Van wat ik er zo van gehoord heb geen centquote:Op zondag 19 mei 2013 14:07 schreef klawie het volgende:
[..]
vast wel kan ik er ook nog iets op verdienen
is het zo erg dan???quote:Op zondag 19 mei 2013 14:08 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Van wat ik er zo van gehoord heb geen cent
Veel crashes zegquote:Op zondag 19 mei 2013 13:59 schreef Salatrel het volgende:
Motogp le mans in de regen begint nu bbc2 dus!....
opdrogende baan en nat weer banden... slijtage slagje zoquote:Op zondag 19 mei 2013 14:34 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Veel crashes zegZelfs Rossi in een toch vrij simpel bochtje. Lijkt wel echt glad te zijn als je een beetje op de wielen let. Vliegt alle kanten op.
Volgende week Isle of Man trouwens
Lekker zwabberen jaquote:Op zondag 19 mei 2013 14:35 schreef Salatrel het volgende:
[..]
opdrogende baan en nat weer banden... slijtage slagje zo
Ach ja, op de terugweg gisteren zwaaide er iemand naar mij vanaf een Piaggio MP3quote:Op zondag 19 mei 2013 15:46 schreef Gummiebeer het volgende:
Choppert rijdert tegen gekomen die samen reed met een bromscootertje, beetje sneu wel.![]()
Ik weet niet of ik die dingen even erg vind als een Fiat Multipla, of erger.quote:Op zondag 19 mei 2013 15:53 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ach ja, op de terugweg gisteren zwaaide er iemand naar mij vanaf een Piaggio MP3_!
en in welke staat is hijquote:Op zondag 19 mei 2013 16:10 schreef Yreal het volgende:
[..]
Pfff, er zit hyperpro in, das echt wel 200e waard
Ja, moet je wel eerst die veren uit de roestende en lekkende poten zien te halenquote:Op zondag 19 mei 2013 16:10 schreef Yreal het volgende:
[..]
Pfff, er zit hyperpro in, das echt wel 200e waard
keurige, nette poten met speciale beschermhuls tegen pekel ellende en nieuwe keringenquote:Op zondag 19 mei 2013 16:29 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ja, moet je wel eerst die veren uit de roestende en lekkende poten zien te halen
die liggen er binnen een uur naast.quote:Op zondag 19 mei 2013 16:29 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ja, moet je wel eerst die veren uit de roestende en lekkende poten zien te halen
Fantastisch artikel is dat. Cracked moet je nooit zo serieus nemenquote:Op zondag 19 mei 2013 18:00 schreef BlackLining het volgende:
http://www.cracked.com/ar(...)ning-motorcycle.html
Wat een artikel zeg'6 things nobody tells you about owning a motorcycle'
Werkt wel zoiets. Even goed trollen en meteen 1000+ reacties, bijna 2 miljoen hits en 32.000 likes
Neuh, daarom ook trollen voor zulke resultaten hequote:Op zondag 19 mei 2013 18:11 schreef Dekatria het volgende:
[..]
Fantastisch artikel is dat. Cracked moet je nooit zo serieus nemen
Nieuwe kabel hoef je niet te smerenquote:Op zondag 19 mei 2013 23:33 schreef picodealion het volgende:
Oh en iemand postte laatst een linkje naar een apparaatje dat in een keer je kabel invet en naar binnen duwt zonder veel gepiel. Daar heb ik denk ik ook wel baat bij als mijn nieuwe kabeltje binnen is voor de teller. Iemand?
Beste zou zijn een simpele motor kopen en die helemaal uit elkaar trekken, maar dat is nogal kostbaar. Ik denk dat je toch met lezen op Wikipedia en filmpjes kijken op YouTube veel gaat vinden. Motoren zijn helemaal niet zulke ingewikkelde dingen. Lees bijvoorbeeld eens op Wikipedia wat over de viertaktmotor. In jouw (en mijn) geval een four-in-line, dus vier cilinders in één lijn. In tegenstelling tot bijvoorbeeld een V-Twin. Vanuit informatie van een viertaktmotor (of sowieso verbrandingsmotor) kom je op gegeven moment ook uit bij carburateur (die mengt lucht met verdampte benzine, in een explosief gas wat naar de cilinders gaat) en de versnellingsbak. Tussen de motor en de bak hangt dan weer de koppeling.quote:Op zondag 19 mei 2013 23:32 schreef picodealion het volgende:
Wat een stilte hier opeens na de rit.
Ik heb een algemene vraag, ik heb vandaag eens lekker zitten sleutelen aan de oppervlakte (handrem, knipperlicht, etc) en ik word er ook steeds handiger in, maar er zit me een ding dwars: ik heb van een boel dingen gewoon geen idee hoe ze precies werken. Ik ben er bijv. achtergekomen dat de kabel van de kilometertelle vierkant is en boven en onder ergens in schuift zodat 'ie meedraait met je voorwiel (achteraf best logisch, maar ik was er nooit opgekomen). Wat dingen als carburateurs, bougies, etc doen heb ik geen idee van, en hoe de koppeling eigenlijk van binnen werkt is ook maar een vaag concept voor me. Hoe dit alles op elkaar aansluit is me al helemaal een raadsel.
Kortom, waar ik naar op zoek ben is een boek/site/handleiding die me stap voor stap uitlegt hoe een motor eigenlijk in elkaar steekt en werkt. De Haynes en workshop manual helpen me wel bij het vinden en oplossen van problemen, maar geven niet echt een structureel overzicht over hoe alles op elkaar aansluit. Waar moet ik naar zoeken?
(En ja, ik kan natuurlijk voor losse onderdelen wikipedia e.d. bezoeken, maar dan heb ik nog geen totaaloverzicht en er zijn nog zat onderdelen waarvan ik niet eens de naam weet ben ik bang)
Die Diversion ga je de komende jaren nog geen last van krijgen hoorquote:Op zondag 19 mei 2013 23:49 schreef picodealion het volgende:
Dan ga ik het in eerste instantie toch daarbij houden, thanks. Ik moet even kijken hoe lang ik deze motor houd en hoeveel ik ermee zal moeten sleutelen, maar als het nog een paar keer voorkomt dat er wat vervangende onderdelen op moeten overweeg ik toch een sloopmotor van hetzelfde type te kopen en die zelf uit elkaar te halen. Dan heb ik zowel alle onderdelen die ik ooit nodig heb als de ervaring van het totaal demonteren van een motor die toch de weg niet meer op hoeft. Moet ik alleen nog even een garage of schuurtje zien te regelen ergens.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |