Relax! Een paar reacties over het roeien gooit niet heel de draad van het onderwerp, over het roeien zijn we nu klaar en de draad zal dus wel weer over investeringsbanken gaan gaan.quote:Op donderdag 12 september 2013 15:48 schreef Bananenman het volgende:
Ha interessant, een roeitopic. Oh wacht...
Bedankt voor je reactie, dit kan ik zeker erin verwerken. Ga van de week maar weer is beginnen met alle brieven versturen. Naar welke banken stuur je allemaal brieven?quote:Op woensdag 11 september 2013 07:57 schreef lucatoni het volgende:
Hoi Henk,
Ben nu zelf weer druk bezig met CV en cover letter. Wat tips die ik heb gekregen waar jij misschien ook wat aan hebt:
- Begin de zinnen in je CV met de woorden waar het om gaat (kernwoorden); als je leidinggevende ervaring heb, begin dan met het woord leiding gegeven / verantwoordelijk voor. De eerste woorden moeten de aandacht pakken;
- Probeer anders te zijn dan anderen. Heb je bijv. een bepaalde speciale hobby die niet veel voorkomt, zeker vermelden. (rondreizen bijv. ook melden)
- Wat betreft cv: maak duidelijk waarom een bedrijf JOU zou moeten aannemen.
Zie pm.quote:Op vrijdag 13 september 2013 03:04 schreef HenkB. het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie, dit kan ik zeker erin verwerken. Ga van de week maar weer is beginnen met alle brieven versturen. Naar welke banken stuur je allemaal brieven?
Goed lezen is een kunst. Veel van je vragen zijn inderdaad al beantwoord. Waar je stage loopt in Nederland doet er in feite niet heel veel toe, gaat er meer om wat je werkzaamheden zijn tijdens zo'n stage.quote:Op vrijdag 13 september 2013 22:02 schreef Kreus het volgende:
Hallo,
Ik vraag me af hoe het er aan toegaat bij Nederlandse (investerings)banken (NIBC, ING, ABN AMRO, AEGON, RABO, etc.) - werk je daar ook bijzonder veel uren, of valt dat wel mee (daarmee bedoel ik <50 uur per week)? Het lijkt me logisch dat je veel minder verdient qua salaris en boni bij Nederlandse banken in vergelijking met Engelse / Amerikaanse banken - heeft iemand enig idee hoeveel een analist verdient per jaar + bonus (als je ook weet / kan schatten hoeveel een associate, vice president, senior vice president, managing director, etc. verdient, dan hoor ik dat ook graag, aangezien ik op het Internet niets kan vinden over Nederlandse IB salaris). Het lijkt me ook veel makkelijker om aan de bak te komen in de IB in Nederland dan in Engeland / de V.S. - klopt dat?
Hoe zit het eigenlijk met Duitsland en Frankrijk? Ik neem aan dat het niveau daar wat hoger ligt dan in Nederland en dat je daar ook veel gemakkelijker een baan kan krijgen dan in Engeland / de V.S.
Ik heb eigenlijk nog nooit wat gelezen over de IB-wereld in Nederland in deze topics in de tijd dat ik gelurkt heb - waarom eigenlijk niet? Is het beeld van de IB-wereld in Nederland negatief, of is het gewoon dat jullie de V.S. / Engeland als de ''eredivisie'' zien en Nederland als de ''Jupiler League'' en dat het eigenlijk tweede keus is?
Hoe kijken jullie tegen een stage bij Nederlandse investeringsbanken aan? Denken jullie dat Engelse / Amerikaanse banken liever hebben dat je bij een bekend bedrijf zoals E&Y (overigens denk ik dat de Nederlandse banken ook best bekend zijn) hebt stage gelopen, of staat stage lopen bij een Nederlandse bank ook goed?
Alvast bedankt - ik hoop dat iemand dit voor mij kan opklaren
Qua werkdruk zal het maar iets minder zijn dan Londen, ik zie die jongens ook altijd hard werken. Je verdient waarschijnlijk minder, maar hoeveel exact weet ik. Salarissen zijn ook enorm veranderd tijdens de crisis, dus er is geen peil meer op te trekken. Ik denk ook niet dat het boeiend is, tegen de tijd dat jij theoretisch MD bent, is alles ongetwijfeld weer 180 graden gedraaid qua salarissen, etc.quote:Op vrijdag 13 september 2013 22:02 schreef Kreus het volgende:
Hallo,
Ik vraag me af hoe het er aan toegaat bij Nederlandse (investerings)banken (NIBC, ING, ABN AMRO, AEGON, RABO, etc.) - werk je daar ook bijzonder veel uren, of valt dat wel mee (daarmee bedoel ik <50 uur per week)? Het lijkt me logisch dat je veel minder verdient qua salaris en boni bij Nederlandse banken in vergelijking met Engelse / Amerikaanse banken - heeft iemand enig idee hoeveel een analist verdient per jaar + bonus (als je ook weet / kan schatten hoeveel een associate, vice president, senior vice president, managing director, etc. verdient, dan hoor ik dat ook graag, aangezien ik op het Internet niets kan vinden over Nederlandse IB salaris).
Klopt.quote:Het lijkt me ook veel makkelijker om aan de bak te komen in de IB in Nederland dan in Engeland / de V.S. - klopt dat?
Duitsland/Frankrijk zullen qua niveau Nederland niet veel ontlopen. En voor een Nederlander zal het enorm moeilijk zijn daar een job te krijgen, dat zijn lokale markten die graag lokale mensen aan nemen.quote:Hoe zit het eigenlijk met Duitsland en Frankrijk? Ik neem aan dat het niveau daar wat hoger ligt dan in Nederland en dat je daar ook veel gemakkelijker een baan kan krijgen dan in Engeland / de V.S.
Ik denk dat laatste, hoewel dat allemaal relatief is. Niks mis met IB in Nederland, maar denk dat initiele ambities vaker hoger liggen.quote:Ik heb eigenlijk nog nooit wat gelezen over de IB-wereld in Nederland in deze topics in de tijd dat ik gelurkt heb - waarom eigenlijk niet? Is het beeld van de IB-wereld in Nederland negatief, of is het gewoon dat jullie de V.S. / Engeland als de ''eredivisie'' zien en Nederland als de ''Jupiler League'' en dat het eigenlijk tweede keus is?
Je moet stage lopen bij een goede firma, dat is het belangrijkst. E&Y (of Aegon, die je eerder noemde) stelt natuurlijk niks voor qua IB. Ga dan gewoon naar Rabo of ING ofzo, daar heb je meer aan.quote:Hoe kijken jullie tegen een stage bij Nederlandse investeringsbanken aan? Denken jullie dat Engelse / Amerikaanse banken liever hebben dat je bij een bekend bedrijf zoals E&Y (overigens denk ik dat de Nederlandse banken ook best bekend zijn) hebt stage gelopen, of staat stage lopen bij een Nederlandse bank ook goed?
Nee, ik bedoel als ik op die termen (FOK! SES investment banking nederlandse banken) zoek, dan krijg ik niets relevants te zien (want ik kom namelijk niet uit op een topic + pagina met relevante informatie over wat ik zoek, en dat zou wel moeten met zo'n zoek opdracht).quote:Op zaterdag 14 september 2013 21:30 schreef Sokz het volgende:
Niet Google. In de openingspost staan een aantal (de nuttigste) vorige reeksen gelinkt. Vooral de eerste 6/7 topics geven antwoord op al je vragen.
Bedankt voor je constructieve post.quote:Op zondag 15 september 2013 17:57 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Qua werkdruk zal het maar iets minder zijn dan Londen, ik zie die jongens ook altijd hard werken. Je verdient waarschijnlijk minder, maar hoeveel exact weet ik. Salarissen zijn ook enorm veranderd tijdens de crisis, dus er is geen peil meer op te trekken. Ik denk ook niet dat het boeiend is, tegen de tijd dat jij theoretisch MD bent, is alles ongetwijfeld weer 180 graden gedraaid qua salarissen, etc.
[..]
Klopt.
[..]
Duitsland/Frankrijk zullen qua niveau Nederland niet veel ontlopen. En voor een Nederlander zal het enorm moeilijk zijn daar een job te krijgen, dat zijn lokale markten die graag lokale mensen aan nemen.
[..]
Ik denk dat laatste, hoewel dat allemaal relatief is. Niks mis met IB in Nederland, maar denk dat initiele ambities vaker hoger liggen.
[..]
Je moet stage lopen bij een goede firma, dat is het belangrijkst. E&Y (of Aegon, die je eerder noemde) stelt natuurlijk niks voor qua IB. Ga dan gewoon naar Rabo of ING ofzo, daar heb je meer aan.
Er is geen 'vaste' studie om het zo even te noemen waarmee je in IB rolt. Wel zijn met Beta Bachelors en Masters als Quantitative Finance (Mathematical Finance, Financial Mathematics) je kansen een stuk groter omdat deze mensen simpelweg sterker opgeleid zijn dan normale Finance, accounting & control.quote:Op maandag 16 september 2013 22:14 schreef bezemsteeltaart het volgende:
Moet te doen zijn Kreus.
Ik doe zelf ook Economie en moet over een tijdje een masterkeuze gaan maken. Aan de ene kant zit ik aan accounting & control te denken, aan de andere kant hoor ik positieve verhalen over Finance. Ik denk aan control omdat dat mij toch wel trekt(misschien later nog RC doen) vanwege de werkzaamheden en een redelijke baangarantie denk ik zo. Finance lijkt me ook weer leuk, vooral omdat het werk, zoals IB en dergelijke, 'spannender' lijkt.
Het zal waarschijnlijk voldoende zijn voor een interview, maar verder kan je niks zeggen over baan kansen. Zodra je op een interview verschijnt, telt studie meteen veel minder zwaar en gaat het om klik, persoonlijkheid, analytisch vermogen, etc etc.quote:Op maandag 16 september 2013 21:34 schreef Kreus het volgende:
[..]
Bedankt voor je constructieve post.
Aangezien het relatief makkelijk is om aan een baan te komen bij een Nederlandse IB, zal een bachelor E&BE (al gedaan) + een master Financial Economics (nu mee bezig) met goede cijfers genoeg zijn om aan een baan te komen bij de ING of Rabo?
Met A&C hoef je niet lang naar een baan te zoeken, aangezien er een tekort aan accountants is, en het salaris is ook goed (lang niet zo goed als in de IB). Wel lijkt het me saai, maar je kan ook in het bedrijfsleven gaan werken een paar jaar nadat je je RA hebt gehaald.quote:Op maandag 16 september 2013 22:14 schreef bezemsteeltaart het volgende:
Moet te doen zijn Kreus.
Ik doe zelf ook Economie en moet over een tijdje een masterkeuze gaan maken. Aan de ene kant zit ik aan accounting & control te denken, aan de andere kant hoor ik positieve verhalen over Finance. Ik denk aan control omdat dat mij toch wel trekt(misschien later nog RC doen) vanwege de werkzaamheden en een redelijke baangarantie denk ik zo. Finance lijkt me ook weer leuk, vooral omdat het werk, zoals IB en dergelijke, 'spannender' lijkt.
Maar met het feit dat voor de meeste internships van bijv. Heineken(dit heeft even niks met IB te maken, ecxuses) gewoon een 'MSc in economie' wordt gevraagd, en bij een controllersbaan meestal echt een MSc Accounting & Control. Lijkt me dat je met Accounting & Control dus een stuk meer overlapping hebt en je alsnog in o.a. IB kan rollen... Any thoughts?
Zou ik ook brieven kunnen sturen naar Engelstalige banken, of is dat bij voorbaat hopeloos aangezien ik niet aan een ''gerenommeerde'' universiteit studeer en ook een ''minder gewilde'' master doe en ik het toch tegen mensen moet opnemen die dat beiden wel doen / hebben gedaan? Als dit meehelpt: Qua cijfers behoor ik tot de beste 10% van de klas, m'n gymnasium heb ik afgerond met een 8.2 als totaalgemiddelde (wel een vakkenpakket dat niet als het zwaarst wordt beschouwd door de meeste mensen, maar ik denk dat de HR afdeling de verschillen niet kent), heb ik certificaten dat ik vloeiend / gevorderd in Engels, Frans, Duits en Russisch spreek (Frans, Duits en Engels heb ik op school geleerd en van die talen heb ik testen gemaakt van internationaal erkende instanties waar ik dus certificaten van heb, Russisch heb ik door zelfstudie / cursussen geleerd en voor Russisch heb ik dus ook een test gemaakt waar ik een certificaat voor heb gekregen), en op het moment leer ik Mandarijn - verder qua extra curriculars niet veel bijzonders, en ik denk niet dat ik zoveel voordeel heb door die talen te kennen.quote:Op dinsdag 17 september 2013 00:38 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Het zal waarschijnlijk voldoende zijn voor een interview, maar verder kan je niks zeggen over baan kansen. Zodra je op een interview verschijnt, telt studie meteen veel minder zwaar en gaat het om klik, persoonlijkheid, analytisch vermogen, etc etc.
Gymnasium gemiddelde is prima, echter, ze weten wel degelijk het verschil tussen E&M en NT, maar gaat hier meer om het feit dat je een goed gemiddelde hebt dan specifiek welke richting. Wiskunde B is wel belangrijk trouwens.quote:Op dinsdag 17 september 2013 13:59 schreef Kreus het volgende:
Zou ik ook brieven kunnen sturen naar Engelstalige banken, of is dat bij voorbaat hopeloos aangezien ik niet aan een ''gerenommeerde'' universiteit studeer en ook een ''minder gewilde'' master doe en ik het toch tegen mensen moet opnemen die dat beiden wel doen / hebben gedaan? Als dit meehelpt: Qua cijfers behoor ik tot de beste 10% van de klas, m'n gymnasium heb ik afgerond met een 8.2 als totaalgemiddelde (wel een vakkenpakket dat niet als het zwaarst wordt beschouwd door de meeste mensen, maar ik denk dat de HR afdeling de verschillen niet kent), heb ik certificaten dat ik vloeiend / gevorderd in Engels, Frans, Duits en Russisch spreek (Frans, Duits en Engels heb ik op school geleerd en van die talen heb ik testen gemaakt van internationaal erkende instanties waar ik dus certificaten van heb, Russisch heb ik door zelfstudie / cursussen geleerd en voor Russisch heb ik dus ook een test gemaakt waar ik een certificaat voor heb gekregen), en op het moment leer ik Mandarijn - verder qua extra curriculars niet veel bijzonders, en ik denk niet dat ik zoveel voordeel heb door die talen te kennen.
Dit snap ik niet helemaal.. Het gaat toch niet om het geld dat je overhoudt? Werken bij een Engelse bank > werken bij een Nederlandse bank. Alles is daar net een stapje beter. Het is daar allemaal wat groter dan hier + dat je daar waarschijnlijk nog betere vaardigheden opdoet. Daarnaast, waarom zou je eerst een paar jaar hier werken en daarna nog de overstap maken (als dit uberhaupt al te doen is).quote:Op dinsdag 17 september 2013 13:59 schreef Kreus het volgende:
Hou je er eigenlijk in het begin niet meer geld aan over als je niet in London / New York werkt, aangezien de huur en prijs van alles daar veeeeeel hoger is? Op de lange termijn is het beter om bij een Engelstalige bank te werken, maar in je eerste jaren niet lijkt me.
Dit klopt, ze kunnen in interviews inderdaad hoofdrekenen aan bod laten komen. Dit moet echter geen enkel probleem voor je zijn (binnen een seconde of 30 moet dit echt makkelijk kunnen).quote:Op dinsdag 17 september 2013 13:59 schreef Kreus het volgende:
Ik heb gehoord dat ze ook wel eens vragen stellen zoals: ''hoeveel is 73 x 72'' tijdens interviews, klopt dat? Qua persoonlijkheid zoeken ze iemand die zelfverzekerdheid uitstraalt / iemand die haantjesgedrag vertoont - is dat ook juist?
Je hebt altijd een kans, zeker met goeie cijfers van de middelbare school. Talen helpen ook echt wel, dat is een enorm verschil tussen continentaal Europeanen en de Anglosaksen (die zelden meer dan Engels spreken).quote:Op dinsdag 17 september 2013 13:59 schreef Kreus het volgende:
[..]
Zou ik ook brieven kunnen sturen naar Engelstalige banken, of is dat bij voorbaat hopeloos aangezien ik niet aan een ''gerenommeerde'' universiteit studeer en ook een ''minder gewilde'' master doe en ik het toch tegen mensen moet opnemen die dat beiden wel doen / hebben gedaan? Als dit meehelpt: Qua cijfers behoor ik tot de beste 10% van de klas, m'n gymnasium heb ik afgerond met een 8.2 als totaalgemiddelde (wel een vakkenpakket dat niet als het zwaarst wordt beschouwd door de meeste mensen, maar ik denk dat de HR afdeling de verschillen niet kent), heb ik certificaten dat ik vloeiend / gevorderd in Engels, Frans, Duits en Russisch spreek (Frans, Duits en Engels heb ik op school geleerd en van die talen heb ik testen gemaakt van internationaal erkende instanties waar ik dus certificaten van heb, Russisch heb ik door zelfstudie / cursussen geleerd en voor Russisch heb ik dus ook een test gemaakt waar ik een certificaat voor heb gekregen), en op het moment leer ik Mandarijn - verder qua extra curriculars niet veel bijzonders, en ik denk niet dat ik zoveel voordeel heb door die talen te kennen.
Hou je er eigenlijk in het begin niet meer geld aan over als je niet in London / New York werkt, aangezien de huur en prijs van alles daar veeeeeel hoger is? Op de lange termijn is het beter om bij een Engelstalige bank te werken, maar in je eerste jaren niet lijkt me.
Ik heb gehoord dat ze ook wel eens vragen stellen zoals: ''hoeveel is 73 x 72'' tijdens interviews, klopt dat? Qua persoonlijkheid zoeken ze iemand die zelfverzekerdheid uitstraalt / iemand die haantjesgedrag vertoont - is dat ook juist?
Goed punt: Vloeiend moet echt vloeiend zijn. Anders is het zo'n enorm blunder, dan zak je echt door de mand. Ik heb ook certificaten Spaans, Frans en Duits. Toch enkel Engels als vloeiend op mijn CV gezet, en mijn Engels was dan ook echt bovengemiddeld (Engelse familie, studie in Canada, etc).quote:Op dinsdag 17 september 2013 16:46 schreef lucatoni het volgende:
Vloeiend / gevorderd zijn in een taal is een heel erg groot verschil.. onthoud dat goed. Heb geen idee wat je niveau precies is, maar kan uit ervaring spreken dat enkel lessen op school je absoluut geen vloeiend spreker maken.
Houd hier rekening mee. Stel jij zegt van ik ben vloeiend in Duits moet je niet gek opkijken als de recruiter zegt, dan gaan we vanaf nu in het Duits verder. Wees eerlijk.
Mocht je echter in al die talen vloeiend zijn / zeer hoog niveau hebben (werk gerelateerd!) dan is dit zeker een gigantisch voordeel.
Waarom niet ook direct Engeland proberen? Meeste mensen hebben weinig tijd voor meerdere stages, ik zou altijd Engeland proberen met NL als alternatief. Kun je altijd jaar erna nog een keer proberen, maar liever slaag je direct?quote:Je kunt best brieven sturen naar Engelstalige banken (denk bijv. aan Rothschild) maar probeer het eerst binnen Nederland. Beter eerst hier ervaring opdoen en dan de overstap maken.
Ik neem graag je advies aan, gezien ik zelf ook nog op zoek ben.quote:Op dinsdag 17 september 2013 17:01 schreef Bajskorv het volgende:
Waarom niet ook direct Engeland proberen? Meeste mensen hebben weinig tijd voor meerdere stages, ik zou altijd Engeland proberen met NL als alternatief. Kun je altijd jaar erna nog een keer proberen, maar liever slaag je direct?
Zit nu in mijn derde jaar, laatste jaar bachelor. Een stage zou het wat vertragen, maar heb ik er zeker voor over.quote:Op dinsdag 17 september 2013 17:10 schreef Bajskorv het volgende:
Hoe lang moet je nog tot je klaar bent met je studie? Rothschild is trouwens een goeie partij verder, als je daar kans maakt, altijd proberen.
Dus stage volgend voorjaar/zomer en dan nog een jaar voor afronden MSc? Dan zou ik er zeker nu voor gaan inderdaad, maar wel focussen op zomerstage.quote:Op dinsdag 17 september 2013 17:12 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Zit nu in mijn derde jaar, laatste jaar bachelor. Een stage zou het wat vertragen, maar heb ik er zeker voor over.
Oké, zat nu eigenlijk meer op normale stages te focussen. In Nederland heb je niet echt zomerstages namelijk voor zover ik weet. Is allemaal 3 maanden of langer.quote:Op dinsdag 17 september 2013 18:29 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Dus stage volgend voorjaar/zomer en dan nog een jaar voor afronden MSc? Dan zou ik er zeker nu voor gaan inderdaad, maar wel focussen op zomerstage.
Kan natuurlijk ook prima, dacht meer aan als je Londen zou proberen. Welke banken zou je in NL proberen?quote:Op dinsdag 17 september 2013 18:38 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Oké, zat nu eigenlijk meer op normale stages te focussen. In Nederland heb je niet echt zomerstages namelijk voor zover ik weet. Is allemaal 3 maanden of langer.
Kempen en Co, Boer en Croon, misschien Deutsche Bank?quote:Op dinsdag 17 september 2013 18:42 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Kan natuurlijk ook prima, dacht meer aan als je Londen zou proberen. Welke banken zou je in NL proberen?
Zou ook zeker ING en Rabo bijvoorbeeld meenemen.quote:Op dinsdag 17 september 2013 20:46 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Kempen en Co, Boer en Croon, misschien Deutsche Bank?
Rest wat ik bekeken heb ik voornamelijk op master studenten gericht..
Het is natuurlijk lastiger, maar waarom zou je direct voor minder gaan? Dan krijg je de job, en ga je jezelf altijd afvragen waarom je de top niet geprobeerd hebt...quote:Op donderdag 19 september 2013 14:07 schreef SirMatthew het volgende:
Ah, dus het is toch minder lastig dan ik inschat? (las 350/17000 bij GS, hoewel veel natuurlijk prut is of dubbel applied) En wss probeer ik gewoon allebei :-)
Toen ik nog "echt" in IB zat (zit er eigenlijk nog steeds in, maar niet meer bij een bank), was het vrij nieuw en zeker geen pluspunt. Het zal zich over tijd moeten bewijzen, maar ik heb er nog steeds geen bijzonder goede indruk van. De mensen die ik ken in IB en van een UC komen, zijn meestal niet de toppers. Maar goed, dat is niet representatief natuurlijk.quote:Op donderdag 19 september 2013 15:39 schreef AppleBite het volgende:
Ik heb even rondgekeken in de vorige topics (en ik volg deze reeks al een tijdje), maar ik vraag me eigenlijk af hoe ze bij IB (maar ook bij andere selectieve werkgevers (denk aan: Strategy consulting etc.) )aan kijken tegen de University Colleges in Nederland. Iemand misschien een idee, of ervaring er mee?
Een specialistische master poetst dit snel genoeg weg.quote:Op donderdag 19 september 2013 15:52 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik kan je niet vertellen hoe die mensen er tegen aan kijken en ongetwijfeld zal hun ervaring met die mensen veel invloed hebben op hun mening maar mijn twee centen:
• UC's zijn erg breed en daardoor minder specialistisch
kloptquote:• tal van opleidingen aan gewone universiteiten doen qua niveau en werklast niet onder voor de UC's, de UC's zijn vooral van toegevoegde waarde voor veel gammastudenten en alfastudenten die op de gewone universiteit niet meer (voldoende) worden uitgedaagd, voor bètastudenten is dit niet echt een probleem, als het programma al te licht is voor hen dan kunnen ze met het volgen van extra vakken aan hun trekken komen, als ze die behoefte hebben.
klopt en geeft een voorrang bij top masters.quote:• een voordeel van het aan een UC gestudeerd hebben is dat je geselecteerd bent, dat zou een voordeeltje kunnen zijn.
Het is wel jammer dat het nu duurder is. Was vroeger niet overal het geval.quote:Het grootste voordeel van zo'n UC lijkt me dat er kleinschaliger wordt gewerkt en dat je meer wordt omringd door intelligente en gemotiveerde medestudenten. Helaas moet je daarvoor wel in de buidel tasten al moet je zo'n extra studieschuld niet dramatiseren, die 100 Euro per maand maakt niet het verschil als je een goede baan krijgt.
Hoeveel UC'ers ken je die IB deden (in Londen dan)? Ik ken er misschien een of twee. Inderdaad niet representatief. Het is ook moeilijker te zeggen hoe succesvol ze zijn: UCU bestaat nu maar zo'n 15 jaar, de ander UCs zijn allemaal jonger en een heel groot deel van de studenten gaat/wil iets heel anders doen.quote:Op donderdag 19 september 2013 15:46 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Toen ik nog "echt" in IB zat (zit er eigenlijk nog steeds in, maar niet meer bij een bank), was het vrij nieuw en zeker geen pluspunt. Het zal zich over tijd moeten bewijzen, maar ik heb er nog steeds geen bijzonder goede indruk van. De mensen die ik ken in IB en van een UC komen, zijn meestal niet de toppers. Maar goed, dat is niet representatief natuurlijk.
Dit heb je zelf in de hand. Ik ken een meisje dat na UC een geneeskunde master gaat doen.quote:Op donderdag 19 september 2013 15:52 schreef Bram_van_Loon het volgende:
• UC's zijn erg breed en daardoor minder specialistisch
Nou... Ik sprak laatst dat meisje en zij vertelde dat het er enorm competitief aan toe gaat op zo'n UC. Ze zei dat ze zich op een gegeven moment schuldig begon te voelen als ze meer dan 6 uur sliep per nacht...quote:• tal van opleidingen aan gewone universiteiten doen qua niveau en werklast niet onder voor de UC's, de UC's zijn vooral van toegevoegde waarde voor veel gammastudenten en alfastudenten die op de gewone universiteit niet meer (voldoende) worden uitgedaagd, voor bètastudenten is dit niet echt een probleem, als het programma al te licht is voor hen dan kunnen ze met het volgen van extra vakken aan hun trekken komen, als ze die behoefte hebben.
Het is wat je liever doet vind ik. Zoals Bajskorv zegt - waarom de sub-top? Probeer eerst de top en als dat niet lukt, heb je nog de sub-top.quote:Op donderdag 19 september 2013 06:03 schreef SirMatthew het volgende:
Dus een centrale bank of een (sub)top IB?
Als dit waar is dan zou zij meer dan 80 uur per week aan haar opleiding besteden. Dat lijkt me wat overdreven, ik sluit niets uit maar ik ben sceptisch. Maar goed, het is natuurlijk wel zo dat aan zo'n UC werkweken van 40 uur wel normaal zijn, bij veel opleidingen volsta je met werkweken van 20 uur.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:17 schreef wimjongil het volgende:
Nou... Ik sprak laatst dat meisje en zij vertelde dat het er enorm competitief aan toe gaat op zo'n UC. Ze zei dat ze zich op een gegeven moment schuldig begon te voelen als ze meer dan 6 uur sliep per nacht...
Ja, maar ook met een daarop aansluitende bèta-opleiding krijg je toegang tot deze masterfases, toch zeker als je met fatsoenlijke cijfers bent geslaagd. Daarnaast heb ik nu niet de indruk dat allerlei niet-selectieve bèta-masterfases (wiskunde, natuurkunde, electro, wtb, econometrie) onderdoen voor die selectieve masters. Waarmee ik tot dezelfde conclusie kom als die ik al noemde: vooral voor begaafde alfa- en gammastudenten is zo'n UC een uitkomst aangezien de onderwijsinflatie voor dit type opleidingen harder heeft toegeslagen t.g.v. het aantrekken van steeds meer studenten in de laatste decennia. Volgens mij is het ook voornamelijk voor hen opgericht.quote:Op donderdag 19 september 2013 17:08 schreef miro86 het volgende:
klopt en geeft een voorrang bij top masters.
Ik heb hele tegenstrijdige gevoelens: enerzijds vind ik dat het voor iedereen die voldoende gemotiveerd en begaafd is even toegankelijk moet zijn, anderzijds vind ik het niet eerlijk dat ze het bij andere Nederlandse 'top'opleidingen wel met het gewone collegegeld moeten doen per student terwijl er meer geld wordt gereserveerd voor die UC-opleidingen. Nu ja, niet dat het voor mij wat uit zou maken aangezien ik aan een universiteit studeer wat geen UC heeft en wat niet participeert aan een UC.quote:Het is wel jammer dat het nu duurder is. Was vroeger niet overal het geval.
Ze worden daar wel in het weekend naar huis gestuurd geloof ik. Ze zullen ook niet echt 18 uur per dag studeren uiteraard, maar het is wel gewoon vrij hard werken.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Als dit waar is dan zou zij meer dan 80 uur per week aan haar opleiding besteden. Dat lijkt me wat overdreven, ik sluit niets uit maar ik ben sceptisch. Maar goed, het is natuurlijk wel zo dat aan zo'n UC werkweken van 40 uur wel normaal zijn, bij veel opleidingen volsta je met werkweken van 20 uur.
Oh ja, die zitten op een internaat. Dat zou ook wel eens kunnen helpen.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:20 schreef wimjongil het volgende:
[..]
Ze worden daar wel in het weekend naar huis gestuurd geloof ik. Ze zullen ook niet echt 18 uur per dag studeren uiteraard, maar het is wel gewoon vrij hard werken.
Ik denk dat dit inderdaad de conclusie is die ik ook trek. Leuk om de verhalen van mensen die er heen gaan te horen. Het is natuurlijk allemaal wat "on-Hollands"; typisch studeren mensen vrij relaxed, etc. Ook de beta-studenten niet, die zijn meestal slim genoeg om ook dat soort opleidingen te doen zonder 80 uur studie per week.quote:Op donderdag 19 september 2013 22:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ja, maar ook met een daarop aansluitende bèta-opleiding krijg je toegang tot deze masterfases, toch zeker als je met fatsoenlijke cijfers bent geslaagd. Daarnaast heb ik nu niet de indruk dat allerlei niet-selectieve bèta-masterfases (wiskunde, natuurkunde, electro, wtb, econometrie) onderdoen voor die selectieve masters. Waarmee ik tot dezelfde conclusie kom als die ik al noemde: vooral voor begaafde alfa- en gammastudenten is zo'n UC een uitkomst aangezien de onderwijsinflatie voor dit type opleidingen harder heeft toegeslagen t.g.v. het aantrekken van steeds meer studenten in de laatste decennia. Volgens mij is het ook voornamelijk voor hen opgericht.
Ik kan met dit dus erg goed voorstellen. Initieel had ik me dan ook inschreven voor economie als studie. Gelukkig toen door iemand op het rechte pad gezet en de beta kan op gegaan. Nooit spijt van gehad. Echter, niet iedereen heeft zin in beta, en dan is een alternatief als dit wel welkom.quote:Op donderdag 19 september 2013 23:29 schreef AppleBite het volgende:
Waar ik vooral bang voor was, was dat als ik gewoon economie ging studeren ik onvoldoende uitgedaagd zou worden en met studenten moest gaan werken die gewoon minder gemotiveerd waren dan ik.
Hey Lucatoni,quote:
hoi Henk,quote:Op zaterdag 21 september 2013 01:49 schreef HenkB. het volgende:
[..]
Hey Lucatoni,
Sorry voor mijn late reactie, maar heb het deze week zowaar druk gehad! Ik kan je nog niet terugpmen, heb niet genoeg berichten! Ik wil dit weekend in iedergeval wat brieven sturen, maar als ik genoeg posts heb zal ik zeker wat terug sturen!
Henk
Dit zijn bedrijven die stages aanbieden aan studenten in hun bachelor fase (einde). De rest van wat ik heb ik kunnen zien, biedt enkel stages aan aan masterstudenten.quote:Op zaterdag 21 september 2013 09:31 schreef Bajskorv het volgende:
Hoe kom je aan zo'n uiteenlopende groep?
Ik zou minder focussen op wat ze op hun websites zeggen en vaker met mensen praten. Bijna alle banken nemen mensen in hun bachelor fase aan voor stages, zeker als daarna een een-jarige master volgt! En zeker Londen, waar meeste Britse recruits voor fulltime enkel een bachelor hebben...quote:Op zaterdag 21 september 2013 10:10 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Dit zijn bedrijven die stages aanbieden aan studenten in hun bachelor fase (einde). De rest van wat ik heb ik kunnen zien, biedt enkel stages aan aan masterstudenten.
Focus me nu trouwens eerst op Kempen en Co, Boer & Croon en HCF. Als dit niet lukt, Deutsche Bank en daarna pas KPMG en PWC,
Dat is zeker waar, bedankt voor de tip. Solliciteer momenteel bij twee banken uit het lijstje en dit zijn beide banken waarvan ik denk dat ze wel bij me passen.quote:Op zaterdag 21 september 2013 11:40 schreef Bajskorv het volgende:
Sowieso zou ik minder focussen op wat goed uitkomt, en meer op waar je echt heen wilt. Een bank kiezen op basis van een stage die toevallig past is wat jammer, dan mis je de kans om te gaan voor een bank die het beste bij je past?
Als uitgesproken gamma heb ik ook met veel interesse gekeken naar de UC's en de gamma colleges die nu worden opgericht (zoals in Amsterdam). Ik denk echter dat ambitieuze studenten of studenten met een duidelijk doel (zoals CF of IB) de UC's om een aantal redenen nog even links kunnen laten liggen.quote:Op vrijdag 20 september 2013 08:47 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Ik denk dat dit inderdaad de conclusie is die ik ook trek. Leuk om de verhalen van mensen die er heen gaan te horen. Het is natuurlijk allemaal wat "on-Hollands"; typisch studeren mensen vrij relaxed, etc. Ook de beta-studenten niet, die zijn meestal slim genoeg om ook dat soort opleidingen te doen zonder 80 uur studie per week.
De issue die je houdt is of heel veel werk en ambitie je een betere kandidaat maakt. Ik denk dat het aan de ene kant enorm kan helpen. Je zult meer discipline krijgen, een goeie werk-ethiek kweken en meer kennis op doen (in vergelijking met dezelfde studie aan een normale uni). Tegelijkertijd moet je oppassen dat je niet te ver door schiet. De 2 UC-ers die ik kende in IB in Londen waren allebei iets te streberig geworden. Vonden UC natuurlijk beter dan al het andere, waren voor 110% gefocussed op ambitie en daardoor misschien iets te weinig "breed ontwikkeld". M.a.w. geen enorm sociale sterren.
Beide waren ook snel uit Londen weg trouwens, en nog steeds zie ik nooit CVs van UC-ers langs komen. Laatste weer 150 Nederlands IB profielen doorgespit (dus allemaal IB-ers met 2-5 jaar ervaring), geen UCer tussen.
Mijn conclusie: Zeker voor alpha/gamma een goed alternatief voor de gewone uni, waardoor je als ambitieus/slimme student iets kan studeren dat je leuk vindt, op een iets uitdagender niveau. Of dit ook resulteert in een betere kandidaat moeten we op de lange termijn zien. De voor- en nadelen zie ik wel, maar tijd zal tonen hoe dat gemiddeld eruit komt. Ik denk dat het steeds slechtere alpha/gamma onderwijs in Nederland er voor zal zorgen dat UC's steeds beter uit de verf komen.
net als of er te kiezen valt, je bent al blij als je aangenomen wordtquote:Op zaterdag 21 september 2013 11:40 schreef Bajskorv het volgende:
Sowieso zou ik minder focussen op wat goed uitkomt, en meer op waar je echt heen wilt. Een bank kiezen op basis van een stage die toevallig past is wat jammer, dan mis je de kans om te gaan voor een bank die het beste bij je past?
Je kunt toch wel degelijk kiezen waar je wilt solliciteren? Wat er wordt aangegeven is dat het niet slim is om enkel op basis van stageplek te solliciteren. Je moet ook het idee hebben dat het bedrijf bij je past.quote:Op zondag 22 september 2013 11:57 schreef LogiteX het volgende:
[..]
net als of er te kiezen valt, je bent al blij als je aangenomen wordt
Ja, dit heb ik afgelopen week ook gemerkt. Er zijn een paar banken (of eigenlijk teams) waar ik totaal niet zou willen werken, maar er zitten genoeg leuke tussen gelukkig. Met de uren die je maakt hou je het niet lang vol als je de mensen niet kan uitstaan.quote:Op zondag 22 september 2013 12:02 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Je kunt toch wel degelijk kiezen waar je wilt solliciteren? Wat er wordt aangegeven is dat het niet slim is om enkel op basis van stageplek te solliciteren. Je moet ook het idee hebben dat het bedrijf bij je past.
Wat heb je eraan als je ergens komt te werken wat totaal niet strookt met jezelf?!
Zeg Logros, ben jij nu eigenlijk inmiddels al werkzaam in de ib of nog steeds studerend?quote:Op zondag 22 september 2013 12:14 schreef Logros het volgende:
[..]
Ja, dit heb ik afgelopen week ook gemerkt. Er zijn een paar banken (of eigenlijk teams) waar ik totaal niet zou willen werken, maar er zitten genoeg leuke tussen gelukkig. Met de uren die je maakt hou je het niet lang vol als je de mensen niet kan uitstaan.
Als je goed orienteert en nadenkt over wat bij je past, zal je zien dat je ook meer kans maakt op een job. Mensen die bij ons binnenlopen zonder na te denken waarom ze bij ons denken te passen, maken snel minder kans.quote:Op zondag 22 september 2013 11:57 schreef LogiteX het volgende:
[..]
net als of er te kiezen valt, je bent al blij als je aangenomen wordt
Het daadwerkelijk kiezen voor wat bij je past is wel lastig als je geen contacten hebt binnen de betreffende bank. Websites van banken zijn toch vaak meer reclame materiaal dan dat je er echt wat nuttigs vanaf kunt halen wat betreft bedrijfscultuur etc.quote:Op zondag 22 september 2013 13:19 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Als je goed orienteert en nadenkt over wat bij je past, zal je zien dat je ook meer kans maakt op een job. Mensen die bij ons binnenlopen zonder na te denken waarom ze bij ons denken te passen, maken snel minder kans.
Ik heb destijds, in een andere tijd natuurlijk, goed rondgekeken en op advies van bekenden gefocusses op twee banken. Bij beide binnen gekomen, en mijn uiteindelijke keuze was inderdaad een erg goeie fit.
Dit is zelden het geval, gestaafd op mijn ervaringen. Ik zie om mij heen misschien wel een paar figuren die econometrie zijn gaan doen 'voor het geld', maar die worden er in het eerste jaar vrij snel uitgefilterd.quote:Op zondag 22 september 2013 11:55 schreef LogiteX het volgende:
als ik dit topic zo lees doet half nederland econometrie
vind het verder een beetje vreemd dat mensen econometrie kiezen omdat ze zo hopen bij een ib binnen te komen, je zou econometrie moeten kiezen omdat je het een interessante studie vindt
Onzin, sorry. Ik kende als techneut absoluut niemand, en toch is dat me prima gelukt. Genoeg artikelen online te vinden met profielen over banken en hun cultuur, etc. Meer dan genoeg voorlichtingsdagen waar je mensen kunt ontmoeten, mensen die tijdens de LBT alle banken hebben gesproken, etc... Ik had een vriend die LBT had gedaan en me wat advies gaf, en ben toen de rest zelf uit gaan zoeken. Echt niet enorm moeilijk ofzo. Je lijkt een beetje passief erin te staan, probeer wat proactiever gewoon dingen te gaan ondernemen, in plaats van passief werken met de makkelijkste opties.quote:Op zondag 22 september 2013 13:24 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Het daadwerkelijk kiezen voor wat bij je past is wel lastig als je geen contacten hebt binnen de betreffende bank. Websites van banken zijn toch vaak meer reclame materiaal dan dat je er echt wat nuttigs vanaf kunt halen wat betreft bedrijfscultuur etc.
Haha ik bedoelde eigenlijk meer in het algemeen. Ben zelf juist bezig om banken en dergelijke beter te leren kennen. Zijn voldoende mogelijkheden voor, maar wat ik aangaf is dat het lastiger is dan wanneer je iemand kent die er al werkt. Zo hoop ik binnenkort aan een aantal workshops van de beroependagen mee te kunnen doen (loting obv cv's) om daar contacten op te doen en meer over de bedrijven te weten te komen. Daarnaast hoop ik via onze LBT-deelnemer Logros wat info op te doen over diverse banken in Londen. Er zijn inderdaad diverse manieren voor.quote:Op zondag 22 september 2013 15:04 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Onzin, sorry. Ik kende als techneut absoluut niemand, en toch is dat me prima gelukt. Genoeg artikelen online te vinden met profielen over banken en hun cultuur, etc. Meer dan genoeg voorlichtingsdagen waar je mensen kunt ontmoeten, mensen die tijdens de LBT alle banken hebben gesproken, etc... Ik had een vriend die LBT had gedaan en me wat advies gaf, en ben toen de rest zelf uit gaan zoeken. Echt niet enorm moeilijk ofzo. Je lijkt een beetje passief erin te staan, probeer wat proactiever gewoon dingen te gaan ondernemen, in plaats van passief werken met de makkelijkste opties.
Sorry, moet even streng zijn
Maar dat is dus niet handig. Banken in Londen nemen momenteel bijna enkel mensen aan die er stage gelopen hebben. Dus een stage regelen bij de HCF is nuttig, maar vervolgens kom in je in Londen op weinig plekken nog binnen voor fulltime...quote:Op zondag 22 september 2013 15:50 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Mijn hoofddoel is nu gewoon een stage, vanwege de werkervaring. Ik wil erachter komen of ik nu werkelijk de finance / ib kant op wil of toch consultancy. Vandaar dat ik me nu iets minder focus of ik wel of niet bij een specifieke bank zou willen werken later, maar meer gewoon op de mogelijkheden voor een stage. Uiteraard kijk ik wel degelijk naar bedrijfscultuur en solliciteer ik eerst bij de banken waar ik verwacht het beste bij te passen, maar zoals gezegd, hoofddoel blijft gewoon om een stageplek te bemachtigen.
Daar ben ik het volkomen mee eens. Echter, ik hoef niet perse in Londen te werken later. Als ik hier bij een grote investment bank kan werken (of toch consultancy) dan vind ik dat ook prima. Met mijn huidige cv denk ik bij de toppers simpelweg geen kans te maken.quote:Op zondag 22 september 2013 16:11 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Maar dat is dus niet handig. Banken in Londen nemen momenteel bijna enkel mensen aan die er stage gelopen hebben. Dus een stage regelen bij de HCF is nuttig, maar vervolgens kom in je in Londen op weinig plekken nog binnen voor fulltime...
Je hebt maar zoveel stages, etc. Zorg dat je overal het maximale uit haalt.
Bestaat dat, cum laude van een jaar?quote:Op zondag 22 september 2013 16:19 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Daar ben ik het volkomen mee eens. Echter, ik hoef niet perse in Londen te werken later. Als ik hier bij een grote investment bank kan werken (of toch consultancy) dan vind ik dat ook prima. Met mijn huidige cv denk ik bij de toppers simpelweg geen kans te maken.
Pluspunt is wel de cumlaude jaar 1 en 2 van mijn studie.
Wat ik precies wil is me nog niet helemaal duidelijk.quote:Op zondag 22 september 2013 16:39 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Bestaat dat, cum laude van een jaar?
Niet perse is prima, maar wat is je voorkeur? Als je het liefste naar Londen wilt, moet je daar na toe werken. Anders gewoon op Nederland focussen, en dan zou ik zeker goed nadenken wel banken bij je past. Moet wel mogelijk zijn mensen te spreken die je het verschil tussen HCF/Kempen/B&C/ING/etc uit kunnen leggen...
De eerste jaren als analyst kunnen ook gewoon leuk zijn, ik heb er echt een toptijd gehad. Als Londen je droom is, moet je dat gewoon proberen. Je kunt altijd tegelijkertijd dingen in Nederland proberen als back-up.quote:Op zondag 22 september 2013 17:13 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Wat ik precies wil is me nog niet helemaal duidelijk.
Zoals ik het nu voor me zie, zou ik erg graag de ib ingaan en dan vooral focus op M&A. Eerste twee jaar als analyst zullen zwaar zijn, daarna komt het leukere deel.
Als ik heel eerlijk ben blijft het zeker mijn droom om in Londen te werken. Dat is toch wel het financiele centrum. Al is het zelfs alleen maar gedurende mijn analyst periode. Ik weet niet of ik er de rest van mijn leven weg van familie zou door kunnen brengen, maar daar kom ik vanzelf achter.
Het is denk ik alleen gewoon bijna onmogelijk om met mijn huidige cv, zonder stage ervaringen of echt relevante bijbanen een stage in Londen te krijgen. Wat is jouw kijk hierop bajskorv?
Ik ga volgende week met een M&A stage hier in NL beginnen en moet daarna nog een half jaar afstuderen. Komende weken eens zien of ik een zomerstage in London kan binnenslepen.quote:Op zondag 22 september 2013 12:20 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Zeg Logros, ben jij nu eigenlijk inmiddels al werkzaam in de ib of nog steeds studerend?
Edit: je was natuurlijk mee met de London Banking Tour! Hoe was het? Veel geleerd? Nog een stage eruit weten te halen?
Ik zit te kijken op de site van UBS en ik vind die site al weinig boeiend; zou echt niet kunnen motiveren waarom ik daar zou willen werken als ik de site bekijk. Gelukkig zijn er tal van websites waar we info over UBS en cultuur etc. is te vinden. Hoe zit het met de IB en Fixed Income daar, is dat nog wat?quote:Op zondag 22 september 2013 13:19 schreef Bajskorv het volgende:
Als je goed orienteert en nadenkt over wat bij je past, zal je zien dat je ook meer kans maakt op een job. Mensen die bij ons binnenlopen zonder na te denken waarom ze bij ons denken te passen, maken snel minder kans.
Ik ben er ook nooit echt warm van geworden.quote:Op zondag 22 september 2013 22:35 schreef Logros het volgende:
Ja ze hebben hun hele fixed income ongeveer afgestoten en focussen zich vooral op equities. Het is niet een hele leuke tent om te werken lijkt me, maar dat was alleen mijn indruk.
Hier staat echt heel veel info over in alle reeksen tot nu toe. Eerst even lezen voordat je vragen stelt aubquote:Op maandag 23 september 2013 19:30 schreef Rainymood het volgende:
Ik ben zelf bezig met econometrie, wat voor link zou er gelegd kunnen worden tussen ectrie en investment banking of zijn het twee compleet andere takken van sport?
Ik kende werkelijk niemand(!) tijdens mijn studie econometrie die het ook maar een 'interessante' studie vondquote:Op zondag 22 september 2013 11:55 schreef LogiteX het volgende:
als ik dit topic zo lees doet half nederland econometrie
vind het verder een beetje vreemd dat mensen econometrie kiezen omdat ze zo hopen bij een ib binnen te komen, je zou econometrie moeten kiezen omdat je het een interessante studie vindt
Leuk maar mijn inziens heeft het niet zo veel zin. Helaas is het vaak zo dat mensen die dat al goed kunnen al werken bij een bank, of beleggen voor hunzelf en die werken dus niet in de financiele sector (want anders mixed belangen..). Ik ben een poos quant geweest en dat stelt eigenlijk geen drol voor. Je hoeft echt geen indrukwekkende modellen in elkaar te zetten. Het is vaak enorm basic. Het moet namelijk praktisch toepasbaar zijn voor een bank met een enorme zak assets. Stel er komt aandeel A of B uit je model, hoe gaat dat reageren als je er een 100m op zou zetten? Vaak zijn je edges in een model zo enorm klein dat als je er een miljoen tegen aan zou knallen het al in elkaar zou knakken. Voor een bank of hf heeft dat dus niet bijster veel zin.quote:Op zondag 22 september 2013 15:55 schreef wimjongil het volgende:
Niet geheel investment banking, maar ik denk dat er hier ook wel geïnteresseerden zijn voor high-frequency trading: https://www.quantopian.com/
Op die site kun je algoritmes maken en die vervolgens op historische data loslaten. Wellicht interessant om daar eens een keer mee te gaan spelen.
Het toepassen is dan wel weer interessant.quote:Op dinsdag 24 september 2013 23:42 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik kende werkelijk niemand(!) tijdens mijn studie econometrie die het ook maar een 'interessante' studie vond. Econometrie is dodelijk saai.
Wat bedoel je hier precies mee?quote:Op dinsdag 24 september 2013 23:50 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Stel er komt aandeel A of B uit je model, hoe gaat dat reageren als je er een 100m op zou zetten? Vaak zijn je edges in een model zo enorm klein dat als je er een miljoen tegen aan zou knallen het al in elkaar zou knakken. Voor een bank of hf heeft dat dus niet bijster veel zin.
Wij als particulier hebben geen invloed op de prijs. We kopen een 1/2/3k aandelen op basis van een eigen ontwikkeld trading model op onze computer die bijv. 12.65 als de juiste entry point zou vinden.quote:
Ok, dan had ik het goed begrepen. Ik snapte niet helemaal wat je in de context met "edges" bedoelde. Krijg je dan ook niet toezichthouders op je dak i.v.m. mogelijke marktmanipulatie als je dergelijke hoeveelheden zou verhandelen?quote:Op woensdag 25 september 2013 16:28 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wij als particulier hebben geen invloed op de prijs. We kopen een 1/2/3k aandelen op basis van een eigen ontwikkeld trading model op onze computer die bijv. 12.65 als de juiste entry point zou vinden.
Als bank verzet je veel meer, en kun je met bijv. het inzetten van je geld op een bepaalde prijs puur met die actie de prijs al verklooien. Immers, meer kopen zal er voor zorgen dat de prijs omhoog zal gaan. Dan wordt het 'praktisch' een heel ander verhaal.
Nee, omdat je weet tot welk % investeren je het niet hoeft te melden. Je zit daar dus altijd onder (mit je het wil overnemen). Wel zul je, stel je hebt bijv. klanten die bij je investeren, je een paar pagina's moet schrijven voor de FSA/AFM/etc. over hoe je model werkt mits die gasten langskomen.quote:Op woensdag 25 september 2013 16:36 schreef Fingon het volgende:
[..]
Ok, dan had ik het goed begrepen. Ik snapte niet helemaal wat je in de context met "edges" bedoelde. Krijg je dan ook niet toezichthouders op je dak i.v.m. mogelijke marktmanipulatie als je dergelijke hoeveelheden zou verhandelen?
Yes, heb zelf een dozijn van die workshops gedaan. Vooral jezelf zijn. Wees open, ga niet in een hoekje staan maar doe ook niet aan bragging. Gewoon leuk mee doen met de rest, wanneer jij mogelijkheden ziet om boven de rest uit te steken, moet je dat vooral doen. T'zijn fantastische netwerk mogelijkheden en je kunt er een stage uithalen. Ik had destijds al een baan maar ben er voor de leuk heen geweest. Ik kan je garanderen dat er een klein groepje zal zijn die je morgen ziet op leuke posities zal zitten over een jaar of 4/5/6.quote:Op woensdag 25 september 2013 17:16 schreef Laatst het volgende:
Zijn er mensen die naar de IBC gaan morgen?
Ik ben geselecteerd voor de Sales & Trading workshop van Morgan Stanley.
Iemand ervaring met dergelijke workshops? Wat valt er te verwachten?
Iemand tips qua voorbereiding e.d.?
Hey heb me ook ingeschreven (JP Morgan). Nog niet gehoord of ik geselecteerd ben, hoop het wel! Ben erg benieuwd naar je verhaal, dus houdt me aub op de hoogte. (zie pm)quote:Op woensdag 25 september 2013 17:16 schreef Laatst het volgende:
Zijn er mensen die naar de IBC gaan morgen?
Ik ben geselecteerd voor de Sales & Trading workshop van Morgan Stanley.
Iemand ervaring met dergelijke workshops? Wat valt er te verwachten?
Iemand tips qua voorbereiding e.d.?
Ze berichten redelijk laat inderdaad...quote:Op woensdag 25 september 2013 18:24 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Hey heb me ook ingeschreven (JP Morgan). Nog niet gehoord of ik geselecteerd ben, hoop het wel! Ben erg benieuwd naar je verhaal, dus houdt me aub op de hoogte. (zie pm)
Ik kan niet eens meer inloggen, nieuw wachtwoord gevraagd maar ontvang hem maar niet. Dus beetje vervelend. Hoop wel dat het goed gegaan is! Niet zo best geregeld, je krijgt ook geen bevestiging ofzo bij inschrijving... Nouja als de workshops maar goed zijn!quote:Op woensdag 25 september 2013 18:50 schreef Laatst het volgende:
[..]
Ze berichten redelijk laat inderdaad...
Kreeg vandaag pas te horen over Morgan Stanley workshop die morgen plaatsvindt.
Ik zou ook een mail moeten ontvangen vanavond, maar die heb ik nog niet gehad.
De workshops zijn niet moeilijk. Het is een fantastische methode om voor een bank goed personeel te vinden. Je proeft heel snel na 1 dag of iemand gebakken lucht loopt te verkopen of ook daad werkelijk iets kan toevoegen.quote:Op woensdag 25 september 2013 18:55 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Ik kan niet eens meer inloggen, nieuw wachtwoord gevraagd maar ontvang hem maar niet. Dus beetje vervelend. Hoop wel dat het goed gegaan is! Niet zo best geregeld, je krijgt ook geen bevestiging ofzo bij inschrijving... Nouja als de workshops maar goed zijn!
De IBC is van de EUR toch? Daar doen ze dat ook..quote:Op woensdag 25 september 2013 17:16 schreef Laatst het volgende:
Zijn er mensen die naar de IBC gaan morgen?
Ik ben geselecteerd voor de Sales & Trading workshop van Morgan Stanley.
Iemand ervaring met dergelijke workshops? Wat valt er te verwachten?
Iemand tips qua voorbereiding e.d.?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |