Toch vind ik het altijd boeiender als iets in het buitenland gebeurd als er Nederlanders bij betrokken zijn, dan als dat niet het geval is.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:15 schreef cricket het volgende:
Waarom maakt dat het anders? Die Afrikanen kunnen er toch ook niets aan doen dat ze in Afrika geboren zijn en niet in Europa of Nederland? Dat is een stom toeval, iets dat iemand overkomt omdat die stomtoevallig in hetzelfde land woont maakt het niet erger dan dat het iemand overkomt die ergens anders woont.
Leedvermaak?quote:Op zondag 19 mei 2013 21:27 schreef Cactus1 het volgende:
[..]
Toch vind ik het altijd boeiender als iets in het buitenland gebeurd als er Nederlanders bij betrokken zijn, dan als dat niet het geval is.
Nou nee, het gaat niet om 'het is wel erg of het is niet erg', maar om 'het is hetzelfde dus of het is erg, of niet'. Onderscheid maken op basis van (in dit geval) dichtbij of ver weg is vooral een signaal dat je reactie erop teveel wordt beinvloed door subjectiviteit op onterechte gronden.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:21 schreef theunderdog het volgende:
Je probeert een rationele discussie te voeren omtrent ethiek/moraliteit.
Hier ga ik niet eens op in, ik heb geen zin in een naar mijn idee nutteloze discussie.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:15 schreef cricket het volgende:
[..]
Waarom maakt dat het anders? Die Afrikanen kunnen er toch ook niets aan doen dat ze in Afrika geboren zijn en niet in Europa of Nederland? Dat is een stom toeval, iets dat iemand overkomt omdat die stomtoevallig in hetzelfde land woont maakt het niet erger dan dat het iemand overkomt die ergens anders woont.
Nee juist niet, dan voel ik me er meer bij betrokken omdat het mijn broer, buurmeisje, buurman of tante kan zijn. Of een bekende van een bekende. Bij buitenlanders weet ik zeker dat ik ze niet ken.quote:
Aangezien de kans daardoor (waarschijnlijk) groter is dat er iemand bij betrokken is die je kent zou dat kunnen. Behalve dat is dat belachelijk.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:27 schreef Cactus1 het volgende:
[..]
Toch vind ik het altijd boeiender als iets in het buitenland gebeurd als er Nederlanders bij betrokken zijn, dan als dat niet het geval is.
Ethiek/moraal dus.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:28 schreef cricket het volgende:
[..]
Nou nee, het gaat niet om 'het is wel erg of het is niet erg', maar om 'het is hetzelfde dus of het is erg, of niet'. Onderscheid maken op basis van (in dit geval) dichtbij of ver weg is vooral een signaal dat je reactie erop teveel wordt beinvloed door subjectiviteit op onterechte gronden.
Maar als je weet dat geen van jouw bekenden op vakantie is in olobollobolla, waarom is het dan boeiender?quote:Op zondag 19 mei 2013 21:30 schreef Cactus1 het volgende:
[..]
Nee juist niet, dan voel ik me er meer bij betrokken omdat het mijn broer, buurmeisje, buurman of tante kan zijn. Of een bekende van een bekende. Bij buitenlanders weet ik zeker dat ik ze niet ken.
Belachelijk of niet.Vind het ook leuker als een Nerderlandser schaatser de Olympische spelen wint. Het is toch niet zo raar om meer te hebben met de mensen die in hetzelfde land wonen dan mensen die daar niet wonen? Wil niet zeggen dat ik dingen niet erg vind als er geen NL'ers bij betrokken zijn. Maar als ik bijvoorbeeld hoor dat er een bus het ravijn in is gestort in Ecuador en ze vermelden expliciet dat er 3 Nederlanders bij betrokken waren, raakt het me meer dan als dat niet wordt verteld.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:31 schreef cricket het volgende:
Aangezien de kans daardoor (waarschijnlijk) groter is dat er iemand bij betrokken is die je kent zou dat kunnen. Behalve dat is dat belachelijk.
En wat als het over Belgen of Duitsers gaat?quote:Op zondag 19 mei 2013 21:34 schreef Cactus1 het volgende:
[..]
Belachelijk of niet.Vind het ook leuker als een Nerderlandser schaatser de Olympische spelen wint. Het is toch niet zo raar om meer te hebben met de mensen die in hetzelfde land wonen dan mensen die daar niet wonen? Wil niet zeggen dat ik dingen niet erg vind als er geen NL'ers bij betrokken zijn. Maar als ik bijvoorbeeld hoor dat er een bus het ravijn in is gestort in Ecuador en ze vermelden expliciet dat er 3 Nederlanders bij betrokken waren, raakt het me meer dan als dat niet wordt verteld.
Zelfde dat ik nieuws over Joran net wat boeiender vind dan over andere gekkies.
Ja, als je ze niet kent is dat wel raar. Er zijn diverse logische redenen om het leuker te vinden als een bepaalde sporter wint. Omdat je het de underdog gunt bijvoorbeeld, of omdat iemand de beste techniek heeft, of de beste prestatie neerzet. Die voorkeur hebben op basis van nationaliteit is hetzelfde als een voorkeur voor de betreffende persoon op basis van de lengte van zijn schoenveters.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:34 schreef Cactus1 het volgende:
Het is toch niet zo raar om meer te hebben met de mensen die in hetzelfde land wonen dan mensen die daar niet wonen?
Minder dan over Nederlanders, maar meer dan over Chinezen bijv. Hoe dichter bij huis hoe meer het raakt. Doe nou niet alsof dat zo raar is.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:37 schreef Nikonlover het volgende:
En wat als het over Belgen of Duitsers gaat?
Helaas gaat dat niet op. Eigen land gaat voor. Vind geen donder aan voetbal, tenzij Oranje speelt. En nee, zo goed zijn ze nietquote:Op zondag 19 mei 2013 21:37 schreef cricket het volgende:
Ja, als je ze niet kent is dat wel raar. Er zijn diverse logische redenen om het leuker te vinden als een bepaalde sporter wint. Omdat je het de underdog gunt bijvoorbeeld, of omdat iemand de beste techniek heeft, of de beste prestatie neerzet. Die voorkeur hebben op basis van nationaliteit is hetzelfde als een voorkeur voor de betreffende persoon op basis van de lengte van zijn schoenveters.
Waar hebben ze dat aan verdiend? De enige reden dat dat uberhaubt een overeenkomst is, is een samenloop van toevalligheden en elke vorm van loyaliteit om die reden is dus gebaseerd op niets.quote:
Je kan nog 100 epistels schrijven, maar accepteer gewoon dat het voor mij (en waarschijnlijk veel anderen) gewoon zo werkt.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:45 schreef cricket het volgende:
Waar hebben ze dat aan verdiend? De enige reden dat dat uberhaubt een overeenkomst is, is een samenloop van toevalligheden en elke vorm van loyaliteit om die reden is dus gebaseerd op niets.
Nederlanders zijn onderling heel erg verschillend, net als de inwoners van alle andere landen. De kans dat je meer overeenkomsten (en dus potentiele compatibiliteit) hebt met een individuele inwoner van om het even welk land vergeleken met een Nederlander is 50/50.
Dat het zo geldt wil niet zeggen dat dat terecht is.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:47 schreef Cactus1 het volgende:
Je kan nog 100 epistels schrijven, maar accepteer gewoon dat het voor mij (en waarschijnlijk veel anderen) gewoon zo geldt.
Er is wel meer niet terecht. De wereld en het leven zit niet eerlijk in elkaar. Deal with itquote:Op zondag 19 mei 2013 21:48 schreef cricket het volgende:
Dat het zo geldt wil niet zeggen dat dat terecht is.
quote:Op zondag 19 mei 2013 18:40 schreef zOuTzEePzOda het volgende:
Medeleven kan ik me voorstellen, maar die bemoeizucht en betweterigheid van sommige mensen lijkt me slopend voor die familie..
Sterkte aan alle echte betrokkenen!
Cirkelredenatie dit. Het gaat voor veel Nederlanders op, eigen land eerst.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:48 schreef cricket het volgende:
[..]
Dat het zo geldt wil niet zeggen dat dat terecht is.
Kan zijn, maar een voorkeur op basis van niets is raar.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:49 schreef cvboer het volgende:
Het gaat voor veel Nederlanders op, eigen land eerst.
Neehoor, anders zou de PVV de grootste partij zijnquote:Op zondag 19 mei 2013 21:49 schreef cvboer het volgende:
[..]
Cirkelredenatie dit. Het gaat voor veel Nederlanders op, eigen land eerst.
Het is op basis van een gevoel.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:51 schreef cricket het volgende:
[..]
Kan zijn, maar een voorkeur op basis van niets is raar.
Godzijdank zijn ze dat niet.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:51 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Neehoor, anders zou de PVV de grootste partij zijn
Een gevoel volgen op basis van een dergelijke trivialiteit zegt een hoop over je betrouwbaarheid in het algemeen.quote:
Jij maakt nooit keuzes op basis van je gevoel? Ik ben een mens, geen machine. Ik heb nou eenmaal meer gevoel bij de gebeurtenissen die zich in eigen land afspelen dan met gebeurtenissen op ettelijke duizenden kilometers afstand. Wat niet wil zeggen dat ik het niet erg vind, het boeit mij minder.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:54 schreef cricket het volgende:
[..]
Een gevoel volgen op basis van een dergelijke trivialiteit zegt een hoop over je betrouwbaarheid in het algemeen.
De meeste keuzes zijn op basis van gevoel. Ook als je een sporter de overwinning gunt op basis van zijn prestaties is dat nog steeds een gevoel dat je hebt bij de geleverde prestaties, anderen kunnen de geleverde prestaties anders interpreteren en van een andere sporter de prestaties beter vinden (al dan niet gebaseerd op eerdere prestaties). Dus dat is niet het probleem.quote:Op zondag 19 mei 2013 21:58 schreef cvboer het volgende:
Jij maakt nooit keuzes op basis van je gevoel? Ik ben een mens, geen machine. Ik heb nou eenmaal meer gevoel bij de gebeurtenissen die zich in eigen land afspelen dan met gebeurtenissen op ettelijke duizenden kilometers afstand. Wat niet wil zeggen dat ik het niet erg vind, het boeit mij minder.
Welke zender?quote:Op zondag 19 mei 2013 22:19 schreef Voszje het volgende:
Rond 22:30 komt de poltie naar buiten met een bericht, en om 23:00 is er een persconferentie.
Ik weet niet of en waar het uitgezonden gaat worden. Het vindt plaats op het politiebureau Kroonstraat 25 in Utrecht. (bron: Twitter van de Politie Utrecht)quote:
Oke, zet m'n tv wel op multiscreen, zie het dan wel verschijnenquote:Op zondag 19 mei 2013 22:22 schreef Voszje het volgende:
[..]
Ik weet niet of en waar het uitgezonden gaat worden. Het vindt plaats op het politiebureau Kroonstraat 25 in Utrecht. (bron: Twitter van de Politie Utrecht)
Komt op Nederland 1.quote:Op zondag 19 mei 2013 22:24 schreef cvboer het volgende:
[..]
Oke, zet m'n tv wel op multiscreen, zie het dan wel verschijnen
Thanksquote:
SBS 6 begint nu, op NL1 is dat stomme voetbal op.quote:
Daar begint het al? Ik las dat de persconferentie om 23:00 zou beginnen, live op Ned 1.quote:Op zondag 19 mei 2013 22:36 schreef cvboer het volgende:
[..]
SBS 6 begint nu, op NL1 is dat stomme voetbal op.
Hart van NL wijt er een hele uitzending aan. Tegen 23:00 schakel ik wel over naar NL1quote:Op zondag 19 mei 2013 22:37 schreef Voszje het volgende:
[..]
Daar begint het al? Ik las dat de persconferentie om 23:00 zou beginnen, live op Ned 1.
Oh zo, ik snap het.quote:Op zondag 19 mei 2013 22:38 schreef cvboer het volgende:
[..]
Hart van NL wijt er een hele uitzending aan. Tegen 23:00 schakel ik wel over naar NL1
Wat lijkt me dat erg om mee te maken, dat je ergens loopt en dat je ergens het stoffelijk overschot vind van een kind. Dat vergeet je voorlopig ook niet meer.quote:
Inderdaad. Kan me er ook echt niets bij voorstellen. Vreselijk.quote:Op zondag 19 mei 2013 22:41 schreef cvboer het volgende:
[..]
Wat lijkt me dat erg om mee te maken, dat je ergens loopt en dat je ergens het stoffelijk overschot vind van een kind. Dat vergeet je voorlopig ook niet meer.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |