Dat is waar, voor vaak mensen lijkt kopen huren van de bank een stuk goedkoper. Daarbij speculeer 'je' (in algemene zin) er dan wel op dat je het de komende periode naar je zin blijft hebben in de woning , want er bestaat een risico dat je er even niet zo gemakkelijk wegkomt vanwege onderwaarde. Je levert dus flexibiliteit in tegen wat lagere maandlasten.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 18:34 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Daarnaast. Voor veel mensen is er qua huren niet echt een alternatief. Hangt van de plek en je familiale omstandigheden af. Maar zonder stevige compromissen te treffen aan locatie & kwaliteit heb ik geen kans om iets te huren voor ook maar bij benadering de kosten van een eigen woning.
Nope. Want de mensen die dat soort stellingen poneren, nemen meestal tot nu toe consequent de kuierlatten als ze om nadere uitleg gevraagd wordt.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:24 schreef krapula het volgende:
Kan er iemand nu aangeven hoe de grondprijs verhonderdvoudigd is, hoe de grondprijs kennelijk enorm gereduceerd kan worden, etc zodat het aantal wederkerende thema's gereduceerd kan worden?
Niet alleen 'wat lagere(c.q. veel lagere)' maandlasten, maar ook nog eens een veel hoger woongenot. Het blijft altijd apart om te zien hoe juist de mensen zonder koopwoning, menen de wijsheid in pacht te hebben over het bezit van een koopwoning.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:27 schreef GoedeVraag het volgende:
Dat is waar, voor vaak mensen lijkt kopen huren van de bank een stuk goedkoper. Daarbij speculeer 'je' (in algemene zin) er dan wel op dat je het de komende periode naar je zin blijft hebben in de woning , want er bestaat een risico dat je er even niet zo gemakkelijk wegkomt vanwege onderwaarde. Je levert dus flexibiliteit in tegen wat lagere maandlasten.
Dat hogere woongenot? Waar haal jij dat fabeltje eigenlijk vandaan? Waarom zou een huurder niet kunnen genieten van zijn woning?quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:42 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Niet alleen 'wat lagere(c.q. veel lagere)' maandlasten, maar ook nog eens een veel hoger woongenot. Het blijft altijd apart om te zien hoe juist de mensen zonder koopwoning, menen de wijsheid in pacht te hebben over het bezit van een koopwoning.
![]()
Tuurlijk kan die ervan genieten. Maar ooit kom jij erachter hoe prettig het is als je even een garage wilt bouwen, een rookkanaal, een nieuwe keuken/badkamer/toilet wilt plaatsen of juist wat muren wil verplaatsen, of wat kamers wil samenvoegen, zonnepanelen leggen enz. en dat het zomaar allemaal mag.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:48 schreef ComplexConjugate het volgende:
Dat hogere woongenot? Waar haal jij dat fabeltje eigenlijk vandaan? Waarom zou een huurder niet kunnen genieten van zijn woning?
In mijn woonplaats heb je geen huurwoningen in het segment waarin wij willen wonen. Als je genoegen neemt met een rijtjeswoning in een buurt waarbij men op zomeravonden gezellig op een kratje bier in de voortuin zit, is huren een prima oplossing voor je. Of als je in een appartement tussen de bejaarden wilt zitten, ook. Wil je echter een ruime woning in een rustige buurt, dan kom je in mijn woonplaats automatisch uit bij koopwoningen.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:48 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Dat hogere woongenot? Waar haal jij dat fabeltje eigenlijk vandaan? Waarom zou een huurder niet kunnen genieten van zijn woning?
Dat niet persoonlijk en per geval verschillend, maar kan je inderdaad zo algemeen stellen.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:42 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Niet alleen 'wat lagere(c.q. veel lagere)' maandlasten, maar ook nog eens een veel hoger woongenot.
Nog aparter is dat jij blijkbaar de woonsituatie van mensen - of op het minst van hen zonder koopwoning - van afstand kan waarnemen zonder dat daar expliciet over gesproken is.quote:Het blijft altijd apart om te zien hoe juist de mensen zonder koopwoning, menen de wijsheid in pacht te hebben over het bezit van een koopwoning.
Dat gaat natuurlijk voor meer plekken op. Zeker als je wat buiten de centra van grote steden kijkt.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:54 schreef MaLo het volgende:
Wil je echter een ruime woning in een rustige buurt, dan kom je in mijn woonplaats automatisch uit bij koopwoningen.
Dat is niet echt apart hoor... Ik heb beide situaties meegemaakt.. Dus ik weet wel waar ik over praat, in tegenstelling tot de zolderkamerridders in dit topic die alleen maar kunnen afgeven op hun eigen situatie. Al beseffen ze dat zelf niet eens...quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:57 schreef GoedeVraag het volgende:
Nog aparter is dat jij blijkbaar de woonsituatie van mensen - of op het minst van hen zonder koopwoning - van afstand kan waarnemen zonder dat daar expliciet over gesproken is.
Wat dat betreft een zege en verlichting voor het topic zo'n ervaren rot als bovengetekende zijn wijsheid en ervaring op zo'n objectieve manier komt delen.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 21:01 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat is niet echt apart hoor... Ik heb beide situaties meegemaakt.. Dus ik weet wel waar ik over praat, in tegenstelling tot de zolderkamerridders in dit topic die alleen maar kunnen afgeven op hun eigen situatie. Al beseffen ze dat zelf niet eens...
quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:48 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Dat hogere woongenot? Waar haal jij dat fabeltje eigenlijk vandaan? Waarom zou een huurder niet kunnen genieten van zijn woning?
Dat klopt. Oftewel: niet iedereen zal zijn woongenot vinden in een huurwoning.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 21:00 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Dat gaat natuurlijk voor meer plekken op. Zeker als je wat buiten de centra van grote steden kijkt.
Doe er je voordeel mee. Klagen helpt niet. Jezelf inzetten om je eigen situatie te verbeteren wel.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 21:03 schreef GoedeVraag het volgende:
Wat dat betreft een zege en verlichting voor het topic zo'n ervaren rot als bovengetekende zijn wijsheid en ervaring op zo'n objectieve manier komt delen.
Hij is leuk! Ik had regelmatig "vrienden" op bezoek uit de huursector, die zeiden: "waarom heb je nou een huis gekocht, als je ook kunt huren". "Nou", zei ik dan, "dit huis was niet te huur, dus moest ik het wel kopen". Stonden ze toch raar te kijken.......quote:Op vrijdag 10 mei 2013 20:54 schreef MaLo het volgende:
In mijn woonplaats heb je geen huurwoningen in het segment waarin wij willen wonen. Als je genoegen neemt met een rijtjeswoning in een buurt waarbij men op zomeravonden gezellig op een kratje bier in de voortuin zit, is huren een prima oplossing voor je. Of als je in een appartement tussen de bejaarden wilt zitten, ook. Wil je echter een ruime woning in een rustige buurt, dan kom je in mijn woonplaats automatisch uit bij koopwoningen.
Die vrienden van je zijn zeker niet zo'n ster in begrijpend lezenquote:Op vrijdag 10 mei 2013 22:46 schreef blomke het volgende:
Hij is leuk! Ik had regelmatig "vrienden" op bezoek uit de huurzector, die zeiden: "waarom heb je nou een huis gekocht, als je ook kunt huren". "Nou", zei ik dan, "dit huis was niet te huur, dus moest ik het wel kopen". Stonden ze toch raar te kijken.......
Dat is leuk, maar ik heb vrienden uit de huursector die dat soort dingen niet eens vragen. Die kunnen al zou hun leven eraf hangen nog niet eens een huis kopen en hebben eigenlijk al moeite met de huur en leuk verder leven. Daar tegenover staan een heleboel van mij collega's die allemaal koopwoning hebben die niet snappen waarom je zou huren, op 1 na eigenlijk die alle rare redenen tevoorschijn rukt om zijn keuze te verdedigen dat hij huurt. Lijkt eigenlijk wel Fok! als alle collega's bij elkaar zijn.quote:Op vrijdag 10 mei 2013 22:46 schreef blomke het volgende:
[..]
Hij is leuk! Ik had regelmatig "vrienden" op bezoek uit de huursector, die zeiden: "waarom heb je nou een huis gekocht, als je ook kunt huren". "Nou", zei ik dan, "dit huis was niet te huur, dus moest ik het wel kopen". Stonden ze toch raar te kijken.......
Verkeerde vrienden.......quote:Op zaterdag 11 mei 2013 09:24 schreef Tikbalang het volgende:
Dat is leuk, maar ik heb vrienden uit de huursector die dat soort dingen niet eens vragen. Die kunnen al zou hun leven eraf hangen nog niet eens een huis kopen en hebben eigenlijk al moeite met de huur en leuk verder leven.
Niks verkeerds aan, die hebben gewoon minder geld. En of je een huis kunt kopen of niet hangt voornamelijk toch van je inkomsten af.quote:
Het is toch ook niet goed om mensen zomaar van de gevolgen van hun eigen handelen te vrijwaren als het misgaat? Dan leren ze er misschien helemaal niets van, en gaan ze volgende keer weer te dure huizen kopen met de hoge hypotheken. Bovendien komt de rekening dan terecht bij mensen die wel prudent hebben geleefd.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 12:49 schreef zyx1981 het volgende:
Maarja... het dogma blijft voorlopig aflossen aflossen aflossen, ook als dat de economie ontzettend schaadt...
Mee eens, maar nu worden de gevolgen veroorzaakt door een hele keten van mensen vrijwel volledig neergelegd bij de verkoper. Als ik geen gebruik mag maken van de optie om niet meer te kunnen betalen, wil ik onmiddellijk het teveel betaalde aan die renteopslag terug! Wel betalen, maar geen gebruik mogen maken van een optie is mijn inziens oplichting... en voor dat onderdeel mogen we best een bijdrage vragen van de 'oplichter' (de bank in kwestie).quote:Op zaterdag 11 mei 2013 13:06 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Het is toch ook niet goed om mensen zomaar van de gevolgen van hun eigen handelen te vrijwaren als het misgaat? Dan leren ze er misschien helemaal niets van, en gaan ze volgende keer weer te dure huizen kopen met de hoge hypotheken. Bovendien komt de rekening dan terecht bij mensen die wel prudent hebben geleefd.
De naam voor een dergelijk verschijnsel is overigens morele vervuiling (moral hazard).
Dat valt nog te bezien... Jouw vrienden vertonen angstaanjagende overeenkomsten met die van MM/HD9/CC en Zeepbal. Het is maar waar je gelukkig mee bent.quote:
Dat klopt. enige nuance btw: ze hadden ook gewoon het lef niet om achter een koopwoning aan te gaan, bang voor "onbekende dingen" en om de handen vuil te maken bij een verbouwing/tuinonderhoud.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 19:11 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Jouw vrienden vertonen angstaanjagende overeenkomsten met die van MM/HD9/CC en Zeepbal. Het is maar waar je gelukkig mee bent.
Tja, als je zelf echt niks kan qua onderhoud/reparatie (en die mensen bestaan echt) en geen handige kennis/familielid hebt, zodat je voor elk wissewasje een opdracht moet plaatsen op Werkspot.nl dan is het wellicht niet handig een woning te kopenquote:Op zaterdag 11 mei 2013 19:41 schreef blomke het volgende:
Dat klopt. enige nuance btw: ze hadden ook gewoon het lef niet om achter een koopwoning aan te gaan, bang voor "onbekende dingen" en om de handen vuil te maken bij een verbouwing/tuinonderhoud.
Leuke vriend ben jij dan. 1 keer vragen ze iets en je hielp nog niet eens mee met uitpakken.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 19:48 schreef blomke het volgende:
Het waren mijn "vrienden" btw; ze dachten nl. dat ze mij voor ieder wissewasje konden strikken. Nou, daar is Blomke één keer ingetuind en daarna zaten ze toch echt met ingepakte laminaatpakken op de koude betonvloer.
Als je niet zeker weet of dezelfde stad wilt blijven wonen lijkt t me ook niet verstandig om een lening van 30jaar af te sluiten. Lef? Tis voor jou een soort stoerdoenerij?quote:Op zaterdag 11 mei 2013 19:41 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat klopt. enige nuance btw: ze hadden ook gewoon het lef niet om achter een koopwoning aan te gaan, bang voor "onbekende dingen" en om de handen vuil te maken bij een verbouwing/tuinonderhoud.
Jawel, één keer. Maar geen tweede keer als Blomke tussendoor nog verhuist, verbouwt, trouwt en niks hoort van die "vrienden" terwijl ik ze juist toen nodig had.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 22:17 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Leuke vriend ben jij dan. 1 keer vragen ze iets en je hielp nog niet eens mee met uitpakken.
Noem 't stoerdoenerij. Ik kon niks fatsoenlijks huren, dus kocht ik. "Vrienden" die wel konden huren (omdat ze er al 20 jaar opgroeiden) vertikten 't om acher een koopwoning aan te gaan.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:30 schreef NeeOfTochJA het volgende:
Als je niet zeker weet of dezelfde stad wilt blijven wonen lijkt t me ook niet verstandig om een lening van 30jaar af te sluiten. Lef? Tis voor jou een soort stoerdoenerij?
Daar is toch helemaal niks mis mee. Je weet nooit wat de toekomst brengt. Maar als je eenmaal gekocht heb dan kun je er vanuit gaan dat je 30 jaar later nog maar een fractie van de woonkosten hebt die je zou hebben als je nooit had gekocht. En dan kun je in die 30 jaar ook nog een paar keer verhuizen met hetzelfde hypotheek bedrag. Er zullen altijd mensen zijn die pech hebben zelfs met gelijkblijvende huizenprijzen, nu even wat meer maar dat trekt ook wel weer bij.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:30 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Als je niet zeker weet of dezelfde stad wilt blijven wonen lijkt t me ook niet verstandig om een lening van 30jaar af te sluiten. Lef? Tis voor jou een soort stoerdoenerij?
Newsflash... 30 jaar is een hele lange tijd, en niemand weet wat er in 30 jaar allemaal kan gebeuren. Niet alleen op persoonlijk vlak, maar ook op maatschappelijk vlak. (Er zijn wijken in kortere tijd compleet verpauperd.) Je argument betreffende 'Als je niet zeker weet of dezelfde stad wilt blijven wonen' raakt dus kant noch wal, volgens jou argument kun je dus nooit een woning kopen.quote:Op zaterdag 11 mei 2013 23:30 schreef NeeOfTochJA het volgende:
Als je niet zeker weet of dezelfde stad wilt blijven wonen lijkt t me ook niet verstandig om een lening van 30jaar af te sluiten.
Leer eens het verschil tussen die 2.quote:Lef? Tis voor jou een soort stoerdoenerij?
Sterker nog, ik zou opgekruld in een hoekje gaan zitten.quote:Op zondag 12 mei 2013 21:36 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Newsflash... 30 jaar is een hele lange tijd, en niemand weet wat er in 30 jaar allemaal kan gebeuren. Niet alleen op persoonlijk vlak, maar ook op maatschappelijk vlak. (Er zijn wijken in kortere tijd compleet verpauperd.) Je argument betreffende 'Als je niet zeker weet of dezelfde stad wilt blijven wonen' raakt dus kant noch wal, volgens jou argument kun je dus nooit een woning kopen.
Uit je handtekening:quote:
In zijn geval op zijn vroegst pas als een ander het al opgeraapt heeft.quote:Op zondag 12 mei 2013 21:57 schreef monkyyy het volgende:
Wanneer weet je dat het mes op de grond ligt?
Je weet dat de bodem bereikt is als de prijzen voor een langere periode stabiel zijn of weer stijgen. Met een langere periode bedoel ik dan minstens een jaar of langer. Nu staan de VEH's de NVM's en de overige cheerleaders meteen te juichen als we een kwartaaltje een miniplusje halen, dan wordt alles uit de kast gehaald om het publiek ervan te overtuigen dat we nu toch echt de bodem wel bereikt hebben. Tijd om te 'slimme-Z-en' want voor je het weet betaal je je weer helemaal scheel aan een stapel stenen op een postzegelquote:Op zondag 12 mei 2013 21:57 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Uit je handtekening:
"Never try and catch a falling knife. Wait for it to hit the ground then pick it up. The same applies to falling housing prices"
Wanneer weet je dat het mes op de grond ligt?
Je zou de reactie's op de mini-minnetjes eens terug moeten lezen...quote:Op maandag 13 mei 2013 19:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
Nu staan de VEH's de NVM's en de overige cheerleaders meteen te juichen als we een kwartaaltje een miniplusje halen
Animal spiritsquote:Op maandag 13 mei 2013 19:55 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Je zou de reactie's op de mini-minnetjes eens terug moeten lezen...
Kleine nuance: Predator spirits..quote:
Tuurlijk, Hades zou trots zijn op deze onderwereld.quote:Op donderdag 9 mei 2013 01:44 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Jij vindt dat we het echt zo slecht hebben in NL?
Gelukkig geen gewone iPad, anders staat dat huis vol.quote:
Als dat zo is, kun je wel stoppen met klagen, dan laat je de iPad vervallen, en koop je het huis appartement gewoon voor 45K. Succes.quote:
Hier is een leuke site waar je het zelf kunt berekenen: http://www.koopofhuurwoning.nl/berekening.phpquote:Op woensdag 15 mei 2013 23:44 schreef ikjijallebei het volgende:
Top, het bekende huren/kopen geschreeuw in dit topic.
Huren.
Kopen.
quote:wo 15 mei 2013, 17:46 Huizenverkoper krijgt 12 procent minder dan vraagprijs
AMSTERDAM - Eigenaren van koopwoningen moeten bij verkoop hun vraagprijs steeds verder laten zakken om van hun huis af te komen.
Gemiddeld kregen verkopers in 2012 88 procent van de oorspronkelijke vraagprijs. Vlak voor de crisis, in 2007, was dit nog 95 procent.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |