quote:Toespraak Hare Majesteit de Koningin 29 april 2013
In het vooruitzicht van mijn afstand van de troon wil ik mij graag tot u richten. Eenheid en vrijheid waren van oudsher de drijfveren voor de staatkundige vorming van ons land. In jaren van strijd en opstand tegen vreemde overmacht klonk het Wilhelmus als lied ter bemoediging:
‘Den Vaderlant ghetrouwe, blijf ick tot inden doet’.
Deze onvoorwaardelijke trouw van de Vader des Vaderlands is sindsdien ook waargemaakt door aldegenen die gestreden hebben voor onze vrijheid. Tot op de dag van vandaag vormt deze trouw de grondslag van onze vaderlandse geschiedenis verbonden met Oranje.
Sinds 1890 was onze nationale eenheid verweven met vier vrouwelijke dragers van de Kroon. Na Koningin-regentes Emma, na mijn grootmoeder Wilhelmina – krijgshaftig in oorlogstijd – en na mijn plichtbewuste moeder Juliana, had ik de opdracht en het voorrecht uw vorstin te zijn. De verbindende kracht van de vorige generaties is mij daarbij tot inspiratie geweest. In onze constitutionele monarchie met de grondwet als fundament staat de Koning voor eenheid, dienstbaar aan een samenleving in beweging.
Bij de inhuldiging zweert de Koning – ten overstaan van de Staten Generaal – de grondwet te zullen handhaven en de vrijheid en rechten van alle ingezetenen te zullen beschermen. Tegenover de verantwoordelijkheid van de ministers voor het handelen van de Koning, heeft de Koning de plicht – binnen de Kroon – zijn handelen met de ministers af te stemmen. Democratisch tot stand gekomen wetten en besluiten worden door de handtekening van de Koning bekrachtigd. In het dagelijks leven kan de Koning bijdragen tot respect voor de democratie, tot stimulering van saamhorigheid in de samenleving en tot integratie en zelfontplooiing van alle bevolkingsgroepen. Dit vraagt een ongebonden en volledige inzet voor wat zich – vroeg of laat, groot of klein – aandient als algemeen belang van onze samenleving. Niet macht, persoonlijke wil of aanspraak op erfelijk gezag, maar slechts de wil de gemeenschap te dienen kan inhoud geven aan het hedendaags Koningschap.
De vervulling van deze opdracht is gericht op een gemeenschap waarin mensen zich verbonden voelen. Tijdens deze 33 jaar heb ik tal van landgenoten mogen ontmoeten die zich voor medemensen inzetten, zich betrokken tonen en hun beste krachten willen geven voor ons land. In de meest uiteenlopende omstandigheden heb ik gezien wat creatieve inbreng en volharding teweeg kunnen brengen. Voor de indrukwekkende prestaties in wetenschap, kunst en cultuur heb ik grote waardering gekregen. Ruimte voor expressie en verkenning van nieuwe wegen zijn voor ons allen van wezenlijk belang. Het zoeken van mensen naar toenadering tot elkaar vanuit verschillende geloofsovertuiging of levensbeschouwing, heeft mij aangesproken, ook als teken van openheid en tolerantie.
Onmisbaar bij dit alles was het vertrouwen dat U mij in zo ruime mate heeft gegeven. Vreugde en nationale trots heb ik met U mogen delen. In zorgen en verdriet heb ik meegeleefd. Met spontane hartelijkheid en tekens van verbondenheid heeft de bevolking
in Nederland en in de Caribische delen van ons Koninkrijk mij gesterkt. Ook buiten de landsgrenzen zijn internationale contacten waardevol geweest voor beter begrip over en weer. Het wel en wee in de wereld raakt ons bestaan. Talrijke banden verbinden ons met bewoners in alle continenten. Dit dwingt ons open te staan voor andere levenswijzen en culturen.
Het verscheurde Europa droeg lang de littekens uit een verleden van oorlog en geweld. In de huidige tijd staan vreedzame samenwerking en besef van gezamenlijke belangen vóórop. Besluiten van de Europese Unie bepalen mede ons dagelijks leven, daar waar dit nuttig en nodig is. Ons eigen belang brengt de verplichting mee bij te dragen aan het gemeenschappelijk belang en aan het ruimer perspectief van een gezamenlijke verantwoordelijkheid in de wereld.
Bij dit alles heb ik het grote geluk gehad mij gesteund te weten door Prins Claus. Door zijn nuchtere waarneming en relativerende benadering heeft hij bijzonder veel voor mij betekend. Met zijn inspanning voor ruimtelijke ordening, milieu, ontwikkelingssamenwerking en cultuur heeft hij de aandacht gericht op essentiële onderwerpen in de samenleving. Onze zonen heeft hij jong geleerd een open oog te hebben voor ontwikkelingen in de maatschappij en noden in de wereld. Zo heeft Prins Claus ook ons Huis dichter bij de tijd gebracht. Wellicht zal de geschiedenis uitwijzen dat de keuze voor deze echtgenoot mijn beste beslissing is geweest.
Sinds ik mijn voornemen heb aangekondigd te willen terugtreden, ben ik getroffen door overweldigende blijken van hartelijk medeleven. Daarbij werd ook ruim begrip getoond voor de wens mijn taak thans over te dragen aan de Prins van Oranje. Door intensief werkzaam te zijn op nationaal en internationaal terrein en door zijn brede belangstelling voor ontwikkelingen van deze tijd is hij in alle opzichten goed voorbereid. Tijdens de ceremoniële inhuldiging in de Nieuwe Kerk in Amsterdam zal Koning Willem-Alexander de opdracht aanvaarden die wezenlijk is aan het ambt: te handelen met voorbijzien van eigen voorkeur en te staan boven partij- en groepsbelangen. Voor deze opdracht zal hij steun vragen en het vertrouwen van het Nederlandse volk. Dat zijn innemende Máxima – met haar grote hart en zuiver gevoel voor menselijke betrekkingen – daarbij een bijzondere rol vervult, wordt door ons allen als een zegen ervaren.
Bij het neerleggen van mijn taak als vorstin vervullen mij allereerst gevoelens van diepe dankbaarheid. Zonder Uw hartverwarmende en bemoedigende tekenen van genegenheid, zouden de lasten – waarvan zeker ook sprake is geweest – wel heel zwaar hebben gewogen. Graag wil ik U allen bij dit afscheid laten weten dat Uw aanhankelijkheid mij draagkracht heeft gegeven. Ook in de toekomst zal Uw blijvende nabijheid mij steeds tot steun zijn.
Nu mijn oudste zoon deze mooie en verantwoordelijke taak morgen gaat overnemen, is het mijn innige wens dat ook het nieuwe Koningspaar zich gedragen zal voelen door Uw liefderijk vertrouwen. Ik ben ervan overtuigd dat Willem-Alexander zich in getrouwe toewijding zal inzetten voor alles wat een goed Koning verschuldigd is te doen.
is die ook nog ergens uitgetypt te zien? Dat is makkelijker om op stijl- en taalfouten te controleren.quote:Op maandag 29 april 2013 20:59 schreef ajacied4lf het volgende:
Toespraak: http://nos.nl/koningshuis(...)oningin-beatrix.html
Zit er nou zo'n redacteur die tweets te checken? Leuk.. Leuk... Leuk... Niet leuk.. Leuk... Niet leuk...quote:
en bedanktquote:Op maandag 29 april 2013 21:01 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
is die ook nog ergens uitgetypt te zien? Dat is makkelijker om op stijl- en taalfouten te controleren.
morgen een analyse van deze tekstquote:Op maandag 29 april 2013 21:01 schreef superworm het volgende:
http://nos.nl/koningshuis(...)oningin-beatrix.html
Tekst:
[..]
quote:Op maandag 29 april 2013 20:57 schreef marcodej het volgende:
[..]
Modderfokking vliegende camera!
[ afbeelding ]
Gaat automatisch.quote:Op maandag 29 april 2013 21:01 schreef fratsman het volgende:
[..]
Zit er nou zo'n redacteur die tweets te checken? Leuk.. Leuk... Leuk... Niet leuk.. Leuk... Niet leuk...
En die wint dus ook terecht de publieksprijs.quote:Op maandag 29 april 2013 21:03 schreef StephanL het volgende:
Dat was een mooie. Leek wel een oud schilderij
Viel mij ook al op. Zo quasi nonchalant die arm over die bank.quote:Op maandag 29 april 2013 21:06 schreef superworm het volgende:
Die presentatrice zit erbij als een boer
33?quote:Op maandag 29 april 2013 21:06 schreef superworm het volgende:
[..]
Vrouw van 33 dus. Maakt d'r niet lelijker natuurlijk.
Is op zich niet erg want ik zit ook vaak zo, maar het is niet echt charmant met die jurk aan.quote:Op maandag 29 april 2013 21:06 schreef fratsman het volgende:
[..]
Viel mij ook al op. Zo quasi nonchalant die arm over die bank.
Jaquote:
Herman moet toch op zijn scherm aanwijzen op een grafiek hoe populair De Fantastische Koning is?quote:Op maandag 29 april 2013 21:06 schreef Ajacied422 het volgende:
Herman de Schermman blijft weg van zijn schermen en trekt Amsterdam in.
Tering, ik dacht ergens in de twintig of zoquote:
Ik dacht ook mijn leeftijd, mid-twintig.quote:Op maandag 29 april 2013 21:07 schreef Faux. het volgende:
[..]
Tering, ik dacht ergens in de twintig of zo
Touchscreen-Jeroen Overbeek was aan het kloten met een scherm bij het journaalquote:Op maandag 29 april 2013 21:07 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Herman moet toch op zijn scherm aanwijzen op een grafiek hoe populair De Fantastische Koning is?
dat kijk ik nooit,quote:Op maandag 29 april 2013 21:08 schreef Ajacied422 het volgende:
[..]
Touchscreen-Jeroen Overbeek was aan het kloten met een scherm bij het journaal
Ik zag dat André van Duin ook mee gaat doen bij Rieu.quote:Op maandag 29 april 2013 21:10 schreef Lagrinta het volgende:
Grote nepshow. Waarom zal een lid van het koningshuis nooit eens zeggen te houden van Jimi Hendrix of the Who? Nee alleen maar die elitaire zelfingenomen nonsense.
WA: "In mijn vrije tijd luister ik graag naar Cannibal Corpse.."quote:Op maandag 29 april 2013 21:10 schreef Lagrinta het volgende:
Grote nepshow. Waarom zal een lid van het koningshuis nooit eens zeggen te houden van Jimi Hendrix of the Who? Nee alleen maar die elitaire zelfingenomen nonsense.
straks was ze gestikt in een frietjequote:Op maandag 29 april 2013 21:11 schreef BabeWatcher het volgende:
BREKEND NIEUWS: !!!!!!!!!!!!
Hare Majesteit heeft genoten van het diner.
Je bent bekend met Doutzen Kroes?quote:Op maandag 29 april 2013 21:11 schreef BabeWatcher het volgende:
Waarom zijn alle Friezen zo gigantisch lelijk?
met make-up mooi, zonder nietquote:
quote:Op maandag 29 april 2013 21:11 schreef BabeWatcher het volgende:
Waarom zijn alle Friezen zo gigantisch lelijk?
zoals 99% van de vrouwen, en daar ben ik het trouwens niet mee eens.quote:
Ik vind het nu nog wel meevallen. Toen met de aankondiging van de abdicatie was de Noord Koreaanse staatsomroep er niets bijquote:Op maandag 29 april 2013 21:12 schreef Faux. het volgende:
gelukkig brengt de NOS de mening van de gemiddelde Nederlander weer haarscherp in beeld
Nee, dat is die mafkees van EenVandaag: Gijs Rademaker.quote:Op maandag 29 april 2013 21:07 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Herman moet toch op zijn scherm aanwijzen op een grafiek hoe populair De Fantastische Koning is?
Het mag inderdaad best wat enthousiasterquote:
ik zou haar wel rakenquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[ alle babes op 1 pagina via fok!wiki -bijgewerkt tot 20/10/2015 ]
Leve Kim , Leve Maduro , Leve Castro
#freeTarik #freeDemon_from_heaven
Ik wilde net zeggenquote:
Onder Willem gaan we eindelijk België weer inlijven.quote:Op maandag 29 april 2013 21:15 schreef marcodej het volgende:
Wat een analyse.
"Wordt het anders nu er een man op de troon komt?"
"Ja, er zijn weldegelijk verschillen."
Mjah.. Mjah..quote:Op maandag 29 april 2013 21:16 schreef BlackLining het volgende:
Dan vind ik dit een stuk beter plaatje![]()
![]()
wat een groot voorhoofdquote:Op maandag 29 april 2013 21:16 schreef BlackLining het volgende:
Dan vind ik dit een stuk beter plaatje![]()
![]()
Dat is al beterquote:Op maandag 29 april 2013 21:16 schreef BlackLining het volgende:
Dan vind ik dit een stuk beter plaatje![]()
![]()
Oh, wacht, daar hadden we het over jaquote:Op maandag 29 april 2013 21:16 schreef Ajacied422 het volgende:
De jurk, de jurk. O jee, wat spannend.
Misschien dat ik zo ook zap.quote:Op maandag 29 april 2013 21:18 schreef Ajacied422 het volgende:
[..]
Het interessante daar is al geweest, ik vind dit toch wat interessanter
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |