abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_125609983
Er was eens een Kaaskop die had na zijn studie zoiets van "Tja.." en een jaar later had hij de andere kant van de wereld rondgereisd... toen was het jaar voorbij en was het even huis verbouwen geblazen van broerlief. En toen was het zomaar werken geblazen want de spaarpot was toch wel leeg, dus ja de Kaaskop raakte van de kop van Noord Holland verhuisd naar Den Haag...

Na 1,5 jaar huren had hij het wel bekeken en werd er een huis gekocht in Gouda. En dit is het begin van de avonturen van Gieliovd en de verbouwing van het jaren '30 flatgebouw.

De buren waren net klaar met verbouwen, die waren een jaar bezig geweest. Ha, dacht Gieliovd.. eitje moet in een half jaar wel klaar zijn. Dat was december 2011.

Onderhand is het alweer april 2013 en is het zeg maar ehm, nog niet klaar. Maar gelukkig heeft het flatgebouw 4 verdiepingen, dus op de onderste is het prima vertoeven met alles erop en eraan! Maar ja, die ruimte roept je toch.

Na al die tijd ben ik enthousiast lid van het Fok! K&W forum en ben semi-verslaafd geraakt. Tof om te lezen wat iedereen doet, probleempjes, verbouw projecten, ideeën opdoen.. en zelf nog geen topic.

Bij deze om jullie mee te laten genieten van de avonturen...


Waar hebben we het over? Gebouw in 1936, 4 verdiepingen inclusief souterrain en zolder met grote dakkapel. De woonkamer op straatniveau en het souterrain op tuinniveau. Heel apart en erg leuk! 345 m³ inhoud, 125 m² woonoppervlak. 100 m² tuin erbij.

Huis is al jaren, jaren niet meer verbouwd (bewijslast komt overal achter vandaan in de vorm van oude kranten, 1970 zo'n beetje) en in het algemeen was het in zeer slechte staat van onderhoud. Maar ach, een uitdaging gaan we niet uit de weg.

Den beginne tot op heden zal ik jullie besparen. Maar zo begon het, met hoogpolig tapijt aan de muren en daar tegenover spikes van 4 cm.


Dan ga je slopen en slopen en slopen...

En dan is het een t*ringbende


En ja ondertussen is het niet meer "ons project" maar is het "mijn project" geworden. Het gaat met opbouwen allemaal niet zo snel als ik zou willen door diverse redenen.
- Erg drukke baan
- Vaders geen tijd wegens eigen bedrijf
- Mensen wonen ver
- Perfectionisme en het leuk vinden
- Sociaal leven
- Beperkt budget
Ergo: GEEN TIJD en veel te doen.

Desalniettemin is er al héél, héél erg veel gebeurd maar er is gewoon erg veel te doen.

Als je je voorstelt dat het huis op gaskachels gestookt werd. Overal enkel glas. Antieke inrichting. Alles met spaanplaat gebouwd. Badkamer uit het jaar kruik. Badgeiser. Kurk..... al tientallen jaren bijna niet bewoond (Spanje, Veluwe...) en zo kan ik nog wel ff doorgaan.

Dus ALLES moet eruit. Elektra, gas, water, licht, keuken, trappen, plafonds, vloeren, muren, glas, achterpui...

- Zolder is nu geïsoleerd en alles netjes met gips bekleed

- Overal dubbel glas
- Nieuwe wanden op slaapkamer verdieping + alles isoleren en plafonds erin

- Boven nieuw elektra
- CV aanleggen is goed voorbereid en boven zit alles op de plek behalve radiatoren (oja, en geen ketel haha)
- Badkamer wanden rondom oude badkamer gebouwd
- Bovenverdieping zo goed als stuc-klaar

En zo kan ik nog wel even doorgaan.... Ik zal mijn best doen e.e.a. te verslaan in dit topic, ik hoop dat jullie het leuk vinden om te zien wat ik aan het doen ben.

Ik doe eigenlijk alles zelf en zo nu en dan met vader's hulp. Voor de specialistische klussen komen er straks wel mensen. Dat zal volgen!

[ Bericht 4% gewijzigd door Gieliovd op 22-04-2013 19:36:20 ]
Laat die handjes wapperen!
  maandag 22 april 2013 @ 19:24:49 #2
35189 Troel
scherp en bot
pi_125610268
wow, wat een werk! :o
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_125610481
En dan nu dus de focus op de badkamer en de CV ketel!

Ooit zo begonnen..

Slopen van zolder af:

De theorie is leuk...

Maar de praktijk ook!




Afgelopen weekend toch de knoop doorgehakt... weken en weken van voorbereiding (leidingwerk, wanden, elektra, CV....

ZWAAR

Maar toch weer opbouwen :)


Erg blij met m'n inbouw kraan en m'n perstang...


En daar staan we nu.

De planning is z.s.m. CV dakdoorvoer en ventilatie dakdoorvoer te plaatsen. Dan de ketel...

Lewis plaatjes op de vloer
Nieuwe rioolpijpen onder de badkamer
Afvoer drain plaatsen
Waterleiding aanleggen voor het inbouwtoilet
Beton storten
Inbouw reservoir plaatsen en omkasten
Tegelen

En van daar af aan weer rustig opbouwen! Als ik maar weer kan douchen is het straks al prima. Maar zover ben ik nog niet hoor! Haha. Ben een beetje moe van dit weekend dus vandaag maar even niks doen. Morgen pakken we de draad weer op :)
Laat die handjes wapperen!
pi_125610550
quote:
12s.gif Op maandag 22 april 2013 19:18 schreef Gieliovd het volgende:
Er was eens een Kaaskop die had na zijn studie zoiets van "Tja.." en een jaar later had hij de andere kant van de wereld rondgereisd... toen was het jaar voorbij en was het even huis verbouwen geblazen van broerlief. En toen was het zomaar werken geblazen want de spaarpot was toch wel leeg, dus ja de Kaaskop raakte van de kop van Noord Holland verhuisd naar Den Haag...

Ik neeem aan dat je je gezonde verstand nog wel krijgt en terug verhuist naar "de kop van Noord-Holland". Zoals mij dat heeft gedaan?

[ Bericht 0% gewijzigd door blomke op 22-04-2013 19:43:13 ]
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
pi_125610766
Eerst dit project, jaartje of 10 uitbaten en dan was het plan weer richting het Noorden ja ;)

Maareeeh 't is nog niet klaar 8)7

Uitdagingen voor nu zijn:
- Hoe krijg ik die kwartronde verzonken dorpel netjes, en hoe krijg ik daarbinnen mooi afschot richting de drain? Ik heb het 2 aannemers gevraagd en die stonden zo van :?

- Hoe of wie gaat er netjes een betonvloertje storten

- Gaat de CV en ventilatie dakdoorvoer netjes passen naast elkaar zonder pan ertussen?

Verder is het nog een aannemer zoeken voor een knappe prijs en dan laten tegelen enzo. Iemand nog een tippie in de regio Gouda?

[ Bericht 48% gewijzigd door Gieliovd op 22-04-2013 19:46:04 ]
Laat die handjes wapperen!
pi_125883352
Hey je hebt een topic geopend, leuk _O_

Succes en we gaan het uiteraard volgen.
R.I.P. nachtburgemeester van Rotterdam, 1944-2019
pi_125887925
Onderhand nieuwe riolering voor de badkamer voorbereid, waterleidingen daar aangesloten, vloer er uit, puin weg, Lewis platen er 90% in, wandje op een plaat na dicht (kraan is nu echt inbouw ;))... Beton ligt in huis, spoel ding n elkaar gezet....

Alleen blijkt de goot te breed. Dacht, douche 90, goot 80.... Past niet dooooh... Ruilen hoop ik...

Foto's volgen ;)
Laat die handjes wapperen!
  dinsdag 30 april 2013 @ 11:49:06 #8
323439 HetKlusKonijn
Hoard, collect, file, index
pi_125897399
Die badkamertegeltjes! O+

Man, wat een klus. Heel veel succes, lijkt me een enorme uitdaging maar het zal zeker heel mooi worden! * volgt *
VDGG - Steven Wilson - Jacco Gardner - Pussy Riot - Malala Yousafzai - René Goscinny (RIP)
"The Least We Can Do, Is Wave To Each Other!"
  Moderator dinsdag 30 april 2013 @ 11:59:49 #9
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_125897830
Wauw, een nieuw topic !
Waarom heb ik dit topic niet eerder ontdekt ? :@

Ben benieuwd naar de ontwikkelingen ! *O*
pi_125900811
Incognito ;)

Heb net de vloerverwarming slangen gelegd. Issenieleuk in zo'n kleine ruimte, badkamertje. En nu dan?? Bekisting maken en beton erin gaan scheppen?..... Hmz.

Ik heb volgers :D
Laat die handjes wapperen!
pi_125918216
Nu ik volgers heb moet ik toch wat bijhouden hè ;)

Badkamertje vorder weer gestaag. Eind vorige week de riolering voor onder de badkamer/boven het plafond in de hal gemaakt pre-fab:


Toen heb ik de randisolatie aangebracht, folie en heb ik daarvoor een gipsplaat gemaakt rondom de inbouwkraan. Dit kon eindelijk, daar mijn logistiek wandje nu vrij ver klaar is en er niet meer geboord hoeft te worden.


Al het blik erin, Lewis platen, voor de nieuwe vloer... beton ligt ook al in zakken op de slaapkamer.


Last but not least vandaag nog even vloerverwarming in de badkamer gefietst. Lekker werken in een ruimte van 2x2 met een haspel van 100 meter :')
Laat die handjes wapperen!
pi_125922339
_O_ Heel gaaf project! Heel veel succes!
  dinsdag 30 april 2013 @ 22:01:28 #13
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_125923145
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2013 19:36 schreef Gieliovd het volgende:
Verder is het nog een aannemer zoeken voor een knappe prijs en dan laten tegelen enzo. Iemand nog een tippie in de regio Gouda?
PM gestuurd.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Moderator dinsdag 30 april 2013 @ 22:04:55 #14
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_125923377
Niet vergeten om de Lewis staartvloer te aarden op het centrale aardpunt in de badkamer ! :s)
pi_125923481
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 22:04 schreef Vonkenboer het volgende:
Niet vergeten om de Lewis staartvloer te aarden op het centrale aardpunt in de badkamer ! ! :s)
Niet vergeten, niet te doen?

Niet vergeten, wel te doen lijkt me, :D

[ Bericht 0% gewijzigd door Vonkenboer op 30-04-2013 22:09:56 ]
Ik ben diegene waar je moeder je altijd voor gewaarschuwd heeft...
  Moderator dinsdag 30 april 2013 @ 22:10:20 #16
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_125923680
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 22:06 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:

[..]

Niet vergeten, niet te doen?

Niet vergeten, wel te doen lijkt me, :D
Whoeps _O- Het is al laat merk ik :X
pi_125923740
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 22:04 schreef Vonkenboer het volgende:
Niet vergeten om de Lewis staartvloer te aarden op het centrale aardpunt in de badkamer ! :s)
Ik maak helaas nog altijd foto's met een aardappel, maar als je goed kijkt zie je dat ik heden morgen de draad verbonden heb aan de Lewis platen. Over de foto zie je de draad lopen die straks aan de goot komt :)

Gelukkig dacht ik er dankzij een anders topic opeens aan.. enig vloeken later zat het er alsnog in ;)

quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 22:01 schreef Leandra het volgende:

[..]

PM gestuurd.
Thanks Leandra :) Foto's zien er goed uit. Ik heb ze even gemaild, wellicht is er interesse.

De aannemers die ik al over de vloer heb gehad die keken alsof ze water zagen branden en zijn afgehaakt. Dus ja, daarom ben ik het dus simpeler aan het maken.

[ Bericht 26% gewijzigd door Gieliovd op 30-04-2013 22:21:25 ]
Laat die handjes wapperen!
pi_125954618
HA! Een Gieliovd topic. Lang verwacht, toch gekregen. 8-)

Leuk om ook jouw vorderingen op deze manier te kunnen volgen. Met dit soort interessante verbouwtopics slepen we we elkaar gewoon door de dagelijks sleur van het klussen. :+

Heb je ook al meer foto's van het huis zelf?
  Moderator woensdag 1 mei 2013 @ 21:43:59 #19
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_125957465
quote:
0s.gif Op woensdag 1 mei 2013 20:48 schreef 4wood het volgende:
HA! Een Gieliovd topic. Lang verwacht, toch gekregen. 8-)

Leuk om ook jouw vorderingen op deze manier te kunnen volgen. Met dit soort interessante verbouwtopics slepen we we elkaar gewoon door de dagelijks sleur van het klussen. :+

Heb je ook al meer foto's van het huis zelf?
Het is ook goed voor de nodige inspiratie !
En bij tijd en wijlen ook voor de broodnodige motivatie :P
pi_125958035
Leuk topic, gaaf project. Veel succes met je huis! :) Ik lees vanaf nu ook mee..
pi_125994216
Oh shit wat een project in je eentje, ik heb al genoeg werk aan 1 verdieping en jij hebt er 4 :o
Dat wordt wel een meer-jaren plan lijkt me.

En woon je er nu dus ook tegelijk?
  donderdag 2 mei 2013 @ 22:00:19 #22
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_125998934
Yep, ik woon in het souterrain, iets van 40m2 met zithoek, toilet, keuken, wasruimte, eethoek, bed, gaskachel, tuin toegang... Maar wel balken op 1,84 zo'n beetje (ben zelf 1,87 lang haha).

Ben sinds december 2011 bezig. Boven schiet aardig op, ik heb gisteren getekend voor een andere baan en ik plan 17-05 voor het laatst bij de huidige baas te zijn en dan heb ik 6 weken full time. Maandje klussen, moet vrij ver kunnen komen met bouw werkzaamheden.

Afwerken wordt een hell of a job ;)

Maar ja, we gaan vrolijk door ;) zal nog eens wat foto's zoeken van buiten enzo. Het is een bende in de woonkamer met nog 3 kuub glaswol enzo en heel veel hout.

Ik haal trouwens veel inspiratie, moed en drive uit de topics van diverse medeklussers! Is erg tof en leuke berichtjes hier geeft me ook een goed gevoel. Heb een beetje een probleem met mezelf belonen want ik zie het niet haha, denk alleen dat ik niet opschiet haha.

Morgen komen weer vrienden, die zullen wel zeggen woooow wat mooi! Is cool :D
Laat die handjes wapperen!
pi_125999650
Ja dat heb ik ook, ben sinds november 2011 bezig, maar ik heb maar 2 kamers op 1 verdieping, dus veel spullen steeds verplaatsen omdat je ergens bij moet. En ik woon dan nu in 1 kamer en de andere van de 2 is opslag. De groffe dingen zijn hier denk ik allemaal wel gedaan nu, alleen de badkamer is nog in afrondende fase.
  zondag 5 mei 2013 @ 10:12:19 #24
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126083369
Zaterdagmorgen, alle voorbereidingen getroffen...
- Bekisting voor douchehoek (later aanstorten)
- Emmers water
- Zeiltje
- Speciekuip
- Beton
- Balkjes op 3,5 cm boven Lewis platen gemaakt
- Mixer zoeken
- Afreilatten maken

En toen was het tijd om te mixen en storten!


Je ziet mooi de vloerverwarming er tussendoor lopen.


En om 17:00 lag het er eindelijk in:


Plastic erover en de deur uit. Wat een dag... dat doe ik dus ook niet meer :D

Een van de redenen :')
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nu een paar dagen uitharden.

Ondertussen is mijn nieuwe douchegoot ook geleverd. Ik had dus een 800 brede gekocht, blijkt niet te passen. Heb nu een 700 brede klaar liggen, moooooi! Als de vloer hard is, plaatsen en aanstorten.

Dan nu maar klussen buiten de badkamer. Misschien zo maar het dak op om de dakdoorvoeren te vervangen en plaatsen. Dan kan ooit die ketel nog eens gaan hangen :D Anders heb ik nog geen donder aan een badkamer :+
Laat die handjes wapperen!
pi_126093163
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2013 10:12 schreef Gieliovd het volgende:
Zaterdagmorgen, alle voorbereidingen getroffen...
- Bekisting voor douchehoek (later aanstorten)
- Emmers water
- Zeiltje
- Speciekuip
- Beton
- Balkjes op 3,5 cm boven Lewis platen gemaakt
- Mixer zoeken
- Afreilatten maken

En toen was het tijd om te mixen en storten!
[ link | afbeelding ]

Je ziet mooi de vloerverwarming er tussendoor lopen.
[ link | afbeelding ]

En om 17:00 lag het er eindelijk in:
[ link | afbeelding ]

Plastic erover en de deur uit. Wat een dag... dat doe ik dus ook niet meer :D

Een van de redenen :')
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nu een paar dagen uitharden.

Ondertussen is mijn nieuwe douchegoot ook geleverd. Ik had dus een 800 brede gekocht, blijkt niet te passen. Heb nu een 700 brede klaar liggen, moooooi! Als de vloer hard is, plaatsen en aanstorten.

Dan nu maar klussen buiten de badkamer. Misschien zo maar het dak op om de dakdoorvoeren te vervangen en plaatsen. Dan kan ooit die ketel nog eens gaan hangen :D Anders heb ik nog geen donder aan een badkamer :+
Ondanks die blunder doe ik het je nog niet zo snel na... ;)
  zondag 5 mei 2013 @ 17:30:56 #26
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126097328
Haha dank je ;)

Vandaag de CV dakdoorvoer geplaatst in plaats van de geiser doorvoer. Tevens, een pan lager, de ventilatie doorvoer.

Waarom moet alles toch moeilijk bij mij? Dat kan natuurlijk helemaal niet een pan onder elkaar met lood
pannen.....

Maar het zit, en ik ben gesloopt. Wonder dat ik niet van het dak gelazerd ben haha. Was wel lekker weertje op 4 hoog :)
Laat die handjes wapperen!
  maandag 6 mei 2013 @ 18:55:37 #27
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126139608
Zondag de hele dag op 't dak doorgebracht... want de oude blikken geiser dakdoorvoer moest er nog eens uit en een nieuwe set dakdoorvoer voor de CV ketel en de ventilatie van de badkamer.

Dus ja, klimmen en klauteren... loodpan zat onder pannen direct onder de nok gemetseld, dus dan maar loodpan stuk snijden...


En na veel geklooi 2 gaten in het dakbeschot en 2 loodpannen onder elkaar. Dit moest omdat één pan verder een balk loopt en 2 pannen verder is alles al geïsoleerd/afgewerkt en had geen zin om van het dak te lazeren op 4 hoog.

Voordat er iemand valt over die V in de loodpan, hieronder loopt nog 10 cm lood op afschot en het meeste van de glijkap dekt het af, weloverwogen :9



En daarna hatsikidee de pijpen erin, waterpasje erbij en gaan met die banaan!


Job done! *)

Adviseer je dit niet alleen te doen want ik ben 10-15 keer het dak opgeklommen en er weer af... passen, meten, zagen, materiaal, weer zagen, en drinken met dat warme weer! :Z

Toch weer een productief weekend, vloertje erin en dakdoorvoeren erin. Het lijkt zo simpel maar voordat het allemaal voorbereid is en uitgevoerd... :s)
Laat die handjes wapperen!
pi_126143131
Volgens mij had je het jezelf wat makkelijker kunnen maken met een gecombineerde dakdoorvoer. :) Maar goed, het zit nu ook. Verder ben je volgens mij wel lekker bezig de laatste tijd! Hoewel het een blunder was, mag je blij zijn dat je er nu nog achter bent gekomen.

Hoe ga je je vloer verder afwerken? Straks hier gewoon overheen tegelen? Had zelf de douchehoek dan gelijk meegestort, maar ik weet natuurlijk niet wat voor kunstwerk je in gedachten hebt. ;)
  maandag 6 mei 2013 @ 22:10:41 #29
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126150703
Ha, inderdaad je hebt 100% gelijk... maar die combi doorvoer kost op internet meer dan ¤280 zag ik!!!

En deze van Burgerhout was met de ketel in een of ander actiepakket voor een paar tientjes en die ventilatie ook 3 tientjes bij de Warmteservice. Dus ja, daarmee spaarde ik zoveel geld uit.

Heb zo goed als ook een Itho CVE ECO RFT box gekocht met afstandsbediening, hang ik die erbij op zolder... 2 pijpen eraan en dan trek ik de douche bijna vacuüm denk ik ;)

Wat betreft de douchevloer, ja 100% eens... maar daar moet een kwartronde dorpel half in verzonken worden, een goot erin storten die ik nog niet had (die ik had was te breed...), afschot maken wat ik nogal stressy tegemoet zie etc... dus ik dacht, doe ik het zo. Straks op m'n gemak laatste stukkie.

Punt is dat ik altijd druk bezig ben maar het is erg veel voorbereidend werk. En ja, daar zie je niet veel van. Leiding hier, wandje daar.. gaatje zus, plaatje dit. Beetje gips, beetje van alles.

Nu heb ik zo'n moment bereikt van grotere klussen. Spoedig gaat de vloer er geheel in, de ketel aan de wand, de leidingen er allemaal aan, het gas omleggen, nieuwe waterleidingen aansluiten... toilet systeem tegen de muur, omtimmeren... en dan opeens tegelen en dan voelt het bijna klaar daar denk ik!

Dan denk ik dat ik zomaar in de woonkamer aan de bak ga. En dan kan het nog wel eens hard gaan!

Man, hoe ik er naar uitkijk om opeens een stukadoor erin te halen en dat het opeens allemaal vlak en strak wordt _O_
Laat die handjes wapperen!
pi_126151918
quote:
0s.gif Op maandag 6 mei 2013 22:10 schreef Gieliovd het volgende:
Man, hoe ik er naar uitkijk om opeens een stukadoor erin te halen en dat het opeens allemaal vlak en strak wordt _O_
U is heel goed bezig, u verdient een vet compliment!
Op <a href="https://forum.fok.nl/topic/2677908/2/25#p208861847" target="_blank" >zaterdag 22 april 2023 13:43</a> schreef <a href="https://forum.fok.nl/user/profile/62881" target="_blank" >r_one</a> het volgende:
En ik zeg je dat je op zaterdagmiddag van 2 tot 4 in je poedelnaakie de horlepiep moet dansen op het marktplein.
  maandag 6 mei 2013 @ 22:30:56 #31
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126152057
Dat waardeer ik erg!!!

Vandaag is er weer wat geleverd... voor een fractie van de normale prijs een Itho CVE Eco RFT HE... Met afstandsbediening, dus hatsee mooi voor de badkamer.


Ik kom er net achter dat het de HE uitvoering is, die haalt 415 m³ per uur i.t.t. 325 bij de normale. Dus dan trek ik de badkamer echt vacuüm straks :P

[ Bericht 92% gewijzigd door Gieliovd op 07-05-2013 19:12:40 ]
Laat die handjes wapperen!
  Moderator donderdag 9 mei 2013 @ 19:44:02 #32
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_126274414
quote:
0s.gif Op maandag 6 mei 2013 22:30 schreef Gieliovd het volgende:
Dat waardeer ik erg!!!

Vandaag is er weer wat geleverd... voor een fractie van de normale prijs een Itho CVE Eco RFT HE... Met afstandsbediening, dus hatsee mooi voor de badkamer.
[ afbeelding ]

Ik kom er net achter dat het de HE uitvoering is, die haalt 415 m³ per uur i.t.t. 325 bij de normale. Dus dan trek ik de badkamer echt vacuüm straks :P
Zijn leuke dingetjes, maar ook wel erg duur.. :{

Ik ben ook aan het kijken naar een manier om de badkamer mechanisch af te gaan zuigen met rf bediening. Dat scheelt toch weer een hoop gedoe om een goede plek te kunnen vinden voor zo'n driestanden schakelaar in een badkamer die niet heel erg overdreven ruim is.

Ik heb naast de wasbak in de badkamer liever twee wandcontactdozen zitten dan dat ik daar de ventilatie perse fysiek moet schakelen.. en vier inbouwdozen boven elkaar verticaal is eigenlijk ook wel weer te... :{
pi_126278610
Ik heb er ook een en wilde ook geen schakelaar in het zicht. Bij mij komt 'ie aan de binnenkant van het wastafelmeubel. De prijs valt erg mee hoor, voor iets meer dan ¤200,= heb je er 1 met afstandbediening. Een goede buisventilator met schakelstanden is niet veel goedkoper.
pi_126282063
Bij mij hangt de schakelaar aan de buitenkant van de badkamer naast de deur. Je moet hem toch ergens laten, vind het niet echt storend. Zo'n afstandsbediening leg je ook overal en nergens neer, maar in de weg ligt 'ie dan toch.
pi_126284012
Wow! Ik heb zelf in 2011 9 maanden op rij in de puin gezeten in huis met de verbouwing, dus ik weet een beetje hoe je je voelt. Ik hoop dat we jouw vanaf achter het scherm voldoende energie kunnen geven om er mee door te gaan. Ik kan je in ieder geval vertallen dat ik er geen seconde spijt van heb (achteraf) en elke dag superblij ben met mijn huis.

Succes en laat de updates blijven komen!
Da gao nie nou!
  Moderator donderdag 9 mei 2013 @ 22:45:37 #36
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_126284363
quote:
0s.gif Op donderdag 9 mei 2013 20:57 schreef 4wood het volgende:
Ik heb er ook een en wilde ook geen schakelaar in het zicht. Bij mij komt 'ie aan de binnenkant van het wastafelmeubel. De prijs valt erg mee hoor, voor iets meer dan ¤200,= heb je er 1 met afstandbediening. Een goede buisventilator met schakelstanden is niet veel goedkoper.
Maar dat is nog wel exlusief zender; die dan ook nog eens weer een dikke ¤ 50,- kost. :{
pi_126286027
quote:
0s.gif Op donderdag 9 mei 2013 22:45 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Maar dat is nog wel exlusief zender; die dan ook nog eens weer een dikke ¤ 50,- kost. :{
Incl zender ¤215

http://www.vakhandeljanss(...)t-zender-actiepakket :-)
  vrijdag 10 mei 2013 @ 18:16:01 #38
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126313375
quote:
0s.gif Op donderdag 9 mei 2013 19:44 schreef Vonkenboer het volgende:

[..]

Zijn leuke dingetjes, maar ook wel erg duur.. :{

Ik ben ook aan het kijken naar een manier om de badkamer mechanisch af te gaan zuigen met rf bediening. Dat scheelt toch weer een hoop gedoe om een goede plek te kunnen vinden voor zo'n driestanden schakelaar in een badkamer die niet heel erg overdreven ruim is.

Ik heb naast de wasbak in de badkamer liever twee wandcontactdozen zitten dan dat ik daar de ventilatie perse fysiek moet schakelen.. en vier inbouwdozen boven elkaar verticaal is eigenlijk ook wel weer te... :{
´T voordeel met die RFT unit is dat je hem overal kan opplakken met dubbelzijdige tape. Ik plak hem ergens op een tegel of tegen het spiegelkastje straks.

Ik heb nog een Itho Eco Fan 2 HE liggen waar ook een RFT ontvanger in zit. Ding is 2 jaar oud. Mag ook weg voor een schappelijke prijs :)

quote:
0s.gif Op donderdag 9 mei 2013 20:57 schreef 4wood het volgende:
Ik heb er ook een en wilde ook geen schakelaar in het zicht. Bij mij komt 'ie aan de binnenkant van het wastafelmeubel. De prijs valt erg mee hoor, voor iets meer dan ¤200,= heb je er 1 met afstandbediening. Een goede buisventilator met schakelstanden is niet veel goedkoper.
Precies! Ik keek ook voor een buisventilator, maar die zijn ook duur! Ja, zo'n bouwmarkt ding met 1 snelheid is nog te doen. Maar 't voordeel is dus draadloos, timer, meerdere standen, ventileert altijd etc..

En het verbruikt bijna niets!

quote:
0s.gif Op donderdag 9 mei 2013 22:37 schreef vigier het volgende:
Wow! Ik heb zelf in 2011 9 maanden op rij in de puin gezeten in huis met de verbouwing, dus ik weet een beetje hoe je je voelt. Ik hoop dat we jouw vanaf achter het scherm voldoende energie kunnen geven om er mee door te gaan. Ik kan je in ieder geval vertallen dat ik er geen seconde spijt van heb (achteraf) en elke dag superblij ben met mijn huis.

Succes en laat de updates blijven komen!
Thanks! Ik leef er wel naartoe hoor... uit die pestbende vandaan straks.
quote:
De goedkoopste site die ik heb gevonden is geloof ik electro-site.nl waar de normale (niet-HE) met afstandsbedining ¤200 kost.
Laat die handjes wapperen!
  vrijdag 10 mei 2013 @ 18:32:09 #39
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126313955
Gisteren vrij en nog wat tijd gestoken in een gat zagen in de Lewisplaten voor de goot. Meten, zagen, meten... en toen was ik het zat.

Doorgegaan met de voorbereidingen van het inbouwdeel van het toilet. Riool ingekort, ding op hoogte gesteld.. diepte, gaatjes afgetekend... balkje gehaald voor de omkasting. En zo was de dag weer voorbij.

Heb ik natuurlijk weer dat ik geen decoupeer ijzerzaagjes had, had ik ze wel draai ik een schroef dol van die goedkope oude k*tzaag, boutjes zoeken, zagen, afbramen, weer fixen... zagen... zit er net een balk onder een van die pootjes etc... je kent het wel :|W

Dat afschot in de vloer gieten wordt nog een boeiende kwestie ben ik bang. Neig er al naar om te zeggen "joh tegelzetter, bekijkt het maar!" en het zo aan ze over te dragen. Oja, ik heb alleen nog geen tegelzetter. Maar goed, opgeven is geen optie.

Morgen weer door. Spoelblok vastbouten, waterleiding eraan persen, balkjes tegen de muur... plaatjes zagen, lekker timmeren. Daarna maar weer aan de vloer door.

Heb trouwens de aansluiting op het riool gemaakt als een 110 pijp die uit de vloer steekt, daarop een manchet mof en daar aan de andere kant van die manchet mof dat overgangstuk van PE van het spoelding. Vind het een raar idee om met zo'n mof het zootje te verbinden. Je creëert uiteindelijk een dichting met een mof over een spie (de pijp uit de vloer), wat ik van spie naar mof niet erg vindt maar mof naar spie ben ik toch bang voor lekkage (van boven naar beneden spoelend)...

Wordt nog een hele klus om dit ding half verzonken in de vloer te leggen:



En dan daarbinnen een recht afschot naar de goot te maken... waar dan a la 4wood (als ik me niet vergis) netjes ingezaagd richting de goot te werken.

Trouwens het beton, bleek dat ik bezig was toch wel vrij grof kiezelbeton te zijn dus de vloer is niet echt spiegeltje geworden helaas. Misschien moet ik dus egaliseren voor het tegelen }:|


[ Bericht 5% gewijzigd door Gieliovd op 10-05-2013 18:42:03 ]
Laat die handjes wapperen!
pi_126326525
Wat grappig, volgens mij weet ik precies waar je huis staat en heb ik 1,5jr geleden een bezichtiging voor het huis aangevraagd die nooit is doorgegaan omdat mij ex de plek toch niets vond.
Leuk huis, valt heel veel van te maken! Succes met je mega verbouwing!
♪♫♥ Life is short, Break the Rules, Forgive quickly, KISS Slowly, Love TRUELY, Laugh Uncontollaby, and NEVER Regret ANYTHING that made u SMILE ♥ ♪♫
  vrijdag 10 mei 2013 @ 22:48:47 #41
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126327756
:{w }:| Dat weet jij helemaal niet! Ik heb een geheim nummer :+

Tof, kleine wereld. Ik heb het in december 2011 betrokken met m'n ex. Er valt genoeg van te maken, ja hoor! Kost alleen wat 8)7 ~O> :|W

Niks mis met de locatie hoor. Tegen het centrum, relatief snel aan de A12...

Maar goed je hebt gelijk je zit wel tegen de industrie, vrij drukke weg voor de deur (zone 30 maar men rijdt 300) en het is en blijft een rijtjeswoning.

Ik citeer mezelf 2 jaar geleden
quote:
Ik ga dus nooit in een rijtjeswoning of flat wonen, dan kan je niet eens relaxed een filmpie kijken of muziek aan hebben als je dat wilt
En zie hier :')

Ik woon nu al 1,5 jaar (holy shit) onder de grond (souterrain) en hier is het rustig, koel, stil... hmm waarom nog verbouwen _O-
Laat die handjes wapperen!
  dinsdag 14 mei 2013 @ 21:22:14 #42
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126499507
Werkplaats Gouda was weer actief dit weekend.

Vloertje was hard, dus plastic eraf en weer door! Helaas dus kiezelig beton en dat zal wel egaliseren worden.


Geberit Duofix deel vastgezet op de nieuwe vloer, waterleiding aangesloten, riool definitief aangesloten.. Waarbij uiteraard m'n steenboren kapot waren (tja, ik boor nooit in beton in dit houten huis).


Eerst de woonkamer ingericht als zagerij omdat er toch wel een grote plaat verzaagd moest worden. Nat/droog stofzuiger op de cirkelzaag (de beruchte Gamma 185) had ik eerder moeten doen. Geen stofbende meer met zagen! Geen stofje! Alleen de grovere delen.


Lekker beetje timmeren waarbij uiteraard weer geen zelfborende parkers in huis en waren de maten weer krap allemaal mij kennende ;) Resultaat is een mooi kastje:


Gootje ligt ook in de vloer, afvoertje erop en bochtje eraan gelijmt. Wat weer een leuke klus gezien er een balk onder één van de pootjes zit, ik had geen metaal decoupeerzagen, m'n decoupeerzaag kapte ermee. Je kent het wel c_/



Nou nog even dat gootje en de dorpel:


En daar binnen afschot zien te maken richting de goot en dan kunnen de tegels erbij. T'is m'n laatste week op 't werk dus daar kan ik ook niet meer douchen. Toch lastig 8)7

Ik vind het wat lastig dat afschot, die dorpel, die goot, die millimeters waar je rekening mee moet houden. Goot 2 mm onder de tegels laten uitkomen. Ja, lekker dan! Moet je tegen zo'n mierenneuker als Gieliovd zeggen, lig ik met m'n schuifmaat }:|
Laat die handjes wapperen!
pi_126506437
Lekker naar buiten kijken tijdens het schijten :Y


Ben nu toch wel blij dat ik het simpel heb gehouden, douchebak bovenop een afvoer plaatsen is wel makkelijker dan dit, dan maar wat minder fancy. -O-
  dinsdag 14 mei 2013 @ 22:16:38 #44
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126506671
Hahahaha, lig stuk hier :+ _O-

Meesterlijk commentaar weer. Laten we er maar plakfolie op doen ;)
Laat die handjes wapperen!
pi_126544529
Good busy Gieliovd! Wat een herkenbare plaatjes allemaal. ;)

Dat beton he; Is het overal wel netjes in het profiel gelopen van de zwaluwplaten met dat grove grind? Als die vloer verder wel vlak is, dan kun je daar volgens mij best overheen tegelen met poederlijm. Het moeilijkste van de douche vond ik ook het afstellen van goot. :') Daar kun je straks niets meer mee als de vloer is gestort, dus. :D

Maare, dat afschot in de douche is niet zo héél moeilijk toch? Met de drain aan 1 kant kun je 't afschot net zo maken als in een 'rechte' douchehoek? Tegelzetter heeft alleen veel meer werk met het netjes afronden van de tegels in de cirkel. 1,5% afschot is al meer dan voldoende, dus dat moet zat kunnen lijkt me.
  zaterdag 18 mei 2013 @ 20:08:02 #46
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126686370
quote:
0s.gif Op woensdag 15 mei 2013 18:43 schreef 4wood het volgende:
Dat beton he; Is het overal wel netjes in het profiel gelopen van de zwaluwplaten met dat grove grind? Als die vloer verder wel vlak is, dan kun je daar volgens mij best overheen tegelen met poederlijm. Het moeilijkste van de douche vond ik ook het afstellen van goot. :') Daar kun je straks niets meer mee als de vloer is gestort, dus. :D
Ik dacht al te hebben geantwoord, niet dus... Ik heb dat beton goed lopen prikken met een stokkie tot het zweet op m'n hoofd stond dus ga er vanuit dat het er goed tussen zit. En anders maar niet ;)

Het voelt goed en solide aan. Tegeltjes erover en gaan met die banaan.
Laat die handjes wapperen!
  zaterdag 18 mei 2013 @ 20:17:20 #47
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126686774
Het is weekend en Gieliovd is de komende 6 weken vrij van werk, dus dat wordt lekker doorhalen in de verbouwing! Prio 1 is de badkamer weer bruikbaar maken want ik heb nu dus ook geen werk om even te douchen (althans, kan wel, is beetje raar).

Vandaag niet op gang te krijgen, om 16:00 pas begonnen met daadwerkelijk iets constructiefs.



De goot gesteld, de dorpel gesteld, vloertje aangesmeerd.

Paar dagen drogen, dan kieper ik er nog wel een zak Egaline overheen denk ik, het beton is toch niet zo mooi geworden als ik dacht, het is bij de deur dikker dan in het midden. Vreemd gezien ik gewoon latten heb afgereid. Maar goed, het is zoals het is.

Morgen maar de gipsplaten dichtsmeren en dan op zolder aan de slag met de ketel. Zal wel lastig worden in m'n eentje dus even kijken hoe ik dat doe. Die Calenta weegt 33 kilo en dan moet hij ook nog netjes over die pijpen heen.

Dan kan ik eindelijk de slangen in de hal ook buigen, gas naar boven trekken (opnieuw) en het wandje op de overloop isoleren en sluiten.

Ik kan wel een lijstje maken van To-Do voordat ik naar de woonkamer ga verhuizen, en het wachten is op het moment dat de woonkamer en slaapkamer verdiepingen gestuct kunnen worden. Maar ja, lang lijstje ben ik bang :P

Main punten:
- Nieuwe trappen kopen en plaatsen
- Ketel plaatsen/aansluiten
- Badkamer betegelen en douchecabine plaatsen
- Badkamer ventilatie plaatsen
- Rioolbeluchting aanleggen
- ????
Laat die handjes wapperen!
  zaterdag 18 mei 2013 @ 23:06:52 #48
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_126701180
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 mei 2013 22:14 schreef R2R het volgende:
Lekker naar buiten kijken tijdens het schijten :Y ....
Leuk met je :% perskop naar buiten kijken :+
pi_126711838
Ah je bent lekker bezig zie ik!
Als je nog ergens hulp mee nodig hebt geef je maar een gil, Rotterdam-Gouda is niks!
R.I.P. nachtburgemeester van Rotterdam, 1944-2019
  maandag 20 mei 2013 @ 21:32:09 #50
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126785340
Thanks! Heb alweer zin in morgen... lekker doorgaan!!
Laat die handjes wapperen!
pi_126913529
Het is alweer donderdag zie ik net! De tijd vliegt... Tijd voor een kleine update dan maar.

De badkamer vloer is hard en ziet er goed uit. Ik heb alles in de voorstrijk gezet dus nu heb ik blauwe muren :+

Ik ben in afwachting van offertes en bezoeken van tegelzetters maar doorgegaan met de ketel, leidingwerk, riolering. Foto's zeggen meer dan 1000 woorden:

Op bovenstaande foto de hal. De riolering voor de ketel en meteen ook de rioolbeluchting is hier nu gelijmd.

Ook is de koudwater leiding geperst, zodat hij alleen nog op de 22mm koper leiding aangesloten moet worden, en dan is er boven weer water.

Tevens op de foto zie je de CV leidingen allemaal netjes weggebogen, elektra uit stekende...


Op zolder hangt na enig vloeken en een kapotte rug ook de ketel aan de muur. Ding weegt 33 kilo en je kunt daar niet staan... en hij wilde niet op de beugel glijden }:| Ben er content mee! Ding is wel groot _O-


Alle koppelingen, inlaatcombinatie, vulkraan etc. gemonteerd aan de ketel, afgezien van de warm-water aansluiting. Daar komt een slang op, maar ik heb weer geen 16x2 insert in huis }:|


Even het ontwerp op tafel gelegd, hoe de leidingen allemaal komen te lopen. Er komen 2 leidingen uit de ketel, aanvoer, retour. Ik heb 3 verdeler blokken, dus moet op die 2 leidingen totaal 6 slangen aansluiten. T-stukjes genoeg dus. En dan moet er nog een expansievat aan, en moet ik ook nog 2 T stukken halen omdat de vloerwarming nog er tussen geperst moet worden. Oja, en een RTL ventiel :s)


Uiteindelijk weer gaan lopen buiten en klooien met die stugge 20x2 slangen in een krappe ruimte van het plafond. Lekker hoor! Maar goed, morgen kan ik het allemaal afpersen en dan zit het. Dan hangt de ketel in principe klaar.

Morgen gas aanleggen, alle slangen persen, kraantje op zolder maken en en en 8)7
Laat die handjes wapperen!
  donderdag 23 mei 2013 @ 19:02:36 #52
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_126914982
Een verbouwtopic, altijd mooi ^O^ Je maakt er wat moois van, installatietechnisch valt er weinig op aan te merken, weinig, want 1 punt van kritiek heb ik ook. Die multivent die je vlak onder de afvoer van de ketel hebt gemonteerd, dat had je niet moeten doen.

Had hem 3 pannen lager gemonteerd, dan kom je bij de ketel ook mooier uit. Nou moet je daar straks een 127 mm flexibel langs wurmen, verdient niet echt de schoonheidsprijs.

Dan het aansluiten van de ketel, het lijkt erop dat je rechtstreeks met kunststof wil aansluiten, please don't :{w . Even een stukje koper en cv-buis eronder, in de cv-leiding een service-afsluiter opnemen en in de koudwaterleiding een vulkraan. De overgang van de kunststofbuis zo laag mogelijk houden. Lijkt vele malen netter.

Succes ^O^
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
pi_126915489
Thanks, wat betreft de multivent ben ik ook niet happy mee, maar het is weloverwogen zo gedaan.

Ik had hem liever een paar pannen lager, maar daar heb ik alles al geïsoleerd, afgewerkt etc.... Plus, ik had geen trek om vanaf die hoogte nog dieper het dak op te klimmen vanaf de dakkapel. Het gaat niet de schoonheidsprijs verdienen, maar wel functioneel. Soms (sporadisch) moet ook ik dingen accepteren zoals ze gaan, als het niet gaat zoals ik het wil.

Dus wel die service afsluiters raad jij aan... hmm ik heb ze dus niet meegenomen toen ik ermee bezig was. Wat is jouw motivatie dan? Ik heb zoiets van, als de installatie aangepast moet, dan gaat hij toch leeg. Met een beurt gaat de ketel niet losgekoppeld worden.. dus what's up?

Ik hik er tegenaan, omdat ik dus (zie ontwerp op tafel) boven de vloer (vloer-ketel is maar weinig ruimte) een T stuk moet maken voor naar de zolder verdelen en een T-stuk voor het expansievat bij de retour. Dat gaat allemaal niet passen ben ik bang met nog meer koper er tussen en afsluiters.
Laat die handjes wapperen!
  donderdag 23 mei 2013 @ 19:41:19 #54
214921 cvboer
CV vakidioot
pi_126916800
quote:
0s.gif Op donderdag 23 mei 2013 19:13 schreef Gieliovd het volgende:
Thanks, wat betreft de multivent ben ik ook niet happy mee, maar het is weloverwogen zo gedaan.

Ik had hem liever een paar pannen lager, maar daar heb ik alles al geïsoleerd, afgewerkt etc.... Plus, ik had geen trek om vanaf die hoogte nog dieper het dak op te klimmen vanaf de dakkapel. Het gaat niet de schoonheidsprijs verdienen, maar wel functioneel. Soms (sporadisch) moet ook ik dingen accepteren zoals ze gaan, als het niet gaat zoals ik het wil.

Dus wel die service afsluiters raad jij aan... hmm ik heb ze dus niet meegenomen toen ik ermee bezig was. Wat is jouw motivatie dan? Ik heb zoiets van, als de installatie aangepast moet, dan gaat hij toch leeg. Met een beurt gaat de ketel niet losgekoppeld worden.. dus what's up?

Ik hik er tegenaan, omdat ik dus (zie ontwerp op tafel) boven de vloer (vloer-ketel is maar weinig ruimte) een T stuk moet maken voor naar de zolder verdelen en een T-stuk voor het expansievat bij de retour. Dat gaat allemaal niet passen ben ik bang met nog meer koper er tussen en afsluiters.
Mijn motivatie voor serviceafsluiter is dat bij het vervangen van waterzijdige onderdelen, niet de hele installatie drukloos hoeft. Afsluiters dicht, keteltje aftappen, en onderdelen vervangen. Uiteraard is het geen voorschrift/verplichting, als de ruimte er niet is, houd het op natuurlijk. :)
Er komt altijd een moment waarop je moet kiezen tussen het geld dat je verdient en de tijd die je verliest om het te verdienen, tijd is alles behalve geld.
pi_126933491
Goed bezig, Texel ligt wat ver weg maar een hart onder riem steken moet ook wat doen denk ik ? :)
pffff je huis verbouwen valt (nog) niet mee :P
  vrijdag 24 mei 2013 @ 10:53:28 #56
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126940350
Thanks :) We gaan door!
Laat die handjes wapperen!
  zaterdag 25 mei 2013 @ 11:27:51 #57
402846 Bosbesbos
Keep on smiling
pi_126979652
Leuk om te volgen!!
Wij hebben vorig jaar ons huis helemaal aangepakt dus weet zo ongeveer hoe je je voelt.haha
Heel veel sucses ermee!! ^O^
  zaterdag 25 mei 2013 @ 17:58:59 #58
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_126991868
En weer een stapje verder...


En nog even een zeeziek foto voor de liefhebbers:


Blundertje door de koudwater aansluiting klaar te maken voor op de warmwater uitgang van de ketel. Dus ja, dan zit dat allemaal aangedraaid en geperst aan de hoofdleiding en denk je :? Isniegoenie }:|

Maar ja, geen koppeling in huis, plus duur, dus dan maar hergebruiken. Uur later....

Expansievat hangt, rioolbeluchting zit, koud water zit eraan, warm water zit eraan. Gas ligt klaar voor aansluiten. CV aanvoer en retour kunnen morgen geperst en dan later aansluiten. Vulkraan zit, hoofdleiding water aangelegd en vastgezet. CVE box locatie bepaald.

De ketel zal eerst solo gaan functioneren tot ik de CV installatie af heb (nog 2 verdiepingen aan te leggen). Dus ja, zal een stukkie buis tussen de aanvoer en retour komen.

En vanavond knoop doorhakken over schuifpui, tegelzetter en en en c_/
Laat die handjes wapperen!
pi_127023007
Tvp.
IT'er in hart en nieren
  maandag 27 mei 2013 @ 23:04:21 #60
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_127090193
Zoals Vonk in een ander topic zei: het moet eens een keer af zijn straks.

- Verwacht morgen nieuwe volledige tekening voor mijn complete nieuwe hardhouten achterpui met grote hoge schuifpui en een loopdeur met bovenlicht. Hooooop centjes ;(

- Uiterlijk volgende week dinsdag begint de tegelzetter in de natte cel. Ook niet gratis :X

Morgen de laatste hand leggen aan de CV ketel en alle toeters en bellen eromheen.

Stomme is dan weer, ik mis een 16x2 alupex knel koppeling (ter vervanging van 15mm knel koper op 1/2" puntstuk). Dus dan ben je weer klaar. En ik mis de koppelingen voor de vloerverwarming en en en :')

Weet je wat vervelend is? 15 dingen tegelijk doen :Y Wie herkent het?

Je staat het ene moment CV leidingen te persen. Daarna sta je centraaldozen op een plankje te schroeven. Dan moet je PVC trekken. Dan moet er nog draad in een stuk pijp die je maanden geleden al hebt gelegd. En dan moet er eigenlijk ook ff isolatie in dat plafondje. En oja, giplsplaten, voor het tegelen. En tussendoor is de rioolbeluchting ook nog niet gelijmd. En was die leiding nou al geperst? Hmm en die stucadoor nog regelen. Oja, ik moet nog een nieuwe steektrap zoeken. En dan moest ik............. |:( Ik word gek!! 8)7

Moest het even van me afschrijven. Soms komt alles tegelijk. Zoals ook nog een lekkende LPG vulaansluiting als je al laat bent voor een afspraak...

Morgen weer vrolijk door. Nieuwe paspoort halen, want het streven is nog altijd laatste 2 weken van juni weg te gaan :D
Laat die handjes wapperen!
  dinsdag 28 mei 2013 @ 14:12:04 #61
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_127107445
Voertje egaliseren. Werk na het storten de vloer af met een prikroller.

Ja, die heeft iedere doe het zelver in de schuur ja :')
Laat die handjes wapperen!
  dinsdag 28 mei 2013 @ 14:41:07 #62
400955 Flo1
Kleine klusster, grote dromer
pi_127108398
Goed bezig zeg. Inderdaad leuk om te volgen. Wij hikken er tegen aan, zie er nogal tegen de bijkomende kosten op.
BE WHO YOU ARE AND SAY WHAT YOU FEEL
BECAUSE THOSE WHO MIND DON'T MATTER AND
THOSE WHO MATTER DON'T MIND.
  dinsdag 28 mei 2013 @ 21:03:59 #63
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_127123496
Even een genietmomentje delen hoor:
Voor:

Na:


Egaliseren = _O_
Laat die handjes wapperen!
pi_127124902
Dat ziet er zo op het oog in elk geval prima uit!

Wie vervangt jouw achterpui? Is dat "gewoon een bedrijf" of een bekende of wat anders?
Ik zoek namelijk iemand die bij mij een kozijn met 2 deuren kan plaatsen en ik woon in dezelfde regio.
  dinsdag 28 mei 2013 @ 22:04:43 #65
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_127127082
Mooi he :)

Ik heb een bedrijf gevonden in Friesland of all places die voor een zeer nette prijs een mooie pui volledig op maat maakt en daarin zeer goed meegedacht heeft. Het bedrijf heet Houtindustrie Buitenpost. Voor details over wat ik laat doen en de kosten kan je me altijd DM'en.
Laat die handjes wapperen!
pi_127132409
Bedankt, ik zal eens contact met ze opnemen voor een offerte. :)
  maandag 3 juni 2013 @ 22:40:33 #67
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_127382697
Onderhand alweer een paar dagen verder. Ik zit alweer in de derde week vrij, heb onderhand weer wat puntjes afgetikt:
- Elektra groep zolder (ketel) tijdelijk aangesloten
- Elektra groepen voorzien van tijdelijke buizen boven
- Alle elektra pijpen aangesloten in het plafond op de overloop (ik maak een soort service luik onder de ketel met 3 verdeelpunten)
- Badkamer plafond gemaakt en half geïsoleerd (rest komt van boven)
- Alle leidingen zitten netjes in de badkamer/overloop wand verwerkt (2x19mm, 4x16mm, 4 CV 20mm, 2 water 16mm, 1x water 20mm, gas met mantel 30mm, inbouwkraan, vloerverwarming 2x16mm)
- Opgeruimd beneden en boven zodat ik aan de woonkamer kan beginnen (ja, ik bewaar veel)
- Gereedschap kastjes gemodificeerd :+
- Schuifpui zo goed als besteld (totaal met loopdeur 3900x2700 :))
- Steunlatten tegen het kraken bevestigd tegen de onderkant van de verdiepingsvloerplanken
- Warmwater circuit gehele woning aangesloten
- ???

Morgen begint de tegelzetter met zijn werk, onverwachts vandaag al bezoek van een stukadoorsbedrijf!

Zij kwamen de badkamer muren "even" gladtrekken.

Op de kale muren is een cm of 2 gegaan en op een deel onder het kozijn is 4 cm geplakt.

Heel ander gezicht, vind het super!



Beetje jammer van een 8-tal scheuren op het meest dikke gedeelte van het stucwerk, die zaten er binnen een uur al in. Klop, klop... dat is dus hol :{


In ben ondertussen begonnen in de woonkamer met ruimte maken, allerlei hout verzagen tot behapbare latten (twijfel tussen vuurkorf en stort), planken wegschieten tegen vloerplanken..

Ik denk dat stap 1 nu gaat worden: Floorplanner openen en een schets maken. Daar op gebaseerd een elektra plan opstellen. En daarop gebaseerd de dozenboor en de slijptol pakken en aan de slag.... Daarna ga ik heeeeeel veel rachelhout kopen (tja, 40 m²) en die 3 kuub Isover glaswol boven het plafond plakken zodat ik weer ruimte en overzicht heb!!

We rommelen rustig door... heb wel weer zo'n paar dagen achter de rug van "tja... en nu?" :W
Laat die handjes wapperen!
  woensdag 5 juni 2013 @ 21:34:34 #68
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_127459584
Sinds de laatste update geen geïnteresseerden :P

Dan maar nog eentje, kijken of dat wat interesse wekt _O-

De tegelzettert is alweer 2 dagen bezig en de wanden zitten nu 3/4 geplakt. Hoop zaagwerk, weinig rechte tegels. Maar goed! Een uitdaging....



Helaas blijkt ook nu weer dat mijn standaard/verwachtingen veel hoger liggen dan de waarheid. De tegelzetter is een hele sympathieke vent, maar hij is gewoon veel minder precies dus de naden zijn groot en scheef, tegels ongelijk en niet vlak geplakt, dozen niet gecentreerd... Zal wel aan mij liggen.. Hopen dat voegen en kitten veel goed maakt.

Gootje lekker ingeplakt samen met de kimband rondom.


Zelf heb ik het keteltje nu helemaal klaar hangen om aan het water aangesloten te worden (dat zal morgen worden, als ik de stopkranen erin heb in de badkamer, of de stoppen getaped heb).


Ook in de hal is het weer wat verder, vandaag het gas aangesloten. Ik hou niet van gas, ook al stelt het geen ruk voor. Alles 6 keer meten en passen en hatsee het zit.


Morgen zijn de wanden sowieso af, waarschijnlijk gaat de vloer er dan ook wel (deels) in. Dat zal ook wel weer even spannend worden :X
Laat die handjes wapperen!
  woensdag 5 juni 2013 @ 22:06:10 #69
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_127461502
Je cv is iig snel op temperatuur :7
pi_127462863
Van een afstandje ziet het er iig allemaal goed uit! ;)

Toch weer flink wat werk verzet! ^O^
pi_127463331
Tering dat is wel hard gegaan in de afgelopen 2 weken. Je maakt het je tegelzetter ook niet echt makkelijk met bijv. die ombouw bij het inbouwreservoir die nét niet doorloopt in de hoek. :)

Zo'n smal randje tegels in de hoek vind ik zelf namelijk niet erg fraai. Voegbreedte had je van te voren met 'm moeten afstemmen. Het kan namelijk prima heel fijntjes, maar dat kost meer tijd. Die niet centrale centraaldozen ( :9 ) vallen nu misschien op, maar straks een stuk minder hoor. Het is onmogelijk om alles te centreren met tegelen als je bij het boren geen rekening houdt met de tegelmaat.

Verder is het wel jammer dat het niet aan je verwachtingen voldoet, maar het wordt heus wel beter als het nu lijkt. 8-) Het hoeft niet allemaal 100,0000001% strak, daar kom ik nu zelf ook wel achter nu ik aan het afwerken ben. Bekijk het als geheel. ^O^

Keep up the good work!
  woensdag 5 juni 2013 @ 22:54:21 #72
382904 Gieliovd
Klustijger
pi_127464002
quote:
0s.gif Op woensdag 5 juni 2013 22:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
Je cv is iig snel op temperatuur :7
_O- Héél lokale CV haha. Nee, dat wordt de eerste tijd alleen even warm water ;)
quote:
0s.gif Op woensdag 5 juni 2013 22:32 schreef fh101 het volgende:
Van een afstandje ziet het er iig allemaal goed uit! ;)

Toch weer flink wat werk verzet! ^O^
We gaan gewoon door! Ik denk dat ik ook maar op een afstandje moet gaan staan. Ik sta hierop elke dag met m'n giechel te kijken, daar kan ik niet zo goed tegen... zenuwtrekjes enzo :P

quote:
0s.gif Op woensdag 5 juni 2013 22:40 schreef 4wood het volgende:
Tering dat is wel hard gegaan in de afgelopen 2 weken. Je maakt het je tegelzetter ook niet echt makkelijk met bijv. die ombouw bij het inbouwreservoir die nét niet doorloopt in de hoek. :)

Zo'n smal randje tegels in de hoek vind ik zelf namelijk niet erg fraai. Voegbreedte had je van te voren met 'm moeten afstemmen. Het kan namelijk prima heel fijntjes, maar dat kost meer tijd. Die niet centrale centraaldozen ( :9 ) vallen nu misschien op, maar straks een stuk minder hoor. Het is onmogelijk om alles te centreren met tegelen als je bij het boren geen rekening houdt met de tegelmaat.

Verder is het wel jammer dat het niet aan je verwachtingen voldoet, maar het wordt heus wel beter als het nu lijkt. 8-) Het hoeft niet allemaal 100,0000001% strak, daar kom ik nu zelf ook wel achter nu ik aan het afwerken ben. Bekijk het als geheel. ^O^

Keep up the good work!
True. Ik zou die ombouw tot de hoek maken maar dacht néé, ik maak er een "monolithic design" van, tja heb ik nog iets van design :')

Voegbreedte is niet het probleem. Wat ik schreef is een tegel in een hoek, die voor de helft haak gezaagd is en plots gaat wijken en dus een scheve weglopende naad geeft. Je moet dat dus flink dik kitten om dat weg te poetsen.

Wat betreft dat randje, nee dat vind ik ook niet zo fraai. Maar ik heb me er al bij neergelegd. Ik heb sowieso 2 plafond niveaus (plat en schuin), een raam uit 't midden, deur, plee ombouw, onderbroken strip bij de douche voor marmerstrips... dus ja er zitten veel lastige dingen in.

Afwerken, man daar zie ik tegenop :X Dan kom je al je foutjes en "net niet" werk weer tegen o|O
Laat die handjes wapperen!
pi_127465680
Mijn badkamer tegelen heb ik zelf gedaan maar ik ben er echt t@^*#@lang mee bezig geweest.
Dat soort dingen van een tegel die NET te klein is, of een tegel die net ff schuin afloopt (wat denk je van een muur, recht? Dan kom je erachter hoe recht ze echt zijn...)
Hoop dingen kun je wel corrigeren door de voegen niet overal even breed te maken. Dat heb ik op sommige plaatsen ook moeten doen, om de "kruispunten" voor het oog in elk geval recht te krijgen.
Toch heb ik op 1 plaats ook een rijtje tegels zitten die iets dieper liggen dan de rest. De wand erachter loopt bol, en de (buiten)muur daarachter is een drama. Ik heb me er bij neergelegd dat het niet beter had kunnen worden dan dit (sowieso niet als je het door iemand laat doen die nooit tegelt, ik dus).

En met de vloer ben ik ook heel lang bezig geweest, eerst moest er nog een aardmat in, egaline erover. Denk je dat het waterpas is, nou echt niet...
Nog een keer egaline erover, daarna is het nog steeds niet helemaal waterpas, maar acceptabel.
Bij het tegelen een laag lijm van een paar mm erover gesmeerd voordat ik begon, en dat laten drogen. Daarmee heb ik het dan toch waterpas kunnen krijgen en nu liggen de tegels perfect waterpas en langs de muren een heeeeeeel klein beetje omhoog (met opzet zodat het water niet in de randen blijft staan).

Nu moet ik het toilet nog doen.... Maar ik ga het toch mooi weer zelf doen.... En misschien ga ik in de woonkamer ook nog tegels leggen.
Een tegelzetter doet het 10x zo snel als ik, maar nu kan ik tenminste mezelf de schuld geven als er een lelijke plek in zit.

Zit er aan te denken om dan dit te bestellen:
http://www.phtegeltechnie(...)i-levelling-systeem/
Om zeker te weten dat ik geen hoogteverschillen krijg met vervelende randjes.Zeker met grote tegels heb je dat al snel.

Zo da's mijn ervaring....
Maar jouw topic en jouw huis, jammer dat de plaatjes zo klein zijn maar op de foto's ziet het er allemaal toch heel prima uit! :Y
En de vorige update had ik ff gemist...
pi_127470598
Tijdje terug hier zelf getegeld. Van te voren elke tegel uitgedacht. Nou was het patroon van de achterwand gelijk met de vloer. Alles moest dus wel kloppen voor het maximale effect. Maar ook hier vind je hele kleine foutjes. Maar het algemene beeld is wat ik mij van te voren had voorgesteld.
Het moeilijke was de koker. Nu is het zo dat een tegel links en rechts van de koker samen weer 60 cm zijn. Dan klopt het weer met de vloer.

In deze foto kan je goed zien dat de naden van de rechter wand door lopen in de vloer. Je kan in de rechter onderhoek nog net zien dat we geen tegelstrips hebben gebruikt rond de koker. Dat zou het zwarte effect van de achterwand weg hebben gehaald.



[ Bericht 1% gewijzigd door jpajs op 06-06-2013 05:01:42 (+s) ]
Jeroentje.
pi_127490062
quote:
0s.gif Op woensdag 5 juni 2013 23:26 schreef R2R het volgende:
Zo da's mijn ervaring....
Maar jouw topic en jouw huis, jammer dat de plaatjes zo klein zijn maar op de foto's ziet het er allemaal toch heel prima uit! :Y
En de vorige update had ik ff gemist...
Ja ik ben het wel met je eens. Op zich had ik het ook wel zelf willen/kunnen doen. Maar goed, ik ben nu dik 1,5 jaar bezig en ik kan niet alles altijd maar zelf doen. Het is zodirect maar gewoon klaar. Dan maar niet 100% naar "het zin".

Als je erover nadenkt. Tegelzaagmachine die hij gebruikt kost ¤50 vergelijkbaar bij de Hornbach. Paar speciekuipen, plamuurmessie, lijmkam.. Desnoods lasertje die hij ook gebruikt kopen, ¤60 op Marktplaats. Zakkie kruisjes, lijm etc... Tja, dan hou je dik over van die ¤1600 die ik nu moet lappen.

Maar wanneer was het dan klaar? In tussentijd ga ik nu gewoon door met andere dingen. Het is wel eens goed over een paar maanden met dat huis ;) Kan ik mijn leven weer oppakken.

Die foto's, zal eens kijken of dat groter kan. Ik verklein ze juist om Fok! niet op te blazen.

@ wiggen systeem: vet is dat he! Ik zag het bij Jan Groen ook, ik zou dat zéééker nemen voor de vloer! Kost weinig en bied denk ik zo veel plezier in je eindresultaat, wow.
quote:
0s.gif Op donderdag 6 juni 2013 04:57 schreef jpajs het volgende:
Tijdje terug hier zelf getegeld.
Het blijft lastig allemaal. Maar wel tof dat je het weer zelf hebt gedaan!

Trouwens na het doorlezen van je topic, echt respect. Ziet er heel strak uit en allemaal erg doordacht! Top man!

Ik ga nu ook maar naar boven, beetje puzzelen op de vloer. Ik moet nog een keuze maken namelijk:
- Halfsteensverband (of wat anders, zoals 1/3 weglopend naar links bijv.)
- Recht
- In de lengte of de breedte tegelen

Ik denk dat halfsteensverband al heel mooi is en recht wat saai. Maar dan weer, welke richting op als je binnen komt... Tegels de kop van de 30x60 aan kijken of leg ik ze in de breedte?

[ Bericht 2% gewijzigd door Gieliovd op 06-06-2013 20:20:34 ]
Laat die handjes wapperen!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')