En over je spaartegoed vang je ook iedere maand rente...quote:Op woensdag 19 juni 2013 19:40 schreef Blik het volgende:
En daar betaal je vervolgens iedere maand netjes rente over zonder dat je nog recht op HRA.
Als jou dat beter lijkt, gewoon doen.quote:Nee, dan los ik liever af en zo langzaam financiele vrijheid te verkrijgen
De rente op mijn hypotheek is stukken hoger dan de spaarrente. Ik verdien meer op aflossen dan sparenquote:Op woensdag 19 juni 2013 19:44 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
En over je spaartegoed vang je ook iedere maand rente...
[..]
Voor mij is het vaak andersom. Dus nogmaals(!): ' Als jou dat beter lijkt, gewoon doen.'quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:11 schreef Blik het volgende:
De rente op mijn hypotheek is stukken hoger dan de spaarrente. Ik verdien meer op aflossen dan sparen
Dat bedoel ik dus met "het is geheel van persoon tot persoon verschillend" en mede "omdat je niet weeet wat de rente over 15 jaar is" -> is er geen algemeen advies te geven.quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:11 schreef Blik het volgende:
De rente op mijn hypotheek is stukken hoger dan de spaarrente. Ik verdien meer op aflossen dan sparen
Je kunt ook een gezonde spaarbuffer aanhouden én aflossen tegelijkertijd. Ik heb meer dan genoeg spaargeld, het surplus aan spaargeld los ik mee af.quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:38 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Voor mij is het vaak andersom. Dus nogmaals(!): ' Als jou dat beter lijkt, gewoon doen.'
(Overigens, zelfs al zou ik wat duurder uit zijn (wat tot nu toe niet het geval is, en aflossen kan altijd nog), dan is een buffer me meer waard dan een aangepraat 'goed gevoel' wat slechts op iets 'tussen je oren' gebaseerd is. Maar dat geheel terzijde.)
Juist.quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:48 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat bedoel ik dus met "het is geheel van persoon tot persoon verschillend" en mede "omdat je niet weeet wat de rente over 15 jaar is" -> is er geen algemeen advies te geven.
Dat klopt natuurlijk, iedere situatie is andersquote:Op woensdag 19 juni 2013 20:48 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat bedoel ik dus met "het is geheel van persoon tot persoon verschillend" en mede "omdat je niet weeet wat de rente over 15 jaar is" -> is er geen algemeen advies te geven.
Stel je hebt een schuld van 200K, en daar staat een woning van 400K tegenover. (Niet ondenkbaar over 30 jaar...)quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:57 schreef Blik het volgende:
En waarom aflossen is gebaseerd op iets wat tussen mijn oren zou zitten ontgaat me compleet. Een schuld aflossen is iets geks en tegennatuurlijks?
Omdat ik rente betaal over die 200k, en over 30 jaar krijg je sowieso geen HRA meer. Dus wordt het heel erg lastig, zo niet onmogelijk, om de spaarrente te laten compenseren voor de hypotheekrente. En als ik dat zou aflossen heb ik dus 400k overwaarde. En ik laat de 1.2% vermogensrendementsheffing dan nog buiten beschouwing.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:00 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Stel je hebt een schuld van 200K, en daar staat een woning van 400K tegenover. (Niet ondenkbaar over 30 jaar...)
Waarom zou je dan aflossen? Je hebt al 200K overwaarde, waarom dan nog 200K van je banksaldo eraan spenderen????
Dan kun je toch altijd nog je hypotheek in 1 keer aflossen? Wie weet stond je hypotheekrente vast tegen 30 jaar, en werd de spaarrente vele procenten hoger. Of er komt een flinke inflatie, waardoor je huidige hypotheek ineens van de huidige (voorbeeld) 4 jaarsalarissen, nog maar een half jaar salaris is.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:07 schreef Blik het volgende:
Omdat ik rente betaal over die 200k, en over 30 jaar krijg je sowieso geen HRA meer.
Je stelt voor om het topic te sluiten?quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:14 schreef blomke het volgende:
Dit soort discussies is al oeverloos gevoerd. Laten we dat heen - en - weer gezever over wel-niet aflossen en "de situatie over 30 jaar" niet opnieuw oprakelen.
Misschien moet je even teruglezen, maar ik beantwoord gewoon een vraag van jou.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Evengoed weet ik niet wie je nu probeert te overtuigen? Jezelf? Zoals gezegd: 'Als jou dat beter lijkt, gewoon doen.'
quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:20 schreef Pap89 het volgende:
Hypotheekvrij, gaat dus niet over het niet aflossen van de hypotheek
quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:57 schreef Blik het volgende:
[..]
Je kunt ook een gezonde spaarbuffer aanhouden én aflossen tegelijkertijd. Ik heb meer dan genoeg spaargeld, het surplus aan spaargeld los ik mee af.
En waarom aflossen is gebaseerd op iets wat tussen mijn oren zou zitten ontgaat me compleet. Een schuld aflossen is iets geks en tegennatuurlijks?
Je beantwoord de vraag slechts vanuit jouw referentiekader, dus nogmaals (4e keer?): 'Als jou dat beter lijkt, gewoon doen.'quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:22 schreef Blik het volgende:
Misschien moet je even teruglezen, maar ik beantwoord gewoon een vraag van jou.
Wat als...wie weet..blabla.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dan kun je toch altijd nog je hypotheek in 1 keer aflossen? Wie weet stond je hypotheekrente vast tegen 30 jaar, en werd de spaarrente vele procenten hoger. Of er komt een flinke inflatie, waardoor je huidige hypotheek ineens van de huidige (voorbeeld) 4 jaarsalarissen, nog maar een half jaar salaris is.
Ook in dat geval heb ik het geld in de tussentijd liever tot mijn beschikking om het mee te kunnen laten groeien met de inflatie, i.p.v. de waarde ervan vast te leggen in bakstenen.
Evengoed weet ik niet wie je nu probeert te overtuigen? Jezelf? Zoals gezegd: 'Als jou dat beter lijkt, gewoon doen.'
Zo simpel is het inderdaad. Ik los zo min mogelijk af, en spaar zelf het deel wat afgelost zou moeten worden wel. (Iets met discipline enzo...)quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:26 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat als...wie weet..blabla.
Het is heel simpel: dan los jij toch lekker niet af.
Ja, dat is idd zo.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:35 schreef blomke het volgende:
Het zal nu niet zo 1-2-3 aan de orde zijn, maar bedenk ook dat als je halverwege de rit zeg 50% van je hypotheek af wilt lossen met box 3 spaargeld, je wel eens een flinke hap boeterente moet betalen. Dat voorkom je door al eerder in een aantal sub_stappen, af te lossen.
Yup. en als je 100% af wil lossen is de boete nog hoger...quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:35 schreef blomke het volgende:
Het zal nu niet zo 1-2-3 aan de orde zijn, maar bedenk ook dat als je halverwege de rit zeg 50% van je hypotheek af wilt lossen met box 3 spaargeld, je wel eens een flinke hap boeterente moet betalen. Dat voorkom je door al eerder in een aantal sub_stappen, af te lossen.
Gekukkig heb jij daar je spaargeld voor staan.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:30 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
en als voordeel dat ik over 25 jaar niet mijn woning hoef in te leveren in ruil voor AOW en zorg.
Dat ligt maar net aan je hypotheekvoorwaarden en de huidige hypotheekrentestand....quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:38 schreef capricia het volgende:
Ja, dat is idd zo.
Mensen die roepen dat ze alles kunnen aflossen als ze willen, zien vaak die boeterente over het hoofd.
Je kunt niet zomaar op een willekeurig gekozen moment boetevrij de helft of zo aflossen.
Als jij je vraag aan mij specifiek stelt dan beantwoord ik die vraag vanuit mijn referentiekader. Je vroeg nergens of ik de voors en tegens op een rijtje kon zettenquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:24 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Je beantwoord de vraag slechts vanuit jouw referentiekader, dus nogmaals (4e keer?): 'Als jou dat beter lijkt, gewoon doen.'
Maakt het toch minder flexibel. En dan ben je met al je spaargeld na vijf jaar nog maar op de helft...quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:38 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Yup. en als je 100% af wil lossen is de boete nog hoger...![]()
Kom op hee, even realistisch nadenken aub. Dan doe je dat in 5 jaar a 10%
Gekukkig kan ik die van de bank halen. Mijn huis laten verdwijnen komt minder makkelijk gekukkig uit.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:39 schreef obolos het volgende:
Gekukkig heb jij daar je spaargeld voor staan.
Dan moet je vooral gaan huren.quote:Op woensdag 19 juni 2013 08:43 schreef Arcee het volgende:
Ik snap eigenlijk nog steeds niet goed waarom mensen een paar honderdduizend euro willen betalen om van een paar honderd euro maandlasten af te zijn.
Precies.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat ligt maar net aan je hypotheekvoorwaarden en de huidige hypotheekrentestand....
Idd zegquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:39 schreef obolos het volgende:
[..]
Gekukkig heb jij daar je spaargeld voor staan.
Mijn advies aan jou: Aflossen. tot je erbij neervalt.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:41 schreef capricia het volgende:
Precies.
Overgeleverd aan de willekeur van de rentestanden...
Dat wil ik dus zo min mogelijk.
Dus dan ga je opeens alles opnemen en onder je matras stoppen? dat is wel fijn voor je inflatiecorrectie en je risicospreidingquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:40 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Gekukkig kan ik die van de bank halen. Mijn huis laten verdwijnen komt minder makkelijk gekukkig uit.
Wat ben je weer aardig.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:42 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Mijn advies aan jou: Aflossen. tot je erbij neervalt.
Grapjas.De eerste die aan de beurt zijn, zijn de mensen met overwaarde. Die kunnen die overwaarde namelijk niet meer opnemen/ergens aan uitgeven.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:42 schreef Blik het volgende:
Idd zeg
Als ze al dergelijke eisen zouden gaan stellen als je een overwaarde hebt, dan zijn de mensen met spaargeld als eerste aan de beurt
Dank voor je advies.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:42 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Mijn advies aan jou: Aflossen. tot je erbij neervalt.
wat betreft spaargeld, telt die 50k grens niet eens. Dus of je dan zo blij moet zijn?quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:45 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Grapjas.De eerste die aan de beurt zijn, zijn de mensen met overwaarde. Die kunnen die overwaarde namelijk niet meer opnemen/ergens aan uitgeven.
Je weet overigens dat _nu al_ als je bijstand aanvraagt, en je overwaarde hoger is dan 50K, je geen bijstand meer krijgt maar een lening? Toch?
Er wordt dan gewoon een hypotheekrecht op je woning gevestigd, jij krijgt je bijstand, en daarna als je weer een baan hebt kun je alles terugbetalen.
Succes met je aflossen, en de zorg en de AOW in de toekomst.
Wat denk jij dat makkelijker is? Je overwaarde laten verdwijnen (en dus voorkomen dat de staat tegen wil en dank je huis opeet) of je spaartegoed? Nou?quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:49 schreef capricia het volgende:
wat betreft spaargeld, telt die 50k grens niet eens. Dus of je dan zo blij moet zijn?
Ja hoor. Je trekt gewoon je ton spaargeld van de bank en je krijgt gewoon je bijstandsuitkering! Easy peasy!quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:51 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Wat denk jij dat makkelijker is? Je overwaarde laten verdwijnen (en dus voorkomen dat de staat tegen wil en dank je huis opeet) of je spaartegoed? Nou?
Ik hou niet zo van oplichting. Maar jij wel kennelijk?quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:51 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Wat denk jij dat makkelijker is? Je overwaarde laten verdwijnen (en dus voorkomen dat de staat tegen wil en dank je huis opeet) of je spaartegoed? Nou?
Ik heb persoonlijk graag dat de rente naar 20% gaatquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:48 schreef capricia het volgende:
Al gaat de rente straks naar 8%, hier geen probleem.
Volgens mij 10%, maar dat zou ik na moeten zoeken. (Heeft geen zin @themoment, niet aflossen is momenteel voordeliger)quote:Vraag aan jou: hoeveel mag jij boetevrij aflossen per jaar, gedurende de looptijd? Was hier eerst 10%, maar dat hebben we op 20% laten zetten. Was geen probleem gelukkig.
Die kijken hooguit 12 maanden terug toch?quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:53 schreef Lienekien het volgende:
Ja hoor. Je trekt gewoon je ton spaargeld van de bank en je krijgt gewoon je bijstandsuitkering! Easy peasy!
Absoluut.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:54 schreef capricia het volgende:
Ik hou niet zo van oplichting. Maar jij wel kennelijk?
Stel je voor dat je voor het gebruik van aan jou verleende zorg zelf zou moeten betalen. Daar heb je toch 'de maatschappij' voor.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:45 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Succes met je aflossen, en de zorg en de AOW in de toekomst.
Ja, reken er maar op dat ze gek zijn bij de sociale dienst en geen inzage hebben in de gegevens van de belastingdienst.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:56 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Die kijken hooguit 12 maanden terug toch?
Dus van die 250K even zelf 12 maanden a 800,- voorschieten (dat is 10K....) en klaar is Klara. Ik zie het probleem niet.
Al hebben ze dat, so what? Staat er ergens in de wet dat het verboden is om 250K in een jaar uit te geven? Dan graag het betreffende wetsartikel...quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:57 schreef Lienekien het volgende:
Ja, reken er maar op dat ze gek zijn bij de sociale dienst en geen inzage hebben in de gegevens van de belastingdienst.
Beetje kort door de bocht, maar dat zijn we van je gewend!quote:Op woensdag 19 juni 2013 22:01 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Al hebben ze dat, so what? Staat er ergens in de wet dat het verboden is om 250K in een jaar uit te geven? Dan graag het betreffende wetsartikel...
Puntje bij paaltje: Als je heel je leven jezelf de tering werkt, mag je alles zelf betalen. Doe je heel je leven niks, behalve op de bank hangen en bier zuipen, dan wordt alles voor je betaald, inclusief je bijstand, je AOW, en je zorg.
Wie heeft het over fraude? Ik kan toch die 250K opnemen, uitgeven aan giften aan mijn kinderen, paar cruises nemen, enz enz. tot ik na 12 maanden niks meer heb? En dan pas een uitkering aanvragen? Dan verschil ik in niets met een ander die niets heeft en toch alles krijgt.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:59 schreef Blik het volgende:
Dus de oplossing is fraude plegen?
En als dat niet werkt beroof je gewoon een bank om je hypotheek vervolgens wel af te lossen?
Als je over 20 jaar rond kan komen van een krantenwijk, wat kan je dan nog gebeuren?quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:00 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Stel je hebt een schuld van 200K, en daar staat een woning van 400K tegenover. (Niet ondenkbaar over 30 jaar...)
Waarom zou je dan aflossen? Je hebt al 200K overwaarde, waarom dan nog 200K van je banksaldo eraan spenderen????
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |