de enige klacht is, kan je even afwachten. Maar er meer klachten erbij komen, bijv. neusuitvloeiing, niet eten enz, dan is het verstandig om een afspraak te maken bij je dierenarts
Heeft de poes nog andere klachten? Is zij bijvoorbeeld afgevallen? Het is verstandig om het gewicht van oude katten goed in de gaten te houden ivm een aantal ziektes die op een latere leeftijd voorkomen. Is zij zindelijk? Hoe is haar eetlust? Als er nog andere klachten aanwezig zijn, dat is het goed om een afspraak te maken bij een dierenarts.quote:Op donderdag 25 juli 2013 00:31 schreef Scootermuisje het volgende:
[..]
Nee heb helaas geen filmpje. We hebben geen kattenbak, deze gebruikt ze niet, ze doet alles buiten nadat ze een kuiltje heeft gegraven. Geen moeite met dingen vinden o.i.d. Als ze zo raar mauwt loopt ze ook niet rond te zoeken, een beetje staan alleen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |